جاهای دیدنی کاشان با عکس و آدرس

احساس خیلی خوبی به ما دست می‌دهد وقتی می‌توانیم با دیدن مکان‌های تاریخی به عصر باستان سفر کنیم تا از فرهنگ و تمدن آن زمان سر در بیاوریم و چه جایی بهتر از جاهای دیدنی کاشان! همه ما شنیده‌ایم که اصفهان نصف جهان است، اما کاشان هم با قدمت 7500 ساله‌اش، گنجینه‌ای از اولین تمدن‌های انسانی است که چیزی از سنت و فرهنگ دیرینه اجدادمان کم ندارد.

سرفصل‌های مقاله نمایش

باغ فین، خانه طباطبایی ها، آبشار نیاسر، عمارت عباسیان، منزل عامری‌ها و حمام سلطان امیر احمد همگی جاهای دیدنی کاشان هستند که گشت و گذار در آن‌ها می‌تواند حسابی هر آدم اهل دلی را سر ذوق بیاورد.


جستجو و خرید تور کاشان در علی بابا


پس بیایید با هم سری به مکان های گردشگری کاشان بزنیم و عطر گل و گلاب را در کوچه‌های قدیمی آن نفس بکشیم.

جاهای دیدنی کاشان

باغ فین کاشان، عمارتی بهشتی در جاهای دیدنی کاشان

باغ فین یکی از زیباترین جاهای دیدنی کاشان است که خیلی به فرهنگ و معماری ایرانی نزدیک است. این بنا قدمت زیادی دارد و بنا بر نوشته‌های تاریخی، جمشید پادشاه ایرانی حکم ساخت آن را صادر کرده است.

زیبایی این باغ مورد توجه پادشاهان زیادی بوده است تا جایی که در زمان فرمانروایانی «آل بویه» و «ایلخانان» بر وسعت آن افزوده شده است. در این بین پادشاهانی هم بوده‌اند که دست به مرمت آن زده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که باغ فین یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های ثبت شده در یونسکو است.

جاهای دیدنی کاشان - باغ فین

آدرس باغ فین کاشان در گوگل مپ

حمام فین، محل آخرین نفس‌های امیرکبیر در جاهای دیدنی کاشان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کاشان که بسیار مورد توجه قرار دارد، دو حمام این شهر است. یکی از این حمام‌ها در جنوب باغ فین قرار دارند. بنا بر مدارک تاریخی این حمام به فرمان فتحعلی شاه ساخته شده و مخصوص اشراف زاده‌ها بوده است.

دیدنی های کاشان - حمام فین

حمام دیگری هم در این بخش قرار دارد که در عهد صفویان برای خدمه ساخته شده بود. بنابراین عمر حمام خدمه بیشتر از حمام اشراف‌زاده‌هاست. در خزینه حمام خدمه، هفت کاشی وجود دارد که مورخان گفته‌اند عمر 500 ساله دارند. جالب است بدانید که امیرکبیر یا همان قائم مقام فراهانی در این بخش به قتل رسید. مرگ او بزرگ‌ترین حادثه ناگوار تاریخی است که در تاریخچه این بنا ثبت شده است.

آدرس حمام فین کاشان در گوگل مپ

حمام سلطان امیر احمد، لاکچری‌ترین حمام سلطنتی در جاهای دیدنی کاشان

حمام سلطان امیر احمد هم یکی از شاهکارها و جاهای دیدنی کاشان است که جذابیت آن کمتر از حمام فین نیست. این بنای هنری در بافت تاریخی کاشان جای گرفته، بنابراین بعد از دیدن آن به راحتی می‌توانید به خانه بروجردی‌ها، خانه عباسیان و خانه طباطبایی‌ها هم بروید. در جوار این حمام، امامزاده‌ای هم قرار دارد که نام خود را به این حمام بخشیده است.

