جاهای دیدنی بودروم

جاهای دیدنی بودروم؛ شهری با یکی از عجایب هفتگانه جهان

دیدنی‌ترین جاهای بودروم در یک نگاه

اگر تابه‌حال به ترکیه سفر کرده باشید، در کنار بازدید از جاهای دیدنی ترکیه حتما سری به بودروم زده‌اید. همان‌طور که مطمئنم می‌دانید، ترکیه یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری برای ما ایرانی‌هاست. حالا اگر قصد سفر به ترکیه را داشته باشید و بخواهید از جاهای دیدنی بودروم هم بازدید کنید، این مقاله خوراک خودتان است.

بودروم یا بدروم شهری جنوبی در استان موغله است که در کنار دریای اژه قرار دارد. در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا می‌خواهم دیدنی های بودروم را به شما معرفی کنم؛ پس تا آخر مطلب با من همراه باشید.

کلمه بودروم در زبان ترکی به معنای «پایین» است؛ البته «بودروم» تنها اسم این شهر نیست. هالیکارناسوس، اسم دیگری است که مردم با آن این شهر را صدا می‌زنند؛ اما چون هالیکارناسوس اسمی یونانی است، کمتر احتمال دارد آن را از زبان مردم ترکی بشنوید.

بودروم کجاست؟
بودروم شهری در استان موغله و کنار دریای اژه است که در جنوب ترکیه قرار دارد.
بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در بودروم کدام است؟
ساحل‌های بودروم بهترین انتخاب برای طبیعت‌گردی هستند؛ ساحل بیتز، جزیره خرگوش، ساحل یاهسی، ساحل شتر، ساحل فنر و…
بهترین تفریحات بودروم چیست؟
کروزسواری، غواصی، ماهی‌گیری و تفریحات آبی، بهترین تفریحات بودروم هستند.
معروف‌ترین پارک و مرکز تفریحی بودروم کدام است؟
معروف‌ترین پارک آبی بودروم، پارک آبی ددمان است.
بهترین جاهای تاریخی و دیدنی بودروم کدام است؟
آرامگاه هالیکارناسوس، تئاتر هالیکارناسوس و قلعه بودروم از بهترین جاهای تاریخی بودروم هستند.

جاهای دیدنی بودروم؛ طبیعت‌گردی

برای معرفی جاهای دیدنی بودروم، اول از دیدنی‌های طبیعی شروع می‌کنم. طبیعت‌گردی همیشه بین گردشگران طرفدار داشته و جزء لذت‌بخش‌ترین تفریحات گردشگران است. پیشنهاد می‌کنم حتما به چند تا از این جاذبه‌ها سری بزنید تا هم حال و هوایتان عوض شود هم کلی زیبایی طبیعت را ببینید.

– جزیره خرگوش

همین اول کاری بیایید سراغ شبه جزیره جذابی برویم که در گوموشلوک شهر بودروم قرار دارد. اگر در بودروم باشید، به‌راحتی حتی با پیاده‌روی هم می‌توانید به این جزیره برسید. این جزیره با کلی دیدنی های طبیعی و هوای تازه، به اسم جزیره آسار هم شناخته می‌شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید چرا اسم این جزیره، خرگوش است؛ این اسم به دلیل وجود تعداد زیادی خرگوش، روی این شهر گذاشته شده است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

پیشنهاد می‌کنم برای دیدن غروب آفتاب به جزیره خرگوش بروید؛ روی ساحل شنی لم بدهید و به دریای فیروزه‌ای رنگ نگاه کنید. موقع غروب، یکی از زیباترین صحنه‌های غروب آفتاب را به چشم می‌بینید. صدای موج دریا، انعکاس نور طلایی رنگ خورشید روی آب، هوای تازه و باد خنکی که می‌وزد، همگی شما را برای چند ثانیه هم که شده از دنیای دغدغه‌ها و نگرانی‌ها دور می‌کند.

لوکیشن جزیره خرگوش روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– ساحل بیتز

ساحل بیتز در ۷ کیلومتری شهر بدروم است و ساحلی کم عمق دارد. این ساحل از نظر گردشگران، یکی از بهترین جاهای دیدنی بودروم برای سفر خانوادگی است؛ چون ساحلی کم عمق دارد و میانسالان و بچه‌ها بدون ترس می‌توانند در آب بازی کنند. انواع ورزش‌های آبی، تخت‌های حمام آفتاب و رستوران، از امکانات ساحل بیتز است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Roadiscalling

اطراف ساحل بیتز از جاهای دیدنی بودروم باغ‌های زیتون و مرکبات زیادی وجود دارد. مهم نیست نگاهتان به دریا باشد یا جای دیگر، همه جا می‎توانید دیدنی‌های طبیعی این منطقه را ببینید و از تفریحتان لذت ببرید.

آدرس ساحل بیتز

بدروم، منطقه بیتز

لوکیشن ساحل بیتز روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Tripadvisor

– ساحل یاهسی

ساحل یاهسی یا یاهشی از جاهای دیدنی بودروم در منطقه ارتانکت و خط ساحلی جنوبی بدروم قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری بودروم برای مردم بومی است. این ساحل هم آبی کم عمق و البته گرم دارد که همین نکات آن را بین همه معروف‌تر کرده است. رستوران‌ها و فروشگاه‌های تنقلات در این ساحل وجود دارند که به‌راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و خوراکی‌هایی برای بیشتر خوش گذراندن بخرید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Tripadvisor

با اتوبوس‌های محلی به‌راحتی می‌توانید به ساحل یاهسی برسید و کلی خوش بگذرانید. باید بدانید ساحل یاهسی پرچم آبی دارد؛ یعنی برای شناکردن امن و تمیز است.

