معرفی بهترین رستوران های اصفهان

خوش‌مزه‌گردی در بهترین رستوران های اصفهان

اصفهان را فقط سی‌وسه پل ندانید...

اصفهان را به چه می‌شناسیم؟ به گز، به صنایع‌دستی زیبا، به آثار تاریخی زیبا و جاودانه؟ بله البته همه این موارد اصفهان را خواستنی و جذاب می‌کنند. اما علاوه بر همه اینها، غذاهای خوش‌مزه و از همه بهتر بریانی اصفهان هم هست که سالیانه هزاران مسافر و گردشگر را به رستوران‌های این شهر می‌رساند.

اصلا به خاطر همین تعداد بالای گردشگران ایرانی و خارجی است که این شهر بهترین غذاها و بهترین رستوران‌های کشور را دارد. در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا با بهترین رستوران های اصفهان با انواع مختلف غذا و سبک‌های مختلف دکور آشنا می‌شوید. پس با ما همراه باشید.

بهترین رستوران‌ های جلفای اصفهان کدامند؟
جلفا یکی از قدیمی‌ترین محله‌های یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است. جای جای این محله آثار تاریخی کوچک‌ و بزرگ را پیدا می‌کنید که هر کدام از آنها ارزش دیدن را دارند. اما در میان این همه گشت و گذار به غذا و نوشیدنی و جایی برای استراحت هم نیاز دارید. بهترین رستوران‌ های اصفهان که در محله جلفا قرار دارند رستوران آرک آ، هرمس، و خوان‌گستر هستند که هر کدام با منوهای عالی و فضای دیدنی آماده خدمات رسانی به مشتریان هستند.
بهترین رستوران‌ های مرداویچ اصفهان کدامند؟
اگر گذرتان به خیابان مرداویج اصفهان افتاده حتما سری به رستوران ایتالیایی بروس بزنید. اما اگر فقط به دنبال معاشرت با دوستان و نوشیدنی‌های هیجان‌انگیز و خوشمزه هستید، باید یکی از کافه‌های خیابان مرداویج را امتحان کنید. کافه‌های زیادی در این خیابان وجود دارند که شاید خاص‌ترین آنها کافه بلانش باشد. این کافه با فضای کاملا سفید و مدرن خود در واقع یک هواپیمای قدیمی بوده که حالا به کافه تبدیل شده. کافه‌های دیگر این خیابان کافه لمون، امیر چاکلت، و کافه مون هستند.
بهترین رستوران‌های مرق اصفهان کدامند؟
مرق یکی از جاده‌های ییلاقی اصفهان است که برای لذت بردن از طبیعت زیبا و هوای آزاد می‌توانید به آنجا بروید. یکی از بهترین رستوران‌های این محله باغ رستوران خان نشین است که علاوه بر فضای بسیار زیبا، غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای هم سرو می‌کند. به علاوه چایخانه سنتی راه شب در این جاده هم مقصد مسافران زیادی از جای‌جای شهر و کشور است.

رستوران‌ های ایرانی اصفهان

رستوران شهرزاد؛ رستورانی با حال‌وهوای نوستالژی

شهرزاد یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که از دهه ۴۰ شمسی مشغول ارائه خدمات به مشتریان است.

رستوران شهرزاد از بهترین رستوران های اصفهاناین رستوران به دو دلیل از بهترین رستوران‌ های اصفهان شناخته می‌شود، یکی کیفیت خوب غذاها و سرویس و دیگری دکور قدیمی و زیبا. در این رستوران می‌توانید یکی از اصیل‌ترین و خوش‌مزه‌ترین دسرهای اصفهانی یعنی خورشت ماست را سفارش دهید. به‌علاوه بریانی مخصوص که ناهار اصلی اصفهانی‌ها در روزهای تعطیل هم هست، با بهترین کیفیت در این رستوران سرو می‌شود.

دکور رستوران شهرزاد ترکیب زیبایی است از آینه‌های رنگی و نقاشی‌های دیواری قدیمی و اصیل. شهرزاد ۵۰ سال دارد و کسانی که ۵۰ سال پیش هم به این رستوران رفتند، همین نقاشی‌ها و همین آینه‌ها را به خاطر دارند. برای همین هم قدم‌گذاشتن در سالن شهرزاد مانند قدم‌گذاشتن در تونل زمان است، تونلی که شما را به دوران خانه‌های رنگی و عطر زعفران می‌برد.

نهایتا اینکه اگر برای سفر و تفریح به اصفهان می‌روید یکی از بهترین سوغات‌هایی که می‌توانید با خود به خانه ببرید خاطره خوش ته‌چین، بریانی و خورشت ماست شهرزاد است.

 • اینستاگرام رستوران شهرزاد: shahrzadisfahan
 • آدرس رستوران شهرزاد:‌ اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد
 • شماره تلفن رستوران شهرزاد: ۰۳۱ ۱۲۲۰۴۴۹۰

آدرس رستوران شهرزاد روی نقشه

رستوران بریانی اعظم؛ تجربه غذایی ۴۰۰ساله در رستورانی ۱۰۰ساله

بله درست است، بریانی را ۴۰۰ سال است در اصفهان طبخ می‌کنند. این غذا یکی از معروف‌ترین غذاهای این شهر است و رستوران بریانی اعظم از بهترین رستوران‌های اصفهان است که در آن می‌توانید بریانی بخورید. این رستوران در سال ۱۲۹۵ افتتاح شد و از همان موقع پاتوق طرفداران بریانی بوده است. ویژگی اصلی این رستوران این است که در آن می‌توانید بریانی و آبگوشت بریانی را با دوغ محلی سفارش دهید.