حمام سلطان احمد - جاهای دیدنی کاشان

این حمام با کاشی‌های آبی و طلایی و گچ‌بری‌های بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای که دارد هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. حالا به این ویژگی‌ها نقاشی‌های زیبای دیواری، شیشه‌های رنگی و سقف‌های طاقی هم اضافه کنید و ببینید چه محشری می‌شود. علاوه بر معماری و تزئینات داخلی، پشت بامش هم به انواع طرح‌ها و رنگ‌ها مزین شده است. در یک کلام می‌توانیم بگوییم که این حمام ساخته شده برای عکاسی‌های ناب و حرفه‌ای. پس در سفر به کاشان به هیچ وجه آن را از قلم نیندازید.

آدرس حمام سلطان امیر احمد در گوگل مپ

 

مسجد جامع کاشان در جاهای دیدنی کاشان

یکی از قدیمی‌ترین مناطق دیدنی کاشان، مسجد جامع این شهر است که براساس اسناد تاریخی به درخواست صفیه خاتون ساخته شده که دختر مالک اشتر بوده و در عهد سلجوقیان زندگی می‌کرده است. از آنجایی که این مسجد قدمت فوق‌العاده طولانی دارد، توسط پادشاهانی مانند «عبدالرزاق خان» و «کریم خان زند» تعمیر و مرمت شده است.

مسجد جامع کاشان

این مکان مذهبی تکه‌ای از هنر اصیل ایرانی است. چون به هر دیوار آن که نگاه کنید طرح‌های زیبای کاشیکاری و نوشته‌های کم‌نظیری می‌بینید که توسط استادان خوشنویس معروفی مانند «عبدالکریم» و «ابن محمد حسین محمد کاظم اصفهانی» روی دیوارها حک شده است.

آدرس مسجد جامع کاشان در گوگل مپ

مسجد و مدرسه آقابزرگ از جاهای دیدنی کاشان، آموزش دین و درس

مدرسه و مسجد آقابزرگ هم یکی از جاهای دیدنی کاشان است که حتما باید آن را از نزدیک ببینید. این سازه بزرگ و زیبا در عهد قاجار ساخته شده و احداث آن تا زمان بر تخت نشستن ناصرالدین شاه طول کشیده است. گفتنی است که یک فرد خیر به نام «حاج محمد تقی خانبان» در ساخت این بنای با ارزش، کمک مالی زیادی کرده است.

مجموعه آقابزرگ بخش‌های مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به شبستان‌ها، صحن مرکزی، سردر، هشتی ورودی و مقصوره اشاره کنیم. در ساخت این بنا از طراحی هوشمندانه و معماری دقیقی استفاده شده، به گونه‌ای که در تابستان‌های داغ، هوای خنک و مطبوعی در گنبدخانه می پیچد و حال آدم را جا می آورد.

مسجد آقا بزرگ کاشان

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این مجموعه سادگی تزئینات آن است که با تلفیق هنرهای اصیل مانند کنده‌کاری چینی، گچ‌بری، مقرنس‌کاری، گره‌چینی آلت، کاشی‌کاری و نقاشی به شکل هنرمندانه‌ای روی این بنا کار شده است، با این وجود به هیچ وجه در آن زیاده‌روی دیده نمی‌شود. حوض بزرگ، آب نما، گودال باغچه و فضای سرسبز اطراف آن زیبایی و طراوت مسجدآقابزرگ را چندین برابر کرده است.

آدرس مسجد و مدرسه آقا بزرگ در گوگل مپ

آتشکده نیاسر در جاهای دیدنی کاشان، معبد زرتشتیان

همان طور که می دانید آتشکده محلی برای عبادت زرتشتیان بوده و این مکان امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری کاشان تبدیل شده است. این عبادتگاه زیبا در ارتفاعات نیاسر کاشان جای گرفته و بر اساس نوشته مورخان ساخت آن در عهد ساسانیان انجام شده است. این سازه کهن با نام «چهار قاپو» و «چهار دروازه» نیز شناخته می‌شود. آتشکده نیاسر با وجود قدمت زیادی که دارد، در میان آثار تاریخی به مرمت زیادی نیاز ندارد و همچنان سرپا است.

