جاهای دیدنی محمود آباد

جاهای دیدنی محمود آباد از شهرهای زیبای شمالی

گردشی میان جاهای دیدنی محمود آباد

کوله‌هایتان را آماده کنید که قرار است سفری به خطه مازندران داشته باشیم. می‌خواهیم جاهای دیدنی محمود آباد قدیمی و زیبا را ببینیم و پیاده طی کنیم و با تاریخ و فرهنگ آن بیشتر آشنا شویم. محال است حرف سفر به مازندران پیش بیاید و محمودآباد جزو گزینه‌های گردشگری نباشد.

محمودآباد نزدیکترین شهر ساحلی به تهران است و برای همین وقتی تهران‌نشین‌ها می‌خواهند جاهای دیدنی مازندران را ببینند، بیشترشان سفر به محمودآباد را انتخاب می‌کنند.

پس اگر قصد سفر به طبیعت زیبا و جاهای دیدنی محمود آباد را دارید، برنامه سفرتان را با این مقاله از مجله گردشگری علی بابا بچینید و بعد راه بیفتید.

محمود آباد کجاست؟
محمودآباد یکی از شهرستان‌های استان مازندران است. این شهرستان در شمال مازندران قرار گرفته است.
بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در محمودآباد کدام است؟
جنگل اهلم، جنگل بونده، پارک ساحلی ملت و… بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در دل شهر محمودآباد هستند.
جاهای زیارتی و مذهبی محمود آباد کجاست؟
امام‌زاده قاسم یکی از مکان‌های مقدس و مذهبی است که می‌توانید برای زیارت در محمودآباد به آنجا بروید.
معروف‌ترین پارک و مرکز تفریحی محمود آباد کدام است؟
پارک ساحلی ملت محمودآباد، جزو معروف‌ترین جاهای دیدنی محمودآباد و مراکز تفریحی است که می‌توانید در این شهر ببینید.
بهترین جاهای تاریخی و دیدنی محمود آباد کدام است؟
تپه‌های باستانی سرخ‌رود یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی و تاریخی است که در محمودآباد می‌توانید ببینید.

جاهای دیدنی محمود آباد: طبیعت‌گردی

یک مازندران است و جاهای دیدنی محمود آباد و طبیعتش. اصلا امکان ندارد به این شهر سفر کنید و نخواهید جاهای دیدنی و طبیعت زیبای آن را ببینید. با من همراه باشید تا شما را با چندتا از آن‌ها آشنا کنم.

– روستای کلوده

تمام روستاهای اطراف محمودآباد به دلیل طبیعت جذابشان مقصد گردشگری جالبی هستند، اما روستای کلوده از جاهای دیدنی محمود آباد در محرم چیز دیگری است. اینجا کلوده است، جایی که زمانی از کلوخ به عنوان پول برای خرید و فروش استفاده می‌کردند.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

اگر محرم در سفر هستید، حتما سری به اینجا بزنید، نه تنها طبیعت بکر و زیبایی بی‌حد روستا شما را سر وجد می‌آورد، بلکه فرصت دیدن آیین ۳۰۰ ساله پیر علم در عزاداری امام حسین را هم می‌بینید.

آدرس و گوگل مپ روستای کلوده

آدرس: استان مازندران، حد فاصل بین شهر آمل و محمودآباد، ۱۰ کیلومتری دریا، روستای کلوده

لوکیشن روستای کلوده روی گوگل مپ

– جنگل اهلم

مگر می‌شود به فکر دیدن جاهای دیدنی محمود آباد باشید و سری به جنگل اهلم نزنید. جایی که قدیمی‌ترین جنگل هیرکانی در این بخش از مازندران هنوز هم زنده و پویاست و پذیرای مهمانان و دوست‌داران طبیعت است. این جنگل حالا یک تفرجگاه خیلی محبوب است و بیشتر کسانی که به آنجا رفته‌اند روزهای طولانی را آنجا کمپ زده و از طبیعت لذت برده‌اند.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Virgool

خوبی این جنگل این است که اقامتگاه‌های کوچکی شبیه به خانه روستایی در همین منطقه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای ماندن در جنگل استفاده کنید. می‌توانید هم با وسایل و چادر آنجا کمپ خود را برپا کنید. خلاصه اگر گذرتان به شهر محمودآباد افتاد، اینجا را فراموش نکنید.

