خرید از قشم

راهنمای خرید از قشم برای یک بازارگردی ایدئال

ارزان‌ترین‌ها و لوکس‌ترین‌ها در هر نوع محصول...

از زمان‌های گذشته تابه‌حال خرید از قشم یکی از جاذبه‌های این جزیره بوده است. قشم به‌عنوان یک منطقه آزاد همواره متنوع‌ترین کالاها را با قیمت‌های ارزان عرضه کرده و سالانه گردشگران زیادی را به بهانه خرید از قشم به سوی خود کشانده است.

در میان بی‌شمار مرکز خرید این جزیره، شناخت مناسب‌ترین بازارهای قشم کار دشواری است که در این بخش از مجله گردشگری علی بابا قصد داریم آن را برایتان آسان کنیم.

پس با ما همراه باشید تا چم‌وخم خرید از قشم دستتان بیاید و خریدی ایدئال را تجربه کنید.

بهترین فصل خرید از قشم چه زمانی است؟
فصل تابستان با وجود گرمای شدید، به‌دلیل برگزاری جشنواره‌های تابستانی و به حداقل‌رسیدن قیمت اجناس و همچنین بلیط و اقامتگاه‌ها، بهترین زمان برای خرید از قشم است.
بهترین پاساژهای پوشاک قشم کدام ها هستند؟
بستگی دارد که به‌دنبال چه نوع پوشاک و چه سطح کیفیتی و قیمتی هستید اما از بهترین پیشنهادها برای خرید از قشم، سیتی سنتر ۱ و ۲، دو دلفین درگهان، بازار قدیم قشم، بازار نخل درگهان و مرکز خرید ستاره قشم هستند.
بازارهای محلی قشم چه نام دارند؟
بازار قدیم قشم و بازار قدیم درگهان.
هنگام خرید از قشم به چه نکاتی توجه کنیم؟
۱. تعیین اجناسی که به دنبال آن هستیم و مراجعه به بازار بورس آن. ۲. تکمیل اطلاعات مرتبط با محصول موردنظرمان قبل از مراجعه به بازار. ۳. توجه به‌اضافه بار و کنترل خریدها. ۴. مقایسه قیمت‌ها و اطلاع از آن. ۵. دریافت فاکتور سربرگ دار و اطلاعات فروشگاه در خریدهای عمده. ۶. بررسی شرایط تعویض و مرجوع کردن کالا.

بهترین زمان خرید از قشم

قشم جزیره‌ای سرشار از زیبایی و جاذبه‌های گوناگون است که در هر فصلی، حرفی برای گفتن دارد. اگر برای کاری غیر از خرید قصد رفتن به قشم را دارید، فصل‌های سرد مانند پاییز و زمستان بهترین زمان هستند. اما اگر هدف اصلی شما خرید از قشم است، گرمای تابستان و اواخر بهار را به جان بخرید و در این زمان‌ عازم قشم شوید. برای این توصیه هم ۴ دلیل دارم:

 1. طبیعتا در زمان خرید از قشم مهم‌ترین چیز برای ما، خرید با قیمت مناسب است. در زمان تابستان به‌دلیل گرم‌شدن شدید هوا و کاهش چشمگیر گردشگران، قیمت‌ها بسیار پایین آمده و اینگونه قدرت خرید شما بیشتر می‌شود. جشنواره‌های تابستانی و تخفیفات این فصل، یک جاذبه دیگر برای خرید از قشم در تابستان به حساب می‌آیند.
 2. تحت‌تاثیر گرما و کاهش گردشگران و مسافران، فرصت خرید از قشم با خیالی آسوده و به دور از ازدحام جمعیت فراهم می‌شود؛ پس فرصت یک خرید خلوت از بازارهای قشم را از دست ندهید!
 3. دلیل دیگر انتخاب تابستان به‌عنوان بهترین زمان خرید از قشم این است که قیمت بلیط هواپیما، قطار و حتی رزرو اقامتگاه های بوم گردی قشم و هتل ها به حداقل میرسد. در واقع تمام هزینه‌های شما در تابستان کمتر شده و پول بیشتری برای خریدکردن در جیبتان می‌ماند.
 4. این نکته را هم برای راحت‌شدن خیالتان بگویم و تمام! وقتی به قصد خرید از قشم به این جزیره سفر می‌کنید، طبیعی است که بیشترین زمان خود را در بازارهای قشم بگذرانید. خبر خوب این است که مراکز خرید قشم مجهز به سیستم‌‌های سرمایشی قوی بوده است و شما را از گرمای شدید فصول گرم، در امان نگه می‌دارد.

