سفر زمینی به ایروان/ارمنستان از مرز نوردوز

راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان/ارمنستان

زمان سفر، هزینه سفر و اقامت و همه چیز....

کشور ارمنستان یکی از همسایه‌های قدیمی ایران است که با طبیعت بی‌نظیر خودش، فرهنگ و مذهب جذابش و جاذبه‌های گردشگری دیدنی‌اش، هر سال تعداد زیادی گردشگر را به سمت خودش جذب می‌کند. خوشبختانه این کشور تا حدی به ما نزدیک است که هم می‌توانیم سفر هوایی به آن را تجربه کنیم و هم می‌توانیم از مرزهای زمینی به ارمنستان و مخصوصا ایروان سفر کنیم. در این راهنما، صفر تا صد سفر زمینی به ایروان (ارمنستان) را برای شما آماده کرده‌ایم. اگر به سفر ارمنستان علاقه دارید، راهنمای سفر به ایروان ارمنستان هم در مجله علی بابا به دردتان می‌خورد.

برای سفر به ایروان چند راه وجود دارد؟

اگر تصمیم دارید که خودتان (بدون استفاده از تور) به کشور ارمنستان سفر کرده و تجربه سفر زمینی به ایروان را به دست بیاورید، سه گزینه مختلف دارید و بر اساس هزینه، زمان، و سلیقه خودتان می‌توانید هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید.

 • سفر هوایی به ایروان با هواپیما
 • سفر زمینی به ایروان با اتوبوس
 • سفر زمینی به ایروان با ماشین شخصی

هر کدام از این راه‌های سفر زمینی به ایروان را با جزئیات کامل در ادامه راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان برای شما توضیح داده‌ایم. می‌توانید همین الان قیمت تور ارمنستان (ایروان) را مشاهده کنید.

چگونه با هواپیما به ایروان سفر کنیم؟

سریع‌ترین راه سفر به ایروان، سفر با هواپیما است. پروازهایی که از تهران به مقصد ایروان پرواز می‌کنند معمولا به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • پروازهای بدون توقف
 • پروازهایی که یک توقف دارند
 • پروازهایی که بیش از یک توقف دارند

اکثر افرادی که قصد سفر به ایروان را دارند، ترجیح می‌دهند که با پروازهای بدون توقف سفرشان را تجربه کنند. این پرواز ها حدودا یک ساعت و سی دقیقه طول می‌کشند. لازم به ذکر است که مدت زمان سفر پروازهایی که توقف دارند، بر اساس ایستگاه‌های توقف فرق می‌کند؛ یعنی ممکن است یک پرواز با توقف از تهران تا ایروان پنج ساعت و پرواز دیگر هشت ساعت طول بکشد (توقف‌هایی که در مسیر هستند معمولا شهرهایی مانند مسکو و دبی را شامل می‌شوند).

برای رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما به ایروان می‌توانید همین الان به سایت علی بابا مراجعه کنید.

سفر زمینی به ایروان با اتوبوس

اگر خودتان حوصله و یا امکانات رانندگی را ندارید و فقط می‌خواهید از مسیر سفرتان لذت ببرید، سفر به ایروان به اتوبوس بهترین گزینه برای شماست! دیگر نیازی به انجام هیچ کاری نیست و فقط کنار پنجره می‌نشینید و از مسیر سرسبز و بی‌نظیر در سفر زمینی به ایروان لذت می‌برید! همچین برای شما هم سوال است که آیا ارمنستان ویزا میخواهد؟ حتما فهرست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان را بخوانید.

اتوبوس‌هایی که از تهران به ایروان می‌روند از دو پایانه حرکت می‌کنند:

 • پایانه غرب (آزادی)
 • پایانه بیهقی (آرژانتین)

ولی بهتر است بدانید که تعداد ماشین‌هایی که از پایانه آزادی حرکت می‌کنند در مقایسه با پایانه بیهقی، بیشتر است. در ضمن قیمت بلیط‌ اتوبوس تهران ایروان بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزارتومان برای هر نفر است.

همین الان برای رزرو ارزان‌ترین بلیط اتوبوس تهران ایروان به سایت علی بابا بروید تا قیمت‌های استثنایی را از دست ندهید!

سفر زمینی به ایروان با ماشین شخصی

اگر به دنبال یک ماجراجویی شخصی در سفر زمینی به ایروان هستید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که این سفر را با ماشین شخصی خودتان شروع کنید. چرا؟ مسیری که از آذربایجان شرقی تا مرز نوردوز و سپس از مرز نوردوز تا شهر ایروان طی خواهید کرد، مسیری است که طبیعت آن‌ را در کمتر جای ایران پیدا می‌کنید.

جاهای دیدنی ایروان و ارمنستان را می‌شناسید؟

برای اینکه بتوانید با ماشین شخصی خودتان از ایران به ارمنستان (ایروان) بروید، باید از مرز «نوردوز» که در استان آذربایجان شرقی است، رد بشوید. یکی از لازمه‌های سفر لذت بخش این است که شما برنامه و مسیر سفرتان را از پیش بدانید تا بتوانید برای کارهایی مانند غذا خوردن، استراحت، بنزین و گاز و خواب برنامه ریزی کرده و در زمان درستی، سفر خودتان را شروع کنید.

راهنمای سفر زمینی به ایروان - ارمنستان از مرز نوردوز

به همین دلیل، مسیر تهران تا مرز نوردوز و سپس مسیر مرز نوردوز تا شهر ایروان را به همراه فاصله‌ها برای شما فهرست کرده‌ایم تا سفر به ایروان این بار برای شما خاطره‌ای بی‌نظیر شود.

 • تهران تا تبریز: ۶۰۰ کیلومتر
 • تبریز تا جلفا: ۱۳۰ کیلومتر
 • جلفا تا سیه رود: ۶۰ کیلومتر
 • سیه رود تا مرز نوردوز: ۲۰ کیلومتر

لوکیشن مرز نوردوز روی گوگل مپ

در کل مسیری که باید از تهران تا خودِ مرز نوردوز طی کنید حدود ۸۱۰ کیلومتر است.

سفر زمینی به ایروان از نوردوز به همراه مسیرهای پیشنهادی

حالا که به مرز نوردوز رسیدید، اگر زمان اضافه داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که از بازارچه پایانه مرزی نوردوز هم دیدن کنید. این بازراچه به دلیل نزدیکی به مرز، هم اجناس خارجی اصل دارد و همچنین قیمت‌هایی که در این بازار خواهید دید با قیمت‌های موجود در بازار ایران تفاوت زیادی دارند.

از مرز نوردوز تا ایروان

زمانی که از مرز نوردوز رد شده و وارد خاک ارمنستان شدید، برای رسیدن به ایروان دو راه اصلی دارید که در ادامه هر دوی این مسیرها را برای شما آماده کرده‌ایم. مسیرِ پیشنهادی اول حدود ۳۸۰ کیلومتر و مسیر پیشنهادی دوم حدود ۴۴۰ کیلومتر راه دارد.

