mashhad main pic

صفر تا صد هزینه سفر به مشهد چقدر است؟

تجربه یک سفر اقتصادی یا لوکس

سفر به مشهد برای هر ایرانی از واجبات است چراکه تجربیات هیجان‌انگیزی از زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تا گردش و تفریح در ییلاقات طرقبه و شاندیز انتظارشان را می‌کشد. ازطرفی یکی مهم‌ترین پرسش‌هایی که قبل از چیدن برنامه سفر به ذهن خطور می‌کند، این است که هزینه سفر به مشهد چقدر است؟ اگر شما هم برای پاسخ به این سؤال سردرگم هستید، این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا را تا انتها دنبال کنید تا با آگاهی از تمام هزینه‌های احتمالی سفر، از هزینه بلیط و اقامت گرفته تا خرید سوغات مشهد،‌ بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

فهرست موضوعاتی که در مقاله به آن‌ها اشاره شده است:

  • هزینه سفر به مشهد با تور
  • هزینه سفر به مشهد بدون تور
  • هزینه اقامت در مشهد
  • هزینه های حمل‌ونقل در مشهد
  • هزینه خوردوخوراک در مشهد
  • هزینه های تفریح در مشهد
  • هزینه های سوغاتی در مشهد
هزینه سفر به مشهد برای هر نفر به‌طور میانگین چقدر است؟
هزینه سفر به مشهد برای سلیقه‌ها و نیازهای مختلف متنوع است. شما می‌توانید در سفر به مشهد، تجربه یک سفر لوکس و VIP را داشته باشید یا یک سفر مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی را تجربه کنید.
آیا سفر با تور مشهد به صرفه تر است؟
همیشه تور مشهد ارزان‌تر از سایر روش‌های سفر به مشهد نیست؛ اما در سفر با تور مشهد قطعاً خیالتان از باب هزینه‌های جانبی پیش‌بینی‌نشده راحت است.
در چه زمانی از سال سفر به مشهد ارزان‌تر تمام می شود؟
ازآنجایی‌که مشهد یک شهر توریستی و زیارتی است،‌ در تمام ایام سال مسافران خود را دارد؛ اما به‌طورکلی در روزهای بدون مناسبت در فصل زمستان یا ماه رمضان ممکن است قیمت بلیط سفر مشهد و اقامتگاه ارزان‌تر باشد.
هزینه سفر به مشهد بدون تور چقدر است؟
هزینه سفر به مشهد بدون تور به این بستگی دارد که خود را با چه وسیله نقلیه (هواپیما، قطار، اتوبوس یا ماشین شخصی) به مشهد می‌رسانید و چه اقامتگاهی (هتل پنج ستاره یا مهمان‌پذیز) را رزرو می‌کنید.
هزینه سفر به مشهد با ماشین شخصی چقدر است؟
به هزینه‌های سفر به مشهد با ماشین شخصی، علاوه بر هزینه اقامتگاه،‌ خوردوخوراک و تفریح باید هزینه سوخت و چکاب ماشین را هم اضافه کنید.

هزینه سفر به مشهد با تور

یکی از پرطرفدارترین روش‌های سفر به مشهد، سفر با تور مشهد است. در این روش شما دغدغه‌ای برای خرید بلیط یا انتخاب وسیله نقلیه و هتل ندارید. معمولا هزینه سفر با تور به مشهد مقرون‌به‌صرفه است؛ اما شاید گاهی انتخاب‌های متنوعی نداشته باشید. بازه زمانی تورهای مشهد اغلب از ۲ شب و ۳ روز شروع می‌شود و تا ۴ شب و ۵ روز ادامه می‌‌یابد.

در صفحه تور سایت علی بابا می‌توانید نگاهی به قیمت‌های به‌روز تور مشهد در بازه زمانی مدنظرتان بیندازید. این نکته را بدانید که قیمت تور مشهد علی بابا متناسب با بازه زمانی سفر، تاریخ سفر، لحظه آخری‌بودن آن و همچنین نوع اقامتگاه و هتل متفاوت است.

