سواحل باکو

سواحل باکو، زیبایی‌های آن‌سوی خزر

تصویری که بیشتر ما از باکو داریم، معماری مدرن و برج‌های سر به فلک کشیده آن است. کمتر باکو را به عنوان یک شهر ساحلی زیبا می‌شناسیم که در بهار و تابستان یک گزینه ایده‌آل برای سفر باشد. سواحل باکو در کنار دیگر جاهای دیدنی آن یک سفر فوق‌العاده می‌سازند. هزینه سفر به باکو در مقایسه با دیگر شهرهای ساحلی بسیار مناسب است، در مقاله دیگری از مجله علی بابا همه چیز درباره سفر به باکو را برایتان نوشته‌ایم.

باکو پایتخت و همینطور بزرگترین بندر آذربایجان است و در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. در این مقاله نگاهی می‌اندازیم به سواحل باکو در آن سوی دریای خزر خودمان تا ببینیم چطور این سواحل یکی از جاذبه‌های آذربایجان شده‌اند. سواحل باکو را به سواحل صنعتی می‌شناسند و در بیشتر بخش‌ها دچار آلودگی نفتی هستند، اما بخش‌های دیگر آنقدر تمیز هستند که آب‌های تمیز آن که دور از شهر باکو هم هستند، بهشتی برای محلی‌ها و گردشگران شده‌اند.

ساحل آمبوران

ساحل آمبوران

باشگاه ساحلی آمبوران یک فضای ایده‌ال برای گذراندن یک روز کامل فراهم کرده است و فضای آن برای خانواده‌ها و گروه‌های دوستانه مناسب است. ساحل آمبوران بهترین ساحل باکو از نظر گردشگران و محلی‌هاست. اگر نگاهی به نظرات گردشگران در وب‌سایت Tripadvisor.com بیاندازید می‌بینید که اغلب کسانی که به این ساحل رفته‌اند از امکانات و شرایط آن راضی بوده‌اند.

برای رفتن به ساحل آمبوران هم می‌توانید تاکسی بگیرید و هم می‌توانید با اتوبوس بروید. فقط در نظر داشته باشید که از ایستگاه اتوبوس تا ساحل ۱۵-۱۰ دقیقه پیاده‌روی دارید. این مجموعه استخر بسیار تمیز، صندلی‌های ساحلی، چترهای آفتابگیر و ساحل فوق‌العاده‌ای دارد. هر لحظه هم که دلتان بخواهد می‌توانید از کافه و رستوران آن نوشیدنی‌ها و غذاهای با کیفیت سفارش دهید. اینجا با پرداخت هزینه کارت ورود دریافت می‌کنید و می‌توانید همین کارت را شارژ کنید و در حالی که مشغول حمام آفتاب گرفتن هستید غذایتان را سفارش دهید. اگر هزینه غذای شما از شارژ کارت کمتر باشد، مبلغ آن به شما برگردانده می‌شود.
ورود برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان است و حتما باید کارت شناسایی یا پاسپورت به همراه داشته باشید.

ساحل شیکوف

ساحل شیکوف آذربایجان

ساحل شیکوف در جنوب باکو قرار گرفته و ساحل اختصاصی مجموعه هتل‌های شیکوف است. این ساحل ورودی دارد و با پرداخت آن می‌توانید از پارک آبی و استخرها استفاده کنید. پارک آبی ساحل سرسره‌ و ۳ استخر دارد که یکی از استخرها ویژه کودکان است و خیال پدر و مادرها را راحت‌تر می‌کند. اینجا فضایی برای عوض کردن لباس، دوش گرفتن و لاکر در نظر گرفته شده که امکانات مهمی در استفاده از ساحل هستند. صندلی‌ها و چترهای ساحلی هم برای استفاده گردشگران فراهم است.

این ساحل در خود شهر باکو نیست و برای رفتن به آن باید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. اگر می‌خواهید با اتوبوس رفت و آمد کنید اتوبوس شماره ۱۲۵ از محل بافت قدیمی باکو شما را در مدت ۱۵ دقیقه به این ساحل می‌برد.

ساحل کرسنت

ساحل کرسنت باکو

ساحل کرسنت در همسایگی ساحل شیکوف قرار دارد و مانند آن ساحل اختصاصی یک هتل است. این ساحل ورودی ندارد اما برای استفاده از امکانات آن مثل استخر، جکوزی، اتاق تعوض لباس و دوش باید هزینه پرداخت کنید.

ساحل بیلگا

ساحل بیلگا

ساحل بیلگا در مقایسه با ساحل شیکوف و کرسنت کمی دورتر است اما آنقدر تمیز و باصفاست که قطعا ارزش رفتن را دارد. این ساحل در شمال شرقی باکو قرار دارد و در امتداد شبیه جیزه آبشوران کشیده شده است. بیلگا حدود ۳۰ دقیقه با ماشین از مرکز شهر فاصله دارد.

بیلگا یکی از محبوب‌ترین ساحل‌های باکو است و طبیعی است که خیلی شلوغ باشد. اگر می‌خواهید در زمان خلوتی به این ساحل بروید شاید بهترین زمان صبح زود تا ۶ بعد از ظهر باشد.

برای استفاده از امکانات ساحل مانند چتر و صندلی‌های ساحلی باید هزینه پرداخت کنید اما خود استخر ورودی ندارد. در نزدیکی ساحل هتل، رستوران و کافه‌های خوب زیاد هستند و بعد از شنا و تفریح می‌توانید خودتان را مهمان نوشیدنی و انواع غذاهای لذیذ محلی کنید.

ساحل سی‌زون

این ساحل در روستای ساحلی نارداران در شبه جزیره آبشوران قرار گرفته است. ساحل سی‌زون بسیار تمیز و دنج است. در مقایسه با ساحل‌های دیگر این ساحل امکانات ویژه‌ای ندارد، اما فرصت خوبی برای دنج کردن و گذراندن یک روز در ساحل است. در این ساحل هم چتر و صندلی‌های ساحلی وجود دارد. علاوه بر خود ساحل می‌توانید از جاذبه‌های تاریخی روستای نارداران مانند مسجد، گورستان و دژ دیدن کنید.

و در نهایت

سفر به باکو می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های سفر شما باشد، اگر به دنبال سفر خارجی ارزان هم هستید، می‌توانید سفر زمینی به باکو را امتحان کنید. اگر به باکو سفر کرده‌اید، تجربیات خود را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.