البته آبگوشت بریانی با آنچه به‌عنوان آبگوشت در ذهن دارید متفاوت است، برای همین باید امتحان کنید ببینید دوست دارید یا نه. آبگوشت بریانی را به‌همراه گوشت بریانی و تکه‌های نان ریزشده در آن سرو می‌کنند. باید بدانید که هر دوی این غذاها آن‌قدر چرب و پرکالری است که بعد از خوردن آنها می‌توانید تمام اصفهان را بدون احساس خستگی و گرسنگی پیاده‌روی کنید.

نکته دیگر درباره بریانی اعظم این است که این رستوران چهار شعبه دارد که همه آنها در خیابان‌های شلوغ و توریستی شهر قرار دارد. باید بدانید که تمام شعبه‌های بریانی اعظم در روزهای تعطیل به‌شدت شلوغ می‌شوند و ممکن است به شما غذا نرسد.

برای همین یا می‌توانید به‌صورت بیرون‌بر غذای خود را تحویل بگیرید، یا اینکه چند ساعت زودتر بروید تا به شلوغی نخورید. به‌هرحال بی‌دلیل نیست که بریانی اعظم از بهترین رستوران‌ های اصفهان است.

رستوران بریانی اعظم در رستوران های ایرانی اصفهان

 • اینستاگرام رستوران بریانی اعظم: beryaniazam
 • آدرس شعبه اول رستوران بریانی اعظم:‌ اصفهان – دروازه دولت – ابتدای چهارباغ پایین
 • شماره تلفن شعبه اول رستوران بریانی اعظم: ۰۳۱-۳۲۲۰۲۰۷۰

آدرس شعبه اول رستوران بریانی اعظم روی نقشه

 • آدرس شعبه دوم رستوران بریانی اعظم: اصفهان – خیابان مسجد سید – جنب اداره پست
 • شماره تلفن شعبه دوم رستوران بریانی اعظم: ۰۳۱-۳۳۳۸۳۰۷۰

آدرس شعبه دوم رستوران بریانی اعظم روی نقشه

 • آدرس شعبه سوم رستوران بریانی اعظم: اصفهان – خیابان کمال اسماعیل – جنب پمپ بنزین
 • شماره تلفن شعبه سوم رستوران بریانی اعظم: ۰۳۱-۳۲۱۲۵۷۳۰

آدرس شعبه سوم رستوران بریانی اعظم روی نقشه

 • آدرس شعبه چهارم رستوران بریانی اعظم: اصفهان – خیابان چهارباغ بالا – چهارراه نظر – جنب پمپ بنزین
 • شماره تلفن شعبه چهارم رستوران بریانی اعظم: ۰۳۱-۳۶۲۸۰۹۳۹

آدرس شعبه چهارم رستوران بریانی اعظم روی نقشه

رستوران سنتی نقش جهان؛ لذت غذاخوردن در جوار زیباترین میدان اصفهان

در شهر اصفهان از هرکس بپرسید اولین جایی که باید ببینید کدام است، می‌گوید میدان نقش جهان. این میدان آن‌قدر زیبا و باصفاست که می‌توانید ساعت‌ها در آن قدم بزنید، بنشینید، یا حتی دراز بکشید. رستوران سنتی نقش جهان دور همین میدان یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین سالن‌های غذاخوری اصفهان است.

اگر برای مناسبت خاصی می‌خواهید یک غذای عالی بخورید، یا میهمانان خارجی خود را به کامل‌ترین نمونه از فضا و غذای ایرانی مهمان کنید رستوران نقش جهان از بهترین رستوران های اصفهان است که می‌توانید انتخاب کنید.

رستوران سنتی نقش جهاناگر در ماه‌های گرم سال به اصفهان رفته‌اید، می‌توانید روی تراس رستوران بنشینید. این‌طور می‌توانید تصور کنید که داخل میدانید، چون کاملا به میدان نقش‌جهان تسلط دارید و می‌توانید رفت‌وآمد و جنب‌وجوش مردم را در آن تماشا کنید. اما در ماه‌های سرد سال به داخل رستوران بروید.

اولین چیزی که به‌محض ورود به رستوران نقش‌جهان نظرتان را جلب می‌کند دکور این رستوران است. سالن این رستوران پوشیده‌ شده است از نقاشی‌های سنتی و آینه‌کاری‌های رنگی. می‌توانید روی یکی از تخت‌های رستوران بنشینید و غذای خود را سفارش دهید. رستوران نقش جهان میز و صندلی ندارد،؛ ولی در عوض تخت‌های این رستوران آن‌قدر بزرگ و جادار است که حتی با تعداد زیاد هم می‌توانید به‌راحتی دور هم بنشینید.

اما ممکن است فکر کنید در رستوران نقش جهان چه سفارش دهید؟ البته که غذاهای سنتی اصفهان یعنی بریانی و خورشت ماست گزینه‌های خوبی است. اما آنچه مشتریان ثابت نقش جهان دوست دارند انواع کباب‌ها در این رستوران است. برای همین حتما جوجه کباب و شیشلیک را در بین سفاشات خود بگنجانید.