بازی کردن در دریا همراه دوستان یا خانواده‌تان می‌توانید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی باشد؛ پیشنهاد می‌کنم اگر به ساحل یاهسی از جاهای دیدنی بودروم رفتید، حتما این مورد را امتحان کنید. پرتاب آب، دنبال کردن یک‌دیگر و شوخی و خنده‌های این تفریح، حتی برای بزرگ‌ترها هم می‌تواند جذاب و به یاد ماندنی باشد.

آدرس ساحل یاهسی

جاده بدروم-یالی کاواک، منطقه اورتاکنت یاهسی

لوکیشن ساحل یاهسی روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Tripadvisor

– ساحل شتر

ساحل کارگی یا ساحل شتر از جاهای دیدنی بودروم در فاصله ۱۴ کیلومتری بودروم و بین یاهسی و ارتانکت قرار دارد. همان‎‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، در این منطقه شترهای زیادی وجود دارد و به همین دلیل این ساحل، ساحل شتر نام گرفت.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

شترسواری محبوب‌ترین تفریح ساحل شتر است و همین دلیل باعث شده ساحل شتر یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی بودروم باشد. البته در کنار شترسواری می‌توانید حمام آفتاب بگیرید، در دریا شنا کنید و از رستوران‌ها و کافه‌های نزدیک هم استفاده کنید.

حتی اگر شترسواری را قبلا امتحان کرده‌اید، در این ساحل از جاهای دیدنی بودروم باز هم سوار شتر شوید. شترسواری کنار ساحل با تمام تجربه‌های شترسواری قبلی شما فرق دارد؛ کافی است یک بار شترسواری در ساحل شتر را امتحان کنید تا حرف من را بهتر متوجه شوید.

آدرس ساحل شتر

بدروم، منطقه اورتاکنت یاهشی

لوکیشن ساحل شتر روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– ساحل فنر

ساحل فنر یکی از هیجان‌انگیزترین انتخاب‌ها برای بازدید از جاهای دیدنی بودروم است؛ می‌پرسید چرا؟ چون این ساحل یکی از بهترین ساحل‌ها برای کایت‌سواری روی آب و موج سواری است. می‌گویند بهترین قسمت ساحل برای کایت‌سواری، بعد از فانوس دریایی است؛ البته باید بدانید که اگر مبتدی هستید بهتر است صبح‌ها برای کایت‌سواری به ساحل فنر بروید. صبح‌ها باد کمتر است و راحت‌تر می‌توانید کایت‌سواری کنید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

ساحل فنر از جاهای دیدنی بودروم عرض کمی دارد و منطقه بکری به نظر می‌رسد. رستوران‌ها و کافه‌هایی هم نزدیک ساحل فنر وجود دارند که با وجود آن‌ها لازم نیست نگران گرسنگی باشید. اگر با ماشین کرایه‌شده یا شخصی به این ساحل می‌روید، خوب است بدانید نزدیک ساحل پارکینگی وجود دارد و نیاز نیست دنبال جای پارک باشید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

منظره‌ای از دریا که هنگام کایت‌سواری و موج سواری می‌بینید، انعکاس نور آفتاب روی آب و منظره درخشان آن، باد خنکی که می‌وزد و حتی غذاهایی که در این ساحل یا اطراف آن می‌خورید، همگی جزء  به‌ یاد ماندنی‌ترین خاطرات شما از این ساحل خواهند شد.

آدرس ساحل فنر

بدروم، منطقه آکیارلار

لوکیشن ساحل فنر روی گوگل مپ

– ساحل گوموسلوک

رسیدیم به یکی از مشهورترین جاهای دیدنی بودروم؛ یعنی ساحل گوموسلوک. ساحل گوموسلوک یا گوموشلوک، در دهکده گوموسلوک قرار دارد. وقتی دارید در این ساحل خوش می‎گذرانید، می‌توانید پیاده تا جزیره خرگوش یا تاواشان آداسی بروید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Hotels

ساحل گوموسلوک از جاهای دیدنی بودروم عمق متوسط، عرض کم، اما طول زیادی دارد و در امتداد دیوارهای شهر باستانی قرار گرفته است. اگر در تابستان قصد بازدید از دیدنی های بودروم را دارید، باید بدانید که ساحل گوموسلوک تابستان‌ها از همیشه شلوغ‌تر است. معمولا در این مواقع ساحل به شدت شلوغ می‌شود و مناسب گردشگرانی نیست که آرامش و خلوتی را دوست دارند.

اگر یک نظرسنجی راه بیندازید و از گردشگران بخواهید بهترین ساحل برای خوردن غذاهای دریایی ترکیه را معرفی کنند، خیلی از آن‌ها رستوران‌های ساحل گوموسلوک را معرفی می‌کنند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Beachsercher

در این ساحل از جاهای دیدنی بودروم تجربه‌های متفاوتی را می‌توانید به دست بیاورید؛ بازدید از بقایای منطقه تاریخی میندوس حین غواصی، منظره‌های طلوع یا غروب خورشید و خرید صنایع دستی از فروشگاه‌های آن اطراف، از جمله این تجربیات هستند.

