غواصی در قشم

تماشای دنیای زیر آب با بهترین سایت‌های غواصی در قشم

معرفی بهترین مراکز برای غواصی در قشم زیبا

غواصی در قشم و دیگر جزایر یکی از پرطرفدارترین تفریح‌های آبی محسوب می‌شود و طرفداران زیادی دارد. به‌دلیل استقبال زیاد، مراکز غواصی زیادی در این جزیره تاسیس شده‌اند که هرکدام از آن‌ها در یکی از سواحل قشم قرار دارند. تجربه این تفریح یکی از پیشنهادها برای همه مسافران قشم محسوب می‌شود. آیا شما هم می‌خواهید این ورزش و تفریح کم‌خطر و منحصربه‌فرد را تجربه کنید؟ اگر به این سوال پاسخ مثبت داده‌اید، ما را تا پایان این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا همراهی کنید تا در ادامه با برخی از سایت های غواصی در قشم آشنا شوید.

۱- غواصی در ساحل زیتون قشم

این مجموعه در بلوار دریا و روبه‌روی پارک ساحلی زیتون واقع شده است. زمانی که در این مجموعه به غواصی می‌پردازید، می‌توانید بین ۲ تا ۶ متر از دنیای زیر آب را تماشا کنید. اگر از بین سایت های غواصی در قشم این مجموعه را انتخاب کرده‌‍اید، زمانی که درون آب می‌روید، می‌بینید که در این ساحل جریان آب بسیار ملایم است. ناگفته نماند که علاقه‌مندان به غواصی می‌توانند دوره‌های این مجموعه را گذرانده و مدرک Try Scuba  را از آژانس SSI دریافت کنند.

 • عمق: ۵۵ متر
 • میزان دید: ۲ تا ۶ متر
 • جریان آب: ملایم
 • حداقل سن: ۸ سال
 • مدت زمان غواصی: ۱۵ تا ۲۰ دقیقه
 • گونه‌های جانوری: انواع پروانه‌ماهی، فرشته ماهی، هامور، طوطی‌ماهی، جعبه‌ماهی، ماشه ماهی، آنجل، بزماهی و…

ساحل زیتن برای غواصی در قشم

لوکیشن مرکز غواصی ساحل زیتون قشم روی گوگل مپ

۲- غواصی در سایت تخت‌جمشید قشم

این کلوپ یکی از مهم‌ترین مراکز برای تجربه غواصی محسوب می‌شود. مرکز غواصی تخت‌جمشید نزدیک ساحل زیتون و روبه‌روی پلاژ آقایان قشم قرار گرفته است. وجود صخره‌های متعدد در این سایت، باعث ایجاد منظره‌ای شگفت‌انگیز زیر آب شده است. نکته جالب اینکه به‌دلیل فاصله این مرکز غواصی با برخی دیگر از سایت های غواصی قشم، انواع گونه‌های دیدنی در این مکان نیز با بقیه کلوپ‌ها مشترک است.

 • عمق سایت: ۶ تا ۸ متر
 • میزان دید: ۲ تا ۶ متر
 • وضعیت جریان آب: ملایم

سایت غواصی تخت جمشید

غواصی در دوبه قشم

این سایت یکی از منحصربه‌فردترین مراکز غواصی برای تفریحات آبی قشم است که در نزدیکی روستای سوزا واقع شده است. غواصان با مراجعه ‌به این سایت می‌توانند تا عمق ۲۲ متری شنا کنند. در دوبه باراکوداهای بزرگی مشاهده می‌شود. پیشنهاد ما به شما این است که برای تجربه غواصی در این جزیره به سایت دوبه بروید.

 • عمق: ۲۲ متر
 • میزان دید: ۳ تا ۱۰ متر
 • وضعیت جریان آب: متوسط
 • گونه‌های جانوری: باراکودا

سایت دوبه

لوکیشن روستای سوزا روی گوگل مپ

غواصی در قشم در اسپرینگی (باغ مرجانی)

این مرکز در فاصله ۱۶ کیلومتری از ساحل قشم واقع شده است. کسانی که برای تجربه غواصی در جزیره قشم اسپرینگی را انتخاب می‌کنند، می‌توانند تا ۴۸ متر زیر دریا رفته و به تماشای آبزیان بپردازند. در این سایت یک دشت مرجانی وسیع وجود دارید که هرکسی از تماشای آن به‌ وجد خواهد آمد.

