تفریحات آنتالیا

۱۴تا از بهترین تفریحات آنتالیا که از دست دادنش به ضررتان است

معرفی بهترین تفریحات شهر ساحلی آنتالیا با توضیحات کامل

مگر در کل دنیا چند شهر را می‌توان پیدا کرد که همه چیزشان کامل باشد؟ تفریح، غذا، استراحت، لذت و… هر چیزی که به ذهنتان برسد! مگر چند شهر در دنیا وجود دارد که مثل آنتالیا بیخ گوشمان باشد و همیشه ما را به‌سمت خودش دعوت کند؟ به‌عنوان یک گردشگر واقعا ناشکری است که دست رد به سینه تفریحات آنتالیا بزنید. بااین‌حال اگر هنوز هم شک دارید که این شهر با تمام مراکز تفریحی که دارد، برای شما کافی باشد، یا آخر این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب از مجله گردشگری علی بابا زیروبم تمام نقاط شهر را مشخص کردیم تا نقطه تاریکی برای شما نباشد.

پارک‌های آبی آنتالیا کدام هستند؟
پارک آبی ریکسوس، آکوا و ددمان جزو مراکز تفریحی گردشگری آنتالیا هستند.
بازارهای آنتالیا کدام موارد هستند؟
بازار شنبه، ترا سیتی، مارک و توربان مارینا فقط تعداد اندکی از بازارهای آنتالیا هستند.
تفریحات آبی مختلف آنتالیا چه هستند؟
پاراسل، جت اسکلی، غواصی، فلای بورد، پارک های آبی، رفتینگ و… جزو تفریحات آبی آنتالیا به شما می‌روند.
فهرست موزه‌های آنتالیا چیست؟
موزه‌های آنتالیا شامل موزه باستان شناسی، خانه موزه آتاتورک، موزه مینی سیتی، موزه اسباب بازی و… می‌شود.

۱- گردش در لایه‌های فرهنگ با قدم‌زدن در موزه‌های آنتالیا

درست است که بیشتر مردم ایران آنتالیا را به‌عنوان شهری توریستی – تفریحی می‌شناسند، اما این شناخت ناقص چیزی از واقعیت مراکز مهم تاریخ‌شناسی این شهر کم نمی‌کند. تاریخ یکی از اصلی‌ترین رشته‌های فرهنگی در ترکیه است و شما در هر شهری از این کشور قدم بگذارید، نُتی از دوران تاریخی را در آن می‌شنوید. پیشنهاد می‌کنم تماشای موزه‌های شهر را در لیست تفریحات آنتالیا داشته باشید.

– موزه باستان‌شناسی؛ از تفریحات آنتالیا

هیچ‌وقت به این فکر نکنید که با بهانه‌های مختلف مثل خشکی فضای موزه یا خسته‌کننده بودن آن، سراغ بازدید از موزه باستان شناسی آنتالیا نروید. این موزه هر آنچه را از عصر سنگ تابه‌حال بوده، به نمایش می‌گذارد.

موزه باستان شناسی

– موزه اسباب‌بازی؛ سرزمین عجایب آنتالیا

آیا چیزی درباره آلیس و سرزمین عجایب شنیده‌اید؟ موزه اسباب‌بازی نمونه واقعی آن در آنتالیا است. همیشه که نباید بزرگسال‌ها موزه داشته باشند، گاهی نیز بهتر است کودکان یا شاید کودک درون پدر و مادرها از تماشای اسباب‌بازی‌های قدیمی لذت ببرند.

موزه اسباب‌بازی

– موزه مینی سیتی؛ شهر نیمه آنتالیا

اگر به من می‌گفتند که ۱۵۰۰۰ تومان بده و کل جاذبه‌های ترکیه را از نزدیک مشاهده کن با دست نه، با سر این‌ کار را انجام می‌دادم. در موزه مینی‌‌سیتی ماکت‌هایی از تمام جاذبه‌های گردشگری، ساختمان‌ها و عمارت‌های بزرگ ترکیه ساخته شده که بازدید از آن خالی از لطف نیست. در این موزه می‌توانید در یک نگاه همه دیدنی‌های ترکیه را یک‌جا تماشا کنید.

