هزینه سفر به باکو

چه قدر پول برای سفر به باکو کنار بگذاریم؟

راهنمای هزینه سفر به باکو

اسم سفر خارجی که می‌آید، بسیاری از ما تصور می‌کنیم که باید حساب‌مان پر و پیمان باشد تا بتوانیم پایمان را آن طرف مرز بگذاریم. اگرچه این تصور تا حد زیادی درست است، اما درباره تمام کشورهای جهان صدق نمی‌کند. هزینه سفر به برخی از کشورهای همسایه نظیر آذربایجان، به واسطه فاصله کم و بالا نبودن ارزش پول، مناسب به نظر می‌رسد. بنابراین با یک برنامه‌ریزی دقیق و عاقلانه می‌توانید یک سفر خارجی نه چندان گران قیمت را تجربه کنید. با این حال اگر دقیق‌ترش را بخواهید بدانید، در این مقاله مجله علی بابا هزینه سفر به باکو را با هم بررسی می‌کنیم.

انواع تور سفر به باکو

شاید خرید تور باکو عاقلانه‌ترین و بی‌دردسرترین شیوه سفر به این شهر باشد. شما با خرید این تور، مواردی نظیر خرید بلیط، رزرو هتل، ویزا، بیمه مسافرتی و… را بر عهده آنها می‌گذارید. برای سفر به باکو با تور، دو امکان پیش روی شماست. هم می‌توانید با تور هوایی راهی شوید و هم می‌توانید به سراغ تور زمینی باکو بروید. طبیعی است که تور زمینی با توجه به قیمت کمتر بلیط اتوبوس نسبت به هواپیما، ارزان‌تر خواهد بود. در ادامه هر یک از این نوع تورها و هزینه آنها را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

هزینه سفر به باکو

– هزینه سفر به باکو با تور هوایی

با کمی جستجو درباره تور هوایی باکو با قیمت‌های بسیار متفاوتی مواجه خواهید شد. این تفاوت قیمت ناشی از مدت سفر، نوع ایرلاین، کیفیت و تعداد ستاره‌های هتل و مسائلی از این دست ناشی می‌شود. البته زمان سفر هم در قیمت تور باکو تاثیرگذار است. در زمان‌هایی که تقاضا برای سفر به آذربایجان بیشتر می‌شود، طبیعی است که قیمت تورها هم افزایش داشته باشد.

در علی بابا هزینه‌ای که بابت تور باکو می‌پردازید، شامل هزینه بلیط هواپیما، هتل، بیمه، گشت شهری و لیدر فارسی می‌شود.

– سفر با تور زمینی باکو

برای کسانی که می‌خواهند هزینه کمتری برای سفر به باکو آذربایجان بپردازند، یک گزینه دیگر وجود دارد و آن تور زمینی باکو است. در این تور، مسافران با اتوبوس به باکو می‌روند. این تور اغلب برای مدت ۳ روز تعریف شده و شامل امکاناتی نظیر بیمه، لیدر فارسی، ویزا و ترانسفر هم می‌شود.

هزینه سفر به باکو

تور زمینی باکو هم مثل تور هوایی می‌تواند قیمت کمتر یا بیشتری هم داشته باشد، آنچه در اینجا عنوان شد، میانگینی از قیمت‌هاست. عواملی نظیر طول مدت سفر، نوع هتل و زمان برگزاری تور در نوسانات قیمت تاثیرگذار است.

ویزا و عوارض خروج

برای دریافت ویزای آذربایجان کار سختی پیش روی شما نیست. زیرا آذربایجان در میان کشورهای بدون نیاز به ویزا برای ایرانی‌ها طبقه‌بندی می‌شود. البته شما برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارید اما ویزای آذربایجان در فرودگاه‌ باکو این کشور صادر می‌شود. ویزایی که در فرودگاه صادر می‌شود، برای ۳۰ روز اعتبار دارد.

یکی دیگر از انواع هزینه سفر به باکو برای شما پرداخت ویزاست. شما برای دریافت ویزای آذربایجان در فرودگاه باید مدارکی نظیر اصل و کپی گذرنامه، عکس، کپی گواهی بیمه پزشکی و… را به همراه داشته باشید.