بهترین زمان خرید از قشمپاساژهای قشم برای خرید پوشاک، کیف و کفش

در خرید از قشم چیزی که نباید اصلا نگرانش باشید، پیداکردن مراکز خرید و بازارهای قشم است. قشم همان اندازه که سرشار از جاذبه‌های طبیعی است، پاساژ و مرکز خرید هم دارد. در این بخش بهترین گزینه‌های خرید پوشاک از قشم را معرفی خواهیم کرد.

۱. سیتی سنتر قشم

برای خرید از قشم اگر به‌دنبال پاساژهایی هستید که اجناس لوکس و مدرن بفروشد، سری به سیتی سنتر ۱ و ۲ بزنید.

این دو مرکز خرید در روبه‌روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و با یک پل هوایی در طبقه‌آخر به هم متصل شده‌اند. سیتی سنتر ۱ و ۲ بسیار شبیه به مراکز خرید شهرهای بزرگ ایران هستند که اجناس باکیفیت‌ و البته گران‌قیمت‌تر را (در مقایسه با سایر بازارهای قشم) عرضه می‌کنند.

سیتی سنتر قشموجود یک شهربازی در طبقه آخر سیتی سنتر موقعیت خوبی را برای سرگرم‌شدن کودکان در طول زمان خرید شما فراهم می‌کند. همچنین فست‌فودها و رستوران‌های موجود در این پاساژها، گزینه خوبی برای تجدید قوا و رفع خستگی‌تان است.

 • ساعت کاری مراکز خرید سیتی سنتر ۱ و ۲: ۱۰ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا حدود ۱۲ شب
 • آدرس: قشم، بلوار امام قلی‌خان، نبش بلوار دریا

۲. بازار بزرگ فردوسی قشم

یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای خرید از قشم، بازار فردوسی است. در این پاساژ در مقایسه با سیتی سنتر، اجناسی معمولی‌‌تر و البته با قیمتی مناسب و ارزان‌تر ارائه می‌شود. بازار فردوسی برای کسانی که به‌دنبال خرید ارزان هستند می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

 • بازار بزرگ فردوسی قشم برای خرید از قشمساعت کاری بازار بزرگ فردوسی قشم: ۹:۳۰ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا حدود ۱۲ شب
 • آدرس: قشم، بلوار ولی‌عصر

۳. مرکز خرید ستاره قشم

مرکز خرید ستاره از معروف‌ترین بازارهای قشم است که تقریبا همه‌چیز در آن پیدا می‌شود و خاصِ پوشاک نیست!

این مرکز خرید ۳ طبقه، اجناس باکیفیت را با قیمت مناسب دارد و همین موضوع باعث محبوبیت در خرید از قشم آن شده است.

مرکز خرید ستاره قشمپیشنهاد می‌کنم اگر برای خرید از قشم فرصت سرزدن به همه مراکز را ندارید، ستاره قشم را در اولویت‌های خود قرار دهید.

 • ساعت کاری مرکز خرید ستاره قشم: ۹:۳۰ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا حدود ۱۲ شب
 • آدرس: قشم، بلوار ولی‌عصر

۴. بازار پردیس قشم

در روبه‌روی مرکز خرید ستاره، بازار نسبتا تازه‌ساز پردیس قشم قرار دارد. این بازار در یک ساختمان ۴ طبقه واقع شده است که تنها ۲ طبقه آن به بازار اختصاص پیدا کرده.