تفریحات آنتالیا

– موزه خانه آتاتورک؛ زادگاه پدر ترکیه جدید

شاید علاقه‌ای به آتاتورک نداشته باشید، اما من معتقدم باید با هر فکر و نظری آشنا شد. خیلی از مواقع تماشای زندگی افراد از نزدیک می‌تواند ما را به فکر و رفتار آن‌ها نزدیک کند. اگر دوست دارید با آتاتورک پدر ترکیه جدید آشنا شوید، سری به آپارتمان او که حالا رنگ‌وحال یک موزه را پیدا کرده، در آنتالیا بزنید.

موزه خانه آتاتورک

– موزه زیر آب؛ مخصوص عاشقان زیر آبی

زیرآبی‌رفتن همیشه سودمند است، مخصوصا وقتی هم ورزش می‌کنید هم تماشا. موزه زیر آبی آنتالیا برای کسانی مناسب است که عاشق زیرآبی‌رفتنند. من که فکر می‌کنم تماشای سربازهای جنگی و اسکلت هواپیما‌ها به‌صورت زیر آبی همیشه جواب است. پس حتما امتحانش کنید.

موزه زیر آب

– موزه سونان اینان؛ عجیب مثل اسمش

اگر از تحقیق و پژوهش درباره ریشه‌های هر فرهنگی لذت می‌برید، باید پیشنهاد کنم فرهنگ لباس و عقاید آنتالیا را در موزه سونان اینان دنبال کنید. موزه‌ای رنگارنگ از پارچه‌ها و لباس‌های زیبای دوران تاریحی مختلف که فرهنگ هر دوره را به‌خوبی به نمایش گذاشته است.

موزه سونان اینان

۲- تجربه گلف کلاسیک از تفریحات آنتالیا

تفریح کلاسیک و اعیانی دنیا گلف است. کمتر کسی را می‌توان یافت که به این جمله اعتقاد نداشته باشد، اما گلف واقعا یکی از تفریح‌های جذاب و زیبای دنیاست که می‌توان در تفریحات آنتالیا بهترین نوع آن را تجربه کرد. این شهر بهترین مراکز گلف را در منطقه خاورمیانه دارد؛ پس سری به سرتیترهای زیر بزنید و با تفریح پولدارها آشنا شوید.

– کلوپ گلف بلک؛ اصل جنس برای لوکس بازی

فرقی نمی‌کند اهل گلف باشید یا نه، پایتان که به منطقه بلک آنتالیا برسد، با فوج‌فوج بازیکنان گلف روبه‌رو می‌شوید که خواه‌ یا ناخواه موجشان شما را هم به‌سمت بهترین زمین گلف آنتالیا یعنی کلوپ گلف می‌برد.

گلف در آنتالیا

– PGA گلف آنتالیا؛ محلی برای آموزش و تفریح

اگر تاکنون تجربه بازی گلف و چوب گلف دست‌گرفتن نداشته‌اید، پیشنهاد می‌کنم سری به PGA گلف آنتالیا بزنید. در این مجموعه جز زمین‌های اصلی، مشاوران حرفه‌ای، زمین‌های تمرینی و مسابقات آماتوری برگزار می‌شود که برای مبتدی‌ها حرف ندارد.

بهترین زمین های گلف– Pasha Course گلف؛ بدون هیچ محدودیتی

هرچند که ممکن است محکوم به بدبینی نسبت‌ به کشور خودمان شوم، اما اهمیت و احترامی که خارجی‌ها به افراد معلول می‌گذارند، حتما بیشتر از ما است. زمین گلف پاشا، شاهد از غیب رسیده این ماجراست. حتی این افراد هم می‌توانند در این زمین باکیفیت که اسم بزرگ‌ترین طراح زمین‌های گلف (رابرت ترنت جونز) را هم یدک می‌کشد، بازی کنند.

بهترین زمین های گلف

– کارایا گلف؛ اقامت دائمی مساوی بازی در بهترین زمین

شکی در این نیست که بهترین، کامل‌ترین و بی‌عیب‌ترین زمین گلف ترکیه کارایا گلف آنتالیا است. با‌این‌حال این مجموعه فقط ۱۳ آگوست هر سال پذیرش دارد و در صورتی‌ که مدت طولانی در این شهرید، می‌توانید از اینجا استفاده کنید.

