بلیط هواپیما استانبول

استانبول

استانبول، بزرگترین شهر ترکیه، این روزها یکی از مقاصد اصلی سفر برای ایرانیان است. گردشگران ایرانی برای سفر به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه نیازی به گرفتن ویزا ندارند و همین موضوع، استقبال از سفر به ترکیه را بیشتر هم کرده است.
با گران شدن ارز، ارزش لیر همچنان به ارزش پول ایران نزدیک است، به همین دلیل سفر ایرانیان به تنها شهر اروپایی-آسیایی دنیا همچنان رونق دارد.
استانبول بیشتر از 20 ساحل دارد و به خاطر مساجد و کاخ‌های باشکوه آن که اغلب یادگاری از دوران عثمانی هستند و شکوه سلطان‌های آن دوران را به رخ می‌کشند، بهشتی برای گردشگران شده است. مراکز خرید استانبول، امکان خرید از برندهای اروپایی و آمریکایی که کمتر در ایران شعبه دارند یا خرید اجناس باکیفیت با قیمت‌های مناسب را یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی برای ایرانیان کرده است.
نمی‌شود تا استانبول رفت و اسکندر کباب و کباب نصرت و باقلوا در کنار چایی در آن لیوان‌های کمر باریک را امتحان نکرد.

آب و هوا

قیمت بلیط هواپیما استانبول

ماهان چارتری هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
آسمان چارتری هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
تابان چارتری هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
قشم ایر چارتری هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
ایران ایر چارتری یکشنبه تا جمعه
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
ایران ایر تور دوشنبه، چهارشنبه و جمعه
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
Atlas Global هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
Turkish Airlines هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها
Pegasus هر روز هفته
دارای بیمه مسافرتی
مشاهده پروازها

قوانین ویزا استانبول

مسافران ایرانی، می‌توانند بدون نیاز به ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند. طبق لیستی که در سال ۲۰۱۶ صادر شده، کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در مجموع ۱۱ کشور است و ترکیه یکی از این کشورهاست. بعد از ورود به ترکیه تا ۹۰ روز اجازه ماندن در این کشور را دارید.

در صورتی که قصد توقف و سپس ترانزیت و میان مسیر را از کشور ترکیه دارید می‌بایست زمان توقف خود را بیش از 24 ساعت انتخاب نمایید. در صورتی که میزان توقف خود را 24 ساعت و یا کمتر انتخاب کنید، قوانین ترانزیت حاکم است و تحویل دادن و یا ندادن بار در میان مسیر با تصمیم ایرلاین مربوطه انجام می‌شود. (مثال: مسافری که پرواز تهران امستردام با هواپیمایی ترکیش دارد و قصد توقف در شهر ترکیه دارد می‌بایست ساعت توقف خود را بیش از 24 ساعت انتخاب کند اگر ساعت توقف کمتر از 24 ساعت باشد، قوانین ترانزیت حاکم است و بار تحویل داده نمی‌شود)

مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا دارند در صورتی که شروع سفرشان از ایران نباشد (برای مثال از تهران به استانبول یک پرواز جدا تهیه کننده و ادامه مسیر را پرواز استانبول-آمستردام-تورنتو را دریافت کنند) ایرلاین پرواز دوم تنها در صورت دارا بودن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و یا ویزای کشورهای ترانزیت در این پرواز، اجازه پرواز به ایشان از این مسیر را خواهد داد. لذا در صورت دارا نبودن پاسپورت آمریکایی یا کانادایی و تمایل به خرید این پرواز، حتما نسبت به اخذ ویزای کشورهای ترانزیت اقدام نمایید.

مجله گردشگری علی‌بابا