البته برای اینکه پایتان را بخواهید از مرز آن طرف بگذارید هم باید پاسپورت داشته باشید و هم عوارض خروج پرداخت کنید. شما  می‌توانید این مبلغ را در فرودگاه پرداخت کنید. البته اگر بار دومتان است که به سفر خارجی می‌روید، این هزینه بیشتر می‌شود.

قیمت بلیط هواپیما باکو

اما اگر تصمیم گرفته‌اید به جای خرید تور، خودتان به باکو سفر کنید، ابتدا باید هزینه سفر به باکو با بلیط هواپیما را بررسی کنید. البته ممکن است قیمت بلیط باکو را از این گران‌تر هم بیابید. عواملی نظیر نوع ایرلاین، کلاس پرواز و زمان سفر در قیمت بلیط تاثیرگذارند. در زمان‌هایی که سفر به باکو رونق بیشتری دارد، گران‌تر است. اگر می‌خواهید هزینه بلیطتان کمتر شود، سفرتان را به ایامی موکول کنید که سفر به این شهر کمتر است. اما برای سفر به باکو در بهترین زمان باید قیمت‌های بیشتر احتمالی را بپذیرید.

هزینه سفر به باکو

سفر زمینی به باکو

اگر پایه سفرهای طولانی و با ماشین هستید، سفر زمینی به باکو و با ماشین شخصی، انتخاب درستی است. این کار هزینه سفر به باکو را برایتان کم می‌کند. در این سفر شما مجبور به پرداخت هزینه بلیط هواپیما یا بلیط اتوبوس نیستید. اما باید هزینه‌های دیگری نظیر تنظیم ماشین پیش از راه افتادن و سوخت را بپردازید.

هزینه سفر به باکو

راه دیگر برای سفر زمینی به باکو خرید بلیط اتوبوس به مقصد این شهر است. گفتنی است در سفر زمینی به باکو، از مناظر بسیار زیبا و دل‌انگیز مسیر حسابی لذت خواهید برد.

هزینه هتل و اقامت در باکو

یکی دیگر از مواردی که در تعیین هزینه سفر به باکو نقش دارد، هزینه‌های هتل است. برای اینکه بخواهید هتلی با هزینه نه چندان زیاد و امکانات مناسب پیدا کنید، بهترین انتخاب هتل های ۳ ستاره باکو است. عواملی نظیر امکانات بیشتر و موقعیت مکانی بهتر در افزایش هزینه هتل تاثیر دارند.

اگر به دنبال قیمت هتل ارزان در باکو هستید، بعید است هتلی با شرایط مناسب، ارزان‌تر از این قیمت پیدا کنید. البته می‌توانید به سراغ هاستل‌ها بروید و کمتر هزینه بپردازید.

هتل ارزان باکو و هزینه سفر به باکو

اگر هم دلتان می‌خواهد هتل محل اقامتتان لوکس‌تر باشد، می‌توانید هتل ۴ ستاره را برای اقامت انتخاب کنید. از جمله امکانات چنین هتل‌هایی می‌توان به جکوزی و اسپا اشاره کرد.

اما در صورتی که می‌خواهید برای خودتان سنگ تمام بگذارید و در هتل ۵ ستاره اقامت کنید، طبیعی است که باید بیشتر هزینه کنید و این هم طبیعتا هزینه سفر به باکو را برایتان بیشتر خواهد کرد.

هزینه غذا و خوراک در باکو

خب طبیعی است که خورد و خوراک از اولین نیازهای انسان است و از همان ابتدا باید به فکرش بود. هزینه غذا در باکو چندان ارزان نیست. برای اینکه به برآوردی حدودی درباره هزینه غذا در باکو برسید، رستوران‌های این شهر را طبقه‌بندی کرده‌ایم.

هزینه سفر به باکو

جالب است بدانید هزینه وعده‌های غذایی در رستوران‌های زنجیره‌ای خیلی ارزان است و به کاهش هزینه سفر به باکو کمک می‌کند. به عبارت دیگر اگر بخواهیم رستوران‌ها و هزینه آن‌ها را به ترتیب بگوییم ارزان‌ترین رستوران‌ها زنجیره‌ای‌ها هستند و بعد از آن ارزان، متوسط و گران قرار می‌گیرند.