بازار پردیس قشماگر در خرید از قشم به‌دنبال لباسهای مجلسی زنانه هستید، از بازار پردیس قشم دیدن کنید و در صورت نیاز به غذا و نوشیدنی هم، سری به رستوران شب‌های جزیره در طبقه چهارم بزنید.

 • ساعت کاری بازار پردیس قشم: ۹:۳۰ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا حدود ۱۲ شب
 • آدرس: قشم، بلوار ولی‌عصر، چهارراه پردیس

۵. بازار بزرگ خلیج‌فارس

یکی از دلایلی که خرید از قشم را آسان می‌کند، تعداد زیاد مراکز خرید قشم و نزدیک‌بودن آن‌ها به یکدیگر است. قرارگرفتن بازار بزرگ خلیج‌فارس در مرکز شهر و نزدیکی به مراکز خریدی همچون ستاره، موقعیت خوبی را ایجاد کرده است.

بازار بزرگ خلیج فارس۲ طبقه از این ساختمان به فروشگاه‌هایی با اجناس ارزان‌قیمت اختصاص داده شده است که مشتریان خود را دارد. در طبقه چهارم هم یک رستوران همنام با این مرکز وجود دارد که می‌تواند میزبان خستگی‌های شما باشد.

 • ساعت کاری: ۹:۳۰ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا ۱۱ شب
 • آدرس: قشم، بلوار ولی‌عصر، چهارراه پردیس

۶. مجتمع تجاری پرشین گلف

این مرکز خرید به‌دلیل قرار داشتن در یک ساختمان مشترک با هتل پرشین گلف، همواره از پررفت‌وآمدترین مراکز خرید قشم است. از نکات مثبت پرشین گلف این است که تنوع محصولاتی خوبی دارد که پاسخگوی نیازهای گوناگون شما در خرید از قشم خواهد بود.

 • مجتمع تجاری پرشین گلف برای خرید از قشمساعت کاری: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، پشت بازار دریا، جنب پارکینگ دریا

۷. مرکز خرید زمرد درگهان

خرید پوشاک در قشم از محبوب‌ترین خریدها به حساب می‌آید. مرکز خرید زمرد در درگهان قرار دارد که چیزی حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد تا به آنجا برسید، ۲۰ دقیقه‌ای که قطعا ارزشش را دارد.

مرکز خرید زمرد درگهاناگر به‌دنبال خرید شلوار جین به‌صورت عمده هستید، زمرد می‌تواند مرکز خرید مناسبی برایتان باشد. البته این به‌معنای این نیست که خُرده‌فروشی انجام نمی‌شود و محصولات دیگری هم پیدا نخواهید کرد.

 •  ساعت کاری مرکز خرید زمرد: عمده‌فروشان ۹ صبح تا ۴ بعداز ظهر / سایر اصناف و فروشگاه‌ها: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، جنب بازار دریا

۸. مجتمع تجاری دریا درگهان

خرید از قشم به‌طورکلی جذاب است اما اگر یک مرکز خرید دقیقا در طبقات پایینی محل اقامتتان باشد، دیگر نور علی نور می‌شود!

مجتمع تجاری دریا در یک ساختمان با هتل سینگو قشم، قرار دارد که همین موضوع باعث شده است همیشه گردشگرانی در این مجتمع تجاری مشغول خرید و بازارگردی باشند.

مجتمع تجاری دریا درگهانیکی دیگر از بازارهایی که احتمالا اسمش به گوشتان خورده است، بازار چینی‌هاست. بازاری که غالب فروشندگان آن چینی هستند و طبعا اجناس کشور خود را هم می‌فروشند. نگران نحوه ارتباط برقرار کردن با آن‌ها هم نباشید، راحت‌تر از چیزی که فکر کنید فارسی حرف می‌زنند!

