ترمینال جنوب

بلیط اتوبوس ترمینال جنوب


احتمالا می‌دانید که تهران 4 ترمینال اتوبوسرانی دارد؛ ترمینال‌هایی که روزانه مسئولیت جابه‌جایی تعداد زیادی مسافر را در سال به عهده دارند. ترمینال جنوب به عنوان بزرگترین ترمینال اتوبوسرانی تهران، روزانه بیش از 20 هزار مسافر را به خود می‌بیند؛ مسافرانی که یا از این ترمینال عازم شهرهای دیگر هستند یا از شهرهای دیگر به تهران می‌آیند. پس از اینکه بلیط اتوبوس ترمینال جنوب را خریدید، می‌توانید عازم شهر موردنظرتان بشوید. البته برای برخی از استان‌های شمالی و غربی کشور، اتوبوسی از ترمینال جنوب وجود ندارد. بهتر است برای این استان‌ها به سایر ترمینال‌های اتوبوسرانی بروید.
تعداد زیادی از شرکت‌های اتوبوسرانی کشور از این ترمینال برای شهرهای مختلف کشور، اتوبوس دارند. از مهم‌ترین این شرکت‌ها که در ترمینال جنوب نمایندگی دارند، می‌توان به سیر و سفر، ماهان سفر، کیان سفر پاسارگاد، راه‌پیما و ایمن سفر ایرانیان اشاره کرد. زمانی که بلیط اتوبوس ترمینال جنوب را خریداری کردید، خیالتان از امکانات این ترمینال آسوده باشد. در این ترمینال امکانات و خدمات رفاهی متعددی برای مسافران در نظر گرفته شده است. از جمله این امکانات می‌توان به خدمات درمانی، اورژانس و درمانگاه اشاره کرد.
از طرف دیگر در این ترمینال اتاق مادر و کودک وجود دارد؛ این اتاق روبه‌روی تعاونی 15 واقع شده و آماده خدمت‌رسانی به مادران و کودکان آنها است. از دیگر خدمات این ترمینال می‌توان به خدمات بانکی، سرویس بهداشتی، رستوران، بوفه و نمازخانه اشاره کرد.

  خرید بلیط اتوبوس ترمینال جنوب


  شاید به دلیل خاصی اصرار داشته باشید که حتما از ترمینال جنوب عازم شهرهای دیگر کشور شوید؛ مثلا به این ترمینال نزدیک هستید یا با توجه به مقصدتان، می‌دانید که باید به این ترمینال بروید. بنابراین احتمالا به دنبال خرید بلیط اتوبوس ترمینال جنوب هستید. اما تفاوتی نمی‌کند که بخواهید به کدام ترمینال تهران بروید تا به مقصد برسید، هر جا که بخواهید بروید، راهی ساده برای خرید بلیط اتوبوس پیش روی شماست.
  با مراجعه به سایت علی بابا می‌توانید بلیط اتوبوس را به مقصد دلخواهتان پیدا کنید. برای این کار کافی است ابتدا وارد حساب کاربریتان شوید، سپس در صفحه اتوبوس مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص و روی جستجو کلیک کنید. در صفحه بعد لیستی از اتوبوس‌هایی که به مقصد شما می‌روند، ظاهر می‌شود. حالا اگر می‌خواهید تنها اتوبوس‌هایی را ببینید که از ترمینال جنوب حرکت می‌کنند، در یکی از پنجره‌های کناری، گزینه ترمینال جنوب را انتخاب کنید. به این ترتیب تنها اتوبوس‌هایی را مشاهده می‌کنید که از این ترمینال حرکت می‌کنند. اتوبوس موردنظرتان را انتخاب و مراحل پرداخت را تکمیل کنید. به همین راحتی خرید بلیط اتوبوس ترمینال جنوب شما به پایان می‌رسد.

   تعاونی های ترمینال جنوب


   همان طور که اشاره شد، ترمینال جنوب بسیار بزرگ است. در این ترمینال چندین تعاونی وجود دارد تا خدمت‌رسانی به مسافران راحت‌تر و منظم‌تر باشد. این تعاونی ها عبارتند از: ترمینال جنوب تعاونی 1، ترمینال جنوب تعاونی 2، ترمینال جنوب تعاونی 3، ترمینال جنوب تعاونی 4، ترمینال جنوب تعاونی 6، ترمینال جنوب تعاونی 7، ترمینال جنوب تعاونی 15 و ترمینال جنوب تعاونی 17.

