مرکز خرید اپال

مرکز خرید اپال بهترین انتخاب برای گردش در روزهای گرم و سرد

بازارگردی در با مرکز خرید اپال تهران

یک روز تعطیل تابستانی را تصور کنید. در خانه نشسته‌اید و خسته از اینستاگرام‌گردی به این فکر می‌کنید که کاش هوا کمی خنک‌تر بود و می‌توانستید بیرون بروید. در بهترین حالت می‌توانید بعد از غروب خورشید از خانه خارج شوید. با فکر کردن به این مشکلات احتمالا کلا از خیر بیرون رفتن می‌گذرید و به اینستاگرام‌گردی ادامه می‌دهید! من یک پیشنهاد بهتر دارم؛ به جای خانه‌نشینی به مرکز خرید اپال بروید که هم امکانات مختلفی برای خرید و سرگرمی در اوقات فراغت دارد و هم در تمام روزهای تابستانی خنک است.

در این مقاله بررسی می‌کنیم اپال مال کجاست، چه امکاناتی برای خرید و تفریح دارد و همچنین ساعات کاری مرکز خرید اپال چیست؟ گشت‌وگذار در این مرکز می‌تواند چند ساعت از وقت شما را پر کند؛ در این چند ساعت می‌توانید هرآنچه دوست دارید را نوش جان کنید و هرچه که نیاز دارید را بخرید. با علی بابا همراه باشید تا از اپال تهران بیشتر بدانید.

مرکز خرید اپال کجاست؟
مرکز خرید اپال در بلوار کوهستان منطقه سعادت آباد قرار دارد.
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو یا اتوبوس به مرکز خرید اپال کجاست؟
اکنون ایستگاه متروی کتاب نزدیک‌ترین ایستگاه به مرکز خرید اپال است، اما تا سال قبل متروی صنعت نزدیک‌ترین ایستگاه به این مجموعه محسوب می‌شد.
مرکز خرید اپال چه امکاناتی دارد؟
در این مجموعه علاوه بر فروشگاه‌های متنوع، امکانات دیگری چون شهربازی، فودکورت، بولینگ، بیلیارد و سینما هم وجود دارد.
آیا در پاساژ اپال لباس‌های برند هم فروخته می‌شود؟
بله. تعداد زیادی از فروشگاه‌های این مجموعه به برندهای معتبر ایرانی و خارجی که در زمینه طراحی لباس فعالیت دارند، اختصاص داده شده است. اپال یک مرکز خرید لوکس برای لباس است.

چرا مرکز خرید اپال تا این اندازه شناخته شده است؟

در تهران مراکز خرید زیادی وجود دارد. اگر در شهر دیگری زندگی می‌کنید و محصولی که نیاز دارید را پیدا نکرده‌اید، به احتمال زیاد می‌توانید آن را در یکی از مراکز خرید یا بازار تهران پیدا کنید. البته که امکان خرید اینترنتی هم وجود دارد، اما چرا خرید را به بهانه‌ای برای تهران‌گردی تبدیل نمی‌کنید؟

علت معروفیت اپال

عکس از: سایت Alibaba

مرکز خرید اپال یکی از مشهورترین مراکز خرید در تهران است و حتی در ایران هم شهرت دارد و افراد زیادی آن را می‌شناسند. اپال یک مال بزرگ با وسعت ۱۳۰ هزار متر مربع است و حدود ۴۵۰ واحد تجاری در آن وجود دارند که در حوزه‌های مختلفی مثل فروشگاه، رستوران، کافی شاپ و سرگرمی فعالیت می‌کنند.

این تنوع امکانات یکی از مهم‌ترین علت‌های شهرت پاساژ اپال است؛ بعضی افراد برای خرید به پاساژ اپال می‌روند و بعضی هم برای تفریح.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

اپال مال در غرب تهران قرار گرفته و به راحتی می‌توان با انواع وسایل حمل و نقل عمومی به آن دسترسی داشت. این مجموعه پارکینگ با ظرفیت بالا برای ماشین شخصی بازدیدکنندگان هم دارد.

بنابراین به هر روشی که دوست داشته باشید می‌توانید به اپال بروید و از امکانات آن استفاده کنید. در قسمت‌های بعدی کمی عمیق‌تر به این ستاره مراکز خرید تهران نگاه می‌کنیم، درباره قیمت محصولاتش صحبت می‌کنیم و به امکاناتی می‌پردازیم که در این مجموعه وجود دارد.

آشنایی با مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

آشنایی با مرکز خرید اپال و پیشینه ساخت آن

ساخت این مجموعه از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و از سال ۱۳۹۸ تاکنون در حال فعالیت است. مالکیت این پاساژ در اختیار بخش خصوصی است و سرمایه مورد نیاز برای آن هم از طریق سرمایه‌گذاران خصوصی تأمین شده است.

تاریخچه ساخت مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Behdasht-news

کارشناسان عمران و شهرسازی با توجه به وضعیت منطقه سعادت آباد تهران، به این نتیجه رسیدند که این منطقه ظرفیت راه‌اندازی این مال بزرگ را دارد، بنابراین برای راه‌اندازی آن اقدام کردند. اکنون اپال به مرکز پر رونق در محدوده غرب تهران تبدیل شده است.