 • ساعت کاری مجتمع تجاری دریا: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، میدان انقلاب

۹. مرکز خرید دو دلفین درگهان

یکی از معروف‌ترین مراکز در خرید از قشم، مرکز خرید دو دلفین است. دو دلفین یک مرکز خرید بسیار بزرگ با ۶ طبقه تجاری است که تعداد زیاد فروشگاه و تنوع محصولی فراوان آن، خرید از قشم را به تجربه‌ای خوشایند برایتان تبدیل می‌کند.

مرکز خرید دو دلفین درگهانخبر خوب این است که قیمت‌های دو دلفین حتی از دیگر مراکز خرید قشم هم ارزان‌تر است. اگر هم جویای لباس‌های زنانه عمده‌اید، به طبقات بالایی این مرکز سری بزنید.

 • ساعت کاری مرکز خرید دو دلفین: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، روبه‌روی مجتمع تجاری نور

۱۰. مجتمع تجاری اطلس

برخلاف اکثر مراکز خرید قشم که تنوع محصولی فراوانی دارند و خبری از فروش تخصصی اجناس نیست، بازار اطلس قشم یک بازار اختصاصی برای خرید کیف و کفش از قشم است. پس اگر به‌دنبال این نوع از محصولات و همچنین چمدان هستید، بدون اتلاف وقت و این‌سو و آن‌سو گشتن، یک راست به سراغ بازار اطلس بروید.

مجتمع تجاری اطلسخوب است بدانید که در این بازار هم امکان خرید عمده وجود دارد، هم خرده.

 • ساعت کاری مجتمع تجاری اطلس: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، پشت مرکز خرید دو دلفین

۱۱. مجتمع تجاری نور درگهان

بعد از خرید کیف و کفش از بازار اطلس، سری هم به بازار نور بزنید که تنوع محصولی خوبی دارد و خریدتان را تکمیل می‌کند. برای ورود به بازار نور هم می‌توانید از درب اصلی که روبه‌روی بازار اطلس است وارد شوید، هم از طریق پل هوایی‌ که اطلس را به نور متصل کرده.

 • ساعت کاری مجتمع تجاری نور: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، بلوار ساحلی، روبه‌روی مرکز خرید دو دلفین

۱۲.  مرکز خرید ایران زمین

این مرکز خرید که در درگهان قرار دارد، یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای خرید از قشم است. اگر به‌دنبال خرید پوشاک و لوازم ورزشی هستید، به این مرکز خرید کوچک اما پرطرفدار بروید.

مرکز خرید ایران زمین برای خرید از قشماحتمال اینکه بتوانید در این مرکز اجناس باکیفیت ورزشی از برندهای معتبر خارجی و داخلی پیدا کنید، بسیار زیاد است.

 • ساعت کاری مرکز خرید ایران زمین: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، میدان انقلاب

۱۳.  بازار نخل

خرید از قشم همیشه محدود به خریدهای جزئی نمی‌شود و بسیاری از افراد برای تهیه پوشاک به‌صورت عمده به قشم می‌آیند. اگر به‌دنبال بازاری بزرگ از پوشاک هستید که عمده‌فروش باشند، از بازار نخل درگهان دیدن کنید.

بازار نخل درگهانخرید از قشم یک چیزی کم دارد که آن خرید آنلاین است؛ در همین راستا اپلیکیشن «بازار نخل» درصدد رفع این نیاز طراحی شده است.

 • ساعت کاری بازار نخل درگهان: ۹ صبح تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، درگهان، بلوار وحدت، بلوار صیادی، بین خیابان ناخدا و میدان انقلاب

لوازم آرایشی؛ رنگ و لعابهای خرید از قشم

خرید لوازم آرایشی یکی دیگر از انواع خریدِ پرطرفدار این منطقه است. نکته خاصی که در این باره وجود دارد این است که برای خرید لوازم آرایشی از قشم، نیاز نیست به مرکز خرید خاصی بروید؛ چراکه در بسیاری از بازارهای قشم، امکان خرید این محصولات وجود دارد و کار آسان است.

