ترمینال غرب

بلیط اتوبوس ترمینال غرب

اگر قصد سفر به شهرهای غربی کشور را داشته باشید، خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب بهترین انتخاب است. اگرچه از سایر ترمینال‌های تهران هم می‌توانید به برخی از شهرهای غربی سفر کنید، اما مهم‌ترین پایانه برای سفر به این استان‌ها ترمینال غرب تهران است. این ترمینال همان طور که از نامش پیداست در غرب تهران واقع شده است. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت این ترمینال در ضلع شمالی میدان آزادی واقع شده است. در ترمینال غرب تهران می‌توانید بلیط اتوبوس بسیاری از شرکت‌های معتبر نظیر رویال سفر و ایران‌پیما را برای مسیرهای مهم کشور خریداری کنید. از این رو با خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب، سفر آرام و بی‌دغدغه‌تان به مقصد موردنظرتان تضمین خواهد شد. از سوی دیگر وقتی مقصد شما در تهران ترمینال غرب است، به مناطق غربی و مرکزی شهر دسترسی مناسبی دارد. مخصوصا اینکه از این ترمینال وسایل نقلیه متعددی برای سایر نقاط پایتخت وجود دارد.

خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب

اگر قصد دارید برای سفرتان اقدام به خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب کنید، بهترین راهش خرید آنلاین است. برای این کار به سایت علی بابا مراجعه کنید و وارد حساب کاربریتان شوید. سپس در صفحه اصلی اتوبوس را انتخاب کنید. مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص و روی جستجو کلیک کنید. در این مرحله لیست کاملی از اتوبوس‌هایی را که از ترمینال‌های مختلف به سمت مقصدتان می‌روند، خواهید دید. حالا برای اینکه اتوبوس‌های ترمینال غرب را ببینید، در کنار صفحه گزینه ترمینال را انتخاب کنید. با این کار شما تنها لیست اتوبوس‌هایی را خواهید دید که از ترمینال غرب عازم مقصدتان هستد. در این مرحله کافی است از بین گزینه‌های موجود، اتوبوس شرکت موردنظر و البته ساعت مطلوب خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد با پرداخت اینترنتی هزینه بلیط خریدتان را به پایان برسانید. به این ترتیب خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب شما به پایان می‌رسد.

خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب از علی بابا این مزیت را دارد که شما می‌توانید در صورت کنسل شدن سفرتان، بلیط اتوبوستان را پس بدهید. میزان جریمه‌ای هم که از پول شما کم می‌شود، به زمان پس دادن بلیطتان بستگی دارد. از زمان صدور بلیط تا یک ساعت پس از خرید، میزان جریمه صفر است. از یک ساعت بعد از خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت، میزان جریمه 10 درصد خواهد بود. از یک ساعت قبل از حرکت تا زمان پس از حرکت جریمه شما 50 درصد قیمت بلیط خواهد بود.
از دیگر مزایای خرید بلیط اتوبوس از علی بابا می‌توان به پشتیبانی 24 ساعته اشاره کرد. اگر هنگام خرید بلیط اتوبوس یا پس از آن به مشکلی برخوردید یا سوالی داشتید، همه روزهای هفته، در تمام ساعت شبانه‌روز می‌توانید با پشتیبانی علی بابا تماس بگیرید و مشکلتان را برطرف کنید. ضمنا هنگام خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب از علی بابا می‌توانید محل نشستن خود را در اتوبوس انتخاب کنید. ضمن اینکه می‌توانید ببینید سایر صندلی‌های اتوبوس را خانم ها خرید‌ه اند یا آقایان. با این اوصاف سفر شما بسیار شیرین و همراه با آرامش خواهد شد.
در ترمینال غرب تهران امکانات بسیار زیادی برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شده که از میان آنها می‌توان به سرویس بهداشتی، رستوران، اورژانس، درمانگاه، مسجد، اتاق کودک و مادر و رستوران اشاره کرد.