آدرس ساحل گوموسلوک

بدروم، خیابان ۱۱۲۰، دهکده گوموشلوک

لوکیشن ساحل گوموسلوک روی گوگل مپ

– ساحل کاراینسیر

ساحل کاراینسیر یا کارااینجیر از جاهای دیدنی بودروم در قسمت شرقی شهر، منطقه آکیارلار و کنار ساحل آکیارلار قرار دارد. اگر دنبال ساحلی هستید که همیشه خلوت و آرام باشد، این ساحل بهترین جاذبه گردشگری بودروم برای شماست. ساحل کاراینسیر با ۵۰۰ متر طول، ساحلی بکر و مناسب شنا است که آب زلالی دارد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Youtube

قسمت‌های مناسب برای شناکردن در این منطقه با طناب و شناورهای مخصوص مشخص شده‌اند؛ همچنین پلاژهایی برای استراحت و رستوران‌هایی در ساحل کارانسیر قرار دارند که تفریح شما را لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

چشم‌اندازی به تپه‌های اطراف، دیدن درختان انجیر، تورهای قایق‌رانی و کرایه قایق شخصی، نکاتی است که بعید می‌دانم راحت بتوانید از آن‌ها بگذرید. یک بار هم که شده به این ساحل از جاهای دیدنی بودروم بروید و از آرامش عجیبی که این مکان دارد استفاده کنید.

آدرس ساحل کاراینسیر

بدروم، منطقه آکیارلار

لوکیشن ساحل کاراینسیر روی گوگل مپ

– ساحل گومبت

ساحل گومبت یکی از بهترین جاهای دیدنی بودروم برای شنا و تفریحات آبی است. بنانا سواری، پاراسل، جت اسکی، موج سواری و اسکی روی آب از تفریحات آبی این مجموعه هستند. البته امکاناتی مثل کافه و رستوران، تخت‌های ساحلی و چتر هم در ساحل گومبت وجود دارند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

گومبت از جاهای دیدنی بودروم با عمق هفت تا ۴۰ متر، می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده از غواصی به شما بدهد. مرکز غواصی «بیگ ریف» دقیقا در مقابل ساحل قرار دارد. پیشنهاد می‌کنم اگر به ساحل گومبت سری زدید، حتما غواصی را امتحان کنید و سفری کوتاه به زیر دریا داشته باشید. ماهی‌ها، فضای زیر دریا، حس متفاوتی که غواصی به شما می‌دهد و منظره‌های متفاوت زیر دریا را اگر از دست بدهید ضرر کرده‌اید.

آدرس ساحل گومبت

بدروم، جاده عثمان نوری بیلگین، اقامتگاه ساحلی گومبت

لوکیشن ساحل کاراینسیر روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– ساحل توربا

اگر دنبال یکی از جاهای دیدنی بودروم می‌گردید که هم دریا را ببینید و هم جنگل را، ساحل توربا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های ممکن باشد. توربا، ساحلی در شمال بودروم است که امکاناتی مثل استراحت‌گاه‌های ساحلی و رستوران‌های متنوع دارد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

با کمی پیاده‌روی می‌توانید به درختان منطقه نزدیک شوید و زیر سایه آن‌ها استراحت کنید. ساحل توربا از جاهای دیدنی بودروم به گفته گردشگران جایی آرامش‌بخش و خلوت است که جان می‌دهد زیر سایه درختان یا زیر نور آفتاب لم بدهید و از هوا و منظره لذت ببرید.

آدرس ساحل توربا

بدروم، جاده آتاتورک، منطقه توربا

لوکیشن ساحل  توربا روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– ساحل کادیکالسی

کادیکالسی به معنای «قلعه قاضی»، ساحلی خلوت و بکر در روستای پکسمیت است. این ساحل یکی از خلوت‌ترین جاهای دیدنی بودروم است و زیاد معروف نیست؛ اما فوق‌العاده آرامش‌بخش و زیباست. در ساحل کادیکالسی می‌توانید کایت‌سواری کنید، به مسجد نزدیک ساحل سری بزنید، موج سواری کنید و از نمایش کایت‌سواران حرفه‌ای در عصر لذت ببرید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

ساحل کادیکالسی از جاهای دیدنی بودروم جایی است که می‌توانید یک ظرف غذای محلی دستتان بگیرید، روی شن‌های نرم ماسه لم بدهید و روز خود را با دیدن غروب آفتاب و نمایش کایت‌سواری لذت‌بخش‌تر کنید.

آدرس ساحل کادیکالسی

بدروم، روستای پکسیمت

لوکیشن ساحل کادیکالسی روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

جاهای دیدنی بودروم؛ جاذبه‌های تاریخی

می‌توانم لبخند گردشگران علی‌بابایی که عاشق جاذبه‌های تاریخی هستند را تصور کنم. بله، رسیدیم به بخش موردعلاقه خیلی از گردشگران و تاریخ‌دوستان. جاذبه‌های تاریخی همیشه اهمیت زیادی داشته‌اند و واقعا نمی‌شد جای این بخش مهم را در بین جاهای دیدنی بودروم خالی گذاشت.

پیشنهاد می‌کنم حتی اگر به جاذبه‌های تاریخی علاقه ندارید، باز هم سری به حداقل یکی دوتای این موارد از دیدنی های بودروم بزنید. مطمئنم نظرتان در مورد جاذبه‌های تاریخی مثبت می‌شود.