اپال مال یک آسمان خراش ۱۴ طبقه است که البته ۹ طبقه هم زیر زمین دارد. این مجموعه مطابق با استانداردهای معماری مدرن ساخته شده که در قسمت‌های بعدی بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد. یکی از مزیت‌های پاساژ اپال این است که هر طبقه به یک دسته‌بندی محصول اختصاص دارد و مشتریان به‌راحتی می‌توانند فروشگاه‌هایی که محصول مورد نظرشان را می‌فروشد، پیدا کنند.

تاریخچه ساخت اپال

عکس از: سایت Alibaba

به عنوان مثال اگر به دنبال خرید تجهیزات الکترونیکی هستید، باید به طبقه هفتم مجموعه بروید و اگر قصد خرید لباس دارید، باید از فروشگاه‌های طبقه اول و همکف بازدید کنید.

اپال مال به اندازه‌ای بزرگ است که احتمالا نمی‌توانید در یک بار بازدید از این مجموعه، همه قسمت‌ها یا فروشگاه‌هایش را ببینید، مگر اینکه از صبح تا غروب را به گشت‌وگذار در این پاساژ بزرگ اختصاص دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر در اپال به دنبال فروشگاه خاصی می‌گردید، بهتر است محل دقیق آن را بپرسید.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Divat

قیمت محصولات اپال ارزان است یا نه؟

مرکز خرید اپال جزو لوکس‌ترین مراکز خرید تهران محسوب می‌شود؛ به همین دلیل اکثر فروشگاه‌هایی که در این مرکز فعالیت می‌کنند، نمایندگی برندهای معتبر هستند و همانطور که می‌دانید، هزینه کالاهای برند، نسبت به کالاهای معمولی بیشتر است.

قیمت محصولات مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

میزان بودجه مورد نیاز برای گشت و گذار در اپال به هدف شما بستگی دارد. اگر برای خرید رفته باشید، باید بیشتر از زمانی که صرفا برای تفریح و غذا خوردن به این مرکز می‌روید، هزینه کنید. نوع محصول مورد نیاز هم در هزینه‌ها تأثیر دارد؛ مثلا خرید لوازم خانگی یا الکترونیکی معمولا هزینه بیشتری نسبت به لباس یا لوازم آرایشی خواهد داشت.

فروشگاه‌های مرکز خرید اپال ارزان نیستند، اما در پایان فصل یا مناسبت‌های خاص، حراج‌های بزرگی برگزار می‌کنند. احتمالا اگر فصل حراج را برای اپال‌گردی انتخاب کنید، می‌توانید محصولات برندهای معتبر را با بهترین قیمت بخرید. اپال یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که به دنبال محصولات لوکس هستند.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

مرکز خرید اپال چند طبقه و واحد تجاری دارد؟

همانطور که پیش از این هم گفتیم، اپال ۱۴ طبقه روی زمین و  ۹ طبقه زیر زمین دارد. طبقات زیرین به پارکینگ و کارواش و خدمات خودروی مهمانان اختصاص دارند و طبقات بالایی به فروشگاه‌ها و مراکز تفریحی و تجاری اپال اختصاص داده شده‌اند.

تعداد طبقات مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

مسئولان پاساژ اپال برای ساده کردن دسترسی مهمانان، ۴۵۰ مجموعه مرکز را دسته‌بندی کرده‌اند و هر طبقه را به یک حوزه اختصاص داده‌اند. البته کافه‌ها و رستوران‌های اپال در طبقات مختلف آن قرار دارند که در قسمت‌های بعدی درباره آن‌ها نیز صحبت می‌کنیم.

در ادامه راهنمای طبقات پاساژ اپال تهران را ارائه می‌دهیم.

 • اپال مارکت :طبقه H‌؛
 • اپال هوم: طبقه GA؛
 • اپال مد: طبقه اول و بخش GB؛
 • اپال کویین: طبقه دوم؛
 • اپال کیدز: طبقه سوم؛
 • اپال استایل: طبقه چهارم و پنجم؛
 • اپال اسپرت: طبقه ششم؛
 • اپال الکترونیک: طبقه هفتم؛
 • اپال بولینگ و امکانات ورزشی:‌طبقه هشتم؛
 • فود کورت اپال: طبقه نهم؛
 • رستوران‌های اپال و بام سبز: طبقه دهم؛
 • واحدهای تجاری ویژه: طبقات ۱۱ و ۱۲؛
 • رستوران ملل: طبقه ۱۳؛
 • اپال آفیس: طبقه ۱۴.
مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

بعد از ورود به مجموعه اپال مال راهنمای جامع طبقات را می‌بینید و با استفاده از آن می‌توانید به مراکز مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. برای حرکت بین طبقات مختلف، روش‌های گوناگونی وجود دارد.

در اپال ۱۵ آسانسور با ظرفیت ۱۸ نفر و ۶۷ پله برقی در قسمت‌های مختلف مجموعه تعبیه شده است. راه پله اضطراری نیز در گوشه‌های ساختمان قرار دارد و در صورت نیاز می‌توانید از آن‌ها هم برای دسترسی به طبقات دیگر استفاده کنید.

تعداد واحدهای اپال

عکس از: سایت Alibaba

معرفی بخش‌های غیرتجاری مرکز خرید اپال

در کنار طبقات و فروشگاه‌هایی که پیش از این درباره‌شان صحبت کردیم و در قسمت‌های بعد هم به آن‌ها می‌پردازیم، قسمت‌های دیگری هم در اپال وجود دارد که کم‌تر مهمانی متوجه آن می‌شود. در ادامه درباره این قسمت‌هایی که کاربرد تجاری ندارند، بیشتر صحبت می‌کنیم.

