سواحل استانبول

سواحل استانبول؛ در همسایگی خنکای دریای سیاه و مرمره

معرفی بهترین سواحل استانبول

سواحل استانبول زیباترین سواحل در تمام دنیا است. درباره استانبول همین کافی است که بدانید این روزها یکی از مقاصد اصلی برای سفر ایرانی‌هاست. اما فقط جاذبه‌های تاریخی و مراکز خرید و غذاهای خوش‌مزه‌ استانبول نیست که این همه گردشگر را راهی این شهر می‌کند. یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر سواحل استانبول است. در ذهن خیلی از گردشگران استانبول با رستوران‌های ساحلی و صداهای مرغ‌های دریایی قاب شده است. استانبول در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد و با بیش از ۲۰ ساحل یک مقصد فوق‌العاده برای سفرهای بهاری و تابستانی است.

اگر قرار است به استانبول سفر کنید و دنبال یک ساحل خوب برای لذت بردن از تابستان هستید این مقاله را بخوانید. ما اینجا بهترین سواحل استانبول هم برای شنا هم به‌عنوان جاهای دیدنی استانبول را به شما معرفی می‌کنیم.

۱- ساحل طلایی؛ نمونه‌ای تمام‌عیار از سواحل استانبول

ساحل طلایی درست مثل اسمش یک ساحل طلایی برای گذراندن روزهای تابستانی تمام‌عیار است. این ساحل فقط ۱۵کیلومتر با استانبول فاصله دارد و دسترسی به آن هم کار سختی نیست.

این ساحل جایی است که دریای سیاه و مرمره به هم می‌رسند. هرچند شناکردن در روزهای تابستانی تفریح اصلی در این ساحل است، اما تفریح‌های متنوع دیگری هم اینجا برای شما فراهم شده است تا یک روز ساحلی فوق‌العاده بسازید.

ساحل طلایی-بهترین سواحل استانبول

والیبال ساحلی، زمین گلف، دیوار صخره‌نوردی و مسیر ویژه پیاده‌روی از دیگر تفریح‌های ساحل طلایی استانبول است. زیر آفتاب تابستان و در ساحل طلایی خودتان را مهمان نوشیدنی‌های رنگارنگی بکنید که در لیوان‌های کریستالی خودنمایی می‌کنند. اگر هم قصد دارید شب را در این ساحل بگذرانید هم می‌توانید سوئیت اجاره کنید هم در بوم‌گردی بمانید.

آدرس ساحل طلایی استانبول روی گوگل‌مپ

۲- ساحل بویوک چکمجه؛ در همسایگی تاریخ

بویوک چکمجه یکی از محله‌های اروپایی و به اصطلاح اعیان‌نشین استانبول است. در این محله مراکز خرید معروف و جاهای تاریخی زیادی هست که گردشگران را شیفته آن کند. ساحل بویوک چکمجه یکی از بهترین ساحل‌هایی است که می‌توانید برای شنا و تفریح و یک روز تابستانی به یادماندنی روی آن حساب کنید.

ساحل بویوک چکمجه- سواحل استانبول برای شنا

این ساحل به ویژه به کافه‌ها و رستوران‌هایش معروف است. گردشگران از کیفیت غذاهایی که سرو می‌شوند، خیلی رضایت دارند. گردشگرانی که به این ساحل رفته‌اند از ساندویچ ماهی آن تعریف می‌کنند؛ پس بهتر است شما هم از این ساندویچ غافل نشوید. این ساحل هم برای خوش‌گذرانی خانوادگی مناسب است هم دوستانه. پل سنگی قدیمی هم یکی از زیبایی‌های ساحل بویوک چکمجه است. این پل را معمار سینان، معمار سلطنتی معروف ساخته است.

چه گران‌ترین تور و چه تور ارزان استانبول را رزرو کرده باشید، باز هم باید زمانی را برای بازدید از این منطقه به‌عنوان یکی از زیباترین سواحل استانبول اختصاص دهید تا معنای بهشت روی زمین را درک کنید.

آدرس ساحل بویوک‌چکمه روی گوگل‌مپ

 

۳- ساحل ترو بلو؛ قدیمی‌ترین مرکز سواحل استانبول

در این ساحل شنی، رنگ آبی دریا آن‌قدر به چشم می‌آید که اسم ساحل هم از آن برداشته‌اند. ترو بلو به معنای آبی واقعی قدیمی‌ترین مرکز ساحلی استانبول است که فصل گرما میزبان عاشقان دریا و شنا می‌شود. یکی از زیبایی‌های این ساحل منظره‌ای است که قایق‌های شناور روی آن می‌سازند. این صحنه به‌ویژه در غروب‌های نارنجی فضا را قشنگ‌تر هم می‌کند.

ساحل ترو بلو- بهترین سواحل استانبول

خود ساحل یک استخر خیلی بزرگ دارد و همین طور یک رستوران مدیترانه‌ای. اغلب کسانی که به این رستوران رفته‌اند از کیفیت غذای آن رضایت داشته‌اند. اینجا موسیقی زنده و کنسرت‌های زیادی برگزار می‌شود که فضا را دلچسب‌تر هم می‌کند.