آتشکده نیاسر کاشان

آدرس آتشکده نیاسر در گوگل مپ

تپه های سیلک کاشان، قبرستان عصر باستان در جاهای دیدنی کاشان

یکی از بناهایی که تمدن اولیه ایرانی‌ها را منعکس می‌کند، همین تپه های سیلک کاشان هستند. این مکان زیبا یکی از مناطق دیدنی کاشان است که دیدن آن خالی از لطف نیست. این تپه محل دفن انسان‌های عصر باستان است که به دو گروه الف و ب تقسیم شده است. بنا بر شواهد و اسناد تاریخی مقبره‌های الف 3500 سال و مقبره‌های ب حدود 3000 سال قدمت دارند.

تپه سیلک مناطق دیدنی کاشان

این تپه‌ها در زمان‌های دور، محلی برای عبادت ایرانی‌ها بوده است. در ساختمان این سازه از گل و سفال استفاده شده است. این بنای طبیعی و تاریخی پس از راه افتادن سیل سر از خاک بیرون آورد و ارزش خود را به رخ همگان کشید.

آدرس تپه های سیلک کاشان در گوگل مپ

غار نیاسر ، غار سوراخ رئیس

یکی از مناطقی که در سفر به کاشان دیدن آن را به شما توصیه می‌کنیم غار نیاسر است. این غار اعجاب انگیز عمری 2000 ساله دارد و بر اساس اسناد تاریخی حکاکی‌های زیبای آن توسط انسان‌ها صورت گرفته است تا محلی برای برپایی مناسبت‌های مذهبی باشد. البته این یکی از فرضیاتی است که توسط مورخان مطرح شده است.

غار نیاسر کاشان

غار نیاسر با نام غار سوراخ رئیس نیز شناخته می‌شود. در دورن این غار راه‌های باریک و تودرتویی وجود دارد که همیشه باعث تعجب گردشگران می‌شود.

آدرس غارنیاسر در گوگل مپ

بازار سنتی کاشان، بوی جدید و نگاره های قدیم در جاهای دیدنی کاشان

یکی از جاهای دیدنی و مهم کاشان بازار سنتی آن است. این بازار در سال 1355 به ثبت رسیده و جزء آثار ملی به حساب می‌آید. به گفته مورخان و باستان‌شناسان قدمت این بازار بزرگ و با شکوه به زمان صفویان برمی‌گردد. بازار سنتی کاشان در نزدیکی شاهراه‌های تجارتی باستانی قرار گرفته که نشان می‌دهد در عهد باستان رونق زیادی داشته است.

این بازار بنای گسترده‌ای دارد که شامل بخش‌‌های زیادی از جمله مسجد میدان میرعماد، کاروانسرای میر پنج، زغالی‌ها، غفارپور، رباط، بروجردی‌ها، نراقی‌ها، تیمچه امین الدوله، در بازار میانچال، تیمچه بخشی، تیمچه سید آقا، تیمچه صباغ، آب انبار بالا بازار و در زنجیر، حسینیه سوراخ ریسمان، مسجد کفش دوزک‌ها، مسجد بالا بازار و مسجد طمقاچی‌ها می‌شود.

جاذبه های گردشگری کاشان - بازار

درون بازار هم افراد زیادی مشغول به کار هستند. مثلاً ابتدای آن در اختیار آهنگران و رنگرزی‌هاست و در قسمت‌های دیگر هم می‌توانیم کفش دوزها، خیاط‌ها و پارچه‌فروش‌ها را ببینیم که با اشتیاق مشغول فروختن اجناس خود هستند.

آدرس بازار سنتی کاشان در گوگل مپ

قمصر کاشان ، گلاب گلابِ کاشونه ….

