جزیره لارک

راهنمای سفر به جزیره لارک؛ جزیره‌ای بکر برای سفری رویایی

جاهای دیدنی جزیره لارک به همراه راهنمای سفر به جزیره لارک

اگر تصمیم گرفتید به جنوب ایران سفر و از جاهای دیدنی جزیره لارک بازدید کنید، ما در مجله علی بابا راهنمای سفر به جزیره لارک را آماده کردیم تا بتوانید با خیال راحت برای این سفر و جاهای دیدنی جزیره برنامه‌ریزی کنید.

جزیره لارک یکی از جاهای دیدنی استان هرمزگان و مقصدی ایدئال برای سفری یک روزه به دور از هیاهو و زندگی روزمره است. ساحل با شن‌های نقره‌ای، شب‌های پرستاره، ساحل فسفری تنها گوشه‌ای از دیدنی‌های جزیره لارک است.

ازآنجاکه گشت‌وگذار در لارک به بیش از دو روز زمان نیاز ندارد، سایر جاهای دیدنی هرمزگان را هم برای مقصد بعدی سفرتان را انتخاب کنید و اوقات خوشی را در جنوب ایران سپری کنید.

بهتر است چه زمانی به جزیره لارک سفر کنیم؟
پاییز و زمستان که هوا معتدل و ملایم است، بهترین زمان سفر به لارک و دیدن از جاذبه‌های گردشگری جزیره است.
جاهای دیدنی معروف جزیره لارک کجاست؟
قلعه پرتغالی‌ها، قبرستان تاریخی و ساحل پلانکتونی از معروف‌ترین دیدنی‌های جزیره لارک است که نباید بازدید از آن‌ها را از دست بدهید.
اقامت در جزیره لارک به چه شکلی است؟
اگر قصد دارید شب را در جزیره بمانید می‌توانید یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی را انتخاب کنید یا در ساحل کمپ بزیند.
از جزیره لارک به کدام جزیره‌ها می‌توان سفر کرد؟
از جزیره لارک می‌توان به جزیره قشم، هرمز و هنگام سفر کرد.
بهترین راه دسترسی به جزیره لارک کدام است؟
اسکله شهید ذاکری قشم بهترین مسیر دسترسی به جزیره لارک است و این سفر دریایی تقریبا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

جزیره لارک کجاست؟

جزیره لارک با ۷۷ کیلومتر مربع مساحت در جنوب شرقی جزیره قشم و جنوبی‌ترین خاک ایران در منطقه تنگه هرمز در استان هرمزگان قرار گرفته است. این جزیره از کوه‌های آتشفشانی مخروطی شکل تشکیل شده  که بلندترین نقطه آن  حدود ۱۳۸ متر از سطح زمین ارتفاع دارد.

جزیره لارک کجاست؟

عکس از: سایت Google Maps

همانند جزیره هندورابی این جزیره هم خالی از سکنه نیست و فقط افراد کمی در آن سکونت دارند. بخش مسکونی جزیره محدود به روستایی با جمعیت حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ خانوار می‌شود که کار اصلی آن‌ها صیادی وپرورش بز است.

لوکیشن جزیره لارک روی گوگل مپ

مسیر دسترسی به جزیره لارک

می‌توانید به روش‌های زیر به جزیره لارک بروید:

– سفر به جزیره لارک با هواپیما

جزیره لارک فرودگاه ندارد و برای رسیدن به آن باید با تهیه بلیط هواپیما خودتان را به قشم یا بندرعباس برسانید و از آنجا به سمت جزیره لارک حرکت کنید.

جاهای دیدنی جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– سفر دریایی به جزیره لارک

برای رسیدن به جزیره لارک هرمزگان، سفری دریایی کوتاه در پیش خواهید داشت. این سفر می‌تواند با قایق موتوری یا اتوبوس دریایی انجام شود و انتخاب نوع وسیله نقلیه به مبدا حرکت شما بستگی دارد.

عبور از آب‌های نیلگون خلیج فارس و تماشای عظمت دریا، تجربه‌ای منحصربه‌فرد و به‌یادماندنی خواهد بود و با ورود به جزیره لارک با یک دنیا شگفتی دیگر روبه‌رو خواهید شد.