بخش‌های غیر تجاری اپال

عکس از: سایت Pinorest

 • بالاترین طبقه مرکز خرید اپال در ارتفاع ۹۰ متری قرار دارد. مهندسان پروژه در این بخش یک باند هلی‌کوپتر ایجاد کرده‌اند. این باند برای فرود اضطراری هلی‌کوپترها در منطقه غرب تهران راه‌اندازی شده است.
 • یکی از ایده‌های خلاقانه مهندسان اپال پل ارتباطی است که قسمت‌های مختلف این عمارت مدرن را به هم وصل می‌کند. این پل در ارتفاع ۴۵ متری ساخته شده و جذابیت طراحی مجموعه را دوچندان کرده است.
 • خنکای اپال در روزهای تابستانی و گرمای آن در روزهای زمستانی را به یاد بیاورید. تأمین این فضای متناقض با طبیعت به انرژی زیادی نیاز دارد. اپال برای تأمین انرژی مورد نیاز مجموعه و فروشگاه‌های آن به یک نیروگاه برق و انرژی cchp مجهز شده است. شیوه تولید انرژی این بخش مطابق با استانداردهای روز دنیاست و با محیط زیست هم سازگاری دارد. مزیت مهم این نیروگاه این است که در اپال هیچوقت برق قطع نخواهد شد!
فروشگاه مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Opalc

دسته‌بندی فروشگاه‌های مرکز خرید اپال

اپال یک مال تجاری است و می‌توان گفت فروشگاه‌ها مهم‌ترین قسمت‌های آن هستند. تنوع این فروشگاه به اندازه‌ای است که هیچکدام از اعضای خانواده حوصله‌شان سر نمی‌رود! اگر به همراه خانواده یا دوستانتان به این مرکز می‌روید، می‌توانید در بدو ورود از هم جدا شوید و هرکدام به سمت فروشگاه‌های مورد علاقه خودتان بروید.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

در نهایت، مقابل یکی از مراکز تفریحی یا غذایی اپال قرار بگذارید و دوباره به هم برسید. با این کار آقایان از خرید طولانی خانم‌ها خسته نمی‌شوند و خانم‌ها هم حوصله‌شان بخاطر همراهی آقا در گشت و گذار از فروشگاه‌های مردانه سر نمی‌رود!

بیایید کمی بیشتر درباره فروشگاه‌های این قصر تجاری رویایی صحبت کنیم.

هایپرمارکت در مرکز خرید اپال

اپال هم مانند بسیاری از مال‌های ایران، هایپراستار مخصوص به خود را دارد. در این هایپرمارکت می‌توانید هرچیزی که در طول روز به آن نیاز دارید را بخرید؛ از انواع خوراکی و مواد مورد نیاز برای پخت و پز گرفته تا لوازم ضروری برای آشپزخانه. این هایپر مارکت شش هزار متر مساحت دارد و از طریق آسانسور و پله‌ برقی به سایر طبقات ساختمان مشرف است.

مرکز خرید اپال هایپر مارکت

عکس از: سایت Opalc

همچنین به طبقات مختلف پارکینگ هم دسترسی دارد. اگر از هایپر استار خرید کرده باشید، می‌توانید چرخ دستی خرید خود را تا کنار ماشین ببرید و نیازی به بلند کردن خریدهایتان نخواهید داشت.

اپال هوم برای وسایل خانه

تخصص افرادی که در بخش اپال هوم فروشگاه دارند، طراحی دکوراسیون لوکس برای خانه‌ است. در این بخش انواع مختلف لوازم خانگی، لوازم دکوراسیون قسمت‌های مختلف خانه از جمله پذیرایی و اتاق‌ خواب، تجهیزات روشنایی، مبلمان و اکسسوری‌های تزئینی عرضه می‌شود.

گشت‌وگذار در این بخش برای افرادی که به دنبال وسایل لوکس برای دکوراسیون خانه‌شان هستند، نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

اپال مد و ساخت بهترین تیپ

اپال مد مرکز ترندهای روز ایران و جهان است. اگر جزو افرادی هستید که به پوشیدن لباس‌های به‌روز و مطابق با مد عادت دارید، فروشگاه‌های اپال مد را برای خرید انتخاب کنید. در فروشگاه‌های این طبقه لباس، کیف، کفش، عطر، لوازم جانبی و هر آنچه با مد و استایل ارتباط دارد، به فروش می‌رسد. البته لباس‌ فروشی‌های اپال به این طبقات محدود نیست؛ علی بابا همچنان توضیحاتی برای عاشقان لباس دارد.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

اپال کویین برای ازدواج راحت

اپال کویین برای عروس و دامادها و دوستان و خانواده‌هایشان است. در این طبقه سور و سات جشن عقد و عروسی برپاست؛ شما می‌توانید هر آنچه برای این روزهای شیرین نیاز دارید را بخرید. در این طبقه طلا و جواهرفروشی، مزون لباس عروس و لباس شب، ساعت فروشی، کت و شلوار فروشی و فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد.

اپال کیدز و تفریحات کودکانه

خرید رفتن با بچه‌ها همیشه باید یک معامله پایاپای باشد! آن‌ها شما را در بازدید از فروشگاه‌ها همراهی می‌کنند و در عوض شما هم باید با خوراکی‌های خوشمزه یا شهربازی از خجالتشان درآیید. اپال کیدز طبقه‌ای است که به شما کمک می‌کند حسابتان را با فرزندتان تسویه کنید!

