راهنمای خرید بلیط

برای خرید بلیط در علی‌بابا، پیش از هر چیزی، می‌توانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید: یا روی گزینه‌ی ثبت ‌نام/ورود کلیک کرده و در صورت نداشتن حساب کاربری، مراحل ثبت‌ نام را طی کنید، و یا اینکه طی فرآیند جستجو و خرید بلیط ، عملیات ثبت‌ نام‌تان را کامل کنید.

راهنمای خرید بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس از علی‌بابا، گزینه‎‌ی « اتوبوس » را انتخاب کنید. لازم است مبدا، مقصد و تاریخ رفت را وارد کنیدو بر روی گزینه‌ی جستجو کلیک کنید.

«انتخاب اتوبوس»

در این مرحله، شما نتایج جستجو و اطلاعات بلیط مانند نوع اتوبوس، ساعت حرکت و شرکت مسافربری را مشاهده می‌کنید. با انتخاب گزینه «اطلاعات بیشتر» می‌توانید جاهای خالی در صندلی های اتوبوس و قوانین استرداد را ببینید.

برای جستجوی دقیق‌تر می‌توانید از فیلترهای سمت راست صفحه استفاده کنید؛ این فیلترها شامل ساعت حرکت و شرکت های اتوبوسرانی هستند و همچنین امکان لغو فیلترها وجود دارد. بعد از انتخاب بلیط، روی گزینه‌ی «انتخاب بلیط» کلیک کنید

در صورتی که در ابتدا وارد سایت نشده باشید پنجره‌ی ورود به حساب کاربری برای شما باز می‌شود. اگر قبلا در سایت ثبت‌نام کرده‌اید کافیست که ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید؛ در غیراین‌صورت باید ثبت‌نام کنید. به همین منظور نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و رمز عبور انتخابی خود را وارد کنید و بعد از تایید قوانین و مقررات سایت گزینه‌ی «ثبت‌نام کنید» را انتخاب کنید.

در قسمت بعد با مشاهده ی شمای اتوبوس امکان انتخاب صندلی های خالی برای مسافران خود را دارید و کافیست روی صندلی های مورد نظر خود کلیک کنید. همچنین جهت عوض کردن صندلی های مورد نظر خود می توانید روی صندلی های انتخاب شده خود مجددا کلیک کنید تا از حالت انتخاب شده خارج شوند.

در مرحله «مشخصات سرپرست مسافران» بلیط ‌شما ثبت شده و باید اطلاعات شخصی سرپرست مسافران (نام و نام خانوادگی به زبان فارسی، جنسیت سرپرست مسافران و تلفن همراه) را وارد کنید. اگر قبلا از سایت بلیط خریده‌اید، با انتخاب گزینه‌ی «از مسافران سابق» تمام اطلاعات شما وارد می‌شود. توجه داشته باشید که امکان تغییر تعداد مسافران فقط در این مرحله وجود دارد و در مراحل بعدی امکان‌پذیر نیست.

بعد از تایید قوانین و مقررات روی گزینه‌ی «ادامه‌ی فرایند خرید» کلیک کنید.

در مرحله «تایید اطلاعات»شما می‌توانید اطلاعات بلیط، درخواست‌دهنده و مشخصات مسافران را مشاهده کنید. پس از کنترل کردن اطلاعات وارد شده، آن‌ها را تایید کنید یا در صورت نیاز به ویرایش، از گزینه «بازگشت» استفاده کنید.

با انتخاب یکی از گزینه‌های «پرداخت اعتباری» یا «پرداخت آنلاین» وارد مرحله‌ی «پرداخت» می‌شوید. در صورتی که در حساب خود اعتبار دارید از گزینه اول و درصورتی که قصد پرداخت مستقیم از درگاه بانکی را دارید گزینه دوم را انتخاب کنید.

با کامل کردن فرآیند پرداخت، بلیط‌ شما صادر می‌شود. همچنین اطلاعات بلیط به آدرس ایمیل و تلفن همراه شما ارسال می‌شود. برای سوار شدن به اتوبوس ارائه بلیط چاپی الزامی است.

علی‌بابا، سفر خوشی را برایتان آرزو می‌کند.