هزینه سفر به مشهد بدون تور

اگر می‌خواهید بدون تورهای گردشگری به مشهد سفر کنید، هزینه‌های زیر را خواهید داشت.

هزینه سفر به مشهد با ماشین شخصی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید زمانتان دست خودتان باشد و می‌خواهید صفر تا صد برنامه سفر زیارتی و سیاحتی به مشهد را خودتان بچینید، قطعاً سفر با ماشین شخصی ایدئال‌ترین انتخاب است. در سفر به مشهد با ماشین شخصی علاوه بر اینکه باید مدیریت زمان خود و همراهانتان را به دست بگیرید باید حواستان به رزرو هتل و تهیه غذا باشد.

هزینه سفر به مشهد با ماشین شخصیبه‌طورکلی با یک حساب سرانگشتی باید در کنار هزینه اقامتگاه،‌ غذا، خرید و بازدید از جاهای دیدنی مشهد و تفریح در این شهر، هزینه سوخت و سایر هزینه‌های احتمالی خودرو را هم به مخارج سفرتان اضافه کنید.

به خاطر داشته باشید که بزرگ‌ترین مزیت سفر به مشهد با ماشین شخصی، مدیریت هزینه‌هاست. چراکه شما می‌توانید متناسب با بودجه خود اقامتگاه رزرو کنید، هزینه وعده‌های غذایی را به دست بگیرید و برنامه گردش و تفریح را طوری بچینید که دغدغه مالی نداشته باشید.

هزینه سفر به مشهد با اتوبوس

سفر به مشهد با اتوبوس نیز مزایا و معایب خود را دارد. ازآنجایی‌که قیمت بلیط اتوبوس مشهد نسبت به قیمت بلیط هواپیما و قطار مشهد ارزان‌تر است، مسلما متوجه کاهش چشمگیری در هزینه‌های کلی سفر می‌شوید. این در صورتی برای شما مزیت محسوب می‌شود که بازه زمانی سفرتان کوتاه باشد یا برنامه تفریحی و گردشگری سنگینی نداشته باشید یا مثلا هدفتان از سفر به مشهد فقط زیارت امام رضا(ع) باشد.

سفر به مشهد با اتوبوسشما می‌توانید از هر جای ایران خود را با اتوبوس به مشهد برسانید و در هزینه سفر به مشهد کمی صرفه‌جویی کنید. از ترمینال امام رضا(ع) یا پایانه معراج با اتوبوس درون‌شهری، خود را به اقامتگاهی در نزدیکی حرم برسانید. از اقامتگاه تا حرم،‌ بازارهای اطراف حرم و جاذبه های دیدنی مانند باغ نادری، خانه ملک و خانه داروغه پیاده بروید.

اما اگر با هدف گردشگری، خرید و تفریح به مشهد سفر کنید، داستان هزینه‌ها متفاوت می‌شود، می‌دانید چرا؟ چون شما برای گردش و تفریح و بازدید از تمام جاذبه های دیدنی مشهد نیاز دارید در سطح شهر جابه‌جا شوید. شاید با خود بگویید وسایل نقلیه عمومی به دادتان می‌رسد؛ ولی به همین سادگی‌ها نیست. اول اینکه جابه‌جایی با وسایل نقلیه عمومی زمان زیادی را از شما و همراهانتان تلف می‌کند، دوم اینکه امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای بازدید از جاذبه های گردشگری اطراف مشهد مانند غار مغان، روستای زشک، روستای کنگ و هفت حوض وجود ندارد.

ایراد دیگر سفر با اتوبوس به مشهد در مدت زمان سفر با آن است. برای مثال اگر بخواهید از تهران به مشهد با اتوبوس بروید باید بیش از ۱۲ ساعت در راه باشید. مدت زمان رسیدن به ترمینال و اقامتگاه را هم که به این زمان اضافه کنید، می‌بینید حداقل باید ۱۵ تا ۱۷ ساعت را برای رسیدن از تهران به مشهد کنار بگذارید. این زمان طولانی در کنار خستگی سفر با اتوبوس و جابه‌جایی چمدان‌های سنگین هزینه‌های غیرمستقیمی برایتان کنار می‌گذارد.