– قلعه سنت پیتر

اولین مورد از جاهای دیدنی بودروم که تاریخی هستند، قلعه سنت پیتر یا قلعه بودروم است. این قلعه معروف‌ترین جاذبه تاریخی بودروم است و در واقع نماد این شهر محسوب می‌شود. این قلعه در بین سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۳۷ توسط شوالیه‌های هاسپیتالر، که شوالیه‌های سنت جان بودند ساخته شده است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

اول از قلعه به‌عنوان پناهگاه مسیحی‌های آسیای صغیر استفاده می‌شد؛ اما بعدها برای محافظت از حمله‌های امپراتوری عثمانی و مدتی هم به‌عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. الان هم دیگر قلعه سنت پیتر موزه‌ است و بخش زیادی از آن، در اختیار نمایشگاه‌های موزه باستان شناسی زیر آب بودروم هستند.

جدا از قدم زدن در قلعه از جاهای دیدنی بودروم و بازدید از دیدنی‌های موزه، باید بگویم حتی اگر از دور هم به قلعه سنت پیتر نگاه کنید بزرگی و تاریخی بودن آن کاملا مشخص است. اگر تخیل قوی داشته باشید، وقتی درون قلعه راه می‌روید می‌توانید شوالیه‌های سنت جان، پناهنده‌های مسیحی یا حتی زندانی‌ها و سربازها را در گوشه و کنار قلعه تصور کنید و داستانی منحصر به فرد در ذهن خود بسازید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس قلعه سنت پیتر

بدروم، موغلا، چارشی، خیابان کاله

ساعت کاری:۸:۳۰  تا ۲۳:۰۰

لوکیشن قلعه سنت پیتر روی گوگل مپ

– دروازه میندوس

دروازه میندوس از آن دسته جاهای دیدنی بودروم است که تا حد زیادی تخریب شده است؛ اما با این حال هنوز هم جذاب و دیدنی است. دروازه میندوس در غرب مرکز شهر بودروم قرار دارد و در قرن چهارم قبل از میلاد ساخته شده است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آن قدیم‌ندیم‌ها دیواری برای شهر وجود داشت که منطقه هالیکارناسوس را احاطه می‌کرد؛ دروازه میندوس هم جزء همان دیوار است که بخش‌هایی از آن تا امروز باقی مانده.

عکس‌های دروازه میندوس از جاهای دیدنی بودروم را که نگاه کنید شاید چیز زیادی برای دیدن نباشد؛ اما وقتی به خود جاذبه سر بزنید و از زوایای مختلف این دروازه را ببینید و در فضای تاریخی این مکان قدم بزنید، می‌بینید که جذابیت‌های زیادی برای دیدن وجود دارد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس دروازه میندوس

بودروم، موغلا، اسکی چشمه

ساعت کاری: ۲۴ ساعته

لوکیشن دروازه میندوس روی گوگل مپ

– آرامگاه هالیکارناسوس

مقبره یا آرامگاه هالیکارناسوس، یکی از عجایب هفت‌گانه جهان باستان است؛ با دانستن همین یک نکته به نظرتان می‌شود به بودروم سفر کرد و به جاهای دیدنی بودروم سری زد، اما از آرامگاه هالیکارناسوس بازدید نکرد؟

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آرامگاه هالیکارناسوس در سال‌های ۳۵۳ تا ۳۵۰ قبل از میلاد ساخته شد؛ این آرامگاه برای پادشاه کاریا و ساتراپ هخامنشیان، توسط معماری به نام پیتئوس ساخته شده بود. سنگ‌های مرمر و قلوه سنگ‌ها مصالح اصلی برای ساخت این بنا بودند که اگر به باقی‌مانده آرامگاه نگاه کنید، خودتان متوجه این موضوع می‌شوید.

آرامگاه هالیکارناسوس از جاهای دیدنی بودروم بنایی با ۴۶ متر ارتفاع بوده است که قسمت پایینی آن به شکل مکعب ساخته شده است. روی هر کدام از چهار دیوار اصلی این آرامگاه تندیس‌های خدایان و فرشته‌های یونانی، توسط مجسمه‌سازان مشهور یونان، ساخته شده بود که دیگر در موزه بریتانیا نگهداری می‌شوند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آرامگاه هالیکارناسوس در طول قرن‌ها، توسط زلزله خیلی آسیب دید؛ در نهایت هم توسط شوالیه‌های سنت جان ویران شد و سنگ‌های آن برای ساخت قلعه بودروم استفاده شد.

بازدید از آرامگاه هالیکارناسوس از جاهای دیدنی بودروم احتمالا متفاوت‌ترین تجربه‌تان در بازدید از جاهای دیدنی بودروم خواهد بود. بنای باقی مانده پر از جزئیات دیدنی و تاریخی است؛ اگر به معماری یونانی یا تاریخ یونان علاقه دارید، آرامگاه هالیکارناسوس انتخاب خوبی می‌شود.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس آرامگاه هالیکارناسوس

بودروم، موغلا، تپه جیک، خیابان تورگات رئیس

ساعت کاری: ۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰، دوشنبه‌ها تعطیل

لوکیشن آرامگاه هالیکارناسوس روی گوگل مپ

– تئاتر هالیکارناسوس

تئاترهای یونانیان را دیده‌اید؟ همان‌که سازه سنگی بزرگی است و مردم جمع می‌شوند، پادشاه هم در جای مخصوصش می‌نشیند و شوالیه‌ها در میدان می‌جنگند و مسابقه می‌دهند. خبر خوب این است که تئاتر هالیکارناسوس از جاهای دیدنی بودروم دقیقا همان سازه سنگی بزرگ در فیلم‌هاست.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

