استان لرستان

استان لرستان دره خزینه
دره خزینه لرستان یا سفر به گرندکانیون آمریکا؟

در قلب زاگرس، دره‌ای شگفت‌انگیز به نام دره خزینه وجود دارد که با زیبایی‌های بی‌نظیرش، لقب گرندکانیون ایران را به خود گرفته ‌است. شباهت دره خزینه از جاهای دیدنی پلدختر به گرندکانیون آمریکا آنقدر زیاد است که اگر عکس این دو مکان را کنار هم بگذارید، احتمالا نتوانید تشخیص دهید هر عکس به چه منطقه‌ای تعلق دارد.

خرم آباد مخمل کوه
مخمل کوه لرستان، نگین سبز در طبیعت بکر

مخمل‌کوه یک کوه زیبا و دیدنی در شمال‌شرقی شهر خرم‌آباد است. این کوه، شکلی گنبدی‌مانند دارد. به‌دلیل آب‌وهوای خنک و دلپذیر، مناظر طبیعی زیبا و امکانات رفاهی مناسب، یکی از جاهای دیدنی لرستان و مکانی مناسب برای تفریح و گردش به شمار می‌رود و از نظر گردشگری، اهمیت ویژه‌ای دارد.

سفرنامه سفرنامه دورود از محسن یاراحمدی - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه دورود: صفرنامه

این اثر را محسن یاراحمدی برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. داستان من مربوط به سفر خودم نیست، ولی تو داستانم یه نفر به سفر رفت‌. یه سفر دور و دراز… کلاس دوم دبستان بودم. یه پنجشنبه بارونی آذرماه داشتم از مدرسه برمی‌گشتم خونه. اون […]

خرم آباد راهنمای سفر به لرستان
راهنمای سفر به لرستان؛ سرمه چشمان عروس غرب ایران

لرستان همان سرزمین بکری است که هنوز کشف نشده و برای همین بیشتر جاهای آن دست‌نخورده باقی مانده. لباس‌های سنتی زنان و مردان، رقص‌های محلی، سوغات و خوراکی‌های خانگی در کنار آثار تاریخی، گردشگری و تفریحی می‌تواند یک سفر تمام‌عیار برای شما بسازد.

خرم آباد دریاچه کیو خرم آباد
دریاچه کیو لرستان؛ دریاچه درون‌شهری اما خودجوش

خرم آباد یکی از شهرهای زیبای غربی ایران است. همه خرم آباد را به قلعه فلک‌الافلاک می‌شناسند. اما این شهر جاذبه‌های توریستی دیگری هم دارد که اتفاقا به اندازه فلک‌الافلاک زیبا هستند. یکی از آنها دریاچه کیو است. یک دریاچه بزرگ درست میان شهر. در سفر به لرستان نباید تماشای دریاچه کیو را از دست […]