هزینه سفر به مشهد با قطار

و اما می‌رسیم به قطار. سفر به مشهد با قطار از پرطرفدارترین روش‌های سفر به این شهر است. چراکه توانسته است مزایایی از تمام روش‌های رسیدن به مشهد را در خود جای دهد.

سفر به مشهد با قطاراولین مزیت سفر با قطار،‌ راحتی سفر با آن است. اگر شما می‌خواهید از جنوب ایران به مشهد سفر کنید دیگر نیاز نیست ۲۴ ساعت بی‌وقفه رانندگی کنید یا در اتوبوس کمردرد بگیرید. مزیت دوم این روش، هزینه مناسب آن است. شاید قیمت بلیط قطار مشهد در نگاه اول از قیمت بلیط اتوبوس گران‌تر باشد؛ اما خوب است که بدانید اگر قطارهای درجه ۲ یا ۳ را برای سفرتان انتخاب کنید،‌ ممکن است نسبت به قیمت بلیط اتوبوس VIP ارزان‌تر برایتان تمام شود ازطرفی واضح است که قیمت بلیط قطار نسبت به قیمت بلیط هواپیما مشهد ارزان‌تر است.

بااین‌حال، نمی‌توان از هزینه‌های جابه‌جایی بین شهری در مشهد فرار کرد.

هزینه سفر به مشهد با هواپیما

هواپیما، آخرین وسیله نقلیه‌ای است که می‌تواند شما را به مشهد برساند. هزینه سفر به مشهد با هواپیما، نه‌تنها ارزان نیست بلکه گران هم هست. به‌طوری که اگر باز هم مسیر تهران مشهد را در نظر بگیریم، قیمت بلیط رفت یک نفر برابری می‌کند با هزینه سوخت ماشین شخصی برای جابه‌جایی ۴ نفر.

بااین‌حال نمی‌توان به گران‌بودن قیمت بلیط هواپیما برای سفر ایراد گرفت؛ زیرا شما را راحت‌تر و سریع‌تر از آنچه که به فکرتان برسد، به مشهد می‌رساند، در زمانتان صرفه‌جویی می‌کند و خستگی ناشی از سفر را به صفر نزدیک می‌کند. برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای بلیط هواپیما مشهد روی لینک کلیک کنید.

ناگفته نماند در سفر با هواپیما به مشهد باید فکری به حال هزینه جابه‌جایی در سطح شهر بکنید؛ چراکه راه فراری برای کاهش هزینه تاکسی وجود ندارد.

هزینه اقامت در مشهد

برای اقامت در مشهد گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست که عبارت‌اند از:

اقامت در هتل های مشهد

به لطف وجود حرم امام رضا(ع) و توریستی‌بودن این شهر، اقامتگاه‌های بی‌شماری با سطح کیفی متنوع در مشهد ساخته شده است. به همین دلیل خیالتان راحت، با هر سطح توقع و نیازی، می‌توانید اقامتگاهتان را انتخاب کنید.

هتل های مشهدشما می‌خواهید در هتل‌های پنج ستاره درویشی‌، قصر،‌ مدینه‌الرضا و… اقامت داشته باشید یا هتل‌هایی مانند هتل زیتون و صبا هم نیازتان را برطرف می‌کند یا اینکه می‌خواهید برای به حداقل‌رساندن هزینه‌های سفرتان یک مهمان‌پذیر در نزدیکی حرم رزرو کنید؟

هتل های نزدیک حرم امام رضا

هتل های نزدیک حرم امام رضا بی‌شمارند. برخی از هتل های پنج ستاره در نزدیکی حرم عبارت‌اند از هتل قصرالضیافه (صحن هدایت حرم)، هتل درویشی (خیابان امام رضا)، هتل خورشید تابان (خیابان پاسداران)؛ همچنین برخی از هتل‌های چهار ستاره نزدیک حرم عبارت‌اند از هتل الماس نوین (خیابان امام رضا ۹)، هتل کیانا (خیابان امام رضا ۲)، هتل توس (ابتدای خیابان شیرازی) و هتل جواد (خیابان امام رضا).

