سفر به درگز

راهنمای سفر به درگز و بازدید از جاهای دیدنی درگز

با راهنمای سفر به درگز سفری برنامه‌ریزی شده داشته باشید

تاریخ‌دان‌ها به اینجا «باستانی‌ترین منطقه ایران» می‌گویند ولی ما به اسم درگز می‌شناسیمش. می‌گویند خیلی از جاهای دیدنی درگز یادگارهای نادرشاه افشار است.

البته که درگز همه‌اش جاذبه تاریخی نیست و طبیعتی گشتنی دارد. در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا شما را به بازدید از جاهای دیدنی درگز دعوت می‌کنم و راهنمای سفر به درگز را در اختیار شما قرار می‌دهم.

بهتر است چه زمانی به درگز سفر کنیم؟
به دلیل گرما و رطوبتی که این منطقه دارد، بهتر است در فصول خنک‌تر سال مثل بهار یا اواخر تابستان به درگز سفر کنید.
جاهای دیدنی معروف درگز کجاست؟
درگز جاهای معروف زیادی دارد که از بین آن‌ها پارک ملی تندوره، پلکان نادری و قبرستان گبر‌ها از همه مشهورتر هستند.
بهترین هتل‌های درگز کدام است؟
از بهترین هتل‌های درگز هتل صارم و هتل سپیده لطف آباد هستند.
از درگز به کدام شهر‌ها می‌توان سفر کرد؟
نزدیک‌ترین شهرها به درگز مشهد، قوچان و کلات هستند.
بهترین راه دسترسی به درگز کدام است؟
بهترین راه رفتن به شهرستان درگز از طریق ماشین سواری یا اتوبوس است.

مشخصات جغرافیایی درگز

قبل سفر به درگز باید بدانید از شهرهای استان خراسان رضوی است که با مشهد ۲۵۵ کیلومتر و با تهران ۱۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد. درگز از چهار طرف به این منطقه‌ها می‌رسد:

 • از شمال به ترکمنستان
 • از جنوب به منطقه چناران
 • از غرب به قوچان
 • از شرق به مشهد
راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

سه بخش اصلی هم در سفر به درگز هم این‌ها هستند:

 • بخش مرکزی (نوخندان)
 • چاپشلو
 • لطف‌آباد

جالب است بدانید از قوم‌های مختلفی مثل عرب، فارس، ترکمن، کرد، کرمانجی و ترک در درگز سکونت دارند.

لوکیشن درگز روی گوگل مپ

آب‌ و هوای درگز

در یک کلام بگویم، آب و هوای درگز نه خیلی سرد است نه خیلی گرم. اگر دقیق‌تر می‌خواهید بدانید، درگز آب‌وهوای گرم و نیمه‌مرطوبی دارد و هوای آن در تابستان تقریبا به ۳۸ درجه می‌رسد. در زمستان هم کمترین حرارت هوا ۲ درجه زیر صفر است. بارندگی سالانه در درگز هم حدود ۳۵۰ میلی‌متر است.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

بهترین زمان سفر به درگز

به دلیل گرما و رطوبتی که این منطقه دارد، بهتر است سفر به درگز را برای فصل‌های خنک‌تر سال مثل بهار یا اواخر تابستان بگذارید. هزینه سفر به درگز بسته به فصل و مناسبات ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی در فصولی مثل زمستان که خیلی شلوغ نیست، می‌توانید سفر مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

طبیعت زیبای درگز و چشم‌اندازهای محشر کویری اطراف آن همیشه زیبا است؛ اما اگر دوست دارید سفر به درگز را در زیباترین فصل بروید بهتر است اوایل بهار را انتخاب کنید؛ زمانی که گل‌ها به‌تازگی شکوفه کردند و طبیعت در بکرترین حالت خود قرار دارد.

حمل ‌و نقل در درگز چطور است؟

از آن‌جایی که درگز یک شهر کوچک است، زیرساخت‌های آن برای حمل‌ونقل ممکن است به اندازه شهرهای بزرگ دیگر نباشد. اما برای رفت‌و‌آمدتان در سفر به درگز گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توانید انتخاب کنید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

برای حمل‌ونقل عمومی در سفر به درگز می‌توانید از وسیله‌هایی مثل اتوبوس و تاکسی استفاده کنید؛ هنوز سیستم مترو در این شهر راه‌اندازی نشده است. درگز چون شهر خیلی بزرگی نیست، ترافیک خیلی کمتری نسبت به شهرهای بزرگی مثل تهران دارد؛ اما باز هم در زمان‌های مختلف شلوغی آن‌جا می‌تواند متفاوت باشد.

