دریافت ویزای آذربایجان، لازمه سفر به زیبایی‌های باکو

همسایه بودن و نزدیکی کشور آذربایجان به ایران، سفر ایرانیان به این کشور را رونق داده است. باکو مهمترین شهر آذربایجان و پرطرفدارترین مقصد گردشگری است که اغلب گردشگران به نیت این شهر راهی آذربایجان می‌شوند. اولین قدم برای سفر به آذربایجان چه با تور باکو چه به صورت شخصی گرفتن ویزای آذربایجان است.

البته اگر قصد سفر به باکو و اذربایجان را دارید، راهنمای سفر به آذربایجان را حتما بخوانید، تا با جنبه‌های مختلف سفر به باکو آشنا شوید و جاهای دیدنی باکورا بررسی کنید.

روابط دوستانه ایران و آذربایجان دغدغه دریافت ویزای این کشور را حل کرده است و ویزای آذربایجان اغلب در 3 روز صادر می‌شود.

انواع ویزای آذربایجان

برای ورود به آذربایجان گردشگرانی که تابعیت این کشور را ندارند باید ویزا دریافت کنند. ویزای آذربایجان با توجه به هدف سفر و دفعات ورود در انواع مختلف تعریف می‌شود.

انواع ویزای اذربایجان

ویزای عادی آذربایجان از نظر تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور به دو نوع ویزای سینگل یا یکبار ورود و ویزای مالتیپل یا چندبار ورود تقسیم می‌شود.

ویزای سینگل یا یکبار ورود

با اخذ ویزای سینگل شما می‌توانید فقط یکبار وارد این کشور شوید و بعد از خارج شدن از آن حتی اگر ویزای شما اعتبار داشته باشد اجازه ورود ندارید. اعتبار ویزای سینگل آذربایجان 90 روز از زمان صدور ویزاست. شما می‌توانید با یکبار ورود فقط 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای مالتیپل یا چندبار ورود

با داشتن ویزای مالتیپل یا چندبار ورود همانطور که از نام آن هم مشخص است، شما می‌توانید در مدت زمان اعتبار ویزا چندین بار به این کشور سفر کنید. مدت زمان اعتبار ویزای مالتیپل 2 سال است.

ویزای ترانزیت یکبار/چندبار ورود

ویزای ترانزیت برای کسانی کاربرد دارد که لازم است برای رسیدن به کشور مقصد از آذربایجان بگذرند. کسانی که ویزای ترانزیت دارند حداکثر 5 روز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند. مدت زمان اعتبار ویزای ترانزیت 30 روز است. اینکه دارنده ویزای ترانزیت چند روز می‌تواند در آذربایجان اقامت داشته باشد بسته به نوع وسیله نقلیه آن شخص یعنی زمینی، ریلی، هوایی و دریایی متفاوت است.

چطور ویزای آذربایجان بگیریم؟

ویزای آذربایجان را می‌توان به روش‌های مختلفی گرفت که در ادامه در مورد همه آن‌ها صحبت می‌کنیم.

مراجعه حضوری به سفارت و کنسولگری

ویزای آذربایجان را هم می‌توان به صورت شخصی با مراجعه به سفارت و کنسولگری آذربایجان دریافت کرد و هم می‌توان از طریق آژانس گردشگری برای دریافت آن اقدام کرد. از آن جایی که کشور آذربایجان فقط در دو شهر تهران و تبریز سفارت و کنسولگری دارد، اگر بخواهید از شهرهای دیگر برای رفتن به آذربایجان اقدام کنید بهتر است که دریافت ویزا را به مراکز اخذ ویزا و آژانس‌های گردشگری بسپارید.

هزینه دریافت ویزا در سفارت

هزینه دریافت ویزا در سفارت و کنسولگری

هزینه دریافت ویزای یکبار ورود 20 دلار و هزینه ویزای مالتیپل یا چندبار ورود 350 دلار است.

ویزای الکترونیکی آذربایجان

کشور آذربایجان از 2017 علاوه بر ویزای لیبلی ویزای آنلاین هم صادر می‌کند. دریافت ویزای الکترونیکی مانند هر خرید آنلاین دیگر راحت‌ترین راه است. برای دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان می‌توانید وارد پورتال ویزای آذربایجان شوید. از لحاظ مدت زمان صدور ویزا شما دو گزینه Urgent و Standard دارید. اگر برای دریافت ویزا عجله دارید، با انتخاب گزینه Urgent ویزای شما در 3 ساعت صادر خواهد شد. در شیوه standard هم ویزای آذربایجان در3 روز صادر می‌شود.

اعتبار ویزای الکترونیکی آذربایجان هم 90 روزه است و فقط می‌توانید 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ویزای الکترونیکی را شما به صورت فایل دریافت می‌کنید و باید پرینت آن را به همراه داشته باشید.

هزینه‌های دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان

هزینه دریافت ویزای استاندارد 20 دلار است.اگر بخواهید ویزای شما در مدت 3 ساعت صادر شود طبیعتا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. هزینه ویزای آذربایجان Urgent 50 دلار است. برای پرداخت هزینه ویزای آنلاین در هر دو شیوه 1 دلار هم برای استفاده از درگاه پرداخت ویزا و مستر کارت اضافه خواهد شد.

ویزای فرودگاهی آذربایجان

از سال 2017 دولت جمهوری آذربایجان امکان صدور ویزای فرودگاهی را برای ایرانیان فراهم کرده است. ویزای فرودگاهی در فرودگاه بین‌المللی حیدر علی اف باکو برای اتباع ایرانی صادر می‌شود.

در فرودگاه بین‌المللی حیدر علی اف باکو دستگاه‌های ویژه صدور ویزا قرار دارد که شبیه خودپرداز هستند. با وارد کردن اطلاعات و پرداخت 26 دلار می‌توانید در مدت زمان 3 دقیقه ویزای فرودگاهی را دریافت کنید.

ویزای فرودگاهی آذربایجان

مدارک لازم برای دریافت ویزای آذربایجان

• فرم تکمیل شده‌ تقاضای ویزا
• اصل و کپی گذرنامه یا مدارک عبور از مرز
• دو قطعه عکس 3*4 مطابق با مشخصات تشخی بیومتریک
• کپی گواهی بیمه پزشکی (چنانچه طرف دعوت کننده انجام معالجات پزشک را به عهده نگرفته باشد)
• فیش واریز مبلغ صدور ویزا
• دعوتنامه تکمیل شده
• دریافت ویزا برای افراد زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا نمایندگان قانونی آن‌ها سفر می‌کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.