Tehran in winter

جاهای دیدنی تهران در زمستان؛ یک گشت‌وگذار دل‌چسب زمستانی

زمستان تهران دیدنی است...

تهران شهری چهارفصل است که گشت‌وگذار در آن در فصل زمستان می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات افراد مختلف باشد. خواه ساکن شهرهای دیگر ایران باشید و خواه یکی از ساکنان پرمشغله تهران، جاهای دیدنی تهران در زمستان به‌قدری جذاب است که قطعا می‌تواند در هوای سرد و برفی شما را از خانه بیرون بکشد.

اگر گشت‌وگذار در یک روز برفی را به ساعات کسل‌کننده پشت پنجره ترجیح می‌دهید، در ادامه همراه ما باشید تا شما را با جاهای دیدنی تهران در زمستان آشنا کنیم.

جاهای دیدنی تهران در زمستان از شمال تا جنوب

فرقی نمی‌کند در کدام نقطه تهران زندگی می‌کنید یا قصد گشت‌وگذار در کدام قسمت را دارید. مقصدتان هر کجا که باشد، مطمئن باشید تهران در زمستان می‌تواند شما را شگفت‌زده کند.

درحقیقت، آخرین چیزی که باید نگران آن باشید سرماست؛ چون علاوه بر فضاهای باز، محل‌های روبسته بسیاری هم وجود دارد که می‌تواند در میان گزینه‌های جاهای دیدنی تهران در زمستان قرار بگیرد.

۱. پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال از جاهای دیدنی تهران در زمستان

حرف برف و زمستان که به میان می‌آید، امکان ندارد گزینه پیست اسکی توچال برای تفریح به ذهن افراد نرسد. این پیست درحقیقت یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی تهران در زمستان است و وقت‌گذراندن در آنجا قطعا لحظات دل‌چسبی را برای شما رقم خواهد زد.

فرقی نمی‌کند که اسکی‌باز حرفه‌ای باشید یا آدمی که فقط به مناظر برفی علاقه‌مند است؛ درهرصورت، پیست اسکی توچال می‌تواند شما را خوش‌حال نگه دارد. شما هم می‌توانید برای اسکی بازی به این پیست بروید و هم تله‌کابین سوار شوید و از مناظر برفی جذاب زیر پاهایتان لذت ببرید.

فقط یادتان باشد اگر قصد دارید سوار تله‌کابین شوید، ممکن است با یک صف طولانی مواجه شوید! پس عجله را کنار بگذارید و یک روز کامل را تله‌کابین‌سواری اختصاص بدهید.

لوکیشن پیست اسکی توچال روی گوگل مپ

۲. پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان

این پارک که در بخش شمیرانات واقع شده است، یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران در زمستان برای افرادی است که می‌خواهند ترکیبی از فضای سبز و برف را هم‌زمان تجربه کنند.

در پارک جنگلی لویزان جاده‌ای باریک و چشم‌نواز شما را به‌سمت ارتفاعات این پارک می‌برد و آنجاست که می‌توانید غرق در لذت هوای تمیز و چشم‌اندازهای زیبای تهران در زمستان شوید. در پارک جنگلی لویزان امکانات رفاهی زیادی فراهم است و اگر تصمیم گرفتید روز خود را آنجا بگذرانید، نگرانی امکانات رفاهی نباشید.

لوکیشن پارک جنگلی لویزان روی گوگل مپ

۳. بام تهران

بام تهران از جاهای دیدنی تهران در زمستان

اگر در یک شب برفی هوس یک چای داغ و تماشای شهر تهران از ارتفاع به سرتان زد، پیشنهاد ما به شما بام تهران است. بام تهران در واقع بالاترین قسمت خیابان ولنجک تهران است که از آنجا می‌توانید تهران چراغانی‌شده در شب را زیر پاهایتان ببینید.

در میان جاهای دیدنی تهران در زمستان، بام تهران در میان جاهایی قرار دارد که همیشه طرفداران پروپاقرص خود را دارد. در بام تهران امکانات تفریحی و رفاهی زیادی وجود دارد که حتی اگر از تماشای مناظر زیبای تهران در زمستان هم خسته شدید، به شما اجازه کسل‌شدن نمی‌دهد!

