تفریحات آبی آنتالیا

تفریحات آبی آنتالیا؛ تفریح در آغوش آب‌های آرام

معرفی بهترین تفریحات آبی آنتالیا برای یک تفریح ناب

آیا شما هم مثل خیلی از گردشگران ترکیه به تفریحات آبی علاقه‌مندید؟ به‌جرئت می‌توان گفت، تعداد انگشت‌شماری از افراد را می‌توانید پیدا کنید که به این ورزش و تفریحات آن علاقه‌مند نباشند. ترکیه یکی از معدود کشورهایی است که از سه طرف با دریا احاطه شده و به‌ همین‌ دلیل در بیشتر شهرهای این کشور، مجموعه آبی ساخته شده است. امکانات برای انجام بسیاری از تفریحات آبی در جای‌جای ترکیه وجود دارد. می‌خواهیم در این مطلب تفریحات آبی آنتالیا را معرفی کنیم، پس قبل از سفر به این شهر تا پایان این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا با ما همراه باشید.

غواصی در آنتالیا در چه مراکزی انجام می‌شود؟
مرکز غواصی مروارید، مدرسه غواصی آنتالیا، مرکز غواصی سفره ماهی و آکادمی غواصی ستاره
معروف‌ترین تفریحات آبی آنتالیا کدام است؟
جت اسکی، فلای بورد، رفتینگ، پاراسلینگ، غواصی و کشتی سواری
بهترین فصل تفریحات آبی آنتالیا چه وقت است؟
بهار، زیرا در این فصل شرایط جوی آنتالیا در بهترین حالت قرار می‌گیرد.
در دلفین لند چه کارهایی انجام می‌شود؟
علاوه‌بر رفتن به مجموعه آبی و انجام تفریحات آن، می‌توانید بازی دلفین‌ها را تماشا کرده یا با آن‌ها شنا کنید.

۱- غواصی و تماشای دنیای رنگارنگ زیرآب در آنتالیا

غواصی یکی از محبوب‌ترین تفریحات آبی آنتالیا محسوب می‌شود. علاقه‌مندان به این ورزش می‌توانند با استفاده از ماسک اکسیژن و تجهیزات مخصوص، دنیای رنگارنگ زیرآب را تماشا کنند. غواصی و سَرَک‌کشیدن در زندگی موجودات دریایی یکی از محبوب‌ترین تفریح‌ها بین همه مردم است و افراد زیادی دنبال مراکز انجام این ورزش هستند. در گذشته غواصی کاربردهای صنعتی، پژوهشی و نظامی داشت، اما امروزه‌ بیشتر جنبه تفریحی دارد. البته اگر بخواهید همه تفریحات آنتالیا را بدانید که خیلی زیاد است.

جاهای دیدنی آنتالیا را چقدر می‌شناسید؟

تجهیزات

ماسک اصلی‌ترین وسیله برای انجام غواصی است. این ماسک مخصوص شبیه عینک شنا بوده و غواص آن را روی صورت خود می‌گذارد. فاصله عینک با چشم باعث می‌شود که افراد بتوانند راحت‌تر زیر آب را تماشا کنند. بال، یکی‌دیگر از تجهیزات غواصی است که به شناگر کمک می‌کند تا بهتر شنا کند. این کفش‌های مخصوص، انواع مختلفی دارند که هرکدام از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند.

لباس غواصی یا وت‌سوت لباسی است که شناگران باید بپوشند. وت‌سوت یک لایه عایق نازک دارد که مانع تماس بدن با آب می‌شود. برای نفس‌کشیدن زیر دریا به یک مخزن اکسیژن نیاز دارید. مخزن مانند کوله‌پشتی روی کمر قرار می‌گیرد و با استفاده از شیلنگ به ماسک وصل شده و تنفس را برایتان ممکن می‌سازد.