تئاتر هالیکارناسوس از نظر تعداد زیادی از گردشگران، از بهترین جاهای دیدنی بودروم است. این سازه فوق‌العاده در قرن چهارم قبل از میلاد، توسط یونانی‌ها، برای سرگرمی مردم ساخته شد؛ شش قرن بعد هم توسط رومی‌ها بازسازی شد. به این ترتیب، تئاتر هالیکارناسوس از جاهای دیدنی بودروم به سازه‌ای شگفت‌انگیز تبدیل شده که ترکیب معماری یونانی و رومی است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

موقعیت مکانی این تئاتر از جاهای دیدنی بودروم به شما این امکان را می‌دهد که چشم‌اندازی به منظره‌های جذاب دریای اژه داشته باشید. بزرگی این مکان، جزئیات معماری کار شده روی بنا و چشم‌اندازی که دارد، تکرار نشدنی است. اگر به تئاتر هالیکارناسوس رفتید حتما عکس بگیرید با انتشار آن در شبکه‌های مجازی و منشن علی بابا، ما را هم از سفر هیجان‌انگیزتان با خبر کنید.

آدرس تئاتر هالیکارناسوس

بودروم، موغلا، ینی کوی، خیابان کیبریس شهیتلری

ساعت کاری: ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰

لوکیشن تئاتر هالیکارناسوس روی گوگل مپ

– شهر قدیمی بودروم

شهر بودروم بعد از دوره رنسانس به یک شهر تفریحی و مدرن تبدیل شد؛ اما لابه‌لای این مدرن شدن‌ها، بعضی از ساختمان‌ها اصالت خودشان را حفظ کردند و شهر قدیمی بودروم را به وجود آوردند. این بخش از بودروم الان دیگر به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین جاهای دیدنی بودروم تبدیل شده است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

خانه‌های سفید پوشیده از گل‌های کاغذی، رویدادهای مختلف و نمایشگاه‌های هنری در شهر فقط گوشه چشمی به جذابیت‌ها و جاهای دیدنی بودروم است. می‌توانید در کوچه‌ها قدم بزنید، به نمایشگاه‌ها سر بزنید و از دیدن زیبایی‌های قدیمی بودروم لذت ببرید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس شهر قدیمی بودروم

بودروم، پشت قلعه سنت پیتر

لوکیشن شهر قدیمی بودروم روی گوگل مپ

– ویرانه‌های باستانی پداسا

برای سر زدن به این مورد از جاهای دیدنی بودروم، باید کمی کوهنوردی کنید؛ پس اگر مشکلی با این قضیه ندارید با دقت بیشتری این بخش از مقاله را بخوانید. ویرانه‌های باستانی پداسا، باقی‌مانده سکونت‌گاه‌های باستانی کاریانی است که قدمت آن‌ها به قرن ۱۱ و ۶ قبل از میلاد برمی‌گردد.

آتنا، خدای یونانی، را می‌شناسید؟ با حفاری‌های اخیر در این ویرانه‌ها، معبدی پیدا شده که حدس می‌زنند مربوط به آتنا باشد. اگر به افسانه‌های یونانی علاقه دارید حتما سری به این ویرانه‌های باستانی از جاهای دیدنی بودروم بزنید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

جنگل‌های اطراف، باد خنکی که معمولا می‌وزد، درختچه‌های مسیر، سکوتی فضا، خلوتی این جاذبه و منظره فوق‌العاده کنار بازدید از این بنا حال شما را بهتر از همیشه می‌کند.

آدرس ویرانه‌های باستانی پداسا

بودروم، موغلا، توربا

ساعت کاری: ۲۴ ساعته

لوکیشن ویرانه‌های باستانی پداسا روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– آسیاب‌های بادی بودروم

شاید برایتان سوال باشد آسیاب‌های بادی چرا باید از جاهای دیدنی بودروم باشد؟ آسیاب‌های بادی بودروم در این شهر زیاد هستند و قبل از این‌که بودروم به یک شهر توریستی تبدیل شود، بازسازی شده‌اند. این آسیا‌ب‌ها مربوط به قرن هفدهم است و از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

جالب است بدانید محبوب‌ترین آسیاب‌های بادی از جاهای دیدنی بودروم گروهی هشت عددی است که در یک ردیف بین شهرهای بودروم و گامبت قرار گرفته‌اند. ایستادن در کنار این آسیاب‌ها و نگاه‌کردن به منظره‌های زیبای روبه‌رو و قدم‌زدن بین این آسیب‌ها حس و حال زندگی روستایی را دارد؛ همان‌قدر شیرین و ساده.

ساعت کاری: ۲۴ ساعته

لوکیشن آسیاب‌های بادی بودروم روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– باردکچی حمام

حمام ترکی یکی از محبوب‌ترین انواع حمام بین گردشگران است؛ معمولا هم در بیشتر هتل‌های بودروم این سبک حمام وجود دارد. پیشنهاد من این است حتی اگر هتلتان حمام ترکی داشت، حتما سری به باردکچی حمام از جاهای دیدنی بودروم بزنید تا تجربه حمام در فضای سنتی و قدیمی را هم تجربه کنید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

در حمام ترکی باردکچی، خدمات ماساژ هم وجود دارد. می‌توانید بعد از رسیدن به بودروم یا قبل از برگشتن به خانه، سری به این حمام بزنید و بعد از یک حمام مشتی، سراغ ماساژ بروید و تمام خستگی سفر را از تنتان در کنید.