لوکیشن بام تهران روی گوگل مپ

۴. دربند و درکه

دربند و درکه از جاهای دیدنی تهران در زمستان

از هرکسی که بخواهید چند تا از جاهای دیدنی تهران در زمستان یا حتی تابستان را نام ببرد، قطعا دربند و درکه در میان گزینه‌هایش هستند. با انتخاب دربند و درکه برای گذراندن یک روز زمستانی بیرون از خانه، شما در واقع دارید به یک کوه‌پیمایی سبک و لذت‌بخش جواب مثبت می‌دهید.

ارتفاعات دربند و درکه همیشه در میان گزینه‌های کوه‌نوردان حرفه‌ای در چهارفصل است؛ ولی برای افرادی که قدم‌زدن روی برف برای آن‌ها کار لذت‌بخشی به حساب می‌آید هم هیچ محدودیتی وجود ندارد. در دربند و درکه امکانات رفاهی مناسبی وجود دارد که می‌تواند خیال شما را بابت پیش‌روداشتن یک روز عالی راحت کند.

لوکیشن دربند روی گوگل مپ

لوکیشن درکه روی گوگل مپ

۵. باغ فردوس

باغ فردوس

باغ فردوس در میان آن دسته جاهای دیدنی تهران قرار دارد که مناسب آدم‌های سرمایی هم هست! این باغ زیبا علاوه بر فضای باز چشم‌نواز، یک عمارت زیبا هم دارد که در حال حاضر از آن به‌عنوان ساختمان اصلی موزه سینما استفاده می‌شود. با انتخاب باغ فردوس برای سپری‌کردن یک روز دل‌چسب زمستانی، شما قدم به یک مکان تاریخی ارزشمند می‌گذارید که در آن می‌توانید قاب‌های زیبایی را با دوربین خود ثبت کنید و بعد از دیدن فیلم دلخواهتان در سینما، با یک روز خاطره‌انگیز از تهران در زمستان به منزل برگردید.

لوکیشن باغ فردوس روی گوگل مپ

۶. کاخ‌موزه سعدآباد

کاخ سعدآباد

اگر به بناهای تاریخی علاقه دارید، کاخ‌موزه سعدآباد یکی از جاهای دیدنی تهران در زمستان است که می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. وسعت این کاخ به‌قدری زیاد است که وسیله حمل‌ونقل در داخل محوطه دارد و اگر حال و حوصله پیاده‌روی نداشتید، می‌توانید از این وسایل استفاده کنید.

البته اگر هوا برفی باشد، پیاده‌روی در محوطه برفی کاخ‌موزه سعدآباد یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که می‌توانید به خودتان هدیه بدهید! شما می‌توانید با تهیه بلیت، فضاهای داخلی این را کاخ ببینید و خود را به دل تاریخ ببرید. اگر تصمیم به بازدید از این مجموعه باشکوه گرفتید، وسعت فضای آن را به یاد داشته باشید و زمان مناسبی از گشت‌وگذار تهران در زمستان خود را به این کاخ اختصاص دهید.

لوکیشن کاخ موره سعدآباد روی گوگل مپ

۷. پارک جنگلی کوهسار

پارک جنگلی کوهسار

پارک جنگلی کوهسار در در شمال محله کن و در دامنه‌های کوه البرز قرار دارد. با همین توصیف کوتاه، حتما می‌توانید حدس بزنید این پارک ازجمله جاهای محبوب تهران در زمستان است. با رفتن به ارتفاعات این پارک می‌توانید از زاویه‌ای متفاوت تهران پوشیده در برف را تماشا کنید و از چشم‌اندازهای زیبای پیش رویتان لذت ببرید. پارک جنگلی کوهسار ازجمله جاهای دیدنی تهران در زمستان است که همیشه بین تمام افراد محبوبیت خاصی دارد. یکی از دلایل این محبوبیت شاید دنج و خلوت‌بودن آن باشد و مسیر دسترسی راحت به این پارک.

لوکیشن پارک جنگلی کوهسار روی گوگل مپ

۸. خیابان ولی‌عصر

خیابان ولیعصر تهران در زمستان

خیابان ولی‌عصر یکی از خیابان‌های تهران است که گشت‌وگذار در آن فصل نمی‌شناسد. قدم‌زدن در خیابان ولی‌عصر در هوای برفی می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی باشد که انجام می‌دهید.