خطرات

حین غواصی خطراتی مانند حمله موجودات، تمام‌شدن اکسیژن و برخورد با صخره‌ها شما را تهدید می‌کند. البته نگران نباشید، زیرا در همه مراکز غواصی آنتالیا، مسائل امنیتی برای جلوگیری از هرگونه مشکل رعایت می‌شود.

راستی اگر به تماشای تاریخ هم علاقه دارید، موزه باستان شناسی آنتالیا می‌تواند خیلی برایتان خاطره‌انگیز باشد.

غواصی در آنتالیا

۲- زیردریایی؛ تجربه‌ای شگفت‌انگیز بین تفریحات آبی آنتالیا

گشت‌وگذار زیرآب‌های مدیترانه، فرصتی است که زیردریایی‌های توریستی برای شما فراهم می‌کند. زیردریایی نیز تا چند سال گذشته فقط کاربردی نظامی داشت، اما اکنون همه مردم می‌توانند با آن چرخی زیر آب‌های دریایی مدیترانه بزنند. گردشگران می‌توانند در آنتالیا سوار زیردریایی شوند.

قبل از رفتن به زیردریا، یک جلسه توجیهی برای گردشگران برگزار می‌شود و بعداز آن، راهنما اطلاعاتی کامل درباره موجودات، ارتفاع و… در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. زیردریایی، دو دستگاه تهویه هوا دارد که تنفس را برای افراد آسان می‌کند، پس هیچ نگرانی برای این سفر کوتاه مدت به اعماق دریا نداشته باشید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این تفریح این است که شما با استفاده از وسیله‌ای منحصر به‌ فرد وارد دریا می‌شوید و از پشت شیشه‌های آن، موجودات آبزی را مشاهده می‌کنید. این زیردریایی تا ارتفاع ۱۱۰متری زیر آب نفوذ خواهد کرد. بدون شک، گشت‌وگذار با زیردریایی را می‌توان جزو کم‌نظیرترین تفریحات آبی آنتالیا بیان کرد که در کمتر منطقه‌ای از جهان امکان تجربه آن وجود دارد.

اینکه مشغول تفریح و سرگرمی شوید خیلی خوب است اما سعی کنید جاهای دیدنی آنتالیا را از دست ندهید.

تجربه زیردریایی۳- صخره‌نوردی آبی؛ مهیج‌ترین نوع صخره‌نوردی

این ورزش برای افزایش آدرنالین یکی از بهترین پیشنهادهاست، زیرا شما باید روی صخره‌های پارک ملی کوپروکای صخره‌نوردی کنید. برای رسیدن به منطقه‌ای مناسب برای انجام این ورزش، باید سوار قایق شده و سفری ۸ ساعته را آغاز کنید.

یکی از ویژگی‌های صخره‌نوردی در پارک ملی کوپروکای، برخورد آب با شماست و آب عامل اصلی تعیین‌کننده سرعت شما برای رسیدن به ارتفاعات محسوب می‌شود. زیر این صخره‌ها با آب دریا پوشیده شده و همین موضوع، صخره‌نوردی در آنتالیا را به یکی از مهیج‌ترین تفریحات دریایی آنتالیا تبدیل کرده است.

ازجمله خطرهای این نمونه از تفریحات دریایی آنتالیا می‌توان به برخورد موج، پرت شدن در آب و افتادن روی صخره‌ها اشاره کرد. البته مسئولان مجموعه فکر این ‌جایش را هم کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند کسی بدون تجهیزات کافی صخره‌نوردی کند، همچنین یک شخص حرفه‌ای با قایق در محدوده گشت می‌زند و حواسش به گردشگران است.

صخره نوردی در ترکیه۴- دریانوردی با کشتی‌های تفریحی؛ ایمن‌ترین تفریحات آبی آنتالیا

تور کشتی‌های کروز بین تفریحات دریایی آنتالیا طرفداران زیادی دارد، این تفریح نه‌تنها در آنتالیا، بلکه در دیگر سواحل ترکیه نیز برگزار می‌شود. سوارشدن بر کشتی‌های تفریحی بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر امکان‌پذیر خواهد بود. گردشگران برای تجربه این تفریح باید به بندر لیمان رفته و بلیط کشتی کروز را خریداری کنند. راستی حالا که صحبت از بندر شد، حتما بندر قدیمی آنتالیا را ببینید چون بخش مهمی از تاریخ کل ترکیه است و امکانات خوبی هم برای تفریح دارد.

