loyalty cards

باشگاه مشتریان علی بابا

با هر خرید از علی بابا، ۱ درصد مبلغ پرداخت شده در قالب امتیاز به حساب شما بر می‌گردد. امتیازهای خود را می‌توانید در خرید تور، پرواز خارجی، هتل داخلی و خارجی و همچنین بلیط اتوبوس مصرف کنید و به صورت خودکار، تخفیف بگیرید.

ارزش امتیاز

هر امتیاز باشگاه مشتریان علی بابا، معادل ۱۰ هزار ریــــال اعتبار دارد. به این ترتیب، در زمان پرداخت شما می‌توانید، انتخاب کنید که بخشی از هزینـــه‌ی صورت حساب خود را با کسر امتیازتان پرداخت کنید. مثلا اگر مبلغ صورت حساب شما ۵۰۰ هزار تومان باشد، بعد از پرداخت موفق، ۵ امتیاز برای شما منظور خواهد شد که می‌توانید در خرید بعدی خود بر اساس آن‌چه در ادامه بیان شده، از آن استفاده کنید.

در حال حاضر اعضای باشگاه مشتریان علی‌بابا می‌توانند با امتیازهای کسب شده‌ٔ خود تا سقف ۵٪ مبلغ در خرید تور، تا سقف ۷٪ مبلغ در خرید هتل داخلی و خارجی، تا سقف ۱٪ مبلغ در خرید پرواز خارجی و تا سقف ۳٪ مبلغ در خرید اتوبوس تخفیف بگیرند.

loyalty cards fanned

سطح های باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان علی بابا از ۴ سطح تشکیل شده است. کاربران جدید در سطح آبی قرار می‌گیرند و با کسب امتیاز به مرور می‌توانند به سطح‌هـــــای بالاتر وارد شوند و از خدمات بیشتری برخوردار شوند. برای ورود به هر سطح، حداقل امتیاز مشخصی باید کسب شود. در جدول زیر سطح‌های مختلف باشگاه مشتریـــان علی بابا به همراه خدماتی که برای آن گروه از مشتریان قابل استفاده است مشخص شده است.

تغییر از یک سطح به سطح دیگر به صورت خودکار انجام می‌شود و بعد از کسب امتیاز لازم و محاسبه امتیاز، از طریق ایمیل و پیامک ورود به سطح جدید به اطلاع مشتریان می‌رسد. هر مشتری پس از ورود به سطح بالاتر به مدت ۶ ماه در آن سطح باقی می‌ماند. پس از ۶ ماه دوباره امتیازهای کاربر برای باقی ماندن در سطح فعلی و یا بازگشت به سطوح پایینتر بررسی می‌شود.

 
المــــاس
۱۶۰ امتیاز

پلاتــــین
۶۵ امتیاز

طــــلایی
۳۰ امتیاز

آبـــــی
۵ امتیاز
کسب امتیاز به ازای هر خرید
اولویت در مرکز تماس علی بابا

روش‌ کسب امتیاز

پس از استفاده از سرویس‌های خریداری شده از علی بابا، ۱ درصد از مبلغ سفارش به صورت امتیاز به حساب شما منتقل خواهد شد. مثلا اگر بلیط هواپیمایی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان خریده باشید، بعد از استفاده از پرواز، ۵ امتیاز برای شما منظور خواهد شد که می‌توانید در خرید بعدی خود بر اساس آن‌چه در بخش (ارزش امتیاز) بیان شد، از آن استفاده کنید. محاسبهٔ امتیاز هر خرید، پس از استفاده از سرویس و در صورت عدم لغو سفارش انجام خواهد شد و شما می‌توانید گزارش تراکنش‌های امتیاز خود را در بخش امتیازها در حساب کاربری خود بررسی کنید. در جدول زیر، همه‌ی روش‌های کسب امتیاز را می‌توانید مشاهده کنید:

خرید از علی بابا

۱ درصد مبلغ خرید

دعوت از دوستان

۱۵ امتیاز

اولین خرید دوستان دعوت شده

۷٪ مبلغ سفارش
پرواز داخلی حداکثر ۲۰ امتیاز پرواز خارجی حداکثر ۱۰۰ امتیاز قطار حداکثر ۱۰ امتیاز اتوبوس حداکثر ۱۰ امتیاز
تور حداکثر ۵۰ امتیاز هتل خارجی حداکثر ۵۰ امتیاز پکیج حداکثر ۱۵ امتیاز سایر محصولات حداکثر ۵ امتیاز
treasure

راهنمای دعوت از دوستان

برای دعوت از دوستانتان به ثبت نام در علی بابا، ابتدا وارد بخش «اطلاعات حساب کاربری» شده و لینک دعوت اختصاصی خود را دریافت کنید، سپس با ارسال این لینک به دوستانتان در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی و ... ایشان را به عضویت در علی بابا دعوت کنید.
با عضویت هر نفر از طریق لینک دعوت شما و پس از تأیید شماره موبایل ایشان ۱۵ امتیاز در حساب شما منظور می‌شود. توجه کنید که در صورتی که شمارهٔ موبایل دوست شما از قبل در علی بابا ثبت نام کرده باشد امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت. علاوه بر این با اولین خرید کاربرانی که از طریق شما به علی بابا دعوت شده‌اند مطابق جدول بخش «روش کسب امتیاز» به شما امتیاز تعلق خواهد گرفت.
توجه داشته باشید که در صورت تشخیص سوء استفاده از این بخش علی بابا مختار است بدون اطلاع کاربر امتیازات کسب شده را حذف کند.

سوالات متداول

چرا با وجود اینکه من امتیاز باشگاه مشتریان دارم، در هنگام خرید بخش مربوط به امتیازها غیر فعال است؟

در حال حاضر، امتیازهای باشگاه مشتریان علی بابا فقط در خرید تور، پرواز خارجی، هتل داخلی و خارجی و همچنین اتوبوس قابل استفاده هستند.

تاریخ اعتبار هر تراکنش امتیاز به چه معنا است؟

هر امتیازی که در نتیجه‌ی خرید از علی بابا کسب می‌کنید تا مدت مشخصی قابل مصرف خواهد بود و بعد از آن منقضی می‌شود. مدت اعتبار امتیازهای کسب شده در هر محصول متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید مدت اعتبار هر نوع از امتیاز را مشاهده کنید:
پرواز داخلی ۳ ماه
پرواز خارجی ۵ ماه
قطار ۲ ماه
اتوبوس ۲ ماه
هتل خارجی ۵ ماه
تور ۴ ماه

آیا در خرید از علی بابا می‌توان هم از کد تخفیف استفاده کرد و هم از امتیاز باشگاه مشتریان؟

امکان استفاده هم زمان از کد تخفیف و امتیازهای باشگاه مشتریان وجود ندارد.

یکی از دوستانم با لینک دعوت من در علی بابا ثبت نام کرده اما امتیازی دریافت نکردم، چرا؟

امتیاز دعوت از دوستان تنها در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که دوست شما پس از ثبت نام با لینک دعوت شما، شماره موبایل خود را از طریق کدی که به ایشان پیامک می‌شود تأیید کند.