نوردوز تا ایروان: مسیر اول

اگر دوست دارید که بدون هیچ معطلی و هر چه سریع‌تر به شهر مقصد خودتان یعنی ایروان برسید، پیشنهاد می‌کنیم مسیر اول را طی کنید، چون نسبت به مسیر دوم تقریبا یک ساعت زودتر خواهید رسید. شهرهایی که باید از آن‌ها عبور کنید و نیز فاصله تمام شهرها با یکدیگر را برای شما فهرست کرده‌ایم:

 • مرز نوردوز تا شهر مِغری: ۱۰ کیلومتر
 • شهر مِغری تا لِهواز: ۵ کیلومتر
 • لهواز تا لرنادزور: ۴۵ کیلومتر
 • لرنادزور تا کاپان: ۲۲ کیلومتر
 • کاپان تا اغوانی: ۳۶ کیلومتر
 • اغوانی تا آرپی: ۱۵۰ کیلومتر
 • آرپی تا ایروان: ۱۱۴ کیلومتر

روی هم رفته، اگر بخواهید از این مسیر از مرز نوردوز به ایروان بروید، چیزی حدود ۳۸۲ کیلومتر باید رانندگی کنید. البته حتما یادتان باشد که این مسیر با اینکه کمتر از ۴۰۰ کیلومتر است، اما رانندگی آن بین ۶ الی ۸ ساعت (تقریبا) طول می‌کشد چراکه مسیر سرتاسر کوهستانی و پر پیچ و خم است و نمی‌توان در آن با سرعت بالایی رانندگی کرد.

با یک حساب دیگر، اگر از مسیر پیشنهادی اول بخواهید از تهران به ایروان سفر کنید، باید ۱۱۹۲ کیلومتر رانندگی کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که به جای عجله کردن، از مسیر زیبا لذت ببرید و با در نظر گرفتن فاصله بین شهرها، مکان و زمان مناسبی هم برای استراحتتان در نظر بگیرید.

پرواز تهران ایروان همیشه می‌تواند جایگزین خوبی برای رانندگی باشد.

نوردوز تا ایروان: مسیر دوم

برای سفر به ایروان از مرز نوردوز، علاوه بر مسیری که در بخش قبلی پیشنهاد کردیم، مسیر دیگری هم وجود دارد که نسبت به مسیر قبلی، کمی طولانی‌تر است اما در عوض از مناظر و چشم‌اندازهایی گذر می‌کنید که واقعا ارزش دیدن را دارند.

یکی از این مناظر، دریاچه سوان است که بزرگترین دریاچه ارمنستان و قفقاز به حساب می‌آید. این دریاچه در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی شهر ایروان بوده و پذیرای ۳۶ جویبار است! همچنین در اطراف این دریاچه، یک پارک ملی بسیار بزرگ و زیبا به اسم پارک ملی سوان وجود دارد که بدون اغراق، یکی از زیباترین پارک‌ها برای پیاده روی است.

حالا برگردیم سر مسیرمان! برای سفر به ایروان از مسیر دوم، تقریبا تا اواسطِ راه، همان مسیر اول را طی خواهید کرد و فقط نصفه دوم مسیر تفاوت دارد. شهرهایی که باید از آن‌ها عبور کنید را برای شما به همراه فاصله بین آن‌ها فهرست کرده‌ایم:

 • مرز نوردوز تا شهر مِغری: ۱۰ کیلومتر
 • شهر مِغری تا لِهواز: ۵ کیلومتر
 • لهواز تا لرنادزور: ۴۵ کیلومتر
 • لرنادزور تا کاپان: ۲۲ کیلومتر
 • کاپان تا اغوانی: ۳۶ کیلومتر
 • اغوانی تا وایک: ۱۲۹ کیلومتر
 • وایک تا شاتین: ۲۷ کیلومتر
 • شاتین تا گِغوویت: ۴۲ کیلومتر
 • گغوویت تا لاشِن: ۷۱ کیلومتر (دریاچه سوان در این مسیر قرار دارد)
 • لاشن تا ایروان: ۶۶ کیلومتر

دریاچه سوان در سفر زمینی به ایروان - ارمنستان

در کل اگر از مسیر دوم بخواهید به ایروان سفر کنید، باید حدود ۴۵۰ کیلومتر رانندگی کنید. همین مسیر را اگر بخواهید از تهران حساب کنید (یعنی تهران تا ایروان با استفاده از مسیر دوم)، تقریبا ۱۲۶۰ کیلومتر راه می‌شود.

اطلاعات جانبی در مورد سفر به ایروان

قبل از اینکه سفر خودتان را شروع کنید، لازم است یک سری نکات دیگر را نیز بدانید تا بتوانید برای سفرتان، هرچه بیشتر، بهتر برنامه ریزی کنید.

 • واحد پول ارمنستان «درام» است و به صورت تقریبی، هر هزار تومان ما، تقریبا ۲۰ درام ارمنی می‌شود.
 • قیمت بنزین در ارمنستان نسبت به ایران گران‌تر است. به صورت تقریبی، هر لیتر بنزین در ارمنستان حدودا ۲۰ هزار تومان است.
 • بعد از اینکه از مرز نوردوز رد شدید، اگر هرگونه مشکلی برای خودتان یا ماشینتان پیش آمد و امکان رانندگی برای شما وجود نداشت، به راحتی می‌توانید ماشین خودتان را در آن طرف مرز پارک کرده و با اتوبوس‌ها و سواری‌های موجود، خودتان را به ایروان برسانید.
 • برای انجام امور کاپوتاژ و پلاک بین المللی، به وبسایت کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده و اطلاعات لازم برای سفر زمینی به ایروان را به دست بیاورید.

همین الان سفر زمینی به ایروان را شروع کنید!

الان که دیگر تمام مسیرهای سفر زمینی به ایروان را یاد گرفتید و اطلاعات جانبی هم در مورد آن‌ها دارید، دیگر وقتش رسیده که ساکتان را بسته و سفرتان را شروع کنید.. به نظر شما کدام راه برای سفر به ایروان بهتر است؟ شما کدام راه را برای سفر به ایروان ترجیح می‌دهید؟ هواپیما، اتوبوس، یا ماشین شخصی؟ آیا در مورد هر کدام از این موارد، سوالی دارید؟ اگر هر سوالی در این زمینه ذهنتان را مشغول کرده، ما بی‌صبرانه منتظریم تا آن را ببینیم و جواب بدهیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