هتل آپارتمان مشهدبه همین ترتیب در نزدیکی حرم امام رضا می‌توانید سراغ هتل های سه ستاره یا دو ستاره را هم بگیرید. توجه داشته باشید که در ایام پرتردد، مانند روزهای ولادت یا شهادت امام رضا(ع)، قیمت هتل های نزدیک حرم گران‌تر از هتل‌هایی با همان سطح کیفی در سایر نقاط مشهد است.

هتل های لوکس

برای اقامتی اشرافی و مجلل باید سراغ هتل های پنج ستاره مشهد بروید. اگر شما هم حداقل یک بار به مشهد سفر کرده باشید، قطعا آوازه هتل های لوکس و باشکوه مشهد به گوشتان رسیده است. برخی از مشهورترین و شیک‌ترین هتل های پنج ستاره مشهد عبارت‌اند از هتل درویشی (خیابان امام رضا، بین امام رضا ۲۴ و ۲۶)، هتل قصر طلایی (خیابان امام رضا، بین امام رضا ۳۴ و ۳۶)، هتل بین المللی قصر (خیابان امام رضا،‌ بین امام رضا ۱۴ و ۱۶)، هتل الماس ۲ (نبش خیابان امام رضا ۲۰) و هتل هما ۲ (میدان جانباز، خیابان خیام).

هتل درویشی مشهدحتما می‌دانید که قیمت هتل های لوکس مشهد نسبتا گران هستند، بااین‌حال می‌توانید جدیدترین قیمت رزرو هتل مشهد را در صفحه هتل علی بابا ببینید.

هتل های ارزان

برخی از هتل های قیمت مناسب مشهد عبارت‌اند از هتل چهار ستاره اترک (فلکه آب، ابتدای بازار رضا) و هتل چهار ستاره میثاق ( بلوار وکیل‌آباد،‌ اقبال لاهوری ۲۰)، هتل سه ستاره زیتون (خیابان پاسداران)، هتل دو ستاره ایساتیس (خیابان امام رضا)،‌ هتل دو ستاره سپنتا (خیابان آزادی، کوچه بازارچه سراب).

اقامت در مهمان‌سراها و اقامتگاه‌ها

اگر می‌خواهید با حداقل هزینه برای بازه زمانی سفرتان، اقامتگاه رزرو کنید، خوب است که به سراغ مهمان‌سراها و مسافرخانه های مشهد بروید. اغلب این اقامتگاه‌ها در کوچه‌پس‌کوچه‌های اطراف حرم‌اند که علاوه بر هزینه اندک رزروشان،‌ دسترسی راحت و سریعی به حرم و بازارهای اطراف حرم دارند.

اقامت رایگان در کمپ‌ها

تعطیلات نوروزی و سایر تعطیلات رسمی چندروزه از پرترددترین ایام سفر به مشهد است. در این بازه زمانی معمولا قیمت هر نوع اقامتگاهی افزایش می‌یابد. علاوه بر افزایش قیمت هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، مسافران با کمبود فضا برای رزرو روبه‌رو می‌شوند. به همین دلیل در این ایام، از سوی شهرداری مشهد امکان اقامت در کمپ غدیر (بلوار شهید کلانتری)، کمپ پارک وحدت (بلوار ولایت)، کمپ مسافرتی جمهوری (ابتدای بلوار فرودگاه)، پارک پردیس (میدان شهید فهمیده) و… با حداقل امکانات رفاهی برای مسافران مشهد به‌صورت رایگان فراهم شده است.