آدرس و گوگل مپ جنگل اهلم

آدرس: استان مازندران، شهرستان محمودآباد، بخش مرکزی، دهستان اهلم رستاق شمالی، روستای اهلم

لوکیشن جنگل اهلم روی گوگل مپ

– تالاب سرخرود

تا بحث جاهای دیدنی محمود آباد داغ است، از معرفی تالاب سرخرود غافل نشوم. تالابی که در بخش شرقی شهر و در ۲۰ کیلومتری آن قرار گرفته است. اولین نکته جذاب در مورد این تالاب، وجود سرسبزی بی‌انتهای شالیزارها و کشتزارهای اطرافش است. پرندگان مهاجری مثل اردک، غاز و قو اشاره کرد. تک درنای معروف سیبری هم اینجا اقامت دارد.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

کمپ زدن و گشت‌وگذار در طبیعت این منطقه، جزو مهیج‌ترین تفریحات است. اگر عاشق آب و پرنده و سرسبزی هستید، اینجا مقصد گردشگری محبوبتان در محمودآباد خواهد بود. اینجا می‌توانید کلی اقامتگاه، مغازه و… هم پیدا کنید و حسابی از سفر لذت ببرید.

آدرس و گوگل مپ تالاب سرخرود

آدرس: بین محمودآباد و فریدون‌کنار، سرخرود، اول جاده مریج، وزرا محله

الوکیشن تلاب سرخرود روی گوگل مپ

– جنگل بونده

۲۰ کیلومتر که از مرکز شهر و جاهای دیدنی محمود آباد فاصله بگیریم، به یکی از محبوب‌ترین و در عین‌حال زیباترین بخش‌های این شهر می‌رسیم. جنگل بونده هوا خنک است و به لطف درختان سربه فلک کشیده، خبری از هوای شرجی و آزاردهنده نیست.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

اگر دوست دارید اینجا کمپ بزنید و چند روزی وقت بگذرانید، پس هرچیزی که برای کمپ زدن لازم دارید، با خودتان بردارید که اطرافتان پر از درخت است و خنکی و سرسبزی. روستای اهلم از جاهای دیدنی محمود آباد هم البته همان نزدیکی است که می‌توانید آنجا هم خرید کنید. اینجا درختان گردو، انجیر، ون، آزاد، کرات، راش، نارون، توسکا، ممرز، افرا، بلوط و لرگ به وفور پیدا می‌شوند.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و گوگل مپ جنگل بونده

آدرس: ۲۰ کیلومتری محمودآباد، مسیر آمل به محمودآباد، روستای بونده

لوکیشن جنگل بونده روی گوگل مپ

– ساحل سرخرود

مسافرت به جاهای دیدنی محمود آباد که همه‌اش خوردن و خوابیدن و دیدن دریا نیست. چرا از دیدن یکی از زیباترین ساحل‌های منطقه یعنی ساحل سرخرود غافل شوید. این ساحل در بخش شرقی قرار گرفته و طولش ۵ کیلومتر است. نمای حیرت‌انگیز ساحل، شما را یاد تابلوهای نقاشی می‌اندازد.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

جایی که پارک جنگلی آب‌بندان نزدیکش است، یک طرفش شالیزارهای سرسبز و طرف دیگر تپه‌های شنی است. می‌توانید ساعت‌ها آنجا بنشینید و حرکت دریا را دنبال کنید. برای این که این بخش را ببینید، هیچ قیمتی لازم نیست پرداخت کنید و ساحل در اختیارتان است.

آدرس و گوگل مپ ساحل سرخرود

آدرس: استان مازندران، شهرستان محمودآباد، شهر سرخرود

لوکیشن ساحل سرخرود روی گوگل مپ

جاهای دیدنی محمود آباد؛ جاذبه‌های تاریخی

تاریخ همیشه یکی از بخش‌های جذاب گردشگری به‌حساب می‌آید. محمودآباد تاریخ کهنی دارد و با کمی کنکاش می‌توانید اطلاعات جالبی هم در مورد آن به‌دست آورید. در ادامه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی محمود آباد را معرفی می‌کنم.

