جزایر ترکیه

زیباترین جزایر ترکیه؛ ۶ جزیره رویایی با طبیعتی بی‌مانند

نگاهی به جزایر دیدنی ترکیه

ترکیه یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا به‌حساب می‌آید. این کشور زیبا بین گردشگران ایرانی هم طرفداران زیادی دارد. معمولا گردشگران برای سفر به ترکیه، مقصد استانبول، کوش آداسی یا آنتالیا را انتخاب می‌کنند. اما ترکیه مقاصد جذاب دیگری هم دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید.

جزایر ترکیه از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور به‌حساب می‌آیند. با ما در علی‌بابا همراه باشید تا با زیباترین جزایر ترکیه آشنا شوید.

زیباترین جزایر ترکیه

ترکیه از زیباترین کشورهای خاورمیانه است. این کشور به دلیل قرارگیری در مجاورت دریاهایی مانند مدیترانه، دریای اژه و دریای مرمره، سواحل زیبا و جزایر بی‌نظیری دارد.

یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگران برای سفر در ترکیه، همین سواحل زیبا و جزایر هستند و لذت بردن از مناظر طبیعی دریا، تفریحات آبی و قدم زدن در سواحل از محبوب‌ترین تفریحات گردشگران در این کشور است.

تور ترکیه را می توانید از سایت علی بابا رزرو کنید.

اگر دوست دارید زیباترین جزایر این کشور را بشناسید، با ما در ادامه همراه باشید.

۱. جزایر پرنس

در قسمت آسیایی استانبول و در دریای مرمره چهار جزیره معروف وجود دارد که روزگارانی محل تبعید شاهزادگان عثمانی بوده است. این جزایر که حالا به نام جزایر پرنس معروف شده‌اند، از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ترکیه به‌حساب می‌آیند.

جزایر پرنس از زیباترین جزایر ترکیه

جزایر پرنس از چهار جزیره بویوک‌ آدا، هیبلی‌ آدا، بوزقار آدا و کینالی آدا تشکیل شده است. اگر دوست دارید برای چند روز، دور از هیاهوی شهر و ترافیک و آلودگی درجایی سرسبز و خوش آب‌وهوا استراحت کنید، این جزایر ترکیه گزینه‌های عالی به‌حساب می‌آیند.

جالب است که بدانید در جزایر پرنس، داشتن هر نوع خودرو ممنوع است. فکرش را بکنید! جزیره‌ای زیبا، دور از هر آلودگی و ترافیک و در جوار شن‌های سفید ساحل دریای مرمره. رؤیایی نیست؟

برای رزرو بلیط هواپیما ترکیه به سایت علی بابا مراجعه کنید.

بویوک آدا بزرگ‌ترین و معروف‌ترین جزیره از جزایر پرنس است و احتمالاً نام آن را شنیده‌اید. در این جزیره، جاذبه‌های تاریخی زیادی وجود دارند و تاریخ عثمانی و امپراتوری بیزانس را پیش چشم گردشگران به نمایش می‌گذارد. معروف‌ترین بنای تاریخی بویوک آدا، کلیسای آیایورگی است که ۶۰۰ سال قدمت دارد.

شما در جزیره پرنس می‌توانید در هتل‌های تاریخی که قدمت صدساله دارند اقامت کنید و تجربه‌ای دل‌چسب از اقامت در مکانی تاریخی و زیبا را به خودتان هدیه بدهید.

چطور به جزایر پرنس برویم؟

برای رسیدن به جزایر پرنس باید خودتان را با هواپیما یا اتوبوس به استانبول برسانید. از استانبول می‌توانید برای رفتن به این جزایر، بلیت قایق تهیه کنید.

۲. گوکچه‌آدا

یکی از جذاب‌ترین و درعین‌حال بکرترین جزیره از جزایر ترکیه گوکچه آدا است. این جزیره در عین زیبایی و جذابیت، بین گردشگران کمتر شناخته شده است. گوکچه آدا بزرگ‌ترین جزیره ترکیه است و در دل دریای اژه قرارگرفته است.

گوکچه‌آدا - از زیباترین جزایر ترکیه

گوکچه آدا به تفریحات آبی جذاب هم معروف است. معمولاً کسانی که عاشق موج‌سواری هستند، سفر به گوکچه آدا را از دست نمی‌دهند. یکی دیگر دلایل شهرت گوکچه آدا، به خاطر افسانه‌ای است که بیان می‌کند محل شکل‌گیری و وقوع حماسه ایلیاد این جزیره بوده است.

آب شفاف و زلال و زیبایی بی‌نظیر ساحل دریای اژه از گوکچه آدا یک مقصد عالی برای عشاق ساخته است. اگر هوس اقامت در گوکچه آدا به سرتان زد، غذاهای دریایی لذیذش را از دست ندهید.

چطور به جزیره گوکچه‌آدا برویم‌؟

برای رسیدن به جزیره گوکچه آدا می‌توانید خودتان را به بندر کابا تپه برسانید و ازآنجا با قایق یا کشتی‌های تفریحی به گوکچه آدا برسید. البته می‌توانید با رساندن خودتان به فرودگاه استانبول، از پرواز مستقیم به این جزیره هم استفاده کنید.