بااین‌حال برای راحتی کارتان چند مرکز خرید که فروشگاه لوازم آرایشی دارد را به شما معرفی می‌کنم.

۱. مرکز خرید ستاره برای خرید از قشم

اگر به‌دنبال خرید لوازم آرایشی‌های اصل از نمایندگی هستید، مرکز خرید ستاره را به شما توصیه می‌کنم. برندهایی مانند نیوآ، آرکانسیل، کلیون و… در این مرکز خرید شعبه نمایندگی فعال دارند.

۲. سیتی سنتر

مراکز خرید سیتی سنتر ۱ و ۲ که در بالا در رابطه با آن اشاره داشتم، یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای خرید لوازم آرایشی از قشم است.

سیتی سنتر۳. مرکز خرید دو دلفین

قطعا در یک مرکز خرید بسیار بزرگ همچون دو دلفین، فروشگاه‌های فروش لوازم آرایشی وجود دارند. باید بگویم در این مرکز خرید نه‌تنها تعداد فروشگاه‌های لوازم آرایشی زیاد است، بلکه پیداکردن اجناس آرایشی و بهداشتی برند و اصل نیز امکان‌پذیر است.

۴. مرکز خرید دریا

گزینه بعدی برای خرید لوازم آرایشی از قشم، مرکز خرید دریاست که دست‌خالی از آن بیرون برنمی‌گردید.

۵. مرکز خرید زمرد درگهان

زمرد هم از آن مراکز خرید قشم است که در زمینه فروش لوازم آرایشی، چندین فروشگاه دارد.

لوازم خانگی؛ پرطرفدارترین های خرید از قشم

خرید لوازم خانگی از قشم ازجمله دلایلی است که همیشه گردشگران زیادی را به قشم کشانده است. قشم به‌عنوان یکی از مناطق آزاد در ایران، می‌تواند فرصت خوبی برای خرید لوازم‌خانگی با قیمت‌های اقتصادی باشد.

ازآنجایی‌که در تمامی مراکز خرید، لوازم‌خانگی و برقی به فروش نمی‌رسد، در این بخش مراکز خرید قشم را که عرضه‌کننده این محصولات هستند، معرفی خواهم کرد.

۱. بازار ستاره در خرید از قشم

باز هم بازار ستاره! این مرکز خرید در برابر تمامی نیازهای شما حرفی برای گفتن دارد. برندهای بنامی همچون ال‌جی، سامسونگی، تفال، فیلیپس، سونی و… در این مرکز خرید نمایندگی دارند و انتخاب‌های زیادی را پیش رویتان می‌گذارند.

۲. سیتی سنتر

دو شعبه سیتی سنتر به‌دلیل عرضه لوازم خانگی‌های به‌روز و همچنین فضای داخلی مطلوبی که دارند، همواره گردشگران به آن توجه می‌کنند.

سیتی سنتر برای خرید از قشم۳. مرکز خرید پردیس قشم

در مرکز خرید پردیس قشم، می‌توانید به‌صورت خرده و عمده خرید لوازم‌خانگی داشته باشید. این مرکز خرید تازه‌ساخت ضمن ارائه کالاهای باکیفیت، قیمت‌های مناسبی هم دارد.

۴. مرکز خرید دو دلفین

یکی از دغدغه‌های خرید از قشم پیداکردن اجناس اصل است که در مرکز خرید دو دلفین شانس دسترسی به لوازم‌خانگی اورجینال برایتان بیشتر خواهد بود.