 • اینستاگرام رستوران نقش جهان: restaurant_sonati_naghshejahan
 • آدرس رستوران نقش جهان: میدان امام، نبش مسجد شیخ لطف‌الله
 • شماره تلفن رستوران نقش جهان: ۰۳۱-۳۲۲۰۰۷۲۹ و ۰۳۱-۳۲۲۰۳۳۴۵

آدرس رستوران نقش جهان روی نقشه

رستوران جارچی باشی؛ تجربه غذاخوردن در حمام

بله تعجب نکنید! وقتی به رستوران جارچی باشی می‌روید در واقع دارید در حمام غذا می‌خورید. ساختمان این رستوران در واقع حمام عمومی بوده که در دوران صفویه و حدود سال ۱۰۱۹ شمسی ساخته شده است.

رستوران جارچی باشیحاج سید احمد افتخاری بین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۰ مشغول مرمت و بازسازی این ساختمان تاریخی و تبدیل آن به رستوران و تالار پذیرایی بود. امروزه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر هم‌زمان می‌توانند در این رستوران غذا خورده و از فضای داخلی شگفت‌انگیز آن لذت ببرند.

واقعا عجیب نیست که رستوران جارچی باشی یکی از بهترین رستوران‌ های اصفهان است. وقتی به این رستوران پا می‌گذارید با آنچنان منظره‌ای مواجه می‌شوید که چندین دقیقه طول می‌کشد که تمام زوایای زیبای این رستوران را هضم کنید. بعد که توجه‌تان از دکور و کاشی‌کاری‌ها و ظرافت‌های رستوران دور کرده و به منو منعطف کردید می‌بینید که غذاهای سنتی ایرانی مانند شیرین‌پلو و مرصع‌پلو را می‌توانید سفارش دهید. البته کباب کوبیده جارچی باشی هم در میان مشتریان ثابت این رستوران طرفداران زیادی دارد.

 • اینستاگرام رستوران جارچی باشی: jarchibashi
 • آدرس رستوران جارچی باشی:‌ اصفهان.خیابان سپه – خیابان حکیم – کوچه هفتم یا کوچه باغ قلندرها-مجموعه تاریخی و اقامتی ملک سلطان جارچی باشی
 • شماره تلفن رستوران جارچی باشی:‌ ۳۲۲۰۷۴۵۳

آدرس رستوران جارچی باشی روی نقشه

رستوران ترنج؛ یک خانه تاریخی که تبدیل به رستوران شده

رستوران ترنج یا مجموعه رستوران هوانس یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در محله جلفا واقع شده است. این رستوران در ابتدا یک خانه تاریخی بوده که در جوار کلیسای تاریخی هوانس قرار دارد. این خانه قدیمی معماری خاصی دارد که در دو بخش ساخته شده است. بخش غربی این خانه قدیمی‌تر است و بخش شرقی بعدها به آن اضافه شده است.

رستوران ترنج از بهترین رستوران های اصفهاناما مجموعه رستوران ترنج یا هوانس شامل رستوران، کافی‌شاپ که در شاه‌نشین قرار گرفته و شربت‌خانه واقع در سردآب می‌شود. در فصل‌های گرم سال می‌توانید در حیاط باصفای رستوران، کنار حوض آبی بنشینید و در ماه‌های سرد هم در داخل خانه. معماری خانه هوانس توسط معروف‌ترین معماران اصفهانی انجام شده و گوشه گوشه‌ آن چیزی برای دیدن و لذت‌بردن وجود دارد.

 • اینستاگرام رستوران ترنج: toranj_house
 • آدرس رستوران ترنج: اصفهان، خیابان خاقانی، کوچه هوانس شیرازی، کوچه رامین، خانه هوانس (خانه ترنج)
 • شماره تلفن رستوران ترنج: ۳۶۲۹۳۷۸۸-۰۳۱

آدرس رستوران ترنج روی نقشه

رستوران خوان گستر؛ فضایی مدرن و غذایی فراموش‌نشدنی

به‌عنوان مسافر اصفهان احتمالا راهتان به کلیسای وانک و محله جلفا می‌رسد. یکی از بهترین رستوران های اصفهان که در این محله قرار دارد رستوران خوان گستر در طبقه همکف هتل جلفاست. این رستوران با محیطی مدرن و غذاهایی خوش‌مزه از اواسط دهه شصت شمسی مشغول خدمت‌رسانی به مشتریان بوده است.

رستوران خوان گستر اصفهانوقتی به رستوران خوان گستر می‌روید اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند دکور آبی و لاجوردی آرامش‌بخش رستوران است. به‌علاوه در جای‌جای سالن نقاشی‌هایی خواهید دید از بزرگ‌ترین چهره‌های هنری کشورمان تا غذایتان آماده شود احتمالا دیدن این نقاشی‌ها سرتان را گرم خواهد کرد. بین غذاهای خوش‌مزه منوی رستوران، ته‌چین مرغ از محبوبیت بیشتری دارد.