این منطقه ۴۵ دقیقه با شهر آنتالیا فاصله دارد و می‌توانید با استفاده از وسایل‌نقلیه عمومی به این بندر برسید. خیلی از گردشگران در طول گشت‌وگذار با کشتی، حمام آفتاب می‌گیرند و از مناظر تماشایی لذت ببرند یا غذاهای ترکی همراه با انواع نوشیدنی میل می‌کنند. کشتی‌های تفریحی معمولا به بخش‌هایی از دریا می‌روند که رسیدن به آن‌ها فقط با کشتی ممکن است.

برای شنا و حمام آفتاب به مایو، حوله، کلاه، عینک آفتابی، کرم و روغن مخصوص نیاز دارید. بد نیست که یک دست لباس نخی داشته باشید تا در صورت خیس‌شدن آن را بپوشید. همان طور که گفته شد، کشتی به مکان‌هایی بکر می‌رود، پس حتما دوربین یا تلفن همراه خود را برای عکاسی، بردارید.

دریانوردی از تفریحات آبی آنتالیا۵- ماهیگیری؛ از محبوب‌ترین تفریحات دریایی آنتالیا

ماهیگیری یکی از پرطرفدارترین تفریحات آبی آنتالیا و دیگر شهرها محسوب می‌شود. این شهر یکی از بهترین مناطق جهان برای انجام این تفریح به‌ شمار می‌رود. می‌توانید به‌‌صورت گروهی قایقی اجاره کرده و در دل دریا توقف کنید و قلاب‌ها را داخل آب بیندازید.

اگر فراموش کرده‌اید لنسر خود را بیاورید، اصلا نگران نباشید، زیرا در هر ساحل این شهر غرفه‌هایی وجود دارد که قلاب، عینک، کلاه، زیرانداز و… به شما اجاره خواهند داد. اگر همراه خانواده به آنتالیا سفر کرده‌اید، کلوپ‌های ساحلی را برای ماهیگیری انتخاب کنید، در این‌ صورت اگر کسی به ماهیگیری علاقه نداشته باشد، می‌تواند دیگر تفریحات دریایی آنتالیا مانند جت اسکی، پاراسل و… را تجربه کند.

راستی برای تفریحات شبانه در آنتالیا هم امکانات خیلی خوبی وجود دارد.

ماهیگیری در ترکیه۶- پاراسلینگ؛ تجربه پرواز روی آب‌های مدیترانه

پاراسلینگ یا پاراگلایدر در آب، ابتدا توسط اروپایی‌ها انجام شد و امروزه یکی از تفریحات پرطرفدار بین تفریحات آبی آنتالیا به‌ شمار می‌رود. این تفریح برای کسانی که می‌خواهند آدرنالین خونشان بیشتر شود، پیشنهاد خوب است. در پاراسل می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید، یعنی ابتدا سوار قایق شده و از مناظر طبیعی دریا لذت ببرید؛ سپس یک لباس مخصوص پوشیده و پرواز می‌کنید.

این لباس مخصوص شما را به یک بالن متصل می‌کند و بالن هم با طنابی استاندارد به قایق متصل شده است. در ادامه قایق سرعت می‌گیرد و شما به ارتفاعات خواهید رفت، می‌توانید مناظر طبیعی را به‌راحتی از بالا تماشا کنید، این کار به شما حسی شبیه پرواز می‌دهد.

معمولا این تفریح حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و تقریبا درصد خطر آن صفر است. شما قبل از آماده‌شدن برای تجربه پاراسلینگ، باید یک جلیقه نجات بپوشید. قایق‌ران‌ها افرادی خبره و باتجربه‌اند و در طول این تفریح می‌توان گفت، هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. زمانی که بالن به پرواز در می‌آید، شما فقط باید از مناظر لذت ببرید؛ چراکه وظیفه کنترل بالن برعهده کاپیتان است.