۳- بازارهای آنتالیا به روایت تنوع

هر مقدار هم به فکر تفریح باشید، نمی‌توانید چشمتان را روی بازار های آنتالیا ببندید. بازارهای پُرزرق‌و‌برقی که خودشان از تفریحات آنتالیا حساب می‌شود. اگر مسئولان حراست بازارها گیر نمی‌دادند به‌شخصه در بازارهای آنتالیا بازی رنگ‌شماری را امتحان می‌کردم. اما آن‌ها اجازه نمی‌دهند کسی وسط بازار بشیند و رنگ‌های موجود در مغازه‌ها را بشمارد.

– شنبه بازار؛ اجناس ارزان و ساده

شاید تعجب کنید، اما زیاد هم عجیب نیست که در ترکیه شنبه‌بازار باشد. بله، بازاری سنتی با بساط و دادوبیداد فروشنده‌ها که می‌خواهند دست خالی سرصبحشان تا شب پُرپول باشد. منطقه لارا برپا آنتالیا، می‌تواند محلی باشد برای خرید اجناسی که فکرش را هم نمی‌کنید.

تفریحات آنتالیا

– پوشاک مارک آنتالیا؛ از تفریحات آنتالیا

اگر اهل خرید اجناس ترکید و دنبال اثبات اینکه به آنتالیا رفته‌اید، پس حتما سری به این پاساژ بزرگ بزنید، چون اینجا اجناس ترکی را پیدا می‌کنید که حتما تضمین حرف شما می‌شود. در این بازار قیمت‌ها اقتصادی است و انصاف رعایت می‌شود، بااین‌حال اگر زبان چربی دارید، روی قیمت اجناس چانه بزنید.

بازارهای آنتالیا

– ترا سیتی؛ لوکس در حد اعلا

اگر اهل لوکس بازی و خرید اجناس برندید، پیشنهاد می‌کنم سری‌ به بزرگ‌ترین و بهترین مرکز خرید آنتالیا بزنید. در اینجا هر برند معروفی که بخواهید هست. اینجا می‌توانید از نایک و لاکوست و بربری تا هوگو باس و ماسیمو دوتی را با چشمان خودتان ببینید. جز اجناس لوکس غذاهای برند دنیا هم در طبقه چهار این مرکز خرید سرو می‌شود.

راستی اگر خواستید شب‌هنگام به گردش بپردازید، تفریحات شبانه آنتالیا را بشناسید.

ترا سیتی، لوکس در حد اعلا

– توربان مارینا آنتالیا؛ خرید و تفریح با هم

قبل از خرید و تفریح و این داستان‌ها، حتما سری به محله کالیچی آنتالیا بزنید. درصورتی‌که وارد این محله شوید، خودبه‌خود بسمت مغازه‌های توربان مارینا هم می‌روید. با خروج از مغازه‌های رو به دریا این بازار، نسیم خنکی که از روی آب بلند می‌شود، شما را به آب‌بازی هم دعوت می‌کند. پس لذت تفریح‌ و خرید را با هم بچشید.

توربان مارینا آنتالیا

۴- اسب سواری در آنتالیا

از گذشته تاکنون از اسب به‌‌عنوان یکی از حیوانات همراه انسان‌ یاد می‌شد. در قدیم که به‌عنوان وسیله نقلیه و اکنون به‌عنوان یکی از تفریح‌های جذاب. شما علاقه‌ای به اسب و اسب‌سواری دارید؟ جالب‌تر اینکه در اسلام هم پیامبر سفارش زیادی به اسب‌‌سواری و یادگیری این‌کار کرده است. هر چه هم مخالف این ورزش باشید، نمی‌توانید منکر جذابیت سواری با این حیوان نجیب شوید. مراکز اسب سواری جزو مهمترین تفریحات آنتالیا محسوب می‌شوند.

– آکادمی اسب آنتالیا؛ سواری و آموزش

آکادمی و محلی بزرگ به وسعت ۸.۵ هکتار یکی از بزرگ‌ترین و بهترین آکادمی‌های اسب‌سواری در آنتالیا است. این مجموعه که امکانات زیادی هم برای تفریح دارد، برای برگزاری مراسم‌های خاص نیز خدمات می‌دهد.

– آکادمی اسب بینی کلیک؛ سواری کودکان

آکادمی بینی کلیک یکی از معدود محل‌های تفریح در آنتالیا است که با استفاده از طبیعت تجربه‌ای ناب‌وخاص برای شما رقم می‌زند. به نظرم اسب‌سواری در دشت یا ساحل کنار دریا لذت خاصی برای همه داشته باشد، پس از تجربه آن شانه خالی نکنید.

