معرفی مراکز خرید استانبول تا در استانبول ارزان خرید کنید

زیبایی‌ها و تنوع جاذبه‌های گردشگری در استانبول، آن قدر زیاد است که می‌تواند چندین روز زمان شما را در سفر بگیرد. اما طبیعی است که دل‌تان بخواهد خرید در استانبول را هم تجربه کنید. برخی از افراد نیز بیشترین انگیزه‌شان برای سفر به استانبول خرید است. وجود انواع لباس‌های زیبا و باکیفیت زنانه، مردانه و بچگانه از برندهای متفاوت، دلیل اصلی افراد برای انتخاب استانبول است. علاوه بر این خرید ارزان در استانبول، عامل دیگری است که هموطنان‌مان این شهر را برای خرید انتخاب می‌کنند. برای سفری آسان و خریدی به صرفه، می‌توانید با تور استانبول راهی این شهر شوید و با یک برنامه حساب‌شده، خرید مناسبی داشته باشید.

علاوه بر خرید، با مدیریت هزینه‌ها در سفر به استانبول، سفری مقرون به صرفه را تجربه خواهید کرد.

بهترین زمان خرید در استانبول

اگر به دنبال خرید ارزان در استانبول برای خرید هستید، باید بهترین زمان خرید در استانبول را نیز بدانید. برای این زمان، چند گزینه پیش روی شماست. اصلی‌ترین و بهترین زمان خرید در استانبول از این قرارند:

حراج قبل از کریسمس

حدودا یک هفته قبل از کریسمس، حراج سال نو میلادی در استانبول آغاز می‌شود. شما در این مدت می‌توانید انواع لباس‌های شیک و باکیفیت را با قیمت مناسب بیابید. حراج سال نو تا اوائل ژانویه هر سال ادامه دارد.

حراج کریسمس استانبول

حراج تابستانی

حراج تابستانی نیز در فهرست بهترین زمان خرید در استانبول قرار می‌گیرد. حراج تابستانی استانبول از حدود خرداد ماه شروع می‌شود و تا مرداد ادامه خواهد داشت. گفتنی است این فصل نه تنها برای خرید بلکه برای گردش و تفریح در استانبول نیز بسیار مناسب است.

در واقع بهترین زمان سفر به استانبول از حدود اردیبهشت ماه شروع می‌شود و تا پایان تابستان ادامه دارد. بنابراین علاوه بر تفریح می‌توانید روی خرید ارزان در استانبول در این دوره حساب کنید.

اگر برنامه‌ای برای اقامت دارید، حتما بهترین هتل های استانبول را بشناسید.

حراج ایام عید

یکی دیگر از ایام مناسب برای رفتن به مراکز خرید استانبول، روزهای نزدیک به اعیاد فطر و قربان است. از آنجایی که این دو روز، از مهم‌ترین اعیاد ترکیه به شمار می‌آیند، حراج‌های مناسبی نیز دارند. شما برای خرید ارزان در استانبول، حدود 2 تا 4 روز قبل از این دو عید، کافی است در استانبول حضور داشته باشید. قیمت‌های لباس‌ها در این حراج‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. تا برخی از موارد قیمت اجناس تا 90 درصد ارزان می‌شود.

حراج در استانبول

ارزانترین مراکز خرید استانبول

اما برای خرید ارزان در استانبول، به غیر از بهترین زمان، می‌توانید به دنبال مراکز خرید ارزان استانبول نیز باشید. از میان تمام مراکز خرید متعدد و متنوعی که وجود دارد، می‌توان برخی را به عنوان مراکزی برای خرید ارزان در استانبول معرفی کرد. در اینجا آدرس مراکز خرید استانبول نیز از طریق گوگل‌مپ در دسترس است تا راحت‌تر به مقصد برسید.

مرکز خرید ارزان در استانبول

۱- مرکز خرید فروم استانبول (forum Istanbul)

برای خرید ارزان در استانبول، گزینه‌های متعددی پیش روی شماست. یکی از این گزینه‌ها، مرکز خرید فروم استانبول است. البته برخی معتقدند که کالاهای این مرکز چندان هم ارزان نیست. اما اگر کمی خوش‌شانس باشید می‌توانید در زمان‌های حراج، خرید مفصلی داشته باشید. علاوه بر حراج‌های هرزگاهی، اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد هم می‌توانید از حراج مرکز خرید فروم استانبول به بهترین نحو استفاده کنید. این مرکز خرید از ساعت 10 صبح تا 10 شب فعال است.

