دیدنی های نمک آبرود

جاهای دیدنی نمک آبرود، ۱۵ مکان تفریحی جذاب | مجله علی بابا

معرفی دیدنی‌ترین جاذبه‌های نمک آبرود

شمال‌رفته‌ها می‌دانند این تیتر چه حال‌وهوایی دارد. حتی شاید این جمله صدای خاصی را در ذهن‌شان تداعی کند. صدای عضوی از جمع خانواده یا دوستان که پای ثابت همه پیشنهاداتش برای سفر به خطه سبز شمال ایران است. احتمالا بیشتر از نصف جمعیت ایران در پاسخ به سوال «شما تا حالا شمال رفته‌اید؟» می‌گویند «مگه می‌شه نرفته باشم!». ولی اگر بپرسم کجای شمال رفته‌اید، چطور؟ باز هم جواب روشن است؟ شاید لیستی از شهرهای مختلف مثل محمودآباد و نوشهر در ذهن‌تان شکل بگیرد. امروز آمده‌ام تا یک گزینه دیگر را به فهرست‌تان اضافه کنم: یک شهرک گردشگری پر از جذابیت، یعنی جاهای دیدنی نمک آبرود با تفریحات هیجان‌انگیزش، آماده ثبت خاطرات خوش از سفر به شمال است.

با مجله گردشگری علی‌بابا همراه باشید تا لذت تفریحات نمک آبرود و گشت‌وگذار میان انبوه درختان توسکا و افرا را در عرض چند دقیقه تجربه کنید.

جاذبه‌های طبیعی نمک آبرود کدام هستند؟
نمک آبرود جاذبه‌های زیادی دارد. از خط ساحلی دریای خزر تا جنگل‌های دامنه البرز و قله‌های زیبا، همگی جزو دیدنی‌های طبیعی نمک آبرود هستند.
نمک آبرود چه تفریحاتی دارد؟
تفریحات آبی مثل شاتل‌سواری، پاراسل، جت‌اسکی و…، تله‌کابین، سورتمه‌سواری، کارتینگ، شهربازی، زمین اسکیت و تنیس، پیست دوچرخه‌سواری، پل معلق و… از سرگرمی‌های نمک آبرود به‌شمارمی‌روند.
بهترین زمان سفر به نمک آبرود چه وقت است؟
نمک آبرود در همه ایام سال آب‌وهوای خوبی دارد. ولی برای موجه نشدن با بارش‌های شدید و ناگهانی، بهتر است بهار و تابستان و ماه‌های اول پاییز به این شهر سفر کنید. 

اگر عاشق طبیعت هستی…

یک ایرانی اگر عاشق خانه‌های خشتی باشد به یزد می‌رود. اگر قلبش برای هنر معماری سنتی بتپد به اصفهان و شیراز و تبریز سفر می‌کند. اگر ضربانش با بیکران دریا هم‌ریتم باشد، دروازه‌های شمالی و جنوبی برایش باز است. خلاصه که در این مملکت، طبیعت و تاریخ و هنر دل هر مدل انسانی را به‌دست می‌آورند.

جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Iranparadise

حالا اگر دلتان سبزی جنگل‌های شمال را می‌خواهد ولی با رطوبت دریایش کنار نمی‌آیید، یا این‌که با تماشای درختان تاریخی هوش از سرتان می‌رود، کوله‌پشتی را ببندید که نمک آبرود شما را صدا می‌زند. اصلا خیلی از جاهای دیدنی نمک آبرود باب میل شما ساخته شده تا نفس‌های‌تان با طبیعت جاندارش، جان بگیرد.

قله دیوحمام، هم‌نام افسانه‌ها

نمک آبرود از آن مناطق طبیعی توریستی پرطمطراق است. یعنی تا جایی که آب‌وهوا و شرایطش اجازه بدهد، چیزی از تنوع پوشش گیاهی و جانوری کم ندارد. جایی مثل قله دیو حمام هم با آن داستان‌های افسانه‌ای، جذابیت این منطقه را بیشتر می‌کند. ماجرا از این قرار است که در این قله، چاله‌ای به همین نام شکل گرفته که یک اتفاق زمین‌شناسی خیلی ویژه محسوب می‌شود.

جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Shabir

دیواره‌های این گودال ۳۰متری، به شکل عجیبی کاملا قائم ایستاده‌اند. داستان‌های افسانه‌ای محلی، این چاه بزرگ را حمام دیوهای مازندران می‌داند که البته بین خودمان باشد، ساختارش اصلا بی‌شباهت به خزینه‌های قدیم نیست. حتی براساس علم زمین‌شناسی، می‌گویند، این فرورفتگی با فرسایش مداوم و معمول پدید نمی‌آید.

وسیع و اصیل مثل پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود را با هیچ کدام از پارک‌های جنگلی شهرهای دیگر به‌خصوص شهرهای صنعتی مقایسه نکنید. در پارک جنگلی نمک آبرود بیشتر از ۲۰۰ هکتار زمین سبز، زیر پای‌تان فرش شده‌است. اگر گذرتان به آن‌جا افتاد، حتما دوربین همراه‌تان داشته باشید. هرچه نباشد بالاخره درحال سیروسیاحت در یکی از زیباترین پارک‌های جنگلی هستید. خیلی از تفریحات نمک آبرود از طریق این پارک دردسترس قرار می‌گیرد. مثلا خط یک تله‌کابین نمک آبرود از میان همین جنگل می‌گذرد.

پارک جنگلی نمک آبرود

عکس از: سایت Commonswikimedia

یک وقت کلمه پارک شما را گول نزند! قدمت بعضی از درختان شمشاد این منطقه از قدمت پیدایش کلمه “پارک” خیلی بیشتر است. هنگام عبور از درختان هفتصدساله پارک، حتما سلام همه ما را به این موجودات تاریخی زنده برسانید. البته فقط شمشادها میزبان گردشگران نیستند. پارک جنگلی حدودا در جنوب نمک آبرود و منتهی به دامنه‌های البرز است، پس گونه‌های دیگری مثل توسکا و افرا را هم می‌توانید از نزدیک ببینید.

شاید بهتر باشد شش ماه اول سال را برای تماشای این پارک انتخاب کنید. هوای جنگل در این مدت، مناسب‌تر است. بنابراین بعد از ساعت‌ها قدم‌زدن میان درختان و چشمه‌های زیبا و عبور از مسیرهای پیاده‌روی مخصوص، می‌توانید با خیال راحت کمپ بزنید یا پیک‌نیک خود را روی آلاچیق‌های پارک بگذرانید. برای اسکان در پارک، نگران غذا و خوراکی نباشید. طبیعت بکر پارک جنگلی نمک آبرود مانع افتتاح رستوران‌ها و کافه‌های مختلف برای گردشگران نشده‌است.

جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Irandiamondtour

ساحل، جزو جدانشدنی تفریحات شمالی

هرچقدر هم که از جنگل و سبزی دامنه‌های البرز تعریف کنم باز هم می‌دانم که دل‌تان برای دریا و ساحل و خلاصه هر چیزی که به آبی بیکران مربوط بشود، لک می‌زند. پس حالا که تا نمک آبرود آمده‌ایم، فرصت ساحل‌گردی را از دست‌ ندهید. تفرجگاه ساحلی نمک آبرود جزو جاهای دیدنی مهم این شهرک به‌شمارمی‌رود، چون علاوه‌بر ساحل و چشم‌انداز زیبای طبیعی، تعداد زیادی از تفریحات نمک آبرود را در خودش جای داده‌است.

پیست‌های مختلف مثل اسب‌سواری، موتورسواری و دوچرخه‌سواری، همگی در تفرجگاه ساحلی قرار دارند. برای استفاده از امکانات تفریحی آبی نمک آبرود هم باید به این منطقه بیایید. شنا، قایق‌سواری، ماهیگیری، جت‌اسکی، هاورکرافت، پاراسل و شاتل را در خط ساحلی نمک آبرود تجربه کنید.