۵. مرکز خرید مرجان

اگر به‌دنبال خرید لوازم مصرفی آشپزخانه و ظروف هستید، مرکز خرید مرجان که به لولو سنتر هم معروف است، تنوع محصولات خوبی دارد و احتمالا برایتان جالب خواهد بود.

 • ساعت کاری مرکز خرید مرجان قشم: ۹ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، بلوار ولی‌عصر، بین خیابان فلسطین و میدان گل‌ها

۶. مراکز خرید دریا، زمرد و پرشین گلف برای خرید از قشم

این سه مرکز خرید هم گزینه‌های دیگری هستند که فروشگاه‌های لوازم‌خانگی و برقی هم دارند. اگر در مراکز قبلی، اجناس دلخواهتان را پیدا نکردید، به این سه پاساژ سری بزنید.

خرید سوغات و صنایع دستی؛ خرید از قشم در بازارهای سنتی

فرقی ندارد برای گردش و تفریح به قشم سفر کرده‌اید یا برای خرید. درهرصورت احتمالا بخواهید سوغاتی‌ای برای دیگران یا یادگاری‌‌ای برای خود تهیه کنید.

بازارهای سنتی و محلی قشم از جذاب‌ترین مکان‌های قشم هستند که بیشتر و بهتر از هر مرکز خریدی در یاد و خاطرتان می‌مانند.

اصلا این‌طور بگویم که تصویر واقعی این جزیره رنگارنگ را در این بازارها خواهید دید.

۱. بازار قدیم قشم

بافت بازار قدیم قشم به‌گونه‌ای است که شما فرصت دیدار و گپ زدن با بومیان نازنین این خطه را خواهید داشت. مردمانی که با لباس‌های زیبای خود خرید از قشم را رنگارنگ و متمایز کرده‌اند.

بازار قدیم قشممشتریان اصلی این بازار اهالی قشم هستند که برای رفع نیازهای روزمره خود به آنجا مراجعه می‌کنند.

خوب است بدانید که اگر قصد رفتن به درگهان را دارید، ایستگاه تاکسی‌های درگهان در نزدیکی بازار قدیم قشم است.

 • ساعت کاری بازار قدیم قشم: ۸:۳۰ صبح تا ۲ ظهر – ۵ عصر تا ۱۰ شب
 • آدرس: قشم، خیابان امام خمینی، میدان جهاد

۲. بازار قدیم درگهان برای خرید از قشم

این بازار قدیمی درگهان بیشتر پاخور افرادی است که به‌دنبال خرید عمده هستند. البته اگر شب سال نو بازارگردِ درگهان هستید، شانستان را امتحان کنید و به بازار قدیمی هم بروید. معمولا در این وقت از سال مغازه‌داران به سراغ تک‌فروشی با قیمت‌های بسیار ارزان می‌روند.

 • بازار قدیم درگهانساعت کاری بازار قدیم درگهان: ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر
 • آدرس: قشم، درگهان، میدان انقلاب

لوکس ترین و گران ترین بازارها در خرید از قشم

قشم، جزیره هزار و یک بازاری است که مرکز خرید سیتی سنتر ۱ و ۲ را به‌عنوان لوکس‌ترین آن‌ها می‌توان معرفی کرد. در این دو مرکز اجناسی خاص‌تر و البته گران‌قیمت‌تر پیدا می‌شوند.

باید و نبایدهای خرید از قشم

برای خرید از قشم نکاتی وجود دارد که اگر آن‌ها در نظر بگیرید روند خریدتان را بهتر و آسان‌تر خواهید کرد. پس این بخش را چندباری بخوانید و مطمئن باشید که به کارتان می‌آید.