محدودیت‌های سفر به درگز

محدودیت خاصی در مورد سفر به درگز وجود ندارد ولی برای اینکه خیالتان راحت باشد، قبل از سفر حتما کمی سِرچ کنید.

مسیرهای سفر به درگز

فاصله تهران تا درگز حدود ۱.۱۵۰ کیلومتر است. سفر به درگز با هواپیما به این صورت است که باید اول از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه مشهد بروید. بعد از آن با ماشین تا درگز بروید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Yjc

سفر به درگز با قطار هم مثل هواپیماست؛ یعنی باید با قطار به مشهد بروید و از آن‌جا تا درگز سواری بگیرید. برای رفتن به درگز با اتوبوس یا ماشین شخصی، از تهران حدود ۱۲ ساعت راه دارید.

سفر از درگز به شهرها و روستاهای نزدیک

از آن‌جایی که درگز در شمال شرقی ایران و به مرز نزدیک است، به شهرها و روستاهای زیادی راه دارد. در ادامه سفر از درگز به بعضی از شهرها و روستاهای نزدیک را مرور می‌کنم.

– سفر به ترکمنستان

درگز تقریبا در نزدیکی مرز ترکمنستان است و سفر از درگز به ترکمنستان کار سختی نیست. نزدیک‌ترین گذرگاه مرزی سفر به درگز و از آنجا به ترکمنستان «باجگیران» نام دارد و اصلی‌ترین روش سفر از درگز به ترکمنستان حمل‌ونقل جاده‌ای است.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

در سفر به درگز برای رسیدن به مرز هم می‌توانید با ماشین شخصی یا تاکسی به آن‌جا بروید. برای رد شدن از مرز هم باید مدارک مربوطه مثل پاسپورت، ویزات و کارت ملی همراهتان باشد. ترکمنستان اهمیت گردشگری زیادی دارد و جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعتی زیادی برای دیدن ارائه می‌کند.

– سفر به قوچان

فاصله بین درگز تا قوچان حدود ۸۹ کیلیومتر است و حتی قبل از رسیدن به جاهای دیدنی قوچان، از خود مسیر هم لذت خواهید برد چون این جاده طبیعت قشنگی دارد. پیشنهاد می‌کنم جاذبه های تاریخی قوچان مثل مسجد شاه جهان که قدمت آن به دوران صفویه برمی‌گردد، موزه مردم‌شناسی، امام‌زاده یحیی و… را ببینید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

– سفر به مشهد

معمولا آدم‌ها وقتی به خراسان می‌روند، سفر به مشهد یکی از بخش‌های اصلی برنامه‌شان است. فاصله بین درگز تا مشهد در سفر به درگز تقریبا ۱۸۷ کیلومتر است. این سفر بسته به ترافیک و شرایط جاده معمولا حدود ۲.۵ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

علاوه بر این، اتوبوس‌های مسافربری هم در سفر به درگز هستند که بین درگز و مشهد تردد می‌کنند. این اتوبوس‌ها انتخاب مقرون به صرفه‌تری هستند و برای کسانی خوب است که ماشین شخصی ندارند.

– سفر به کلات

کلات از زیباترین شهرهای اطراف مشهد است که فقط ۱۵۲ کیلومتر با این شهر فاصله دارد. این شهر کوهستانی خوش آب‌وهوا جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی دارد. کلات در قدیم از جاهای موردعلاقه نادرشاه بود که از شدت علاقه به این شهر کاخ بزرگی در آن برای خود ساخته بود.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

جاهای دیدنی درگز

جاهای دیدنی درگز به اندازه‌ای هستند که چند روزی بتوانید خودتان را سرگرم کنید. برخلاف تصورتان از شهرهای خراسان رضوی، در سفر به درگز می‌بینید همه جای این شهر کویری نیست و جنگل‌ هم دارد. به‌جز طبیعت زیبا، درگز زیستگاه حیوانات و جانوران مختلفی مثل پلنگ، روباه، گرگ، شغال، عقاب، بز و خیلی از حیوانات دیگر است که سال‌ها است در این ناحیه زندگی می‌کنند.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Didanist