جزیره لارک قشم

عکس از: سایت Google Maps

– فاصله جزیره لارک تا کیش

فاصله جزیره لارک تا کیش حدود ۲۲۰ کیلومتر است. البته نمی‌توانید از جزیره‌ کیش مستقیم به لارک بروید. باید ابتدا خودتان را به جزیره قشم برسانید و سپس از جزیره قشم با قایق و لنج به جزیره لارک بروید. مدت زمان لازم برای این سفر به نوع وسیله شما برای سفر دریایی بستگی دارد؛ اما تقریبا بیشتر از ۵ ساعت طول می‌کشد.

فاصله لارک تا کیش

عکس از: سایت Khabarvarzeshi

– فاصله جزیره لارک تا قشم

جزیره لارک در شرق جزیره قشم و در فاصله حدود ۱۶ کیلومتری آن قرار دارد. اگر مبدا حرکت شما جزیره قشم است می‌توانید از یکی از دو مسیر زیر خودتان را به لارک برسانید.

  1. از اسکله شهید ذاکری با استفاده از اتوبوس‌های دریایی به لارک بروید. این بهترین مسیر است و حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.
  2. به اسکله دوحه قشم بروید و از آنجا با اجاره قایق موتوری خودتان را به لارک برسانید. فاصله این اسکله تا لارک تقریبا ۱۰ کیلومتر است.
فاصله جزیره لارک تا قشم

عکس از: سایت Ilna

– فاصله جزیره لارک تا هرمز

فاصله جزیره لارک تا هرمز تقریبا ۲۲ کیلومتر است. اگر در سفر به هرمز قصد کردید جاذبه‌های گردشگری جزیره لارک را هم ببینید می‌توانید با کرایه کردن قایق به لارک بیایید.

فاصله لارک تا هرمز

عکس از: سایت Donyaeeqtesad

– فاصله جزیره لارک بندرعباس

جزیره لارک در ۳۱ کیلومتری بندرعباس واقع شده است. اگر می‌خواهید از بندرعباس به سمت لارک حرکت کنید ابتدا با قطار یا هواپیما خودتان را به این شهر جنوبی برسانید بعد با کرایه کردن قایق به سمت لارک سفر کنید.

بهترین زمان سفر به جزیره لارک

مثل سایر جزایر جنوب ایران، نیمه دوم سال بهترین زمان به جزیره لارک و دیدن از جاهای آن دیدنی است. از اوایل پاییز گرمای طاقت‌فرسای تابستان جای خود را به هوایی معتدل و مطبوع می‌دهد و مقصدی برای گردشگران در فصل زمستان آماده می‌کند.
ازآن‌جا که سفر به لارک در مدت کوتاهی از سال امکان‌پذیر است، باید احتمال شلوغی و ازدحام گردشگران را مخصوصا در ایام تعطیل و نزدیک نوروز در نظر بگیرید.

بهترین زمان سفر به جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

آب‌ و هوای جزیره لارک

جزیره لارک آب‌و‌هوای گرم و مرطوبی دارد و در نیمه اول سال مخصوصا فصل تابستان هوا بسیار گرم و شرجی است. با ورود به نیمه دوم سال از شدت گرمای هوا کاسته شده و در اواسط پاییز و زمستان هوا خنک و ملایم می‌شود.

به دلیل هوای گرم و میزان کم بارندگی پوشش گیاهی این منطقه فقیر است و درختان آکهور و کرت از نمونه درختانی هستند که در این جزیره یافت می‌شوند.

جزیره لارک هرمزگان

عکس از: سایت Google Maps

حمل ‌و نقل در جزیره لارک  چطور است؟

یکی از مواردی که باید در سفر به جزیره لارک بدانید، این است که دور تا دور جزیره کوچک لارک فقط با یک جاده خاکی به هم متصل می‌شود؛ پس نباید انتظار وسایل نقلیه خاصی را در جزیره داشته باشید. در کل جزیره جز تعداد محدودی موتورسیکلت و ماشین، وسیله نقلیه دیگری را پیدا نخواهید کرد و شاید مجبور شوید برای بازدید از جاهای دیدنی جزیره لارک، در طول جزیره پیاده‌روی کنید.

جزیره لارک قشم

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی جزیره لارک

برخلاف جزیره قشم، امکانات رفاهی جزیره لارک به یک مغازه کوچک برای تامین مایحتاج ساکنین جزیره و یک اقامتگاه کوچک برای اسکان مسافران محدود می‌شود. پس قبل از سفر به این جزیره وسایل موردنیازتان را همراه خود ببرید.

امکانات تفریحی جزیره لارک

جزیره لارک با طبیعت بکر و جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد، مقصد ایدئال برای گردشگرانی است که به دنبال تفریحات هیجان‌انگیز و دریایی هستند.