ساعت کاری: ۹:۰۰ تا ۲۲:۰۰

لوکیشن باردکچی حمام روی گوگل مپ

– کارخانه کشتی‌سازی عثمانی

کارخانه کشتی‌سازی عثمانی از جاهای دیدنی بودروم همان‌طور که از اسمش پیداست، از دوره عثمانیان به جا مانده و به یکی از جاهای دیدنی بودروم تبدیل شده است. این کارخانه اهمیت خیلی زیادی برای عثمانیان داشت، در حدی که در قران‌ها ۱۸ و ۱۹ میلادی، برای محافظت از آن یک برج مراقبت برایش ساختند. البته مراقبِ این برج موظف بود اگر دزدان دریایی هم حمله کردند، به بقیه اطلاع دهد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

این روزها دیگر کشتی در این کارخانه ساخته نمی‌شود، بلکه به موزه‌ای تبدیل شده که پر از دیدنی‌های مختلف است؛ مثل سنگ‌ قبرهایی با حروف لاتین.

لوکیشن کارخانه کشتی‌سازی عثمانی روی گوگل مپ

– موزه باستان شناسی زیر آب

موزه باستان شناسی از جاهای دیدنی بودروم زیر آب یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‎های جهان و جاهای دیدنی بودروم است؛ الان می‌گویم چرا. اولین نکته‌ای که هر گردشگری باید بداند این است که قدیمی‌ترین کشتی غرق‌شده جهان در تالار شیشه‌ای همین موزه قرار دارد. این کشتی ۱۶ متری که در سال ۱۰۲۵ میلادی غرق شده، یک کشتی کلاسیک یونانی است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردم این موزه در قلعه سنت پیتر قرار دارد و در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد. هدف از تاسیس موزه، حفاظت از گنجینه‌های کشف‎شده در دریا و مرداب‌های اطراف بوده است.

جدا از مجسمه‌ها، طلا و جواهرات و وسایلی که عشق به تاریخ را در وجودتان زنده می‌کند، همین که این موزه زیر آب است، تجربه‌ای متفاوت به شما می‌دهد. خیلی از گردشگرانی هم که اهل موزه‌گردی نیستند، حتما به این موزه سر می‌زنند تا تجربه فوق‌العاده موزه‌گردی زیر آب از جاهای دیدنی بودروم را به دست بیاورند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس موزه باستان شناسی زیر آب

بودروم، قلعه بودروم یا قلعه سنت پیتر

لوکیشن موزه باستان شناسی زیر آب روی گوگل مپ

– موزه هنر زکی مورن

موزه هنر زکی مورون از جاهای دیدنی بودروم برای زنده‌ نگه‌داشتن یاد خواننده معروف و محبوب ترکی، یعنی زکی مورن، ساخته شده است. زکی مورن خواننده و بازیگری توانا بود که بیشتر مردم ترکیه او را می‌شناسند. موزه هنر زکی مورن از آن دسته جاهای دیدنی بودروم است که باید به عاشقان موسیقی آن را پیشنهاد کنم.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

از زیبایی‌های این مکان می‌توانم به مجسمه زکی مورن و فضاهای مختلف ساخته شده در موزه اشاره کنم. اگر زکی مورن را نمی‌شناسید، با چند سرچ ساده می‌توانید آهنگ‌های این خواننده را پیدا کنید و با بازدید از موزه هنر زکی مورن، او را بهتر بشناسید.

لوکیشن موزه هنر زکی مورون روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– موزه دریایی بودروم

اگر دوست دارید موزه‌ای مربوط به کشتی‌سازی و قایق‌رانی از جاهای دیدنی بودروم ببینید که در آن کشتی‌ها و قایق‌های تاریخی به نمایش گذاشته شده‌اند، پیشنهاد من به شما این مورد از جاهای دیدنی بودروم است؛ یعنی موزه دریایی بودروم. بخشی از این موزه به صدف‌ها، سنگ‌ها، ستاره‌های دریایی و مرجان‌های به دست آمده از دریا است؛ پس فکر نکنید همه چیزی که قرار است ببینید، کشتی و قایق است.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

در این موزه ماکت‌هایی از کشتی‌های مهم تاریخ هم به نمایش گذاشته شده که همگی در نوع خود جذاب و دیدنی هستند. اگر به این جور مسائل علاقه دارید، حتما سری به موزه دریایی بودروم بزنید.

لوکیشن موزه دریایی بودروم روی گوگل مپ

جاهای تفریحی بودروم

از هر چه بگذریم، سخن تفریح و خوش‌گذرانی خوش‌تر است. در این بخش از مقاله جاهای دیدنی بودروم، می‌خواهم به شما جاهای تفریحی بودروم را معرفی کنم که می‌توانید در این مکان‌ها حسابی خوش بگذرانید و خاطراتتان را با شادی و تفریح بسازید.

– پارک آبی ددمان

پارک آبی ددمان یا اورتاکند از جاهای دیدنی بودروم از معروف‌ترین جاهای دیدنی ترکیه است. قبلا اسم این پارک آبی ددمان بود، بعد از اینکه تغییراتی روی آن انجام شد اسمش هم به اورتاکند تغییر کرد؛ اما هنوز هم خیلی از مردم و گردشگران، این پارک را به اسم ددمان می‌شناسند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

پارک آبی ددمان ۳۵ هزار مترمربع مساحت دارد و از امکانات و سرویس‌دهی خوبی برخوردار است. رفتن به پارک‌های آبی از جاهای دیدنی بودروم کنار بازدید از جاهای دیدنی بودروم، نمی‌گذارد شما هیچ‌وقت از گشت‌وگذار خسته شوید.

