آشنایی با تفریحات قشم؛ از زیر دریا تا لذت پرواز در آسمان جزیره

معرفی بهترین و جذاب‌ترین تفریحات قشم

فکر می‌کنید کدام شهر برای گذراندن تعطیلات آخر هفته یا مسافرت‌های خانوادگی بهتر است؟ بدون تردید در کشورمان جاذبه‌های دیدنی و مناطق بکر به قدری وجود دارد که انتخاب را سخت می‌کند، ولی وقتی حرف از دریا، طبیعت بکر و تفریحات آبی در میان باشد، چه مقصدی بهتر از قشم! تا دلتان بخواهد، در جزیره قشم بازی و تفریح وجود دارد که وقت برای سر خاراندن نخواهید داشت.

تفریحات جزیره قشم آنقدری وسوسه‌انگیز هستند که قبل از به پایان این مطلب از مجله گردشگری علی بابا ، احتمالا فوری تور قشم از علی بابا را رزرو کنید. پس خودتان را برای سفر به سرزمین هیجان‌انگیز جزیره قشم آماده کنید تا آدرنالین خون‌تان به اوج برسد.

از مهیج‌ترین تفریحات آبی قشم فلای بورد، قایق سواری، شاتل سواری، بنانا سواری، اسکی روی آب، اسکوتر زیردریایی، غواصی، پاراسل، جت اسکی و پارک آبی قشم هستند.

بله. غواصی نیاز به شنا ندارد و با انجام آموزش‌های لازم غواصی آسان خواهد بود.

قیمت بلیط جت اسکی با احتساب تخفیف‌های تابستان در سال 1400 حدود 250 هزار تومان است.

تفریحات آبی قشم

آماده‌اید با دوست‌داشتنی‌ترین و جذاب‌ترین تفریحات قشم آشنا شوید؟ پس به اتفاق هم لذت تک‌به‌تک تفریحات آبی قشم را تجربه خواهیم کرد. بی‌شک حس هیجان و لذت بازی‌های آبی قشم را بعد از یک بار تجربه تا عمر دارید، فراموش نخواهید کرد.

پاراسل قشم؛ از مهیج‌ترین تفریحات قشم

پرواز بر فراز آب‌های نیلگون خلیج‌فارس، لذتی که به هیچ شکل نمی‌توان از آن گذشت. بعد از اینکه با تور قشم از علی بابا به جزیره قشم رفتید، پاراسل یا همان چترسواری را از دست ندهید. هنگامی که برای اولین بار در آسمان اوج می‌گیرید، تماشای جزیره با آن همه زیبایی‌ واقعا حیرت‌انگیز است.

خوبی پاراسل این است که به صورت تکی یا همراه دوستان و اعضای خانواده به صورت دو نفره و سه نفره انجام می‌شود. احتمالا کنجکاو هستید که پاراسل چگونه در آسمان به پرواز در می‌آید؟ در جواب باید بگوییم، بعد از اینکه روی پاراسل سوار شدید، این چتر به یک قایق موتوری متصل شده که با حرکت قایق، چتر هم حرکت می‌کند.

تفریحات قشم

نکاتی که باید بدانید

 • ساعت مراجعه بین 10 صبح تا 4 بعدظهر
 • قیمت بلیط پاراسل در سال 1400 حدود 150 هزار تومان
 • پاراسل برای افراد 5 تا 10 سال اگر دارای شرایط مناسب باشند، مانعی ندارد.
 • مدت زمان پرواز برای کودکان 6 دقیقه و ارتفاع بین 70 تا 90 متری است.
 • پاراسل برای بزرگسالان 15 دقیقه و تا ارتفاع حدودی 150 تا 300 متر بالا می‌رود.
 • امکان استفاده دو یا سه نفر از یک چتر به صورت همزمان (مجموع وزن کم‌تر 200 کیلوگرم و با صلاحدید ناخدا)
 • مدت پرواز در بالاترین ارتفاع حدود 5 تا 15 دقیقه.