طولانی‌بودن خیابان ولی‌عصر باعث می‌شود هنگام قدم‌زدن در آن گذر زمان را فراموش کنید و محو زیبایی‌های درختان سربه‌فلک‌کشیده‌اش شوید و از صدای جوی آب لذت ببرید.

فرقی نمی‌کند قدم‌زدن در این خیابان را از میدان راه‌آهن شروع می‌کنید یا میدان تجریش؛ درهرصورت لذتی وصف‌ناپذیر در انتظار شماست! البته اگر از تجریش شروع کنید و به‌سمت جنوب حرکت کنید، کارتان آسان‌تر خواهد بود، چون با سربالایی نسبتا تند خیابان ولی‌عصر مواجهه نیستید و انرژی کمتری صرف خواهید کرد.

لوکیشن خیابان ولیعصر روی گوگل مپ

۹. پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی تهران

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران در زمستان پیست اسکی آبعلی است. جایی مخصوص افرادی که عاشق برف و تفریحات هیجان‌انگیزند. پیست آبعلی در جاده هراز واقع شده و نزدیک شهر آبعلی است. دسترسی راحت به این پیست و نزدیکی آن به تهران باعث شده پیست اسکی آبعلی تبدیل به یکی از شلوغ‌ترین پیست‌های اسکی در فصل زمستان شود. برای رفتن به پیست اسکی آبعلی باید مسیری حدودا ۷۰ دقیقه‌ای را طی کنید که برای رسیدن به یک پیست اسکی، زمان زیادی به حساب نمی‌آید. فقط فراموش نکنید لباس گرم و تجهیزات لازم همراه‌تان ببرید.

لوکیشن پیست اسکی آبعلی روی گوگل مپ

۱۰. شهربازی‌های سرپوشیده

شهربازی سرپوشیده

اگر به تفریحات در مکان‌های سرپوشیده علاقه دارید، یکی از پیشنهادات ما به شما شهربازی های تهران است. بسته به منطقه‌ای از تهران که در آن زندگی می‌کنید، می‌توانید یکی از این شهربازی‌ها را انتخاب کنید و ساعاتی از روز را به تفریح در آن بپردازید. بعضی از شهربازی‌های سرپوشیده عبارت است از: شهربازی سرزمین عجایب، شهربازی چمران (بولینگ عبدو)، شهربازی ژوپیتر، شهربازی فان لند، شهربازی شهر خورشید و… . در این شهربازی‌ها می‌توانید به بازی با دستگاه‌های کامپیوتری، مکانیکی و ویدئویی بپردازید و اگر حال‌وهوایش را داشتید، سری به سینماهای چهاربعدی و شش‌بعدی این شهربازی‌ها هم بزنید!

۱۱. تفریحات گروهی فضای بسته

اتاق فرار

اگر از علاقه‌مندان هوای سرد و تفریحات برفی و فضای باز نیستید و در ضمن، می‌خواهید به‌همراه دوستان خود به جایی بروی و سرگرم شوید، پیشنهادهای جالبی برای شما داریم. از جاهای دیدنی تهران در زمستان که مناسب افراد فراری از سرماست، می‌توان به مکان‌هایی مثل اتاق فرار (اسکیپ روم) و لیزر تگ اشاره کرد. در این مکان‌ها شما می‌توانید لذت یک بازی گروهی هیجان‌انگیز به‌همراه دوستانتان را تجربه کنید و درعین‌حال، برای ساعاتی سرمای هوا را فراموش کنید و غرق در هیجان بازی‌ شوید.

حرف آخر

حقیقت این است که جاهای دیدنی تهران در زمستان تمامی ندارند. از تمام کوچه‌پس‌کوچه‌های برفی گرفته تا خیابان‌های پربرف و تمام مکان‌هایی که می‌شود در آن‌ها خود را به یک لیوان چای داغ مهمان کرد و از هوای برفی لذت برد. پس خود را برای روزهای برفی آینده آماده کنید چون تهران در زمستان همیشه چیزی برای شگفت‌زده‌کردن شما دارد!

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.