۵- آدرنالین بیشتر با سافاری با جیپ

برای درک سافاری و آن چیزی که در این تور تجربه می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم سری به پیج‌ها یا گروه‌های آفرود بزنید تا متوجه شوید سافاری چیست و با آدرنالین خون شما چه کار می‌کند. یکی از بهترین و برترین تفریحات آنتالیا سافاری است. تجربه زیست در خودرویی که تمام راه‌های ممنوعه را با سرعت رد می‌کند. سافاری و آفرود البته یک تفاوت بزرگ دارند و آن طبیعتی است که با خودرو در آن گشت می‌زنند. طبیعت سافاری سرسبز با رودخانه و دشت‌های سبز است که هوش از سر آدم می‌برند. آنتالیا به‌دلیل آب‌وهوایی که دارد، شرایط محیط زیستش شرایط به‌گونه‌ای است که می‌توانید با بهترین شرایط سافاری را تجربه کنید. در این شهر چند محل خوب برای سافاری هست که در ادامه معرفی می‌کنیم.

کِمِر؛ ارزان‌تر از همه جا

طبیعت و منطقه کمر یکی از مناطق دورافتاده در آنتالیا محسوب می‌شوند. همین مسئله باعث شده تا قیمت سافاری در آن‌جا کمتر از دیگر مکان‌ها باشد. البته باید این نکته را بدانید که دورافتادگی از شهر در این‌جا به‌نفع کسانی است که مناطق بکر را دوست دارند. در سافاری کمر از جنگل و رودخانه‌های تمیزی عبور می‌کنید که کنارشان روستاییان زندگی می‌کنند.

سافاری با جیپ

پارک کپرو کانیون؛ جیپ سواری در رود سبز

منطقه کپرو کانیون یا پارک ملی آنتالیا، منطقه‌ای سبز است. این منطقه به‌اندازه‌ای سبز است که گویی خدا رنگ دیگری روی بوم نقاشی نداشته تا در رنگ‌آمیزی آن استفاده کند. فقط با جیپ می‌توانید در این منطقه سافاری را تجربه کنید و هزینه آن نیز ۴۰ دلار ناقابل است.

پارک کپرو کانیون

۶- پرواز روی آب با پاراسل

پاراسلینگ، پاراگلایدر قایق، پاراگلایدر آب یا هر چیزی که بخواهید اسمش را بگذارید فرقی نمی‌کند، مهم لذت پرواز روی آب همراه با سرعت است. لازم به توضیح نیست که چنین تفریحی فقط در شهرهای ساحلی انجام می‌شود. پیشنهاد می‌کنم با پرواز روی دریای آب شور آنتالیا برای چند لحظه خودتان را جای مرغان دریایی فرض کنید.

در اغلب مجموعه‌های تفریحی کنار ساحل پاراسلینگ از تفریحات آنتالیا انجام می‌شود. شما می‌توانید سری به ساحل‌های تفریحی آنتالیا بزنید تا با تعداد زیادی از مجموعه‌های تفریحی مخصوص این‌کار مواجه شوید.

تفریحات آنتالیا

۷- پاراگلایدر؛ لذت پرواز به‌جای عقاب

پاراگلایدرسواری یا چتربازی یکی از مهیج‌ترین تفریحات آنتالیا محسوب می‌شود. این شهر که تپه‌های مرتفع زیادی دارد، محل مناسبی برای این ورزش مهیج است تا کمی رگ‌های شما را با تلاطم همراه کند. پاراگلایدر برعکس دیگر تفریح‌ها ربطی به دریا ندارد و بیشتر باید در مناطق مرتفع انجام شود، اما درصورتی‌که پرواز روی دریا باشد حس‌و‌حال دیگری دارد.

پاراسل و پاراگلایدر

– تاهاتالی؛ مرتفع و زیبا برای پرواز

کوهستان تاهاتالی در کِمِر آنتالیا یکی از بهترین مناطق برای این ورزش است. من از فکرِ تماشای نوک کوه‌های این منطقه آن‌ هم با چتر و از بالا، خونم به‌جوش می‌آید دیگر چه برسد که بخواهم واقعا تجربه‌اش کنم.