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

عکس از: سایت Iranparadise

برای ورود به این قسمت باتوجه به این که پیاده یا با ماشین هستید باید هزینه متفاوتی بپردازید. هم‌چنین اگر قصد اقامت و کمپ زدن را دارید، هزینه ورودی، با درنظرگرفتن اقامت شما در ساحل محاسبه می‌شود. در تفرجگاه ساحلی، اقامت‌گاه‌هایی شامل کلبه‌های چوبی و سوئیت وجود دارد که اسکان شما را راحت‌تر می‌کنند. علاوه‌براین امکاناتی مثل چایخانه سنتی، فروشگاه، عکاسخانه و شهربازی هم برای مسافران فراهم شده‌است.

ساکنان دیگر نمک آبرود

نمک آبرود به جز محلی‌های شهرک و توریست‌ها، ساکنان قدیمی‌تری هم دارد. جانوران و گیاهانی که سالیان درازی است، در این سرزمین ۶۵۰هکتاری زندگی می‌کنند. به دلیل همسایگی با دامنه‌های شمالی البرز و دوری نسبی از دریا، نوع گیاهانی که در نمک رشد می‌کنند با بقیه مناطق شمالی فرق دارد.

ارتفاعات نمک آبرود

عکس از: سایت Shabir

در نقاط نزدیک به قله‌ها، درختان شمشاد و ممرز و در نواحی پایین‌تر، توسکا، افرا، نارون، ملچ، بلوط و راش ریشه می‌دهند. همین‌طور درباره حیوانات هم آنچه در دامنه‌ها می‌بینید با مناطق مرتفع فرق دارد. اگر در پایین پای البرز قدم می‌زنید، توقع رویارویی با خرس، گرگ، پلنگ و خرگوش وحشی را داشته باشید. اما احتمال مواجه با مار و گرگ، شاید هم بزمچه و سوسمار، در ارتفاعات، بیشتر است.

نمک آبرود، دهکده سرگرمی‌ها

حتی اگر از آن عشق طبیعت‌گردی‌های درجه یک نباشید، باز هم در نمک آبرود به شما خوش می‌گذرد. تفریحات نمک آبرود آن‌قدر زیاد و متنوع هستند که افراد متعدد با سلیقه‌های متفاوت را راضی نگه‌دارد. از کارهای هیجان‌انگیز نفس‌گیر تا سرگرمی‌های آرام و کم‌دردسر، همه را در نمک آبرود تجربه می‌کنید.

تفریحات نمک آبرود

عکس از: سایت Luxvila

تله‌کابین نمک آبرود، سفری طولانی میان آسمان و زمین

پرواز روی جنگل با طولانی‌ترین خط تله‌کابین ایران از آن لذت‌هایی است که فقط در نمک آبرود تجربه می‌شود. تله‌کابین نمک آبرود در جنوب شرقی این شهرک قرار دارد و با دو خط، مسافران را به قله‌های مدوبن و دیوحمام می‌رساند. اول از همه بگویم که اصلا نگران امنیت این تفریح جذاب نباشید.

این خط تله‌کابین موتور برق اضطراری دارد تا هنگام قطع برق مسافران را به سلامت از ایستگاه پیاده کند. خط اول تقریبا ۲۱۰۰ متر یعنی دو برابر ارتفاع مدوبن است و شما را به این قله می‌رساند. حدود ۱۵ دقیقه در مسیری میان درختان جنگل، از دریا فاصله می‌گیرید و جلو می‌روید تا به ایستگاه آخر خط اول برسید.

تله کابین

عکس از: سایت ویکی‌پدیا

اما خط دوم با این که ۱۷۰۰ متر بیشتر نیست ولی با سرعت دوبرابر خط یک، شما را به دیوحمام می‌برد. و اینجا است که سفرتان رنگ‌وبوی دلهره و هیجان می‌گیرد. افسانه‌های نقل شده از دیوحمام یک طرف و پل معلق میان دیوحمام و مدوبن از طرف دیگر، گردشگران را به سمت یک تجربه فراموش‌نشدنی می‌کشانند.

