اتوبوس V.I.P

اتوبوس VIP

سال‌ها قبل که نام سفر با اتوبوس به میان می‌آمد، بسیاری از ما نسبت به این شکل از سفر اظهار بی‌میلی می‌کردیم. چرا که سفر با اتوبوس برایمان مترادف بود با نشستن روی صندلی‌های ناراحت، گرمای هوا در تابستان یا سرمای شدید در زمستان، سر و صدای اتوبوس، احتمالا بوی نامطبوع دود و مواردی از این دست. اما از زمان ورود انواع اتوبوس VIP به ناوگان حمل و نقل کشور، این تصورات رنگ باخته است. اگر با اتوبوس vip سفر کنید، دیگر نه تنها خبری از این مشکلات نیست، بلکه در طول سفر آرامش و رفاه را به طور کامل لمس خواهید کرد. در ادامه درباره امکانات و شرایط اتوبوس VIP بیشتر صحبت می‌کنیم.

خرید بلیط اتوبوس VIP

خرید بلیط اتوبوس vip با توجه به امکانات این اتوبوس‌ها، منطقی است. اما چه طور مطمئن شویم بلیطی که می‌خریم از نوع وی آی پی است؟ بهترین روش این است که خودتان خرید بلیط اتوبوس را انجام دهید. توصیه ما برای این کار خرید آنلاین است. روش کار هم طبیعتا آسان و راحت است. برای خرید آنلاین بلیط وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. در صفحه اتوبوس مبدا، مقصد و تاریخ سفر را انتخاب کنید. در صفحه بعد، اتوبوس‌های مختلف برای مقصد را مشاهده خواهید کرد. حالا از پنجره کنار صفحه، گزینه VIP را انتخاب کنید. با این کار تنها این اتوبوس‌ها را مشاهده می‌کنید. با این کار انتخاب برای شما راحت‌تر خواهد شد. حالا از بین این اتوبوس‌ها انتخاب کنید. سپس سایر مراحل خرید از جمله وارد کردن اطلاعات را تکمیل کنید. پس از این مرحله و پرداخت آنلاین هزینه، خرید بلیط اتوبوس VIP را به پایان برسانید.
1.895dc2a.jpg

قیمت بلیط اتوبوس VIP

احتمالا یکی از پرسش‌هایی که برای خرید بلیط اتوبوس vip در ذهن مسافران وجود دارد، قیمت آن است. اگرچه قیمت بلیط اتوبوس vip گران‌تر از بلیط اتوبوس معمولی است، اما با توجه به آرامش و رفاهی که برای مسافران فراهم می‌کند، واقعا مقرون‌به‌صرفه است. از سوی دیگر از زمانی که قیمت پرواز افزایش یافته، مردم به خرید بلیط اتوبوس و قطار روی آورده‌اند. حال افرادی که می‌خواهند هزینه گزاف بلیط هواپیما را نپردازند، طبیعتا قیمت بلیط اتوبوس vip برایشان چندان زیاد نخواهد بود. در مجموع قیمت بلیط اتوبوس vip به عواملی نظیر طول مسیر، زمان سفر و شرکت اتوبوسرانی بستگی دارد. برای اطمینان خاطر، قیمت بلیط اتوبوس VIP را می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن علی بابا مشاهده کنید.

رزرو بلیط اتوبوس VIP

اگر قصد دارید در ایام تعطیلات به سفر بروید و انتخابتان اتوبوس وی آی پی است، رزرو بلیط اتوبوس vip اقدامی عاقلانه و منطقی برای اطمینان خاطر برای شما خواهد بود. زیرا در ایام تعطیلات خصوصا تعطیلات نوروز، تعداد سفرها افزایش می‌یابد و سخت‌تر می‌توانید بلیط اتوبوس پیدا کنید. برای رزرو بلیط اتوبوس vip باید مانند خرید بلیط اتوبوس و به همان شیوه اقدام کنید. این نکته را نیز بدانید که هنگام خرید با رزرو بلیط اتوبوس vip (و البته اتوبوس معمولی) می‌توانید صندلیتان در اتوبوس را خودتان انتخاب کنید. ضمنا هنگام خرید یا رزرو می‌توانید بفهمید که سرنشینان سایر صندلی‌ها، خانم هستند یا آقا.

امکانات اتوبوس های VIP

همان طور که اشاره شد، وجه تمایز اتوبوس‌های vip نسبت به سایر اتوبوس‌ها، امکانات ویژه و خاص آنهاست. در ادامه به امکانات اتوبوس های vip اشاره می‌شود.

صندلی‌های راحت

صندلی‌های اتوبوس‌های vip بسیار راحت است. به طوری که حتی اگر چندین ساعت هم در راه باشید، احساس خستگی نخواهید کرد. بیشتر صندلی‌های اتوبوس‌های vip تختخواب‌شو و برخی دیگر نیمه‌تختخواب‌شو هستند. به این ترتیب هر گاه که احساس خستگی و خواب‌آلودگی کردید، با تغییر وضع صندلی برای خواب آماده شوید و چشم‌هایتان را روی هم بگذارید. علاوه بر این، کیفیت صندلی‌ها و جنس رویه آنها هم بسیار مرغوب است و باعث می‌شود در طول سفر دچار خستگی نشوید. نکته دیگر درباره امکانات اتوبوس های vip، تعداد صندلی‌های آنهاست. تعداد صندلی‌های اتوبوس vip کمتر از صندلی‌های اتوبوس معمولی است. همین تعداد کمتر باعث می‌شود که شما فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

سیستم تهویه و سرمایش و گرمایش

طبیعی است در فضای بسته که چندین نفر تنفس می‌کنند، اکسیژن کم می‌شود اما با وجود سیستم تهویه قوی و کارآمد اتوبوس‌های vip در این اتوبوس‌ها با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد. علاوه بر این، سرما و گرمای هوا در در فصول سرد و گرم هم ممکن است باعث آزار یا بیماری مسافران شود. اما یکی از امکانات اتوبوس های vip برخورداری آنها از سیستم سرمایش و گرمایشی است که این مشکل را حل خواهد کرد.
در اتوبوس‌های VIP در بالای سر مسافران یک پنل وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانند سرما و گرمای محیط اطراف خود را کنترل کنند.

