تور ترکیه

پرسش های شما

قیمت تور ترکیه چقدر تمام می‌شود؟
قیمت تور ترکیه بستگی به عوامل متعددی دارد و به همین دلیل نمی‌توان به طور کلی قیمت مشخصی را برای تورهای ترکیه در نظر گرفت. به طور مثال نوع پرواز ترکیه، مسافت پرواز، درجه هتل ترکیه، خدماتی که هتل ترکیه به مسافران ارائه می‌دهد و تاریخ سفر همگی از عوامل تعیین کننده قیمت تور ترکیه هستند. برای اطلاع از قیمت تور ترکیه بهترین راه این است به سایت علی بابا مراجعه کنید و در قیمت تورهای خارجی علی بابا مبدا و مقصد سفر و تاریخ را وارد کنید و قیمت تور ترکیه به هر شهری که می‌خواهید را جستجو کنید.
ایرانی ها چند روز می‌توانند در ترکیه بمانند؟
ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیاز ویزا ندارند و بدون ویزا می‌توانند به مدت 90 روز در ترکیه بمانند. اما در طول مدت اقامت اجازه کار و تحصیل و یا تجارت ندارند و تنها با هدف گردشگری و تفریح می‌توانند در هر یک از شهرهای ترکیه اقامت داشته باشند.
آیا ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا دارند؟
خیر، ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیاز به دریافت ویزا ندارند و هر زمان که بخواهند می‌توانند تنها با داشتن پاسپورت با 6 ماه اعتبار اقدام به خرید تورهای ترکیه به هر یک از شهرهای ترکیه و یا خرید بلیط هواپیما ترکیه نمایند و به ترکیه سفر کنند.
ایرانی ها برای سفر به ترکیه چه مدارکی لازم دارند؟
تنها مدارک لازم برای سفر به ترکیه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و خریداری بلیط هواپیما ترکیه یا تور ترکیه است.
بهترین تورهای ترکیه کدامند؟
بهترین تورهای ترکیه و پرفروش ترین تورهای ترکیه از قبیل تورهای استانبول ترکیه، تورهای آنتالیا ترکیه، تورهای آلانیا ترکیه، تورهای بدورم ترکیه، تورهای کوش آداسی ترکیه، تورهای مارماریس ترکیه، تورهای ازمیر ترکیه، تورهای آنکارا ترکیه هستند.
بهترین زمان برای خریدن تور ترکیه چه موقع است؟
بهترین زمان برای خریدن تور ترکیه بستگی به شرایط مسافر و مقصدی که می‌خواهد به آن سفر کند دارد. معمولا هوای ترکیه تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد است؛ به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به ترکیه با توجه به شرایط آب و هوای ترکیه فصل بهار، ماه آخر تابستان و ماه اول پاییز است. اما اگر دوست دارید در زمانی که ترکیه خلوت تر است سفر کنید بهترین زمان سفر فصل هایی است که مسافران زیادی به ترکیه سفر نمی‌کنند؛ مثلا در فصل پاییز و زمستان اگر مشکلی با سرما ندارید می‌توانید تورهای ارزان ترکیه را بخرید و برای بازدید از جاذبه های گردشگری ترکیه و یا عکاسی با ازدحام جمعیت گردشگران مواجه نمی‌شوید
تور ارزان ترکیه را چگونه بخریم؟
برای خرید تور ارزان ترکیه چند انتخاب پیش رو دارید: اول اینکه می‌توانید تورهای لحظه آخری ترکیه را بخرید؛ چون معمولا وقتی تورهای ترکیه از لحاظ تعداد مسافر به حد نصاب نمی‌رسند تخفیف خوبی روی این تورها می‌دهند و تورهای لحظه آخری ترکیه از جمله تورهای ارازن ترکیه هستند. انتخاب دوم برای خرید تور ارزان ترکیه انتخاب هتل های ارزان ترکیه و پروازهای ارزان ترکیه است. هتل های 3 ستاره ترکیه و هتل های 2 ستاره ترکیه از جمله هتل های ارزان ترکیه هستند. همچنین پروازهای چارتری ترکیه هم در مقایسه با پروازهای دیگر ترکیه خیلی ارزانتر تمام می‌شوند. پس برای خرید تور ارزان ترکیه باید پروازهای چارتری ارزان ترکیه را با هتل های ارزان ترکیه رزرو کنید. انتخاب سوم هم سفر به ترکیه در فصل های خارج از اوج سفر است. برای خرید تور ارزان ترکیه باید در فصل هایی که مسافر زیادی برای ترکیه نیست اقدام به سفر کنید. در فصل هایی مثل پاییز و زمستان پروازهای ترکیه و هتل های ترکیه خلوت هستند و به همین دلیل است که می‌توانید تورهای ارزان ترکیه را خریداری کنید. انتخاب آخر برای خرید تور ارزان ترکیه این است که تور زمینی ترکیه را خریداری کنید. با خرید بلیط اتوبوس ترکیه و یا بلیط قطار ترکیه در کنار هتل های ارزان ترکیه می‌توانید با تور ارزان به ترکیه سفر کنید و همچنین از تماشای جاذبه هایی که در طول مسیر از ایران تا ترکیه وجود دارند لذت ببرید.
سفر زمینی به ترکیه چگونه امکان پذیر است؟
اگر دوست دارید تور ارزان ترکیه بخرید و یا اینکه ترس از پرواز دارید و به همین دلیل نمی‌توانید به ترکیه سفر کنید؛ بهتر است بدانید که خوشبختانه امکان سفر زمینی به ترکیه هم فراهم است. برای سفر زمینی به ترکیه می‌توانید بلیط قطار ترکیه و یا بلیط اتوبوس ترکیه را از سایت علی بابا بخرید و با خیال راحت از سفر به ترکیه لذت ببرید. همچنین راه دیگر سفر زمینی به ترکیه با استفاده از ماشین شخصی است. برای سفر به ترکیه با ماشین شخصی باید ابتدا گواهینامه رانندگی خود را از طریق کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به صورت آنلاین یا حضوری بین المللی کنید. همچنین اقدام به دریافت برگه کاپوتاژ و پلاک بین المللی کنید. ولی توجه داشته باشید که هزینه بنزین در ترکیه گران است و استفاده از خودروی شخصی مقرون به صرفه نیست.
واحد پول ترکیه چیست و بهترین ارز برای سفر به ترکیه کدام است؟
واحد پول ترکیه لیر است و برای سفر به ترکیه بهترین ارز دلار یا یورو است. قبل از سفر به ترکیه پول خود را در یکی از صرافی های معتبر ایران به دلار یا یورو تبدیل کنید و مقدار کمی هم لیر ترکیه بگیرید.
ارزانترین شهر ترکیه برای سفر کدام است؟
ارزانترین شهرهای ترکیه برای سفر از قبیل آماسیا، غازی عینتاب، بورسا، کیلیوس، وان، آیوالیک، جزیره آوشا و الیمپوس هستند. البته به جز تورهای وان ترکیه، تور به دیگر شهرهای ترکیه که به آن‌ها اشاره کردیم چندان متداول نیستند و باید خودتان پرواز ترکیه و هتل ترکیه را از سایت علی بابا خریداری کنید و بدون تور سفر کنید.

