اصفهان از دارک تا دروازه شیراز شهر آبی رویایی

معرفی همه جاذبه‌های گردشگری اصفهان

احتمالا کل ایران مَثَل، اصفهان نصف جهان را شنیده باشند، اما واقعا این مثل درست است یا مبالغه‌ای است که از طرف خود مردم این شهر گفته شده؟ اصفهان یکی از شهرهای بزرگ، مهم، قدیمی و دوست داشتنی ایران است که به نظر من هر ایرانی باید یک بار آن را از نزدیک ببیند. تماشای دیواره‌های دریایی، گفت و گو با مردم شیرین و زبان باز، قدم زدن در خیابان‌های سنگفرش شده زیر درختان بلند و تنفس کنار رودخانه می‌تواند لذت سفر را در وجود شما نهادینه کند.

به نظر من برای مقایسه، اصفهان را فقط با اصفهان بسنجید، زیرا نمونه آن در کل نیمه دیگر دنیا قابل مشاهده است. در ادامه این مطلب از مجله علی بابا زیروبم این شهر رویایی را مشخص می‌کنم پس با من در مجله گردشگری علی بابا همراه باشید.

فاصله اصفهان تا تهران به‌صورت زمینی ۴۴۱ کیلومتر و حدود ۶ ساعت سفر است. این مسافت برای هواپیما به ۵۵ دقیقه تنزل می‌یابد.

در این شهر انواع جاذبه‌های گردشگری تاریخی، تفریحی، سنتی، مدرن رستوران‌های متفاوت را تجربه می‌کنید که شامل میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، پارک جنگلی ناژوان، کلیسای وانک و… می‌شوند.

رستوران‌های شهرزاد، عالی قاپو، مس و قالی و بریانی اعظم از جمله رستوران‌های خوب اصفهان اند.

 دو هتل عباسی و کوثر بهترین هتل‌های اصفهان هستند.

نکاتی که باید قبل از سفر به نصف جهان بدانید

هر کس که برای اولین بار بخواهد به اصفهان برود، ممکن است گول ظاهر ساده آن را بخورد و در زمان نامناسبی راهی آن‌جا شود. هرچند اصفهان به ظاهر آب‌وهوای مشخصی دارد، ولی از نظر بازه‌های مختلف سفر، آب‌وهوا و… دوره خاصی در این شهر وجود دارد. اگر اهل این شهر باشید، می‌توانید زمان درست و ریزه کاری‌های گشت‌وگذار در آن را بدانید و به دیگران توصیه کنید.

هوا و آب در این شهر چه وضعیتی دارند؟

شهر اصفهان تقریبا در فلات مرکزی ایران در همسایگی شهرهای یزد، قم، چهار محال، سمنان و استان مرکزی قرار گرفته است. از همسایه‌ها و اسم‌هایی که گفته شد می‌توان حدس زد که این شهر چه آب‌وهوایی دارد. هوایی خشک، آبی که در زمستان مثل برف سرد است و در تابستان مثل آتش داغ.

اصفهان زیبا

این شهر در منطقه‌ای از ایران قرار گرفته که علی‌الخصوص بعد از کم آبی و خشکسالی استعداد عجیبی برای تبدیل شدن به کویر از خود نشان داد. کم‌کم برف‌های سنگین و سفیدی قدیم فراموش شدند و جای خود را به سرمای سوزناک دادند. تابستان اصفهان بسیار گرم و زمستان آن بسیار سرد است، با این شرایط پیدا کنید پرتقال فروش را.

برای سفر به شهر اصفهان چه زمانی چمدان ببندید

اگر قصد سفر به این شهر را دارید پس بهتر است قبل از عزیمت مشخص کنید که با خودتان چند چندید. سفر به این شهر ریزه‌کاری‌هایی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید تمام زیبایی‌های دنیا را با هم ببینید. اگر برای خرید، تماشای بناهای تاریخی، گشت‌و‌گذار کنار رودخانه، اتراق در روستاهای ییلاقی یا هر دلیل دیگری قصد سفر به نیمه دنیا را دارید، بهتر است همین الآن مشخص کنید.

برای رسیدن به اصفهان از تهران چند ساعت منتظرید؟

اگر گشت کوچکی در اصفهان داشته باشید، به‌راحتی متوجه خواهید شد که اغلب مسافران این شهر از تهران می‌آیند. تهرانی‌ها، قمی‌ها، لُرهای چهار محال و تقریبا بیشتر مردم استان‌های اطراف ارتباط بسیار زیادی با اصفهانی‌ها دارند. به همین دلیل در ادامه بهترین مسیر و فاصله تهران تا اصفهان را بررسی می‌کنیم.

از تهران به اصفهان دو مسیر معمول وجود دارد که بیشتر اتوبوس و خودروهای شخصی از آن‌ها به این شهر می‌روند. مسیر اول از تهران تا قم و سپس از قم به کاشان، نطنز و شهر اصفهان است. این مسیر اغلب به‌صورت اتوبان ساخته شده و جاده‌های بسیار خوبی دارد. امکانات فراوان و استراحتگاه‌های بین مسیر زیادی هم در آن هست.

مسیر دوم تا قم شبیه جاده کاشان است، اما پس از شهر قم جاده به سمت شهر دلیجان می‌رود. وسط هر دو مسیر شهرهای جذابی هستند که سوغات‌های معروفی هم دارند. فاصله مسیر کاشان و دلیجان تقریبا برابر است و در کل چیزی حدود ۵ ساعت زمان می‌برد تا شما از تهران به اصفهان برسید.

اسکان خوبی را در نصف جهان تجربه کنید

یکی از نیازهایی که در هر سفر پیش روی افراد است، اقامتگاه افراد است. در ادامه هتل هایی که مردم نظر خوبی به آن‌ها داشته اند را معرفی می‌کنیم.

۵ ستاره بگیرید

اگر اهل سفرهای پر زرق‌و‌برق هستید پس باید پیشنهاد کنم دنبال هتل‌ های ۵ ستاره اصفهان بگردید. در این شهر داستان‌های تاریخی حتی در بگو‌مگوهای مردمش هم جاری است، چه برسد به هتل‌های بزرگی که دارد. طبیعتا استفاده از هتل مناسب یکی از درخواست‌های هر مسافری است پس با ما همراه باشید تا با بهترین هتل‌های این شهر آشنا شوید.

