استان خراسان رضوی

ایران‌گردی آسبادهای نشتیفان
آسبادهای نشتیفان خراسان رضوی؛ شاهکار مهندسی ایرانیان در استفاده از باد

در ساخت این آسبادها، از مصالح بومی مثل گِل، کاه، خشت و چوب استفاده شده است. آسخانه فضایی مستطیلی شکل است که در جلو، محل انبار و نگهداری گندم و غلات و انتهای آن هم محل قرارگیری سنگ آسیا بوده که سنگ زیرین و رویین دارد و کمی بالاتر از سطح زمین قرار می‌گیرد.

مشهد کلیسای مسروپ مقدس
کلیسای مسروپ مقدس مشهد؛ جایی در دل پایتخت معنوی ایران

در ابتدای ورود ارامنه به شهر مشهد، هیچ کلیسایی به عنوان عبادتگاه برای آن‌ها وجود نداشت و فقط یک مکان کوچک برای عبادتشان به حساب می‌آمد که اطراف محله گنبد سبز بنا شده بود. بعد از آن کلیسای مسروپ مقدس در محله ارمنی‌نشین مشهد ساخته شد.

مشهد 101 9
از امکانات تفریحی هتل گلدن پالاس مشهد چه می‌دانید؟

هتل ۵ ستاره گلدن پالاس مشهد، همه سعی خود را کرده‌ تا بهترین امکانات را با بهترین کیفیت در اختیار مهمانانش قرار دهد. بیشتر مهمانانی که از این امکانات استفاده کردند، کاملا راضی بودند و هتل گلدن پالاس را به‌عنوان هتلی باکیفیت بی‌نظیر معرفی کرده‌اند.

مشهد 101 8
تجربه لحظاتی خوش در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های هتل گلدن پالاس مشهد

کیفیت بالای غذای رستوران های هتل گلدن پالاس مشهد همیشه سر زبان‌هاست. به ویژه کسانی که در رستوران‌های این هتل ۵ ستاره غذای سنتی ایرانی یا فرنگی را میل کرده‌اند، باز هم به این رستوران‌ها برگشته‌‌اند.

مشهد 103 5
نگاهی به امکانات و ویژگی‌های اتاق‌ها و سوییت‌های هتل گلدن پالاس مشهد

بین همه گزینه‌های اقامتی مشهد، می‌خواهیم هتلی را به شما معرفی کنیم که با اقامت در آن می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید، یعنی هم به استراحت و برنامه سفرتان برسید و هم از تفریح و ورزش جا نمانید.

سفرنامه سفرنامه درگز - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه درگز: زمان، لطفا به عقب برگرد

این اثر را یک شرکت‌کننده برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. من پدرم اصالتا درگزیه؛ یه شهری توی خراسان رضوی و نزدیک به مرز ترکمنستان. مردم درگز هنوزم ترکمنستان رو به اسم شوروی می‌شناسند و کامیون‌های ترکمن که رد می‌شوند میگن کامیون‌های شوروی امون جاده‌های […]

استان خراسان رضوی میل کرات
میل کرات تایباد؛ برج پیزای ایران در دل خراسان

میل کرات از آثار دوره سلجوقی است که برای راهنمایی کاروان‌ها و مسافرانی که به قصد تجارت و بازرگانی از ایالات قهستان به سمت شرق یا بالعکس و در راه قدیمی جام و باخرز به خواف در حرکت بوده‌اند، ساخته شد.

سفرنامه سفرنامه مشهد - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه مشهد: زیباترین سیاهی

این اثر را یک شرکت‌کننده برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. ساعت ۶:۳۰ صبح بود. طبق معمول زود بیدار شدم…اما این بار برای اینکه حس‌وحال همیشگی‌ام را پیدا کنم و از تخت بلند شوم، یک ساعتی طول کشید. ساعت ۷:۳۰ مانتوی سورمه‌ای و کتونی سفیدم […]