– تپه‌های باستانی سرخرود

در گذشته، سرخرود یک بخش نظامی بوده و برای حفاظت از مردم در زمان پادشاهی ساسانیان و اشکانیان استفاده می‌شد. در واقع این بخش دارای دو تپه هستند که هر دو را با نام تپه‌های قلاکتی می‌شناسیم. روی این تپه‌ها زمانی قلعه‌های محافظتی وجود داشته و حالا هم که یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی محمود آباد از نظر تاریخی است.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

تپه‌های باستانی سرخرود از جاهای دیدنی محمود آباد، از سال ۱۳۹۰ جزو آثار ملی و مورد توجه مسئولان قرار گرفته است. این تپه‌های ۳۰۰۰ متر مربعی تنها ۴ کیلومتر از ساحل سرخرود دور هستند و می‌توانید با دیدن آنجا ساعت خوشی را برای خود ایجاد کنید.

آدرس و گوگل مپ تپه‌های باستانی سرخرود

آدرس: استان مازندران، شهر محمودآباد، جنوب سرخ رود، تپه‌های باستانی سرخرود (قلاکتی)

لوکیشن تپه‌های باستانی سرخرود روی گوگل مپ

جاهای تفریحی محمود آباد

همین که از دیدن جاهای تفریحی و مذهبی یا تاریخی محمود آباد کلی لذت بردید، دیدن جاهای تفریحی این شهر باصفا هم خالی از لطف و لذت نیست. در ادامه چندتا از جذاب‌ترین جاهای تفریحی محمودآباد را به شما معرفی می‌کنم.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

– پارک ساحلی ملت محمود آباد

چند قدم تا دریا فاصله دارید، هوای مطبوع، بوی آب و صدای موج تمام حواستان را پر می‌کند. پارک ساحلی ملت محمودآباد یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی محمود آباد است. جایی که اگر می‌خواهید از ازدحام جمعیت دور باشید و کمی از سکوت و زیبایی لذت ببرید، بهترین گزینه برایتان خواهد بود.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

پارک ملت از جاهای دیدنی محمود آباد فضایی برای نشستن ایجاد کرده است. می‌توانید روی چمن‌ها بنشینید و از نسیمی که می‌وزد لذت ببرید. در این پارک ساحلی امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و فروشگاه‌هایی برای خرید هم وجود دارد. پس اگر می‌خواهید از یک وعده خانوادگی لذت ببرید اینجا گزینه خوبی خواهد بود.

آدرس و گوگل مپ پارک ساحلی ملت محمودآباد

آدرس: استان مازندران، محمودآباد، بین خیابان بسیج و خزر

لوکیشن پارک ساحلی ملت محمودآباد روی گوگل مپ

– پارک جنگلی طاهباز

اصلا محمودآباد آنقدر سرسبز و دوست‌داشتنی است که حتی پارک‌های وسط شهرش هم جنگلی، خنک و پر از درخت هستند. پارک جنگلی طاهباز تز جاهای دیدنی محمود آباد درست وسط شهر و در بلوار امام‌خمینی قرار گرفته و یکی از جاهایی است که جان می‌دهد عصر آنجا پیاده‌روی کنید و از هوای مطبوع و منظره جذاب لذت ببرید.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

این پارک یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی محمود آباد است و از سال ۹۳ که افتتاح شده، حتی اهالی محلی شهر هم برای وقت‌گذرانی به اینجا سری می‌زنند. این پارک سرویس بهداشتی، نمازخانه و امکانات دیگر مثل وسایل ورزشی، مسیر پیاده‌روی و زمین بازی برای کودکان دارد.

آدرس و گوگل مپ پارک جنگلی طاهباز

آدرس: محمودآباد، مرکز شهر، بلوار امام خمینی، پارک جنگلی طاهباز

لوکیشن پارک جنگلی طاهباز روی گوگل مپ

– شهربازی سرزمین رویاها

مطمئنم شهربازی جایی نیست که از دیدن آن لذت نبرید و سرگرمتان نکند. شهربازی سرزمین رویاها جزو جاهای دیدنی محمود آباد است و کلی وسایل تفریحی اینجا پیدا می‌شود که هم خانواده‌ها و هم بچه‌ها سرگرم می‌شوند و ساعات خوشی را سپری می‌کنند.