 • اینستاگرام رستوران خوان گستر: khangostar_restaurant
 • آدرس رستوران خوان گستر: اصفهان , خیابان کلیسای وانک جنب کلیسای وانک
 • شماره تلفن رستوران خوان گستر: ۰۳۱ ۳۶۲۷۸۹۸۹

آدرس رستوران خوان گستر روی نقشه

سایر رستوران‌های ایرانی اصفهان

 • رستوران شب‌ نشین: باغ رستوران شب نشین تجربه‌ غذای خوش‌مزه در محیطی سبز و باصفا مزین به موزیک زنده را در اختیار شما می‌گذارد.
 • رستوران باستانی: در این رستوران علاوه بر غذاهای سنتی ایرانی با نان تافدون و سنگک گرم و تازه، می‌توانید تصاویری از بزرگ‌ترین اسطوره‌های تاریخ ایران‌زمین را هم ببینید.
 • رستوران جم نشین: فضای این رستوران کاملا سنتی است و یک حیاط بزرگ و باصفا دارد. در این رستوران علاوه بر غذاهای سنتی ایرانی انواع غذای دریایی را هم می‌توانید سفارش دهید.
 • رستوران گردان هتل آسمان: این رستوران در بالاترین طبقه هتل آسمان قرار دارد و از آن بالا می‌توانید منظره ۳۶۰ درجه زاینده‌رود و کوه‌های اطراف را تماشا کنید.
 • رستوران سیب: در این رستوران انواع عذاهای ایرانی، فرنگی و فست فود سرو می‌شود. به‌علاوه سلف سرویس دسر و اردور آن هم خیلی کامل و وسوسه‌برانگیز است. همه اینها به کنار، باغ سبز و زیبای این رستوران هم فضای خیلی باصفایی دارد.
 • رستوران شاندیز صفه: این رستوران شعبه دیگری از شاندیز مشهد است که در ارتفاعات صفه اصفهان تاسیس شده است. در شاندیز صفه علاوه بر غذاهای خوش‌مزه، از آب‌وهوای کوهستانی و منظره باورنکردنی طبیعت از پس دیوارهای شیشه‌ای لذت خواهید برد.
 • رستوران همدم السلطنه: همدم السلطنه دختر امیرکبیر بوده و خانه‌ او ۱۶۰ سال قدمت دارد. رستورانی که در این خانه افتتاح شده یکی از باصفاترین رستوران‌های اصفهان است. همین که کنار شمعدانی‌های دور حوض بنشینید و از صدای آب لذت ببرید یک دنیا ارزش دارد.
 • رستوران سرای حاج میرزا: ‌این رستوران و قهوه‌خانه قدیمی بیشتر به موزه شباهت دارد. اشیا عتیقه این قهوه‌خانه شما را به سفری در دل تاریخ اصفهان دعوت می‌کند. به‌علاوه دیزی‌های این ستوران هم شهره خاص‌وعام است.
 • رستوران قصر منشی: بهترین چیز درباره این رستوران پنجره‌های رنگی بزرگ آن است. برای ناهار به این رستوران بروید، از بوفه دور تا دور اتاق غذایی برای خود بکشید و در کنار پنجره از آن لذت ببرید.
 • رستوران زاگرس: یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های اصفهان با منظره‌ای هیجان‌انگیز. این رستوران در کوه صفه بنا شده و ساختمانی سنگی و بسیار مدرن دارد. وقتی به این رستوران می‌روید از بوفه دسرهای خوش‌مزه آن غافل نشوید.
 • رستوران آراخوان: این رستوران در سه طبقه برای هر سلیقه‌ای غذایی آماده کرده است. در طبقه همکف می‌توانید غذاهای فرنگی بخورید، طبقه دوم به نوشیدنی‌ها و انواع ساندویچ اختصاص دارد و بالاترین طبقه هم مختص غذاهای اصیل ایرانی است.
 • رستوران نیکان: این رستوران در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های اصفهان چند متر پایین‌تر از سطح زمین فضایی دنج و د‌ل‌نشین را برای شما فراهم آورده است.
 • رستوران باغ شهر: یک فضای دو هزار متری در دل شهر اصفهان. به‌راحتی می‌توانید در خلوت آلاچیق‌های رستوران بنشینید و از غذا و فضایی جانانه لذت ببرید.
 • رستوران حکیم باشی: این رستوران هم فضایی سنتی دارد. حکیم باشی یکی از بهترین رستوران های اصفهان برای صرف دیزی و قلیان مخصوص است.
 • رستوران خانه تاریخی میناس: این رستوران در واقع یک اقامتگاه سنتی است که در ساختمانی ۴۰۰ ساله بنا شده است. اگر به اصفهان سفر کردید حتما در این اقامتگاه سکنی گزینید و از غذاهای خوش‌مزه رستوران آن هم لذت ببرید.

 

 

بهترین کافه رستوران‌های اصفهان

کافه رستوران عمارت نمکدان؛ شکم‌گردی در خانه قجری

کافه رستوران عمارت نمکدان در یکی از خانه‌های قدیمی شهر از دوران قاجار بناشده است. این رستوران شباهت زیادی به خانه‌ مادربزرگ‌ها دارد و معماری و حوض باصفای آن شما را به دوران کودکی می‌برد. یکی از بهترین نکات که عمارت نمکدان را از بهترین رستوران های اصفهان کرده این است که حتی در زمستان هم می‌توانید در فضای باز کنار حوض بنشینید.