143 دیدگاه

 1. محسنی می‌گوید

  اگر از لحاظ هزینه مشکل ندارید بهترن کار رنت ماشین هست.چون پلا ک خوشون هست از درد سر و گیر دادن خبری نیست.متاسفانه رانندگی بیشترشون با اینکه تابع قانون هستن ولی هستن کسایی که بد رانندگی میکنن و سرعت زیاد میرن. ماشین های دستکاری شده صدای اگزوز تیکاف … چه تصادف هایی که میشد .صد رحمت به ایران من وقت سفارت داشتم ماشین فرودگاه گرفتم و تو چند روزی که بودم حدود ۴۰۰ کیلومتر گشت گذار کردم و همون فرودگاه تحویل دادم .هزینه بنزین معمولی ۴۶۰ تا ۴۹۰ درام معادل ۷۳۰۰۰ تومان و بنزین سوپر ۵۴۰ دارم بود که خود متصدی هم براتون سوخت گیری میکنن
  ایرانی های اونجا صحبت از جریمه سنگین و هزار درد سر دیگه میکردن که من خیلی راحت ماشین از یه شرکت ایرانی رنت کردم اونجا هم با شرکت ارمنی مشکلی نداشتم و خیلی راحت پول ودیعه من که ۲۰۰ یورو بود داده بودم بهم پرداخت کردن .در ضمن ماشین لب مرز ایران هم تحویل میدن .من که راضی بودم خیلی خوب بود

 2. جلال می‌گوید

  ما برای مرداد ماه وقت سفارت آمریکا تو ارمنستان داریم و میخواستیم مثل یک مسافرت ۷روزه زمینی و خانوادگی بریم ارمنستان و برگردیم ….یک شب توتبریز بمونیم و با آرامش طی دو روز بریم ایروان…. با توجه به شرایط آب و هوایی عمومی تو اون زمان و شرایط سفرزمینی ، توصیه میکنید این کار رو؟

 3. هادی می‌گوید

  باسلام بنده متاسفانه عید ۱۴۰۳ با خودروی شخصی به همراه دو بچه کوچیک و همسرم از مرز نوردوز وارد ارمنستان شدیم که متاسفانه و هزار تاسف دیگر از بدو ورود با بداخلاقی های پلیس مرز و مرزبانان این کشور مواجه شدیم که البته در مرز رانندگان ماشین سنگین بدلیل هم زبانی و اشنایی تذکر دادن که وارد این کشور بی وفا نشویم اما گوش ندادیم. به هرحال وارد این کشور شدیم ده کیلومتر جلوتر نرفته پلیس راه با مشاهده پلاک ایرانی خودروی بنده را متوقف کرد خودروی بنده هم یه شاسی بلند و نو هست که ازم مدارک خواست بیمه خواست همه چی دادم کنترول کرد دید مشکلی ندارم گفت شیشه هات دودی هست اما من شیشه دودی نداشتم دیدم داره بهانه در میاورد که جریمه کندبا گوشی زنگ زد به یه هم زبان من و اون هم گفت که ۲۵۰۰۰ درام یعنی نزذیک چهار میلیون جریمه داری بهش یه رشوه ای بده تا این جریمه نکنه منم هی گفتم من مشکلی ندارم چرا پول بدم خلاصه بعداز دوساعت معطلی و نوشتن طومار و امضا زورکی گرفتن از من ۲۵۰۰۰درام جریمه نمود و در عابر بانک شهر مرزی کاپان واریز نمودیم که سه ساعت همسر من با دو بچه کوچک زیر بارون شدید. خلاصه خواستیم برگردیم با وضعیت بد جادهای پیچ در پیچ و خیلی خراب مواجه شدیم و به هرحال بعداز یک روز الافی به زور خودمان را به ایروان رساندیم که از بی حرمتی فروشنده ها بگیرین تا مردم عادی که با رفتارهای ناشایست و عجیب و غریب بارها روبه رو میشدیم که جالبه به یک رستوران رفتیم قیمت را با برنامه ترانسلیت گوشی تمام کردیم اما متاسفانه بعد خوردن غذا موقع حساب دوبرابر اخذ نمودن که ما کلی بحث نتوانستیم راضی کنیم
  وحال سوال اینست ایا توریست احترام و جایگاه ندارد؟
  ایا پلیس مرز یا مرزبانان غیور ما با مسافران ارمنستان این رفتار را دارند؟ خدا را گواه میگیرم پلیس و مرزبان ما مثل فرشته و با اخلاق حسنه با انان رفتار میکردمد که با چشم دیدم خدا سمیع و بصیره هس
  ایا ما با ارمنستان دوست و رفیق نمی باشیم؟
  ایا ایرانی ها از توریست اینجور پذیرایی میکنن
  هموطن ایران عزیز خلاصه عرضم اینه پولت را برای مسافرت به ارمنستان حرام نکن تمام
  متاسفانه یک مسافر از رفتار پلیس و مردم و سایر احاد این کشور راضی نیستن
  و فقط و فقط چند نفر مثل من دست به قلم میشوند تا بگویند چی شده و بقیه با کلی خاطره بد مسافرت را به فراموشی می سپارد.
  پلیس بداخلاق و بهانه جو
  مردم بی حوصله و پر رو اخاذ
  جاده های بی امان
  خدا یارتان

 4. Sabah می‌گوید

  سلام علی بابا
  من اولین باره تصمیم گرفتم از ایران خارج بشم برای کار رشته تحصیلی و کاری من صنایع غذایی بنظرتون میتونم برم در ارمنستان مشغول بکار بشم بعنوان کارمند یا کارگر یا هر حرفه ای چون دیگه نمیخواهم در ایران زندگی کنم

 5. کاظم جوادی می‌گوید

  سلام روزتون بخیر ، ایا برای ارز مسافرتی لب مرز نوردوز صرافی هست یا اگه بخوام با وسیله شخصی برم ارمنستان ارز مسافرتی چطوری تهیه کنم تشکر

  1. امید می‌گوید

   ارز مسافرتی فقط هوایی تعلق میگیره

 6. بهروز می‌گوید

  سلام،،در حال حاضر برای سفر به ارمنستان چه باید کرد،

 7. قاسم می‌گوید

  من اواسط ماه جاری با خودرو شخصی به صورت کمپر راهی ارمنستان و تاجیکستان هستم مطالب یک همراه

 8. راضیه می‌گوید

  چند ساعت از تهران تا رسیدن به هتل ارمنستان در راه هستیم ؟

 9. وحید می‌گوید

  سلام اتوبوسی که ساعت ۱۰ از تهران حرکت میکنه دقیقا ساعت چند میرسه ایروان

 10. Mahdi می‌گوید

  سلام کرایه ماشین از مرز نوردوز تا ایروان چقدره میشه بگین؟؟؟

 11. پندار می‌گوید

  سلام. من میخوام با ماشین های تاکسی برم ارمنستان.اگر برم تا مرز نودوز بعدش باید چکارکنم؟ هزینه ورود چقدراست؟

 12. مهتاب می‌گوید

  سلام من میخوام حیوان خانگی (سگ) رو زمینی با ماشین شخصی ۳/۴ روزه ببرم ارمنستان با خودم
  شرایط و موارد لازم جهت خروج از ایران رو داره اما نمیدونم از ارمنستان میخوایم وارد ایران بشیم همین گواهی سلامتی که از داخل ایران گرفتیم کفایت میکنه یا اونجا بعد از ۳ روز دوباره باید گواهی سلامت بگیرم
  ممنون میشم جواب بدید

  1. جواد می‌گوید

   من هم همین مسئله رو دارم. کسی جواب و راهنمایی برای این مورد نداره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  2. مهسا می‌گوید

   سلام وقتتون بخیر شما موفق به سفر با سگ شدید؟

 13. Ali می‌گوید

  سلام ، پیشنهاد میکنم حتما حتما عزیزانی که بار اول مخصوصا سفر زمینی خواهند داشت در طول روز سفر کنند ، با توجه به کارهای گمرگ که تقریبا دو سه ساعت در بهترین حالت طول خواهد کشید از ابتدای صبح لب مزر باشید که تمام طول مسیر را در روز و روشنایی سپری کنید .