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

اپال کیدز را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. بخش اول فروشگاه‌های مربوط به کودکان هستند که محصولاتی مثل لباس کودک، لوازم التحریر، اسباب بازی و سیسمونی را ارائه می‌دهند. بخش دوم شهربازی سرپوشیده اپال است که پر از تفریحات مهیج برای بچه‌هاست.

البته شهربازی بزرگ‌ترها را هم فراموش نکرده و تفریحاتی مثل واقعیت مجازی و بازی‌های کامپیوتری برایشان در نظر گرفته است. قسمت سوم اپال کیدز هم شهر مشاغل است. اتاق تولد و آرایشگاه کودک هم از دیگر قسمت‌هایی است که در اپال کیدز وجود دارد.

اپال استایل برای خوش‌تیپ‌ها

با رسیدن به طبقه چهارم و پنجم مرکز خرید اپال دوباره روی صحبت را به سمت عاشقان لباس برمی‌گردانیم. در این طبقات بهترین برندهای ایرانی و برندهای خارجی که مجوز فعالیت در ایران را دارند، حضور دارند. اپال استایل برای افرادی است که برندپوشی و انتخاب لباس‌‌های خاص و گران‌ قیمت را به پوشیدن لباس‌های ساده و معمولی ترجیح می‌دهند.

فروشگاه‌های اپال استایل برای خانم‌ها و آقایان در تمام سنین لباس‌های مناسبی تدارک دیده‌اند. جالب است بدانید که در این قسمت دو سالن فشن شو هم ساخته شده است تا برندهای حرفه‌ای، جدیدترین محصولاتشان را به شیک‌پوشان نشان بدهند.

اپال اسپرت و تجربه ورزشی

مهمانان ورزشکار اپال مال را می‌توانید در طبقه ششم مجتمع پیدا کنید. در این طبقه انواع مختلف لباس‌ها و تجهیزات ورزشی پیدا می‌شود. حتی اگر ورزش‌های خاصی را دنبال می‌کنید که وسایل مورد نیاز آن در همه فروشگاه‌های لوازم ورزشی نیست، بهتر است از اپال هم بازدید کنید، زیرا به احتمال زیاد آنچه لازم دارید را در اسپرت‌سرای مرکز خرید پیدا خواهید کرد.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Opalc

اپال الکترونیک

درب آسانسور طبقه هفتم که باز می‌شود یا پله برقی که به انتهای مسیر نزدیک می‌شود، مک بوک‌ها، آیفون‌ها و گوشی‌ها و لپ‌ تاپ‌های برندهای مشهور دیگر به شما سلام می‌کنند! در بازار لوازم الکترونیکی اپال می‌توانید هر گوشی یا لپ تاپی که نیاز دارید را به همراه لوازم جانبی آن‌ها بخرید.

فروشگاه‌های مرکز خرید اپال معمولا امکان تست دستگاهی که قصد خرید دارید را برایتان فراهم می‌‌کنند تا بعد از تست رابط کاربری آن راحت‌تر تصمیم بگیرید. اپال الکترونیک برای افرادی که بین چند محصول مردد مانده‌اند و نیاز دارند هرکدام را تست کنند، مناسب است.

اپال آفیس

بعضی از واحدهای تجاری طبقات بالایی ساختمان اپال در اختیار شرکت‌های خصوصی قرار دارند و دفتر کارشان هستند. به همین دلیل به طبقه چهاردهم مجموعه، اپال آفیس گفته می‌شود. البته اگر از قبل در سالن‌های ماساژ اپال آفیس نوبت گرفته باشید، بدنتان از شما تشکر خواهد کرد؛ چون اپال‌گردی به پیاده‌روی زیادی نیاز دارد و قطعا خسته خواهید شد.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

یک ماساژ حرفه‌ای بهترین راه برای بیرون کردن انرژی‌های منفی از یک جسم خسته است. سالن‌های زیبایی، کلینیک‌های پوست و مو و سایر مجموعه‌هایی که خدمات مراقبتی و بهداشت پوست و مو را ارائه می‌دهند نیز بخشی از واحدهای اپال آفیس را تشکیل می‌دهند.

فهرست انواع کافه و رستوران مرکز خرید اپال

از هرچه بگذریم، سخن دوست خوش‌تر است! باید اعتراف کنیم که چشیدن غذاهای خوش طعم یکی از تفریحات باب میل ما ایرانی‌هاست. اپالی‌ها هم به خوبی با این ذائقه ایرانی آشنایی دارند و تعدادی از بهترین برندهای غذایی کشور را در مجموعه خود جمع‌آوری کرده‌اند. در ادامه توضیحاتی درباره شکم‌گردی در اپال ارائه می‌دهیم.

کافه رستوران‌های اپال

عکس از: سایت Alibaba

فودکورت و شکم‌گردی

مرکز اصلی غذای اپال، فود کورت است. با وجود اینکه رستوران‌ها و کافه‌های دیگری هم در سایر قسمت‌های مجموعه وجود دارد، اما از هرکسی درباره شکم‌گردی بپرسید، ابتدا فود کورت را به شما معرفی می‌کند و سپس به سراغ سایر رستوران‌ها می‌رود. در فود کورت بهترین برندها و رستوران‌های ایرانی در کنار هم جمع شده‌‌اند تا هر آنچه دیده می‌بیند و دل طلب می‌کند را در اختیارتان قرار بدهند.