قایق سواری از تفریحات جزیره قشم

قایق‌سواری از قدیم الایام در سواحل قشم وجود داشته و از پرطرفدارترین تفریحات آبی قشم به شمار می‌رود. قایق‌سواری برای کسانی که از تفریحات مهیج قشم کمی ترس دارند یا برعکس، می‌خواهند به صورت گروهی لذت هیجان قایق‌سواری را تجربه کنند، پیشنهاد می‌شود.

بیش‌تر قایق‌های قشم تندرو هستند و با سرعت بالایی که دارند، قایق روی موج‌های آب می‌افتد! در همین موقع با جدا شدن قایق از سطح آب، حس معلق بودن به شما دست می‌دهد که تجربه لذت‌بخشی از قایق‌سواری برای شما به ارمغان می‌آورد.

قایق سواری

نکاتی که باید بدانید

 • قایق سواری مناسب 1 تا 4 نفر (بسته به ظرفیت قایق)
 • بستن جلیقه نجات ضروری است.
 • قیمت بلیط قایق سواری متفاوت است.
 • محدودیت سنی ندارد.
 • مدت زمان قایق سواری 15 دقیقه است.

اسکوتر زیردریایی یکی دیگر از تفریحات آبی قشم

دوست دارید به دنیای زیر دریا سفر کنید، ولی شنا بلد نیستید؟ نگران نباشید، اسکوتر زیردریایی قشم را تجربه کنید. راستش را بخواهید، حرف زدن از این بازی هم هیجان‌انگیز است، چه برسه این رویا با اسکوتر زیردریایی به واقعیت تبدیل شود. اگر به کشف آبزیان و تماشای موجودات زنده دریا علاقه دارید، این تفریح بسیار جذاب را از دست ندهید.

اسکوتر شبیه به یک موتور است که به دستگاه اکسیژن وصل می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر همراه دوستانتان هستید، برای اینکه بیش‌تر به شما خوش بگذرد به صورت گروهی اسکوتر سواری کنید.

اسکوتر زیردریایی

نکاتی که باید بدانید

 • اسکوتر سواری برای افراد بالای 12 سال مناسب است.
 • این بازی برای افرادی با سابقه بیماری‌هایی مثل ناراحتی قلبی، ناراحتی تنفسی، فشار خون بالا و خانم‌های باردار، ممنوع است.

جت اسکی از محبوب‌ترین تفریحات آبی قشم

مگر می‌شود عاشق دریا آن هم از نوع خلیج‌فارس باشید، ولی لذت سرعت و هیجان روی آب‌های خلیج را تجربه نکنید! بازی جت اسکی یکی از بهترین و لاکچری‌ترین تفریحات قشم به شمار می‌رود. این تفریح را اغلب آقایون تجربه می‌کنند. اکثر آقایان حتی یک بار هم که شده، لذت این تفریح را تجربه کرده‌اند.

تفریحات قشم

نکاتی که باید بدانید

 • ساعت مراجعه از 10 صبح تا 4 بعدظهر
 • قیمت بلیط جت سواری برای هر نفر در سال 1400 حدود 250 هزار تومان است.
 • قابل استفاده برای آقایان و بانوان
 • مدت جت سواری با رعایت نکات ایمنی 15 دقیقه است.
 • بستن جلیقه نجات ضروری است.

اسکی روی آب از تفریحات قشم

این بازی مهیج ویژه افراد نترس است. نترس! شاید خنده‌دار باشد کسی در مقابل تفریحات آبی قشم کوتاه بیاید. تفریحات قشم به قدری جذاب و مهیج هستند که کم‌تر کسی پیدا می‌شود در برابر اسکی روی آب قشم، نه بگوید. حالا که دل‌تان را حسابی آب کردم، کمی بیش‌تر با این بازی آشنا می‌شویم. در اسکی روی آب شما با چهار وسیله در ارتباط هستید، عینک مخصوص، طناب، جلیقه نجات و اسکی.

بعد از پوشیدن کفش مخصوص اسکی به‌وسیله طنابی که به قایق یا جت وصل است، روی آب‌ها هیجان موج سواری را تجربه می‌کنید.

اسکی روی آب

نکاتی که باید بدانید

 • مدت زمان اسکی روی آب 15 دقیقه است.
 • اگر شرایط جوی مناسب نباشد، امکان بازی وجود ندارد و مبلغ عودت داده خواهد شد.

