ترمینال بندرعباس (ترمینال خلیج فارس)

ترمینال بندرعباس (ترمینال خلیج فارس)


ترمینال بندرعباس یکی از پرترددترین و فعال‌ترین ترمینال‌های کشور به حساب می‌آید، زیرا این شهر بندری از قطب‌های اصلی واردات و صادرات کشور است که افراد زیادی برای تجارت به آن سفر می‌کنند. همچنین این ترمینال محل پیاده و سوار شدن مسافرانی است که قصد سفر به قشم یا کیش را دارند. ترمینال خلیج‌فارس برای آسایش و راحتی مسافران به تعداد زیادی اتوبوس VIP مجهز شده است.
اغلب شرکت‌های اتوبوسرانی کشور مانند عدل بندرعباس، جهان‌گشت، ایران‌پیما، گیتی‌پیما، رویال سفر، تک سفر، پیک‌صبا، و... در این ترمینال نمایندگی دارند. این موضوع باعث شده دست مسافران برای انتخاب اتوبوس‌های دلخواه خود کاملا باز باشد. همچنین می‌توانید از مبداهای مختلف مانند تهران، شیراز، اصفهان، خرمشهر، آباده، اراک، خوزستان، ایذه، اهواز، برازجان، بروجن و.... بلیطی به مقصد ترمینال بندرعباس خریداری کنید. برای رسیدن به ترمینال خلیج‌فارس باید به آدرس گلشهر جنوبی، میدان ترمینال، نرسیده به کلانتری 14 بروید.
تلفن تماس این ترمینال: 07633687252 است.

  امکانات ترمینال خلیج فارس بندرعباس


  در این مجموعه وسیع امکاناتی از قبیل استراحتگاه رانندگان، فروشگاه، کارواش، حمل بار، پارکینگ، نمازخانه، انبار، پایانه‌های فروش بلیط، سالن انتظار، سرویس بهداشتی و فضای سبز وجود دارد. در ادامه برخی از این امکانات را بررسی خواهیم کرد.

   استراحتگاه رانندگان


   در ترمینال خلیج‌فارس، ساختمانی وجود دارد که رانندگان پس از بازگشت از مسیرهای طولانی سفر و شیفت کاری خود می‌توانند ساعاتی در آن استراحت کرده و برای سفر بعدی آماده شوند. این اتاق به‌طور اختصاصی برای راننده‌ها ساخته شده است و افراد عادی اجازه ورود به آن را ندارند.

    پارکینگ


    بخشی از فضای این ترمینال به پارکینگ اختصاص دارد. ممکن است برخی مسافران قصد داشته باشند، خودروی خود را در آن پارک کرده و در طول سفر خود ماشینشان را در همین ترمینال قرار دهند. هزینه نگهداری خودرو در این پارکینگ بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه است و در عین حال برای حفظ امنیت خودرو گزینه مورداعتمادی خواهد بود.

     نمازخانه


     به‌دلیل متفاوت بودن ساعت حرکت اتوبوس‌ها در ترمینال بندرعباس، امکان دارد زمان حرکت همزمان با زمان اقامه نماز باشد. به همین دلیل وجود نمازخانه در این ترمینال یک موهبت برای افراد مذهبی محسوب می‌شود. همچنین خیلی از مسافران در این نمازخانه چند دقیقه یا ساعت را به استراحت می‌پردازند.

      کارواش


      یکی‌دیگر از امکاناتی که برای راحتی راننده‌ها در هر ترمینال وجود دارد، کارواش است. راننده‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کم، اتوبوس خود را شسته و برای سفرهای پیش‌رو آماده شوند.

       سوالات متداول


       • ترمینال خلیج فارس بندرعباس کجاست؟

        این ترمینال در گلشهر جنوبی، میدان ترمینال و نرسیده به کلانتری 14 واقع شده است.
       • شرکت های اتوبوسرانی حاضر در ترمینال بندرعباس کدامند؟

        شرکت‌های عدل پایانه، جهانگشت مهر، گیتی‌پیما، ایران‌پیما، رویال‌سفر، تک‌سفر، پیک‌صبا، مارال سیر، ترابر بی‌تا، لوارن‌نور، پیک‌صبا، آریاسفر، سیروسفر، پیک معتمد، سفر سیرآسیا، میهن‌تور آریا، ایمن سفر، راه‌پیما، آسیا سفر، همسفر چابکسواران، جوان سیر ایثار در این ترمینال واقع شده‌اند.
       • آیا امکان خرید بلیط اتوبوس ترمینال بندرعباس از علی بابا وجود دارد؟

        بله، می‌توانید با مراجعه‌ به این سایت و پس از وارد کردن تاریخ، مبدا و مقصد بلیط اتوبوس را رزرو کنید.
       • چطور به ترمینال خلیج فارس بندرعباس بروم؟

        با رفتن به محدوده میدان ترمینال شهر بندرعباس