پارک غدیر مشهدهزینه های حمل‌ونقل در مشهد

همان طور که پیش‌تر هم گفتیم، هزینه های حمل‌ونقل درون‌شهری در مشهد همراه هر مسافری است، حتی وجود طرح زوج و فرد، ناآشنابودن به مسیرها و خیابان‌های مشهد و نبود جای پارک خودرو هم از دلایلی است که اگر با ماشین شخصی هم به مشهد رفته باشید، ترجیح می‌دهید با وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، تاکسی‌ها و اتوبوس ها در سطح شهر جابه‌جا شوید.

مترو

در حال حاضر،‌ متروی مشهد در ۲ مسیر به نام‌های خط ۱ (ایستگاه وکیل‌آباد، پارک ملت، شریعتی، بسیج (حرم مطهر) و فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد) و خط ۲ (ایستگاه کشف رود (ولایت)، طبرسی، راه‌آهن مشهد، شریعتی (تقی‌آباد)، کوه‌سنگی مشهد و ایستگاه قطار شهری شهید جوان) مسافران را جابه‌جا می‌کند.

مترو مشهد هزینه هر بلیط مترو مقرون‌به‌صرفه است و شما باید برای هر بار سوارشدن به مترو یک بلیط استفاده کنید. هزینه بلیط مترو را باید با من‌کارت پرداخت کنید. برای خرید من‌کارت می‌توانید از دکه‌های موجود در ایستگاه مترو یا دکه‌های روزنامه فعال در سطح شهر مشهد اقدام کنید.

تاکسی

هزینه تاکسی در مشهد معمولا با تاکسی‌متر سنجیده می‌شود. تاکسی‌های ۱۸۲۰و ۱۳۳ از معروف‌ترین تاکسی‌های غیراینترنتی در مشهدند. با شماره‌گیری همین شماره‌ها نزدیک‌ترین تاکسی به شما، به سمتتان می‌آید. این تاکسی‌ها همراه با تاکسی‌های خطی حاضر در خیابان‌های پرتردد از مطمئن‌ترین تاکسی‌هایی هستند که به شما خدمت می‌کنند.

استفاده از تاکسی در مشهد

البته شاید گاهی متوجه اندکی گران‌بودن قیمت کرایه این تاکسی‌ها شوید. ازطرفی معمولاً هتل‌ها،‌ فرودگاه و راه‌آهن نیز سرویس‌های تاکسی مختص به خود را دارند. همچنین به‌طور معمول در هر خیابان مشهد، یک یا چند دفتر تاکسی‌تلفنی وجود دارد.

تاکسی اینترنتی

شاید در سفرهای قبلی‌تان به مشهد،‌ گیر راننده تاکسی‌های بی‌انصاف افتاده باشید. همان راننده تاکسی‌هایی که تا می‌فهمیدند شما مسافرید،‌ کرایه را چند برابر برایتان حساب می‌کردند. حالا به لطف تاکسی‌های اینترنتی که امروزه همه، حتی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، با آن‌ها آشنا هستند، دیگر خبری از این بی‌انصافی‌ها نیست. قیمت تاکسی اینترنتی معمولا به‌صرفه و واقعی است و در یک اقامت یک هفته‌ای می‌تواند تاثیر زیادی روی کلیت هزینه سفر به مشهد ایجاد کند. فقط این را بدانید که در ساعات شلوغی شبانه‌روز، مانند ساعت‌های سر شب، ممکن است قیمت‌ها افزایش بیابد.

اتوبوس

اتوبوس‌های درون‌شهری مشهد بی‌شمارند و در مسیرهای متنوع خدمات ارائه می‌دهند. ازجمله پرترددترین و شناخته‌شده‌ترین پایانه‌های اتوبوس مشهد، پایانه شهدا، پایانه فردوسی و پایانه پارک ملت است. شما کافی است خود را به یکی از ایستگاه‌های اتوبوس یا پایانه‌ها برسانید تا شما را از حرم تا طرقبه و شاندیز یا از مصلی به آرامگاه فردوسی برسانند.