حتماً اسم قمصر کاشان را زیاد شنیده‌اید. جایی که به خاطر گلاب خوش عطر و بویش زبانزد خاص و عام است. این مکان چشم‌نواز در فصل بهار مهمان گل‌های محمدی است که با رنگ صورتی یک دست و عطر خارق‌العاده‌ای که دارد، فضای آرامش‌بخشی را فراهم کرده تا گردشگران زیادی برای دیدن آن روانه قمصر کاشان شوند.

گلاب کاشان

آدرس قمصر کاشان در گوگل مپ

شهر زیرزمینی نوش آباد، تاریخ در زیرِ زمین جاهای دیدنی کاشان

از مکان های توریستی کاشان شهر زیرزمینی نوش آباد است. همان طور که از نام آن پیداست، این منطقه اسرارآمیز در عمق چهار تا هجده متری سطح زمین قرار دارد. محققان می‌گویند این بنای تاریخی پیش از ظهور اسلام به دست انسان‌های باستان به منظور استفاده‌های نظامی و دفاعی ساخته شده است.

شهر زیرزمینی در نوش آباد واقع شده که نزدیک شهر کاشان است. این شهر سه طبقه دارد که طبقات آن را اتاق‌ها، تونل‌ها، راهروها، چاه‌ها و … تشکیل داده است. چاه‌های قائم، این طبقات را به هم وصل می‌کند. خیلی‌ها این شهر زیرزمینی را با نام شهر اویی نیز می‌شناسند.

شهر زیرزمینی نوش آباد

آدرس شهر زیرزمینی نوش آباد

کویر ابوزید آباد، سفری با آفرود در دل کویر

اگر به بیابان و کویرگردی علاقه‌مند باشید، می‌توانید در سفر به کاشان سری هم به کویر ابوزید آباد بزنید. این منطقه از نظر جغرافیایی در بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزید آباد و شمال شرقی کاشان قرار دارد. در این کویر زیبا چندین بنای باستانی زیرزمینی هم وجود دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

کویر ابوزیدآباد

شما در این کویرگردی می‌توانید از کاروانسرای صفوی و شهر زیرزمینی نوش آباد هم دیدن کنید. علاوه بر آن می‌توانید به روستای تاریخی ابیانه هم بروید که قدمتی 2000 ساله دارد. همچنین می‌توانید سری به قلعه کرشاهی و کوه یخاب هم بزنید. چنانچه تصمیم داشتید به این سفر کویری بروید، باید در فصل زمستان و پاییز این کار را انجام دهید.

آدرس کویر ابوزید آباد در گوگل مپ

خانه‌های تاریخی کاشان؛ شاهکارهای معماری سنتی در جاهای دیدنی کاشان

کاشان خانه‌های تاریخی زیادی دارد که هرکدامشان زیبایی‌های خاص خودش را دارد. در اینجا چندتا از این بناهای تاریخی را به شما معرفی می‌کنیم تا بازدید از آن‌ها را در برنامه سفرتان بگنجانید.

خانه تاریخی احسان ، هتلی تاریخی

اولین خانه‌ای که در کاشان ساخته شد همین جاست. فردی به نام حاج میرزا آقا احسان صاحب این خانه بوده است. خانه احسان در سال 1380 توسط مهندس محمد مروج حسینی خریداری و تعمیر شده است. تالار فیلم، تئاتر، سالن اجتماعات، کتابخانه، کارگاه سفالگری، کرایه دوچرخه و… همگی از امکانات رفاهی این مجموعه به حساب می‌آیند.

خانه تاریخی احسان جاهای دیدنی کاشان

این بنا موزه‌ای هم دارد که در آن از آثار منوچهر شیبانی هنرمند عصر معاصر نگه داری می‌شود. از طریق خانه احسان می‌توانید به جاهای دیدنی کاشان همچون خانه تاریخی اشرافی، کوشک صفی، خانه منوچهری و تیمچه امین‌الدوله بروید.

