00

تجربه سفری هیجان‌انگیز با تفریحات آبی قشم

تفریحات آبی قشم که واقعی‌اند و آن‌هایی که افسانه شده‌اند...

دریا را حتی وقتی در فیلم و تصویر هم می‌بینم، دلم آب‌بازی می‌خواهد. حالا مگر می‌شود که تا چند قدمی دریا در این جزیره بروم و خودم را از تفریحات آبی قشم محروم کنم؟ همین شد که تصمیم گرفتم همه تفریحات آبی جزیره قشم را با قیمت و توضیح برایتان بیاورم تا اگر روزی خواستید دل به دریا بزنید و بروید، حداقل بدانید که چه چیزی در انتظار شماست.

باید غیرممکن باشد که کسی به قشم سفر کند و یک یا چند نمونه از این تفریحات را امتحان نکند. پس با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با این تفریحات مهیج، با آگاهی بیشتر، برای سفرهای احتمالی‌تان در آینده برنامه‌ریزی کنید.

تفریحات آبی قشم کدامند؟
پاراسل، جت‌اسکی، شاتل‌سواری، غواصی و قایق‌سواری
غواصی در قشم ممکن است؟
بله، قشم مجهزترین و بهترین مراکز آموزش غواصی را دارد و در این حوزه به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای در تمام طول حوزه به آموزش و تربیت مربی می‌پردازد.
بهترین تفریح آبی کیش کدام تفریح است؟
شاتل‌سواری و غواصی از محبوب‌ترین تفریحات قشم هستند.

برای کسب اطلاعات درباره سایر جاذبه‌های جزیره قشم، در مجله گردشگری علی‌بابا در کنار شماییم.

با سفر به قشم چه تفریحات آبی مهیجی در انتظار شماست؟

این روزها، سفر به سواحل قشم مانند گذشته نیست که به تفریحات ساده با قایق و آب‌بازی در کنار ساحل خلاصه شود! امروزه امکان تجربه تفریحات دریایی متنوعی را در سواحل این جزیره زیبا داریم. از هیجان پاراسل و شاتل و جت‌اسکی گرفته تا غواصی و سفر به اعماق دریا و دیدن ماهی‌های رنگارنگ، مرجان‌ها و هزارویک دیدنی دیگر که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

پرواز بر فراز خلیج‌فارس با پاراسل قشم

شاید با پاراسل آشنا نباشید و برایتان سوال شود که تفریح پاراسل چگونه است. بیایید اول با این تفریح هیجان‌انگیز که یکی از جذاب‌ترین تفریحات آبی قشم به شمار می‌آید، آشنا شویم. به‌نوعی چتر که به یک قایق‌موتوری وصل می‌شود، پاراسل گفته می شود که ما سوار آن می‌شویم و پرواز بر فراز دریا را تجربه می‌کنیم.

داستان از این قرار است که بعد از اینکه سوار پاراسل شدیم، قایق‌موتوری حرکت می‌کند و به همراه آن پاراسل اوج می‌گیرد و چترسواری ما بر فراز آب‌های خلیج‌فارس آغاز می‌شود.

تجربه پاراسل در قشم به‌واسطه قرارگرفتن این جزیره در خلیج‌فارس، تجربه‌ای کم‌نظیر است؛ چراکه زمانی که چتر به پرواز در می‌آید، می‌تواند تا حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر (معادل یک برج ۵۰ تا ۱۰۰ طبقه) از سطح آب فاصله بگیرد و از این ارتفاع می‌توانیم منظره‌ای شگرف از جزیره قشم، خط افق خلیج‌فارس و دریای بی‌کران را ببینیم.

پاراسل قشم

این تفریح آبی جذاب را می‌توانیم به‌صورت تکی، دو یا سه‌نفره انجام دهیم و لذت و هیجان آن را با دوستان و خانواده خود شریک شویم. نکته بسیار جالب اینجاست که حتی کودکان ۵ تا ۱۰ساله هم می‌توانند از لذت این پرواز بهره‌مند شوند. مقرراتی که برای این کودکان باید مدنظر گرفت عبارت‌اند از پوشیدن جلیقه نجات، حداکثر ۹۰ متر ارتفاع و مدت پرواز کمتر از ۶ دقیقه.