موجودات دریایی که در این سایت مشاهده می‌شود، نسبت به دیگر سایت های جزیره قشم متفاوت هستند. این سایت به‌دلیل جریان آب بسیار تند و خشن اصلا برای افراد مبتدی پیشنهاد نمی‌شود.

 • عمق سایت: ۳۸ تا ۴۸ متر
 • میزان دید: ۱۵ تا ۲۵ متر
 • وضعیت جریان آب: تند و شدید
 • گونه‌های جانوری: مرجان‌های بادبزنی، شیرماهی، هامور، کوسه، سفره‌ماهی، اسب دریایی

اسپرینگی و غواصی در قشم

جزایر ناز بهترین مکان برای غواصی در قشم

جزیره ناز در بخش شرقی قشم واقع شده‌ و از ساحل حدود یک کیلومتر فاصله دارد. اطراف این منطقه ۳ هکتاری، صخره‌های ۵ تا ۱۰ متری وجود دارد که مانند دیواری از ناز حفاظت می‌کند. این جزیره ساحل شنی ندارد و هنگام جزر، راهی باریک برای رسیدن به آن نمایان می‌شود.

یکی از سایت های غواصی قشم در این جزیره واقع شده و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر بازدید از این منطقه، به تماشای دنیای زیر آب بپردازند. اگر به تماشای شقایق دریایی، دلقک‌ماهی، گربه‌ماهی، منقارماهی و بازی با لاک‌پشت‌های دریایی علاقه دارید، بهترین پشنهاد برای شما غواصی در جزیره جذاب قشم و جزایر ناز است.

 • عمق سایت: ۲ تا ۵ متر
 • میزان دید: ۵ تا ۱۰ متر
 • وضعیت جریان آب: ملایم

لوکیشن جزیره ناز قشم روی گوگل مپ

سایت دره ستاره‌ها

اگر می‌خواهید برای غواصی از تفریحات قشم این سایت را انتخاب کنید، باید بدانید که در کلوپ دره ستاره‌ها ماهی نمی‌بینید. بله درست متوجه شدید. در این سایت نمی‌توانید هیچ‌گونه از انواع ماهی را مشاهده کنید، اما در عوض در دریا انواع ستاره‌های دریایی را می‌بینید. این موجودات روی شن‌ها به‌صورت گروهی مشاهده می‌شوند.

 • عمق سایت: ۱۲ تا ۲۰ متر
 • وضعیت جریان آب: کمی تند
 • میزان دیدن: ۱۰ متر
 • گونه‌های جانوری: ستاره دریایی

غواصی در قشم سایت ستاره ها

سکوی نفتی یکی‌دیگر از سایت های غواصی در قشم

چند سال پیش یک سکوی نفتی به‌دلیل طوفان دریایی در کشور امارات از جا کنده شد و آن را به نزدیکی ساحل پلاژ سیمین آوردند. تلاش‌های زیادی برای رها کردن آن صورت گرفت، اما این کارها نتیجه‌ای نداشت.

قطعات و وسایلی از این سکو به درون دریا ریخته شده و به‌دلیل هجوم ماهی‌ها به اطراف این اجسام، یک سایت برای غواصی اطراف این سکو ساخته شده است. شما می‌توانید با مراجعه ‌به این کلوپ موجوداتی را تماشا کنید که در دیگر مراکز غواصی در قشم وجود ندارند یا دست‌‌کم از نظر تعداد به اندازه این سکوی نفتی نیستند.

 • عمق سایت: ۱۰ متر
 • میزان دید: ۱۰ متر
 • وضعیت جریان آب: متوسط
 • گونه‌های جانوری: خرگوش دریایی، پروانه‌ماهی، اسکات، هامور، ساردین، خفاش‌ماهی، ملوان

سکوی نفتی

لوکیشن پلاژ سیمین روی گوگل مپ

جرثقیل غرق‌شده، خاص‌ترین کلوپ غواصی در قشم

سقوط یک دکل نفتی به درون دریا سبب تاسیس این کلوپ غواصی در جزیره زیبای قشم شده است. به‌دلیل وجود آهن‌آلات و تجهیزات دکل در زیر آب، همیشه تعداد زیادی از آبزیان اطراف این تجهیزات درحال چرخ‌زدن هستند و به‌راحتی می‌توانید انواع آن‌ها را تماشا کنید.