اگر سری به محمودآباد زدید، حتما شهربازی سرزمین رویاها از جاهای دیدنی محمود آباد را ببینید و از ساعات خوشی که می‌توانید رقم بزنید لذت ببرید. راستی می‌توانید کلی خوراکی خوشمزه هم اینجا بخرید و بچه‌ها را هم کلی سرگرم کنید.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و گوگل مپ شهربازی سرزمین رویاها

آدرس: شهربازی سرزمین رویاها: استان مازندران، محمودآباد، ۵ کیلومتری جاده فریدون کنار

لوکیشن شهربازی سرزمین رویاها روی گوگل مپ

– پارک جنگلی تشبندان

پیک‌نیک، دوچرخه‌سواری و عکاسی، جزو موارد موردعلاقه شما هستند؟ پس به پارک جنگلی تشبندان از جاهای دیدنی محمود آباد بروید. جایی که درختان زیبا نزدیک روستای اهلم و ۱۰ کیلومتری مرکز شهر، یک پارک جذاب جنگلی درست کرده‌اند. این پارک مکان تفریحی محبوبی است و یکی از بهترین دیدنی های محمودآباد هم به حساب می‌آید.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

برای یک استراحت لذت‌بخش و طولانی می‌توانید این جنگل را انتخاب کنید و حسابی از آن‌ها لذت ببرید. تفریحات جذاب هم خالی از لطف نخواهد بود. اگر می‌خواهید ساعاتی را در دل طبیعت و خنکی دل‌انگیزش بگذرانید، پس حتما سری به این جنگل بزنید.

آدرس و گوگل مپ جنگل تشبندان

آدرس: شهرستان محمودآباد، ۱۰ کیلومتری مرکز شهر، جاده آماده نرسیده به روستای کلوده، انتهای روستای تشبندان.

لوکیشن جنگل تشبندان روی گوگل مپ

بهترین مراکز خرید محمود آباد

نوبتی هم که باشد نوبت خرید است. از خرید سوغاتی گرفته تا یادگاری از این شهر زیبا. بازارهای جالبی برای خرید در محمودآباد در دسترس است که قول می‌دهم از گشت‌وگذار در آن‌ها سیر نمی‌شوید. در ادامه چندتا از جذاب‌ترین‌ها را معرفی می‌کنم تا در سفرتان از آن‌ها بازدید کنید و لذت ببرید.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

– بازار روز محمود آباد

بازار روز همانطور که از اسمش پیداست، جایی برای محصولات روزانه تازه است. اگر عاشق خوراکی‌های محلی هستید، بازار روز از جاهای دیدنی محمود آباد بهترین جا برای شما است.

بازار محلی که بافت سنتی دارد و هر خوراکی محلی که دوست داشته باشید، آنجا می‌توانید بخرید، از لواشک و ترشک گرفته تا میوه‌ها، ماهی و سبزی که همگی تازه هستند.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و گوگل مپ بازار روز محمودآباد

آدرس: سه‌راهی مرکز شهر، جاده فریدون‌کنار، رو‌به‌روی ساختمان سپاه، بازار روز محمودآباد

لوکیشن بازار روز محمودآباد روی گوگل مپ

– بازار ماهی محمود آباد

اگر می‌خواهید تازه‌ترین و خوشمزه‌ترین ماهی‌های شمال را پیدا کنید، بازار ماهی‌فروشان محمودآباد جایی است که باید سر بزنید. این بازار محل تازه‌ترین ماهی‌هایی است که تازه صید شده‌اند. اگر می‌خواهید ماهی‌تازه بخرید و از کیفیت آن مطمئن باشید، حتما از این بازار دیدن کنید. اینجا نه تنها مردم محلی بلکه مسافران هم رفت‌وآمد دارند.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و گوگل مپ بازار ماهی محمودآباد

آدرس: مرکز سه‌راهی شهر، جاده فریدون‌کنار، روبه‌روی ایستگاه فریدون‌کنار، بازار ماهی محمودآباد.

لوکیشن بازار ماهی محمودآباد روی گوگل مپ

– بازار الغدیر محمود آباد

شاید بازار الغدیر از جاهای دیدنی محمود آباد جذاب‌ترین بازار این شهر باشد. اینجا بازار هفتگی است و مردم از شهرهای دیگر مازندران به اینجا می‌آیند تا محصولات خودشان را بفروشند. مردم محلی هم عاشق این بازار هستند. اینجا جایی است که مردم خریدهای هفتگی خود را انجام می‌دهند و مسافران هم سری به اینجا می‌زنند.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

این بازار روزهای جمعه از صبح زود تا طرف‌های ظهر برپا است. اگر روز جمعه در محمودآباد بودید، حتما سری به اینجا بزنید و از محصولات باکیفیت و تازه آن خرید کنید. مطمئنم مزه‌ آن‌ها تکرار نشدنی خواهند بود.

