رزرو هتل مشهد

پایتخت معنوی ایران
هتل های مشهد
حرم امام رضا - مشهد
مشهد

هتل های مشهد

مشهد، پایتخت معنوی ایران؛ شهری که با شنیدن نامش نخستین چیزی که در ذهن همه ما تداعی می‌شود بارگاه نورانی امام رضا (ع) است. مشهد قطب گردشگری مذهبی کشور به شمار می‌رود؛ چرا که اغلب گردشگران به شوق زیارت حرم مطهر به این شهر سفر می‌کنند. اما شهر مشهد علاوه بر فضای معنوی بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع)، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیاری دارد.

مقاصد دیدنی مشهد

مسجد گوهرشاد - مشهد

مسجد گوهرشاد

در بخش جنوبی حرم، مسجد بی‌نظیر گوهرشاد واقع شده که به واسطه سبک معماری، کاشی‌کاری‌های زیبا و قدمت تاریخی از پربازدیدترین مساجد ایران است. در این بنای باستانی تلفیق هنر ایرانی و اسلامی را می توانید از نزدیک نظاره کنید.

آرامگاه فردوسی - توس

آرامگاه فردوسی

بازدید از آرامگاه فردوسی شاعر حماسه‌سرای ایرانی را هم حتما در برنامه سفرتان بگنجانید. معماری این بنا از نقوش سنگی داستان‌های شاهنامه و کاشی‌کاری‌هایی زیبا تشکیل شده است. این بنا که در باغی بزرگ و زیبا قرار داشته، علاوه بر آرامگاه و تندیس فردوسی، موزه و کتابخانه نیز دارد. آرامگاه مهدی اخوان ثالث شاعر نام آشنای ایرانی هم از دیگر قسمت‌های این مجموعه است. ضمن اینکه در همان حوالی می‌توانید سراغ بنای تاریخی هارونیه را هم بگیرید. دیدن این مجموعه که قدیمی‌ترین بنای به جامانده از شهر ویران توس است، اصلا خالی از لطف نیست.

باغ موزه نادری
مجموعه باغ موزه نادری نیز یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی مشهد است که معماری آن را هوشنگ سیحون بر عهده داشته، این باغ دارای دو موزه یکی برای نمایش اسلحه‌های دوران نادرشاه و دیگری شامل اسلحه‌های دوره‌های تاریخی مختلف است.
طرقبه و شاندیز
ییلاقات طرقبه و شاندیز با فاصله کمی از شهر در منطقه‌ای خوش آب و هوا قرار گرفته و به دلیل باغ‌های زیبا، رستوران های متنوع و صنایع دستی خود معروف هستند.
موزه آستان قدس
موزه آستان قدس واقع در مجموعه حرم مطهر یکی از این موزه‌هاست که شامل اشیاء جالبی از مدال‌های اهدایی و تمبر و سکه گرفته تا آثار هنری، فرش‌های قیمتی، وسایل نجوم و سلاح در آن به نمایش گذاشته شده‌است.

طبیعت گردی

همچنین اگر اهل طبیعت گردی هستید یک روز از سفر را به جاذبه‌های طبیعی مشهد و اطرافش اختصاص دهید. ییلاقات طرقبه و شاندیز با فاصله کمی از شهر در منطقه‌ای خوش آب و هوا قرار گرفته و به دلیل باغ‌های زیبا، رستوران های متنوع و صنایع دستی خود معروف هستند. شیشلیک شاندیز هم که از شناخته‌شده‌ترین خوراک‌های کشور است. همینطور پارک طبیعی هفت‌حوض، کوهستانی با حوضچه‌های طبیعی که به واسطه آبگیرهایی که از فرسایش آب در بدنه صخره‌ها ایجاد شده‌اند همواره توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. بوستان ملت با بزرگ‌ترین چرخ و فلک ایران، پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد، پارک کوهسنگی و باغ پرندگان هم انتخاب‌های زیادی برای لذت بردن از طبیعت در شهر مشهد پیش روی شما می‌گذارد.