بهترین کافه رستوران‌های اصفهانداخل رستوران اما پر است از اشیا قدیمی که واقعا در خانه مادربزرگمان می‌بینیم تا غذا آماده شود، گنجه‌های قدیمی، چرخ خیاطی‌های دستی و سایر خنزر پنزرهای اتاق‌های رستوران حسابی سرتان را گرم می‌کند. غذاهای بخش رستوران نمکدان دقیقا طعم غذاهای خانگی را دارد، بنابراین سعی کنید حتما یکی از خورش‌های منو را در میان سفارش‌های خود بگنجانید. بخش کافه نمکدان هم انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد خوش‌مزه را سرو می‌کند.

 • اینستاگرام کافه رستوران نمکدان: mansion
 • آدرس کافه رستوران نمکدان: اصفهان، خیابان استانداری، اول کوچه پشت مطبخ
 • شماره تلفن کافه رستوران نمکدان: ۰۳۱ ۳۲۲۴۷۳۱۳

آدرس کافه رستوران نمکدان روی نقشه

کافه رستوران فیروز شربت

در واقع نام اصلی این رستوران شربت‌خانه و خورش‌خانه فیروز است، البته خود محلی‌ها آن را به نام کافه فیروز می‌شناسند. کافه فیروز را به سبک کافه‌های دهه ۴۰ دکور کرده‌اند. یعنی میز و صندلی‌های چوبی قدیمی، آهنگ‌های قدیمی و نقاشی‌های پررنگ‌ولعاب روی دیوارها.

کافه رستوران فیروز شربت در بهترین کافه رستوران های اصفهاناما دکور این رستوران آن را به یکی از بهترین رستوران‌ های اصفهان تبدیل نکرده است. مهم‌ترین جاذبه کافه فیروز شربت‌ها و بستنی‌های جذاب آن است. وقتی به این کافه رستوران می‌روید ابتدا یکی از خورش‌های اصیل و خانگی آن را سفارش دهید. بعد از اینکه غذا را خوردید، نوبت به بخش هیجان‌انگیز کافه می‌رسد. مشتریان همیشگی کافه فیروز شربت سرکه انگبین و خیار فیروز را می‌پسندند. به‌علاوه بستنی حسرت‌الملوک این کافه‌ هم با وجود اسم عجیب خود طرفداران زیادی دارد.

 • اینستاگرام کافه رستوران شربت فیروز: sharbatkhaneh_firouz
 • آدرس کافه رستوران شربت فیروز: اصفهان، میدان تاریخی جلفا، عمارت شربت خانه فیروز
 • شماره تلفن کافه رستوران شربت فیروز: ۰۳۱ ۳۶۲۹۵۴۶۲

آدرس کافه رستوران شربت فیروز روی نقشه

کافه رستوران مس و قالی؛ سفر در تاریخ اصفهان

اگر اهل تهران باشید احتمالا تیمچه‌های بازار تهران را دیده اید. یک فضای مربع‌شکل که دورتادور آن حجره‌های سنتی است و وسط آن معمولا یک حوض آب قرار دارد. مجموعه کافه رستوران مس و قالی در یکی از همین تیمچه‌ها در شهر اصفهان بنا شده است.

کافه رستوران مس و قالی اصفهانبنابراین اگر دوست دارید به اصفهان صد سال پیش قدم بگذارید حتما به این رستوران سری بزنید. دور تا دور حوض تیمچه را میز و صندلی‌هایی چیده‌اند که به امکانات گرمایشی و سرمایشی مجهز است. برای همین چه تابستان و چه زمستان می‌توانید از فضای زیبای حیاط استفاده کنید.

به‌علاوه منوی رستوران مس و قالی شامل انواع فست فود و غذاهای سنتی می‌شود. به‌علاوه انواع نوشیدنی گرم و سرد و بستنی هم در این مجموعه سرو می‌شود. بنابراین هر سلیقه‌ای که داشته باشید و هر ساعتی از روز به این مجموعه بیایید احتمالا چیزی برای خوردن پیدا می‌کنید. برای همین هم عجیب نیست که رستوران مس و قالی جزو بهترین رستوران های اصفهان است.

 • اینستاگرام رستوران مس و قالی:‌ messo_qali_cafe
 • آدرس رستوران مس و قالی: اصفهان، میدان نقش جهان، خیابان سپه، حدفاصل میدان و خیابان استانداری، مقابل اداره دارایی، تیمچه مثقالی
 • شماره تلفن رستوران مس و قالی: ۰۳۱۳۲۲۲۲۷۶۴

آدرس رستوران مس و قالی روی نقشه

کافه رستوران هوگر؛ نشستن در خانه ده‌دشتی اصفهان

خانه ده‌دشتی اصفهان در دوران قاجار ساخته شده و معماری آن یکی دیگر از نمونه‌های زیبا و باصفای خانه‌های قدیمی اصفهانی است که به کافه تبدیل شده است. اتاق‌های این کافه با ارسی و شیشه‌های کوچک تزیین شده‌ است و دکور آن با میز و صندلی‌های سنتی تزیین شده است.