جاهای دیدنی جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– غواصی در سواحل مرجانی لارک

جزیره لارک با ساحل مرجانی بکر فرصتی عالی برای علاقه‌مندان به دنیای زیر آب فراهم می‌کند تا در اعماق آب‌های نیلگون خلیج فارس غواصی کنند و از دیدن طبیعت زیر دریا، صخره‌های مرجانی، آبزیان و ماهی‌های رنگارنگ و کشتی‌های غرق شده لذت ببرند.

سفر به جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

ازآنجاکه یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین امکانات تفریحی لارک شنا و غواصی است، چند مرکز غواصی (سایت) در بخش‌های مختلف جزیره قشم و بندرعباس قرار داند که تورهای غواصی در لارک برگزار می‌کنند. اگر خودتان هم غواص ماهری هستید، می‌توانید تنها در آب‌های لارک غواصی کنید.

– کشتی مغروق سوپر تانک

سایت کشتی غرق شده یکی از محبوب‌ترین مکان‌های غواصی است که در غرب جزیره قرار گرفته است. عمق این سایت بین ۱۲ تا ۳۰ متر بوده و به دلیل تنوع بالای آبزیان مثل پروانه ماهیان، فرشته ماهیان، طوطی ماهی، آنجل، شیر ماهی و صخره‌های مرجانی در اطراف کشتی، غواصی را هیجان‌انگیز می‌کند.

– بارج

سایت بارج لارک در ساحل غربی واقع شده و محل غرق‌شدن بارج (نوعی شناور) است که بقایای آن به زیستگاه مناسبی برای آبزیان تبدیل شده است.

عمق این سایت بین ۵ تا ۸ متر است و انتخاب مناسبی برای غواصان مبتدی است.

سایت بارج - جزیره لارک هرمزگان

عکس از: سایت Google Maps

– ساحل نقره‌ای

این ساحل از شن‌های نقره‌ای و آبی زلال در شمال غربی جزیره پوشیده شده و به دلیل عمق کم، مکانی مناسب برای غواصی سطحی است.

– شنا

یکی دیگر از تفریحات آبی لارک، شنا و آب‌تنی در قسمت‌های کم‌عمق جزیره است. آب زلال و شفاف هرکسی را وسوسه می‌کند تا حداقل یک‌بار در آب شنا و انواع آبزیان و طبیعت زیر آب را ببیند.

سفر به جزیره لارک قشم

عکس از: سایت Google Maps

– طبیعت گردی

اگر طرفدار تفریحات آبی نیستید، می‌تواند از طبیعت و ساحل بکر و دست‌نخورده لارک لذت برید. احتمالا صخره‌های مرجانی و سایر دیدنی‌های جزیره لارک برای شما سرگرم‌کننده هستند.

گنبدهای نمکی و کوه‌های آتشفشانی از نمونه جاذبه‌های طبیعی لارک هستند که می‌توانید هنگام پیاده‌روی در جزیره سری به آن‌ها هم بزنید و از شاهد زیبایی آن‌ها باشید.

راهنمای سفر به جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– پیاده‌روی و خرید از مردم بومی

پیاده‌روی دورتادور جزیره، بازدید از جاذبه‌های گردشگری، صحبت با بومیان جزیره، آشنایی با آداب‌و‌رسوم و خرید سوغاتی یا غذای محلی بخش دیگری از امکانات تفریحی لارک است که می‌تواند اوقات خوشی را در این سفر برایتان رقم بزند.

– قایق‌سواری

علاوه بر غواصی و شنا امکان قایق‌سواری و گشت دریایی در جزیره لارک وجود دارد تا بتوانید سایر جاذبه‌های گردشگری جزیره لارک را ببینید و یک سفر هیجان‌انگیز را تجربه کنید.

جاهای دیدنی جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

محدودیت‌های سفر به جزیره لارک

همان‌طور که قبلا در راهنمای سفر به جزیره لارک به آن اشاره‌کردیم امکانات رفاهی، حمل‌ونقل و بهداشتی در این جزیره محدود است پس پیش از سفر به این نکته توجه داشته باشید.

اقامتگاه لارک

عکس از: سایت Google Maps

همچنین به دلیل موقعیت استراتژیک جزیره لارک، این منطقه محلی برای اجرای مانورهای نظامی است و در این مدت سفر به جزیره امکان‌پذیر نیست. البته برای آن‌که در رفت‌وآمد ساکنین و مسافران خللی وارد نشود، برنامه مانورهای نظامی از قبل اطلاع‌‌رسانی خواهند شد؛ پس قبل از برنامه‌ریزی سفر به لارک، اطلاعات را از اسکله بندرعباس یا قشم جویا شوید.