استرداد بلیط اتوبوس ترمینال غرب

زمانی که می‌خواهیم به سفر برویم از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم و کارهایی نظیر خرید بلیط اتوبوس را انجام می‌دهیم. اما گاهی اوقات همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌های ما پیش نمی‌رود و ممکن است سفرمان به دلایلی کنسل شود. در صورتی که سفرتان کنسل شد، باید برخی اقدامات انجام بدهید. از جمله اینکه بلیط سفرتان را پس بدهید. خوشبختانه امکان استرداد بلیط اتوبوس ترمینال غرب برای کاربران علی بابا فراهم شده است. شما برای این کار کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. روی قسمت سفارش‌ها و استردادها (در کنار نام کاربریتان در صفحه خودتان) کلیک کنید. در مراحل بعد، استرداد بلیط شما تکمیل می‌شود. و در سریع‌ترین زمان ممکن هزینه خرید بلیط به حسابتان بازمی‌گردد. زمانی که پول به حسابتان بازمی‌گردد، درصدی از آن به عنوان جریمه از پول شما کم می‌شود. اما میزان این جریمه چه قدر است؟ اگر بلیط اتوبوس را تا یک ساعت پس از خرید پس بدهید، جریمه‌ای شامل حالتان نمی‌شود. اما از یک ساعت پس از خرید تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس، این جریمه 10 درصد خواهد شد. جالب اینکه حتی اگر اتوبوس حرکت کرده باشد، باز هم می‌توانید بلیطتان را پس بدهید. از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس تا پس از حرکت، 50 درصد به عنوان جریمه از پول شما کم خواهد شد.

پس از خرید تا ۱ ساعت قبل از حرکت : ۱۰٪ جریمه

از ۱ ساعت قبل از حرکت تا پس از حرکت: ۵۰٪ جریمه

مسیرهای پرتردد ترمینال غرب

تهران تبریزتهران کرمانشاهتهران زنجانتهران ارومیه
تهران همدانتهران تبریزتهران یزدتهران تنکابن
تهران رشتتهران سنندجتهران اردبیلتهران شیراز

سوالات متداول درباره اتوبوس‌های ترمینال غرب

ترمینال غرب تهران کجاست؟

ترمینال غرب تهران، در غرب پایتخت در میدان آزادی واقع شده است.

چه طور می‌توان به ترمینال غرب رسید؟

برای رفتن به ترمینال غرب، وسایل حمل و نقل عمومی فراوان است زیرا میدان آزادی یکی از شاهراه‌های حیاتی تهران به شمار می‌آید. اتوبوس‌های شهری متعدد نظیر اتوبوس‌های بی‌آرتی از بهترین گزینه‌ها برای رسیدن به ترمینال غرب هستند. از طرف دیگر می‌توانید با مترو به ترمینال غرب بروید. برای رسیدن به این ترمینال باید در ایستگاه آزادی از مترو پیاده شوید.

در ترمینال غرب چه امکاناتی وجود دارد؟

ترمینال غرب بسیار بزرگ است؛ از این رو وجود امکانات و خدمات فراوان برای مسافران در این ترمینال دور از انتظار نیست. وجود چندین سرویس بهداشتی، مسجد، بوفه و رستوران بخشی از این امکانات است. علاوه بر این در ترمینال غرب مرکز اورژانس، اتاق مادر و کودک، درمانگاه و اتوماسیون حمل بار برای مسافران در نظر گرفته شده است.

از ترمینال غرب به کجا می‌توان رفت؟

از ترمینال غرب می‌توانید به بسیاری از شهرهای شمالی، مرکزی، غربی و جنوبی کشور بروید. اما اگر می‌خواهید برای رفتن به شهرهای غربی کشور، تنوع بیشتری در نوع اتوبوس‌ها و ساعت حرکت آنها ببینید، ترمینال غرب مناسب شماست.

در ترمینال غرب، اتوبوس VIP وجود دارد؟

در ترمینال غرب هم مثل سایر ترمینال‌های تهران اتوبوس‌های وی‌آی‌پی از شرکت‌های اتوبوسرانی مختلف در دسترس مسافران است.

آیا در ترمینال غرب تنها اتوبوس برای مسافران وجود دارد؟

در این ترمینال، علاوه بر اتوبوس، مینی‌بوس‌هایی نیز برای رساندن مسافران به شهرهای کوچک وجود دارد. علاوه بر این ماشین‌های شخصی هم در این ترمینال آماده رساندن مسافران به مقصد هستند.

آیا در ترمینال غرب نمایندگی شرکت‌های اتوبوسرانی وجود دارد؟

بله؛ در ترمینال غرب نمایندگی تعدادی از مهم‌ترین شرکت‌های اتوبوسرانی فعال هستند.