ترمینال شرق

بلیط اتوبوس ترمینال شرق


اگر از تهران قصد سفر به شهرهای شرقی یا شمالی کشور را دارید، باید به ترمینال شرق بروید. این ترمینال که تقریبا در منتهی‌الیه شرق تهران و در منطقه تهرانپارس واقع شده، با ناوگانی متنوع و کامل مسافران این نواحی را به مقصد می‌رساند. از این رو بسیاری از مسافران به دنبال بلیط اتوبوس ترمینال شرق هستند. منظور از ناوگان کامل، تنوع در وسایل نقلیه است. اگرچه ترمینال شرق، یک ترمینال اتوبوسرانی است اما وجود تعداد زیادی مینی‎بوس و تاکسی نیز برای مسیرهای موردنظر پیش‌بینی شده است.
همان طور که گفته شد، مسافران شرق کشور باید به ترمینال شرق بروند اما مقاصد اتوبوس‌های این ترمینال به شهرهای شرقی محدود نمی‌شود. در این ترمینال اتوبوس‌هایی برای شهرهای اصفهان، اراک، مشهد و بسیاری از شهرهای دیگر وجود دارد. بنابراین اگر قصد سفر به این شهرها را هم دارید می‌توانید بلیط اتوبوس ترمینال شرق را تهیه کنید و راهی شوید. مخصوصا اگر راهتان به این ترمینال نزدیک است، این انتخاب کاملا منطقی است.

  خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق


  برای خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق چه کار کنیم؟ خرید بلیط‌های این اتوبوس هم مانند سایر ترمینال‌ها ساده و بی‌دردسر است. کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید و گزینه اتوبوس را انتخاب کنید. سپس مبدا، مقصد و تاریخ سفر را انتخاب و روی جستجو کلیک کنید. در مرحله بعد یک صفحه کامل را مشاهده می‌کنید که ساعت و قیمت بلیط اتوبوس‌های مختلفی را که به مقصد شما می‌روند، نشان می‌دهد.
  هر یک از این بلیط‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. یکی از ویژگی‌ها، ترمینال محل حرکت اتوبوس‌هاست. هنگام خرید بلیط حسابی حواستان به اسم ترمینال باشد تا در روز حرکت به اشتباه به ترمینال دیگری نروید. اگر قصد خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق را دارید، در یکی از پنجره‌های کنار صفحه، گزینه ترمینال شرق را انتخاب کنید. به این ترتیب تنها بلیط‌های ترمینال شرق را خواهید دید.
  حالا از بین بلیط‌های مختلف این ترمینال، هر کدام را که مناسب خودتان است انتخاب کنید. در مرحله بعد، با پرداخت اینترنتی، مراحل خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق را به پایان برسانید. منتظر روز سفرتان بمانید و طوری از خانه به مقصد ترمینال شرق راه بیافتید، که حداقل نیم ساعت پیش از حرکت اتوبوس در ترمینال حضور داشته باشید.
  زمانی که خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق را از علی بابا انجام می‌دهید، از امکانات فراوانی نظیر پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته و امکان استرداد بلیط برخوردار خواهید شد.

   امکانات ترمینال شرق تهران


   ترمینال شرق تهران از امکانات و خدمات فراوانی برای خدمت‌رسانی به مسافران و رانندگان برخوردار است. از جمله این امکانات می‌توان به نمازخانه، سرویس بهداشتی، رستوران، بوفه، چندین فروشگاه و... اشاره کرد. علاوه بر این یک مهمانسرای مجهز نیز برای استراحت رانندگانی که به ترمینال شرق می‌آیند، وجود دارد. علاوه بر این در کنار محوطه ترمینال، یک فضای سبز دلپذیر نیز وجود دارد. فضای سبزی که با اسباب‌بازی‌های مخصوص کودکان و نیمکت تجهیز شده است. مسافران می‌توانند زمان اضافه خود پیش از حرکت اتوبوس را در این فضای سبز سپری کنند. اگر شما هم به این محوطه رفتید، حواستان به زمان باشد تا اتوبوستان را از دست ندهید.