آدرس و گوگل مپ بازار الغدیر محمودآباد

آدرس: سه‌راهی مرکزی شهر، به سمت جاده نور، کمربندی بعد از اولین چراغ قرمز، بازار الغدیر.

لوکیشن بازار الغدیر محمودآباد روی گوگل مپ

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

– مجتمع تفریحی تجاری سیمرغ

برای من خرید خوشحال‌کننده‌ترین بخش هر سفر است. دوست دارید جایی این خوشحالی را کامل کنید که هم لذت‌بخش باشد، هم تفریحی باشد و تازه قیمت مناسب هم باشد؟ پس حتما باید مجتمع تفریحی تجاری سیمرغ از جاهای دیدنی محمود آباد را ببینید.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

جایی که شهربازی، فودکورت، پردیس سینمایی، هایپرمارکت و مغازه‌ها و بوتیک‌های جذاب دارد، پذیرای شما در محمودآباد است. می‌توانید حسابی از خرید، غذا و تفریح باهم لذت ببرید. راستی نگران جای‌پارک هم که نباشید، اینجا یک پارکینگ روباز در اختیار شماست.

جاهای دیدنی محمودآباد

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و گوگل مپ مجتمع تجاری سیمرغ

آدرس: مازندران، محمودآباد، جنب کنارگذر غربی جاده محمودآباد به نور

لوکیشن مجتمع تجاری سیمرغ روی گوگل مپ

توصیه‌هایی برای سفر به جاهای دیدنی محمود آباد

قبل از هرچیز، حالا که قرار است سری به محمودآباد بزنید، پس حتما این کار را در اوایل بهار یا اوایل پاییز انجام دهید وگرنه شرجی بودن هوا به‌شدت اذیتتان خواهد کرد. بهترین زمان برای سفر به این شهر و لذت بردن از جاهای دیدنی مازندران و جاهای دیدنی محمود آباد، اوایل بهار است. باور کنید وسط اردیبهشت یک بهشت تمام عیار است. راستی حتما لباس خنک باخودتان ببرید، کفش‌های تخت و مخصوص طبیعت‌گردی و پیاده‌روی هم فراموش نشود.

برای داشتن یک سفر بهتر پول نقد و مدارک شناسایی را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید چند روزی را بین جاهای دیدنی محمود آباد سپری کنید، حتما به فکر یک محل خوب و باکیفیت برای اقامت باشید. خواب راحت در یک هتل راحت لذت سفر را چندین برابر می‌کند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 دیدگاه

 1. کوثر می‌گوید

  لامصب بلال دونه ای هشتاد تومن؟؟؟ جنوب کیلویی ده تومنه اونم چندتاااا، ما نخریدیم اما تهرانیا پول خرج کنن کاری به قیمت ندارن

 2. مسعود می‌گوید

  شمالی ها بخصوص مازندرانی‌ها البته اغلبشون به مرور زمان دلال شدند و بابت هرکاری که در شهرهای دیگه عرف است و اخلاق، از غیر بومی ها طلب پول میکنن، تو بازارش هیچکدام از اجناس اتیکت قیمت ندارند تا اون قیمتی که دلشون میخواد به مشتری غیر بومی غالب کنند اصن مسافرها رو به چشم پول می‌بینند و طلب باباشونو ازشون دارند گویا فراموش کردند که اگه برکتی سر سفره هاشون هست به خاطر همین مسافرهاست

  1. احمدی می‌گوید

   دست رو دلمون نذارین..بعد ۳ سال اومدیم مسافرت..ساندویچی که تو تهران ۵۰ تومنه ۹۰ تومن حساب کرد..نمیدونم کسی چرا نظارت نداره

 3. رامین می‌گوید

  کاسب های شهر محمود آباد واقعا دزدن ما نیم ساعت اسب سوار شدیم یک میلیون و ۶۰۰ ازمون پول گرفت دوستاشم دورمون کردن که حتما کارت بکشیم
  رسما دزدن اونم دزد سر گردنه
  گوجه کیلویی ۵۰ تومن تو جنگل نور بیسکوییتی که روش ۱۰ تومن بود رو میداد ۴۰ تومن چایی لیپتون دونه ای ۲۰ تومن تازه آب جوش جدا محاسبه میشد و ……
  سمت گیلان برین خیلی بهتره اونجان مردمش واقعا خیلی بهترن