 

قایق‌سواری و شوق تماشای رقص دلفین‌ها

سواحل قشم، از زیباترین سواحل ایران هستند که با بهره‌گیری از تفریحات آبی قشم می‌توانیم، این شگفتی‌ها را بهتر ببینیم. قایق‌سواری یکی از این تفریحات دریایی جزیره قشم است که به‌واسطه آن می‌توان جنگل‌های حرا و گاهی شنای دلفین‌ها در میان آب‌های خلیج‌فارس را از نزدیک دید.

قایق سواری در تفریحات آبی قشمقایق‌سواری با قایق‌های تندرو، هیجان فراوانی را برای شما به ارمغان می‌آورد. مخصوصا زمانی که به سرعت از روی موج‌های دریا عبور می‌کنید و قایق از سطح آب فاصله می‌گیرد. پیشنهاد می‌شود که این تفریح را دسته‌جمعی با دوستان یا اعضای خانواده انجام دهید تا هیجان دریاگردی وهمچنین شوق تماشای دلفین‌ها را با شوخی و شادی‌های دوستانه تلفیق و خاطره‌ای به‌یادماندنی برای خود ثبت کنید.

سوارشدن به قایق‌ها هیچ محدودیت سنی ندارد، فقط کافی است از جلیقه نجات استفاده کنید. اما یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر دریا طوفانی باشد یا آب‌وهوا مساعد نباشد، سفر با این قایق‌ها را از سر بیرون کنید و آن را به وقت دیگری موکول کنید.

شاتل سواری قشم؛ یک تجربه هیجان‌انگیز

باز هم پای یک قایق‌موتوری پرسرعت در میان است که با خود هیجان و لذت را به همراه می‌آورد. در شاتل‌سواری بر موج‌های خلیج همیشه فارس، یک قایق پلاستیکی با سیم‌های ضخیم به انتهای یک قایق‌موتوری متصل می‌شود که با حرکت قایق‌موتوری، قایق پلاستیکی هم با سرعت بر روی امواج بالا و پایین می‌رود که همین نوسان، هیجانی لذت‌بخش آمیخته با ترس را به همراه دارد.

شاتل سواری قشمیادتان باشد که در کنار جلیقه نجاتی که می‌پوشید و کلاهی که بر سر می‌گذارید، طناب‌هایی که به‌عنوان دستگیره به شاتل متصل هستند را محکم بگیرید و رها نکنید چراکه ممکن است راننده قایق‌موتوری به‌هیچ‌وجه قصد کم‌کردن سرعت را نداشته باشد و در آب بیفتید.

اما اصلا نگران نباشید چراکه با وجود جلیقه نجاتی که می‌پوشید، حتی اگر شنا هم بلد نباشید، به‌صورت شناور روی آب می‌مانید. پس با خیال راحت از لحظات شاد شاتل سواری در سواحل قشم لذت ببرید.

شاتل‌سواری را می‌توان به‌صورت یک یا چندنفره تجربه کرد؛ اما با افزایش تعداد نفرات، به‌خاطر سنگین‌ترشدن تیوب، از لذت و هیجان آن کاسته می‌شود.

سفر به اعماق خلیج‌فارس در مجهزترین مراکز غواصی

زیر آب دنیای دیگری است که دیدن شگفتی‌های آن، هر انسانی را به وجد می‌آورد. این شگفتی‌ها، با تجربه ناب شنا در کنار ماهی‌ها و سایر جاندارانی که در زیر آب زندگی می‌کنند، پرشورتر و جذاب‌تر می‌شود. درست حدس زدید! غواصی یکی از آن تفریحات آبی قشم است که ما را به یک مهمانی در دنیای جدید می‌برد.

مراکز غواصی در تفریحات آبی قشمدر این مهمانی ۴۰ دقیقه‌ای انواع شقایق‌، حلزون، اسفنج، عروس دریایی، نرم‌تنان، صدف‌ها، مرجان‌ها، ماهی‌های تزیینی و انواع و اقسام آبزیانی که در آب‌های خلیج‌فارس زندگی می‌کنند و همیشه از پشت دیواره‌های آکورایوم دیده‌ایم، را از نزدیک می‌بینیم.