    استرداد بلیط اتوبوس ترمینال جنوب


    زمانی که می‌خواهیم به سفر برویم از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم و کارهایی نظیر خرید بلیط اتوبوس را انجام می‌دهیم. اما گاهی اوقات همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌های ما پیش نمی‌رود و ممکن است سفرمان به دلایلی کنسل شود. در صورتی که سفرتان کنسل شد، باید برخی اقدامات انجام بدهید. از جمله اینکه بلیط سفرتان را پس بدهید. خوشبختانه امکان استرداد بلیط اتوبوس ترمینال جنوب برای کاربران علی بابا فراهم شده است. شما برای این کار کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. روی قسمت سفارش‌ها و استردادها (در کنار نام کاربریتان در صفحه خودتان) کلیک کنید. در مراحل بعد، استرداد بلیط شما تکمیل می‌شود. و در سریع‌ترین زمان ممکن هزینه خرید بلیط به حسابتان بازمی‌گردد. زمانی که پول به حسابتان بازمی‌گردد، درصدی از آن به عنوان جریمه از پول شما کم می‌شود. اما میزان این جریمه چه قدر است؟ اگر بلیط اتوبوس را تا یک ساعت پس از خرید پس بدهید، جریمه‌ای شامل حالتان نمی‌شود. اما از یک ساعت پس از خرید تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس، این جریمه 10 درصد خواهد شد. جالب اینکه حتی اگر اتوبوس حرکت کرده باشد، باز هم می‌توانید بلیطتان را پس بدهید. از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس تا پس از حرکت، 50 درصد به عنوان جریمه از پول شما کم خواهد شد.

     پس از خرید تا ۱ ساعت قبل از حرکت
     ۱۰٪ جریمه
     از ۱ ساعت قبل از حرکت تا پس از حرکت
     ۵۰٪ جریمه

     سوالات متداول درباره اتوبوس‌های ترمینال جنوب


     • آیا از ترمینال جنوب می‌توان به تمام شهرهای داخل کشور سفر کرد؟

      از ترمینال جنوب به بیشتر شهرهای مرکزی، جنوبی، غربی و شرقی کشور می‌توانید سفر کنید. اما برای سفر به شهرهای شمالی کشور بهتر است روی ترمینال‌های شرق، شمال یا غرب حساب کنید.
     • ترمینال جنوب در کجا واقع شده است؟

      همان طور که از نامش پیداست، این ترمینال در جنوب شهر تهران واقع شده است. به طور دقیق می‌توان گفت این ترمینال در بزرگراه بعثت روبه‌روی کارخانه روغن نباتی قو واقع شده است.
     • ترمینال خزانه همان ترمینال جنوب است؟

      بله. نام دیگر ترمینال جنوب تهران، ترمینال خزانه است. اگر در بلیط اتوبوستان نام ترمینال خزانه قید شده، سرگردان نشوید. شما باید به همان ترمینال جنوب بروید.
     • چه طور به ترمینال جنوب برویم؟

      اگر می‌خواهید برای رفتن به ترمینال جنوب از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، بهترین روش، استفاده از مترو است. از ایستگاه مترو که پیاده می‌شوید تا ورودی ترمینال تقریبا 5 دقیقه باید پیاده‌روی کنید. علاوه بر این، از هر یک از مناطق تهران، اتوبوس‌هایی به مقصد پایانه جنوب وجود دارند. تاکسی‌ها نیز از نقاط مختلف شهر شما را به این ترمینال می‌رسانند.
     • آیا در ترمینال جنوب هم اتوبوس‌های VIP وجود دارد؟

      بله در این ترمینال هم شرکت‌های اتوبوسرانی متعددی فعال هستند؛ شرکت‌هایی که علاوه بر اتوبوس‌های VIP از اتوبوس‌های معمولی هم برای جابه‌جایی مسافران استفاده می کنند.
     • آیا در ترمینال جنوب امکانات رفاهی برای مسافران وجود دارد؟

      در ترمینال جنوب امکانات و خدمات رفاهی متعددی نظیر درمانگاه، سرویس بهداشتی، خدمات بانکی، رستوران، بوفه، نمازخانه و اتاق مادر و کودک وجود دارد.
     • چه قدر طول می‌کشد تا از مرکز تهران به ترمینال جنوب برسیم؟

      میزان ترافیک در تهران در ساعات مختلف روز متفاوت است، اما در زمان غروب که ترافیک نسبتا سنگین است حدود نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه طول می‌کشد که از میدان ولیعصر تهران (مرکز شهر) به ترمینال جنوب برسید.