فودکورت مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Opalc

در فوت کورت مرکز خرید اپال گروه‌هایی که در ادامه نام می‌بریم کار می‌کنند:

 • فیش اند چیپس جیمی
 • ویونا اکسپرس
 • پاموج
 • باقلوا
 • نان و کباب گشنیز
 • ته‌چین بار
 • چیکولند
 • پستو
 • تومو
 • دونر حایات
 • بیف لاین
 • آلوها
 • گوفو برگر
 • بولکیتو
 • مایا
 • سوشی بارکوی

لازم به گفتن نیست که هرکدام از این مجموعه‌ها منوی متنوعی دارند. چندان اغراق آمیز نیست اگر بگویم در فود کورت می‌توانید غذاهای سراسر جهان را تست کنید!

رستوران‌های مرکز خرید اپال

حتی اگر از فود کورت خارج شوید، باز هم رستوران‌هایی وجود دارند که از شما پذیرایی کنند. این رستوران‌ها در قسمت‌های مختلف اپال پخش شده‌اند. داستان از این قرار است که در هر جای گشت و گذارتان احساس گرسنگی کردید، با نگاهی به اطراف می‌توانید یک رستوران باکیفیت پیدا کنید. البته گاهی لازم است نگاهتان را به سمت طبقه بالا یا پایین اپال مال هم ببرید، زیرا در بعضی طبقات رستوران وجود ندارد.

Opal Shopping Center 12

عکس از: سایت Alibaba

روف گاردن یا بام سبز اپال در طبقه دهم این مجموعه قرار دارد؛ به همین واسطه تعدادی از رستوران‌ها در این طبقه فعالیت می‌کنند و به قسمت‌های مختلف تهران و رشته کوه‌های البرز اشراف دارند. در ادامه رستوران‌هایی که در فود کورت نیستند را نام می‌بریم و می‌گوییم که هرکدام از آن‌ها در کدام قسمت از پاساژ قرار دارند.

 • رستوران ویستیک:‌طبقه دهم
 • رستوران آدیشه: طبقه دهم
 • رستوران درچه: طبقه ششم

رستوران ملل در پاساژ اپال

بزرگ‌ترین رستورانی که در مرکز خرید اپال قرار دارد، رستوران ملل است که چهار رستوران مجزا تشکیل شده و مساحت دو هزار متری طبقه سیزدهم عمارت اپال را در برمی‌گیرد. این رستوران لوکس انواع غذاهای ایرانی و خارجی را ارائه می‌دهد و در عین دکوراسیون مدرنی که دارد، به شیوه‌ای حرفه‌ای از عناصر کلاسیک هم استفاده کرده است.

رستوران ملل امکانات مورد نیاز برای پذیرایی از مراسم‌های ویژه شما را نیز دارد و با رزرو آن می‌توانید بهترین تجربه را برای مهمانانتان ایجاد کنید.

رستوران بین المللی

عکس از: سایت Opalc

کافی‌شاپ‌های پاساژ

نیازی نیست لزوما برای سرو وعده‌های غذایی اصلی به مرکز خرید اپال بروید. پرسنل این مجموعه برای میان‌وعده‌ها هم پیشنهادات جذابی به شما ارائه می‌دهند. بعضی از رستوران‌هایی که در قسمت‌های قبلی نام بردیم، مثل رستوران درچه، خدمات کافه و تریا هم ارائه می‌دهند و میان‌وعده هم سرو می‌کنند. علاوه بر آن‌ها، چند کافی شاپ مدرن هم در قسمت‌های مختلف مجموعه وجود دارد که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم.

Opal Shopping Center 19

عکس از: سایت Alibaba

 • کافه بازی فکرکده: طبقه چهارم
 • کافه اسپیناچ: طبقه پنجم
 • کافه ویوناپلاس: طبقه ۳A
 • کافه مورا: طبقه هفتم
 • کافه کلاب: طبقه هشتم

نانوایی، قنادی و شکلات‌‌فروشی

راه رفتن در مراکز خرید تهران؛ از جمله اپال، دو روش دارد. روش اول این است که در راهروها و در بین فروشگاه‌ها قدم بزنید، محصولات مختلف را تماشا کنید و اگر از چیزی خوشتان آمد، برای خرید آن اقدام کنید. روش دوم این است که در حین راه رفتن در راهروها، شکلات، پاستیل، شیرینی یا تنقلاتی شبیه به آن دستتان باشد و در حین راه رفتن طعم شیرین آن‌ها را هم زیر زبان داشته باشید. اگر هم خواستید چیزی بخرید، خوراکی را در کیفتان بگذارید و وقتی دوباره به راهروها برگشتید، خوردن را از سر بگیرید.

Opal Shopping Center 9

عکس از: سایت Alibaba

من روش دوم را بیشتر دوست دارم. اگر شما هم با من موافق هستید، باید با قنادی‌ها و شکلات‌فروشی‌های اپال آشنا شوید. اولین مجموعه، ساعدی نیا نام دارد. در این مجموعه انواع مختلف شکلات‌های خوش‌طعم و جذاب به فروش می‌رسد و جالب‌تر آنکه انواع دمنوش گیاهی و شربت هم در این فروشگاه عرضه می‌شود. ساعدی نیا فروشگاهی پر از تنقلات خوشمزه است.