 • عمق سایت غواصی: ۵ تا ۱۰ متر
 • میزان دید: ۳ تا ۷ متر
 • وضعیت جریان آب: متوسط
 • گونه‌های جانوری: پروانه‌ماهی، طوطی‌ماهی، جعبه‌ماهی، ملوان، نودی برانچ

همان طور که گفته شد، در سفر به قشم مراکز غواصی نسبت به مراکز غواصی فعال در دریای شمالی کشور بسیار متنوع‌اند. این موضوع دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است. بنابراین اگر موضوع هزینه برایتان مهم است، می‌توانید با یک بررسی ساده، مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

همچنین اگر دنیای زیر آب برایتان مهم‌تر است، باز هم انتخاب‌های جالب و هیجان‌انگیزی از بین این سایت‌های ویژه غواصی در جزیره زیبای قشم پیش روی شماست.

نظرات و تجربیات شما درباره غواصی در قشم

غواصی چیزی است که کمتر کسی می‌تواند از آن صرف‌نظر کند. حتما می‌دانید که آب دریای خلیج‌فارس شفاف بوده است، به‌همین‌دلیل غواصی در آن بسیار لذت‌بخش است. ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کامل درباره بهترین سایت های غواصی در قشم را به شما معرفی کنیم.

شاید شمایی که درحال مطالعه این مطلب هستید، تجربه غواصی در جزیره قشم را داشته‌اید، اگر حدس ما درست است، خوش‌حال می‌شویم که تصاویر، اطلاعات و آدرس دقیق این مراکز  را به نشانی ایمیل مجله گردشگری علی‌بابا ارسال کنید. با این کمک شما، می‌توانیم این مطلب را کامل‌تر کنیم تا دیگر گردشگران با اطلاعات کامل‌تری آماده رفتن به مراکز مخصوص غواصی شوند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

25 دیدگاه

 1. ام جی می‌گوید

  کاش انقدر راجب کلوپ نگین حرف نمیزدید ،که ادم دوتا نظر بدون جانبداری هم میتونست بخونه
  نظرات هیچ کمکی برای سفرم نکردن

 2. مرتضی می‌گوید

  دوست عزیز متوجه شدیم که نگین خیلی خوبه. امان بدید شاید یکی دیگه هم بخواد نظر بده

 3. علی می‌گوید

  قیمتش چقدر شده امسال؟

 4. مهرداد شعبان پور می‌گوید

  با جمع خانواده برای غواصی به کلوپ نگین ساحل رفتیم و بعد از پذیرش با توجه به تعداد زیاد مراجعین تا زمانی که بریم برای غواصی معطلی داشتیم و تا حدی هم به پرسنل غر زدیم اما اونها اینقدر با خوش رویی و صبوری آروممون میکردن و وقتی رفتیم برای غواصی و روی قایق دیدم که اونجا هم با مهارت و به درستی کارشون را انجام میدن. با وجود معطل شدنمون ارزشش را داشت و یه خاطره زیبا شد

 5. طاهره کامرانی می‌گوید

  به لطف مربی صبور کلوپ نگین ساحل قشم بلاخره بر ترسم غلبه کردم و با دنیای باور نکردی زیرآب آشنا شدم.

 6. شاهین بهروزی می‌گوید

  با برنامه ریزی و مدیریت خوب کلوپ نگین ساحل قشم دوره آموزش مقدماتی غواصی open water را با آقای زحمتکش یکی از بهترین مدرسینی که میتونستم داشته باشم سپری کردم

 7. فرشته نعیم می‌گوید

  نمیتونم حالم را توصیف کنم در اون لحظه که در حال غواصی کردن و لذت بردن از دنیای زیر بودم و ناگهان زمانی که چرخیدم و نامزدم را در حالی که زانو زده بودبا جعبه حلقه ای که در دستش بود را دیدم و در اون دنیای خارق العاده زیر آب ازم درخواست ازدواج کرد. از شدت هیجان برای چند ثانبه نمیتونستم حتی نفس بکشم که مربیم آقا رضا خواست منو بیاره بیرون که من به خودم اومدم. زیباترین لحظه زندگیم تا به امروز را از محبت پرسنل خوب کلوپ نگین ساحل قشم دارم.