– بلک؛ پرواز روی گنج تفریح‌ از تفریحات آنتالیا

سرنخ تمام تفریح‌های دریایی و غیر آبی آنتالیا را که بگیرید، ته همه آن‌ها حتما به منطقه بلک می‌رسد. این منطقه در چتربازی هم ید طولایی دارد و حسابی سر شما را گرم می‌کند.

۸- بالا و پایین‌رفتن فقط رفتینگ آنتالیا

رفتینگ یا موج‌سواری در رودخانه یکی از معدود تفریح‌های مهیج و البته کمی خطرناک است که با همراهی استادها و متخصص‌های زیادی انجام می‌شود. بین تفریحات آنتالیا رفتینگ طرفداران زیادی دارد و البته به‌ لطف موقعیت و بافت طبیعی آنتالیا این تفریح در آن به‌ وجود آمده است. با تجربه رفتینگ دیگر دلتان به کمتر از آن راضی نمی‌شود.

قایق‌سواری روی آب‌های خروشان رودخانه اطراف آنتالیا حس ترس را در شما زیاد می‌کند و البته تفاوت رفتینگ همین‌ جا است. ترسی همراه با موقعیت خطرناک را تجربه می‌کنید که درواقع با مربی کارکشته، کنترل شده و از بروز حادثه جلوگیری می‌شود. در رفتینگ بیشتر از اینکه نگاهتان به آب‌های سفید زیرپایتان باشد، پیشنهاد می‌کنم جیغ بکشید و به منظره‌های اطرافتان نگاه کنید.

بالا و پایین رفتن فقط رفتینگ آنتالیا۹- یک آب‌تنی جانانه در پارک‌های آبی

پس از گسترش امکانات تفریحی در شهرهای ساحلی یکی از معروف‌ترین تفریحات آنتالیا پارک‌های آبی آنجا شد. در این شهر چندین پارک آبی ساخته شده که از آن‌ها به‌عنوان مهم‌ترین مراکز تفریحی آنتالیا یاد می‌شود.

– آکوا؛ کامل‌ترین پارک آبی

پارک آبی آکوا، کامل‌ترین پارک آبی در آنتالیا و یکی از معدود جاذبه‌های گردشگری این شهر است که هر چه آنجا باشید تکراری نمی‌شود. در این پارک می‌توانید لذت بی‌نهایت تفریح را تجربه کنید.

آکوا، کامل‌ترین پارک آبی

– پارک آبی ریکسوس؛ لوکس و دوست داشتنی در بلک

باز هم منطقه بلک آنتالیا، بازهم جاذبه‌های تفریحی و بازهم یک شعبده جدید از شیک‌ترین منطقه خاورمیانه. کمتر پیش می‌آید بتوانید یک پارک آبی به‌وسعت و کیفیت ریکسوس را تجربه و در آن تفریح کنید. پس اگر راهی منطقه بلک شدید، سرسره‌بازی این پارک را از دست ندهید.

اگر تا اینجا آمده باشید حتما بازدید از آکواریوم آنتالیا برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

پارک های آبی آنتالیا

۱۰- زیر آبی اصولی در مراکز غواصی آنتالیا

همیشه شهرهای ساحلی به‌دلیل تفریح‌هایی که در جاهای دیگر نبوده است، توجه توریست‌ها را جلب می‌کند. یکی از آن‌ها بدون شک غواصی است. خدایی، شنا بین ماهیان و گونه‌های گیاهی که همیشه پشت شیشه تلویزیون آن‌ها را مشاهده می‌کنیم، لذت‌بخش است.

اصلا بعد از شناختن این مکان‌ها حتما کمی هم درباره جاهای دیدنی آنتالیا بخوانید و ببینید که چه برنامه‌ای می‌توانید برای خودتان بچینید.

– غواصی در Stingray، همراه با انواع امکانات

بین مجموعه‌های غواصی در آنتالیا، Stingray به‌‌عنوان مرجع شناخته می‌شود. اگر از آب می‌ترسید یا چندان به شنا مسلط نیستید، پیشنهاد می‌کنم سری به این مجموعه بزنید تا پدر و مادرتان غواصی زُبده تحویل بگیرند.

برای آب‌دوستان یک پیشنهاد ویژه هم دارم؛ در جزیره موش آنتالیا کلی تفریح آبی در منظره‌ای خیره‌کننده است.