لوکیشن پارک آبی ددمان روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– کروز سواری

کروز سواری از جاهای دیدنی بودروم تفریح محبوب تابستانی است که در لابه‌لای بازدید از جاهای دیدنی بودروم خوب است آن را امتحان کنید. در بودروم، کشتی‌های کروز زیادی وجود دارد که برنامه‌های ۳-۴ شبه برگذار می‌کنند و از ساحل بودروم شروع به حرکت می‎کنند. در مسیرشان هم از چند جزیره یونانی بازدید می‌کنند تا مسافران حسابی خوش بگذرانند و از منظره‌ها لذت ببرند.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

جان می‌دهد در این کشتی‌های کروز خودتان ماهی بگیرید و غذای خودتان را با ماهی‌های تازه‌ای که گرفتنید درست کنید. این کشتی‌ها برنامه‌های تفریحی جالبی دارند و حین کروز سواری می‌توانید منظره‌های جذاب زیادی را ببینید؛ مثل دیدن ستارگان در شب روی عرشه کشتی، جزیره‌های یونانی، منظره آرامش‌بخش دریا یا غروب آفتاب!

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– جیپ‌سواری و سافاری

یکی از تفریحات پرطرفدار تابستانی جیپ‌سواری و سافاری است که بیشتر گردشگرها بین بازدید از جاهای دیدنی بودروم آن را تجربه می‌کنند. این تفریح مهیج را در بودروم می‌توانید تجربه کنید؛ پیشنهاد من این است که هیچ‌جوره آن را از دست ندهید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

فکرش را بکنید، در حالی که با جیپ بدون سقف با سرعت حرکت می‌کند می‌توانید از رقص باد میان موهایتان لذت ببرید، با دوستانتان بلند بلند آهنگ بخوانید و بخندید و از جاده‌هایی با منظره‌های زیبا عبور کنید.

– ماهیگیری در ساحل

ماهی‌گیری در ساحل، تفریحی است که هنگام بازدید از جاهای دیدنی بودروم هم می‌‎توانید آن را تجربه کنید؛ کافی است سری به ساحل‌های بودروم بزنید. در بعضی از ساحل‌ها امکان ماهی‌گیری وجود دارد و به‌راحتی می‌توانید سراغ این تفریح آرامش‌بخش بروید. البته هنگام کروز سواری هم می‌توانید این تجربه را داشته باشید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

پیشنهاد می‌کنم کروز سواری را امتحان کنید و در کنارش ماهی‌گیری هم کنید. اگر هم دوست نداشتید، می‌توانید از سواحل بودروم ماهی بگیرید و یک شام خوشمزه و خوش‌عطر با ماهی تازه برای خودتان بپزید و نوش جان کنید.

– غواصی و اسکوبا دایوینگ

جزیره کارادا که نزدیک بودروم است، این روزها خیلی محبوبیت پیدا کرده؛ چون به یکی از مراکز مهم برای غواصی و اسکوبا دایوینگ از جاهای دیدنی بودروم تبدیل شده است.

جزیره کارادا تقریبا یک ربع با ماشین از بودروم فاصله دارد؛ با تاکسی یا ماشین شخصی، خیلی زود از مرکز شهر به این جزیره می‌رسید. فرقی نمی‌کند حرفه‌ای باشید یا مبتدی، این جزیره برای غواصی مناسب است و امکانات خوبی را برای غواصی در اختیار شما قرار می‌دهد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

البته جز جزیره کارادا، دماغه Kurt Burnu هم مکانی عالی برای غواصی است؛ این دماغه تقریبا ۲۰ دقیقه با ماشین از مرکز بودروم فاصله دارد.

پیشنهاد می‌کنم کنار بازدید از جاهای دیدنی بودروم، یک بار هم که شده به یکی از مکان‌هایی که برای غواصی معرفی کردم بروید و ماجراجویی فراموش‌نشدنی خود را در زیر آب شروع کنید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– کافه ها و کلاب های شبانه

یکی از جذابیت‌های سفر به کشورهای خارجی، خوش‌گذرانی در کافه‌ها و کلاب‌های شبانه آن است؛ البته اگر دوست داشته باشید، در روز هم می‌توانید این تفریح را تجربه کنید. گرچه باید قبول کنیم این تفریح در شب بیشتر به آدم می‌چسبد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

نکته جذاب این تفریح در بودروم این است که یک سری کلاب‌های شناور داخل کشتی‌های مجهز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید. این کلاب‌های شناور انقدر محبوب هستند که خودشان به یکی از جاهای دیدنی بودروم تبدیل شده‌اند.

بهترین مراکز خرید بودروم

خرید، یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر است. جان می‌دهد یک روز را به خرید برای خودمان و دوستانمان اختصاص بدهیم و در کنار این خرید لذت‌بخش، رستوران‌های مختلف را امتحان کنیم و منظره‌های جذاب و مراکز دیدنی مشهور را هم ببینیم. پس در این قسمت از مقاله جاهای دیدنی بودروم هم با من مراه باشید تا بهترین مرکز خریدهای بودروم را به شما معرفی کنم.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– مرکز خرید پالمارینا

اولین مرکز خریدی که در مقاله جاهای دیدنی بودروم معرفی می‌کنم، مرکز خرید پالمارینا است. این مرکز خرید که فضایی رو باز دارد، در تفرجگاه ساحلی پالمارینا قرار دارد. در مرکز خرید پارلمارینا بیشتر از ۱۰۰ برند معتبر ترک و بین‌الملل فعالیت دارند؛ مثل آرمانی، مادام کوکو و فلیپ پلن.

