اقیانوسی در آکواریوم آنتالیا؛ تماشای دنیای زیر آب

معرفی آکواریوم آنتالیا با همه امکانات و جاذبه‌ها

آیا تا به حال آکواریوم آنتالیا را از نزدیک دیده‌ای؟ بزرگ‌ترین مجتمع آکواریوم تونلی در ساحل مدیترانه‌ای ترکیه که علاوه‌بر لذت قدم زدن کنار ماهی‌ها می‌تواند جنبه تفریحی و آموزشی هم برایت به ارمغان بیاورد. اگر بخواهم ساده‌تر بگویم، طراحی این آکواریوم به گونه‌ای است که با ورود به آن می‌توانی بیش از چند هزار نوع آبزی را تماشا کنی و حتی به آنها غذا دهی.

مدت بازدید از این آکواریوم از ماه‌های آوریل تا نوامبر، یعنی در فصل‌های گرم سال، هر روز از ساعت 9:30 تا 23:00 و در فصل زمستان هر روز از ساعت 10:00 تا 20:00 است. ناگفته نماند که درب آکواریوم 1 ساعت قبل از موعد مقرر بسته خواهد شد تا دیگر کسی وارد آن نشود.

نکته مهم اینجاست که کل مسیر تماشا از آکواریوم، باغ وحش، دنیای یخ و… از 4 ساعت تا 8 ساعت طول می‌کشد. یکی از جاذبه‌های این آکواریوم هم ترکیب 4 اقیانوس و دریا با هم است؛ از اقیانوس هند و دریای سرخ گرفته تا اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس.

در ضمن، پیشنهاد می‌کنم در بازدید از این آکواریوم دیدنی،از دنیای برف، موزه یخ، سینمای سه‌بعدی، رستوران‌ها و کافه‌هایش هم نگذر. در ادامه این مقاله مجله گردشگری علی‌بابا جزئیات بیشتر و بیشتری از عظیم‌ترین آکواریوم دنیا می‌گویم.

ترکیه، استان آنتالیا، ساحل کنیالتی، محله اراپسویو، بلوار دوملوپینار

100 لیر ترکیه، معادل 273 هزار تومان

آکواریوم تونلی، دنیای یخ، موزه یخ، باغ وحش، خانه حیوانات خزنده گرمسیری، سینمای سه‌بعدی، فروشگاه، رستوران، کافه، محل مناسب برای بازی کودکان، غواصی در آب، پارکینگ و اجاره ویلچر

تونل آکواریوم؛ شنا کردن کنار ماهی‌ها

طراحان کاربلدی که روی پروژه تونل و مجتمع آکواریوم آنتالیا فعال بودند، ساحت این آکواریوم را از سال 2011 شروع و در سال 2012 آن را افتتاح کردند. تونل آکواریومی با طول 131 متری، عرض 3 متری و ظرفیت نگهداری آب 5.000 تنی‌اش بخش عمده این مجتمع آبی را شکل می‌دهد.

در این آکواریوم 40 آکواریوم موضوعی با جانوران آبزی مدیترانه‌ای رنگارنگ از طیف‌های مختلفی وجود دارد. اگر آنها را به دو بخش مرجانی و موضوعی تقسیم کنی، این تنوع را بهتر حس می‌کنی؛ از مرجان‌های زنده، لایون فیش‌ها (خروس ماهی)، دلقک ماهی‌ها، مارماهی‌های بزرگ، اسب‌های دریایی و اختاپوس‌ها در بخش مرجانی گرفته تا بخش نمایشی که به مخزن کوسه معروف است.

آکواریوم آنتالیا

توصیه می‌کنم از تماشای غذا دادن به کوسه‌ها هم نگذر، چراکه بسیار دیدنی و هیجان‌انگیز است. این کار همه روزه در ساعات منظمی انجام می‌شود. این تونل به گونه‌ای طراحی شده که می‌توانی از بین شیشه‌هایش حیوانات آبزی را تماشا کنی.

حتی بین تونل جایگاهی برای استراحت شما هم وجود دارد. تونل آکواریومی آنتالیا تا حدی گیرا و جذاب است که طبق آمار از سال 2012 تا 2014 بیش از 2 میلیون گردشگر از آن بازدید کرده‌اند. چنین عدد و رقمی می‌تواند برای یک آکواریوم فوق‌العاده باشد.

