آکواریوم آنتالیا

اقیانوسی در آکواریوم آنتالیا؛ تماشای دنیای زیر آب

معرفی آکواریوم آنتالیا با همه امکانات و جاذبه‌ها

آیا تابه‌حال آکواریوم آنتالیا را از نزدیک دیده‌اید؟ بزرگ‌ترین مجتمع آکواریوم تونلی در ساحل مدیترانه‌ای ترکیه که علاوه‌ بر لذت قدم‌زدن کنار ماهی‌ها می‌تواند جنبه تفریحی و آموزشی هم برایتان به ارمغان بیاورد. اگر بخواهم ساده‌تر بگویم، طراحی این آکواریوم به‌گونه‌ای است که با ورود به آن می‌توانید بیش از چندهزار نوع آبزی را تماشا کنید و حتی به آن‌ها غذا دهید.

مدت بازدید از این آکواریوم از ماه‌های آوریل تا نوامبر، یعنی در فصل‌های گرم سال، هر روز از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۳:۰۰ و در فصل زمستان هر روز از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰ است. ناگفته نماند که درب آکواریوم ۱ ساعت قبل از موعد مقرر بسته خواهد شد تا دیگر کسی وارد آن نشود.

نکته مهم اینجاست که کل مسیر تماشا از آکواریوم، باغ وحش، دنیای یخ و… از ۴ ساعت تا ۸ ساعت طول می‌کشد. یکی از جاذبه‌های این آکواریوم هم ترکیب ۴ اقیانوس و دریا با هم است؛ از اقیانوس هند و دریای سرخ گرفته تا اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس.

درضمن، پیشنهاد می‌کنم در بازدید از این آکواریوم دیدنی، از دنیای برف، موزه یخ، سینمای سه‌بعدی، رستوران‌ها و کافه‌هایش هم نگذرید. در ادامه این مقاله مجله گردشگری علی‌بابا جزییات بیشتر و بیشتری از عظیم‌ترین آکواریوم دنیا می‌گویم.

آدرس آکواریوم آنتالیا کجاست؟
ترکیه، استان آنتالیا، ساحل کنیالتی، محله اراپسویو، بلوار دوملوپینار
هزینه ورود به آکواریوم آنتالیا در ۱۴۰۰ چقدر است؟
۱۰۰ لیر ترکیه، معادل ۲۷۳ هزار تومان
امکانات آکواریوم آنتالیا چیست؟
آکواریوم تونلی، دنیای یخ، موزه یخ، باغ وحش، خانه حیوانات خزنده گرمسیری، سینمای سه‌بعدی، فروشگاه، رستوران، کافه، محل مناسب برای بازی کودکان، غواصی در آب، پارکینگ و اجاره ویلچر

تونل آکواریوم؛ شناکردن کنار ماهی‌ها

طراحان کاربلدی که روی پروژه تونل و مجتمع آکواریوم آنتالیا فعال بودند، ساخت این آکواریوم را از سال ۲۰۱۱ شروع و در سال ۲۰۱۲ آن را افتتاح کردند. تونل آکواریومی با طول ۱۳۱متری، عرض ۳متری و ظرفیت نگهداری آب ۵.۰۰۰ تنی‌اش بخش عمده این مجتمع آبی را شکل می‌دهد.

در این آکواریوم ۴۰ آکواریوم موضوعی با جانوران آبزی مدیترانه‌ای رنگارنگ از طیف‌های مختلفی وجود دارد. اگر آن‌ها را به دو بخش مرجانی و موضوعی تقسیم کنید، این تنوع را بهتر حس می‌کنید از مرجان‌های زنده، لایون فیش‌ها (خروس ماهی)، دلقک‌ماهی‌ها، مارماهی‌های بزرگ، اسب‌های دریایی و اختاپوس‌ها در بخش مرجانی گرفته تا بخش نمایشی که به مخزن کوسه معروف است.

آکواریوم آنتالیا

توصیه می‌کنم از تماشای غذادادن به کوسه‌ها هم نگذرید، چراکه بسیار دیدنی و هیجان‌انگیز است. این کار همه‌روزه در ساعات منظمی انجام می‌شود. این تونل به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌توانید از بین شیشه‌هایش حیوانات آبزی را تماشا کنید.

حتی بین تونل جایگاهی برای استراحت شما هم وجود دارد. تونل آکواریومی آنتالیا تا حدی گیرا و جذاب است که طبق آمار از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ بیش از ۲ میلیون گردشگر از آن بازدید کرده‌اند. چنین عدد و رقمی می‌تواند برای یک آکواریوم فوق‌العاده باشد.

در بخش اول تونل آکواریوم، یکی از بزرگ‌ترین صخره‌های گرمسیری جهان، در بخش دوم، شهر گم‌شده آتلانتیس و در بخش سوم، کشتی غرق‌شده را خواهید دید.