لوکیشن مرکز خرید پالمارینا روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– مرکز خرید میدتاون

مرکز خرید میدتاون از جاهای دیدنی بودروم در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد و الان  به‌عنوان یکی از مرکز خریدهای معروف بودروم شناخته می‌شود. در این مرکز خرید جذاب، انواع برندهای مشهور بین‌المللی و ترکی را می‌توانید پیدا کنید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

میدتاون حدود ۱۵ هزار مترمربع مساحت دارد و ۱۱۰ فروشگاه را در خود جای داده است. علاوه بر خرید در مرکزخرید میدتاون از جاهای دیدنی بودروم می‌توانید از سینمای روباز، هایپر مارکت، زمین بازی کودکان و رستوران‌های این مجموعه استفاده کنید تا بین خریدتان یک استراحتی هم کرده باشید.

لوکیشن مرکز خرید میدتاون روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– مرکز خرید اواسیس

مرکز خرید اواسیس با ۵۰ هزار مترمربع و ۲۳۹ فروشگاه، یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید و جاهای دیدنی بودروم است. این مرکز خرید سالن تئاتر، سالن کنفرانس، سینما و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای به  درختان نخل، زیتون و خرما دارد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

برندهای مشهور جهان مثل آدیداس، نایک، مادرکر، گپ، ال سی وایکیکی و کوتون، در این مرکز خرید فروشگاه دارند؛ پس اگر دنبال محصولات این برندها هستید، اواسیس را فر اموش نکنید.

علاوه بر بزرگی و امکانات زیاد، این مرکز خرید یکی از بهترین منظره‌ها را برای تماشا بین مراکز خرید بودروم دارد؛ در این حد که دوست داشتم آن را یکی از جاهای دیدنی بودروم معرفی کنم. درختان نخل و خرما، استخرهای نیلوفر، درختان ۳۰۰ ساله زیتون و گل‌های کاغذی با رنگ‌های مختلف بخشی از چیزهایی است که شما در این مرکز خرید می‌بینید.

لوکیشن مرکز خرید اواسیس روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

– بازار تورگوتریس

یکی از بهترین بازارهای بودروم، بازار تورگوتریس از جاهای دیدنی بودروم است؛ این بازار محلی که جزء جاهای دیدنی بودروم هم محسوب می‌شود، در پایین‌ترین نقطه جاده تورگوتریس قرار دارد. تنوع محصولات این بازار بالاست؛ اما بیشتر بازاری متنوع در صنعت پوشاک و پارچه محسوب می‌شود.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

البته فکر نکنید فقط لباس و پارچه در این بازار می‌توانید پیدا کنید، نه. محصولات مختلفی در این بازار هستند و معمولا قیمت‎های این بازار، نسبت به جاهای دیگر کمتر است؛ چون همه فعالیت‌های تجاری در این منطقه بدون مالیات هستند. به همین دلیل قیمت نهایی کالا تغییر می‌کند و می‌توانید با قیمت کمتری خرید کنید.

لوکیشن بازار تورگوتریس روی گوگل مپ

– بازار بزرگ بودروم

همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، بازار بزرگ بودروم یکی از مراکز خرید اصلی بودروم است. این بازار را اگر در جاهای دیدنی بودروم به شما معرفی نمی‌کردم جای خالی‌اش واقعا احساس می‌شد.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

غرفه‌ها و مغازه‌های زیادی در این منطقه وجود دارد که نشان می‌دهد کالاهای زیادی در بازار بزرگ از جاهای دیدنی بودروم فروخته می‌شود. اطراف این بازار رستوران‌هایی وجود دارد که بهترین غذاهای محلی را می‌پزند؛ پیشنهاد می‌کنم اگر به این بازار رفتید حتما غذاهای محلی را هم امتحان کنید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: بودروم، موغلا، چارشی، خیابان کولجو

ساعت کاری: ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰

لوکیشن بازار بودروم روی گوگل مپ

توصیه‌های علی بابا برای تجربه سفری خاطره‌انگیز به بودروم

دیگر به آخر مقاله جاهای دیدنی بودروم رسیدیم؛ قبل از این‌که مقاله را ببندید و سراغ دیدنی های بودروم بروید، بهتر است مواردی را بدانید.

برای رفتن به پارک آبی حتما پول نقد کافی همراهتان باشد، زیورآلات و وسایل گران‌قیمت نبرید، همراهتان وسایل بهداشتی داشته باشید، قبل از شنا یا سرسره سواری غذای سنگین نخورید و حتما کودکان را به استخرهای مخصوص خودشان ببرید. یادتان باشد نمی‌توانید غذا و نوشیدنی با خود به داخل پارک ببرید و بهتر است قبل و بعد از استفاده از استخرها، در پارک آبی دوش بگیرید.

جاهای دیدنی بودروم

عکس از: سایت Google Maps

قبل از شروع سفر به جاهای دیدنی بودروم حتما از رزرو هتل هم مطمئن باشید؛ البته با وجود سایت علی بابا نگرانی‌ها وجود ندارند. می‌توانید به‌راحتی از علی بابا بلیط رفت و برگشت تهیه کنید و هتلتان را هم در حالی رزرو کنید که در خانه نشسته‌اید و پاهایتان را روی هم انداخته‌اید.

خوشحال می‌شویم اگر هر تجربه‌ای در مورد سفر به بودروم دارید یا به دست می‌آورید، سری هم به ما بزنید و زیر همین مقاله جاهای دیدنی بودروم، تجربه ارزشمندتان را کامنت کنید.

مراقب خودتان باشید و حسابی خوش بگذرانید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.