فلای بورد؛ تجربه‌ی پرواز روی آب

تفریحات آبی قشم آن قدر زیاد و دوست‌داشتنی هستند که آدم واقعا می‌ماند کدام یکی را انتخاب کند! اگر برای خرید بلیط فلای بورد دو دل بودید، کافی است یک بار کسی را که در حال فلای بورد سواری است، ببینید. شک ندارم بعد از تماشای این بازی در صف خرید بلیط فلای بورد خواهید ایستاد.

فلای برد از جدیدترین و همینطور از تفریحات گران قیمت قشم به حساب می‌آید، با این حال همه برای این بازی سر و دست می‌شکنند. برای انجام این بازی ابتدا به شما آموزش‌های لازم گفته می‌شود تا به راحتی بتوانید حفظ تعادل داشته باشید.

در اولین قدم به یک جت اسکی وصل خواهید شد و با کمک فشار آب و حرکت جت اسکی از سطح دریا کنده می‌شوید. از الان بگوییم جدا شدن شما از سطح دریا به احتمال زیاد با جیغ و فریاد همراه است، البته از روی دلخوشی و هیجان.

فلای بورد از تفریحات قشم

نکاتی که باید بدانید

 • زمان مراجعه 9:30 صبح تا 6 بعدظهر
 • قیمت بلیط فلای بورد در سال 1400 حدود 200 هزار تومان است.
 • فلای بورد برای افرادی بالای 18 سال مجاز است.
 • بستن جلیقه نجات ضروری
 • مدت زمان بازی 15 دقیقه
 • مناسب برای بانوان و آقایان
 • بالا رفتن به کمک فشار آب تا چند متر

شاتل سواری از تفریحات ثشم

در سفر به قشم تفریحاتی که حین هیجان قیمت نسبتا ارزانی هم دارد، شاتل‌سواری است. این بازی مثل بناناسواری از تفریحات آبی قشم است که هر زمان به ساحل قشم بروید این تیوپ‌ها را روی آب خواهید دید. در شاتل‌سواری حداکثر 4 نفر می‌توانند بنشینند که به‌وسیله قایق تندرو یا جت کشیده می‌شوند.

شاتل سواری

نکاتی که باید بدانید

 • بستن جلیقه نجات و کلاه ضروری است.
 • مدت زمان بازی 15 دقیقه است.
 • قیمت بلیط شاتل‌سواری در سال 1400 حدود 80 هزار تومان است.

بناناسواری از تفریحات جزیره قشم

شمار تفریحات جزیره قشم کم نیستند، به‌خصوص اگر دوست دارید لذت هیجان را به صورت گروهی تجربه کنید. تیوپ‌های موزی شکل بنانا یکی دیگر از تفریحات قشم هستند که به صورت تک نفره تا پنج نفره انجام می‌شود. برای انجام این بازی بعد از نشستن روی تیوپ، شما به وسیله قایق‌های تندرو یا جت بوت با سرعت بسیار بالایی کشیده می‌شوید.

هیجان بناناسواری به حدی است که همزمان با کشیده شدن تیوپ، صدای جیغ و خنده‌های شما در دریا شنیده می‌شود. سرعت و هیجان بناناسواری نسبت به شاتل سوار بیش‌تر است.

بناناسواری

نکاتی که باید بدانید

 • مدت زمان بازی 10 دقیقه
 • استفاده از کلاه ضربه‌گیر و جلیقه نجات ضروری

غواصی از تفریحات آبی قشم

دیدن موجوات دریایی آن هم از نزدیک مثل انواع ماهی‌ها، شقایق دریایی، عروس دریایی، مرجان و صدف‌ها آرزوی خیلی از افراد بود تا اینکه به لطف غواصی در قشم به حقیقت پیوست. پس به اتفاق هم با تن کردن لباس غواصی به سرزمین موجودات دریایی سفر خواهیم کرد. همه‌ تفریحات آبی قشم یک طرف، غواصی هم یک طرف!