آدرس خانه تاریخی احسان در گوگل مپ

خانه طباطبایی ها در جاهای دیدنی کاشان

یکی از شاهکارهای معماری ایرانی را می‌توانید در همین خانه طباطبایی ها ببینید. این عمارت فوق‌العاده زیبا نزدیک به 200 سال قدمت دارد و شامل سه بخش اندرونی، بیرونی و مخصوص خدمه است که هرکدامشان با تزئینات مجللی که دارد، جلوه شاهکاری به خود بخشیده و هر گردشگری را مجذوب این همه شکوه و زیبایی خود می‌کند. اطلاعات کاملتر این خانه را می‌توانید در مقاله همه چیز درباره خانه طباطبایی های کاشان بخوانید.

خانه طباطبایی ها - خانه های تاریخی کاشان

آدرس خانه طباطبائی ها در گوگل مپ

خانه بروجردی ها ، داستان عشقی پاک

بناها و ساختمان‌های تاریخی شهر کاشان زیباترین معماری ایرانی را دارند. یکی از جذاب‌ترین آن‌ها هم خانه بروجردی‌هاست که شباهت زیادی به خانه طباطبایی‌ها دارد. البته پشت این شباهت هم داستان جالبی است.

پسر آقای بروجردی عاشق و دلباخته دختر آقای طباطبایی می‌شود و به خواستگاری می‌روند. اما آقای طباطبایی شرط می‌گذارد که اگر دختر او را می‌خواهند باید یک عمارت زیبا مانند خانه خودش، برای دختر دلبندش بسازند و این‌گونه می‌شود که این بنای زیبا را می‌سازند. داستان کاملتر این خانه و عشق جذاب را می‌توانید در مقاله خانه بروجردی های کاشان بخوانید.

خانه بروجردی ها کاشان

این بناهای باشکوه همواره محلی برای جذب گردشگران ایرانی و خارجی بوده است که قدمت آن به دوران قاجار برمی‌گردد. جالب است بدانید که در این خانه‌ها بادگیرهایی گنبدی شکل وجود دارد که در زمان قدیم آن را با نام کلاه فرنگی می‌شناختند.

آدرس خانه بروجردی ها در گوگل مپ

خانه عباسیان، زیباترین بنای ایرانی اسلامی

خانه عباسیان معماری اصیل و فوق‌العاده هنرمندانه‌ای دارد و همیشه میزبان گردشگران ایرانی و خارجی زیادی است. زیبایی این بنا به حدی است که توانسته عنوان جایزه زیباترین بنای ایرانی – اسلامی را به دست آورد. شما می‌توانید در زمان بازدید از خانه عباسیان سری هم به رستوران آن بزنید و ضمن مشاهده این اثر هنری فاخر غذای موردعلاقه‌تان را هم نوش جان کنید.

جالب است بدانید که فیلمبرداری برخی از فیلم‌ها و سریال‌های ماندگار مانند مسافر ری، ملاصدرا، خانه‌ای در تاریکی و جابربن حیان در این بنا انجام شده است. خانه عباسیان در سال 1377 مرمت شد. از آن سال در لیست آثار ملی به ثبت رسید.

خانه عباسی ها کاشان

آدرس خانه عباسی در گوگل مپ

خانه مرشدی، چایخانه‌ای دنج در جاهای دیدنی کاشان

این خانه زیبا، عمری 250 ساله دارد و در سال 1394 نیز به طور کامل مرمت شده است. به گفته مورخان این خانه‌ها مخصوص افراد ثروتمند بوده و این را می‌شود از لوازم تزئینی گران قیمت اتاق‌ها متوجه شد.

خانه مرشدی کاشان

این خانه علاوه بر موقعیت خوبش، یک حوض 150 متری نیز دارد که می‌توانید علاوه بر استراحت در این مکان، از زیبایی و خنکای آن در فصل گرما لذت ببرید. در قسمت چایخانه هم انواع شربت‌ها و دمنوش‌های سنتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که نوشیدن آن‌ها جان تازه‌ای به آدم می‌دهد.