تفریحات آبی جزیره قشمغواصی یکی از پرطرفدارترین تفریحات دریایی جزیره قشم است و می‌توان افرادی را دید که فقط به قصد غواصی‌کردن در آب‌های خلیج‌فارس، راهی این جزیره می‌شوند؛ چراکه آب شفاف و زلال آن، لذت تماشای این زیبایی‌ها را دوچندان می‌کند.

در جزیره قشم سایت‌های غواصی زیادی وجود دارند که به شما در این سفر دریایی کمک می‌کنند. برای دیدن این همه شگفتی اصلا نیازی نیست که شناگر باشید، چراکه با چند دقیقه آموزش توسط مربیان باتجربه و استفاده از لباس غواصی و کپسول اکسیژن، به‌راحتی می‌توانید در آب‌های کم‌عمق شناور شوید.

به‌خاطر داشته باشید که قشم بزرگ‌ترین مرکز غواصی ایران است؛ پس به‌راحتی از این تفریح شگفت‌انگیز چشم‌پوشی نکنید. مراکز غواصی هم در ایام کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه فعالیت دارند.

جت اسکی قشم

در میان تفریحات دریایی قشم، جت‌اسکی هم تفریحی جذاب است که هرکس می‌تواند آن را متناسب با روحیاتش، به‌صورت سرعتی یا آرام تجربه کند. جت‌اسکی، موتوری آبی است که بر روی آب شناور می‌ماند و به‌صورت تکی یا دونفره و گاهی با سه سرنشین استفاده می‌شود.

جت اسکی قشم

ازجمله موارد مهمی که در این تفریح باید به آن توجه کرد، گردشگرانی‌اند که وزن زیادی دارند و باید از جت‌اسکی‌های تک‌نفره استفاده کنند. همچنین به‌دلیل حفظ امنیت و امکان بروز حادثه در سرعت‌های بالا و دورزدن، محدودیت سنی حداقل ۲۰ سال برای استفاده تک‌نفره از جت‌اسکی وجود دارد.

چهار نمونه از جذابترین تفریحات آبی که در قشم افسانه‌ای بیش نیستند!

اگرچه همین تفریحات دریایی که تا الان گفتیم، به اندازه کافی جذاب‌اند ولی شاید بر اساس اطلاعات سایت‌های مختلف، انتظار داشته باشید که هیجان فلای‌بورد، اسکوتر زیردریایی، بنانا و اسکی روی آب را هم در سواحل زیبای قشم تجربه کنید. اما واقعیت چیزی غیر از این است! با من همراه باشید تا در ادامه، اطلاعات جالب‌تری درباره تفریحات دریایی جزیره قشم به دست آورید.

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیرشدن استفاده از گوشی‌های هوشمند، به سادگی آب‌خوردن می‌توان از طریق اینترنت به انواع و اقسام اطلاعات دسترسی پیدا کرد. کافی است قصد سفر داشته باشیم یا بخواهیم با جاذبه‌های گردشگری شهری آشنا شویم؛ جستجو در گوگل، اولین و سریع‌ترین راهی است که امتحان می‌کنیم. اما نتایج این جست‌وجوها تا چه اندازه درست و موثق‌اند؟

جواب‌دادن به این سوال، کار آسانی نیست؛ چراکه اغلب بر این باوریم که اطلاعات درستی دریافت می‌کنیم؛ مگر اینکه خلاف آن ثابت شود!

به‌دنبال کسب اطلاعات درستی در خصوص تفریحات آبی قشم بودم که با نمونه‌هی جالب و تأمل‌برانگیزی روبه‌رو شدم که به‌اشتراک‌گذاشتن آن، خالی از لطف نیست.