سفر به مشهد با اتوبوس

قیمت بلیط اتوبوس درون‌شهری مشهد بسیار ارزان و ناچیز است. به همین دلیل شما می‌توانید با مبلغی کمتر از پول‌ِ خُردهای ته جیبتان در سطح شهر جابه‌جا شوید. ناگفته نماند، هزینه بلیط اتوبوس را باید با من‌کارت پرداخت کنید. البته اگر مسافر مشهد هستید و من‌کارت ندارید، برخی از راننده‌ها پول نقدی قبول می‌کنند یا می‌توانید از مسافران بخواهید که برایتان کارت بزنند.

هزینه خوردوخوراک در مشهد

هزینه خوردوخوراک در مشهد مشابه قیمت غذا در کلان‌شهرهایی مانند تهران و اصفهان و شیراز است. جالب است که بدانید یکی از تفریحات مشهدی‌ها،‌ رستوران‌گردی است. از حق و انصاف هم نگذریم، مشهدی‌ها حق دارند رستوران‌گرد حرفه‌ای باشند؛ چراکه صدها یا شاید هزاران رستوران وجود دارد که در سطوح مختلف کیفی با نرخ‌های متنوع نیازشان را رفع می‌کنند. در ادامه به معرفی گروه‌هایی از رستوران‌ها با بیان محدوده قیمتی و کیفیت غذایشان پرداخته‌ایم.

پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه جایی برای غذاخوردن انتخاب کنید حتما این بخش را بخوانید تا بتوانید هزینه سفر به مشهد را برای خودتان مدیریت کنید.

هتل‌ها

رستوران هتل‌ها اولین گزینه‌ای است که برای تأمین غذای روزانه می‌توانید به سراغشان بروید. این قانون نانوشته را بدانید که قیمت غذای هتلی اندکی گران‌تر از قیمت همان غذا با همان کیفیت در رستوران های مشهد است. ازطرفی کیفیت غذای رستوران های پنج ستاره مشهد همچون درویشی و قصر نیز معرکه است. به همین دلیل اگر می‌خواهید یک غذای باکیفیت را فارغ از قیمت آن، در یک محیط مجلل میل کنید، حتما سری به رستوران هتل های پنج ستاره بزنید.

هزینه سفر به مشهدرستوران‌ها

همان طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، رستوران های مشهد بی‌شمارند. از رستوران‌های ردیف‌شده در خیابان امام رضا و خیابان شیرازی گرفته تا رستوران‌های دیدنی در ییلاقات شاندیز و طرقبه همگی آماده خدمت‌گزاری به مسافران و زائران و مجاوران مشهدند.

اگر اطلاعی از قیمت رستوران های مشهد ندارید،‌ کافی است قبل از ورود به رستوران، نگاهی کلی به ظاهر رستوران‌ها بیندازید تا بتوانید تخمین درستی از قیمت غذا داشته باشید. همچنین جست‌وجوی رستوران‌ها در اینترنت، اپلیکیشن‌های غذا مانند اسنپ‌فود و ننه‌قا و حتی در اینستاگرام، تصمیم‌گیری را برایتان راحت‌تر می‌کند.

بهترین رستوران‌ها

رستوران‌هایی همچون پسران کریم (خیابان خیام شمالی و فرهاد)، معین درباری (حاشیه شهرک نوفل لوشاتو)، رستوران هتل قصر، رستوران راستگو (بزرگ‌راه وکیل‌آباد) و باباقدرت (میدان ۱۷ شهریور، نبش خیابان صدر ۱۶) از رستوران‌های باکیفیت عالی در سطح مشهد محسوب می‌شوند که میانگین قیمتی گرانی دارند؛ اما خیالتان از باب کیفیت و حجم غذا راحت باشد.

بهترین رستوران های مشهدهمچنین از بهترین رستوران‌های درجه ۱ شاندیز که همگی محیطی فضاسازی‌شده دارند، می‌توان به رستوران ارم شاندیز (نرسیده به میدان دوم شاندیز) با آن شیشلیگ‌های معرکه‌اش،‌ سدروس (شاندیز، بین ویرانی ۱ و ۳) با آن سینی‌های غذای تماشایی‌اش و رستوران حاج حسن با چلو گوشت‌های لذیذش اشاره کرد.