آدرس خانه مرشدی در گوگل مپ

خانه عامری ها در جاهای دیدنی کاشان

این استراحتگاه سنتی در زمان زندیه ساخته شده است. درون آن چندین خانه قرار دارد که از طریق راه‌های ارتباطی به هم وصل می‌شوند. این مکان وسیع، بلندترین بادگیر را در مقایسه با بادگیرهای کاشان دارد و از سال 1393 به عنوان یک مهمانسرای 5 ستاره در اختیار مسافران قرار گرفته است. حمام، بانک، رستوران و دکه‌های فروش صنایع دستی از دیگر امکانات رفاهی این مجموعه هستند.

خانه های دیدنی کاشان - خانه عامری

آدرس خانه عامری ها در گوگل مپ

اقامتگاه ها و هتل های سنتی کاشان

حالا که با خانه‌های تاریخی کاشان آشنا شدید، بد نیست چند تا از هتل‌ها و اقامتگاه‌های سنتی این شهر را هم بشناسید.

هتل سنتی منوچهری

این هتل سنتی و زیبا هم محل استراحت شما را فراهم می‌کند و هم با هنر و قدمت 400 ساله‌اش شما را حسابی به وجد می‌آوردد و از آن جایی که به بازار کهن کاشان هم نزدیک است، هم فال است و هم تماشا.

هتل منوچهری کاشان

هتل سنتی منوچهری در سال 1390 مرمت شده و علی رغم تغییرات مدرن، همچنان شکل سنتی خود را حفظ کرده است. در این هتل آب انباری وجود دارد که امروز محل برگزاری مراسم‌ها و سخنرانی‌هاست.

آدرس هتل سنتی منوچهری در گوگل مپ

اقامتگاه سنتی صادقی: کمی از جاهای دیدنی کاشان ندارد

یکی از هتل‌های معروف که اتفاقا از جاهای دیدنی کاشان هم هست، اقامتگاه صادقی نام دارد. این بنا در سال 1370 توسط آقای صادقی خریداری شد و پس از یک مرمت 8 ساله امروزه به عنوان یک اقامتگاه سنتی شناخته می‌شود. این بنا برخلاف هتل‌های دیگر، حمام و سرویس بهداشتی عمومی دارد.

اقامتگاه سنتی صادقی

آدرس اقامتگاه سنتی صادقی در گوگل مپ

هتل سنتی نگین ، حسی تاریخی

این هتل تاریخی هم حدود 250 سال قدمت دارد که یک خانواده خیرخواه آن را اداره می‌کنند و درآمد آن را به کودکان بی سرپرست و بدسرپرست اختصاص می‌دهند. معماری خاص این بنا موجب شده تا از گرما و سرما در فصول مختلف در امان باشید.

هتل سنتی نگین

جالب اینجاست که هتل سنتی نگین علاوه بر امکانات مجهز و مدرن خود همچنان نمایانگر فرهنگ باستان ایرانیان است، از این رو گردشگران زیادی علاقه دارند، در آن اقامت داشته باشند. این هتل می‌تواند همزمان پذیرای 100 گردشگر باشد.

آدرس هتل سنتی نگین در گوگل مپ

اقامتگاه سنتی مهینستان در جاهای دیدنی کاشان

این بنای زیبا در اواخر عهد قاجار ساخته و در سال 1392 به طور کامل مرمت شده است. ویژگی‌های موجود در بازسازی بنا آن را به یکی از شیک‌ترین هتل‌های کاشان تبدیل کرده است. علاوه بر تماشای تلفیق زیبای فرهنگ باستانی و مدرن ایرانی می‌توانید از گشت رایگان شهری آن نیز بهره‌مند شوید. غرفه‌‌های صنایع دستی، صندوق امانات، خشکشویی و خدمات تعویض ارز نیز از دیگر امکانات رفاهی این هتل زیباست.