غواصی در Stingray، همراه با انواع امکانات

– غواصی در Dolphin Dive، با مدارک معتبر

اگر دنبال غواصی تفریحی نیستید و بیشتر برای گواهی‌های معتبر بین‌المللی به کلاس غواصی می‌روید، پس راهی دلفین دایو شوید. این مجموعه هر نوع مدرک که بخواهید دارد و هر مدرکی را با تخصص کامل به شما ارائه می‌دهد.

اهل تفریحات آبی هستید؟ پس حتما از تفریحات آبی آنتالیا استفاده کنید.

غواصی از تفریحات آنتالیا

مرکز غواصی آنتالیا؛ مرجع تمام مراکز

پیر می‌کده غواصان را می‌توانید در مرکز غواصی آنتالیا ببینید. مجموعه قدیمی که از سال ۱۹۹۵ با بهترین گواهی‌ها کار خود را شروع کرد و هم‌اکنون نیز با بیشترین امکانات و خدمات ادامه می‌دهد.

اگر خیلی اهل آب‌تنی هستید سری به پارک های آبی آنتالیا بزنید.

۱۱- تاریخ آنتالیا‌؛ زیباتر از تفریحات آنتالیا

نوبتی هم باشد بین تمام تفریحات آنتالیا باید سروقت تماشای جاذبه‌های تاریخی برویم. شهر آنتالیا جاذبه‌های گردشگری کم ندارد و باید برای مشاهده آن‌ها کمی وقت بگذارید. این شهر برای آن‌هایی که عاشق تاریخ‌اند، یک بهشت برین است.

– کالیچی؛ محله قدیمی شهر

همه شهرهای بزرگ روزی محله‌ای کوچک بودند. کالیچی همان محله کوچک آنتالیا است با هزاران جاذبه ریزودرشت که باید با سکوت و قدم‌زدن در پس‌کوچه‌هایش آن‌ها را مشاهده کرد. کالیچی شهری برای لمس تاریخ است.

– دروازه هاردریان؛ ورودی باعظمت شهر

دروازه بزرگ آنتالیا یا دروازه هاردریان، یکی از جاذبه‌های گردشگری – تاریخی این شهر است که هر چه از آنجا و داستان‌هایش بشنویم، کم است. درصورت مشاهده آن حتما داستانش را هم از راویان محل بپرسید تا بازدیدتان کامل شود.

تفریحات آنتالیا

منار شکسته؛ خسته از دوران و مشکلات زمانه

یکی از معدود بناهای تاریخی آنتالیا که هر نوع بلایی که نام ببرید، سر آن آمده، اما هنوز پابرجاست همین منار شکسته است. این منار تاریخی دورودرازی را از سر گذرانده و یکی از تاریخی‌ترین بناهای این شهر است.

منار شکسته، خسته از دوران و مشکلات زمانهاسپندوس؛ آمفی‌تئاتر بزرگ از رومیان فاتح

یکی از یادگاری‌های عظیم رومی‌ها در آنتالیا آمفی‌تئاتر یا همان ورزشگاه‌های بزرگی است که امپراتورهای بزرگ روم برای تفریح خود می‌ساختند. هنوز هم بعد از صدها سال عظمتش مو بر پوست آدم راست می‌کند.

اسپندوس، آمفی تئاتر بزرگ از رومیان فاتح

۱۲- به کالیچی سفر کنید

بهتر است از کلمه بافت تاریخی برای این منطقه از شهر استفاده کنیم تا خیلی خوب متوجه اهمیت و شرایط آن شوید. تاکنون به یزد و محله‌های قدیمی آن رفته‌اید؟ همه دیوارها یک شکل و یک رنگ، کاه‌گلی‌اند. محله کالیچی آنتالیا نیز به همین روال فقط با مواد مرسوم در ترکیه ساخته شده است.

سقف‌های شیروانی نارنجی و دیوارهای سنگی سیاه این محله بیشتر آدم را یاد انیمیشن رابین‌هود می‌اندازد. پیشنهاد می‌کنم اگر در این محله قدم گذاشتید سری هم به کافه‌های دنج و ساحل قدیمیش بزنید که بیشتر پاتوق پیرمردهای بازنشسته و توریست‌های مات‌ومتحیر است.

اگر اهل جاهای تاریخی هستید مطمئنم از قلعه رومی آنتالیا خوشتان می‌آید.