جاهای دیدنی جزیره لارک

جزیره لارک باوجود وسعت کم جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد و تنها به ساحل زیبا و تفریحات آبی محدود نمی‌شود. پس برای آشنایی با جاهای دیدنی‌های جزیره لارک و برنامه‌ریزی سفر با راهنمای سفر به هرمزگان همراه باشید.

جاهای دیدنی جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– قلعه پرتغالی‌های جزیره لارک

تقریبا می‌توان در تمام جزایر جنوبی آثاری از استعمار و کنترل پرتغالی‌ها را دید. قلعه پرتغالی‌ها یکی از جاذبه‌های تاریخی جزیره لارک است که در دوران صفویه و در زمان کنترل پرتغالی‌ها روی خلیج فارس ساخته‌شده است.

قلعه پرتغالی‌های جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

این قلعه بعد از قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز، بزرگ‌ترین قلعه پرتقالی‌های خلیج فارس است که از ملات ساروج، سنگ‌های مرجانی و دریایی ساخته شده و به دلیل ستون‌های چوبی هنوز پابرجا مانده و می‌توان آثار باقی‌مانده از آن را در لارک دید.

اگر به بناهای تاریخی علاقه‌مندید بازدید از این مکان را از دست ندهید. همچنین می‌توانید صلابت و ایستادگی قلعه را در قاب گوشی‌تان ثبت کنید.

لوکیشن قلعه پرتغالی‌های لارک روی نقشه

– قبرستان تاریخی جزیره لارک

قبرستان تاریخی از دیگر مکان‌های تاریخی و جاهای گردشگری است که به دلیل دفن متفاوت اجساد و فضای متفاوت قبرستان میان گردشگران محبوب شده است.

قبرستان تاریخی جزیره لارک هرمزگان

عکس از: سایت Google Maps

در این قبرستان، تمام سنگ قبرها با مرجان دریایی تهیه می‌شوند و آتشدان‌های سفالی شبیه گلدان‌های کوچک را روی قبر تازه درگذشتگان می‌گذارند. طبق رسمی به جامانده از دوران ایران باستان و فرهنگ زرتشتیان منطقه، در داخل این آتشدان‌ها اسپند و کندر دود می‌کنند که بوی خوشی را در فضا پخش می‌کند.

لوکیشن قبرستان تاریخی روی نقشه

– برج فانوس دریایی جزیره لارک

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری جزیره لارک برج فانوس دریایی است که در فاصله ۴ کیلومتری از بخش مسکونی جزیره قرار گرفته است. هرچند نمی‌توانید این برج را از فاصله‌ای نزدیک ببینید، اما ظاهر قدیمی و خاص آن سوژه‌ی مناسبی برای عکاسی است.

جاهای دیدنی جزیره لارک: برج فانوس دریایی

عکس از: سایت Google Maps

در همین منطقه می‌توانید بقایایی از یک تلگراف‌خانه، خانه‌هایی با قدمت ۸۰۰ ساله و  کشتی غرق شده که بخشی از آن روی آب قرار گرفته است را ببینید.

– ساحل پلانکتون و فسفری جزیره لارک

ساحل پلانکتونی از قشنگ‌ترین و محبوب‌ترین دیدنی‌های جزیره لارک است که باعث محبوبیت و شناخته‌شدن این جزیره در میان گردشگران شده است.

ساحل پلانکتون و فسفری جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

در شب‌هایی که آب دریا آرام و بدون موج باشد می‌توانید شاهد انعکاس نور فیتوپلانگتون‌ها در آب‌های ساحلی جزیره و منظره‌ای شگفت‌انگیز باشید و آب دریا را به رنگ‌های آبی یا فسفری ببینید.

پیشنهاد می‌کنیم برنامه سفرتان به لارک را جوری بچینید که بتوانید یک شب را آنجا بمانید و این پدیده زیبا را از دست ندهید. ثبت این منظره قطعا در روزهای بعد سفر خاطره‌های خوشی را برایتان یادآور می‌شود.

سفر به جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– سواحل مرجانی جزیره لارک

سواحل مرجانی یکی از مکان‌های دیدنی لارک و مناسب پیاده‌روی و شناست. همچنین آب زلال و شفاف باعث شده تا بتوانید به‌راحتی انواع موجودات دریایی چون مرجان‌ها، ماهی‌های آکواریومی، شقایق دریایی و… را تماشا کنید.