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا؛ دامن طبیعت

هرچند این آکواریوم از تفریحات شبانه آنتالیا نیست، اما اگر بعد از تماشای حیوانات آبی، دلت می‌خواهد به حیوانات خشکی، جذاب یا حتی سمی هم یک نیم‌نگاهی داشته باشید، مجتمع آنتالیا این امکان را برایت فراهم می‌کند تا با واردشدن به پارک وحشی یا باغ وحش آکواریوم آنتالیا، از دیدن زندگی و حیات حیوانات خشکی هم لذت ببرید.

مسئولان این آکواریوم با این کار باعث شدند بازدیدکنند‌گان هنگام مراجعه به مجتمع، از قلب آکواریوم و دنیای ماهی‌ها با شکل‌های مختلفش به‌سمت آبزی‌ها برویم. انگار مجموعه‌ای از حیوانات خشکی و آبی در دل دنیای مدرن وجود دارد که صدایشان شنیده می‌شود.

تونل طویل و زیبا

سینمای سه‌بعدی؛ تجربه زندگی با کوسه‌ها

جالب است که آکواریوم آنتالیا، سینمای سه‌بعدی هم دارد. برای شمایی که نمی‌خواهی حیوانات آبی و خاکی را از نزدیک تماشا کنید، یا دلتان می‌خواهد روی یک صندلی راحت بنشینی و فقط قایق‌رانی و زندگی ماهی‌ها را به صورت سه‌بعدی تماشا کنی، سینمای سه‌بعدی می‌تواند تجربه متفاوتی باشد.

راستش را بخواهید، شما نمی‌توانید در آکواریوم کنار کوسه‌ها شنا کنید، اما تجربه شنا کنار وحشی‌ترین و زیباترین موجودات آبی در سینمای سه‌بعدی این آکواریوم امکان‌پذیر است و علی‌رغم داشتن محیطی امن، همان هیجان را به شما منتقل خواهد کرد.

شنا با ماهی‌ها در آکواریوم آنتالیا

هرچند این آکواریوم از تفریحات آبی آنتالیا نیست، اما حتما بعد از تماشای قایقرانی و شنا با ماهی‌ها در سینمای سه‌بعدی، هوس یک شنا و غواصی اساسی کرده‌اید. اگر می‌خواهی در دل آب‌های آکواریومی و بین ماهی‌ها و گیاهان دریایی آکواریوم آنتالیا شنا کنید و غواصی را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنم لباس مخصوص غواصی را بپوشید و دلتان را به دریا بزنید.

ماهی ها و جانوران آبی مختلف

برف‌بازی در چله تابستان

یکی از بخش‌های جذاب، پربازدید و بزرگ آکواریوم آنتالیا برای گردشگران خارجی در فصل تابستان، یک سالن ۱۵۰۰متری در دنیای برف است. اگر در روزهای گرم به آنتالیا می‌روید، حتما از دنیای برف آن هم دیدن کنید. یا اگر در چله تابستان، دلتان هوای برف بازی کرده، می‌توانید در دنیای برف این آکواریوم برف‌های واقعی به سمت دوستتان پرتاب کنید.

دنیای برفی در آنتالیا

لاشه هواپیما در آکواریوم آنتالیا

مگر می‌شود تمام چیزهایی که در دریا وجود دارد را در یک آکواریوم یک جا دید؟ طراحان آکواریوم آنتالیا تا حدی می‌خواستند آکواریوم‌شان طبیعی باشد که از یک مجسمه‌ساز ایتالیایی کمک گرفتند تا یک لاشه هواپیما بزرگ، یک کشتی به گل نشسته و لاشه‌های زیردریایی را به‌عنوان دکورهای آکواریوم طراحی کند.

یعنی هنگام بازدید از این آکواریوم حس طبیعی‌تری به شما دست می‌دهد، انگار که واقعا کف اقیانوس در حال شناکردن و راه‌رفتن هستید. این خودش به‌نوعی از تفریحات آبی آنتالیا محسوب می‌شود.

آکواریوم آنتالیا

جای خانه اسکیموها و کلبه بابانوئل در آکواریوم آنتالیا خالی نیست

فکرش را هم نمی‌کنید در آکواریوم آنتالیا علاوه بر لاشه کشتی و هواپیما، خانه اسکیموها و کلبه بابانوئل را ببینی. خب، فکر می‌کنم همین بابانوئل برای یک آکواریوم کم بود که آن هم اضافه شد. البته لذت نوشیدنی گرم در این فضا را هم دست‌کم نگیرید که می‌تواند چاشنی خوبی باشد.