در بخش اول تونل آکواریوم، یکی از بزرگ‌ترین صخره‌های گرمسیری جهان، در بخش دوم، شهر گمشده آتلانتیس و در بخش سوم، کشتی غرق شده را خواهی دید.

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا؛ دامن طبیعت

هرچند این آکواریوم از تفریحات شبانه آنتالیا نیست، اما اگر بعد از تماشای حیوانات آبی، دلت می‌خواهد به حیوانات خشکی، جذاب یا حتی سمی هم یک نیم‌نگاهی داشته باشی، مجتمع آنتالیا این امکان را برایت فراهم می‌کند تا با وارد شدن به پارک وحشی یا باغ وحش آکواریوم آنتالیا، از دیدن زندگی و حیات حیوانات خشکی هم لذت ببری.

مسئولان این آکواریوم با این کار باعث شدند بازدیدکنند‌گان هنگام مراجعه به مجتمع، از قلب آکواریوم و دنیای ماهی‌ها با شکل‌های مختلفش به سمت آبزی‌ها برویم. انگار مجموعه‌ای از حیوانات خشکی و آبی در دل دنیای مدرن وجود دارد که صدایشان شنیده می‌شود.

تونل طویل و زیبا

سینمای سه‌بعدی؛ تجربه زندگی با کوسه‌ها

جالب است که آکواریوم آنتالیا، سینمای سه‌بعدی هم دارد. برای شمایی که نمی‌خواهی حیوانات آبی و خاکی را از نزدیک تماشا کنی، یا دلت می‌خواهد روی یک صندلی راحت بنشینی و فقط قایقرانی و زندگی ماهی‌ها را به صورت سه ‌بعدی تماشا کنی، سینمای سه‌بعدی می‌تواند تجربه متفاوتی باشد.

راستش را بخواهی، شما نمی‌توانی در آکواریوم کنار کوسه‌ها شنا کنی، اما تجربه شنا کنار وحشی‌ترین و زیباترین موجودات آبی در سینمای سه‌بعدی این آکواریوم امکان‌پذیر است و علی‌رغم داشتن محیطی امن، همان هیجان را به شما منتقل خواهد کرد.

شنا با ماهی‌ها در آکواریوم آنتالیا

هرچند این آکواریوم از تفریحات آبی آنتالیا نیست، اما حتما بعد از تماشای قایقرانی و شنا با ماهی‌ها در سینمای سه‌بعدی، هوس یک شنا و غواصی اساسی کرده‌ای. اگر می‌خواهی در دل آب‌های آکواریومی و بین ماهی‌ها و گیاهان دریایی آکواریوم آنتالیا شنا و غواصی را تجربه کنی، پیشنهاد می‌کنم لباس مخصوص غواصی را بپوش و دلت را به دریا بزن.

ماهی ها و جانوران آبی مختلف

برف‌بازی در چله تابستان

یکی از بخش‌های جذاب، پربازدید و بزرگ آکواریوم آنتالیا برای گردشگران خارجی در فصل تابستان، یک سالن 1500 متری در دنیای برف است. اگر در روزهای گرم به آنتالیا می‌روی، حتما از دنیای برف آن هم دیدن کن. یا اگر در چله تابستان، دلت هوای برف بازی کرده، می‌توانی در دنیای برف این آکواریوم برف‌های واقعی به سمت دوستت پرتاب کنی.

دنیای برفی در آنتالیا

لاشه هواپیما در آکواریوم آنتالیا

مگر می‌شود تمام چیزهایی که در دریا وجود دارد را در یک آکواریوم یک جا دید؟ طراحان آکواریوم آنتالیا تا حدی می‌خواستند آکواریوم‌شان طبیعی باشد که از یک مجسمه‌ساز ایتالیایی کمک گرفتند تا یک لاشه هواپیما بزرگ، یک کشتی به گل نشسته و لاشه‌های زیردریایی را به عنوان دکورهای آکواریوم طراحی کند.

یعنی هنگام بازدید از این آکواریوم حس طبیعی‌تری به شما می‌دهد، انگار که واقعا کف اقیانوس در حال شنا و راه رفتن هستید. این خودش به نوعی از تفریحات آبی آنتالیا محسوب می‌شود.

آکواریوم آنتالیا

جای خانه اسکیموها و کلبه بابانوئل در آکواریوم آنتالیا خالی نیست

فکرش را هم نمی‌کنی در آکواریوم آنتالیا علاوه بر لاشه کشتی و هواپیما، خانه اسکیموها و کلبه بابانوئل را ببینی. خب، فکر می‌کنم همین بابانوئل برای یک آکواریوم کم بود که آن هم اضافه شد. البته لذت نوشیدنی گرم در این فضا را هم دست کم نگیر که می‌تواند چاشنی خوبی باشد.