 1. قبل از انتخاب مرکز خرید، از خود بپرسید که چه چیزی میخواهید بخرید؟ سپس باتوجه‌به نیاز خود به سمت مرکز خریدی که بورس اجناس دلخواهتان است حرکت کنید تا وقت و انرژیتان هدر نرود.
 2. راستش را بخواهید چیزی به نام بهترین مرکز خرید در قشم وجود ندارد! برای خرید از قشم باید به‌دنبال بهترین مغازه‌ها و فروشگاه‌ها باشید که در مراکز خرید گوناگون پخش شده‌اند.
 3. اگر محصولی مدنظرتان است که ویژگی‌های خاصی دارد، قبل از رفتن به مراکز خرید قشم اطلاعاتتان را کامل کنید تا بهتر بتوانید پیشنهادهای فروشندگان را بررسی کنید.
 4. در زمان خرید حتما شرایط مرجوع‌کردن یا تعویض کالا را جویا شوید، به‌ویژه اگر خرید عمده انجام می‌دهید.
 5. در خریدهای عمده فاکتور سربرگ‌دار، اطلاعات دقیق کالا و فروشگاه را درخواست کنید.
 6. اجناس اورجینال را فقط از نمایندگی‌های معتبر آن‌ها بخرید و به همنامی مغازه با برند دلخواهتان بسنده نکنید.
 7. بیشتر اجناسی که در قشم می‌بینید چینی هستند؛ پس به نوشته‌های آلمانی، انگلیسی و… آن‌ها توجه نکنید و تمرکزتان را روی بررسی کیفیت کالا بگذارید.
 8. چه قبل از زمان حضور در بازار، چه در حین خرید قیمت کالای دلخواهتان را بررسی و مقایسه کنید. توجه داشته باشید که نظارت خاصی بر قیمت‌ها در قشم اتفاق نمی‌افتد و دست فروشندگان برای قیمت‌گذاری باز است؛ پس خودتان ناظر بر خریدهایتان باشید و مو را از ماست بیرون بکشید!
 9. اگر برایتان مهم‌ترین چیز در خرید از قشم قیمت است، یک راست به سراغ مراکز خریدِ درگهان بروید.
 10.  فکر برگشت را هم بکنید! اضافه‌بار و همچنین کنترل خریدها یکی از چالش‌هایی است که در زمان خروج از قشم خواهید داشت. به‌ویژه اگر با لنج یا قطار قصد بازگشت به محل اقامتتان را دارید.

خرید از قشم؛ تجربهای که دلتان میخواهد تکرارش کنید؟

راستش را بخواهید پاسخ بله است! چه کسی از تنوع زیاد کالاها و قیمت پایین آن بدش می‌آید؟ به‌خصوص اگر بعد از هر خرید ساحل قشم و دریایی آبی میزبان خستگی‌هایتان باشد… .

قشم، ترکیب فوق‌العاده‌ای از خرید، تفریح و سیاحت است که قطعا بارها و بارها هوایی‌تان خواهد کرد!

جای ما را هم در این سفرهای چندین و چندباره‌تان خالی کنید و اگر سوالی برایتان بی‌پاسخ مانده برایمان کامنت بگذارید. قطعا بی‌جواب نمی‌ماند.

سفرتان سلامت و دلتان خوش!

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه

 1. خسرو می‌گوید

  مرکز خرید الماس قشم رو از قلم انداختید که جدیدترین و به نوعی مدرن ترین مرکز خرید قشمه

 2. ماریا رضایی می‌گوید

  سلام
  معرفی عالی، بعضی از ای باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.

 3. مهسا می‌گوید

  قشم یکی از زیباترین جزیره هاس مخصوصا نوروز قشم خیلی باحال خرید و لوازم خاص هم یکی دیگه از خوبیهای قشم من عاشق خرید کردن تو بازارهای قشمم هیچ وقتم از خریدم پشیمون نشدم فقط درصورتی پشیمون شدم ک چرا بیشتر خرید نکردم😄

 4. سید جلال اسماعیلی می‌گوید

  با سلام؛ ممنون از اطلاعات مفیدتان. بنده یکبار تجربه این خرید را داشته ام اما فقط توانستم به دو مرکز خرید بروم .