جاهای دیدنی درگز: جاذبه‌های تاریخی

اینجا جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های تاریخی را برای سفر به درگز معرفی می‌کنم:

– محوطه باستانی بندیان

بزرگ‌ترین گچ‌بری که از دوران ساسانی تا امروز پیدا شده، محوطه باستانی بندیان از جاهای دیدنی درگز است که در سفر به درگز باید از آن بازدید کنید. این محوطه سال‌ها است که در دست حفاری باستان‌شناس‌ها است.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

با رفتن به این بنای تاریخی بزرگ، آتشکده‌ای می‌بینید که با گچ‌کاری‌های زیبا و جذابی که دارد، شما را می‌برد به حکومت ساسانی؛ زمانی که بهرام پنجم پیروزی‌هایش را جشن می‌گرفت و مردم در حضور آناهیتا مراسم مذهبی‌شان را اجرا می‌کردند.

لوکیشن محوطه باستانی بندیان روی گوگل مپ

– قبرستان گبرها

با قدم گذاشتن در ۲۰ کیلومتری شمال‌غربی در سفر به درگز به جایی می‌رسید که پر است از متن‌ها و منابع کهن به یادگار مانده از قرن ۶ تا ۹ هجری و دوران ایلخانی. گبرها در این متون اشاره به زرتشتی‌ها و مُغ‌هایی دارد که در آن زمان به درگز مهاجرت کرده بودند. این قبرستان بزرگ روی تپه‌ای بلندی قرار گرفته که تا زمین ۱۰ متر ارتفاع دارد و الان هم یکی از جاهای دیدنی درگز شده.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Balad

لوکیشن قبرستان گبرها روی گوگل مپ

– پلکان نادری

در مسیر جاده قدیم قوچان، به دره‌ای برمی‌خورید که بومیان درگز به آن «هزار پله نادری» می‌گویند. ارتفاع این عارضه سنگی از ۵۰۰ متری کوه‌های الله‌اکبر شروع می‌شود و در ۸۰۰ متری خط الراس به پایان می‌رسد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

لوکیشن پلکان نادری روی گوگل مپ

– حمام جشن آباد

در فاصله ۲۰ کیلومتری در سفر به درگز بنایی وجود دارد که قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد. حاج حیدر حیدری زمانی حمام جشن آباد را برای خود ساخته بود؛ اما سال‌ها بعد به تمام بومیان آن منطقه اجازه ورود داده شد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Kojaro

لوکیشن حمام جشن آباد روی گوگل مپ

جاهای دیدنی درگز: طبیعت‌گردی

در ادامه فهرست جاهای دیدنی درگز، چند لوکیشن برای طبیعت‌گردی به شما معرفی می‌کنم:

– پارک ملی تندوره

تفرجگاه و پارک ملی تندوره در سفر به درگز جایی است از جاهای دیدنی درگز است که در بهار و تابستان از جاذبه‌های محبوب گردشگران می‌شود. این پارک با دره‌های هیجان‌انگیز و باشکوهی که دارد، یکی از بهترین زیستگاه‌ها برای جانوران وحشی و زییایی است که ممکن است شما هم ببینید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

لوکیشن پارک ملی تندوره روی گوگل مپ

– دره چلمیر

در قسمت شرقی پارک ملی تندوره در سفر به درگز یکی از مشهورترین دره‌های ایران، یعنی دره چلمیر قرار دارد. همین دره یکی از اصلی‌ترین بهانه‌های گردشگران برای سفر به درگز است. اگر صبح زود و اول غروب به این دره از جاهای دیدنی درگز سفر کنید، می‌توانید حیوانات وحشی مثل قوچ و پلنگ و بز کوهی ببینید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

لوکیشن دره چلمیر روی گوگل مپ

– تفرجگاه بارسو

اگر در سفر به درگز به سمت جنوب و جنوب‌شرقی بروید، رودخانه‌ای می‌بینید که جذابیت اسطوره‌ای آن توجه هرکسی را جلب می‌کند و از معروف‌ترین جاهای دیدنی درگز است. رودخانه بارسو بسیار پرآب است و آب شیرین و خنکی دارد. اطراف این رودخانه از جاهای دیدنی درگز جاذبه‌های زیادی مثل درختان گردو، مزرعه پنبه و کوهستان‌های زیبا وجود دارد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Dargazgardi

لوکیشن تفرجگاه بارسو روی گوگل مپ

– تفرجگاه امام قنبر

رسیدیم به یکی از تاریخی‌ترین دیدنی های درگز!