کافه رستوران هوگر در بهترین رستوران های اصفهاندر منوی این رستوران می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و فرهنگی را سفارش دهید. به‌علاوه می‌توانید نوشیدنی‌های گرم و سرد و انواع دسر خوش‌مزه را در کافه رستوران هوگر سفارش دهید. یکی از نکاتی که باعث شده این کافه رستوران از بهترین رستوران های اصفهان شود این است که اگر به‌اندازه کافی به اتاق‌های این رستوران وابسته شده باشید، می‌توانید به‌جای هتل در این خانه قدیمی سکنی گزینید.

 • اینستاگرام کافه رستوران هوگر: hougercafe
 • آدرس کافه رستوران هوگر: اصفهان،دروازه دولت، خیابان باب الرحمه، کوچه شماره ۱۱۰
 • شماره تلفن کافه رستوران هوگر: ٠٩١٣۴٢٠٨٠٠۴

آدرس کافه رستوران هوگر روی نقشه

کافه رستوران هرمس؛ محیطی مدرن با دکور سیاه‌وسفید

آنچه درباره کافه رستوران هرمس توجه‌ها را جلب می‌کند معماری ایتالیایی و دکور سیاه‌وسفید آن است. به‌علاوه وقتی وارد ساکن رستوران می‌شوید می‌بینید به‌جای لوستر از سقف وسایل آشپزخانه آویزان شده‌ است. به‌علاوه هرمس یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در آن غذای ایتالیایی به‌صورت تخصصی سرو می‌شود.

کافه رستوران هرمس اصفهاننان سیر و سیب‌زمینی تنوری از پیش‌غذاهای ایتالیایی محبوب است که در هرمس می‌توانید سفارش دهید. بعد از آن هم که پیتزاست و پاستا و لازانیا که ایتالیایی‌های مجموعه است. البته مشتریان ثابت هرمس از بیف‌استراگانوف آن هم تعریف‌ها می‌کنند. اگر صبح بعد از ساعت ۹ راهتان به هرمس افتاد می‌توانید از منوی صبحانه این کافه رستوران یکی از صبحانه‌های ایرانی، انگلیسی، یا فرانسوی را سفارش دهید.

 • اینستاگرام کافه رستوران هرمس: hermescafe
 • آدرس کافه رستوران هرمس: اصفهان – خیابان حکیم نظامی – خیابان جلفا – نرسیده به میدان جلفا
 • شماره تلفن کافه رستوران هرمس: ۰۳۱ ۳۵۵۵۵۵۵۵

آدرس کافه رستوران هرمس روی نقشه

کافه رستوران آرک آ؛ تماشای کلیسای وانک از سر میز غذایتان

رستوران آرک آ دقیقا روبه‌روی کلیسای وانک قرار دارد، برای همین هم بعد از اینکه از کلیسا بیرون آمدید می‌توانید در آرک آ نفسی تازه کنید و قهوه‌ای بخورید. در واقع کافه رستوران آرک آ به خاطر انواع قهوه‌های دمی و نسپرسوهایش معروف است.

کافه رستوران آرک آ در کافه رستوران های اصفهانحیاط کافه رستوران آرک آ آن‌قدر باصفاست که دلتان نمی‌آید به داخل بروید و محیط داخلی رستوران را ببینید. یکی از این میزها را انتخاب کنید و به تماشای منظره باشکوه یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای ایران بنشینید. علاوه بر نوشیدنی‌های سرد و گرم، در آرک آ می‌توانید انواع ساندویچ‌ها، غذاهای ایتالیایی و ایرانی را تجربه کنید.

 • اینستاگرام کافه رستوران آرک آ: arccaferest
 • آدرس کافه رستوران آرک آ: اصفهان – محله جلفا – روبروی کلیسای وانک
 • شماره تلفن کافه رستوران آرک آ: ۰۳۱ ۳۶۲۹۰۹۲۰

آدرس کافه رستوران آرک آ روی نقشه

بهترین فست فودهای اصفهان

فود کورت سیتی‌سنتر؛ فست‌فود در یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان

مرکز خرید سیتی‌‌سنتر هشتمین مرکز خرید بزرگ جهان است. امکانات این مرکز تفریحی شامل سالن سینما، زمین بازی، مرکز خرید و یکی از بهترین رستوران های اصفهان می‌شود. فود کورت سیتی سنتر دو طبقه‌ی بالای این مرکز را به خود سفارش داده  در فصل بهار و تابستان می‌توانید روی بالکن نشسته و علاوه بر غذای خوش‌مزه از منظره زیبا هم لذت ببرید.

بهترین فست‌فودهای اصفهاندر فود‌کورت سیتی سنتر نه تنها می‌توانید انواع ساندویچ و پیتزا را سفارش دهید، بلکه انواع غذاهای ایرانی هم در دسترس شماست. لازانیا و پیتزا از غذاهای محبوب این رستوران است. به‌علاوه در کافه‌ی فود کورت می‌توانید انواع نوشیدنی‌ها و خوش‌مزه‌های کافه‌ای را نوش جان کنید.

 • اینستاگرام فود کورت سیتی سنتر: Isfahan City Center Food Court
 • آدرس فود کورت سیتی سنتر: اصفهان، شهر اصفهان، بزرگ‌راه شهید دستجردی، مرکز تفریحی گردشگری سیتی سنتر
 • شماره تلفن فود کورت سیتی سنتر: ۰۳۱ ۳۶۵۵۰۵۰۴

آدرس فود کورت سیتی سنتر روی نقشه‌

فست فود آرابو؛ طعم بهشتی برگر و قارچ در جلفا

یکی دیگر از گزینه‌هایی که بعد از گردش در محله تاریخی جلفا پیش روی شماست فست فود آرابو از بهترین رستوران های اصفهان است.