  1. آروین می‌گوید

   مرسی من اولین بارم هست میخوام زمینی به ارمنستان سفر کنم حدودا چند ساعت هست تهران تا ایروان با اتوبوس

 14. فاطمه می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  برای سفر هوایی به ارمنستان با ایران ایرتور که ز سایت شما بلیطش را خریدم،نیاز به تست کرونا و کارت واکسن هست؟
  چون شنیدم برای سفر زمینی نیازی یه چیزی نیست هوایی را نمیدونم.

  1. هادی زمانیان می‌گوید

   خیر من دو روز پیش امدم اثری لز کرونا ویا محدودیت نبود.کلا هر دو طرف ازاد

   1. هادی زمانیان می‌گوید

    البته زمینی رفتم

 15. لئو می‌گوید

  سلام ممنون از سایت خوب و راهنمای به دوستان . من میخواستم راهیه ارمنستان شوم میخواستم بدونم در مرز پول بنزین که در باک وجود داره را به دلار حساب می‌کنند چون دوستی گفت از ما که خودرو ۲۰۶ بوده ۲ ملیون گرفتن چه در باک بنزین باشه چه نباشه آیا این موضو درسته یا خیر ممنون میشم اعطلا دهید.

  1. قاسم می‌گوید

   بله درسته مابه التفاوت هزینه بنزین به قیمت کشور مقصد رو ازتون میگیرن

  2. محمد می‌گوید

   بله درسته.
   ما پارسال با دنا رفتیم و ۱۲۶۰ از ما گرفتن. اینطور که شما میگید الان بیشترم شده پس!

  3. Ali می‌گوید

   سلام ، باید مابه التفاوت هزینه بنزین را پرداخت کنید ، باک خالی یا پر باشد فرقی نمیکند به میزان گنجایش باک شما هزینه دریافت میکنند ، حدودا ۲ میلیون تومان برای خودروهایی که باکشون حدودا ۵۰ لیتر گنجایش دارد ، بهتر است قبل از رسیدن به مرز در شهر سیه رود باک خود را پر کنید

  4. محسن می‌گوید

   بستگی به باک ماشین الان شده لیتری ۳۶۵۰۰ به تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۲
   مثلا پژو رو ۷۰ لیتر محسبه میکنن ضربدر ۳۶۵۰۰ تومان

 16. نسرین قبادی می‌گوید

  سلام برای رفتن باماشین شخصی میتونیم ماشینمون و توی مرز بزاریم امن هست

 17. امیررخشانی می‌گوید

  سلام
  قیمت بنزین در ارمنستان ( تابستان ۱۴۰۱ ) چقدر است؟
  باید کارت واکسن داشته باشیم؟
  برای بازگشت به ایران با خودروی شخصی آیا نیازمند تست منفی است؟

  1. امید ر. ا می‌گوید

   بنزین در ارمنستان در هر پمپ متفاوت است ولی قیمت تقریبی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ درامه هر درام هم ۷۰ تا ۸۰ تومن شده تقریبا هر لیتر بنزین میشه یه دلاره.

  2. Ali می‌گوید

   سلام ، بنده در حال حاضر در ارمنستان هستم قیمت بنزین معمولی ۵۰۰ درام و بنزین سوپر ۵۲۰ درام است . قیمت درام هم در حال حاضر ۷۵ تومان می باشد . لیتری ۳۷،۵۰۰ تومان می شود .
   تاریخ امروز ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ است

   1. Amir می‌گوید

    سلام برای یک ایرانی بخواهد ۵روز اونجا باشه چقدر تقریبا هزینه بر میداره

  3. Ali می‌گوید

   در حال حاضر به علت اینکه در کشور ارمنستان هیچ مورد کرونایی وجود ندارد ، نه کارت واکسن نه تست منفی جهت ورود نیاز نبود شاید جهت برگشت به کشور کارت واکسن نیاز باشد .

 18. امیررخشانی می‌گوید

  سلام، میخواستم چندتا سوال بپرسم از دوستانی که تجربه سفر یا خودروی شخصی رو داشتند؛
  کیفیت جاده از لحاظ امنیت رانندگی پس از مرز ایران در ارمنستان به چه صورت است ؟ اینکه آیا جاده دو بانده هست ؟ خاور و کامیون زیاد تردد دارند؟ فواصل پمپ بنزین ها مناسب هست؟
  امنیت کلی چطور؟ امنیت برای توقف کنار جاده و استراحت وجود داره ؟
  الان با تغییر مرزبندی ارمنستان و آذربایجان ، ورود به ارمنستان همچنان مستقیم امکان پذیر هست؟بهترین مسیر ورودی به ارمنستان کدام است؟
  از اقلام معمول برای سفر، چیزی وجود دارد که ممنوع باشد مثل برخی دارو ها یا چراغ پیک نیکی؟
  چه مواردی در عبور از مرز مهم است؟

  1. امید ر. ا می‌گوید

   – کیفیت اسفالت جاده ها خوب نیست
   – ۹۰ درصد راه جاده دوطرفه با عرض کمه و یه مسیر کوتاه اتوبان داره در طول مسیر بشدت مراقب سرعت – بستن کمربند و سایر قوانین باشین چون پلیس هاش فوری جلوتون رو میگیرن و نقدی!! جریمه میشین.
   – کامیون کمه ولی اکثرا بشدت فرسودن و ذله میشین
   – پمپ بنزین زیاد هست ولی بهتره به خاطر اختلاف قیمت پمپ بنزین سیه رود بنزین رو فول کنین که تا خود ایروان بنزین داشته باشین.
   – امنیت خوبه ولی توی مسیر توقفگاه مناسب زیاد داره که بهتره همون جاها استراحت کنین
   – بله مرز بازه ولی توی مسیر دو جاده هست که جاده خوبتره از بخشهایی از آذربایجان رد میشه که بعضی وقتها بسته میشه البته مرز هر دو کشور آذربایجان و ارمنستان دست روسیه هست.
   – باید از مرز نوردوز وارد بشین.
   – همراه داشتن هر نوع سلاح سرد بشدت ممنوعه اگه همراه داشته باشین و مخفی کنین مستقیم میبرنتون دادگاه قرص های مخدر و حتی استامینوفن کدئین ممنوعه ولی اگه یه ورق استامینوفن کدئین داشته باشین که یکی دوتاش هم مصرف شده باشه زیاد ایراد نمیگیرن. ولی مسکن های معمولی ذر حد یکی دو ورق عیبی نداره

