ترمینال کاراندیش شیراز

ترمینال کاراندیش شیراز


ترمینال شیراز نه ‌تنها بزرگ‌ترین پایانه مسافربری این شهر به شمار می‌آید، بلکه یکی از مهم‌ترین و پرترددترین ترمینال‌ها در سطح کشور محسوب می‌شود. ترمینال کاراندیش شیراز در ابتدا قرار بود طی 4 فاز ساخته شود، ولی فقط دو فاز از این پروژه اجرا شد (دو فاز دیگر آن لغو شدند) و در نهایت در دی‌ماه سال 1366 به بهره‌برداری رسید.
وسعت فضای سبز پایانه مسافربری کاراندیش شیراز 10 هزار هکتار است. همچنین حدود 35 هزار مترمربع آن به آبنما اختصاص داده شده و مابقی فضای ترمینال کاراندیش شیراز (جایگاه اتوبوس‌ها، محل انتظار مسافران، محوطه آسفالت و...) 12 هزار مترمربع است. بد نیست بدانید جایگاه سوار شدن (در ضلع شمالی) و تخلیه مسافران (در ضلع جنوب‌غربی) متفاوت است.
روزانه بیش از دو هزار مسافر برای سفرهای درون کشوری به ترمینال شیراز مراجعه می‌کنند. گفتنی است شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت بلیط اتوبوس به سامانه معتبر و با سابقه علی‌بابا مراجعه کرده و پس از بررسی‌های لازم بلیط اتوبوس موردنظرتان را در کم‌ترین زمان و بدون مراجعه به شرکت‌های اتوبوسرانی رزرو کنید.
آدرس پایانه مسافربری شیراز: خیابان ساحلی شرقی، بلوار کاراندیش، ترمینال شیراز
شماره تماس ترمینال کاراندیش شیراز: 07137327650

  امکانات ترمینال کاراندیش شیراز


  ترمینال شیراز 4 سالن بزرگ دارد. در سالن 1 و 2 ترمینال کاراندیش بیش از بیست شرکت اتوبوسرانی مستقر هستند و 42 جایگاه برای سوار شدن مسافران همراه خدمات حمل‌ونقل آن‌ها به برون استان وجود دارد. همچنین سالن 3 به محل انتظار مسافر و مجتمع خدماتی مسافران اختصاص دارد.
  سالن 4 به عنوان سالن فروش بلیط و محل انتظار مسافران بخش‌های درون استانی و شمال شیراز در نظر گرفته شده است. از امکانات ترمینال شیراز (کاراندیش) می‌توان به رستوران، کافی‌شاپ، استراحتگاه ویژه رانندگان، نمازخانه، انبار امانات، آرایشگاه، قهوه‌خانه سنتی، کافه تریا، فروشگاه (سوپرمارکت، صنایع دستی و سوغات)، غرفه برای دریافت اطلاعات، سرویس بهداشتی و اندازه‌گیری قد و وزن اشاره کرد.

   سوالات متداول


   • ترمینال کاراندیش شیراز کجاست؟

    ترمینال شیراز (کاراندیش) در خیابان ساحلی شرقی، بلوار کاراندیش قرار گرفته است.
   • شرکت های اتوبوسرانی حاضر در ترمینال شیراز کدامند؟

    از تعاونی‌های مستقر در ترمینال کاراندیش شیراز سیروسفر، رویال‌سفر، ترابر بی‌تا فارس، گیتی‌پیما فارس، همسفر چابکسواران پاسارگاد، ماهان‌سفر و کیان‌سفر پاسارگاد هستند.
   • آیا امکان خرید بلیط اتوبوس ترمینال شیراز از علی بابا وجود دارد؟

    سامانه اینترنتی علی بابا بهترین و مطمئن‌ترین روش برای خرید بلیط اتوبوس در کشور است. علی بابا با پوشش کامل ترمینال‌های سطح کشور و رزرو آسان در کسری از ثانیه بدون مراجعه حضوری به ترمینال در هر ساعت از شبانه‌روز در خدمت شما عزیزان است.
   • چطور به ترمینال کاراندیش شیراز بروم؟

    ترمینال شیراز (کاراندیش) در موقعیت خوبی نسبت به ایستگاه اتوبوس و مترو قرار گرفته است. در صورت استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی کار برای شما آسان است. فاصله ترمینال کاراندیش شیراز تا ایستگاه‌های اتوبوس و مترو بسیار کم است. اگر می‌خواهید در مدت کوتاهی به ترمینال کاراندیش شیراز برسید، با استفاده از تاکسی به پایانه مسافربری بروید.