پایانه های اتوبوسرانی

پایانه های اتوبوسرانی


سفر با اتوبوس یک روش سنتی برای جابه‌جایی بین شهری است، ولی با این حال دلایل بسیاری وجود دارد که همواره سفر با اتوبوس مورد استقبال مسافران قرار می‌گیرد. هرچند مسافرت با هواپیما و قطار نسبت به اتوبوس سریع‌تر انجام می‌شود، اما موارد مهمی از جمله ارزان‌ترین روش جابه‌جایی، دسترسی ساده به چمدان، WIFI رایگان، تهیه سریع و ساده بلیط اتوبوس، کنسلی راحت بلیط، تهویه هوا، امکان توقف راحت و... باعث شده این وسیله نقلیه نسبت به هواپیما و قطار برتری داشته باشد.
هر زمان قصد سفر با اتوبوس داشته باشید، کافی است به سامانه اینترنتی علی بابا مراجعه کنید. در هر زمان و شرایطی می‌توانید با وارد کردن شهر مبدا، شهر مقصد و تاریخ حرکت بلیط اتوبوس VIP و معمولی، هواپیما و قطار را از این سامانه رزرو کنید. خیلی اوقات برای سفر با هواپیما، به‌خصوص در ایام خاص و پیک دوره سفر، ناچار به رزرو بلیط هواپیما از یک ماه قبل هستید، اما از مزیت‌های فوق‌العاده مسافرت با اتوبوس این است که همه روزه و حتی (به مقصد بعضی از شهرها) در ساعت‌های مختلف یک روز چندین اتوبوس برای جابه‌جایی به مقصد وجود دارد.
با توجه به اینکه سفر با اتوبوس قدیمی‌ترین شیوه حمل‌ونقل است، در اکثر شهرهای کشور برای دسترسی آسان و راحت مسافران پایانه های اتوبوسرانی وجود دارد، اما ممکن است در شهری سکونت داشته باشید که در آن پایانه های اتوبوسرانی فعال نباشند.

  در چنین حالتی می‌توانید از سه روش بلیط اتوبوس تهیه کنید. روش اول مراجعه حضوری به پایانه های اتوبوسرانی، روش دوم مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی و روش سوم خرید بلیط اتوبوس با رزرو آنلاین از سامانه معتبر و با سابقه علی بابا است. اگر در شهر محل سکونت‌تان پایانه های اتوبوسرانی یا آژانس مسافرتی وجود ندارد، خرید بلیط برای شما بسیار سخت خواهد شد، به ویژه اگر فاصله محل زندگی‌تان تا شهری که از آن با اتوبوس سفر می‌کنید، مسافت زیادی داشته باشد.
  بهترین روش برای خرید بلیط اتوبوس، رزرو آنلاین و خرید غیرحضوری آن است. شما به راحتی و تنها با دسترسی به اینترنت و رمز دوم حساب بانکی در چند کلیک ساده می‌توانید بدون مراجعه حضوری به پایانه های اتوبوسرانی از سایت رسمی یا اپلیکیشن علی بابا بلیط اتوبوس تهیه کنید.
  پس از رزرو آنلاین بلیط قبل از حرکت اتوبوس (برای سهولت در انجام کارها و دریافت بلیط بهتر است 30 الی 40 دقیقه قبل از حرکت اتوبوس در ترمینال حضور داشته باشید.) به تعاونی موردنظر که از آن بلیط خریداری کرده‌اید، مراجعه کرده و بلیط اتوبوس خود را دریافت کنید.

   سوالات متداول


   • پایانه های مسافربری تهران کدامند؟

    ترمینال جنوب تهران (بزرگراه بعثت، روبه‌روی کارخانه روغن نباتی قو)، ترمینال غرب یا آزادی تهران (ضلع شمالی میدان آزادی)، ترمینال بیهقی یا آرژانتین تهران (میدان آرژانتین، پارک‌سوار بیهقی)، ترمینال شرق تهران (خیابان دماوند، سه راه تهران پارس) و ترمینال پونک از پایانه های اتوبوسرانی شهر تهران هستند.
   • پایانه مسافربری مشهد کجاست؟

    پایانه های اتوبوسرانی شهر مشهد ترمینال امام رضا، ترمینال معراج و ترمینال راه ابریشم است.
   • پایانه های مسافربری اصفهان کدامند؟

    ترمینال مسافربری کاوه، ترمینال مسافربری صفه، ترمینال مسافربری جی و ترمینال پایانه زاینده رود از پایانه های اتوبوسرانی شهر اصفهان هستند.
   • چرا علی بابا بهترین سایت رزرو بلیط اتوبوس از تمامی پایانه هاست؟

    علی بابا معتبرترین و با سابقه‌ترین سامانه رزرو اینترنتی ویژه خرید بلیط اتوبوس، هواپیما و قطار در ایران است. آژانس علی بابا برای راحتی و دسترسی آسان مسافران، امکان رزرو بلیط از همه‌ پایانه های اتوبوسرانی کشور را برای مسافران مقدور کرده است.