ورود به این ساحل رایگان است. رزوهای جمعه و شنبه یعنی آخر هفته‌های ترکیه این ساحل از ساعت ۹ تا ۴ بعدازظهر باز است و روزهای دیگر از ساعت ۹ تا ۲ بعدازظهر می‌توانید در این ساحل حسابی خوش بگذرانید.

آدرس ساحل ترو بلو روی گوگل‌ مپ

 

۴- ساحل بورج؛ ایده‌ئال برای یک آخر هفته ساحلی

ساحل شنی بورج به اندازه ۱کیلومتر در امتداد دریای سیاه کشیده شده است. این ساحل به شهر استانبول خیلی نزدیک است و به همین خاطر آخر هفته‌ها مردم این شهر و گردشگران راهی این ساحل شنی می‌شوند. چشم‌انداز ساحل با چترهای آفتاب‌گیر رنگی که در طول ساحل پخش شده‌ است، یکی از زیبایی‌های این ساحل است.

ساحل بورج_ سواحل استانبول

ساحل متعلق به دانشگاه بغازیچی استانبول است؛ پس اگر دانشجوی ترکیه هستید و کارت دانشجویی دارید می‌توانید روی تخفیف ورودی حساب کنید. انواع تفریح‌های دریایی از فوتبال و والیبال ساحلی گرفته تا موج‌سواری، کایت بوردینگ، و تجربه سوارشدن بر قایق‌های دو بدنه یا همان کاتاماران‌سواری در این ساحل به راه است.

 

حتی اگر با تور استانبول به این شهر زیبا سفر کردید، سعی کنید حتما سری به این ساحل بزنید و ساعاتی را خارج از هیاهوی همیشگی شهر سپری کنید.

آدرس ساحل بورج روی گوگل مپ

 

۵- ساحل سولار؛ یک روز اختصاصی برای خودتان

ساحل سولار هم یکی دیگر از سواحل شنای استانبول است که روزهای گرم تابستانی آغوشش ر ا به روی گردشگران باز می‌کند. علاوه بر شنا در دریا، این ساحل یک کیلومتری تا دلتان بخواهد تفریح برای سرگرم‌شدن شما دارد. بعد از شنا می‌توانید در مرکز آروماتراپی ساحل سولار حسابی دنج کنید. اگر این روز را فقط به خودتان و حس و حال خوبتان اختصاص داده‌اید پس در سالن زیبایی آن را کامل کنید.

ساحل سولار- ساحل استانبول

والیبال ساحلی، دیوار صخره‌نوردی، باشگاه ورزشی و باشگاه موج‌سواری هم از دیگر امکاناتی است که در این ساحل می‌توانید از آن استفاده کنید. ساحل سولار استخر هم دارد و با دی‌جی‌های حرفه‌ای همیشه موسیقی آن هم به راه است. در یک کلام یک ساحل فوق‌العاده برای ساختن یک روز خاص و پر از حس و حال خوب.

آدرس ساحل سولار روی گوگل مپ

 

۶- ساحل نان‌استاپ؛ اینجا خوش‌‌گذرانی توقف نمی‌شناسد

در ساحل نان‌استاپ، خوش‌گذرانی در یک روز تابستانی حتی یک لحظه هم متوقف نمی‌شود، اینجا و تفریحاتش درست مثل حضور در پارک آبی استانبول می‌ماند. در طول ساحل شنی صندلی‌ چیده‌اند که شما بعد یا قبل از شنا می‌توانید روی آن‌ها دنج کنید و بگذارید آفتاب تابستان به جانتان بنشیند. اینجا یک فرصت فوق‌العاده است که خودتان را بعد از روزهای کاری از تمام دغدغه‌ها رها کنید. کمی یوگا کنید، ورزش ایروبیک و پیلاتس انجام دهید تا با این کش‌وقوس‌ها خستگی‌ها را به در کنید.

از قایق‌سواری، موج‌سواری و کایت‌ بوردینگ هم غافل نشوید.

آدرس ساحل نان‌استاپ روی گوگل مپ

 

۷- ساحل دالیا؛ یک ساحل دنج در استانبول

دالیا یکی از سواحل دنج استانبول است که شما را شیفته آرامش خودش می‌کند. این ساحل بسیار تمیز است و شما برای دنج‌کردن در کنار ساحل دو گزینه دارید: هم می‌توانید روی صندلی‌های ساحلی در ساحل شنی ریلکس کنید و آفتاب بگیرید هم روی چمن‌ها. در فضای اختصاصی پیاده‌روی این ساحل ساعت‌ها می‌شود قدم زد و لذت برد. حتی می‌توانید حیوان خانگی‌تان هم با خودتان به‌همراه داشته باشید. یک کافه و رستوران دریایی هم با ویوی خیلی خوب اینجا هست که غذاهای دریایی لذیذ سرو می‌کند. در طول هفته ساحل خلوت‌تر هست و احتمالا فرصت بهتری برای دنج‌کردن دارید.