هتل عباسی، یک شب کنار تاریخ بخوابید

سر هر کوچه و از هر فردی که بپرسید بهترین هتل اصفهان کجاست محال است که نام هتل عباسی را نشنوید. هتلی مجلل، تاریخی، زیبا، بزرگ و متنوع که از بودن در آن خسته نمی‌شوید. هتل عباسی جزو هتل ‌های ۵ ستاره اصفهان است که سال‌ها به‌عنوان کاروانسرا مورد استفاده بود، اما با بازسازی و ایجاد فضایی تاریخی تغییر کاربری داد و به هتلی مجلل تبدیل شد.

آرزوی هر انسانی است که بتواند مثل ساختمان این هتل تغییر کند. اگر شما هم علاقه‌مندید این تغییرات را از نزدیک ببینید، پیشنهاد می‌کنم با استفاده از آدرس زیر سری به هتل عباسی بزنید.

شهر اصفهان و دیدنی های آنآدرس هتل عباسی روی نقشه

هتل کوثر، زندگی کنار زنده‌رود را تجربه کنید

اصفهان با زنده‌رود همیشه زاینده زندگی و مردمانی خونگرم و خوشمرب بوده است. زندگی کنار این رود دوست‌داشتنی آرزویی است که اغلب نصیب خود اهالی اصفهان هم نمی‌شود. این در حالیست که شما می‌توانید با رزرو هتل کوثر یک قدم از جلوتر از اصفهانی‌ها باشید. سال‌های قبل از انقلاب هتل کوثر زیر نظر گروه شرایتون ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. هم اکنون این هتل که یکی از هتل های ۵ ستاره اصفهان است به‌عنوان به‌روزترین ساختمان‌های شهر شناخته می‌شود و خدمات مناسب و زیادی برای مسافران نصف جهان ارائه می‌کند.

هتل کوثرآدرس هتل پارسیان کوثر روی نقشه

۴ ستاره بگیرید

لوکس و تاریخی دو کلمه‌ای است که می‌توان با آن‌ها هتل های ۵ ستاره شهر را توصیف کرد. اگر قصد صرف هزینه زیاد و اسکان در آن‌ها را ندارید، اما کیفیت و امکانات هنوز برای شما مهم است سری به هتل های ۴ ستاره اصفهان بزنید. هتل‌های اغلب خوش‌ساخت و خوش‌جا که دسترسی مناسبی به جاذبه‌های گردشگری دارند و قیمتشان هم کمتر از هتل ۵ ستاره است.

هتل عالی قاپو، در چهارباغ زندگی کنید

توفیق اجباری زندگی به سبک قدمی و بدون آسیب به تاریخ را می‌توان با رزرو هتل عالی قاپو تجربه کرد. این هتل، زیبایی منحصر به‌فرد و ساخت عجیبی ندارد، اما امکانات و تنوع بسیار زیاد در اتاق‌ها و خدمات باعث شده تا یکی از هتل‌های جذاب اصفهان باشد. هتل عالی قاپو روبه‌روی هتل عباسی قرار گرفته با این‌حال هیچ بویی از گرانی و قیمت زیاد آن نبرده است. درصورتی‌که قصد رزرو این هتل را دارید به این مسئله توجه کنید که ورودی این هتل فقط پیاده‌رو است و پارکینگش حدود ۷۰ متر دورتر از خود هتل قرار دارد.

هتل عالی قاپوآدرس هتل عالی قاپو در نقشه

هتل آسمان، اصفهان را از بالا ببینید

هتلی زیبا، بلندبالا و مورد احترام که از روی پل فلزی نمای بسیار زیبایی دارد. این هتل ۴ ستاره که دسترسی قابل قبولی به جاذبه‌های گردشگری شهر دارد توانسته با معماری متفاوت هتلی متمایز از شهر باشد. همین مسئله باعث شده تا بین گزینه های رزرو هتل های ۴ ستاره اصفهان بیاید. هتل آسمان با معماری زیبا، امکانات فراوان و خدمات عالی تجربه خوبی از اسکان در نصف جهان برای شما می‌سازد.

هتل آسمانآدرس هتل آسمان روی نقشه

هتل سفیر، نوشیدن چای و تماشای چهار باغ را از دست ندهید

به دلیل اینکه عمده تمرکز مراکز تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان اطراف خیابان چهارباغ است هتل‌های زیادی آن اطراف ساخته شده است. هتل‌هایی که بهترین نوع خود هستند و همه ژن‌هایی از تاریخ شهر را در خون خود دارند. هتل سفیر که در خیابان آمادگاه اصفهان ساخته شده جز دسترسی به جاذبه‌های گردشگری کنار بازار بزرگ کتاب اصفهان هم هست و پاتوق خوبی برای کتاب و کتاب خوان‌ها محسوب می‌شود.

هتل سفیرآدرس هتل سفیر روی نقشه

سه ستاره بگیرید

در این شهر جز مکان‌های ذکر شده هتل‌های ساده و کم هزینه‌تری هم هست که می‌توانید رزرو کنید. هتل‌ های ۳ ستاره اصفهان کمترین قیمت را با امکانات ساده و قابل قبول ارائه می‌دهند.

هتل زهره، ساختمانی تاریخی که دربست در اختیار شماست

هتل زهره یکی دیگر از ساختمان‌های قدیمی شهر است که با معماری سنتی و جذاب مخصوص دوران صفویه ساخته شده است. هتلی جذاب که وسط شهر قرار گرفته می‌تواند جوابگوی شما برای دسترسی به جاذبه‌های گردشگری و تمام بخش‌های نصف جهان باشد. درصورتی‌که قصد رزرو هتل های ۳ ستاره اصفهان را دارید هتل زهره پیشنهاد مناسبی است.

هتل زهرهآدرس هتل زهره روی نقشه

هتل آزادی، در مسجد سید زندگی کنید

یکی از خیابان‌های معروف و دراصل اداری اصفهان خیابان مسجد سید است. هتل آزادی که هتلی مربوط به سال‌های قبل از انقلاب است در این خیابان قرار گرفته. این هتل کمی از جاذبه‌های گردشگری شهر دور است و همین می‌تواند برای مسافران مشکل‌ساز شود. پیشنهاد می‌کنم درصورتی‌که هدفتان از سفر به اصفهان بازدید از عمارت‌ها و خیابان‌های تاریخی این شهر است هتلی دیگر را انتخاب کنید. البته این ساختمان بین هتل‌ های ۳ ستاره اصفهان نمره خوبی می‌گیرد و هتلی خوب قلمداد می‌شود.