پاراسلینگ، تجربه پرواز روی آب‌های مدیترانه۷- فلای بورد؛ پرواز روی آب

فلای‌ بورد یکی از مهج‌ترین تفریحات آبی آنتالیا است. متقاضیان مبتدی قبل از شروع، باید در محیطی امن فلای بورد را تجربه کرده و پس از آن وارد دریا شوند. در این تفریح، افراد باید جلیقه نجات و یک تخته را مانند کفش بپوشند، آب پرفشار از این کف این تخته خارج می‌شود و شما را به هوا می‌برد. افراد با تجربه، حرکات تماشایی را انجام می‌دهند که هرکس با دیدن آن انگشت‌به‌دهان می‌ماند.

اصلی‌ترین خطری که شما را در این ورزش تهدید می‌کند، سقوط در آب است که احتمال بروز این مشکل به‌دلیل نظارت کنترل‌کننده‌ها، خیلی کاهش می‌یابد. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت این تفریح مهیج را تجربه کنید. تجربه فلای بورد برای افراد بالا ۱۸ سال و وزن زیر ۱۲۰کیلوگرم امکان‌پذیر خواهد بود. البته افراد زیر ۱۸ سال هم می‌توانند در حوضچه‌هایی کوچک‌تر و با نظارت بیشتر، این ورزش را انجام دهند.

شما با مراجعه ‌به هرکدام از ساحل‌های آنتالیا می‌توانید فلای بورد را تجربه کنید. پیش از شروع‌شدن تایم این ورزش، مربیانی ماهر آموزش‌های لازم را به شما خواهند داد. پس از آن می‌توانید با خیالی آسوده بورد مخصوص را می‌پوشید.

فلای بورد، پرواز روی آب۸- جت اسکی؛ موتورسواری روی آب دریا!

جت اسکی نیز یکی ‌دیگر از تفریحات آبی آنتالیاست که در همه ساحل‌های آن می‌توان انجام داد. در این تفریح باید سوار یک موتور شده و با سرعت زیاد روی آب حرکت کنید. اگر علاقه‌مند به سرعت و گشت‌وگذار در دریا هستید، جت اسکی بهترین پیشنهاد برای شما محسوب می‌شود. این تفریح به دو صورت انجام می‌شود. در حالت اول شما می‌توانید اجازه دهید یکی از مربی‌ها راننده باشد یا در حالت دوم خودتان به تنهایی در محدوده مشخص شده چرخی بزنید.

اگر می‌خواهید خودتان راننده جت اسکی باشید، باید این موارد ایمنی را رعایت کنید،

 • انجام حرکات نمایشی ممنوع است.
 • باید جلیقه نجات بپوشید.
 • اجازه نزدیک‌شدن به اسکله را ندارید.
 • نباید بیشتر از سرعت مشخص شده حرکت کنید.

کلوپ‌های مخصوص این تفریح نیز مانند بیشتر تفریحات دریایی آنتالیا در همه ساحل‌های این شهر وجود دارد و شما با رفتن به هرکدام از سواحل می‌توانید جت اسکی را تجربه کنید. شاید اصلی‌ترین خطری که شما را تهدید می‌کند، عدم توانایی در کنترل جت اسکی و افتادن داخل آب باشد. البته نگران نباشید، زیرا مسائل ایمنی قبل از سوارشدن رعایت می‌شود که احتمال بروز مشکل را به حداقل می‌رساند.

تفریحات آبی آنتالیا۹- رفتینگ؛ قایق‌سواری روی آب‌های خروشان

این تفریح یکی از مهیج‌ترین و خطرناک‌ترین تفریحات آبی آنتالیا به ‌شمار می‌رود که در آن میزان زیادی آدرنالین در خون شرکت‌کنندگان ترشح می‌شود. در رفتینگ، افراد باید سوار بر قایق‌های بادی شده و با پارو زدن، روی آب‌های خروشان حرکت کنند. در بخش‌هایی از این رفتینگ آبشارهای کوچک وجود دارد که باید از آن‌ها عبور کنید.