ساحل جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

رستوران‌های معروف جزیره لارک

شکم‌گردی یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر است. اگر شما هم به این قسمت از سفر بیشتر علاقه دارید باید بگوییم رستوران خاصی در لارک وجود ندارد و برای امتحان‌کردن غذاهای محلی باید سری به اقامتگاه‌های جزیره بزنید. اگر هم قصد شب‌مانی در جزیره را دارید باید غذا و نوشیدنی به همراه داشته ‌باشید.

 راهنمای سفر به جزیره لارک قشم

عکس از: سایت Google Maps

سوغات جزیره لارک

اگر قصد دارید یادگاری از این جزیره با خود به‌همراه داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم برای کمک به اقتصاد مردم جزیره، اول با بومیان منطقه ارتباط بگیرید و دست‌سازه‌های محلی که معمولا از صدف و مرجان‌های تزیینی ساخته می‌شوند را خریداری کنید.

جاهای دیدنی لارک

عکس از: سایت Google Maps

البته می‌توانید موقع قدم‌زدن در ساحل و دیدن جاذبه‌های گردشگری جزیره لارک، چند صدف‌ رنگارنگ و گوش‌ماهی به‌عنوان یادگاری جمع کنید. فراموش نکنید این صدف‌ها بخشی از طبیعت منطقه هستند و وجودشان برای موجودات ساحل ضروری است؛ پس فقط چند نمونه از آن‌ها را به‌عنوان یادگاری با خود بردارید و با عکس‌گرفتن، خاطرات خود را از سفر به جزیره لارک ثبت کنید.

فرهنگ مردم جزیره لارک

فرهنگ مردم جزیره لارک برگرفته از لرستان و مردمانی است که سالیان دور به این منطقه کوچ کرده‌اند. گویش بومی مردم لارک، گویشی از زبان لری به  نام کُمزاری است. شاید برایتان جالب باشید که بگوییم این گویش در جزیره مُسَندَم (روستای کمزار) کشور عمان هم رواج دارد. البته گویش مردم لارک تحت تاثیر زبان فارسی قرار گرفته و با گویش عمانی‌ها تفاوت پیدا کرده ‌است.

ساحل جزیره لارک هرمزگان

عکس از: سایت Google Maps

غذاهای محلی و سنتی جزیره لارک

ازآنجاکه شغل اصلی مردم لارک ماهیگیری و صیادی است، می‌توانید انواع غذاهای دریایی مثل میگو و ماهی تنوری را از محلیان جزیره لارک خریداری کرده و بخورید.

اقامتگاه جزیره لارک

بازدید از دیدنی‌های جزیره لارک در نصف روز تمام می‌شود. به همین دلیل بسیاری از گردشگران بعد از گشت‌وگذار در جزیره به مبدا سفر خود یعنی قشم یا بندرعباس برمی‌گردند. اما اگر شما می‌خواهید شب‌های جزیره لارک را تجربه کنید، می‌توانید در ساحل کمپ بزنید یا یکی از اقامتگاه‌های محلی را انتخاب کنید.

جاهای دیدنی جزیره لارک راهنمای سفر به جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– اقامتگاه‌های بوم‌گردی جزیره لارک

اگر قصد دارید با افراد محلی معاشرت کنید، با فرهنگ و آداب‌ورسوم جزیره بیشتر آشنا شوید، غذای محلی بخورید و درباره جاذبه‌های گردشگری جزیره لارک اطلاعات بیشتری کسب کنید، اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای شما انتخاب مناسبی است.

– اقامتگاه بوم‌گردی بادگیر

معماری این اقامتگاه بومی و اتاق‌ها به سبک سنتی چیدمان شده است که همین توجه گردشگران را برای حضور در این اقامتگاه بوم‌گردی جلب می‌کند. این اقامتگاه محیطی آرام و دلنشین دارد و خدماتی چون سرو غذاهای محلی، عصرانه و قهوه و گشت در جزیره را به مهمان خود ارائه می‌دهد.

لوکیشن اقامتگاه بادگیر روی نقشه

اقامتگاه بوم‌گردی بادگیر - جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

– اقامتگاه کلبه

یکی دیگر از اقامتگاه‌های جزیره لارک اقامتگاه کلبه است که در کمپ ساحلی قرار دارد. این اقامتگاه شامل سه کلبه چوبی است و امکانات رفاهی چون آشپزخانه و سرویس بهداشتی اختصاصی و سفارش غذاهای محلی چون خوراک میگو، خوراک ماهی و نان محلی را به مهمانان خود می‌دهد.