 8. علی اکبر محی الدینی می‌گوید

  برای منی که همیشه اولویتم کسب درآمد و کار بود، بعد از به اتمام رسوندن دوره open water میتونم بگم واقعا ارزشش را داشت که برای چند روز بی خیال کسب درآمد بشم . این قدم نخست را با همراهی و راهنمایی های کلوپ غواصی نگین ساحل قشم با اقتدار برداشتم

 9. مازیار باغ خانی می‌گوید

  اون غواصی که من و دوستانم با کلوپ نگین ساحل قشم رفتیم را نمیشه با هیچ تفریح دیگری مقایسه کرد. در کارشون بهترین بودن

 10. مسعود زمانی می‌گوید

  متاسفانه بعد از دست دادن دو نفر از آشنایانم به دلیل غرق شدگی در سد و سپری کردن روزهای تلخ تا غواص بیاد و آنها را پیدا کنه، بارها به خودم گفتم چرا غواصی بلد نیستم شاید میتونستم کمکشون کنم. تصمیم گرفتم برای آموزش غواصی اقدام کنم. با چنان حال بدی شروع کردم که روز اول فکر میکردم نمیتونم ادامه بدم اما بعد از اینکه همراهی صبورانه آقای زحمتکش مربی خوش اخلاق و حرفه ای کلوپ نگین ساحل قشم را دیدم و چشمم با دنیای خارق العاده اون زیر آشنا شد و عظمت خدا را در دریای بیکرانش دیدم خیلی حالم بهتر شد و از زحماتشون ممنونم.

 11. شیلا مقصودی می‌گوید

  من با جدیت در جستجوی یک مدرس غواصی عالی بودم که بتونم آموزش دوره های غواصی را شروع کنم و به کمک راهنمایی یکی از دوستانم که بهم گفت تو اگه مدرس هم پیدا کنی باز باید بری موسسه غواصی، پس مستقیم رفتم موسسه غواصی نگین ساحل قشم و بعد از صحبت باهاشون دیدم که جای درستی اومدم و به لطف زحمات مدرس خوبم آقای سلمان زحمتکش با بالاترین کیفیت دوره مقدماتی open water را گذروندم و پیش به سوی دورهای بعدی

 12. الهه سلیمانی می‌گوید

  چون هیچ تعریف و ذهنیتی از غواصی نداشتم تا چند ثانیه مونده به شروع غواصی خیلی میترسیدم و یکی دو بار هم انصرافمو اعلام کردم اما کسی بهم توجه نکرد چون گفتن تو برو داخل آب و امتحان کن ، بعدش اگر نتونستی و هر لحظه ای که خواستی در عرض چند ثانیه مربی شما را بیرون میاره. واقعا دم آقا ضا گرم که با همراهیشون بعد ۳۰ ثانیه من بر ترسم غلبه کردم و رفتم غواصی و چنان لذت بردم که برای دوره مقدماتی غواصی ثبت نام کردم و با برنامه ریزی و دوره مفیدی که در کلوپ غواصی نگین ساحل قشم داشتم کلا دیدگاهم به غواصی عوض شد.

 13. مریم مرادزاده می‌گوید

  زمانی که دیدم دخترم با این سن کمش به راحتی داره غواصی میکنه چنان احساس غرور کردم که به خودم گفتم حتما از تلاشهای مربی خوبش آقای سلمان زحمتکش و تیم حرفه ای ، خوش اخلاق کلوپ نگین ساحل قشم تشکر میکنم که دوره های آموزشی شون را با بالاترین کیفیت برگزار می کنند.

 14. ژیلا بازمانده می‌گوید

  همیشه شنیده بودم که کلوپهای غواصی توی این گرمای تابستون تعطیل هستند اما امسال دیگه به خودم گفتم از این تایم آزادی که دارم استفاده کنم و برای دوره آموزش غواصی اقدام کنم که خوشبختانه موفق شدم با انتخاب nsq diving center یک مرکز غواصی عالی که اولین دایو سنتر الماس در ایران هست دوره مقدماتی open wather را به راحتی سپری کنم و پیش به سوی پله های بالاتر.

 15. ملیکا پور اصغریان می‌گوید

  nsq diving center یکی از مجهزترین و به روز ترین کلوپهای غواصی بود که تا به حال رفته بودم و مربی های صبور و خوش اخلاقشون کارشونو بخوبی انجام دادن و یک خاطره زیبا را برای ما ساختن .سپاس از زحمات خانم رضایی عزیز با اون آبنبات های خوش مزه شون که لذت غواصی را بیشتر میکرد.