در ایستگاه آخر، علاوه‌بر امکانات مختلف رفاهی ازجمله رستوران و سرویس بهداشتی، نمایشگاهی از حیوانات تاکسیدرمی وجود دارد که اگر بعد از این همه ترشح آدرنالین، جانی برای‌تان باقی مانده باشد، تماشایش خالی از لطف نیست.

پل معلق، نه راه پس و نه راه پیش

پل معلق ازجمله تفریحات نمک آبرود است که تا از دل‌وجرئت خودتان مطمئن نشدید نباید بلیطش را بخرید. از آن کارهایی است که نمی‌شود میان راه رهایش کرد. یعنی اصلا امکانش وجود ندارد. اگر پا در مسیر گذاشتید، باید با شجاعت تا آخرش را بروید. ولی از من می‌شنوید، اگر تا پای قله دیوحمام رسیده‌اید، این تفریح را ازدست ندهید. از آن خاطرات سرگرم‌کننده می‌شود که تعریفش کل فامیل و دوستان‌تان را میخکوب می‌کند.

پل معلق بی‌شباهت به پل‌های چوبی بالای دره‌ها در انیمیشن‌ها نیست. یک کفه چوبی خیلی باریک دارد که دوطرفش را طناب کشیده‌اند. عرض باریکش اجازه عبور بیشتر از یک نفر را نمی‌دهد.

پل معلق جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Mediumcom

حالا گذشته از این که زیر پای‌تان چقدر ارتفاع است، مه زیر پل، فضا را وهم‌آلودتر هم می‌کند. پل معلق از قله دیوحمام تا مدوبن ادامه دارد، پس اگر انرژی کافی ندارید یا احساس خستگی و ترس می‌کنید، فتح این پل چوبی را برای روز دیگری بگذارید. اما اگر برای رفتن مصمم بودید، بهتر است دوربینی همراه‌تان باشد. پل معلق در فصل بهار و اواسط پاییز، منظره کم‌نظیری برای عکاسی دارد.

زیپ‌لاین، راهی دیگر برای فتح دو قله

برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند، اولین اشتباه غلبه بر این ترس و طی مسیر با تله‌کابین خط دوم است. چون بعد از آن، پیشنهاداتی که برای ادامه تفریحات پیش روی‌شان قرار می‌گیرد، سخت‌تر و ترسناک‌تر می‌شود. اگر از ایده پل معلق استقبال نکردید، یک پیشنهاد هیجان‌انگیزتر هم وجود دارد.

زیپ لاین

عکس از: سایت Dubbyscom

زیپ‌لاینی که بین دو قله کشیده شده‌است تا شما را از دیوحمام به مدوبن وصل کند. اصولا وقتی تا دیوحمام بالا می‌روید باید انتظار چنین موقعیت‌هایی را هم داشته‎‌باشید که البته برای دوستداران این دسته از تفریحات، بهترین انتخاب است. شما می‌توانید همزمان برای زیپ‌لاین و پل معلق بلیط بخرید که هزینه‌اش از تهیه دو بلیط جداگانه کم‌تر است.

جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Iranparadise

طولانی‌ترین مسیر سورتمه‌سواری

اولین سورتمه ایران، در قسمت کم‌ارتفاع مجموعه تفریحی نمک آبرود قرار داشته که برای استفاده از آن به تله‌کابین نیاز ندارید. بیشتر از ۱۲۰۰ متر مسیر ریلی که از قلب جنگل می‌گذرد و کمتر از ۱۰۰ متر با سطح دریا فاصله دارد. سورتمه از آن تفریحات نمک آبرود است که هم آدرنالین را زیاد می‌کند و هم بچه‌های کوچک می‌توانند از آن لذت ببرند.