عاشقان کروسان، پیراشکی و سایر انواع شیرینی باید حتما سری به لوف باکس اپال بزنند. لوف باکس یک شیرینی فروشی است که بهترین کیک‌ها و شیرینی‌ها را در کنار نوشیدنی‌هایی که با طعمشان هماهنگ است، ارائه می‌دهد.

در مرکز خرید اپال چه سرگرمی‌هایی را تجربه کنیم؟

بعد از خرید و شکم‌گردی، نوبت به هیجان و سرگرمی می‌رسد. توضیحات این بخش را که بخوانید، متوجه می‌شوید چرا در ابتدای مقاله اپال را به عنوان یک مرکز تفریحی معرفی کردیم و گفتیم برای همه اعضای خانواده برنامه‌های منحصر به فردی دارد.

سرگرمی‌های اپال هم برای بچه‌ها و هم برای بزر‌گ‌ترها با هر سلیقه‌ای مناسب هستند. فقط لازم است با تفریحات مختلف آشنا باشید تا متوجه شوید کدام یک برای شما یا فرزندتان مناسب است و مستقیم به سراغ همان بروید.

تفریحات اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

اپال بولینگ

بولینگ جزو آن دسته ورزش‌هایی است که هم می‌تواند به شکل حرفه‌ای انجام شود و هم برای سرگرمی. در بولینگ قهرمانان حرفه‌ای وجود دارند که اگر ده بار توپ بولینگ را پرتاب کنند، در هر ده بار تمام پین‌ها را به صورت کامل می‌ریزند. افرادی هم وجود دارند که هر کدام از این ده پرتاب را به یک سمت می‌فرستند و صدای خنده خود و دوستانشان تمام سالن را پر می‌کند. اگر آخر هفته‌ها به اپال بولینگ بروید، احتمالا هر دو دسته را خواهید دید!

بولینگ مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

مرکز بولینگ اپال در طبقه هشتم قرار دارد و در کنار آن مرکز بیلیارد، فوتبال دستی، اتاق فرار و مجموعه‌های ارائه دهنده بازی‌های کامپیوتری و واقعیت مجازی هم فعالیت می‌کنند. باشگاه‌های ورزشی اپال هم در همین طبقه واقع شده است.

شهربازی مرکز خرید اپال

شهربازی یک مجموعه ۷۰۰ متری در اپال کیدز است. اکثر وسایل این شهربازی سرپوشیده برای کودکان و نوجوانان تا ۱۲ سال کاربرد دارد، اما بزرگ‌ترها هم می‌توانند سرگرمی‌هایی برای خودشان پیدا کنند یا حتی همبازی فرزندانشان شوند. شهربازی اپال برای کودکان سراسر هیجان است.

به همین خاطر به محض ورود به شهربازی، صدای جیغ‌هایی که از شادی می‌کشند، گوشتان را پر می‌کند، اما تفریحات بزرگسالان هیجان زیادی ندارد و بیشتر سرگرم‌کننده است.

شهربازی اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

شهر مشاغل اپال

همانطور که گفتیم شهر مشاغل از دیگر بخش‌های اپال کیدز و یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های مرکز خرید اپال برای بچه‌هاست. در این مرکز، مربیان حرفه‌ای وجود دارند که با امکانات مناسب، مشاغل مختلف را به بچه‌ها معرفی می‌کنند.

بچه‌ها در شهر مشاغل می‌توانند این شغل‌ها را تجربه کنند؛ مثلا لباس پلیس می‌پوشند و ماشین‌هایی که بچه‌های دیگر راننده‌شان هستند را راهنمایی می‌کنند تا تجربه‌ای در زمینه شغل پلیسی داشته باشند. شهر مشاغل به تنهایی برای سرگرم‌ کردن چند ساعتی فرزندتان کافی است.

شهر شغل‌های اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

سینما اپال

پردیس سینمایی اپال هم از دیگر مراکز تفریحی مجموعه است. در این پردیس پنج سالن سینما با ۸۰۰ صندلی وجود دارد که فیلم‌های جدید سینمای ایران را نمایش می‌دهد. معمولا فقط در روزهای تعطیل و پر رفت و آمد، همه سالن‌ها کار می‌کنند و در سایر روزها، تعداد محدودی از آن‌ها پذیرای مهمانان اپال هستند.

ساعات کار بخش‌های مختلف مرکز خرید اپال

به طور کلی فروشگاه‌های پاساژ اپال همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و پنجشنبه و جمعه تا ۱۱ شب فعال است، اما اگر قصد دارید از مجموعه خاصی بازدید کنید، باید ساعات کاری خود مجموعه را هم چک کنید تا به درهای بسته نخورید. در ادامه ساعات کاری مجموعه‌های مختلف فعال در اپال را بررسی می‌کنیم.

Opal Shopping Center 38

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

واحدهای تجاری اپال

واحدهای تجاری مرکز خرید اپال در اختیار افراد هستند. آن‌ها‌ می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ یا ۲۳ شب فعالیت داشته باشند، اما ساعت اصلی فعالیتشان را خودشان تعیین می‌کنند. اگر در ساعت ۱۱ به اپال مراجعه کنید، احتمالا اکثر فروشگاه‌ها باز خواهند بود.