با سرچ تفریحات آبی قشم، سایت‌های زیادی به ما پیشنهاد می‌شود که همگی با هیجانی وصف‌ناپذیر از تفریحات مهیج و جاذبه‌های آبی سواحل زیبای قشم سخن می‌گویند. پرواز بر فراز خلیج‌فارس با فلای‌بورد و پاراسل، موج‌سواری بر آب‌های نیلگون با شاتل و بنانای قشم، جت‌اسکی و اسکی روی آب و سفر به عمق دریا با غواصی و اسکوتر زیردریایی، همه ازجمله آن تفریحات جذاب و لذت‌بخش هستند که در نتایج دیده می‌شوند. اما آیا واقعا همه این تفریحات شگفت‌انگیز، در قشم وجود دارند یا فقط قصه و داستانی در صفحات وب هستند؟

بعد از آشنایی با این تفریحات دریایی، به‌دنبال اطلاعات بیشتر درباره قیمت، محدودیت‌ها و شرایط استفاده از آن‌ها در ایام کرونا رفتم. پیشنهاد می‌کنم که شما هم نتایج این پرس‌وجو‌ها را در ادامه بخوانید تا آگاه‌تر شوید.

در جزیره قشم، کلوپ‌هایی وجود دارند که خدمات مربوط به تفریحات دریایی را ارائه می‌دهند. پس از تماس با چند نمونه از این کلوپ‌ها متوجه شدم بخشی از ورزش‌ها و تفریحاتی که به‌عنوان جاذبه‌های قشم معرفی می‌شوند، به‌لحاظ اقتصادی و وضعیت آب‌وهوای این جزیره زیبا، امکان سرویس‌دهی‌ ندارند!

و اینجا بود که باور درست‌بودن این اطلاعات نقض شد! جالب است که بدانید باتوجه‌به وضعیت آب‌وهوایی قشم، بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا، اوایل آذرماه تا اوایل فروردین است و در سایر ماه‎‌های سال به‌علت شرجی‌بودن آب‌وهوا، گردشگران زیادی به آنجا سفر نمی‌کنند.

بنابراین به‌لحاظ اقتصادی، هزینه خرید و نگهداری از لوازم و وسایل مربوط به تفریحات آبی گران‌قیمت مانند فلای‌بورد و اسکوتر زیردریایی برای کسبه آنجا مقرون‌به‌صرفه نیست.

بنابراین پس از بررسی‌های بیشتر و پرس‌و‌جو از کلوپ‌های تفریحات آبی به این نتیجه رسیدم که در قشم خبری از فلای‌بورد، اسکوتر زیردریایی، بناناسواری، اسکی روی آب و پارک آبی فوق‌العاده لوکس نیست!

اما با وجود اینکه این تفریحات را در جزیره قشم نداریم، آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست. بنابراین در ادامه به‌صورت مختصر به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

تجربه ای متفاوت از سفر به دریا با اسکوتر زیردریایی

شاید شما یکی از آن کسانی باشید که در عین اینکه سفر به اعماق دریا و از نزدیک دیدن آبزیان را دوست دارید، به هر دلیلی غواصی و شنا بلد نیستید. اصلا نگران نباشید؛ چراکه می‌توانید با استفاده از تکنولوژی‌هایی مثل اسکوتر زیردریایی، در میان حبابی از اکسیژن این سفر رویایی را تجربه کنید.

اسکوتر زیردریایی در قشماسکوتر زیردریایی وسیله‌ای شبیه به موتور است که یک کپسول اکسیژن به آن وصل می‌شود و به وسیله آن می‌توانید زیر آب نفس بکشید تا قادر باشید مدت زمان بیشتری را در طبیعت بکر و زیبای دریا سپری کنید. شما با استفاده از این موتور زیردریایی می‌توانید سفری تک‌نفره به عمق آب داشته و از تماشای آبزیان رنگارنگ، مرجان‌ها و هزارویک دیدنی جذاب دیگر در اعماق دریا لذت ببرید و حتی با آن‌ها سلفی بگیرید.

برای تجربه این تفریح شگفت‌انگیز، نیازی به آموزش شنا و غواصی ندارید، چراکه معمولا یک مربی باتجربه در مسیر این سفر همراه شماست. تنها محدودیت‌هایی که برای استفاده از اسکوتر زیردریایی وجود دارد این است که درصورتی‌که ناراحتی قلبی، فشار خون یا بیماری‌های تنفسی دارید، به‌خاطر حفظ سلامتی‌تان، از لذت اسکوترسواری زیر دریا چشم‌پوشی کنید.