فست فود آرابو در بهترین فست فودهای اصفهاناین فست فود بیش از ۴۰ سال است مشغول فعالیت بوده و از همان موقع تا به حال سبک دکور آن تغییری نکرده است. هرکسی به فست فود آرابو می‌رود اعتقاد دارد بهترین برگر و رست بیف زندگیش را خورده است. برای همین گول ظاهر ساده فست فود آرابو در میان خیل رستوران‌های شیک و پرطمطراق محله جلفا را نخورید. مطمئن باشید کیفیت و طعم غذاهای این رستوران قدیمی شما را شگفت‌زده می‌کند.

 • اینستاگرام فست فود آرابو: sandwich
 • آدرس فست فود آرابو: خیابان حکیم نظامی، نظر میانی، کوچه کلیسای وانک، آرابو
 • شماره تلفن فست فود آرابو: ۰۳۱۳۶۲۷۶۳۲۵

آدرس فست فود آرابو روی نقشه

فست فود بن اپتی؛ انواع غذاها زیر یک سقف

فست فود بن اپتی که اخیرا به نام زیتون تغییر نام داده‌است یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در آن می‌توان انواع غذاها را پیدا کرد. یکی از جذاب‌ترین نکات درباره این رستوران باغ باصفای آن است که می‌توانید در آنجا غذای خود را میل کنید و از فضای آزاد لذت ببرید.

فست فود بن اپتینکته‌ی دیگر درباره فست فود بن اپتی تنوع زیاد غذاهای آن است. منوی بن اپتی شامل انواع غذای دریایی، غذاهای فرنگی، غذاهای ایرانی و فست فود و ساندویچ می‌شود. البته اصفهانی‌ها پاستا آلفردو و پیتزا ایتالیایی این رستوران را بیشتر از غذاهای دیگر می‌پسندند.

 • اینستاگرام فست فود بن اپتی: bonappetit_restaurants
 • آدرس فست فود بن اپتی: اصفهان سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان دانشگاه، مجموعه ۲۲بهمن، فست فود بن اپتی (حکیم نظامی)
 • شماره تلفن فست فود بن اپتی: ۰۳۱ ۳۶۲۸ ۶۹۷۹

آدرس فست فود بن اپتی روی نقشه

بهترین رستوران‌های ایتالیایی اصفهان

رستوران ایتالیایی زاوا در بهترین رستوران های اصفهان

یکی از بهترین رستوران‌ های اصفهان که تخصصا غذاهای ایتالیایی سرو می‌کند رستوران زاوا است.

رستوران ایتالیایی زاوااین رستوران انواع مختلف غذاهای ایتالیایی را سرو می‌کند، اما در میان این‌ها لازانیا و پاستای ایتالیایی این رستوران از طرفداران بیشتری برخوردار است. به‌علاوه محیط ساده و مینیمال و دکور چوبی و آجری رستوران حال‌وهوای آرامش‌بخشی دارد که لذت خوردن غذا را دوچندان می‌کند. اکثر کسانی که به زاوا رفته اند معتقد‌ند زاوا یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که در آن می‌توانید در محیطی مدرن غذای ایتالیایی نوش جان کنید.

 • اینستاگرام رستوران ایتالیایی زاوا:‌ zawalounge
 • آدرس رستوران ایتالیایی زاوا: اصفهان، خیابان شیخ صدوق جنوبی، خیابان پرواز، پلاک ۴۷
 • شماره تلفن رستوران ایتالیایی زاوا: ۰۳۱۳۶۷۰۱۰۰۰

آدرس رستوران ایتالیایی زاوا روی نقشه

رستوران ایتالیایی نیوشا؛ اولین رستوران ایتالیایی در اصفهان

یکی دیگر از بهترین رستوران های اصفهان که در آن می‌توانید طعم اصیل غذاهای ایتالیایی را بچشید رستوران نیوشاست. نکته جالب درباره این رستوران این است که علاوه بر منوی ایتالیایی، دکور و معماری ساختمان هم به سبک ایتالیایی ساخته شده است. برای همین هم وقتی وارد نیوشا می‌شوید دکور رستوران، به‌همراه عطر سیر و روغن زیتون به شما حال‌وهوای ایتالیا را می‌دهد.

رستوران ایتالیایی نیوشا از بهترین رستوران های اصفهانمنو این رستوران شامل ۵۸ نوع پیش‌غذا، اسپاگتی، پیتزا و استیک است که با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به مشتریان ارائه می‌شود. بیشتر غذاهای این رستوران با نام اصلی ایتالیایی خود در منو نوشته شده است، اما نگران نباشید که اسم‌های عجیب‌وغریب ممکن است سردرگمتان کند. منوی نیوشا در کنار اسم هر غذا توضیحات مختصری دارد که شما را با مواد اولیه آن غذا آشنا می‌کند. به‌علاوه، کارکنان این رستوران آن‌قدر حرفه‌ای هستند که اگر درباره غذاها سوالی داشتید می‌توانید از آنها بپرسید.