راهنمای سفر با تور ترکیه

کشور پهناور ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی آن از حساس‌ترین و مهم‌ترین مناطق جهان بشمار می‌رود. نام رسمی این کشور اوراسیایی جمهوری ترکیه است که از شرق با کشور ایران هم مرز و همسایه است. بخش بزرگی از کشور ترکیه که آناتولی نام دارد در شمال غرب آسیا و منطقه خاورمیانه قرار گرفته و بخش کوچکتر آن که تراکیه نام دارد در جنوب شرق اروپا و منطقه بالکان قرار گرفته است.
تور ارزان ترکیه، نزدیک بودن مسیر سفر به ترکیه ، شباهت فرهنگی ایران و ترکیه و عدم نیاز به ویزا ترکیه برای ایرانیان از دلایل محبوبیت این کشور در میان مسافران ایرانی است. در طول سال مسافران زیادی از ایران تور ترکیه را خریداری می‌کنند و راهی این کشور خوش آب و هوا و زیبا می‌شوند. قدمت تاریخی ترکیه و قرار گرفتن ترکیه در قاره آسیا و اروپا موجب دوچندان شدن زیبایی این کشور شده است.

تور ترکیه

راهنما ویزا و مدارک لازم برای سفر با تور ترکیه

مسافران ایرانی برای سفر به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند و هر زمان که بخواهند می‌توانند تنها با داشتن پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه با تور ترکیه یا پرواز ترکیه به هر شهری که می‌خواهند سفر کنند. حداکثر زمان سفر ترکیه به مدت ۹۰ روز است. در طول مدت اقامت 90 روزه در ترکیه شهروندان ایرانی تنها می‌توانند با هدف گردشگری و تفریح در ترکیه بمانند و به هیچ وجه اجازه کار، تجارت و یا تحصیل ندارند.
توجه داشته باشید اگر بدون ویزا بیشتر از 90 روز در خاک ترکیه اقامت داشته باشید تخلف محسوب می‌شود و پلیس مهاجرت ترکیه به صورت قانونی با شما برخورد خواهد کرد.
مدارک لازم برای سفر به ترکیه تنها پاسپورت با اعتبار 6 ماه است و نیاز به مدارک دیگری ندارید. اما اگر می‌خواهید بیشتر از 90 روز در ترکیه بمانید باید به سفارت ترکیه درخواست ویزا دهید. برای گرفتن وقت سفارت ترکیه می‌توانید به سایت سفارت ترکیه مراجعه کنید و به صورت آنلاین درخواست دهید.

تور ترکیه لحظه آخری

قبل از سفر به ترکیه این نکات را در نظر بگیرید

 • آب و هوای شهری که به آن سفر می‌کنید را در سایت‌های هواشناسی بررسی کنید تا لباس مناسب ببرید
 • مقدار بار مجاز در پرواز و وسایل ممنوع را در سایت ایرلاین یا روی بلیط ترکیه بررسی کنید
 • اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید همراه با نسخه پزشک باید با خود ببرید
 • پول خود را در ایران تبدیل به ارز کنید؛ بهتر است دلار یا یورو بگیرید و مقداری لیر ترکیه
 • از آب شیر نباید بنوشید چون تصفیه شده نیست و باید آب معدنی بخرید
 • اگر گیاهخوار هستید در سفر به ترکیه دچار مشکل می‌شوید؛ چون گوشت در بیشتر غذاهای ترکیه استفاده می‌شود

در تور ترکیه حتما این کارها را تجربه کنید

 • به حمام ترکی بروید
 • در کنار سواحل ترکیه قدم بزنید
 • از جاهای تاریخی ترکیه دیدن کنید
 • غذاهای محلی و سنتی ترکیه را امتحان کنید
 • به مراکز خرید ترکیه بروید و از خرید لذت ببرید
 • از خوردن بستنی های معروف ترکیه که به آن "دوندورما" می‌گویند غافل نشوید
 • از خوردن قهوه ترک به همراه یکی از شیرینی‌های معروف ترکیه مثل باقلوا و لوکوم غافل نشوید

تورهای مهم ترکیه