ساحل دالیا- سواحل استانبول

بساط قایق‌سواری، موج‌سواری و والیبال ساحلی هم که به راه است و کافی است که شما بخواهید از این ورزش‌ها لذت ببرید.

تقریبا تمام کسانی که به این ساحل رفته‌اند از خوبی‌های آن روی TripAdvisor نوشته‌اند. هرچند هر جایی در کنار خدمات فوق‌العاده‌اش می‌تواند کاستی‌هایی هم داشته باشد. همیشه کمی جا برای این کاستی‌ها نگه دارید تا رویکرد ایده‌ئال نخواهد با کوچک‌ترین اتفاقی ذهنیت شما نسبت به یک جای دیدنی را خراب کند و خوش‌گذرانی‌تان را مختل کند. به‌ویژه اگر تور استانبول لحظه آخری رزرو کرده و با شرایط برنامه‌ریزی‌نشده یا در مدت کوتاه به سفر آمده‌اید.

آدرس ساحل دالیا روی گوگل مپ

۸- سوما؛ هم ساحل، هم کنسرت، هم شنا

سوما یک ساحل اختصاصی است که شرایط را برای گذراندن یک روز ساحلی یا آخر هفته فوق‌العاده فراهم می‌کند. یک مسیر چوبی برای پیاده‌روی طراحی شده است. صندلی‌ها و چترهای ساحلی هم در اختیار شماست تا زیر آفتاب تابستان و کنار دریای آبی حسابی استراحت کنید.

ساحل اوزون آی از سواحل استانبول

اغلب اوقات در این ساحل کنسرت‌های روباز برگزار می‌شود که خیلی طرفدار دارد و فضای شادی فراهم می‌کند. می‌توانید در ورزش‌های ساحلی دسته‌جمعی ساحل سوما هم شرکت کنید.

آدرس ساحل سوما روی گوگل مپ

 

۹- ساحل پاتار؛ از قدیمی‌ترین سواحل استانبول

ساحل پاتارا طولانی‌ترین ساحل استانبول و بخشی از یک پارک ملی است. این ساحل برای کسانی که از جاهای شلوغ و پرهیاهو خوششان می‌آید جای مناسبی نیست. ازآنجایی‌که در این ساحل ورزش‌های آبی وجود ندارد، خیلی جای آرام و دنجی است. علت اینکه این ساحل توسعه داده نشده و مانند سواحل دیگر استانبول شلوغ نیست این است که بقایای تاریخی شهر باستانی در این ساحل است. اسم ساحل پاتارا هم از این شهر باستانی گرفته شده است.

ساحل پاتارا-لیست سواحل استانبول

به‌جز یک کافه کوچک که گردشگران را مهمان نوشیدنی و میان وعده می‌کند هیچ امکانات رفاهی در این ساحل نسبتا بکر وجود ندارد. از همین کافه می‌توانید صندلی و چتر ساحلی اجاره کنید.

تنوع بسیار گسترده‌ای از پرنده‌ها در این ساحل دیده می‌شود و همین طور ساحل محل زندگی و تخم‌گذاری لاک‌پشت سرخ است. این نوع لاک‌پشت‌ها رو به انقراض‌اند به همین خاطر از اردیبشهت ماه تا اواخر آبان، بعد از غروب این ساحل بسته می‌شود تا لاک پشت‌ها در آرامش و بدون مزاحمت آدم‌ها تخم‌گذاری کنند.

آدرس ساحل پاتارا روی گوگل مپ

۱۰- ساحل اوزون‌آی؛ یک ساحل تر و تمیز در استانبول

آرامش و تمیزی دریا و خوش‌آب‌وهوابودن ساحل اوزون‌آی بیشتر به فیلم‌ها می‌ماند تا یک ساحل واقعی. تا چشم کار می‌کند صندلی ساحلی چیده‌اند و سایبان‌های آفتاب هم گذاشته‌اند. همه‌چیز برای یک روز فوق‌العاده و دنج‌کردن فراهم است. رستوران ساحلی هم که غذاهای دریایی لذیذ سرو می‌کند و خیلی از ماهی‌هایش تعریف می‌کنند. در این ساحل رویایی حسابی خوش بگذرانید.

ساحل اوزون آی از سواحل استانبول

آدرس ساحل اوزون‌آی روی گوگل‌ مپ

استانبول می‌روید؟

اگر هر یک از این پارک‌های  آبی برایتان جذاب است، احتمالا شما عاشق آب هستید. بنابراین بازدید از آکواریوم استانبول هم می‌تواند برایتان جالب و دیدنی باشد. در کامنت‌ها از تجربیات سفر خود به استانبول بگویید و اگر این سواحل را دیده‌اید، بگویید تا چه حد با این متن موافقید. منتظر خواندن کامنت‌های ارزشمند شما هستیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.