   1. امیررخشانی می‌گوید

    سپاسگزارم از راهنمایی شما دوست عزیر

   2. محمد می‌گوید

    باسلام ببخشید از مرز تا ایروان شنیدم که مینی بوس داره و سر ساعتهای خاصی با مبلغ ۵۰۰۰ درام به سمت ایروان حرکت میکنه ،آیا میشه رزروش کرد که خاطرمون جمع باشه یا خیر .ما ۷ نفریم که مهر ماه قصد سفر داریم

   3. مصطفی می‌گوید

    سلام شما رفتید ارمنستان ؟؟خواستم بدونم بعد مرز ماشین بود ببره تا ایروان کرایه چقد بود ممنون

 19. حسین نیک زاد می‌گوید

  سلام با تشکر از اطلاعات قشنگ و مفیدتون.
  بنده با خانومم میخوام با موتور بریم؟
  شرایط رفتن با موتور چطوره؟
  و اینکه ایا امنیت در اون کشور و مسیرهاش چطوره؟

 20. مجتبی می‌گوید

  سلام.ببخشید میشه بگید در طول مسیر بعد از مرز وقتی با خودرو شخصی هستیم وو خواستیم استراحت کنیم ایا استراحت گاهی با جای خواب هست یا نیاز به چادره؟

  1. امید ر. ا می‌گوید

   از شهرهای زیادی رد میشین که همه امکانات اسکان مسافر دارن . به پول خودمون یه محل مناسب رو با شبی پانصد تا یک میلیون میتونین اجاره کنین

 21. مجتبی می‌گوید

  سلام.ببخشید میشه بگید در طول مسیر بعد از مرز وقتی با خودرو شخصی هستیم وو خواستیم استراحت کنیم ایا استرتحت گاهی با جای خواب هست یا نیاز به چادره؟

 22. وانیک می‌گوید

  کسی در گمرک آشنا داره که من که اقامت ارمنستان هم دارم ،شرایط هزینه اومدن به ایران با ماشین و پلاک ارمنستان برای ۱۰ روز دقیق بکه 🙏🙏🙏

 23. وانیک می‌گوید

  دوستان فردا با ماشین شخصی از ایروان میخام برم تهران کسی هست تا حالا رفته باشه هزینه و شرایطش و بدونه؟یا همینطور میشه برم ؟ازاده برا همه؟ ممنون میشم کمک کنید🙏🌹

 24. بهنام می‌گوید

  سلام. من برای انگشت نگاری میخوام برم ارمنستان. برای برگشت از کجا باید سوار اتوبوس شد و ایا هر روز اتوبوس هست و چه ساعتی حرکت می کنه؟

  1. Soheil می‌گوید

   سلام . بله هر روز اتوبوس برای برگشت وجود داره ، در میدان جمهوری ابتدای خ تیگران متس بلیط رو میتونید تهیه کنید و ضمنا فروشنده های بلیط فارسی هم صحبت میکنند

 25. کامران سلگی می‌گوید

  هر سوالی در مورد ارمنستان دارید بپرسید من بارها با خودروی خودم به آنجا مسافرت کرده ام
  بلاخره در خدمتیم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام کامران عزیز 🙂
   خیلی ممنونیم که تجربتون رو با بقیه به اشتراک می‌ذارین.

  2. نامدار می‌گوید

   سلام و درود
   وقتتون بخیر
   الان ماشین ون هفت نفره از مرز تا ایروان میبره؟
   قیمتش چند در میاد؟
   یا ماشین بنز چنده؟
   و اینکه میشه زمینی بریم تا گرجستان؟
   شنیدم گرجی ها خیلی اذیت ایرانی ها میکنن

   1. Soheil می‌گوید

    سلام . ون ۷ نفره از ۱۲۰ دلار و سواری ۴ نفره ۱۰۰ دلار ، بستگی به زمان ورودتون که فصل شلوغ باشه یا خلوت کمی متغیر و جای چونه داره
    درباره سوال دومتون بله میتونید از طریق ایستگاه راه آهن میدان ساسونتی داویت با بلیط قطار که درجه ۱ و ۲ و ۳ داره و حدود ۱۰ ساعته میرسید به تفلیس و یا از ترمینال کیلیکیا با ون مسیر ۵ تا ۶ ساعته رو تشریف ببرید ، در صورت تکمیل مدارک مشکلی پیش نمیاد بلیط برگشت ، بیمه ، واچر هتل همراه داشته باشید

  3. سهیل می‌گوید

   سلام نوردوز تا یروان سواری نفری چقد میگیره؟؟؟

  4. محسن می‌گوید

   میتونم شماره تماستون رو داشته باشم بزرگوار؟

   1. Soheil می‌گوید

    من ساکن گرجستان هستم و تا یک سال قبل هم در ارمنستان ساکن بودم حدود ۵ سال و در حاضر هم در مسیر گرجستان به ارمنستان و ایران مدام در حال رفت و امد هستم ، هر کدوم از دوستان سوالی داشتند بنده در خدمتم جهت راهنمایی ، از طریق تلگرام ۳۷۴۴۴۹۴۴۸۴۰+

   2. سرگل می‌گوید

    سلام ببخشید ویزا میخاد ؟ و اینکه همه میتونن برن ازراه زمینی حتی زیر۱۸سال ؟؟؟

  5. محمد می‌گوید

   سلام عزیز. میگم روز جمعه بخوایم از مرز رد بشیم مشکلی نداره؟ ساعت خاصی نداره؟
   و اینکه قلیون هم میشه برد؟

   1. وحید می‌گوید

    من سوال دارم
    خدمتت پیام میدم
    ممنون

  6. پندار می‌گوید

   شماره شما چنده ؟

  7. سهراب می‌گوید

   سلام..
   الان من ۱۲۵۰۰۰ درام دارم برای سفر حدود یک هفته کافی هست؟

  8. توحید می‌گوید

   سلام دوست عزیز خوب هستید؟ میشه راهنمایی کنید تا بدونیم چه وسایل و اجناسی با خودمون از مرز می تونیم ببریم ارمنستان تا سود کنیم و چه چیزی از اونجا می تونیم بیاریم تو ایران که برامون سود اور باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  9. صالح محمد زاد می‌گوید

   سلام منهم چندین بار در قبل از کرونا با ماشین شخصی به ارمنستان سفر کردم و در سر راهم سری هم به جرموک زدم لطفا بفرمائید که در حال حاضر میشه راهی را انتخاب کرد که بتوان به جرموک هم سری زد اگر امکانش است لطفا مسیر های آنرا برایم بنویسید از راهنمائیتان تشکر می کنم.