سورتمه

عکس از: سایت Iranparadise

البته کودکان زیر پنج سال نمی‌توانند از سورتمه استفاده کنند و بین پنج تا ۱۰ سال هم حتما باید با والدین‌شان سوار شوند. آخرین مقدار سرعت سورتمه ۲۵ کیلومتربرساعت است. یعنی حدود نصف سرعت مجاز رانندگی در خیابان‌های تهران، اما با این حال می‌توانید با شاسی کنار سورتمه، سرعت‌تان را کم کنید.

جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Shabir

کارتینگ، هیجان در ارتفاع صفر

اگر دنبال تفریحی هستید که از ارتفاع کوهستان و عمق دریا دور ولی همچنان همراه با تلاطم و تپش قلب باشد، حتما سری به کارتینگ نمک آبرود بزنید. کارتینگ هم مثل سورتمه در بخش جنوبی مجموعه تفریحی نمک آبرود قرار دارد. هیچ محدودیت خاصی برای استفاده از پیست وجود ندارد. به جز این که باید سن‌تان بیشتر از هشت و قدتان ۱۳۰ سانتی‌متر یا بلندتر باشد. حتی اگر رانندگی بلد نیستید، با یک ویدئوی آموزشی کوتاه، کارتان راه میافتد.

کارتینگ

عکس از: سایت E118

پیست از دو قسمت بزرگسالان و نوجوانان تشکیل شده که هرکدام مسافت و سرعت مجاز خاصی دارند. پیست نوجوانان برای افراد هشت تا ۱۵ سال طراحی شده و ۲۰۰ متر است. این بخش پنج ماشین دارد و در آن با سرعتی بیشتر از ۴۰ کیلومتر بر ساعت نباید رانندگی کنید. ولی قسمت بزرگسالان محدودیت کمتری دارد. پیستی با طول ۶۰۰ متر با ۱۰ ماشین که حداکثر سرعت مجاز آن‌ها ۸۰ کیلومتر بر ساعت است. به‌طورکلی هر دور، تقریبا شش دقیقه طول می‌کشد. در روزهای عادی از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ونیم بعدازظهر می‌توانید از پیست کارتینگ استفاده کنید.

مجتمع پروازی، مجالی برای یک صعود امن

به عنوان کسی که از ارتفاع دل خوشی ندارد، ترجیح می‌دهم برای تجربه کارهای هیجانی، به جای کابل و پل‌های لغزان، از فرودگاه تفریحی استفاده کنم. مجتمع پروازی نمک آبرود با کادری حرفه‌ای و در شرایطی ایمن، شما را برای پروازی بر فراز نمک آبرود آماده می‌کند. پیشنهاد می‌کنم برای تماشای جاهای دیدنی نمک آبرود در یک چشم‌انداز کاملا متفاوت، پرواز با پرنده‌های مختلف این فرودگاه را امتحان کنید. چتر، کایت، پاراگلایدر، بالگرد، کدام‌شان اشتیاق شما را بیشتر می‌کند؟

فرودگاه تفریحی

عکس از: سایت Hamshahrionline

تعقیب‌وگریز با پینت‌بال نمک آبرود

برای بازی پینت‌بال در بزرگ‌ترین زمین پینت‌بال جنگلی ایران حاضرید؟ زمین پینت‌بال نمک آبرود از ساعت ۱۰ونیم صبح تا ۱۰ونیم شب است. افراد بالای ۱۰ سال می‌توانند با تهیه بلیط، خودشان را برای یک جنگ تمام‌عیار میان درختان سربه‌فلک‌کشیده، آماده کنند. با خرید بلیط، درواقع هزینه ۵۰ گلوله اولیه را هم حساب کرده‌اید. برای هر بسته گلوله بیشتر باید مبلغی جداگانه پرداخت کنید.

پینت بال

عکس از: سایت Luxvila

باشگاه تیراندازی

تیراندازی در رشته‌های مختلف مثل تپانچه و تیروکمان، علاقه‌مندان مخصوص خودش را دارد. اگر جزو این گروه هستید، برای گذران تعطیلات در سفرتان به چالوس، می‌توانید باشگاه تیراندازی نمک آبرود را در بلوار صنوبر امتحان کنید. ورود به این مکان برای افراد بالای ۱۲ سال مجاز است. شما می‌توانید با تفنگ شخصی‌تان تیراندازی یا از تفنگ‌های دولول باشگاه استفاده کنید.