 • اینستاگرام رستوران ایتالیایی نیوشا: newsha_italian_restaurant
 • آدرس رستوران ایتالیایی نیوشا: اصفهان، خیابان توحید میانی، حدفاصل چهارراه توحید و خیابان مهرداد
 • شماره تلفن رستوران ایتالیایی نیوشا: ۰۳۱۳۶۲۶۳۷۶۳

آدرس رستوران ایتالیایی نیوشا روی نقشه

رستوران ایتالیایی میلان؛ غذای ایتالیایی با طعم پپرونی

اولین چیزی که درباره رستوران ایتالیایی میلان توجه شما را جلب می‌کند دکور مدرن و زیبای آن است. المان‌هایی در این دکور به کار رفته‌ است را در کمتر رستورانی در اصفهان خواهید دید.

رستوران ایتالیایی میلانبعد از آن منوی میلان است که به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته شده که برای میهمانان خارجی شما کار را راحت‌تر می‌کند. کسانی که در میلان غذا خورده‌اند اکثرا پیتزا پپرونی میلان را پیشنهاد می‌کنند و اعتقاد دارند این بهترین پیتزا در تمام اصفهان است.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده میلان را به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های اصفهان بشناسیم حجم زیاد غذایی است که سرو می‌شود. سالاد مخصوص میلان آن‌قدر زیاد است که به‌تنهایی یک شام خوش‌مزه محسوب می‌شود. ولی اگر هنوز کمی جا دارید، یا به‌همراه گروه بزرگی از دوستان خود به میلان رفته‌اید، حتما از سیب‌زمینی پنیری مخصوص میلان غافل نشوید. طعم خوش‌مزه سیب‌زمینی و پنیر به‌همراه حجم زیاد این غذا حسابی حالتان را جا می‌آورد.

 • اینستاگرام رستوران ایتالیایی میلان: milan_restaurant
 • آدرس رستوران ایتالیایی میلان: ضلع جنوبی پل فردوسی ابتدای بلوار آیینه‌خانه
 • شماره تلفن رستوران ایتالیایی میلان: ۰۳۱-۳۶۶۴۰۸۱۰

آدرس رستوران ایتالیایی میلان روی نقشه

حرف آخر درباره بهترین رستوران های اصفهان

حقیقتا که اصفهان نصف تاریخ جهان را در خود جمع کرده، هر کوچه و خیابانی که سر می‌زنیم، خانه‌ای است با قدمت بیش از صد سال که تاریخی و داستانی در دل خود دارد. خیلی از این خانه‌ها این روزها به‌صورت کافه و رستوران در دسترس همه قرار دارد. برای همین هم غذاخوردن در این رستوران‌ها هم فال است و هم تماشا.

گویی که از موزه‌ای بازدید می‌کنید که اشیا قدیمی آن داستان خود را بازگو می‌کنند، بعد از بازدید هم به غذا یا نوشیدنی خوش‌مزه‌ای میهمان می‌شوید و سیر و شادمان از آنجا بیرون می‌آیید. برای همین هم اگر اهل اصفهانید یا اصفهان را برای مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اید می‌توانید این لیست بهترین رستوران های اصفهان را مد نظر داشته باشید و برای وعده‌های غذایی خود انتخابی هوشمندانه‌تر انجام دهید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 دیدگاه

 1. ماهان می‌گوید

  رستوران معظم: یکی از رستوران های خوب اصفهان با فضایی بسیار شیک و باکلاس
  برگری جکس:طعم برگر های آمریکا کف دروازه شیراز اصفهان

 2. میثم حافظی می‌گوید

  کافه رستوران خانه تاریخی مارکوس داخل حکیم نظامی کوچه سنگتراشها را فراموش کردید!

 3. محمد می‌گوید

  رستوران پارکلند عالیه 👌👌

 4. محمد نظری می‌گوید

  رستوران شهرزاد عالیه فقط قیمت خیلی بالایی داره. بریانی اعظم هم خوبه دو شعبه داره و هر دوشعبه خوبند. رستوران شازده اصفهانی هم کباب خوبی داره و قیمت هاشم خوبه
  شهرزاد خیابان شیخ بهایی
  بریانی اعظم هم مسجد سید
  شازده اصفهانی هم نزدیک دروازه شیراز
  هر کدوم تو گوگل سرچ کنید میاره

 5. بهناز می‌گوید

  رستوران خانه مارکوس خیابان حکیم نظامی کوچه سنگتراشها هم بسیار جای خوبیه

 6. اسما می‌گوید

  من رستوران شاه عباس رفتم
  عطر برنج توی فضای رستوران پیچیده بود
  انقد برام جذاب بود از گارسون پرسیدم میدونید چه برنجی سرو میشه: گفت از لرستان برنج خریدن فک کنم گفت برنج دورود یا آریا یا همچین چیزی

 7. مهران می‌گوید

  کترینگ ته چین درباری توی خانه اصفهان هم بی نظیره از لحاظ کیفیت غذا؛ هم تهچین و هم بریونشون عاااالی بود..

 8. مرتضی می‌گوید

  رستوران شازده اصفهانی هم فضای سنتی داره برای تنوع خیلی خوبه

 9. بینام می‌گوید

  هرمس،آرکا،بن اپتی تعطیل شده‌اند