میانگین هزینه خوردوخوراک روزانه

اعلام رقم برای میانگین هزینه خوردوخوراک روزانه در سفر کار آسانی نیست و هرچقدر هم اقلام مصرفی را با جزئیات لیست کنیم، باز هم رقم، رقم درستی برای همه مسافران نخواهد بود. به‌طورکلی بهتر است هزینه میانگین خوردوخوراک روزانه در سفر به مشهد را متناسب با توقع خود بسنجید. اینکه خودتان آشپزی می‌کنید، از غذاهای کنسروی استفاده می‌کنید، سراغ سفارش از کترینگ‌ها می‌روید یا دوست دارید شیشلیگ اصل مشهدی را در بهترین رستوران های مشهد نوش جان کنید، هزینه میانگین خوردوخوراک روزانه شما و همراهانتان را تغییر می‌دهد.

راستی حالا که صحبت از خوردوخوراک شده است، حتما نگاهی به غذاهای سنتی مشهد  بیندازید و ببینید که کدام یک را تا حالا تجربه کرده‌اید. همچنین برای تجربه فست فود مشهد هم گزینه‌های خوبی پیش روی شما قرار دارد.

هزینه های تفریح در مشهد

تفریح در مشهد متنوع است و افراد با تمام سلیقه‌ها را راضی نگه می‌دارد. البته هزینه های تفریح در مشهد هم به همان نسبت متنوع است و به‌راحتی می‌تواند یک سفر اقتصادی را برایتان به ارمغان بیاورد یا یک سفر لوکس و تکرارنشدنی. در ادامه متن برخی از معروف‌ترین تفریح های مشهد را همراه با محدوده قیمتشان بررسی کرده‌ایم:

برای گردش در شهر مشهد نیازی به راهنما ندارید، به شرط اینکه مطلب سفر در شهر مشهد را خوانده باشید.

ورودی جاهای دیدنی

جاهای دیدنی مشهد شامل آثار باستانی این شهر مانند خانه ملک، آرامگاه فردوسی و آرامگاه نادرشاه افشار؛ باغ های مشهد مانند باغ و پارک مینیاتوری و باغ گل‌ها؛ جاهای دیدنی طبیعی مشهد مانند غار مغان، سد چالی‌دره، ییلاقات جاغرق و عنبران و نیز پارک کوه‌سنگی می‌شود. قیمت جاهای دیدنی مشهد هرساله و گاها به‌صورت فصلی به تشخیص رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز زیر نظر معاون اول رئیس جمهور تعیین می‌شود.

چالیدره مشهدپارک های آبی

یک مشهد است و پارک های آبی آن. پارک های آبی مشهد بسیار متنوع و البته هیجان‌انگیزند. احتمالا نام پارک آبی آفتاب، موج‌های آبی، موج‌های خروشان و… به گوشتان خورده است. تجربه تفریح در پارک های آبی مشهد بیشتر زمانی به جانتان می‌نشیند که با گروهی از دوستان همسال خود به مشهد سفر کرده باشید.

پارک های آبی مشهدهزینه بلیط پارک های آبی معمولا مصوب شده و مشخص است؛ اما این را بدانید که برای تجربه بازی‌های متنوع‌تر در پارک آبی، شاید نیاز باشد حسابتان را شارژ کنید یا برای رفع خستگی خودتان را مهمان کافی‌شاپ و رستوران‌های داخل مجموعه پارک آبی کنید.

پیست اسکی

اگر در فصل‌های سرد سال به مشهد سفر کرده‌اید و می‌خواهید حجت سفر را بر خود تمام کنید، جا دارد سری به پیست اسکی شیرباد مشهد بزنید. اینجا قرار است هیجانی وصف‌نشدنی را تجربه کنید؛ با این حساب، هزینه‌کردن برای این تفریح ارزشش را دارد. هزینه پیست اسکی مشهد سالانه تغییر می‌کند؛ اما اگر می‌خواهید برایتان ارزان تمام شود، سراغ تورهای یک یا دو روزه شیرباد را از مردم مشهد یا متصدیان هتلتان بگیرید.