تلویزیون

در طول مسیر احتمالا حوصله‌تان سر خواهد رفت. یکی از راه‌های سرگرم شدن تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی است. اگرچه خودتان می‌توانید موسیقی و فیلم را در گوشی یا لپ‌تاپ همراهتان ببرید، اما این کار ضروری نیست. شما می‌توانید از مانیتوری که روبه‌رویتان و به صندلی جلو نصب شده، استفاده کنید. در این مانیتور می‌توانید فیلم ببینید یا با استفاده از آن موسیقی گوش دهید.

پذیرایی

بیشتر افراد برای طول سفر خود مقداری خوراکی و نوشیدنی به همراه می‌برند. اما اگر این کار را هم نکنید، گرسنه و تشنه نخواهید ماند. در اتوبوس‌های VIP با انواع خوراکی و آشامیدنی از شما پذیرایی خواهد شد. سعی شده است بسته‌های پذیرایی کامل و از انواع خوراکی‌ها در آن موجود باشد. ضمنا در همان پنلی که در بالای سرتان وجود دارد، می‌توانید درخواست نوشیدنی گرم بدهید.

شرکت های ارائه دهنده بلیط اتوبوس VIP

شاید یکی از پرسش‌هایی که برایتان پیش می‌آید، این باشد که کدام یک از شرکت‌ها بلیط اتوبوس VIP را می‌فروشند. در ادامه معروف‌ترین شرکت های ارائه دهند بلیط اتوبوس VIP را معرفی می‌کنیم.

سیر و سفر

یکی از شرکت های ارائه دهنده بلیط اتوبوس vip شرکت سیر و سفر است. این شرکت که از سال 1369 کار خود را آغاز کرده، از اولین شرکت‌هایی بود که با وارد کردن اتوبوس‌های VIP در تحول صنعت حمل و نقل تاثیر گذاشت.

همسفر

دیگر شرکت ارائه دهنده بلیط اتوبوس vip شرکت اتوبوسرانی همسفر است. تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های VIP شرکت همسفر بین 25 تا 28 نفر است در حالیکه تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های معمولی این شرکت بین 30 تا 44 نفر است.

رویال سفر

شرکت رویال سفر نیز بلیط اتوبوس vip را برای مسیرهای مختلف داخل کشور می‌فروشد. این شرکت که از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده، در حال حاضر 1400 دستگاه اتوبوس vip در اختیار دارد. تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های vip رویال سفر حدود 24 نفر است.

پرسش‌های متداول درباره اتوبوس VIP

در اتوبوس‌های VIP چه امکاناتی وجود دارد که آنها را از اتوبوس‌های معمولی متمایز می‌کند؟

شاید اصلی‌ترین امتیاز اتوبوس‌های VIP نسبت به اتوبوس‌های معمولی، صندلی‌های آنها است. صندلی‌های اتوبوس‌های vip بسیار راحتند و مسافران می‌توانند برای خواب آنها را به حالت تختخواب دربیاورند. از دیگر مزایای اتوبوس‌های VIP مانیتوری است که مقابل هر مسافر وجود دارد و آنها را سرگرمی می‌کند.

قیمت بلیط اتوبوس vip در مقایسه با بلیط اتوبوس معمولی همان مسیر چگونه است؟

قیمت بلیط اتوبوس vip در مقایسه با بلیط اتوبوس معمولی گران‌تر است؛ البته با توجه به امکاناتی که در اتوبوس‌های vip وجود دارد، این قیمت بیشتر، ارزنده به نظر می‌رسد. برای مشاهده قیمت روز، در سایت یا اپلیکیشن علی بابا مبدا و مقصد مورد نظر خود را جستجو کنید و لیست کامل بلیط های موجود را مشاهده کنید.

بلیط اتوبوس vip را چه طور می‌توانیم بخریم؟ آیا امکان رزرو بلیط اتوبوس VIP وجود دارد؟

خرید بلیط اتوبوس vip مانند سایر بلیط‌هاست. پیشنهاد ما خرید آنلاین بلیط اتوبوس است که این روند را برای شما سریع و راحت خواهد کرد. کافی است هنگام خرید پس از انتخاب مقصد، مبدا و تاریخ سفر، گزینه VIP را هم انتخاب کنید تا بلیط اتوبوس‌های VIP را راحت‌تر پیدا کنید و بخرید.

کدام یک از شرکت‌های اتوبوسرانی در ناوگان خود از اتوبوس‌های VIP استفاده می‌کنند؟

در حال حاضر، معروف‌ترین شرکت‌هایی که در ناوگان خود از اتوبوس VIP استفاده می‌کنند، شرکت‌های رویال سفر، همسفر و سیر و سفر هستند. هر یک از این شرکت‌ها با تعدادی اتوبوس vip رضایت خاطر و آرامش مسافران را تامین می‌کنند.

صندلی‌های اتوبوس‌های VIP چه تعداد صندلی دارند؟ آیا این تعداد با اتوبوس‌های معمولی متفاوت است؟

بله تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های vip کمتر از تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های معمولی است. همین موضوع یکی از مزایای اتوبوس‌های VIP نسبت به اتوبوس‌های معمولی است. تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های VIP شرکت‌های مختلف بین 24 تا 28 است.