اگر در سفر به درگز به سمت روستای داغدار بروید، می‌توانید تفرجگاه امام قنبر را مشاهده کنید. جایی پر از مناظر و چشم‌اندازهای زیبا با گونه‌های درختی متنوع که از میان آن‌ها رودخانه‌های پرآبی می‌گذرند. طرفداران چشمه‌های آب گرم می‌توانند در این تفرجگاه از جاهای دیدنی درگز به چشمه‌های آب گرم آن هم سر بزنند که پر از خواص درمانی است.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Balad

لوکیشن تفرجگاه امام قنبر روی گوگل مپ

– یاریم تپه

ازجمله جاهای دیدنی درگز یارم تپه است که فاصله آن با بندیان ۵۰۰ متر است. با ورود به این جاذبه تاریخی، متوجه می‌شوید که اقوام قبل از تاریخ قبلا در آن زندگی می‌کردند. بسیاری از آثار مثل سفال‌هایی که در این منطقه پیدا شده‌اند، نقوشی را نشان می‌دهند که نشانه‌هایی از سابقه تاریخی شهر هستند.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Qudsonline

لوکیشن یاریم تپه روی گوگل مپ

– گردنه های تیوان

اگر مسیر جاده قوچان را در سفر به درگز بروید، گردنه‌های تیوان را می‌بینید که آب‌وهوای لذت‌بخش و مسیر سبز آن شما را به یاد جاده چالوس می‌اندازد. تا حالا شده در سفر جاده‌ای، کنار بزنید، یک چای داغ و حتی یک لقمه آماده کنار راه بخورید؟ پیشنهاد می‌کنم برای گردنه‌های تیوان هم چای و لقمه داشته باشید و ببینید این منظره و هوا چه خاطره‌ای می‌سازد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

لوکیشن گردنه های تیوان روی گوگل مپ

– منطقه قزقان دره و شیلگان دره

با دیدن تپه‌های جذاب و سرسبز منطقه قزقان دره در سفر به درگز یاد انیمیشن‌هایی می‌افتید که فضای آن‌ها پر از تپه‌های سرسبز است. این منطقه زیبایی جاهای دیدنی درگز و استان خراسان رضوی را دو چندان کرده است. توصیه می‌کنم این منطقه زیبا را در فصل بهار ببینید تا مسحور زیبایی دشت‌های مخملی آن و هوای لطیفش شوید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Farsnews

لوکیشن منطقه قزقان دره و شلیگان دره روی گوگل مپ

– رودخانه زنگلانلو

رودخانه زنگلانلو از جاهای دیدنی درگز همان رودخانه اسطوره‌ای بارسو است که به این اسم هم شناخته می‌شود. برای رفتن به این رودخانه زیبا و خروشان به قسمت جنوبی درگز بروید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

لوکیشن رودخانه زنگلانلو روی گوگل مپ

اماکن مذهبی درگز

در ادامه سفر به درگز می‌توانید بعضی از مشهورترین آرامگاه‌ها و بقعه‌ها و دیدنی های درگز را ببینید:

– مقبره صید علیخان درگزی

صید علیخان درگزی از بزرگ‌ترین شاعران و سیاستمدارانی است که در دوره مشروطه زندگی می‌کرد. او شاگردانی مثل ملک‌الشعرای بهار را تربیت کرد و اصلاح طلب روشن‌فکری هم بود. مقبره او از جاهای دیدنی درگز ساختمانی معمولی و آجری است که با سقف گنبدی و دیوارهای آجری، معماری آن زمان را به‌خوبی نشان می‌دهد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

لوکیشن مقبره صید علیخان درگزی روی گوگل مپ

– بقعه علامه شهرستانی

در ۱۷ کیلومتری شمال غربی در سفر به درگز بقعه علامه شهرستانی را می‌بینید که یکی از علمای شافعی اشعری بوده که در سال ۴۷۹ هجری به دنیا آمده بود. او در سال ۵۴۸ هجری از دنیا رفت. کار اصلی او تفسیر احادیث و کلام و اصول بود که کتاب‌های زیادی هم در این زمینه نوشته است.

آرامگاه او دارای یک ایوان، بنایی چهار طاقی و سقف گنبدی شکل است. با دیدن این ساختمان متوجه سبک معماری دوران ایلخانی می‌شوید.