جاهای دیدنی کالیچیجاذبه‌های دیدنی کالیچی از تفریحات آنتالیا

  • کافه‌های قدیمی و سنتی در کوچه‌های محله
  • مسجد مهمت پاشا
  • قلعه ساحلی کالیچی

۱۳- هیجان خالص در شهربازی آنتالیا

شهر بازی قدیمی و البته جذاب آنتالیا فقط اکتور لونا پارک است. شهر بازی جذاب و هیجان‌انگیز که سال ۱۹۹۶ ساخت آن کامل و به‌عنوان یکی از بهترین تفریحات آنتالیا شناخته شد. این شهربازی انواع دستگاه‌های جذاب و مهیج که سر شما را به طاق آسمان می‌کوبد را دارد که فقط هَل مِن مُبارز، می‌طلبند.

مراکز تفریحی آنتالیا به همین شهربازی ختم نمی‌شوند، اما حُسن خِتام همه آن‌ها این پارک بزرگ است. اگر این ده بازی را رفتید و نای تفریح دوباره را داشتید، باید دوباره چند لیر دیگر برای ده دستگاه بپردازید.

هیجان خالص در شهربازی آنتالیا

۱۴- غذای آنتالیا؛ نقطه ضعف همه مسافران

غذا نقطه اشتراک همه مسافرانی است که راهی آنتالیا می‌شوند. شاید خیلی از آن‌ها مناطق تاریخی را دوست نداشته باشند، شاید بعضی‌ها مراکز خرید آنتالیا را دوست نداشته باشند، اما نیست کسی که غذا دوست نداشته باشد.

– شکم‌گردی غذاهای دریایی 

درست است که یکی از بخش‌های اصلی غذاهای مدیترانه‌ای غذاهای دریایی است، اما همه‌جای ترکیه غذای رستوران‌های دریایی بندر قدیمی آنتالیا را نمی‌پزند. تازگی، تنوع و طعم لذیذ جزو بهترین ویژگی‌های این غذاها است که حتما امتحانشان کنید.

تفریحات آنتالیا و شکم گردی

– شهر قدیمی غذاهای سنتی آنتالیا

رستوران را در کوچه‌پس‌کوچه‌های کالیچی امتحان کنید. نهار و شامی سنتی با تزیین بشقاب‌های چشم‌نوازشان همان رنگارنگی استانبول را پیش چشمان شما در بشقاب به نمایش می‌گذارند.

تفریحات آنتالیا

– فست‌فود فقط ناحیه مدرن آنتالیا

بین همه محله‌های جذاب برای غذاخوردن برای آن‌هایی که خاص و سنتی دوست دارند، اجازه دهید تا منطقه مدرن شهر را هم برای فست‌فود دوست‌ها بگذاریم. رستوران‌های جدید یا بین‌المللی بیشتر در محل‌های مدرن شهر حضور دارند و منتظر سفارش شما هستند.

فست فودهای خیابانی

تفریحات آنتالیا را شناختید؟

به نظر اغلب کارشناسان مجله گردشگری علی بابا که همه دستی بر آتش گردشگری دارند، آنتالیا یکی از بی‌نظیرترین مقاصد سفر در طول سال‌های اخیر بوده است. بااین‌حال همه آن‌ها اتفاق‌نظر دارند که با مطالعه یک یا دو مطلب و مشاهده عکس تفریحات آنتالیا هیچ‌وقت لذت سقوط از رودخانه در رفتینگ و پرواز با پاراسل را نمی‌فهمیم؛ دروغ هم نیست.

پیشنهاد می‌کنم اگر قبلا به این سفر رفته‌اید، تجربه خود را با ما نیز به اشتراک بگذارید یا اگر نظری درباره مراکز تفریحی آنتالیا و بازار های آنتالیا مدنظرتان است حتما آن‌ها را به ایمیل علی بابا ارسال کنید تا با تحقیق و ارائه آن به شما مقصدی درست برای سفر خارجیتان پیشنهاد کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. محسن می‌گوید

    بقیه مجله های علی بابا خیلی جذابتر بودن.
    به نظرم نویسنده خیلی جوگیر شده و پیش خودش فکر می‌کنه خیلی قشنگ می‌نویسه ولی بهتره یه کم از جوگیر بودن بیاد بیرون و اطلاعات رو خلاصه و مفید و بدون این همه چرندیات بنویسه