درهرصورت اهداف، پرنده‌های مرده هستند بنابراین، تفریح شما ضرری به جانداران نمی‌رساند. طرفداران تیروکمان هم می‌توانند در میدان تیروکمان باشگاه با یکدیگر رقابت کنند. باشگاه تیراندازی نمک آبرود با پنج سکوی پرتاب، دومین باشگاه تیراندازی ایران به‌شمارمی‌رود.

باشگاه تیراندازی

عکس از: سایت ایرنا

آفرود، لذت خالص رانندگی بدون مرز

تفریحات نمک آبرود با هر طبع و ذائقه‌ای همخوانی دارد. از عاشقان ارتفاع و هیجان تا دوستداران طبیعت بکر، هیچ کس دست خالی از خاطرات سفر به نمک آبرود برنمی‌گردد. ولی شاید این یک مورد خیلی دور از انتظار باشد. پیست موتور چهارچرخ نمک آبرود، با موتورهای آفرود، آماده همراهی شما در یک رانندگی نفس‌گیر است.

موتور چهارچرخ

عکس از: سایت Ishomalcom

شما می‌توانید تکی یا دونفره سوار این موتورها شوید و صدای فراموش‌نشدنی دریفت در زمین خاکی و کشیده شدن لاستیک روی زمین را لمس کنید. آن‌هایی که عاشق ماشین‌های آفرود هستند، احتمالا پیست چهارچرخ را بیشتر از جاهای دیدنی نمک آبرود و بقیه تفریحات آن دوست دارند.

پیست موتور چهار چرخ

عکس از: سایت Ishomalcom

پیست دوچرخه‌سواری بانوان

نوبتی هم باشد، نوبت به دوچرخه‌سواری خانم‌ها می‌رسد. همه این تفریحاتی که درباره‌شان صحبت کردیم برای خانم‌ها هم دردسترس است. اما درباره دوچرخه‌سواری، ایده جالبی در نمک آبرود شکل گرفته تا بانوان به راحتی و بدون مانع قانونی، با هر پوششی از دوچرخه‌سواری لذت ببرند.

پیست دوچرخه سواری

عکس از: سایت Delarammashreghi

پیست دوچرخه‌سواری بانوان را در اطراف پارک ساحلی پیدا می‌کنید. این مسیر از اول فروردین تا آخر پاییز به جز ایام تعطیلات رسمی، برای دوچرخه‌سواری بانوان باز است. درنهایت خوب است اشاره کنم که نمک آبرود در ساخت پیست جنگلی برای بانوان، یکه‌تاز مناطق شمالی کشور محسوب می‌شود.

موزه خودروهای تاریخی

هرچقدر هم از تاریخ و حفظیاتش فراری باشید، در برابر ماشین‌های زیبای دوران قدیم وسوسه می‌شوید. پس بیشتر از این جلوی خودتان را نگیرید و حالا که تا نمک آبرود آمده‌اید، سری هم به موزه ماشین‌های تاریخی ایران بزنید. اگر از داستان‌های تاریخی سردرنمی‌آورید، اصلا نگران نباشید، تازه با من هم‌مسیر شده‌اید.

موزه خودروهای تاریخی

عکس از: سایت عصر ایران

ولی توصیه می‌کنم حتما با ماشین رولزرویس احمدشاه قاجار و ماشین معروف بنز ۵۰۰k عکس بگیرید. درک زیبایی و ارزش این خودروها چیزی فراتر تاریخ و جغرافیای آن‌ها است. درهای موزه خودروهای تاریخی از ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر با ۲۵ ماشین تاریخی زیبایش، به روی بازدیدکندگان باز است.

