استان مازندران

سفرنامه سفرنامه ساری از زهراسادات سیدرضایی- هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه ساری: مازندرانی که هدیه تولدم بود

این اثر را زهرا سادات سیدرضایی برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. سفر با قطار همیشه امن و کند پیش می‌ره، ولی با راه‌آهن جادوییِ شمالِ ایران، دلت می‌خواد تا ابد طول بکشه. قصدم این بود که زندگی روزمره‌ام رو متوقف و فراموش کنم تا […]

استان مازندران جاهای دیدنی نور
جاهای دیدنی نور: معرفی مناظر طبیعی تا جاهای تاریخی

همین که یک تعطیلی می‌شود یا همین که دل‌تان هوای سفر می‌کند، حتما که نه، اما احتمالا به تماشای جاهای دیدنی مازندران می‌روید.برای اینکه بیشتر با شهرستان نور در غرب مازندران و دیدنی های نور آشنا شوید با ما همراه شوید.

رامسر راهنمای سفر به رامسر
راهنمای سفر به رامسر؛ سرسبزی دامنه البرز و زیبایی خزر

دیدنی‌های رامسر تمامی ندارد. جنگل‌های سرسبز، دریا و ساحل کف‌آلودش، درختان نارنج و قله‌های مخروطی، چشمه‌های آب گرم و جریب به جریب زمین‌های شالی اینجا را به بهشتی تبدیل کرده که اگر به آن پابگذارید، حاضر نیستید آن را ترک کنید.

سفرنامه سفرنامه بابلسر از مهدیه گرجی یزدی - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه بابلسر: مثل فیلم فرهادی

این اثر را مهدیه گرجی یزدی برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. «خب شما که می‌خواستین کز کنین گوشه کاناپه چرا خونه نموندین؟ من میرم لب ساحل کسی میاد؟» تقریبا منتظر جواب نموندم. سوییچ رو برداشتم و زدم بیرون. به سرم زد مثل این فیلم‌های […]

آمل راهنمای سفر به آمل
شهر آمل؛ سفر به تکه‌ای از بهشت

امکان ندارد به جاهای دیدنی مازندران سری بزنید اما به آمل نروید. در سفر به آمل، جاهای دیدنی زیادی برای دیدن هست و طبیعتی بکر و زیبا دارد. در راهنمای سفر به آمل نشانتان می‌دهم این شهرستان تکه‌ای گمشده از خود بهشت است.

استان مازندران جاهای دیدنی متل قو
جاهای دیدنی متل قو؛ سفر با قویی سفید بر فراز آب‌ها

متل قو که چند سالی است اسمش عوض شده و به آن سلمان‌شهر می‌گویند، یکی از نفس‌گیرترین جاهای دیدنی مازندران است. این شهر در طول تاریخ اسم زیاد عوض کرده اما حالا بیشتر مردم، آن را با اسم «متل قو» می‌شناسند.

استان مازندران سفرنامه بابل - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه بابل: سد لفور

این اثر توسط یک شرکت‌کننده برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. در تابستان سال هزار و سیصد و نود و هفت قبل از کرونا و تمام محدودیت‌هایش با خانواده به بابل منزل یکی از اقوام رفتیم، بعد از کمی استراحت در خانهِ آن‌ها تصمیم گرفتیم به […]

چالوس دریاچه ولشت
دریاچه ولشت کلاردشت؛ زیبای پنهان در دل کوهستان

ولشت یکی از جاهای دیدنی کلاردشت است که سطح آب آن در ماه‌های سرد و گرم سال بالا و پایین می‌رود و هرچقدر هم پر باشد، سرریز نمی‌شود. این دریاچه در دل کوهستان قرار گرفته و زیبایی‌های بی‌نظیری در خود جای داده است.

استان مازندران جاهای دیدنی نوشهر
جاهای دیدنی نوشهر همان نگین سرسبز مازندارن زیبا

نوشهر یکی از توابع مازندران است که مقصد گردشگری خیلی از مسافران بوده و مردم مهمان‌نوازی دارد. جاهای دیدنی نوشهر قابل شمارش نیست پس به معرفی محبوب‌ترین جاذبه‌‌های گردشگری این شهر سرسبز شمالی می‌پردازیم.