هتل آزادیآدرس هتل آزادی روی نقشه

جاهای دیدنی نیمی از دنیا را بشناسید

سفرهای متعدد و توریستی همیشه باعث ساخت‌و‌ساز مکان‌های تفریحی و جاذبه‌های گردشگری می‌شوند. حال چه این مکان‌ها تاریخی باشند و چه تفریحی. در اصفهان جز عمارت‌های زیبا و چشم نواز، محله‌ها، پارک‌ها و سازه‌های زیادی هم هستند که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. در ادامه این مطلب زیر و بم تمام جاهای دیدنی اصفهان را آورده‌ایم.

جاذبه‌های تاریخی شهر اصفهان کجاست؟

در ادامه فهرستی از دیدنی‌ترین جاذله‌های تاریخی اصفهان را آورده‌ایم.

میدان نقش جهان، زیبایی وسط شهر آبی

قدیمی‌ها می‌گفتند وقتی یک چیزی ارزشمند است حتی دشمنانش هم برای آن اسم می‌گذارند و قصد دارند آن را برای خودشان کنند. میدان نقش جهان اصفهان جزو همین چیزها است. به هیچ وجه نمی‌توان این مجموعه زیبا و دوست داشتنی را به چشم نیاورد. به همین دلیل است که هزاران اسم برای آن گفته می‌شود و با تغییر و تثبیت حکومت‌ها هم هنوز این میدان بی‌نظیر است.

میدان نقش جهان اصفهاندسترسی به نقش جهان شهر اصفهان

این میدان جایی ساخته شده که از هر نقطه اصفهان بتوان به‌راحتی به آن رسید و دسترسی داشت. همین مسئله باعث شده تا در مرکز گردش تمام وسایل و حمل و نقل عمومی باشد. همان‌طور که اطلاع دارید مجموعه نقشه جهان یک میدان است که ساختمان‌ها و عمارت‌های زیادی را در خود جای داده است به همین دلیل نمی‌توان یک خیابان را برای آدرس آن گفت. همچنین جز خیابان‌های منتهی به این میدان که تعدادشان کم نیست، بازارهای زیادی هم هستند که اطراف این میدان قرار دارند و به آنجا دسترسی دارند.

انتهای سه خیابان سپه، سعدی و حافظ ورودی‌های مستقیم به میدان نقش جهان هستند. خیابان حافظ به سمت میدان احمد آباد، خیابان سپه به سمت میدان امام حسین و خیابان استانداری و خیابان سعدی هم به سمت خیابان استانداری و بهشتی‌نژاد می‌رود. لازم‌به ذکر است که هر سه خیابان ذکر شده برای تردد با خودرو ممنوعیت دارند.

ایستگاه امام حسین دقیقا اول خیابان سپه قرار دارد و این یعنی پس از سوار مترو شدن برای رسیدن به میدان نقش جهان باید در این ایستگاه پیاده شوید.

اصفهان اتوبسرانی بسیار دقیق و کاربردی دارد و از نقاط مختلف شهر خطوط مختلف اتوبوس به مقصد میدان امام وجود دارد. شما می‌توانید با خط ۴۳ از خیابان لاله و پروین اعتصامی، با خط ۹۲ از خانه اصفهان و میدان جمهموری و با خط ۴۲ از خیابان همدانیان و باغ غدیر به سمت میدان امام حسین و از آنجا با پیاده‌روی در خیابان سپه به میدان نقش جهان برسید.

ساعت و هزینه بازدید از میدان نقش جهان

این مجموعه همیشه باز است و ورودی‌های آن هیچگاه بسته نمی‌شوند، اما برای بازدید از عمارت‌های داخل آن باید در ساعات خاصی حاضر شوید که در ادامه  گفته می‌شوند.

آدرس میدان نقش جهان روی گوگل مپ

پل خواجو پاتوق دوست داران هنر

کمتر کسی هست که آوازه پل خواجو و دیگر پل‌های ساخته شده روی زاینده رود را نشنیده باشد. پل‌هایی که در گذشته برای رفت و آمد بوده‌اند، اما به‌دلیل استفاده از هنر و معماری اصیل و بسیار خوب، هم اکنون به‌عنوان شاهکارهای سازه جهان شناخته می‌شوند. این پل یکی از معروفترین جاهای دیدنی اصفهان محسوب می‌شود.

پل خواجو پاتوق دوست داران هنرمسیرهای دسترسی به پل خواجو

دسترسی به پل خواجو با وسایل نقلیه مثل اتوبوس و تاکسی بسیار ساده است. برای رسیدن به این سازه زیبا فقط کافیست امتداد زاینده‌رود را بپیمایید. همچنین این پل روبه‌روی چهارباغ خواجو قرار دارد و اگر قصد کرایه تاکسی دارید می‌توانید آدرس این خیابان را به آن‌ها بدهید. در این منطقه از شهر به دلیل اینکه رودخانه و پل‌های قدیمی قرار دارد اجازه حفر تونل و ساخت مترو داده نشده و با این وسیله نمی‌توانید به آن برسید. همچنین اتوبوس‌های خط ۱ اتوبوسرانی از ترمینال باقوشخانه به این خیابان می‌روند.

ساعت و هزینه بازدید از پل خواجو

این پل جزو آن مکان‌های دیدنی است که هیچ محدودیتی برای بازدید و تماشای آن ندارید. هزینه نمی‌دهید و فقط از منظره و قدم زدن روی آن لذت می‌برید.

آدرس پل خواجو روی گوگل مپ

بازار مجلل قیصریه اصفهان

بازار قیصریه اصفهان از جمله فضاهای منتهی به میدان نقش جهان است. شمال این میدان بازار قیصریه قرار گرفته است. سردر این بازار با عنوان سردر قیصریه شناخته می‌شود. این بازار که به‌عنوان مرکز فروش فرش اصفهان شناخته می‌شود در گذشته به‌عنوان مجلل‌ترین بازار صفویه شناخته شده بوده است.

بازار مجلل قیصریه اصفهانمسیرهای دسترسی به بازار قیصریه

برای دسترسی به این بازار می‌توانید از همان مسیرهای ذکر شده برای میدان نقش جهان استفاده کنید. این بازار و تعداد زیادی از کوچه‌های بازاری اطرافش به هم مرتبط هستند که بهترین راه ورود به آن‌ها از میدان است.

