فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس، قطار و هواپیما

فاصله تهران تا مشهد چند ساعت و چند کیلومتر است؟ (با اتوبوس، قطار و هواپیما)

یکی از مسائل مهم در برنامه‌ریزی سفر، دانستن فاصله بین مبدا و مقصد است. چرا؟ خب به هر حال بهتر است بدانید که چند ساعت در راه هستید، چه زمانی به مقصد می‌رسید، چقدر سوخت نیاز دارید (برای ماشین شخصی) و… . به همین خاطر امروز در مجله گردشگری علی‌بابا می‌خواهیم فاصله تهران تا مشهد را با هواپیما، قطار و اتوبوس بخوانیم.

مسیر تهران تا مشهد 900 کیلومتر است که بین 11 تا 13 ساعت با اتوبوس طول می‌کشد.

فاصله ریلی تهران تا مشهد تقریبا 900 کیلومتر است که با قطار عادی بین 10 تا 11 ساعت و با قطار سریع السیر بین 6 تا 8 ساعت طول می‌کشد.

بین یک و نیم تا دو ساعت (از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه مشهد)

فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس

سفر به مشهد از طریق تور مشهد یا سفر شخصی برای زیارت امام رضا(ع) همیشه دلپذیر و فوق‌العاده است، اما شاید بهتر است قبل از شروع سفر از خودتان بپرسید که فاصله تهران تا مشهد چقدر است؟ جواب دادن به این سوال می‌تواند شروع خوبی برای برنامه‌ریزی برای سفر باشد (هم از نظر زمانی و هم مالی).

فاصله تهران تا مشهد تقریبا 900 کیلومتر (دقیقا 898 کیلومتر) است. اینکه بپرسید فاصله تهران تا مشهد چند ساعت است بستگی به این دارد که با ماشین شخصی می‌روید یا اتوبوس؛ اتوبوس‌تان عادی است یا تندرو؛ شرایط آب و هوایی و ترافیک چطور است و کلی مورد دیگر که روی فاصله زمانی تهران تا مشهد تاثیر می‌گذارد، اما در کل با ماشین شخصی بین 11 تا 13 ساعت و با اتوبوس بین 12 تا 14 ساعت در راه خواهید بود.

اینجا می‌توانید نقشه مسیر تهران به مشهد را روی گوگل مپ ببینید:

 

می‌توانید بلیط اتوبوس تهران مشهد را همین الان از علی بابا بخرید.

فاصله تهران تا مشهد با قطار

در یک نگاه کلی، مسیر تهران تا مشهد با قطار بستگی به این دارد که با قطار سریع السیر می‌روید یا قطار عادی. اما در کل اگر می‌خواهید بدانید فاصله تهران تا مشهد با قطار چند ساعت است، روی 10 الی 11 ساعت (با قطار عادی) حساب کنید. مسیر ریلی تهران تا مشهد حدودا 900 کیلومتر است و ایستگاه‌هایی که قطار در آن‌ها توقف می‌کند در هر سفر فرق می‌کند.

نمی‌توان به طور دقیق گفت از بین شرکت‌های سفرهای ریلی کدام‌یک بهترین قطار تهران مشهد است، اما در مجموع قطارهای پنج ستاره، اقتصادی، صندلی‌دار و… متنوعی در این مسیر وجود دارد که دست شما را برای انتخاب باز خواهند گذاشت.

در کل ایستگاه های قطار بین تهران و مشهد این موارد هستند:

  • سمنان
  • شاهرود
  • نقاب
  • نیشابور

راستی حالا که صحبت از مدیریت سفر شده، قبل از سفر حتما هزینه سفر به مشهد را خودتان حساب کنید و بعذ از آن، با چند کلیک ساده، خرید بلیط قطار از علی بابا را انجام بدهید.

فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

برای افرادی که می‌خواهند خیلی سریع و با آسایش تمام سفر کنند (و البته دغدغه مالی چندانی ندارند)، هواپیما گزینه اول است. سوالی که این‌جا پیش می‌آید این است که مدت زمان پرواز تهران به مشهد چقدر است؟ شاید برایتان عجیب باشد ولی مسیری که با اتوبوس، خودروی شخصی و قطار بیش از 10 ساعت طول می‌کشد، در سفر از تهران به مشهد با هواپیما بین 1 ساعت و نیم الی 2 ساعت طول می‌کشد.

اگر دقیق‌تر بخواهیم بگوییم، فاصله هوایی تهران تا مشهد تقریبا 730 کیلومتر است که بعد از آن دیگر وارد فرودگاه مشهد می‌شوید. در نظر داشته باشید که برای سفر هوایی به بلیط هواپیما مشهد نیاز دارید که تهیه آن از علی‌بابا امکان‌پذیر است.

باز هم در مورد فاصله تهران تا مشهد سوال دارید؟

در این مقاله سعی کردیم تمام راه های تهران تا مشهد را به همراه مدت زمان و طول مسیر برای شما شفاف کنیم. اگر باز هم سوالی برایتان پیش آمده، حتی درباره اقامت و هتل مشهد حتما برای ما بنویسید.

در آخر فراموش نکنید تفاوتی ندارد با چه وسیله نقلیه‌ای به مشهد سفر می‌کنید. تنها نکته مهم این است که بتوانید با برنامه‌ریزی برای زیارت، سیاحت، شکم‌گردی و به طور ویژه تجربه طعم غذاهای سنتی مشهد وقت کافی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.