تصورش را کنید، برای دیدن دنیای آبی رنگ‌ها می‌توانید تا عمق دو تا پنج متری بروید و از جزیره قشم زیباترین خاطره را به یادگار ببرید.

تفریحات آبی قشم

نکاتی که باید بدانید

 • قبل از انجام غواصی، یک آموزش 20 دقیقه‌ای به متقاضی داده می‌شود.
 • قیمت بلیط غواصی در سال 1400 حدود 300 هزار تومان
 • ساعت مراجعه از 10 صبح تا 4 بعدظهر
 • مناسب برای بانوان و آقایان و افراد بالای ده سال
 • برای غواصی نیاز به بلد بودن شنا نیست.

پارک آبی قشم از بهترین مراکز تفریحات قشم

پارکی به مساحت 2 هزار مترمربع به‌یقین می‌تواند ازجمله بهترین تفریحات قشم را در خود جای دهد. پارک آبی قشم از پارک‌های معروف و باکیفیت ایران است که در همسایگی خلیج فارس قرار دارد. این پارک یک ایستگاه فراموش‌نشدنی برای گذراندن اوقات خوش کنار عزیزان‌تان به شمار می‌رود. در این پارک می‌توانید ساعت‌ها به تفریح بپردازید.

از امکانات و تجهیزات مدرن این مجموعه سالن بیلیارد، استخر، چاله فضایی، شیب مستقیم، سرسره‌های منحنی، حمام سونا، جکوزی، کافی‌شاپ و … است.

مراکز تفریحی جزیره قشم

مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین

مجموعه نگین فعالیت خود را از سال 1393 آغاز کرد. در این مجموعه تفریحات آبی نظیر پاراسل، جت اسکی، بنانا، شاتل، قایق سواری و فلای بورد ارائه می‌شود.

مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین روی گوگل مپ

کلوپ غواصی دلفین مرجان قشم

این کلوپ در سال 1390 افتتاح شد. تفریحات هیجان‌انگیزی چون شاتل، بنانا، جت سواری، غواصی، قایق‌سواری و فلای بورد در این مرکز ارائه می‌شود. همچنین امکان عکاسی و فیلمبرداری زیر آب برای گردشگران وجود دارد.

کلوپ غواصی دلفین مرجان قشم روی گوگل مپ

کلوپ تفریحات دریایی ساحل طلایی

در این مرکز بازی‌های آبی مثل قایق سواری، جت اسکی، شاتل، بنانا، اسکی روی آب و غواصی انجام می‌شود. در کلوپ ساحل طلایی علاوه‌بر عکاسی و فیلمبرداری زیر آب، دوره‌های آموزش غواصی صورت می‌گیرد.

کلوپ ساحل طلایی قشم روی گوگل مپ

پارک های قشم برای تفریح

بعد از یک روز آبی هیجان‌انگیز برای تجدید قوای دوباره بدن به چه چیزی نیاز دارید؟ پارک‌های قشم از بهترین مقاصد تفریحات قشم محسوب می‌شوند. هر زمان که به این پارک‌ها بروید، روی زمین جا برای سوزن انداختن نیست! پس بدون معطلی از پارک‌های قشم دیدن می‌کنیم.

پارک زیتون از معروف‌ترین پارک های قشم

پارک زیتون قشم محیطی با صفا و سرسبز است که برای مسافران از گزینه‌های اصلی استراحت محسوب می‌شود. چیزی که پارک زیتون را به یکی از محبوب‌ترین پارک های قشم تبدیل کرده، وجود امکانات رفاهی و آلاچیق‌هایی برای استراحت و اتراق مسافران است.

پارک زیتون از معروف‌ترین پارک های قشم

خوبی‌ها و جاذبه‌های این پارک به فضای دلنشین آن ختم نمی‌شود. از امکانات تفریحی پارک زیتون می‌توان به زمین بازی بسکتبال، والیبال ساحلی، فوتسال و … اشاره کرد که از دید نوجوانان و جوانان بسیار جذاب است.