ساعت و هزینه بازدید از بازار قیصریه

بازار قیصریه هزینه ورودی ندارد، اما اگر می‌خواهید که خریدی داشته باشید، بهتر است از ساعات ۸ تا حداقل ۵ بعد ازظهر به آن‌جا بروید، زیرا حجره دارها و استادان مغازه‌های خود را می‌بندند.

آدرس بازار قیصریه روی گوگل مپ

تماشای شکوه در کاخ عالی قاپو

هنر، معماری اصیل، قدرت و عظمت را می‌توانید با حظور در کاخ عالی قاپو تجربه کنید. عمارت عالی قاپو یکی از جاهای دیدنی اصفهان است که در مجموعه میدان نقش جهان قرار گرفته است. عمارتی زیبا که در گذشته محلی برای تماشای مراسم‌های برگذار شده در میدان و جلسات پادشاه بوده است. دنبال کردن داستان نقوش طاق و دیوارهای این عمارت لذت بخش است و پیشنهاد می‌کنم آن را از دست ندهید.

کاخ عالی قاپومسیرهای دسترسی به عمارت عالی قاپو

همان‌طور که گفته شد درِ این عمارت در میدان نقش جهان باز می‌شود پس باید از مسیرهای گفته شده برای این میدان استفاده کنید. با این‌حال اگر فقط مختص بازدید از این عمارت به میدان می‌روید از خیابان سپه وارد میدان شوید، زیرا به کاخ نزدیکتر است.

ساعت و هزینه بازدید عمارت عالی قاپو

ساعت ۶ الی ۵ بعد از ظهر زمان بازدید‌های نیم تا یک ساعته از این کاخ بسیار بزرگ و مجلل است. هزینه هر بلیط نیز ۳۰۰۰ هزار تومان برای ایرانی‌ها و ۲۰۰۰۰ هزار تومان برای اتباع تعیین شده.

آدرس عمارت عالی قاپو روی گوگل مپ

سی و سه پل، پلی طولانی با ساحلی رویایی

برای اصفهانی‌ها همیشه اطراف سی و سه پل ساحل زاینده رود بوده و می‌ماند. سی و سه پل که جزو معدود پل‌های قرینه و البته با معماری دقیق ایرانی است محلی برای استراحت و دورهمی‌های خانوادگی اصفهانی‌ها شناخته می‌شود. اطراف آن کافی شاپ‌های زیادی ساخته شده که لذت استراحت در ساحل زنده‌رود را با نوشیدنی لذیذ، کامل می‌کند. جاهای دیدنی اصفهان همیشه نام سی و سه پل را بالای لیست خود یدک می‌کشند پس بهتر است بازدید از آن را جزو اولین کارهای سفر قرار دهید.

سی و سه پل، پلی طولانی با ساحلی رویاییمسیرهای دسترسی به سی و سه پل

دسترسی به سی و سه پل شبیه پل خواجو است. امتداد زنده رود به این پل دوست داشتنی ختم می‌شود. این امتداد در انتهای خیابان کمال اسماعیل و اول خیابان مطهری کنار میدان انقلاب به سی و سه پل می‌رسد. شما می‌توانید اتوبوس‌های خط ۳۶ را از پایانه صفه و کوی امام سوار شوید تا به سی و سه پل برسید. یکی از ویژگی‌های این پل قرارگیری کنار چهار باغ عباسی است که حالت پیاده رو دارد و سر دیگرش به میدان امام حسین می‌رسد.

پس می‌توانید با مترو به ایستگاه امام حسین بروید و با قدم زدن در چهار باغ به سی و سه پل برسید که به نظر من اصفهانی بهترین کار همین است.

ساعت و هزینه سی و سه پل

همان‌طور که گفته شد بعضی از جاهای دیدنی اصفهان هیچ محدودیتی در بازدید از نظر ساعت و هزینه ندارند که این پل هم از همین دسته است.

آدرس سی و سه پل روی گوگل مپ

کاخ چهلستون، ۲۰ ستون یا ۴۰ ستون

کمتر پیش میاید که پادشاهی برای جلسه‌های خارجی خود چنین عمارت عجیبی بسازد ولی شاه عباس با درایت و کاردانی بهترین هنرمندان عصر را برای ساخت این ساختمان اجیر کرد. عمار چهلستون که در باغی به همین نام قرار دارد ساختمانی مجلل با نقاشی، کاشی کاری و گچبری‌های زیبا است که در هیچ جای دنیا نظیر آن نیست. کمتر ایران دوستی را می‌توان یافت که این بنا را ندیده باشد. پس اگر قصد بازدید از جاهای دیدنی اصفهان را دارید کاخ چهلستون را زودتر ببینید.

کاخ چهلستونمسیرهای دسترسی کاخ چهلستون شهر اصفهان

کاخ چهلستون در خیابان استانداری نزدیک میدان امام حسین ساخته شده است. برای دسترسی به این بنا با مترو می‌توانید در ایستگاه امام حسین پیاده شوید و با کمی پیاده روی به آن برسید. همچنین خطوط ۴۲ و ۴۳ اتوبوس که برای میدان نقش جهان گفته شدند، نیز شما را به میدان امام حسین می‌رسانند.

ساعت و هزینه بازدید کاخ چهلستون

برای مشاهده اوج شکوه و زیبایی که انسان می‌تواند خلق کند باید از ساعت ۸ الی ۱۶:۳۰ به این مکان بروید و هزینه ۵۰۰۰ هزار تومانی آن را هم بپردازید.

آدرس کاخ چهلستون روی گوگل مپ

جاذبه‌های مذهبی شهر اصفهان چیست؟

شهر اصفهان را می‌توان یکی از شهرهای مذهبی ایران دانست که اماکن مذهبی اما دیدنی مختلفی دارد.

مسجد شیخ لطف الله با گنبدی به رنگ آسمان

اصفهانی‌ها با نام مسجد شیخ لطف الله بزرگ شده اند. آن‌ها همیشه با مشاهده عکس گنبدی زیبا و منحصربه فرد آن به‌وجد می‌آیند و برای مشاهده نقوش به‌وجود آمده از پنجره و نور در مسجد همیشه حاضر می‌شوند. این مسجد که یکی از جاهای دیدنی اصفهان محسوب می‌شود عضوی از خانواده بزرگ میدان نقش جهان است.