  10. هادی می‌گوید

   سلام از مرز تا ایروان هزینه کرایه ماشین برای هر نفر چنده

  11. S.sb می‌گوید

   کامران جان سلام برای کار بگید چطور میتونیم اقدام کنیم مثلاً بری اونجا برای کارگری شش ماه برگردی ایران میشه کار پیدا کرد حتی کارکری

  12. علی می‌گوید

   سلام قرص متادون ببری جرمه یانه.شیشه دودی ماشین جرمه.میشه تو مسیر جادر بزنی کباب راه بندازی خودت غذا درست کنی ممنون میشم راهنمایی کنی

 26. کامران سلگی می‌گوید

  سلام من حدودا بیست بار با سواری خودم رفتم البته قبل از جنگ آخر آذربایجان و ارمنستان و از داستان کلیدور آذربایجان و گرفتن دویست دلار برای رد شدن اطلاع دقیقی ندارم

 27. امیرعلی می‌گوید

  سلام
  پلیس های مرزی ارمنستان مثل گرجستان سختگیرن یا مثل ترکیه راحت میگیرن؟؟

  1. کامران سلگی می‌گوید

   اتفاقا مرز گرجستان اصلا سخت نمی گیرند من حدود ده بار با سواری شخصی هم از ترکیه در مرز شارپ وارد گرجستان شدم و هم از ارمنستان در مرز صاداخلو وارد گرجستان شدم که اولی به باتومی و ساحل دریای سیاه می رسی و دومی به تفلیس

 28. سعید می‌گوید

  با سلام من شنیدم جاده مناسبی ندارد ارمنستان..از مرز ایران به سمت ایروان ..جاده پرپیچ وخم و آسفالت داغون و….و ماشین شخصی خراب میشه با این مسیر …آیا کسی رفته بنده رو راهنمایی کنه

  1. میلاد می‌گوید

   بنظرم آسفالت ایران دست کمی از ارمنستان نداره. مشکل اصلی جاده ارمنستان بنظر من این گردنه های خطرناک بدون گارد ریل و هیچی هست که تقریبا کل مسیر مخصوصا اوایل از مرز تا چند ساعت بعدش همراهت هست.

  2. محمد می‌گوید

   سلام. دوست عزیز من خرداد ۹۸ با خودرو رانا رفتم. آسفالتهایش وصله پینه هست و در مسیر کوهستنانی این موضوع بیشتر مشهود هست. ولی به آن داغونی که شما فکر میکنید نیست. در کل خیلی لذت بخش هست. به خرابی مسیر فکر نکن آرام رانندگی کنید و از مسیر لذت ببرید. به نظرم بهترین زمان همین اردیبهشت و خرداد هست.

   1. علی می‌گوید

    سلام منم با خودرو رانا میخا برم چقدر پول پلاک میگیرن باک بنزین پرکنیم چقدره درکل برای گشتن تو ارمنستان چند باک لازمه راستی میشه تو مسیر جاده چادر زد خودت غذا درست کنی .پکنیک میزارن ببریم

  3. علی می‌گوید

   داداش مگه میخا بری شوتی ،اونجا باید با پنج‌تا رانندگی کنی لذت ببری ،تند نرو اروم برو مشکلی پیش نمیاد

 29. مهشید می‌گوید

  آیا سفر زمینی ارمنستان کارت واکسن نیاز دارد؟

 30. بنده خدا می‌گوید

  باسلام ،میشه ماشین را در نوردوز بذاریم و از آن به بعد را با وسایل نقلیه عمومی بریم
  هزینه اش در این صورت چند تومان می شود

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 بله میشه. البته اگه سفرتون طولانی هست شاید بهتر باشه ماشین رو توی مرز نذارین بمونه.

   1. سعید می‌گوید

    اینکه میگن جاده خیلی بدی داره مخصوصا از لحاظ آسفالت و گودال و چاله و چوله آیا صحت داره؟کسی که برای من تعریف کرده حدود ۸ سال پیش رفته میخواستم بدونم هنوز اونجا جاده ها به همین شکل هست

   2. میلاد می‌گوید

    سلام، من ۴ سال پیش رفتم همچنان جادش اونطور بود دیگه بعدش رو نمیدونم

   3. اکبر می‌گوید

    سلام لطفا شماره تماستون روبدیدچندسوال درموردسفرزمینی به ارمنستان داشتم ۰۹۱۷۲۱۰۴۱۸۱

  2. کامران سلگی می‌گوید

   سلام من حدودا بیست بار با سواری خودم رفتم البته قبل از جنگ آخر آذربایجان و ارمنستان و از داستان کلیدور آذربایجان و گرفتن دویست دلار برای رد شدن اطلاع دقیقی ندارم سلام بله یک دستگاه خودروی سواری بنز تا ایروان ۱۰۰دلار می گیره و نفرات مهم نیست

   1. علی می‌گوید

    سلام علی هستم میشه به من کمک کنید چون با خودرو شخصی و خانواده دارم میرم ارمنستان ۰۹۱۲۵۳۲۴۶۱۶

 31. مهدی می‌گوید

  سلام من سال اوله میخوام با ماشین شخصی برم میشه لطفا راهنمایی کنید کاپوتاژ ماشین از شهر خودم اصفهان امکان پذیره؟از کدوم راه بهتره برم؟کلا اطلاعات مختصر بهم بدید تشکر

  1. محمد می‌گوید

   به نظرم تمام کارهای کاپوتاژ و گواهی نامه بین المللی را در شهر خودتان انجام دهید.که وقتی مرز رسیدید درگیر این کارها نشوید. مسیر ۱ اگر به محدودیت های جدید آذربایجان نخورده باشد بهتر هست بعد که ایروان رسیدید می توانید یک روز را به گردش دریاچه سوان اختصاص دهید

   1. Hossei Farahani می‌گوید

    سلام موضوع جاده به ایروان حرکت درمسیر رود خانه هست که ۳ بار ازپااین دره به ارتفاع بالا و۳ بار ته دره که بواسطه ارتفاع بلند کوها پیچها تند سر بالا وسرازیری رو باید رفت حدود ۴ ساعت ومابقی سرازیر هست تا ابر وان

   2. Hossei Farahani می‌گوید

    البته اخر خرداد فصل گیلاس و هلو البالو زرد الو اصیل ودرشت بدون شی میاای منتظر شماست لبه جاده جلوی باغها حدود ۳ ساعت بسیار زیبا

   3. مصطفی می‌گوید

    سلام هزینه های کاپوتاژ و پلاک بین المللی در مرز چقدر هست ؟؟

 32. نسرین می‌گوید

  جزو خدمات*

 33. سهیلا می‌گوید

  سلام خسته نباشید یه سوال آیا با ماشین شخصی میخوایم بریم میتونیم سگ هم همراه خودمون ببریم مشکلی نداره برای توی راه و رد شدن از مرز و اونجا هتلها ممنون میشم کسی اطلاعات داره بگه ممنو

 34. Moso می‌گوید

  برای راهنمایی درباره سفر کمک خواستید بفرمایید تا راهنمایی کنم چون بنده هرسال بصورت زمینی و باماشین شخصی در رفت و امد هستم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   ممنون 🙂