مکان های دیدنی کاشان - خانه مهینستان

آدرس اقامتگاه سنتی مهینستان در گوگل مپ

اقامتگاه خانه ایرانی

یکی از جاهای دیدنی کاشان که محل مناسبی برای اقامت هم هست، اقامتگاه سه ستاره خانه ایرانی نام دارد که قدمت آن حدوداً به 250 سال می‌رسد. این هتل پنج اتاق با نام‌های بالاخانه، پرده‌سرا، نهان‌خانه، خانه‌سرا و خلوت‌سرا دارد. اگر عاشق عکس گرفتن هستید در اتاق آینه، سفره‌خانه و کنار حوض، این کار را انجام دهید تا ببینید چه عکس‌های محشری می‌شود.

اقامتگاه خانه ایرانی کاشان اصفهان

آدرس اقامتگاه خانه ایرانی در گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی خانه ماجون

این اقامتگاه در شرق کاشان و در روستای مرق قرار دارد که بخش کوهستانی کاشان به حساب می‌آید. پس طبیعی است که چنین منطقه‌ای آب و هوای دلپذیر، رودخانه، چشمه و باغ میوه هم داشته باشد و یک مکان رویایی را به وجود آورد.

اقامتگاه بوم گردی ماجون

شما در کنار اقامت در این مکان زیبا و چشم نواز می‌توانید از مشاهده آثار تاریخی مرق نیز لذت ببرید. اما لازم است بدانید که اقامت در این مرکز، در فصول گرم سال مناسب نیست، چون امکانات سرمایشی آن تنها یک پنکه است.

آدرس اقامتگاه بوم گردی خانه ماجون

در نهایت چطور جاهای دیدنی کاشان را شناختید؟

با این که جاهای دیدنی کاشان خیلی زیاد است، اما اکثر آن‌ها نزدیک به هم هستند و شما با سفر دو روزه هم می‌توانید از همه آن‌ها دیدن کنید. سفر بدون سوغات صفا ندارد، ما در یک مقاله دیگر مجله علی بابا، سوغات کاشان را به طور کامل معرفی کرده‌ایم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
 1. حسین عبدالهی نصرآبادی ازتهران می‌گوید

  انجمن توسعه سفیدشهر کاشان
  انجمن توسعه سفیدشهر(نصرآباد کویرکاشان (نصرآبادیهای مقیم تهران)

  باسلام-قابل توجه گردشگران ازآثارتاریخی و باستانی شهر دارالفضل سفیدشهر(نصرآبادکویر) در۱۷کیلومتری شمال کاشان بازدید نمائید و لذت ببرید
  ۱-آستانه مقدسه بی بی سکینه خاتون س واقع درمحله زیارت سفیدشهر
  ۲-آستان مقدس شاهزاده ابراهیم ع واقع در دشتهای سرسبز جاده سفیدشهر به مشکات
  ۳- آب انبار تاریخی سفیدشهر
  ۴-قلعه های تاریخی ملک اباد -سفید -رضاآباد-قاسم ابادو وزیر
  ۵-دشت زیبای کویر درشمال سفیدشهر
  ۶-پار ک زیبای زنده یادباقری ورودی شهر سفیدشهر
  ۷-خانه های تاریخی آقاسیدمحمد-وکیل
  ۸-شهرزیرزمینی ومهرکده نرسه سفیدشهر
  ۹-قدمگاه علی ع سفیدشهر
  ۱۰-دشتهای وسیع وزیبای پنبه و طالبی و باغهای پسته سفیدشهر
  ۱۱-دشتهای وسیع وزیبای کشت گل محمدی برای اولین باردرسفیدشهر
  ۱۲-جنگلبانی شهیددستغیب (درختان دست کاشت کویری ) دردل کویردرشمال سفیدشهر
  ۱۳-ساختمان تاریخی چهل دختران زیارت
  ۱۴-مسجد تاریخی زیارت
  ۱۵-روستای تاریخی وکویری تقی آبادسفیدشهر

  باتشکر-مهندس حسین عبدالهی نصرآبادی
  انجمن توسعه سفیدشهر (نصرآبادیهای مقیم تهران)