آکوالیون، کمی متفاوت‌تر از دیگر جاهای دیدنی نمک آبرود

بوریس، شیردریایی اسپانیایی است که در سال ۸۸ از زادگاهش به باغ‌وحش ارم تهران منتقل شد. از آن‌جا هم در سال ۹۰ به نمک آبرود آمد. این شیردریایی حالا یکی از جاذبه‌های گردشگری نمک آبرود است که تقریبا با ۸۰ حرکت نمایشی به مدت ۴۵ دقیقه، همه را انگشت به دهان می‌گذارد.

طبیعت گردی

عکس از: سایت Irandiamondtour

آکوالیون در جنوب مرکز تفریحی و داخل بلوار یاس قرار دارد. این مجموعه علاوه‌بر شیردریایی، با پارک دلفین و برکه فلامینگو، گردشگران را سرگرم می‌کند. اما معروف‌ترین بخش نمایش‌ها همان حرکات بوریس دوست‌داشتنی است.

چه زمانی به نمک آبرود سفر کنیم؟

شهرک گردشگری نمک آبرود در غرب استان مازندران و ۱۲ کیلومتری چالوس ساخته شده تا هم جمعیت زیاد شهرهای اطراف را در خودش جای بدهد و هم بخشی توریستی برای مسافران داشته‌باشد. این منطقه، در بعضی قسمت‌ها آب‌وهوای معتدل و مرطوب و در بخش‌های دیگر آب‌وهوای کوهستانی و سرد دارد.

بهترین زمان بازدید

عکس از: سایت Iranparadise

موقعیت جغرافیایی نمک آبرود، آن را برای سفر در هر فصل و زمانی از سال مناسب می‌کند، اما هنگام بارش شدید برف و باران، بعضی از سرگرمی‌ها مثل کارتینگ تعطیل می‌شوند. ازاین‌رو بهتر است در بهار، تابستان و اوایل پاییز، به این ناحیه بروید تا امکان استفاده از همه تفریحات نمک آبرود را داشته‌باشید.

این نکته را هم فراموش نکنید که یکی از راه‌های رسیدن به نمک آبرود جاده چالوس است. پس زمانی را برای سفر انتخاب کنید که با شلوغی و ترافیک معروف چالوس روبه‌رو نشوید. مثلا استفاده از مرخصی وسط هفته در مقایسه با تعطیلات عید و سایر تعطیلات رسمی بهتر است.

جاهای دیدنی نمک آبرود

عکس از: سایت Irandiamondtour

عمر کوتاه است و روزها کوتاه‌تر

هرچقدر هم که برای زندگی بدوید، آخر سر لحظات خوش همراه خانواده و دوستان در خاطرتان باقی می‌ماند و کام‌تان را شیرین می‌کند. هیچ زمانی را برای سفر و ساختن خوشی‌های ماندگار، ازدست ندهید. اگر در تعطیلات هستید همین حالا باروبنه را جمع کنید و خودتان را به همین نمک آبرود زیبا برسانید. به‌نظرمی‌رسد، این‌جا شروع خوبی برای همه تجربه‌های شیرین یک سفر باشد. تفریحات آبی، گشت‌وگذار در کوهستان، جنگل‌نوردی و… همگی نوید یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی را به شما می‌دهند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه

 1. عبود دلاور می‌گوید

  اینقدر قیمت ها بالاست که اگر بری اونجا فقط باس حرص بخوری و نمیتونی هیچ استفاده ای کنی در اصل نباس بری

 2. Reza می‌گوید

  هیچکدوم از ما از تفریح و سرگرمی بدمون نمیاد،ولی اینقدر هزینه ها بالاست،که لامصب نمیرسه و ما همیشه شرمندهء خانواده هستیم.

  1. ایران می‌گوید

   درود به شرفت و ان شاء الله بعد از سلامتی همیشه سربلند باشی

   1. اسماعیل می‌گوید

    سلام یک نظارتی به قیمت ها بشه بد نیست برای هفت دقیه پیست سواری ۲۶۰۰۰۰تومان