  2. المیرا می‌گوید

   سلام ما عیدبا دوتا بچه کوچک میخوایم زمینی بریم خیلی اذیت میشیم؟ راحت ترین روش زمینی رفتن چجوریه؟

  3. Amir می‌گوید

   سلام اگر ممکنه بهم پیام بدید چندتا سوال بپرسم
   ۰۹۱۰۰۶۵۱۷۲۲

  4. مهدی می‌گوید

   سلام ببخشید من اولین ساله با ماشین شخصی میخوام برم ارمنستان یا ترکیه میشه راهنماییم کنید تو شهر خودم میتونم کاپوتاژ کنم؟ مرزها باز هست؟میشه یه خلاصه برام بگید چکار کنم اصفهانم

   1. عباس می‌گوید

    سلام
    من شهر وان ترکیه را رفتم
    آسفالت مسیر از خوی تا مرز رازی کمی آزار دهنده هست . ولی منظره عالی
    تو مرز دو ساعت الافی داره
    و مسیر ترکیه اش عالیه
    و قیمت بنزین تو ترکیه ۲۳ لیره
    با یه باک پر از ایران بری
    راحت رفت و برگشت با همون انجام میدی

  5. مهدی می‌گوید

   سلام من سال اوله میخوام با ماشین شخصی برم میشه لطفا راهنمایی کنید کاپوتاژ ماشین از شهر خودم اصفهان امکان پذیره؟از کدوم راه بهتره برم؟کلا اطلاعات مختصر بهم بدید تشکر

  6. Emile می‌گوید

   سلام میتونید جزییات مهم رو بهم بگید

  7. مهدیار می‌گوید

   سلام مسیر بین نوردوز تا ایروان خطرناک نیست از لحاظ جاده ای؟ و اینکه سر مرز از کجا ماشین رزرو کنیم برای ایروان و کرایش چقدره؟

  8. محمد می‌گوید

   سلام میشه از شما راهنمایی بگیریم ما مسافر ایروان هستیمو بار اولمون هست که میریم اگه ممکنه شماره بفرمایید تا با شما تماس بگیریم

  9. امید می‌گوید

   داداش سلام برای خروج از ارمنستان و ورود به ایران مهر خروج از ارمنستان میخوره به پاس یا ورد و به ایران مرسی

  10. رضا می‌گوید

   سلام . شماره واتس اپ می‌ذارین گفتگو داشته باشیم برای گرفتن اطلاعات .زمینی و هوایی ممنون میشم

  11. Sahar می‌گوید

   میشه تو اینستا راهنمایی کنین منو این پیج منهsahar.mohamadpor0

  12. توحید می‌گوید

   سلام دوست عزیز خوب هستید؟ میشه راهنمایی کنید تا بدونیم چه وسایل و اجناسی با خودمون از مرز می تونیم ببریم ارمنستان تا سود کنیم و چه چیزی از اونجا می تونیم بیاریم تو ایران که برامون سود اور باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 35. افشین می‌گوید

  سلام برای رفتن به ارمنستان دوز سوم نیاز است یا اینکه دو دوز کافیه؟ کارهای ورود لب مرز کافیه یا باید قبلا اقدامی صورت بگیره

 36. علیرضا می‌گوید

  سلام
  برای سفر زمینی به ارمنستان آیا ارائه کارت واکسن کافی است یا تست pcrهم لازم است ؟

  1. حسین می‌گوید

   این‌سوال منم‌هست.

 37. افراشته می‌گوید

  سلام برای ارسال کالا به ارمنستان از چه مرز یا بازارچه ای میشه اقدام کرد؟؟؟

 38. میثم می‌گوید

  من دوسال پیش به اذربایجان سفر کردم اونجا گفتن اگر قبلا به ارمنستان رفتی اجازه ورود نداری ایا برای من الان سفر به ارمنستان امکان پذیره یا مثل اذربایجان مشکل دارن

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام میثم عزیز 🙂
   در حال حاضر هرچند اختلافاتی بین کشورهای منطقه وجود داره، اما پرواز به ارمنستان برقرار هست. اما درباره اینکه بین آذربایجان و ارمنستان مشکلی برای پرواز هست، شاید بهتر باشه کمی پرس‌وجو کنید.

  2. HRACH OVHANNISYAN می‌گوید

   سفر به ارمنستان امکان پذیره

 39. جاوید می‌گوید

  سلام، چه زمانی برای ارمنستان مناسبه؟ما قصد گردش داریم سفر زمینی میخوایم بریم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام جاوید عزیز 🙂
   برای چه تاریخی مد نظرتونه؟ واکسن کرونا زدین؟

 40. محمد می‌گوید

  با سلام
  من شنیدم در طول مسیر زمینی چندین بار افراد رو از اتوبوس پیاده و بررسی میکنن
  و افراد اذییت می شن
  آیا درسته؟؟؟
  کلا کجا ها و چند بار پاسپورت ها چک میشن؟؟؟
  متشکرم از پاسخگویی تون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   طبیعتا در مرز و چند بار در طول مسیر این گشت‌ها و بررسی‌ها برای موارد امنیتی وجود داره، اما در صورتی که کالاهای غیرقانونی همراهتون نباشه، جای نگرانی نیست.

   1. علی می‌گوید

    ده عدد قرص متادون باهات باشه چی؟ پیداش میکنن یا جرم داره دقیق اینو بگو

 41. sahar می‌گوید

  سلام برای سفر به ارمنستان آیا گواهی واکسن لازم است یا آزمایش pcr باید باشد و اینکه برای آزمایش PCR به کدام آزمایشگاه باید مراجعه کرد و دارای چه مشخصاتی باید باشد.
  ۲- گذرنامه ام حداقل چقدر اعتبار باید داشته باشد.
  ۳- آیا برای ورد به ایران از ارمنستان (زمان برگشت) باید آزمایش pcr داد؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سحر عزیز 🙂
   با توجه به بخشنامه‌های فعلی، برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 42. فرشاد می‌گوید

  سلام بعد سفر به آذرباییجان چند وقت بعد میتونیم به ارمنستان بریم؟

  1. HRACH OVHANNISYAN می‌گوید

   محدودیت زمانی ندارد . هر زمان که مایلید

 43. محمد نوبری می‌گوید

  سلام الان مراکز لهو ولعب باز هست یا به خاطر کرونا بسته هستن؟

 44. نرگس می‌گوید

  با سلام. کسی برای دریافت واکسن در ارمنستان دچار مشکل خاصی شده؟ ممنون میشم از کسانی که در این مدت به ارمسنتان رفتند و واکسن دریافت کردند نظرشون ر وبه اشتراک بذارند.