لذتی فراموش‌نشدنی با اسکی روی آب

اسکی روی آب هم یکی دیگر از آن تفریحات دریایی هیجان‌انگیز است که فقط کافی است اسکی مخصوص را به پا کنید و طناب متصل به قایق را محکم بگیرید. با حرکت قایق‌موتوری و کشیده‌شدن روی آب گویی که بر روی آب می‌دوید.

اسکی روی آبیادتان باشد که قرار است در مدت زمانی که روی آب هستید، طناب متصل به قایق را به‌گونه‌ای بگیرید که تعادلتان حفظ شود؛ پس برای انجام این تفریح باید دستانی پرقدرت داشته باشید.

آنچه باید از تفریح لاکچری فلای بورد بدانید

خیلی خوب بود اگر در میان تفریحات آبی قشم، حق انتخاب پرواز بر فراز خلیج‌فارس با فلای‌بورد را هم داشتیم. با روش پرواز پاراسل که آشنا شدیم و اما درباره فلای‌بورد می‌توان گفت که از آن تفریحات دریایی است که تجربه آن جسارت و شهامت زیادی می‌طلبد.

در این تفریح، پاها بر روی تخته‌ای قرار می‌گیرد که به وسیله‌ یک لوله قطور آب به یک دستگاه جت‌اسکی متصل شده است. با حرکت جت‌اسکی بر روی دریا، آب با فشار بسیار زیادی به درون لوله رفته و از خروجی‌های تخته‌ای که پاها روی آن فیکس می‌شود، به سرعت بیرون می‌زند و این روال باعث می‌شود که بتوان با قدرت آب در هوا به پرواز درآمد. مسئله مهم، داشتن مهارت برای کنترل این تخته برای حفظ تعادل است.

فلای بوردنکته مهم درباره‌ی تفریح فلای‌بورد این است که علاوه بر جرئت و جسارت، به بودجه زیادی هم نیاز دارد چراکه از لوکس‌ترین تفریحات دریایی محسوب می‌شود.

شاید گران‌بودن این تفریح و جسارت لازم برای امتحان‌کردن آن باعث شود که در همان لحظه اول از آن چشم‌پوشی کنید؛ اما این را نادیده نگیرید که تجربه آن، چنان هیجان و لذتی به همراه دارد که حتی حرکت آدرنالین در خون را حس خواهید کرد و آن لحظه است که به خود می‌گویید ارزشش را داشت.

بناناسواری یکی از مفرح‌ترین تفریحات آبی

بناناسواری تفریحی شبیه به شاتل‌سواری است با این تفاوت که سرعت و بالطبع هیجان بیشتری در انتظار شماست. در این تفریح جذاب، افراد به‌صورت تکی یا چندنفره بر روی یک موز بادی سوار می‌شوند و یک قایق بادی با سرعت زیاد آن‌ها را بر روی آب به حرکت درمی‌آورد.

تفریحات آبی قشمیکی از جذابیت‌های شاتل و بناناسواری مربوط به لحظه تغییر مسیر است؛ زیرا با دورزدن ناگهانی حفظ تعادل و غلبه بر نیروی گریز از مرکز، سخت می‌شود و این امکان که قسمتی از بدن به زیر آب برود یا حتی فرد، درون آب بیفتد، وجود دارد که برای کسانی که شنا بلدند بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود و کسانی هم که شنا بلد نیستند با وجود جلیقه نجات، خطری تهدیدشان نمی‌کند.

سواحل قشم

بزرگ‌ترین جزیره ایران، سواحل و کرانه‌های زیادی را به خود اختصاص داده است. از ساحل‌های صخره‌ای, ماسه‌ای و گلی گرفته تا سواحل جنگل‌های حرا. برخی از این سواحل زیبا و رویایی عبارت‌اند از:

 • ساحل زیتون
 • ساحل نقره ای
 • ساحل روستای شیب دراز
 • ساحل سوزا
 • ساحل روستای سلخ
 • ساحل روستای مسن
 • ساحل سیمین
 • ساحل دوستکو
 • سواحل جزایر ناز

سخن پایانی درباره تفریحات آبی قشم

تفریحات آبی قشم به‌قدری مهیج و جذاب‌اند که سخن‌گفتن راجع به هرکدام از این تفریحات، آن‌طورکه بایدوشاید هیجان و حق مطلب را ادا نمی‌کند. در این مقاله به معرفی تفریحات دریایی جزیره قشم پرداختیم.