لوکیشن اقامتگاه کلبه روی نقشه

– اقامتگاه بوم‌گردی بام لارک

این اقامتگاه از دیگر اقامتگاه‌های جزیره لارک است که محیطی آرامش‌بخش دارد و در نزدیکی ساحل قرار دارد. فضای داخلی اقامتگاه به صورت سنتی چیدمان شده که می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد.

لوکیشن اقامتگاه بام لارک روی نقشه

اقامتگاه بوم‌گردی بام لارک

عکس از: سایت Google Maps

– کمپ ساحلی کپر

یکی دیگر از مکان‌هایی که می‌توانید در آن اقامت کنید، کمپ کپرنشین جزیره لارک است. در این کمپ ۸ کپر ۲۵ متری وجود دارد که دو تای آن‌ها امکانات رفاهی و بهداشتی اختصاصی دارند و بقیه از کپرها دارای سرویس بهداشتی، سرویس کف خواب مشترک هستند.

لوکیشن ساحل کپری روی نقشه

– کمپینگ

دیدنی‌های جزیره لارک در شب به‌یادماندنی است. اگر امکان شب‌مانی و کمپ زدن در ساحل جزیره را دارید، این فرصت را از دست ندهید و با همراه داشتن‌ وسایل موردنیاز، شبی خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید.

کمپینگ در ساحل نسبت به اقامت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی کم‌هزینه‌تر است. علاوه‌بر به دلیل عدم آلودگی نوری، آسمان شب در جزیره لارک بسیار پرستاره و دیدنی است. تماشای ستاره‌ها، گوش‌دادن به صدای دریا همراه با آرامش و سکوت جزیره، فرصتی برای رها شدن از دغدغه‌های روزمره را به شما می‌دهد.

کمپینگ در لارک

عکس از: سایت Google Maps

دیدن یکی از شگفتی‌های جزیره لارک یعنی ساحل فیتوپلانکتونی در شب یکی دیگر از دلایلی است که پیشنهاد می‌کنیم باید شب را در ساحل جزیره بمانید و از این منظره خارق‌العاده لذت ببرید.

همچنین با کمپ زدن در ساحل جزیره تماشای غروب و طلوع خورشید را هم می‌توانید تجربه و این منظره چشم‌نواز را در قاب گوشی ثبت کنید.

تاریخچه مختصر جزیره لارک

جزیره لارک با تاریخی دیرینه شاهد اتفاقات و رویدادهای مهمی بود ‌است. در طول تاریخ این جزیره توسط پرتغالی‌ها، هلندی و انگلیسی‌ها تصرف شد که قلعه لارک نشانی از آن دوران است. در سال‌های بعد و در زمان جنگ ایران و عراق به دلیل موقعیت مکانی جزیره، لارک مورد حملات موشکی قرار می‌گرفت و نفتکش غرق شده در سایت غواصی لارک یکی از بزرگ‌ترین نفتکش‌های غرق شده در جهان و میراث باقیمانده از جنگ ایران و عراق است.

جاهای دیدنی جزیره لارک راهنمای سفر به جزیره لارک

عکس از: سایت Google Maps

توصیه‌های علی بابا برای تجربه سفری خاطره‌انگیز به جزیره لارک

  • همان‌طور که بالاتر گفتیم نیمه دوم سال بهترین زمان برای آمدن به لارک و بازدید جاهای دیدنی آن است.
  • فراموش نکنید قبل از برنامه‌ریزی سفر از باز بودن اسکله و مسیر دسترسی به جزیره لارک مطمئن شوید.
  • هر چند هوا در نیمه دوم سال ملایم می‌شود؛ اما خورشید می‌تواند در ظهر شما را اذیت کند. پس وسایلی چون ضدآفتاب، کلاه و عینک آفتابی را همراه خود داشته باشید.
  • اگر قصد شب‌مانی در جزیره لارک را دارید وسایل کمپینگ مثل چادر، کیسه خواب، چراغ قوه و… را همراه خود بیاورید.
  • لارک پر از سوژه‌های عکاسی است؛ پس ثبت این مناظر دیدنی را در قاب گوشی فراموش نکنید.
  • ساحل جزیره بکر، تمیز و دست‌نخورده است پس در حفظ و مراقبت از آن کوشا باشید و از ریختن زباله خودداری کنید.

امیدواریم اوقات خوشی را در جزیره لارک سپری کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.