واحد تجاری اپال

عکس از: سایت Balad

فودکورت و کافه رستوران‌ها

ساعت کاری فود کورت و رستوران‌ها از ۱۱ تا ۲۴ است. البته کافه‌هایی که سرو صبحانه دارند، کارشان را از ساعت ۹ آغاز می‌کنند. بعضی از رستوران‌های فود کورت به صورت یکسره باز هستند، اما بعضی از آن‌ها تنها در وعده‌های غذایی اصلی مثل ناهار و شام کار می‌کنند.

رستوران‌های اپال

عکس از: سایت Alibaba

معمولا رستوران‌ها و کافه‌های اپال پیج اینستاگرام دارند و ساعت فعالیتشان را در این پیج درج می‌کنند. برای بررسی دقیق ساعت کاری هر مجموعه غذایی بهتر است از طریق سایت یا پیج اینستاگرام ساعت فعالیتشان را چک کنید.

مجموعه بولینگ و بیلیارد اپال

همانطور که گفتیم بولینگ و بیلیارد مرکز خرید اپال در طبقه هشتم قرار دارند. مطابق با برنامه‌ای که از طرف مسئولین منتشر شده، طبقه هشتم از ساعت ۱۱ فعالیتش را آغاز می‌کند و تا ساعت ۲۴ هم مشغول ارائه خدمات است. پس برای استفاده از امکانات تفریحی اپال بهتر است برای ظهر و عصر برنامه بریزید.

بولینگ اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

طبقه هایپر اپال

هایپرمارکت اپال همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۳ فعالیت می‌کند. البته در صورتی که در ساعات پایانی همچنان مشتریان در هایپر حضور داشته باشند، ممکن است تا ساعت ۲۴ هم به فعالیتش ادامه بدهد.

هایپر اپال

عکس از: سایت Funzi

شهربازی و بازی‌های کودکانه اپال

ساعت کاری شهربازی مرکز خرید اپال هم مانند سایر مجموعه‌های تفریحی اپال است و همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۴ خدمات ارائه می‌دهد. البته بهتر است در ساعت اول و آخر کار به شهربازی مراجعه نکنید، زیرا فعالیت مجموعه هنوز به انسجام نرسیده و ممکن است خدماتی که دریافت می‌کنید، مطابق با انتظاراتتان نباشد.

شهربازی اپال

عکس از: سایت Opalshoppingcenter

امکانات رفاهی مرکز خرید اپال

در ادامه لیستی از امکانات رفاهی که مجموعه اپال برای مهمانان در نظر گرفته، ارائه می‌دهیم.

 • پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۱۸۰۰ خودرو
 • پارکینگ ویژه مادران باردار، مادران دارای فرزند خردسال و معلولین
 • تجهیزات الکترونیکی مدرن برای هدایت خودروها در پارکینگ
 • سرویس بهداشتی در تمام طبقات و قسمت‌های مختلف مجموعه
 • اتاق استراحت و نمازخانه
 • اتاق اختصاصی مادر و کودک و اتاق اختصاصی پدر و کودک برای انجام کارهای شخصی کودکان
 • کارواش
 • مسیر هدایت چرخ دستی از هایپراستار به کنار ماشین شخصی در پارکینگ
معماری مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Wallcretepanel

معماری مرکز خرید اپال

در قسمت‌های مختلف مقاله به صورت پراکنده درباره جاذبه‌های معماری مدرن مرکز خرید اپال صحبت کردیم. همانطور که گفتیم نقشه و ساخت این عمارت بزرگ کار حرفه‌ای‌ترین مهندسان عمران و معماری است و مطابق با استانداردهای روز معماری مدرن طراحی شده است. این ساختمان علاوه بر طراحی بی‌نظیر، استحکام بالایی هم دارد و در برابر آسیب‌های طبیعی مثل زلزله هم مقاوم است.

معماری اپال

عکس از: سایت Alibaba

می‌توان گفت پل ارتباطی که در ارتفاع ۴۵ متری ساخته شده، منحصر به فردترین بخش معماری مرکز خرید اپال است. بام سبز، آبنماها و طرح‌های دیوار و ستون‌های داخلی مجموعه هم از دیگر قسمت‌هایی هستند که هنر و مهارت مهندسان را به مهمانان مجموعه نشان می‌دهند.

شماره تماس و آدرس سایت مرکز خرید اپال

مرکز خرید اپال در تهران، سعادت آباد، بلوار فرحزادی، میدان کتاب، ابتدای بلوار کوهستان واقع شده است.

شماره تماس مجموعه‌: ۲۲۱۱۷۰۷۰-۰۲۱

شماره فکس: ۲۲۱۱۳۰۶۹-۰۲۱

آی‌دی پیج اینستاگرام: @opal_shopping_center

مسیر اپال

عکس از: سایت Alibaba

مرکز خرید اپال کجاست؟

در قسمت قبل آدرس دقیق مرکز اپال تهران را ارائه دادیم. استفاده از نقشه و برنامه‌های مسیریاب بهترین مسیر برای رسیدن به مجموعه را به شما نشان می‌دهد. به همین منظور در ادامه لوکیشن مجموعه را قرار می‌دهیم. اگر به استفاده از نقشه عادت ندارید، توضیحاتی که درباره مسیرهای مختلف دسترسی به اپال ارائه می‌دهیم را بخوانید.