 16. حسام محمودی می‌گوید

  عاشق غواصی هستم. آدم زیر آب عظمت خدا رو بیشتر درک میکنه، وقتی میبینه موجودات به اون ریزی از من با تمام اون دستگاهایی که بهم متصله و میربم زیر آب مجهز تره . خوشحالم موفق شدم با گذروندن دوره مقدماتی آموزش غواصی در کلوپ غواصی نگین ساحل قشم با این ورزش بیشتر آشنا بشم و ارتباط برقرار کنم

 17. پروین مدواری می‌گوید

  غواصی تفریحی را زیاد تجربه کرده بودم ولی بعد از گذراندن دوره آموزش مقدماتی غواصی در مرکز غواصی نگین ساحل قشم، زمانی که موفق شدم برای اولین بار به تنهایی و در کنار یک مربی غواصی کنم چنان هیجان و لذت خارق العاده ای داشتم که برام قابل وصف نیست.

 18. ژاله نعیم می‌گوید

  برای آموزش حرفه ای غواصی بشخصه بعد از چند ماه تحقیق و بررسی بین انتخابهای مختلفی که داشتم ، به این نتیجه رسیدم که منم مثل خیلی ها در اولین قدم در جستجوی یک مربی حرفه ای بودم تا از طریق ایشان کارم را پیش ببرم در حالی که راحتترین کار انتخاب یک مرکز آموزشی خوب هست زیرا در یک موسسه آموزشی همیشه روند دوره های آموزشی در جریان ست و در نهایت یک مربی هم با شاگردانشان به همان مرکز آموزشی مراجعه خواهند کرد.
  نتیجه انتخاب من موسسه غواصی نگین ساحل قشم شد که علاوه بر پیشنهاد مدرسین و سایر شاگردان، تنها مرکز الماس SSI در ایران ست که این خودش یک تایید بزرگ ست. با استفاده از تجربیات و آموزشهای حرفه ای مدرسین شان بهترین نتیجه را تا این دوره آموزشی گرفته ام . ضمن تشکر از زحمات پرسنل این موسسه به سایر دوستان علاقمند به آموزش دوره های حرفه ای غواصی پیشنهاد میدهم که در مورد این مرکز بررسی دقیق را انجام دهند.

 19. سمیه پیشه وری می‌گوید

  درود
  از کادر فوق العاده کلوپ غواصی نگین ساحل قشم در پارک زیتون تشکر میکنم که تجربه غواصی را برای ما خیلی دلچسب و فراموش نشدنی کردند

 20. محسن هاشمی می‌گوید

  سپاس از توضیحات جامع و مفید سایت شما
  با علاقه زیادی که به غواصی داشتم همیشه اطلاعات مربوط به این رشته ورزشی را مطالعه می کردم تا اینکه یک ماه قبل به لطف زحمات کادر خوب و مدرسین حرفه ای کلوپ نگین ساحل قشم در پارک زیتون موفق به گذراندن چند دوره آموزشی شدم و خوشحالم که قدم در این عرصه گذاشتم.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محسن عزیز 🙂 تا حالا شده در حین غواصی چیزی شمارو بترسونه؟

 21. سمانه میرزایی می‌گوید

  در سفری که به قشم زیبا داشتم در کنار لذت بردن از تمامی جذابیتهای جزیره، غواصی هم خیلی دلچسب بود وبرامون شد یک خاطره خاص و فراموش نشدنی که جا داره اینجا از کادر زحمت کش کلوپ غواصی نگین ساحل قشم تشکر کنم.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سمانه عزیز 🙂
   امیدواریم همه سفرهاتون همینقدر خاطره‌انگیز باشه.

 22. شایان می‌گوید

  ما رفتیم مرکز غواصی قشم کنار کلوب غواصی یاس، متاسفانه با لیدری به نام آقای پوریا ترکمان رفتیم، هزینه عکاسی رو دادیم اما عکسی تحویل نگرفتیم و هیچ جوابی هم در کار نیست، مجموعه هم با بی مسئولیتی قبول نکرد که این مشکل رو حل کنه.
  بنظرم جاهای دیگه بهتر از مرکز غواصی وجود داره چون مرکز غواصی هم جایی میبره که همه میبرن و اونقدر خاص نیست.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 ممنونیم که این تجربه رو با بقیه به اشتراک گذاشتین.