راهنماهایی که همراه گردشگران در این تور شرکت می‌کنند، افرادی با تجربه و درعین‌حال خوش‌برخوردند که پابه‌پای شما برای رسیدن به‌انتهای مسیر می‌آیند. اگر در روزهای گرم تابستان به آنتالیا می‌روید، رفتینگ می‌تواند برایتان بسیار دلچسب باشد، زیرا در این مسیر شما کلا گرمای هوا را فراموش می‌کنید.

مسیر رفتینگ آنتالیا ۱۴کیلومتر است و مسیر آن توسط لیدر مشخص می‌شود. شاید راهنما مسیری هموار را انتخاب کند یا شما را از مسیری شما را ببرد که کمی صعب‌العبور باشد.

رفتینگ، قایق‌سواری روی آب‌های خروشان۱۰- قایق‌سواری

اگر بین تفریحات آبی آنتالیا دنبال ورزشی مهیج و خاطره‌انگیزید، ما به شما تور قایق‌سواری را پیشنهاد می‌دهیم. این ورزش با قایق‌های بادی، بادبانی و پارویی انجام می‌شود. گروه‌های چندنفره باید جلیقه نجات پوشیده و همراه لیدر سوار قایق شوند. ازجمله ویژگی‌های این تفریح می‌توان به بازدید از ۲ پل قدیمی و چند آبشار اشاره کرد. شما می‌توانید ۳ ساعت در آب‌های خروشان آنتالیا قایق‌سواری کنید.

تفاوت این تفریح و رفتینگ این است که گردشگران در قایق‌سواری می‌توانند روی آب‌هایی با موج نرم حرکت کنند، اما مسیر رفتینگ موج‌های بسیار خروشان دارد. پیشنهاد می‌کنیم به ساحل‌های آنتالیا بروید، سپس در آن‌ها قایق‌هایی را اجاره کنید و برای مدت زمان کمی دل به دریا یا رودخانه بزنید.

قایق‌سواری در ترکیه۱۱- حمام و اسپا

کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که بین تفریحات آبی آنتالیا از شنا در استخر، سونا و ماساژ چشم‌پوشی کند. در سطح این شهر مراکزی وجود دارد که گردشگران می‌توانند به آنجا برود تا محیطی سنتی، توسط حرفه‌ای‌ها یک ماساژ حسابی را تجربه کنند. این مراکز پر از نقش‌ونگار بوده و شما را به حال‌وهوای قصرهای قدیمی ترکیه می‌برد.

اهل آرامش در سفر هستید؟ پس احتمالا از قلعه رومی آنتالیا خوشتان می‌آید.

شما می‌توانید به یکی از حمام‌های ترکی آنتالیا رفته و بعد از استحمام، در استخر‌ تنی به آب بزنید. همچنین انواع جکوزی و سونا در این مراکز ساخته شده و افراد حرفه‌ای شما را ماساژ می‌دهند. بیشتر این حمام‌ها، رستوران و کافی‌شاپ اختصاصی دارند و گردشگران می‌توانند در آن‌ها غذا یا نوشیدنی دلخواه خود را میل کنند.

تفریحات آبی آنتالیا۱۲- دلفین لند؛ تماشای دلفین‌های بازیگوش

این مجموعه یکی از بهترین مراکز تفریحات آبی آنتالیا محسوب می‌شود و در آن امکانات فراوانی وجود دارد. شما در این مجموعه می‌توانید رقص و بازی دلفین‌ها را تماشا کرده یا با آن‌ها شنا کنید. در مجموعه دلفین لند امکاناتی از قبیل انواع سرسره، استخر موزیکال، موج کودکان، سونا، جکوزی، موج‌سواری، شنا، کافی‌شاپ و رستوران و… وجود دارد.