مسیر دسترسی مرکز خرید اپال

موقعیت مکانی خوب اپال باعث می‌شود امکان دسترسی به آن با انواع وسایل حمل و نقل شخصی و عمومی وجود داشته باشد. اگر قصد دارید از حمل و نقل عمومی مثل خطوط مترو، تاکسی و اتوبوس برای رسیدن به اپال استفاده کنید، باید پیش از حرکت مسیریابی کنید. ما این کار برای شما انجام می‌دهیم و بهترین مسیرهای دسترسی با روش‌های مختلف را توضیح خواهیم داد.

دسترسی با اتومبیل شخصی

دو بزرگراه یادگار امام و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (نیایش) به موقعیت نزدیک به اپال دسترسی دارند. پس ابتدا تلاش کنید خود را به یکی از این دو بزرگراه برسانید. از بزرگراه یادگار امام وارد بلوار کوهستان شوید. مرکز خرید اپال در بلوار کوهستان قرار دارد. همچنین اگر از سمت دیگر بزرگراه می‌آیید، می‌توانید ابتدا وارد بلوار فرحزادی شوید و سپس به بلوار کوهستان برسید، به راست بپیچید و مسیر خود را تا اپال مال ادامه دهید.

آدرس مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Mosbat-news

اگر از بزرگراه هاشمی رفسنجانی به سمت مرکز خرید اپال می‌آیید، دو راه دارید. مسیر اول این است که وارد بلوار پاکنژاد شوید، بعد از رسیدن به اولین چهارراه به سمت چپ بپیچید و وارد سرو غربی شوید. مسیر خود را مستقیم ادامه دهید تا به بلوار کوهستان برسید. مسیر دوم هم این است که از خروجی بلوار فرحزادی خارج شوید، در چهارراه اول به سمت چپ بپیچید و وارد بلوار کوهستان شوید.

مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

دسترسی با مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به مرکز خرید اپال، ایستگاه میدان کتاب است که در مسیر خط هفت متروی تهران قرار دارد. این خط مترو با خطوط یک، دو، سه، چهار و شش ایستگاه مشترک دارد. با استفاده از نقشه متروی تهران به راحتی می‌توانید ایستگاه‌های مشترک سایر خطوط با خط هفت را پیدا کنید.

بعد از رسیدن به میدان کتاب، بعد از چند دقیقه پیاده‌روی به مرکز خرید اپال می‌رسید. توجه داشته باشید که ایستگاه میدان کتاب یک ایستگاه تازه‌ تأسیس است و احتمال دارد مسیر آن در نقشه‌های قدیمی مترو ثبت نشده باشد.

رفتن به اپال با مترو

عکس از: سایت Alibaba

دسترسی با اتوبوس

نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به مرکز خرید اپال ایستگاه میدان صنعت است. اتوبوس‌های مختلفی در این ایستگاه توقف دارند و شما با توجه به موقعیت مکانی خود می‌توانید خط اتوبوس مناسب را پیدا کنید و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به میدان صنعت برسید و سپس با تاکسی به مرکز خرید بروید.

رفتن به مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Alibaba

پاساژهای اطراف پاساژ اپال

اپال تنها جاذبه تفریحی و فروشگاهی منطقه سعادت آباد نیست. در نزدیکی این مجموعه مراکز دیگری هم وجود دارد که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم.

 • رستوران نایب
 • رستوران ریسوتو
 • رستوران مورانو
 • رستوران نارنجستان
 • رستوران جین وست
 • برگرلند
 • فست فود باژور
 • فست فود باگت
 • پارک سنگی
 • بوستان پرواز
 • پارک ژوراسیک
 • هتل اسپیناس پالاس
 • پاساژ اریکه ایرانیان
 • پاساژ ابریشم
 • پاساژ کسری
 • پاساژ میلاد نور
 • پاساژ سروستان
 • پاساژ بوعلی
 • مجتمع پرواز
 • پاساژ توس
 • مجتمع گلستان
 • پاساژ مادر
 • پاساژ سهیل
مرکز خرید اپال

عکس از: سایت Funzi

کلام آخر؛ تجربه یک گردش کامل در مرکز خرید اپال

بعد از بازگشت از اپال، احتمالا احساس می‌کنید یک گردش کامل در تهران داشته‌‌اید که در آن هم خرید کرده‌اید، هم در بهترین رستوران‌ها غذا خورده‌اید و هم بهترین تفریحات را تجربه کرده‌اید. مجموعه گردشگری اپال یکی از چند مال بزرگ تهران است. بسیاری از بازدیدکنندگان و مهمانان این مجموعه ساکنین سایر شهرهای کشور و مسافران تهران هستند که به واسطه تعریف تهرانی‌ها از اپال، به بازدید از آن آمده‌اند.

رفتن به اپال با اتومبیل

عکس از: سایت Alibaba

اگر شما هم درباره مرکز خرید اپال تجربه‌ای دارید، می‌توانید آن را با ما در مجله علی‌بابا به اشتراک بگذارید.

ما در مجله گردشگری علی بابا هرچیزی که به تفریح و گردش مربوط می‌شود را بررسی می‌کنیم؛ خواه در چند قدمی باشد، خواه هزاران فرسخ فاصله داشته باشد. نتیجه این ریزبینی مجله گردشگری جامع علی باباست که تاکنون از هزاران جاذبه گردشگری دنیا صحبت کرده است. البته هنوز هم میلیون‌ها جاذبه وجود دارد که باید به آن‌ها بپردازیم، خرسند از اینکه دیدنی‌های این کره خاکی مجله ما را با نگاه شما پیوند داده است.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.