مسجد شیخ لطف اللهمسیرهای دسترسی مسجد شیخ لطف الله

دسترسی به این مسجد از خیابان‌های حافظ، سعدی و سپه امکان‌پذیر است، اما خیابان حافظ و ورودی آن به میدان فاصله کمتری با مسجد دارد.

ساعات و هزینه بازدید شیخ لطف الله

درب مسجد شیخ لطف الله برای بازدید عموم از ساعت ۹ الی ۱۷ هر روز باز است و هزینه بلیط ورود به آن نیز ۵۰۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

آدرس مسجد شیخ لطف الله روی گوگل مپ

مسجد امام تجلی عظمت معماری

با ورود به میدان نقش جهان و گشت کوچکی زدن اولین ساختمانی که بزرگی و زیبایی آن چشم شما را می‌گیرد ساختمان، گنبد و مناره‌های مسجد امام اصفهان است. مسجدی بی‌نظیر در تاریخ با شاهکارهایی از کاشی‌کاری، نجاری و معماری که بازدید یکباره، دوباره و حتی سه‌باره آن‌جا نیز تمام حقایق بنا را برای شما مشخص نمی‌کند. جاهای دیدنی اصفهان مسجد زیاد دارد، اما هیچکدام مثل مسجد امام با عظمت نیستند.

مسجد امام تجلی عظمت معماریمسیرهای دسترسی به مسجد امام

مسجد امام در ظلع جنوبی میدان نقش جهان روبه‌روی خیابان سعدی قرار دارد. برای رسیدن به این مسجد باید از ورودی خیابان سعدی وارد مسجد شوید که کمی بد راه است. پیشنهاد می‌کنم با ورود از ورودی خیابان حافظ با یک تیر دو نشان بزنید. هم کمی در محیط میدان پیاده روی کنید و هم در مسیر نمای بسیار چشم نواز مسجد را از دور ببینید که یکی از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.

ساعت و هزینه بازدید مسجد امام

بازدید از مسجد امام در تابستان از ۹ صبح تا ۹ شب و در زمستان از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر آزاد است. برای ورود به این مسجد باید بلیط ۵۰۰۰ هزار تومانی را بپردازید.

آدرس مسجد امام روی گوگل مپ

کلیسای زیبای وانک اصفهان

کسانی که با اصفهان آشنا نیستند نمی‌دانند که یکی از دلایل لقب نصف جهان تعدد و تفاوت مردم در دین و مذهب‌های‌شان است. یکی از نشانه‌های این مسئله کلیسای بزرگ وانک است که در محله جلفای اصفهانی‌ها ساخته شده. کلیسایی تاریخی که بازدیدهای گردشگری نیز دارد.

مسجد امام تجلی عظمت معماری
مسیرهای دسترسی به کلیسای وانک

کلیسای وانک در محله جلفا قرار دارد. اطراف این محله دو خیابان معروف حکیم نظامی و نظر قرار گرفته اند که به نسبت دیگر خیابان‌ها دسترسی بهتری با وسایل حمل و نقل عمومی دارند. شما می‌توانید با حرکت در خیابان حکیم نظامی وارد خیابان کلیسا شوید. این خیابان اول محله جلفا محسوب می‌شود و حتی در آن پارکینگی هم برای پارک خودرو هست، اما به دلیل عرض کم کوچه‌های محله پیشنهاد می‌کنم خودرو خود را در خیابان حکیم نظامی پارک و پیاده وارد محله جلفا شوید.

کوچه‌های آن طول زیادی ندارند، اما با ورود به آن‌ها متوجه می‌شوید که فضای آن با دیگر کوچه‌های شهر تفاوتش از زمین تا آسمان است.

ساعات و هزینه بازدید از کلیسا وانک

جز شب‌ها زمان دیگری برای ممنوعیت ورود به این کلیسا تعیین نشده است. شما می‌توانید روزهای تعطیل جمعه و… وارد آن شوید و با مشاهده فضای زیبا و دوست داشتنی که دارد لذت ببرید. البته هزینه ۵۰۰۰ هزار تومانی بابت ورود هر نفر گرفته می‌شود که به نظر من اگر ۱۰۰۰۰۰ هزارتومان هم بود ارزشش را داشت.

آدرس کلیسای وانک روی گوگل مپ

آتشگاه اصفهان، تماشای خدا روی کوه

همان‌طور که گفته شد، اصفهان در گذشته و حتی حال محل زندگی مردم با ادیان مختلف بوده است. کوه آتشگاه یا آتشکده اصفهان یکی از آثاری است که از این مردم باقی مانده است. ساختمانی بزرگ روی کوه که البته پس از چندیدن میلیون سال قدمت قسمت‌های زیادی از آن تخریب شده است. این بنا جزو جاهای دیدنی اصفهان است که دور از دیگر مکان‌های گردشگری قرار دارد.

کلیسای زیبای وانک
مسیرهای دسترسی آتشگاه اصفهان

درسترسی به این بنا یکی از چالش هایی است که برای مسافران پیش می آید. قرار گیری این ساختمان روی کوه و پس از آن ایجاد یک اتوبان کنار آن همچنین دوری بنا از شهر باعث شده تا پیاده با مترو یا حتی اتوبوس نتوان به آنجا رفت. بهترین راهی که میتوان برای بازدید از آتشکده گیشنهاد داد کرایه تاکسی دربست است. آتشگاه اصفهان در خیابان آتشگاه جاده نجف آباد قرار گرفته و برای رسیدن به آن نیز باید آدرس همین مسیر را به تاکسی بدهید.

ساعت و هزینه بازدید از آتشگاه اصفهان

این بنا متاسفانه مورد بی‌مهری قرار گرفته و بازدید از آن قانون خاصی ندارد. اگر علاقه‌مندید که بنا را بهتر ببینید صبح تا عصر راهی آن‌جا شوید. همچنین هزینه‌ای برای بلیط بازدید از آن گرفته نمی‌شود.

آدرس آتشگاه اصفهان روی گوگل مپ

جاهای دیدنی اصفهان که برای پیاده‌گردی مناسب است

اصفهان با خیابان‌های سرسبز و دیدنی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پیاده‌روی است.