لوکیشن بقعه علامه شهرستانی روی گوگل مپ

سوغات سفر به درگز

این قسمت مخصوص کسانی است که اهل خرید و گشت‌وگذار در مغازه‌ها هستند و دوست دارند از سفر به درگز یادگاری یا سوغاتی برای دیگران ببرند. یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین خوراکی‌ها که در سفر به درگز می‌توانید بخرید شیرینی خاصی با آب‌نبات‌های هِل‌دار و شکرپنیرهایی است که محلی‌ها درست می‌کنند و تقریبا همه در سفر به درگز آن را در لیست سوغاتی‌هایشان جا می‌دهند.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Yjc

از دیگر سوغاتی‌های پرطرفدار درگز گردو، برنج، جارو، زیره، گلابی، انگور، عسل، ماست، کرده و قره‌قروت هستند.

فرهنگ مردم درگز

مردم شهرستان درگز هنرمندانی هستند که با هر چیزی صنایع دستی درست می‌کنند. لباس‌های ابریشمی، نمد و گلیم‌هایی که آن‌ها باسلیقه تمام می‌بافند، جزو فرهنگ اصلی آن‌ها شده و طرفداران زیادی دارند. شما می‌توانید در سفر به درگز آن‌ها را ببینید.

این مردم رسم دارند در فصول سرد سال لباس‌هایی از جنس پشم بز و گوسفند تنشان کنند. یکی از منابع اصلی درآمد آن‌ها هم قالی‌بافی است که در بین روستایی‌ها رواج زیادی دارد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Isna

تاریخچه درگز

بد نیست قبل سفر به درگز از تاریخچه آن بدانید.  همانطور که گفتم درگز شهری با قدمت تاریخی زیادی است و حتی به قبل از تاریخ هم می‌رسد. مخصوصا در دوره پارت‌ها شهر تاریخی درگز اهمیت زیادی داشت و قلمرو آن خیلی گسترده‌تر از حالا بود. اولین بار در سده سوم قبل از میلاد، این شهر داراگر نام داشت که ایزیدور خاراکسی آن را پایتخت اشکایان تعیین کرد.

بعد از تعیین این شهر در جایگاه پایتخت، نامش به «آپاوارتانن» تغییر کرد. بعد از آن این شهر اسم‌های دیگری هم پیدا کرد، مثل بیژنگرد، خسروگرد، سیاوش‌گرد، ابیورد و پیروزگرد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

ساسانی‌ها که از راه رسیدند تغییرات زیادی در شهر درگز و مناطق اطراف آن ایجاد شد. دامنه درگز گسترده شد و تا دامنه‌های کوه‌ها هم رسید. قلعه معروف داراگرد در آن زمان تبدیل به مرکز روحانیون زرشتی شد که یک ضراب‌خانه داشت که در آن سکه ضرب می‌کردند. شاید در سفر به درگز بتوانید بخشی از آن را ببینید.

دوره اسلامی که رسید درگز به نادرشاه افشار رسید و از همان زمان بود که در بین مناطق تاریخی ایران شهرت زیادی پیدا کرد. نادرشاه باعث پیشرفت‌های زیادی در این شهر شد؛ او بناهای زیادی در آن ساخت که هنوز هم می‌توانید بقایای آن‌ها را ببینید.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

اسم درگز تا دوران قاجار روی این شهر ماند؛ تا اینکه با ورود قاجار به‌نام محمدشاه قاجار به «محمدآباد» تغییر کرد. با ورود ناصرالدین شاه به عرصه روزگار و به‌دلیل عقد قرارداد آخال، درگز از خاک ایران جدا شد و به ترکمنسان پیوست. خوشبختانه با ورود پهلوی درگز دوباره جزو خاک ایران شد و اسم اصلی‌اش یعنی درگز را پس گرفت.

غذاهای محلی و سنتی درگز

معروف‌ترین و پرطرفدارترین غذا در سفر به درگز خوشت یخنی است که همیشه در مهمانی‌ها و مراسم‌ها آماده است و عطر آن هوش از سر همه می‌برد.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Irna

رستوران‌های معروف درگز

از جمله رستوران‌های معروف در سفر به درگز که غذاهای محلی لذیذی درست می‌کنند، پسران یدالله، رستوران ارغوان، رستوران آزادی، رستوران زیتون و رستوران امین هستند.

راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Google Maps

در سفر به درگز کجا اقامت کنیم؟

برای اقامت در شهرستان درگز گزینه‌های مختلفی دارید که بسته به بودجه‌ای که در نظر گرفتید و سلیقه خودتان می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید. به نظرم بهترین هتل های درگز این‌ها هستند:

 • هتل صارم به آدرس خراسان رضوی، درگز خیابان امام خمینی، کوچه صارم، هتل صارم
 • هتل سپیده لطف آباد به آدرس خراسان رضوی، ۲۲ کیلومتری درگز، شهر لطف‌آباد، خیابان گمرک‌، هتل سپیده لطف‌آباد
راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Iranhotelonline

اقامتگاه‌های بومگردی درگز

در سفر به درگز می‌توانید به جای هتل در این اقامتگاه‌های بومگردی بمانید:

 • اقامتگاه بوم گردی چهلمیر به آدرس استان خراسان رضوی، درگز ، روستای دودانلو، مجاور پارک ملی تندوره، اقامتگاه بوم‌گردی چهلمیر
 • اقامتگاه بوم‌گردی عمارت خورشید پردیسان به آدرس استان خراسان رضوی، درگز، نوخندان، بعد از پل، بن‌بست اول
راهنمای سفر به درگز

عکس از: سایت Lidomatrip

به غیر از هتل و اقامتگاه می‌توانید با اجاره ویلا یا کمپینگ در درگز اقامت داشته باشید.

توصیه‌های علی بابا برای تجربه سفر به درگز

برای سفر به درگز در بهار و تابستان بهتر است عینک آفتابی و کلاه همراهتان داشته باشید. از آن‌جایی که شهرستان درگز جای کوچکی است، بهتر است یک کوله‌پشتی هم همراه خود ببرید که در زمان قدم زدن در شهر وسایل زیاد مانع شما نباشد. چیزهایی که لازم است در کیفتان باشد، آب خوردن، پول نقد و دوربین عکاسی است. کفش راحت را هم فراموش نکنید تا بتوانید با لذت بیشتری در این شهر زیبا قدم بزنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 دیدگاه

 1. محمود می‌گوید

  باسلاام. رستوران و تالار امیران محیطی عالی و غذاهای فوق العاده .. یادتون نره .. ۳ کیلومتری درگز از جاده لطف اباد.. روستای کپکان و گرنی در تیر ماه .. خنکترین نقطه ایران .. محیطی بکر و زیبا .. واقعا شب مانی عالی .. و غذای محلی فتیر مسکه با دوغ محلی که اگه درگز بیائئ و نخوری دیگه نگم برات..
  با تشکر

 2. احمد می‌گوید

  خیلی عالی وزیباست
  🌹❤️❤️👋👋👋🙏🙏

 3. علی ولیدوست می‌گوید

  خیلی خوب بود مطلب شما مرسی خانم کاری

  1. هادی می‌گوید

   با سلام.
   درگز زادگاه نادرشاه بزرگ هست
   فاصله تا مرز و گمرک بزرگ لطف آباد هم ۲۰km هست و دمای تابستان در این سال ها تا حدود ۴۸ درجه بالا میاد و در زمستان تا ۱۷- درجه پایین میاد.
   از نظر طبیعت و جاهای تفریحی و آثار تاریخی و تنوع باغات و محصولات و…. درگز در استان و حتی کشور جزو بهترین شهرستان هاست،با مردمانی مهمان نواز و خاکی و خوب…
   با تشکر

 4. فاطی می‌گوید

  عالی👌🏻
  من خودم درگزی هستم و همه این مکان هارو دیدم و عاشق زادگاهم هستم
  بسیار توضیحات عالی و کاملی بود
  خیلی جاهای دیدنی کوچک دیگری هم هستن که نام نبردن مثل بابانستان چرلاق علی بلاغ بی بی قرقز…..
  ک مربوط به روستاها میشه و فقط مردم آنجاست که به این مکان ها میرن
  ولی خیلی هم جاهای دیدنی‌س
  بسیار عالی👌🏻

 5. سعید حسینیان می‌گوید

  خیلی جامع و کامل معرفی کردین… ممنون از لطف شما

 6. ارشیا می‌گوید

  بهترین تفریگاه درگز رودخانه درونگر مخصوصا مسیر دره شمخال هست که الی ماشالله به توضیحات کاملتون

 7. علی می‌گوید

  بسیار عالی ممنون از اینکه دیدنی های شهر درگز را به عرصه نمایش گذاشتید