مرکز خرید فروم استانبول

آدرس مرکز خرید فروم در گوگل مپ

۲-  اوتلت اولویوم استانبول (Olivium Outlet Center)

یکی دیگر از مراکز خرید استانبول، مرکز خرید اوتلت اولویوم استانبول است. در این مرکز نیز احتمالا می‌توانید اجناسی با قیمت‌های مناسب بیابید. خصوصا اینکه برخی اوقات، این مرکز تخفیف‌هایی را هم برای مشتریان خود درنظر می‌گیرد. علاوه بر این می‌توانید برای تفریح هم به این مرکز بروید. سالن سینما، سالن بولینگ و مراکز بازی کودکان این مرکز را به محلی مناسب برای سرگرمی تبدیل کرده است.

مرکز خرید اوتلت اولویوم استانبول

آدرس مرکز خرید اوتلت اولویوم در گوگل مپ

۳- مال آو استانبول (Mall of Istanbul)

مال آو استانبول نیز یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است. این مرکز در ساختمانی 4 طبقه ساخته شده و بسیار بزرگ است. بنابراین اگر بخواهید کالاهای ارزان را در این مجتمع بیابید، باید حسابی زمان بگذارید. مال آو استانبول علاوه بر فروشگاه‌های متعدد، مراکز تفریحی نظیر سینما و شهربازی نیز دارد. از ساعت 10 صبح تا 10 و نیم شب می‌توانید در این مرکز بچرخید و خرید کنید.

مال آو استانبول

آدرس مرکز خرید مال آو در گوگل مپ

 

۴- مرکز خرید کانیون مال (Kanyon Shopping Mall)

گزینه‌ای دیگر برای خرید ارزان در استانبول، مرکز خرید کانیون مال است. این مرکز بخشی از یک برج 30 طبقه و دارای 160 فروشگاه است. شاید این مرکز به نظرتان بیش از حد شلوغ به نظر برسد اما بخش قابل‌توجهی از این جمعیت، مربوط افرادی است که برای تماشای تئاتر به سالن‌های این مجموعه می‌آیند. این مرکز خرید از ساعت 10 صبح تا 10 شب پذیرای شما خواهد بود.

مرکز خرید کانیون مال

آدرس مرکز خرید کانیون مال در گوگل مپ

۵- مرکز خرید اُپتیمیوم اوتلت (Optimum Outlet)

مرکز خرید اپتیمیوم در آتاشهیر و یکی از مناطق اعیان‌نشین استانبول واقع شده است. از آنجایی که این منطقه نسبتا گران به شمار می‌آید، مرکز خرید اپتیمیوم اوتلت به طور نسبی و در این موقعیت ارزان به نظر می‌رسد. اما به طور کلی اجناس این مرکز چندان ارزان نیست. حتی اگر نمی‌خواهید در این مرکز خرید کنید، می‌توانید برای غذا خوردن در رستوران‌های متنوع به اپرمیوم اوتلت بروید. ساعت کاری این مرکز بین 10 صبح تا 10 شب است.

مرکز خرید اُپتیمیوم اوتلت

آدرس مرکز خرید اپتیمیوم اتلت در گوگل مپ

۶- مرکز خرید بی اوغلو ایش (istanbul Beyoğlu İş )

برای خرید ارزان در استانبول، حتما به مرکز خرید بی اوغلو ایش سر بزنید. این مرکز نه چندان لوکس در خیابان استقلال واقع شده است. شما در این مرکز کالاهایی نظیر لباس را فراوان می‌یابید البته اجناس این مرکز از برندهای معروف نیستند. بی اغلو ایش از مراکز خرید پوشاک ارزان استانبول به شمار می‌آید. از ساعت 9 صبح تا 10 شب می‌توانید در بی اوغلو ایش، خرید کنید.

مرکز خرید بی اوغلو ایش

۷- مرکز خرید استار سیتی اوتلت (Starcity Outlet)

یکی دیگر از مراکز خرید ارزان استانبول، استار سیتی اوتلت است. این مرکز تفریبا نوساز محسوب می‌شود. علاوه براین، مرکز خرید استار سیتی اوتلت، به فرودگاه آتاتورک نیز نزدیک است. بین ساعت 10 صبح تا 10 شب، می‌توانید در این مرکز خریدتان را انجام دهید.