محله جلفا متفاوت و زیبا

محله جلفا یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان است که اگر فقط برای گردش پیاده در آن وقت بگذارید و از کلیسا و کافه‌های موجود در آن بازدید نکنید نصف روز شما را پر می‌کند. کوچه‌هایی متفاوت با معماری شهر و مردمانی خونگرم و عزیز. این محله که مسیحی‌های اصفهان در آن زندگی می‌کنند یکی از باکلاس‌ترین محله‌های اصفهان محسوب می‌شود و میدانش پاتوق جوانان شهر است. شما می‌توانید در کافه‌های جلفا قرار بگذارید یا یا سفارش نوشیدنی گرم از تماشای کوچه‌های آن لذت ببرید.

محله جلفا شهر اصفهانمسیرهای دسترسی محله جلفا شهر اصفهان

دسترسی به محله جلفا از دو خیابان حکیم نظامی و نظر راحت تر است. این دو خیابان که اطراف محله قرار دارند ایستگاه‌های اتوبوس متعدد و تاکسی‌های خطی دارند که شما را به ورودی‌های محله جلفا می‌رسانند.

آدرس جلفا روی گوگل مپ

چهار باغ عباسی، خیابانی برای قدم زدن

خیابانی که برای قدم زدن ساخته شد. چهار باغ نام مجموعه باغ‌هایی بود که با معماری خاصی ساخته شده بود و بین آن‌ها خیابان‌های کیشده بودند. در اصل این خیابان‌ها محل قدم زدن و لذت از طبیعت بوده است پس خیابان چهار باغ را از همان اول برای قدم زدن ساختند.

به همت شهرداری اصفهان این محل بازسازی و سنگ فرش آن کامل شد. محیطی سنتی با رفت وآمد مردم و نیمکت‌هایی که می‌توانید ساعت‌ها روی آن بنشینید و متوجه گذر ساعت نشوید. دعا می‌کنم نصیبتان شود پاییز در این خیابان قدم بزنید تا برگ ریزان درخت‌های آن را مشاهده کنید یا تابستان زیر درخت‌های تنومندش هوای سرد را بچشید و کمی سایه بگیرید.

چهار باغ عباسیمسیرهای دسترسی چهار باغ عباسی

این خیابان بین میدان امام حسین یعنی آخر خیابان استانداری و میدان انقلاب یعنی آخر خیابان کمال اسماعیل قرار دارد. پارکینگ‌های زیادی اطراف آن هستند که می‌توانید خودرو خود را در آن‌ها پارک کنید، اما به دلیل ازدحام جمعیت معمولا سر شب همه پر هستند. پشینهاد می‌کنم برای رسیدن به این خیابان از مترو در ایستگاه امام حسین یا اتوبوس‌های خط یک باقوشخانه استفاده کنید.

آدرس خیابان چهار باغ روی گوگل مپ

موزه‌گردی در جاهای دیدنی اصفهان

اگر علاقه‌مندید که واقعیت نقاشی‌ها و عکس‌های قدیمی ساختمان‌های اصفهان را ببینید پیشنهاد می‌کنم سری به موزه‌های اصفهان بزنید.

موزه موسیقی اصفهان

یکی از معدود موزه‌های ایران است که شما می‌توانید واقعیت تمام نقاشی‌های دیده شده حتی در همان روز را مشاهده کنید. سازهای قدیمی که شباهت عجیبی به ساز در نقاشی‌های چهلستون و عالی قاپو دارند در موزه‌ای به نام موزه موسیقی اصفهان جمع شده است. این موزه خصوصی می‌تواند نقطه عطفی برای هر موسیقی‌دان باشد.

موزه موسیقی اصفهانمسیرهای دسترسی به موزه موسیقی

موزه در خیابان مهرداد پلاک ۷۴ و قسمتی از محله جلفا ایجاد شده است. برای دسترسی به آن بهترین راه استفاده از اتوبوس‌های خیابان توحید است. پس از پیاده شدن به سمت محله جلفا و خیابان مهرداد بروید.

ساعت و هزینه بازدید از موزه موسیقی

این موزه از ساعت ۹ صبح تا عصر هر روز جز روزهای تعطیل باز است و می‌توانید با پرداخت ۱۵۰۰۰ هزار تومان وارد آن شوید.

آدرس موزه موسیقی اصفهان روی گوگل مپ

موزه هنرهای تزئیینی اصفهان

ساختمان رکیب خانه محلی است که آثار تزیینی مثل تابلو، کتاب، دست‌خط، مجسمه و اشیاء قیمتی در آن نگهداری می‌شوند. ساختمانی قدیمی که می‌توانید رگه‌هایی از هنر اصیل ایرانی را در آن مشاهده کنید. این ساختمان که در گذشته محل نگهداری اشیاء اصطبل سلطنتی بوده است هم اکنون به‌عنوان یکی از پربازدیدترین موزه‌های اصفهان شناخته می‌شود و بازدید کنندگان زیادی به‌عنوان جاهای دیدنی اصفهان آن را می‌شناسند.

موزه هنرهای تزئیینی اصفهانمسیرهای دسترسی به موزه هنرهای تزیینی

موزه در خیابان استانداری، روبه‎‌روی دانشگاه پردیس قرار گرفته است. ساختمان قدیمی آن باعث شده تا از دیگر بناهای اطراف متمایز باشد و بیشتر به چشم بیاید. شما می‌توانید برای دسترسی به آن از خطوط اتوبوسرانی منتهی به خیابان استانداری استفاده کنید.

ساعات و هزینه بازدید از موزه هنرهای تزئیینی

ساعت بازدید از موزه از ۹ تا ۱:۳۰ دقیقه ظهر و از ۲:۳۰ تا ۷ بعد ازظهر ادامه دارد. البته برای ورود به آن باید بلیط ۴۰۰۰ هزار تومانی هم بپردازید.

آدرس موزه هنرهای تزیینی روی گوگل مپ

پارک و جاهای دیدنی اصفهان برای تفریح کجاست؟

اگر برای گردش و تفریح به نیمی از جهان قدم گذاشتید، پارک‌ها و جاهای دیدنی اصفهان را از دست ندهید.

شهر رویاهای اصفهان

شهر بازی رویاهای اصفهان مجموعه‌ای برای بازی و سرگرمی کودکانه است که بیشتر توسط بزرگترها استفاده می‌شود. این مجموعه که قسمت‌های متفاوت سرپوشیده و سرباز دارند به‌عنوان یکی از برترین مکان‌های سرگرمی در خاورمیانه شناخته شده است.

شهر رویاهای اصفهانمسیرهای دسترسی شهر رویاهای اصفهان

شهر رویاهای اصفهان در بزرگراه کمربندی شرق اصفهان، پس از روشن دشت، نرسیده به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ساخته شده است. طبیعتا دسترسی به این مجموعه، جز با خودرو شخصی راه دیگری ندارد.