آکواریوم آنتالیا چه چیزی برایتان دارد؟

از امکانات آکواریوم، از جاهای دیدنی آنتالیا، چه رفاهی و چه تفریحی هم ساده نگذرید. شما نمی‌توانید وارد یک تونل آکواریومی شوید و به چیزی نیاز نداشته باشید. حین گردش در آکواریوم حتما نیاز دارید به فروشگاه، کافه و رستوران‌های آکواریوم سر بزنید. خب، خبر خوش اینجاست که امکانات این آکواریوم فراتر از یک آکواریوم ساده است، علاو ه‌بر جذابیت‌های بصری، ویژگی‌های دیگری هم دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنم.

 • اجاره ویلچر و محل مناسب برای ویلچر
 • پارکینگ
 • برگزاری مراسم
 • فروشگاه‌ها
 • باغ وحش
 • رستوران‌ها
 • زمین‌های بازی کودکان
 • فروشگاه اسباب‌بازی
 • غواصی در آب
 • مناظر مخصوص عکاسی

جاذبه ها و دیدنی ها

از چه راه‌هایی می‌توانید به آکواریوم آنتالیا بروید؟

آکواریوم آنتالیا در شهر کنیالتی استان آنتالیا قرار دارد که در ادامه شماره تلفن، آدرس اینترنتی و نشانی آن را قرار می‌دهم. از لحاظ دسترسی مترو و اتوبوس هم، از طریق اتوبوس و تاکسی دریایی می‌توانید به ساحل کنیالتی بروید.

نشانی: کشور ترکیه، استان آنتالیا، ساحل کنیالتی، محله اراپسویو، بلوار دوملوپینار

تلفن: ۶۵ ۶۵ ۲۴۵ ۲۴۲ ۹۰+

آدرس اینترنتی: antalyaaquarium.com

آکواریوم آنتالیا

تاکسی دریایی

برای رسیدن به این آکواریوم، از تفریحات آنتالیا می‌توانید از ایستگاه اتوبوس‌رانی یا اتوبوس/تاکسی دریایی شهر کمر استفاده کنید. اتوبوس‌های دریایی کمر در ساعات ۱۰:۳۰، ۱۳:۳۰ و ۱۷:۳۰ شما را مستقیما به سمت بندر قایق بادبانی می‌رسانند.

بعد از رسیدن به بندر تنها کاری که باید انجام دهید این است که از خیابان جمهوریت (Cumhuriyet)، یک اتوبوس UC11-A بگیرید، به سمت تقاطع دوملوپینار (Dumplupinar) حرکت کنید، در آنجا پیاده شوید و با یک پیاده‌روی کوتاه به آکواریوم برسید.

آکواریوم آنتالیا روی گوگل مپ

بلیط سفر ۵ اقیانوس در آکواریوم آنتالیا

اگر تمام مطالب و امکانات گردشگری این مکان دیدنی را خوانده‌ای و برای گردش در آنجا لحظه‌شماری می‌کنید، حتما قیمت ورودی آکواریوم آنتالیا برایت مهم می‌شود. در سال جاری هزینه بلیط برای هر نفر ۱۰۰ لیر ترکیه معادل ۲۷۳ هزار تومان است. البته یک نکته جالب‌توجه این است که لازم نیست برای کودکان زیر ۲ سال بلیط بخرید.

جاذبه ها و دیدنی ها

بعد از این همه امکانات که از آکواریوم آنتالیا گفتم، فکر نمی‌کنم جای هیچ بهانه‌ای برایتان باقی مانده باشد. اگر ۴۰ آکواریوم موضوعی می‌خواهید، دوست دارید زندگی با کوسه‌های خطرناک در سینمای سه‌بعدی را تجربه کنید، اگر وسط تابستان، دلتان هوای خنک می‌خواهد، دوست دارید به باغ وحش بروید، می‌خواهید کلبه بابانوئل را ببینید و اگر می‌خواهید جای‌جای بزرگ‌ترین آکواریوم تونلی جهان را تماشا کنید، به آکواریوم آنتالیا بروید. همچنین می‌توانید در سفر به این شهر به جزیره موش آنتالیا هم بروید.

اگر هم قبلا به این جاذبه دیدنی و کم‌نظیر آنتالیا سفر کرده‌اید، نظرتان را درباره آن با سایر مخاطبان علی‌بابا در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

 1. مشکات شاملی می‌گوید

  تمام امکاناتی که توصیح دادید همش با همون هزینه ۱۰۰ لیر هستش یا اینکه این ۱۰۰ لیر برای یسری بخش ها هست و برای بقیه بخش ها مثل برف بازی یا خونه اسکیموها باید هزینه جداگانه پرداخت کرد؟

×
کامل‌تر از این راهنمای سفر به آنتالیا وجود ندارد!
شماره همراهتان را ثبت کنید تا کامل‌ترین راهنمای سفر به آنتالیا را به‌رایگان برایتان بفرستیم.
درخواست شما با موفقیت ثبت شد