خبر خوب اینکه این تنوع در کیفیت رستوران‌ها باعث شده دست شما برای انتخاب خیلی باز باشد و بتوانید به تناسب بودجه خود غذای مناسبی بخورید.

هزینه مراکز تفریحی باکو

حالا که پس از خرید بلیط به باکو رسیدید و در هتل مستقر شدید، بعدش هم به رستوران رفتید و غذایی میل کردید، باید به سراغ جاهای دیدنی باکو بروید. طبیعتا بازدید از هریک از جاهای دیدنی شرایط خاص خود را دارد. این وسط خوب است بدانید که قدم زدن و گردش در سواحل باکو، رایگان است.

هزینه سفر به باکو

اما خب طبیعتا برای بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، موزه‌ها، تئاتر و شهربازی و… باید هزینه جداگانه پرداخت کنید و این کار هزینه سفر به باکو را بیشتر می‌کند.

هزینه حمل و نقل در باکو

طبیعی است که برای گردش و این طرف و آن طرف در شهر نیازمند وسایل نقلیه هستید. البته شیوه سالم و کم‌هزینه برای رفت و آمد، پیاده‌روی و طی مسیر با پای پیاده است. اما گاهی بعضی مسیرها بیش از حد طولانی هستند.

هزینه سفر به باکو

در این حالت انتخاب اول برای کاهش هزینه‌ها مترو و اتوبوس هستند. در گام بعدی اگر خواستید کمی سخاوتمند باشید، می‌توانید تاکسی بگیرید. قیمت این وسایل نقلیه به همین ترتیب که گفته شد ارزان و بعد گران است.

خرید در باکو

مراکز خرید باکو در نوع خود بسیار شیک و مدرن هستند. حتی اگر قصد خرید چندانی هم نداشته باشید، بد نیست سری به چندتای آنها بزنید و از گردش در میان فروشگاه‌ها لذت ببرید. اما شاید دلتان بخواهد قیمت برخی از کالاها و اجناس این مراکز خرید را را بدانید تا از سفر به باکو دست خالی برنگردید.

هزینه سفر به باکو

در تجربه خرید لباس هم درست مثل غذا انتخاب‌های متنوعی پیش روی شماست که می‌توانید به تناسب بودجه خود هریک را انتخاب کنید.

هزینه سفر به باکو در سه جمله

اگر بخواهید دیدی کلی از هزینه سفر به باکو داشته باشید و نخواهید چندان به جزئیات بپردازید، می‌توانیم هزینه سفر به این شهر را در ۳ طبقه‌بندی بیان کنیم. منظور از هزینه سفر ارزان، اکتفا به ساده‌ترین‌ امکانات، سفر با اتوبوس، خوردن غذاهای معمولی و خرید نکردن است.

هزینه سفر به باکو آذربایجان

از طرف دیگر طبیعی است که آنچه به عنوان هزینه سفر گران عنوان می‌شود، تنها یک برآورد ساده است و ممکن است سفر شما خیلی پرهزینه‌تر تمام شود. رزرو هتلی بسیار لوکس، غذا خوردن در رستوران‌های مجلل و خریدهای هر روزه، هزینه سفر شما را افزایش می‌دهد.

اینکه کدام یک از این شیوه‌ها را برای سفر انتخاب کنید و چطور هزینه سفر به باکو را مدیریت کنید، بستگی به اولویت‌های شما دارد. شاید ترجیح دهید که کمتر هزینه کنید و سفرهای بیشتری بروید یا برای همین یک سفر خارجی بیشتر سفر کنید. مهم این است که از سفرتان لذت ببرید و حسابی خوش بگذرانید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

  1. امیر می‌گوید

    پلیس های رشوه گیر، تاکسی های کلاه بردار، زورگیرهای خیابانی سرتاسر باکو هستن.. مزخرفترین مقصد برای مسافرت باکو هست.

  2. رضا می‌گوید

    ممنون از مطالب مفیدتون
    سوالی داشتم امکان گرفتن ویزا در فرودگاه حیدر علی اف همچنان بر قرار هست؟