ساعات و هزینه بازدید از شهر رویاهای اصفهان

بازدید از این مجموعه در فصل بهار تابستان از ۹ صبح تا ۱۲ شب امکان پذیر است، اما بازدید از آن در ماه‌های سرد سال فقط تا ۵ بعدازظهر آزاد است. هزینه‌ای که برای هر بازی در شهربازی باید بپردازید چیزی بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار تومان است.

آدرس شهربازی رویاها روی گوگل مپ

پارک کوهستانی صفه شهر اصفهان

پارک کوهستانی صفه یکی از محبوبترین جاهای دیدنی اصفهان بین خود آن‌ها است. مجموعه‌ای از مکان‌های تفریحی روی قسمتی از رشته کوه زاگرس که تماشای شهر روی آن بسیار دیدنی است. این پارک بین جوانان اصفهان مخصوصا صبح‌های جمعه یا روزها و شب‌های تعطیلی بسیار طرفدارد دارد.

پارک کوهستانی صفهمسیرهای دسترسی به پارک کوهستانی صفه

برای رسیدن به این پارک هم می‌توان از تاکسی‌های دربست هم از خودرو شخصی و هم خطوط اتوبوسرانی استفاده کرد. انتهای بلوار شهدای صفه محلیست که این پارک ساخته شده است. خط ۱۰۷ از شهرک شهید کشوری، خط ۵۴ از بهارستان، خط ۸۰ از سه راه ملک شهر و خط ۳۷ از راه آهن مسیر هایی هستند که اتوبوس‌های آن به پارک و دو یا سه ایستگاهش ختم می‌شوند.

آدرس پارک کوهستانی صفه روی گوگل مپ

پارک جنگلی ناژوان

پارک جنگلی ناژوان مجموعه چندمنظوره است که شامل باغ بانوان، تله‌سیژ، آکواریوم، باغ گل‌ها، باغ پرندگان و مسیر دوچرخه‌سواری می‌شود. مردم اصفهان به بخش‌های طبیعی این پارک جنگلی بیشه نیز می‌گویند.

پارک جنگلی ناژوانمسیرهای دسترسی به پارک جنگلی ناژوان

ایستگاه اتوبوس و مترو در این پارک جنگلی وجود ندارد. اگر بخواهید به ناژوان بروید، باید با تاکسی یا خودرو شخصی به بزرگراه شهید حبیب‌اللهی رفته و باتوجه‌ به تابلوهای راهنمایی از خروجی ناژوان خارج شوید.

ساعت و هزینه بازدید از پارک جنگلی ناژوان

ورود به پارک جنگلی ناژوان برای عموم آزاد است و فقط به‌منظور بازدید از بخش‌های آن باید هزینه پرداخت کنید. برای بازدید از باغ پرندگان این مجموعه باید از ساعت ۸ تا ۱۸ به ناژوان بروید. هزینه خرید بلیط برای هرنفر ۱۸ هزار تومان است. هزینه بازدید از باغ خزندگان اصفهان برای اتباع ایرانی، ۶ و اتباع خارجی ۱۵ هزار تومان است.

یکی‌ دیگر از تفریحاتی که نباید با رفتن به ناژوان از دست دهید، تجربه تله‌سیژ است. با این‌کار می‌توانید این پارک منحصر به‌فرد را از نمای بالا تماشا کنید. هزینه خرید بلیط تله‌سیژ ناژوان برای هر نفر ۲۵ هزار تومان است.

آدرس پارک جنگلی ناژوان روی گوگل مپ

بهترین مراکز خرید شهر اصفهان کدام است؟

برای آن‌هایی که عاشق خرید هستند، مراکز تجاری و پاساژهای اصفهان انتخاب ایده‌آلی خواهند بود.

مرکز خرید سیتی سنتر

مرکز خرید سیتی سنتر مجموعه بزرگ و مجلل در شهر سپاهان شهر اصفهان است. این مجموعه که بخش‌های تفریحی و تجاری بسیار زیادی دارد توانسته با جذب سرمایه و افتتاح مغازههایی برای برندهای معروف توجه مردم را به خود جلب کند.

مراکز خرید شهر اصفهانمسیرهای دسترسی به سیتی سنتر

اصفهان، بزرگراه شهید دستجردی، محلی است که مجموعه بزرگ تفریحی گردشگری سیتی سنتر ساخته شده است. دسترسی به این مجموعه جز خودرو شخصی با هیچ وسیله نقلیه دیگری امکان پذیر نیست.

ساعات و هزینه بازدید از سیتی سنتر

بخش‌های مختلف این مجموعه ساعت بازدید مختلفی دارند که شامل فودکورت از ۱۰:۰۰ تا ۲۴:۰۰ موزه از ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ شهربازی از ۱۶:۰۰ تا ۲۳:۰۰ و سینما از ۱۰:۰۰ تا ۲۴:۰۰ می‌شود. هر کدام از این بخش‌ها هزینه‌های جداگانه‌ای دارند که مبلغی بین ۲۰۰۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰۰۰۰ هزار تومان می‌شود.

آدرس سیتی سنتر روی گوگل مپ

بازار اصفهان

سبزه میدان یا بازار بزرگ اصفهان بازاری متشکل از راسته‌های مختلف و کسب و کارهای متفاوت است که می‌توانید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آن بیابید. این بازار ورودی‌های مختلفی دارد که اصلی‌ترین ورودی آن در خیابان عبدالرزاق قرار دارد.

بازارهای شهر اصفهانمسیرهای دسترسی به بازار اصفهان

دسترسی به این بازار که وسط شهر اصفهان ساخته شده است بسیار راحت است. اتوبوس‌های زیادی از نقاط مختلف اصفهان به خیابان عبدالرزاق می‌روند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین تاکسی‌های دربستی و خطی در خیابان‌های ابن سینا، تختی و محله طوقچی هستند که به هرکدام اسم سبزه میدان را بگویید مسیر را چشم بسته می‌روند.

ساعت باز شدن مغازه‌ها

این بازار از ۹ صبح هر روز تا حدود ۹ شب و در ایام پیک خرید مثل نوروز تا ۱۲ شب هم هستند.