  1. نیلوفر می‌گوید

   بله واکسن رایکان نیست وباید حدود ۱۰۰ دلار هزینه کنید که یک واسطه مار شمارو انجام بده

 45. علیرضا می‌گوید

  سلام،پسرم میگه بریم ارمنستان واکسن بزنیم،ولی هنوز سربازی نرفته و معافیت تحصیلی داره،میشه با خودم ببرمش؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   اگه معافیت تحصیلی دارن، باید با مراجعه به سازمان نظام وظیفه و اداره گذرنامه، وثیقه بذارین و پاسپورت بگیرین تا برین 🙂

  2. امیر می‌گوید

   سلام و وقت بخیر …همین الان ۲۵۰۰۰ نفر ایرانی توی مرز نوردوز بیشتر از ۲۰ ساعت هست که معطل شدن یه جهنم واقعی …از آفتاب زدگی بگیر تا غش و ضعف کلا دو نفر نشستن راه بندازن کار این همه جمعیت رو…اصلا پیشنهاد نمیشه ضمنا برای زدن واکسن حداقل ده روز باید اقامت کنی برای زدن دوز دوم هم باید برگردی یا حداقل سی روز بمونی و ….

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام امیر عزیز 🙂
    چقدر خوبه که این اطلاعات رو در اختیار بقیه قرار میدین

   2. هارون می‌گوید

    دوست عزیز واکسنی که میزنن تک دوز هست نیازی به دوز دوم نیست، نمیدونین الکی مردم رو سردرگم نکنین.

 46. هلن می‌گوید

  سلام ممنون از اشتراک گذاری اطلاعات عالی شما . آیا برای واکسن زدن میشه با ماشین خودمون بریم ارمنستان? اگر بله تزدیکترین شهر به مرز هم واکسن میزنند

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام هلن عزیز 🙂
   خیلی خوشحالیم که مقاله براتون مفیده بوده 🙂
   برای واکسن کرونا در ارمنستان حتما این مقاله رو بخونین:
   https://www.alibaba.ir/mag/armenia-covid-vaccine/

  2. فرزان می‌گوید

   تو مقاله به این موضوع اشاره نشده که آیا بعد از عبور از مرز تو اولین شهر واکسن میزنن ؟

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام فرزان عزیز 🙂
    این مقاله رو بخونین
    https://www.alibaba.ir/mag/armenia-covid-vaccine/

   2. ارشیا می‌گوید

    سلام من هر چی منتظر بودم که پاسخ دیدگاههای عزیزان رو در مورد اولین شهری که واکسن تزریق میکنن رو ببینم هیچ پاسخی داده نشد فقط اسم یه شهر هست که ما میخوایم بدونیم که اطلاعاتمون رو در مورد نقاله ای که زحمت کشیدین بدونیم

   3. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام ارشیای عزیز 🙂
    این ایستگاه‌های واکسیناسیون فعلا در ایروان فعال هستند

 47. Ali می‌گوید

  ممنون از مطالبتون ، تاریخ به روز رسانی خورده اول خرداد ۱۴۰۰ ولی قیمت درام و بنزین مال چند سال پیشه…
  لطفا با جزییات بیشتری از کشور و شهرها ذکر کنید ، سپاس فراوان

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   بله درست می‌گین…مرسی از دقت شما
   حتما به زودی آپدیت می‌کنیم

 48. رضا می‌گوید

  با سلام دو سال پیش سفری به کشور آذربایجان داشتم آیا مشکلی در ورود به ارمنستان برایم ایجاد میشود یا خیر؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام رضای عزیز 🙂
   این مورد رو بهتره از سفارت ارمنستان پیگیری کنین

  2. HRACH OVHANNISYAN می‌گوید

   محدودیت زمانی ندارد . هر زمان که مایلید

 49. شاهین می‌گوید

  با سلام مرز زمینی ارمنستان باز شده؟
  میخوام با ماشین خودم برم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام…برای داشتن اطلاعات دقیق در این مورده بهتره با سفارت صحبت کنین یا وارد وب‌سایتش بشین 🙂

 50. محمد جهانی می‌گوید

  من زبان انگلیسی یاد ندارم.اگررفتم چکارکنم.من میخوام با موتور هندای خودم برم برای خروج بایدچکاری انجام بدم

  1. avatar-image
   بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آقای جهانی. اگه میخوایین با موتور از کشور خارج بشین، باید مراحل زیر رو طی کنین:
   اول به اداره گمرک شهر یا استان برین تا احراز هویت بشه (اینجا از شما کارت ملی و شناسنامه، گواهی‌نامه، بیمه و سند موتور میخوان)
   بعد از این که این مدارک تایید شد، یک کد به اسم کد EPL برای موتور شما صادر میشه.
   بعدش باید فرمی رو پر کنین تا یک کد دیگری به اسم کد کوتاژ برای شما صادر بشه.
   بعد از این که کد کوتاژ هم تایید شد، کد سفر برای شما صادر میشه تا موتور رو بیارین داخل محوطه گمرک. اینجا کارشناس میاد تا موتور شما رو بررسی بکنه.
   کارشناس مدارک موتور شما رو با شماره بدنه تطبیق میده و خود موتور رو هم بررسی میکنه.
   بعد از تایید، میتونین برین سالن جهانگری تا گواهی‌نامه بین‌الملل هم برای شما صادر بشه. همین.
   اگر سوال دیگری هم داشتین، حتما به ما خبر بدین 🙂

 51. محسن رحمانی می‌گوید

  سلام ممنون
  قیمت وسایل نقلیه از مرز تا ایروان چقدره؟
  تا مرز با ماشین خودمون بریم بعدش با اونا

  1. avatar-image
   بابک خدادوست می‌گوید

   سلام جناب رحمانی
   طبق آخرین اطلاعاتی که ما از قیمت این وسایل نقلیه داریم، شما برای رفتن از مرز نوردوز تا ایروان حدودا بین ۴۵۰ الی ۵۰۰ درام ارمنی باید پرداخت کنید. فقط دو نکته:
   این قیمت برای ماشین سواری است (نه اتوبوس یا ون)
   می‌توانید از مرز تا شهر آرارات ماشین گرفته و از آن‌جا دوباره یک ماشین دیگر برای ایروان بگیرید. چرا؟ چون شاید ماشین‌هایی که کنار مرز هستند نسبت به ماشین‌های داخل شهر کرایه بیشتری بگیرند.
   اگر سوال دیگری دارید، ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂

   1. اشکان می‌گوید

    آقا هر ماشین ۱۰۰ دلار دربست میگیره ۵۰۰ درام کجا بود؟؟؟ اطلاعات غلط ندین
    وسط شهر ورودی تاکسی هزار درامه اون وقت از مرز ۵۰۰ درام تا ایروان؟؟؟؟ نگید آقا

   2. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام اشکان عزیز 🙂
    اطلاعاتی که در مورد قیمت هست کمی قدیمیه 🙂
    ممنون از توجهی که داشتی؛ حتما به زودی به‌روز‌رسانی می‌کنیم 🙂

   3. hassan می‌گوید

    سلام برادر خسته نباشید اگه الان کرایه از مرز تا خود شهر ایروان رو بهم بگی خیلی ممنون میشم؟

   4. پارسه می‌گوید

    از تهران مستقیم تا ایروان ۷۰۰ تومن
    از مرز تا ایروان با ارمنی ها ۱۲۰۰۰ درام