 4. عدالت که رعایت نمیشه می‌گوید

  محمود اباد دریا ۲۸ ایشالله کاسب هاشون خیر نبینن اینقد گرون حساب میکنن که نگم ی اب معدنی رو ۴۰تومن حساب میکنن
  چادر نمیزاشتن بزنیم میگفتن برو الاچیق کرایه کن الاچیق ها رو کسی نمیگیره ی الاچیق که هیچی نداشت یک تومن قیمت میدادن مسئولی نداره که پیگیری کنه محمود اباد

 5. اشکان می‌گوید

  خوبه ولی فقط باید از طریق برنامه نشان
  جاهای دیدنی رو پیدا کرد
  رفتم بازارچه بزرگ غدیر از قرفه سبزی فروش یه سبزی کوچیک قیمت کردم گفت ۵هزار تومن جالب اینجاست یه خانومی که ساکن اینجا بود بهم گفت اینا قیمتش دسته ای ۲هزار تومنه چون میدونن مال اینجا نیستی میخوان بندازن بهتون بنده خدا میگفت شهر که شلوغ میشه از مسافر به ماها هم که بومی اینجا هستیم رحم نمیکنن
  این جور خوب نیست خودمون ب خودمون رحم نداریم

 6. دوستدار ایران می‌گوید

  البته در کنار زیبایی ، مشکالت خودشو داره
  مردم کم صبر شدن ، تحمل همدیگرو ندارن ، انتقام از مسئولین بی لیاقت رو از خودشون میگیرن و…اونهایی که از راه دور میان هم رعایت بعضی مسائل رو نمیکنن وجمع این چیزها باعت درگیری وضد حال برای مردم میشه
  از اونجایی که کادر درمان هستم اینارو با چشمم میبینم
  کمی باهم مهربان باشید وبه فرهنگها احترام بگذاریم…ایران برای همه ایرانی هاست 🌷

 7. م می‌گوید

  سلام حیف این طبیعت و این مناظر خدادادی که گیر چنین آدمهای طماع و سر گردنه صفت افتاده . کافیست یه تعطیلی کوچیک باشه سوئیت شبی ۱میلیون رو غالب می‌کنند ۴ میلیون تومان . وضعیت هر قشر را با مرفهین می‌سنجند

 8. محمود فکری می‌گوید

  سلام ، آخه پدر بیامرز مگه شما در این مملکت زندگی نمی کنید وضعیت تورم و گرانی را لمس نمی کنید ۸۰ درصد مردم با بدبختی و فلاکت خوراک و پوشاک خودشان را به سختی فراهم میکنند دیگه چطور میتونن به مسافرت برند باکدوم پول هتل شبی یک میلیون غذا نفری سیصد هزار تومان و….. فقط یک عده مرفه بی درد دارند از مردم سواری میگیرند و زندگی میکنند.

 9. مهدی می‌گوید

  بی انصاف ترین و بر خلاف طبیعت سرسبز و لطیفش
  بد اخلاق ترین ادما رو شمال داره ، فقط دنبال یه نفر میگردن که حسابی سر کیسه اش کنن ، اگه دنبال ادمای مهمون نواز میگردین ، سری به شهرهای جنوب ایران بزنین ….

 10. رضا می‌گوید

  ما که هرجا رفتیم پر از سگ های بلاصاحب و آشغال مخصوصا پلاستیک و گاو بود
  هرجا هم خواستیم بشینیم مو سگ ریخته بود و کود گاو

  خلاصه حیف این طبیعت زیبای خدادادی که ما اینجوری زشت و خرابش کردیم

 11. خیراله سلیمی می‌گوید

  سلام عدالت و حق طلبی دوبال پیشرفت جامعه است.

  1. Ali می‌گوید

   کثیف ترین جای ممکن تو شمال محمود آباده

 12. حمیدرضا می‌گوید

  لطفاً اطلاعات غلط نزنید روستای لاویج جزو بخش چمستان هست از شهرستان نور نه محمودآباد من خودم ساکن چمستان هستم

 13. Amir می‌گوید

  سلام نظر من به مردم هیچ وقت شمال نرین بی رحم تریم آدمها تو شمال هستن

 14. امیرحسین می‌گوید

  درضمن خانه نیما یوشیج در روستای یوش از ۴۵ روستای منطقه بلده شهرستان نور هست….