اگر سفر هوایی دارید حتما فرودگاه های استانبول را بشناسید.

مرکز خرید استار سیتی اوتلت

آدرس مرکز خرید استار سیتی اتلت در گوگل مپ

۸- مرکز خرید ویاپورت استانبول (Viaport)

مرکز خرید ویاپورت هم از آن مراکزی است که می‌توانید در آنجا به خرید ارزان در استانبول فکر کنید. این مرکز نسبتا بزرگ دارای 250 فروشگاه است. فروشگاه‌هایی که با انواع کالاهای شیک می‌توانند کوله بار سفر شما را پر کنند. علاوه بر فروشگاه، تعدادی هم کافه در این مرکز خرید وجود دارد که می‌تواند محلی برای استراحتی کوتاه بین خریدهایتان باشد. از 10 صبح تا 10 شب، این مرکز خرید فعال است.

مرکز خرید ویاپورت استانبول

آدرس مرکز خرید ویاپورت در گوگل مپ

بازارهای استانبول

شما برای خرید ارزان در استانبول، علاوه بر مراکز خرید مجلل می‌توانید سری به بازارهای استانبول هم بزنید. در ادامه با دو نمونه از بازارهای سنتی استانبول آشنا شوید.

بازارهای استانبول

 ۱- بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول، علاوه بر مرکز خرید، یکی از آثار تاریخی و گردشگری مهم این شهر هم است. بازار بزرگ استانبول که یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده دنیا است، با سبک و معماری خاص خود، حال و هوای متفاوتی دارد. با این اوصاف، این بازار تعداد زیادی گردشگر را هم به خود جذب می‌کند. در این بازار  انواع ادویه، ظروف سفالی، فانوس و زیورآلات را می‌یابید.

بازار بزرگ استانبول

۲- بازار مصری

یکی دیگر از بازارهای استانبول، بازار مصری است. در این بازار انواع ادویه‌ها با تنوع قابل توجه و به فراوانی در دسترس هستند. علاوه بر ادویه، شیرینی‌هایی نظیر انواع باقلوا را نیز می‌توانید از این بازار بخرید. زیتون، اسانس‌های مختلف و آجیل نیز در بازار مصری به فروش می‌رسد.

بازار مصری

عمده فروشی های استانبول

عمده‌فروشی‌ها هم از مهم‌ترین مراکز خرید ارزان استانبول به شمار می‌آیند. محله مِرتِر، یکی از این محلات است. شما می‌توانید در این محله انواع تولیدی‌های لباس ترک را بیابید و خریدهای‌تان را انجام دهید.

دیگر مرکز خرید استانبول که می‌توانید کالاهایی با قیمت ارزان در آن بیابید، بازار بزرگ استانبول است. اگر قصد شما خرید لباس است می‌توانید به گاپالی چارشی بروید و از عمده‌فروشی‌ها، لباس بخرید.

بازار مرتر استانبول

البته دو مورد بالا که از آنها به عنوان مراکز خرید ارزان استانبول یاد شد، بیشتر مناسب کسانی است که خریدهای عمده دارند. اگر شما قصدتان‌ خرید عمده نیست، می‌توانید به برخی دیگر از بازارها و مراکز خرید ارزان استانبول نیز سر بزنید.

برآورد کنید

اگر می‌خواهید با سفر به استانبول، خرید ارزان قیمت و باصرفه‌ای داشته باشید، توصیه‌هایی که پیشتر آمد، می‌تواند به شما کمک کند. اما این تمام ماجرا نیست. در صورتی که تنها انگیزه‌تان برای سفر خرید است، کمی دقت کنید. گاهی اوقات هزینه سفر آنقدر زیاد است که در مقایسه با تخفیفی که می‌گیرید، چندان ارزنده نیست.

سفر به استانبول

به خصوص در حال حاضر که با افزایش قابل توجه نرخ ارزهای خارجی مواجه هستیم. بنابراین بهتر است قیمت تور استانبول یا بلیط هواپیما استانبول و هزینه‌های رزرو هتل را در نظر بگیرید؛ سپس با تخفیف‌های احتمالی مقایسه کنید و در نهایت تصمیم بگیرید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.