بلیط بخش آبی این مجموعه با بخش مربوط به دلفین‌ها مجزا است و پس از ورود، اگر بخواهید دلفین‌ها را تماشا کنید، باید بلیط بخرید. برای ورود به این مرکز هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه افراد، پیر و جوان، زن و مرد، می‌توانند از تفریحات این مجموعه استفاده کنند.

می‌توانید چکیده‌ای از همه تفریحات دریایی آنتالیا را در این مجموعه وسیع مشاهده و تجربه کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر به این شهر توریستی سفر کردید، حتما رفتن به دلفین‌لند را در برنامه خود قرار دهید.

دلفین لند آنتالیابهترین پارک‌های آبی آنتالیا برای انجام تفریحات آبی

در ادامه به طور مختصر بهترین پارک های آبی آنتالیا را معرفی کرده‌ایم.

 • پارک آبی آکوا

این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی آنتالیا است که در بخش جنوب غربی این شهر واقع شده است. حدفاصل شهر آنتالیا و لارا، منطقه‌ای به نام کنیالتی وجود دارد که آکوا پارک در آن قرار گرفته است. در این مجموعه، سرسره‌های تونلی، U شکل، چاله فضایی، سرسره‌هایی با تیوپ و بدون تیوپ و… تعبیه شده است.

اگر به فضاهای دریایی و آبی علاقه دارید حتما به آکواریوم آنتالیا سر بزنید.

 • پارک آبی ریکسوس پریمیوم

این پارک آبی بخشی از هتل ریکسوس پریمیوم است که در فاصله ۵۰کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا واقع شده است. ریکسوس پریمیوم در بین پارک‌های آبی آنتالیا، طرفداران زیادی دارد. از بخش‌های اصلی این مجموعه می‌توان به برج تروجان، سرسره‌های متعدد، آبشارهای مصنوعی، وسایل بازی متناسب با همه سنین و نمایش دلفین‌ها اشاره کرد.

 • پارک های آبی آنتالیاپارک آبی ددمان

این مجموعه در منطقه لارا واقع شده و امکانات فراوانی دارد. ۳۲ سرسره، رودخانه، امواج مصنوعی و استخرهای زیادی در مجموعه ددمان به‌چشم می‌خورد.

 • پارک آبی لند آف لجندز

سرزمین افسانه‌ها در فاصله ۳۰کیلومتری از شهر بلچ آنتالیا واقع شده است. در این مجموعه وسیع ۴۳ سرسره با سرعت و انواع مختلف وجود دارد که از رفتن به آن‌ها سیر نخواهید شد.

اگر می‎‌خواهید خیلی از تفریحات آبی را یک‌جا داشته و در عین حال در محیطی آرام و ایزوله باشید، حتما به جزیره موش آنتالیا بروید.

تفریحات آبی آنتالیاتفریحات آبی آنتالیا که شاید از آن‌ها بی‌خبر بودید!

گردشگری یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد در کل کشور ترکیه محسوب می‌شود. به‌دلیل ساحلی‌بودن بخش زیادی از این کشور، پارک‌های آبی و مراکز برای انجام تفریحات دریایی زیادی در آن تاسیس شده است. تفریحات آبی آنتالیا که در این مطلب گفته شد، تنها بخش کوچکی از تفریح‌های این کشور است.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

 1. در آرزوی سفر می‌گوید

  همه را گفتی دست خوش
  قیمتها را کجا خواهی نوشت؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   به دلیل نوسانات ارز بهتره درباره قیمت به‌روز از سایت‌های خود پارک‌های آبی آنتالیا اطلاعات بگیرید.

×
کامل‌تر از این راهنمای سفر به آنتالیا وجود ندارد!
شماره همراهتان را ثبت کنید تا کامل‌ترین راهنمای سفر به آنتالیا را به‌رایگان برایتان بفرستیم.
درخواست شما با موفقیت ثبت شد