آکواریوم آنتالیا چه چیزی برات دارد؟

از امکانات آکواریوم، از جاهای دیدنی آنتالیا، چه رفاهی و چه تفریحی هم ساده نگذر. شما نمی‌توانی وارد یک تونل آکواریومی شوی و به چیزی نیاز نداشته باشی. حین گردش در آکواریوم حتما نیاز داری به فروشگاه، کافه و رستوران‌های آکواریوم سر بزنی. خب، خبر خوش اینجاست که امکانات این آکواریوم فراتر از یک آکواریوم ساده، علاوه‌بر جذابیت‌های بصری، ویژگی‌های دیگری هم دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنم.

  • اجاره ویلچر و محل مناسب برای ویلچر
  • پارکینگ
  • برگزاری مراسم
  • فروشگاه‌ها
  • باغ وحش
  • رستوران‌ها
  • زمین‌های بازی کودکان
  • فروشگاه اسباب بازی
  • غواصی در آب
  • مناظر مخصوص عکاسی

جاذبه ها و دیدنی ها

از چه راه‌هایی به آکواریوم آنتالیا بروی؟

آکواریوم آنتالیا در شهر کنیالتی استان آنتالیا قرار دارد که در ادامه شماره تلفن، آدرس اینترنتی و نشانی آن را قرار می‌دهم. از لحاظ دسترسی مترو و اتوبوس هم، از طریق اتوبوس و تاکسی دریایی می‌توانی به ساحل کنیالتی بروی.

نشانی: کشور ترکیه، استان آنتالیا، ساحل کنیالتی، محله اراپسویو، بلوار دوملوپینار

تلفن: 65 65 245 242 90+

آدرس اینترنتی: antalyaaquarium.com

آکواریوم آنتالیا

تاکسی دریایی

برای رسیدن به این آکواریوم، از تفریحات آنتالیا می‌توانی از ایستگاه اتوبوس‌رانی یا اتوبوس/تاکسی دریایی شهر کمر استفاده کنی. اتوبوس‌های دریایی کمر در ساعات 10:30، 13:30 و 17:30 شما را مستقیما به سمت بندر قایق بادبانی می‌رسانند.

بعد از رسیدن به بندر تنها کاری که باید انجام دهی این است که از خیابان جمهوریت (Cumhuriyet)، یک اتوبوس UC11-A بگیری، به سمت تقاطع دوملوپینار (Dumplupinar) حرکت کنی، در آنجا پیاده شوی و با یک پیاده‌روی کوتاه به آکواریوم برسی.

آکواریوم آنتالیا روی گوگل مپ

بلیط سفر 5 اقیانوس در آکواریوم آنتالیا

اگر تمام مطالب و امکانات گردشگری این مکان دیدنی را خوانده‌ای و برای گردش در آنجا لحظه‌شماری می‌کنی، حتما قیمت ورودی آکواریوم آنتالیا برایت مهم می‌شود. در سال جاری هزینه بلیط برای هر نفر 100 لیر ترکیه معادل 273 هزار تومان است. البته یک نکته جالب‌توجه این است که لازم نیست برای کودکان زیر 2 سال بلیط خریداری کنید.

جاذبه ها و دیدنی ها

بعد از این همه امکانات که از آکواریوم آنتالیا گفتم، فکر نمی‌کنم جای هیچ بهانه‌ای برایت باقی مانده باشد. اگر 40 آکواریوم موضوعی می‌خواهی، دوست داری زندگی با کوسه‌های خطرناک در سینمای سه‌بعدی را تجربه کنی، اگر وسط تابستان، دلت هوای خنک می‌خواهد، دوست داری به باغ وحش بروی، می‌خواهی کلبه بابانوئل را ببینی و اگر می‌خواهی جای‌جای بزرگ‌ترین آکواریوم تونلی جهان را تماشا کنی، به آکواریوم آنتالیا برو. همچنین می‌توانی در سفر به این شهر به جزیره موش آنتالیا هم بروی.

اگر هم قبلا به این جاذبه دیدنی و کم‌نظیر آنتالیا سفر کرده‌ای، نظرت را درباره آن با سایر مخاطبان علی‌بابا در میان بگذارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.