پیست اسکی شیرباد مشهد

هزینه های سوغاتی در مشهد

همه ما هر زمان می‌شنویم یکی از نزدیکانمان به مشهد مقدس سفر کرده است، در گوشه ذهنمان سفر زیارتی نقش می‌بندد و بعد از آن دلمان می‌خواهد سوغاتی این سفر نصیبمان شود. معروف‌ترین سوغات مشهد عبارت‌اند از:

زرشک

زرشک از خوشمزه‌ترین، پرطرفدارترین و خوش‌قیمت‌ترین سوغات مشهد محسوب می‌شود. قیمت زرشک مشهد باتوجه‌به کیفیت آن سنجیده می‌شود و در رنج قیمت ارزان، متوسط و گران نیز یافت می‌شود. این را بدانید که بسته‌بندی زرشک تأثیر مستقیمی روی افزایش یا کاهش قیمت زرشک می‌گذارد. اگر می‌خواهید زرشک را به‌عنوان سوغات به نزدیکانتان هدیه دهید،‌ شایسته است که از زرشک‌های بسته‌بندی‌شده شکیل تهیه کنید. رِنج قیمت زرشک بسته‌بندی‌شده معمولاً گران‌تر از زرشک فله است.

زعفران

حالا می‌رسیم به طلای سرخ خراسان و زعفران گران‌بهایش. همه می‌دانیم خراسان، مهد پرورش زعفران است و اگر زعفران اصل و باکیفیت می‌خواهید باید سری به بازارهای مشهد بزنید. قیمت زعفران هم مانند سایر سوغات مشهد، متفاوت است و بستگی به کیفیت آن دارد.

سوغات مشهد: زعفراننخود کشمش

نخود کشمش سوغات ترکیبی مشهد است که از نخود گل خام و کشمش سبز تهیه می شود. نخود و کشمش معمولاً در آجیل‌های سنتی یا به‌صورت ترکیبی از نخود و کشمش باهم استفاده می‌شود. نخود و کشمش هرکدام خوشمزگی خاص خود را دارند و یک میان‌وعده سالم و مغذی محسوب می‌شوند. با این حساب کافی است هرجا که می‌روید، یک مشت نخود کشمش مشهد را در جیب خود داشته باشید تا احساس گرسنگی‌تان را رفع کند و انرژی لازم برای ادامه فعالیت را داشته باشید. قیمت نخود کشمش مناسب است و در دسته سوغات ارزان مشهد قرار می‌گیرد.

انگشتر، مهر و تسبیح

انگشتر، مهر و تسبیح گویای سوغات یک سفر زیارتی به مشهد است. مرکز خرید این سوغات، بازارهای همیشه روشن اطراف حرم‌اند و انگشتر و تسبیح و مهر را می‌توانید رنگ‌به‌رنگ با قیمت‌های متنوع تهیه کنید. یادتان باشد جا دارد کمی از فروشنده‌های اطراف حرم، تخفیف بگیرید.

سوغات مشهد: جانمازسخن پایانی

سفر به مشهد تجربه‌ای است که هر ایرانی باید یک بار هم که شده آن را امتحان کند. از باب هزینه هم خیالتان راحت باشد؛ چراکه هزینه سفر به مشهد برای هر گروه و سلیقه‌ای متفاوت است و هر قشری را می‌تواند راضی نگه دارد. البته در نظر داشته باشید اگر به مراکز خرید مشهد هم سر بزنید، این هزینه برایتان گران‌تر خواهد شد. درست است؟ نظر شما چیست؟ آیا شما تابه‌حال به مشهد سفر کرده‌اید؟ از هزینه های سفرتان به مشهد برای همراهان علی‌بابا بگویید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.