آدرس بازار بزرگ اصفهان روی گوگل مپ

ارگ جهان نما

ارگ عظیم جهان نما یکی از پروژه‌های بزرگ و البته پر چالش شهرداری اصفهان محسوب می‌شود. این ساختمان که به‌عنوان مجموعه تجاری ساخته شده است بیشتر بورس لوازم دیجیتال و لوازم جانبی کالاهای دیجیتال محسوب می‌شود.

ارگ جهان نمامسیرهای دسترسی به ارگ جهان نما

سر دروزاه دولت یا میدان امام حسین محلی است که این بازار بنا شده است. دسترسی به این بازار با سه روش تاکسی، مترو و اتوبوس امکان پذیر است. با مترو باید در ایستگاه امام حسین از زیر زمین بیرون بیایید که رو‌به‌رویتان ارگ قرار می‌گیرد. همچینین اتوبوس‌های زیادی از نقاط مختلف شهر به خیابان استانداری و میدان امام حسین می‌روند که مسیر همه آن‌ها به ارگ جهان نما می‌رسد.

ساعت مراجعه به ارگ جهان نما

مغازه‌ها در ارگ جهان نما از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد ازظهر باز هستند و امکان خرید از آن‌ها فراهم است.

آدرس ارگ جهان نما روی گوگل مپ

مجتمع پارک

مجتمع پارک یکی از پاساژهای بی‌نظیر و بزرگ اصفهان است که با سر زدن به آن هر چیزی که نیاز داشته باشید را به‌دست می‌آورید. در مجتمع پارک، فضای سبز بسیار بزرگی هم تعیین شده که استفاده از آن موقع خرید به ‌راحتی شما کمک می‌کند.

مجتمع پارکمسیرهای دسترسی به مجتمع پارک شهر اصفهان

برای رفتن به این پارک باید به خیابان چهار باغ بالا بروید. خط اتوبوس‌های زیادی از مسیرهای متفاوت به این خیابان می‌روند. مسیر اتوبوس‌های تندرو هم به همین نقطه ختم می‌شود که درصورت استفاده از آن متوجه کاربردی بودنش خواهید شد.

ساعات مراجعه به مجتمع پارک

مجتمع پارک نیز مثل تمام بازارها صبح تا شب باز است و در مواقع پیک خرید، این ساعات تا نیمه شب نیز ادامه می‌یابد.

آدرس مجتمع پارک روی گوگل مپ

بهترین کافه و رستوران‌های اصفهان

یکی از ویژگی‌های اصفهان غذاهای جذاب و دوست داشتنی آن است. رستوران‌های این شهر انواع غذاهای سنتی و جدید ایرانی و خارجی را طبخ می‌کنند. به شما پیشنهاد می‌دهم که حتما سری به رستوران‌های اصفهان بزنید و فقط برای یک‌بار خورشت ماست سفارش دهید تا عاشقش شوید.

رستوران شهرزاد  

رستورانی دوست داشتنی و جذاب با منویی از غذاهایی سنتی ایرانی. این رستوران که به غذاهای اصیل و خوش طعمش معروف است ویژگی مهم دیگری هم دارد که ساختمان آن است. ساختمان رستوران شهرزاد به شکل سنتی و بازسازی شده عمارتی قدیمی کنار چهار باغ عباسی است.

رستوران شهرزاد اصفهانآدرس رستوران شهرزاد روی گوگل مپ

رستوران سنتی نقش جهان

محیط میدان نقش جهان محیطی جذاب و دوست‌داشتنی است که اگر با غذاهای سنتی ایرانی در فضایی سنتی همراه شود، بسیار دلنشین است. همخوانی این رستوران با حال‌وهوای هر فردی که وارد میدان می‌شود باعث شده علی‌رغم گرانی قیمت‌ها، باز هم افراد زیادی مشتاق حضور در آن‌جا باشند.

رستوران سنتی نقش جهانآدرس رستوران نقش جهان روی گوگل مپ

رستوران خوان گستر

رستوران خوان گستر یکی دیگر از مکان‌های سنتی و جذاب اصفهان است که هیچ فردی از غذا خوردن در آن سیر نمی‌شود. مطمئنا پس از قدم زدن در محله جلفا و مشاهده فضای صمیمی آن دلتان می‌خواهد در رستورانی سنتی غذای ایرانی اصیل را هم میل کنید. رستوران خوان گستر که با طراحی فضایی مینیمال و ساده توانسته نظر مردم را به خود جلب کند گزینه خوبی است که به شما پیشنهاد می‌کنم.

رستوران خوان گستر شهر اصفهانآدرس رستوران خوان گستر روی گوگل مپ

رستوران شاندیز صفه

رستوران شاندیز مجموعه‌ای بی‌نظیر و زیبا از انواع جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌آید که مهم‌ترین آن فودکورت مجموعه است. رستورانی مدرن با نمای زیبای کوهستانی که دل مسافر و کوهنورد را آب می‌کند.

شکم گردی در اصفهانآدرس شاندیز روی گوگل مپ

  • کافه رستوران عمارت نمکدان: عمارت نمکدان در گذر پست مطبخ میدان نقش جهان قرار گرفته با انواع غذا های سنتی از شما پذیرایی میکند.
  • رستوران نیکان: رستوران نیکان در خیابان میر محلی دوست داشتنی دنج و زیبا است که انواع غذاهای سنتی و جدید را طبخ می‌کنند.
  • کافه رستوران مس و قالی: در کافه رستوران مس و قالی تلفیقی از علوم دیجیتال و سنت را کنار غذاهای جذاب و فضای دیدنی تجربه کنید.
  • رستوران بریانی اعظم: بریانی یکی از غذاهای دوست داشتنی اصفهان است که در مجموعه رستوران‌های بریانی اعظم به بهترین شکل طبخ و آماده سرو می‌شوند.

نیمی از جهان را در اصفهان مشاهده کنید

به نظرم تاکنون متوجه شده اید که شهر اصفهان به چه دلیل نصف جهان نامیده می‌شود. در کمتر شهری می‌توانید کنار سماورسازی و فروش آن کافه و رستوران‌های سنتی بیابید. در هیچ شهری میدان نقش جهان یا حتی چیزی شبیه به آن نیست یا بازارهای مجلل اصفهان نمونه دیگری ندارند. به‌جرئت می‌توانم ادعا کنم جاهای دیدنی اصفهان که در این مطلب گفته شد را در هیچ کجای دنیا نمی‌توانید بیابید پس از سفر به این شهر رویایی با آسمان آبی غافل نشوید.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.