از شاتل‌سواری که هیجان و لذت خود را مدیون قایق‌های موتوری پرسرعت است، گفتیم تا پرواز بر فراز خلیج نیلگون فارس با پاراسل و همچنین سفر به اعماق آب‌های زلال خلیج‌فارس با غواصی که توصیف زیبایی و شگفتی آن در کلمات نمی‌گنجد. همه این تفریحات دریایی مهیج با جت‌اسکی تکمیل شدند.

همچنین گفتیم که تفریحاتی چون فلای‌بورد، اسکی روی آب، اسکوتر و بناناسواری، برخلاف آنچه در مراجع اینترنتی مختلف مطرح شده، در قشم سرویس‌دهی نمی‌شوند.

در این مقاله تلاش کردیم، اطلاعات درست و جامعی در خصوص تفریحات دریایی قشم در اختیارتان قرار دهیم اما در پایان از شما می‌خواهیم که اگر اطلاعات بیشتری درباره‌ی تفریحات آبی قشم دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 دیدگاه

 1. ژاله می‌گوید

  غواصی که با کلوپ نگین ساحل قشم رفتم جزو زیباترین لحظات سفرم به قشم بود

 2. مهدیه سالاری می‌گوید

  اینقدر تو سایتهای مختلف انواع تفریحات دریایی را دیده بودیم که با کلی ذوق و شوق قشم را انتخاب کردیم اما چند روز قبل که قشم بودیم، دیدیم تو این فصل نود درصد تفریحات تعطیله و تنها حق انتخابمون غواصی بود و با تمام ترسی که داشتیم با دوستام رفتیم کلوپ نگین ساحل و غواصی را تجربه کردیم. چنان کیف کردیم که گفتیم چه خوب شد سایر تفریحات نبود وگرنه عمرا نمیرفتیم غواصی 🙂

 3. میثم کریمی می‌گوید

  به جرات میتونم بگم کلوپ نگین ساحل قشم یکی از بهترین کلوپهای غواصی در ایران هم محیط تمیز و تجهیزات بروز هم مربی های خوش اخلاق و کاربد هم نظم و برنامه ریزی های روتینشون جایی برای کوچکترین اعتراضی را برای من که همیشه آخرش از یک چیز ناراضی هستم باقی نذاشت. دست مریزاد به مدیریت مجموعه آقای رضوی بزرگوار

 4. سهراب افخمی می‌گوید

  تو روزای اولی که تو دوره مقدماتی شرکت کرده بودم خیلی استرس داشتم و با کمی ترس و دلهره شروع کردم ولی هر چی جلوتر رفتم با اون حس آرامش و امنیتی که از مربی خوبم آقای زحمتکش گرفتم با حال خیلی خوبی دوره را به اتمام رسوندم . روز آخر که خودم در کنار مربیم غواصی میکردم خیلی احساس غرور داشتم و امیدورام بزودی بچهای خوب کلوپ نگین ساحل قشم را دوباره ببینم

 5. مازیار باغ خانی می‌گوید

  اون غواصی که من و دوستانم با کلوپ نگین ساحل قشم رفتیم را نمیشه با هیچ تفریح دیگری مقایسه کرد. در کارشون بهترین بودن

 6. پریناز ایزدی می‌گوید

  یک عمر با ترس از دریا بزرگ شدم ولی از روزی که دیدم دخترم به چه قشنگی غواصی میکنه، انگار دنیا رابه من دادن و خداراشکر میکنم که به صورت اتفاقی با مدیریت کلوپ نگین ساحل قشم خانم رضایی عزیز آشنا شدم و ایشون به صورت جامع من را برای دوره های آموزشی غواصی راهنمایی کردن

 7. مونس نصیرپور می‌گوید

  بعد از اولین باری که غواصی را بصورت تفریحی تجربه کردم برای دوره آموزش مقدماتی غواصی ثبت نام کردم و به کمک مربی خوبم آقای زحمتکش الان میتونم به تنهایی و با همراهی یک مربی غواصی کنم و این چیزی بود که شاید هیچ زمان فکر نمیکردم روزی انجامش بدم و این حس خوب الان را به لطف زحمات کادر خوش اخلاق و مسئولیت پذیر کلوپ نگین ساحل قشم دارم

 8. طیبه نوفرستی می‌گوید

  دم تیم حرفه ای کلوپ نگین ساحل قشم گرم که با برخورد خوب ، تجهیزات به روز و مربی صبور و حرفه ای شون یک روز فراموش نشدنی را برای من و فرزندانم ساختن.