۳. شبه‌جزیره بدروم

بدروم، شبه‌جزیره‌ای معروف و بسیار دیدنی در ترکیه است. این منطقه با اینکه از جزایر ترکیه نیست و شبه‌جزیره به‌حساب می‌آید، اما حیف است که معرفی نشود. این شبه‌جزیره زیبا در جنوب غربی ترکیه و در سواحل دریای اژه قرار گرفت است.

شبه‌جزیره بدروم - زیباترین جزایر ترکیه

زیبایی و امکانات متنوع بدروم، این شبه‌جزیره زیبا را به مقصدی محبوب میان گردشگران خارجی و حتی شهروندان ترکیه تبدیل کرده است. بناهای به یادگار مانده از امپراتوری رومیان باستان و مقبره ماسولوس، یکی از سلاطین رومی، از دیدنی‌های بدروم است.

تفریحات آبی، پوشش گیاهی زیبا، سواحل آرام و دل‌نشین و ساختمان‌های متفاوت از بدروم شبه‌جزیره‌ای ساخته است که تماشای آن برای هر گردشگر با هر سلیقه‌ای جذاب و وسوسه کننده است.

چطور به شبه‌جزیره بدروم برویم؟

برای رسیدن به بدروم راه‌های زیادی پیش روی شماست. راحت‌ترین آن‌هم، پرواز مستقیم از تهران به بدروم است.

۴. جزیره جوندا

بخشی از جزایر ترکیه، یادگارهایی از امپراتوری روم باستان در دل خود جای داده‌اند. یکی از این جزایر، جزیره جوندا در دریای اژه است. این جزیره که بانام جزیره علی بی هم شناخته می‌شود، یکی از جزایر قابل سکونت و نسبتاً شلوغ ترکیه است.

جزیره جوندا - معروف ترین جزایر ترکیه

بافت سنگی خانه‌های جزیره جوندا و محیط طبیعی محصور شده میان دریای اژه، از جوندا مقصدی میان گردشگران ساخته است. باغ‌های زیتون، پرندگان رنگارنگ و کوچه‌های زیبا چشم هر گردشگری را نوازش می‌کند و جوری به نظر می‌رسد که انگار دستی، این جزیره زیبا را از تاریخ بیرون کشیده است.

این جزیره در مجاورت شهر توریستی آیوالیک قرار گرفته است و معمولا گردشگرانی که به آیوالیک سفر می‌کنند، ترجیح می‌دهند اقامتی کوتاه در جوندا داشته باشند.

چطور به جزیره جوندا برویم‌؟

برای رسیدن به جوندا باید به آیوالیک سفر کنید و ازآنجا با قایق خودتان را به جزیره جوندا برسانید.

۵. جزیره آکدامار

جزیره آکدامار در دریاچه وان ترکیه قرار دارد. این جزیره فاصله زیادی تا ایران ندارد؛ اما یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین جزایر این کشور به‌حساب می‌آید که دل هر گردشگر را می‌برد. آکدامار یا آختامار مانند بسیاری از جزایر ترکیه یکی از بسترهای حیات ادیان و تمدن‌های مختلف تاریخی بوده است و ارزش بالایی در تاریخ منطقه آسیای صغیر دارد.

جزیره آکدامار - جزایر ترکیه

کلیساهای قدیمی، پوشش گیاهی دیدنی و آرامش بی‌نظیری که در آکدامار حکم‌فرما است، این جزیره را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در ترکیه تبدیل کرده است. ساحل صخره‌ای سنگی این جزیره شهرت زیادی دارد و افسانه‌های کهنی که درباره این جزیره و آنچه بر شاهزاده معروف آن در تاریخ گذشته است، با نام این جزیره عجین است.

چطور به جزیره آکدامار برویم؟‌

برای رسیدن به جزیره آکدامار باید به شهر وان واقع در جنوب غرب ترکیه سفر کنید و ازآنجا با قایق‌های تندرو یا کشتی‌های مسافری به این جزیره برسید.

۶. بوزکاآدا

شاید جزیره بوزکادا را با جزیره بوزقارآدا اشتباه بگیرید. اما یادتان باشد که این دو جزیره باهم فرق دارند و دو جزیره متفاوت هستند. اولی از مجموعه جزایر پرنس است و در دریای مرمره قرار دارد، اما جزیره بوزکاآدا در دریای اژه واقع شده است.

بوزکاآدا - زیباترین جزایر ترکیه

بوزکادا سومین جزیره ازنظر وسعت و احتمالاً یکی از زیباترین جزایر ترکیه به‌حساب می‌آید. ساحل خلوت، ترکیبی جالب از فرهنگ ترکیه و یونان، کلیسا و مسجد قدیمی با معماری منحصربه‌فرد و مزارع زیتون، از زیبایی‌های این جزیره ترک هستند.

چطور به جزیره بوزکاآدا برویم‌؟

برای رسیدن به جزیره بوزکادا باید خودتان را به ساحل کاناکاله واقع در شمال شرق دریای اژه برسانید و با قایق‌های تندرو حدوداً سی‌دقیقه‌ای به مقصد خواهید رسید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.