    استرداد بلیط اتوبوس ترمینال شرق


    زمانی که می‌خواهیم به سفر برویم از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم و کارهایی نظیر خرید بلیط اتوبوس را انجام می‌دهیم. اما گاهی اوقات همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌های ما پیش نمی‌رود و ممکن است سفرمان به دلایلی کنسل شود. در صورتی که سفرتان کنسل شد، باید برخی اقدامات انجام بدهید. از جمله اینکه بلیط سفرتان را پس بدهید. خوشبختانه امکان استرداد بلیط اتوبوس ترمینال شرق برای کاربران علی بابا فراهم شده است. شما برای این کار کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. روی قسمت سفارش‌ها و استردادها (در کنار نام کاربریتان در صفحه خودتان) کلیک کنید. در مراحل بعد، استرداد بلیط شما تکمیل می‌شود. و در سریع‌ترین زمان ممکن هزینه خرید بلیط به حسابتان بازمی‌گردد. زمانی که پول به حسابتان بازمی‌گردد، درصدی از آن به عنوان جریمه از پول شما کم می‌شود. اما میزان این جریمه چه قدر است؟ اگر بلیط اتوبوس را تا یک ساعت پس از خرید پس بدهید، جریمه‌ای شامل حالتان نمی‌شود. اما از یک ساعت پس از خرید تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس، این جریمه 10 درصد خواهد شد. جالب اینکه حتی اگر اتوبوس حرکت کرده باشد، باز هم می‌توانید بلیطتان را پس بدهید. از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس تا پس از حرکت، 50 درصد به عنوان جریمه از پول شما کم خواهد شد.

     پس از خرید تا ۱ ساعت قبل از حرکت
     ۱۰٪ جریمه
     از ۱ ساعت قبل از حرکت تا پس از حرکت
     ۵۰٪ جریمه

     سوالات متداول درباره اتوبوس‌های ترمینال شرق


     • ترمینال شرق کدام یک از مقاصد و مسیرهای کشور را پوشش می‌دهد؟

      از ترمینال شرق برای بسیاری از شهرهای کشور نظیر مشهد، اراک، اصفهان و... اتوبوس وجود دارد. علاوه بر این از ترمینال شرق می‌توانید به شهرهای شمالی کشور، خصوصا استان مازندارن سفر کنید.
     • ترمینال شرق کجاست؟

      همان طور که از نام این ترمینال پیداست، در شرق پایتخت واقع شده است. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت این ترمینال در خیابان دماوند، سه راه تهرانپارس قرار دارد.
     • چه طور به ترمینال شرق برسیم؟

      در نزدیکی ترمینال شرق، ایستگاه مترو وجود ندارد؛ بنابراین در بین وسایل حمل و نقل عمومی برای رسیدن به این ترمینال، به دنبال مترو نگردید. بهترین وسیله نقلیه عمومی برای رفتن به ترمینال شرق، اتوبوس‌های تندرو بی‌آرتی است. البته تاکسی‌ها هم شما را به این ترمینال می‌رسانند.
     • در ترمینال شرق چه امکانات و خدماتی برای مسافران وجود دارد؟

      در ترمینال شرق یک سری خدمات و امکانات رفاهی برای مسافران در نظر گرفته شده است. از جمله این امکانات می‌توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، رستوران، فروشگاه و... اشاره کرد. علاوه بر این در کنار ترمینال یک فضای سبز جمع و جور با چند نیمکت و تعدادی اسباب‌بازی برای کودکان وجود دارد. این محوطه برای سپری کردن وقت پیش از راه افتادن اتوبوس‌ها مفید است.
     • آیا در ترمینال شرق، اتوبوس‌های vip وجود دارد؟

      بله؛ در ترمینال شرق هم مانند سایر ترمینال‌های اتوبوسرانی تهران، اتوبوس‌های وی‌آی‌پی وجود دارد. اتوبوس‌هایی که با امکانات بالا و ظرفیت کم مسافر خود، آسایش را برای آنها فراهم می‌کند.
     • آیا هتلی در اطراف ترمینال شرق وجود دارد؟

      اگر می‌خواهید در نزدیکی ترمینال شرق اقامت داشته باشید، هتل شهر تهران به این ترمینال بسیار نزدیک است.
     • اتوبوس‌های ترمینال شرق از کدام مسیر به شمال می‌روند؟

      اتوبوس‌های ترمینال شرق برای رفتن به استان مازندران از جاده هراز تردد می‌کنند.