 9. محمد اسماعیلی می‌گوید

  تقریبا بیشتر تفریحات آبی را تجربه کردم اما یکی از فراموش نشدنی ترینشون برای من غواصی بود که با مربی خوش اخلاق و حرفه ای کلوپ نگین ساحل قشم رفتم.

 10. رضا جمالی می‌گوید

  زمانی که تونستم به تنهایی غواصی کنم لذت غواصی برام دو چندان شد. تازه فقط دوره مقدماتی آموزش غواصی را در کنار کادر خوب کلوپ غواصی نگین ساحل قشم گذروندم و ذوق دورهای آموزشی بعدی را دارم.

 11. ژیلا بازمانده می‌گوید

  همیشه شنیده بودم که کلوپهای غواصی توی این گرمای تابستون تعطیل هستند اما امسال دیگه به خودم گفتم از این تایم آزادی که دارم استفاده کنم و برای دوره آموزش غواصی اقدام کنم که خوشبختانه موفق شدم با انتخاب nsq diving center یک مرکز غواصی عالی که اولین دایو سنتر الماس در ایران هست دوره مقدماتی open wather را به راحتی سپری کنم و پیش به سوی پله های بالاتر.

 12. فرزانه ملایی می‌گوید

  از بین تفریحات آبی همیشه غواصی یک چیز دیگه بوده و اون ترس و دلهره ای که اکثر آدمها از جمله خود من قبل از شروع غواصی دارن اونو هیجان انگیزتر میکنه، اولین تجربه غواصیم در کنار عمو رضا اینقدر خوب بود که باعث شد من در اولین دوره آموزش غواصی open wather شرکت کنم و با تدریس روان آقای زحمت کش از مدرسین نمونه کلوپ غواصی نگین ساحل قشم nsq diving center موفق شدم اولین گام را در این عرصه به راحتی بردارم. از زحماتشون تشکر میکنم 🙂

 13. صفورا محمودی زاده می‌گوید

  برای دوره آموزشی مقدماتی غواصی به کلوپ غواصی نگین ساحل قشم رفتم و منی که سالیان سال دوست داشتم به عرصه غواصی ورود کنم با استفاده از تجربیات مربی حرفه ای شون موفق شدم قدم اول را با قدرت بردارم.

 14. ژاله نعیم می‌گوید

  برای آموزش حرفه ای غواصی بشخصه بعد از چند ماه تحقیق و بررسی بین انتخابهای مختلفی که داشتم ، به این نتیجه رسیدم که منم مثل خیلی ها در اولین قدم در جستجوی یک مربی حرفه ای بودم تا از طریق ایشان کارم را پیش ببرم در حالی که راحتترین کار انتخاب یک مرکز آموزشی خوب هست زیرا در یک موسسه آموزشی همیشه روند دوره های آموزشی در جریان ست و در نهایت یک مربی هم با شاگردانشان به همان مرکز آموزشی مراجعه خواهند کرد.
  نتیجه انتخاب من موسسه غواصی نگین ساحل قشم شد که علاوه بر پیشنهاد مدرسین و سایر شاگردان، تنها مرکز الماس SSI در ایران ست که این خودش یک تایید بزرگ ست. با استفاده از تجربیات و آموزشهای حرفه ای مدرسین شان بهترین نتیجه را تا این دوره آموزشی گرفته ام . ضمن تشکر از زحمات پرسنل این موسسه به سایر دوستان علاقمند به آموزش دوره های حرفه ای غواصی پیشنهاد میدهم که در مورد این مرکز بررسی دقیق را انجام دهند.

 15. عادل می‌گوید

  آقای برادران خواهران قشم اصلا بازی پاراسل ندارد.

 16. آرش می‌گوید

  خیلی مفید بود مرسی از زحمت شما

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   ارادت 🙂

 17. F.gh می‌گوید

  خیییییلی عالی بود دمتون گرم