آدرس پارک زیتون قشم

قشم، خیابان دریا، روبه‌روی تقاطع بلوار چارباغ و خیابان دریا، خیابان زیتون

پارک زیتون روی گوگل مپ

پارک کروکدیل‌ها از دیدنی‌ترین پارک های قشم

یک بازدید فراموش‌نشدنی در تور قشم چه ویژگی‌های خاصی دارد که پارک کروکدیل‌ها ندارد؟ از فضای سبز پارک گرفته تا زیست حیوان‌های ترسناکش هر بازدید کننده‌ای را به سمت پارک کروکدیل‌ها ترغیب می‌کند. این پارک بیش‌تر برای گروه سنی کودکان جذاب است و یک فرصت کم‌یاب برای آشنایی کودکان با حیواناتی مثل کروکدیل، مار، لاکپشت، ایگوآنا، طاووس و… به حساب می‌آید.

پارک کروکدیل‌ها از دیدنی‌ترین پارک های قشم

آدرس پارک کروکدیل قشم

قشم، بزرگراه خلیج فارس

پارک کروکدیل ها روی گوگل مپ

ژئوپارک از تفریحات جزیره قشم

از جاذبه‌های گردشگری و پر طرفدار جزیره قشم که کم‌تر کسی وجود دارد به آنجا نرفته باشد، ژئوپارک قشم است. این منطقه که بازدید از آن برای همه‌ همراهان علی بابا توصیه می‌شود، اولین ژئوپارک خاورمیانه به شمار می‌رود. از سال 1385 این ژئوپارک به‌عنوان یکی از ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو شناخته می‌شود.

زیبایی‌های این منطقه به قدری زیاد است که با چند خط توضیح نمی‌توان آن‌ها را وصف کرد! در ژئوپارک قشم چندین پدیده ارزشمند و خارق‌العاده وجود دارد که اگر به آنجا نرفته باشید به‌یقین اسم آن‌ها به گوشتان خورده است. ژئوپارک از آن نظر جزو بهترین تفریحات قشم به حساب می‌آید که بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و مشهور قشم ازجمله دره ستاره‌ها، دره تندیس‌ها، بام قشم، دره شور، کریان، جنگل حرا، روستای لافت، تالاب پرندگان دوکوهک، جزایر ناز و … را در در قلب خود جای داده است.

آدرس ژئوپارک قشم

قشم، غرب روستاهای کوری و کانی، شرق روستاهای طبل و سلخ

ژئوپارک قشم روی گوگل مپ

پاراگلایدر از تفریحات قشم

احتمالا پاراگلادیر مهیج‌ترین و ترسناک‌ترین تفریحات جزیره قشم به حساب می‌آید که با قیمت بالای آن، ارزش یکبار تجربه را دارد. پرواز بر فراز آسمان آبی قشم! حتی شنیدن این جمله هم لذت‌بخش است. چشم‌هایتان را ببندید و در حالی که خودتان را در جزیره قشم تصور می‌کنید به لذت پرواز و تماشای جزیره از نمای بالا فکر کنید.

تجربه سقوط آزاد فقط به لطف پاراگلایدر سواری امکان‌پذیر است که این کار به واسطه‌ی مربی انجام می‌پذیرد.

پارک های قشمسواحل قشم از محبوب‌ترین تفریحات جزیره قشم

 • ساحل زیتون
 • ساحل روستای شیب دراز
 • ساحل نقره‌ای
 • جزایر ناز
 • ساحل سوزا
 • ساحل روستای مسن
 • ساحل روستای سلخ

از ما به شما همراهان علی بابا نصیحت…

اگر می‌خواهید با کم‌ترین هزینه از تفریحات قشم نهایت لذت را ببرید، در زمان‌های کم مسافر و خلوت به قشم بروید. طبیعی است با اوج گرفتن سفرها قیمت بلیط تفریحات جزیره قشم به حداکثر برسد، ولی در فصل تابستان به‌دلیل گرما مسافران کم‌تری به جزیره سفر می‌کنند.

این اتفاق موجب کاهش بلیط به‌ویژه تفریحات آبی قشم شده که اگر گرما و شرجی هوا را تحمل کنید، فرصتی فوق‌العاده برای خوش‌گذرانی است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
 1. savash می‌گوید

  آدرس جایی که در حال حاضر تفریح پاراسل داشته باشه رو توی قشم میخواستم؟