راهنمای خرید بلیط

برای خرید بلیط در علی‌بابا، پیش از هر چیزی، می‌توانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید: یا روی گزینه‌ی ثبت ‌نام/ورود کلیک کرده و در صورت نداشتن حساب کاربری، مراحل ثبت‌ نام را طی کنید، و یا اینکه طی فرآیند جستجو و خرید بلیط ، عملیات ثبت‌ نام‌تان را کامل کنید.

راهنمای رزرو هتل خارجی

رزرو هتل خارجی

برای خرید هتل خارجی بر روی لوگو هتل خارجی در سایت علی بابا کلیک می نماییم ، سپس مقصد ، تاریخ رفت و برگشت و همینطور تعداد مسافران را وارد می نماییم. جهت افزودن تعداد بزرگسال یا کودک بر روی علامت + کلیک می نماییم و برای افزودن اتاق برای سایر مسافران بر روی دکمه آبی رنگ، اضافه کردن اتاق کلیک می نماییم.

رزرو هتل خارجی

با کلیک بر روی دکمه اضافه کردن اتاق ، اتاق دوم نیز برای انتخاب تعداد مسافران نمایش داده می شود ، در هر رزرو و خرید تعداد مسافران نهایتا می تواند 9 نفر انتخاب گردد یعنی اگر در اتاق اول 2 مسافر انتخاب کردیم در اتاق دوم می توانیم نهایتا تا 7 مسافر را انتخاب نماییم و در صورتی که تعداد مسافران بیش از 9 نفر می باشد بایستی فرآیند خرید را 2 بار به صورت جداگانه انجام دهیم.

رزرو هتل خارجی

بعد از انتخاب اتاق و وارد کردن تعداد مسافران دکمه جستجو را می زنیم تا هتل های موجود در منطقه مورد نظر نمایش داده شود . در صفحه نمایش هتل ها در بالای صفحه تعداد هتل های یافت شده را نمایش می دهد همینطور در مقابل آن می توانیم لیست هتل ها را بر اساس بالاترین امتیاز، بیشترین قیمت و کمترین قیمت مرتب نماییم. با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ نمایش بر روی نقشه می توانیم موقعیت مکانی هتل ها را بر اساس نقشه مشاهده نماییم.

رزرو هتل خارجی

در سمت راست نمایش هتل ها یکسری فیلتر جهت جستجو سریع با توجه به نیازمندی کاربر تعبیه شده است تا امکان جستجو مطابق با سلیقه کاربر فراهم گردد. فیلتر های موجود شامل قیمت هر شب اتاق، ستاره هتل، نوع اقامتگاه، میزان محبوبیت ، امکانات هتل می باشد. در صفحه نمایش هتل ها نام هتل، امتیازهتل و شروع قیمت برای تعداد شب های انتخابی مسافر نمایش داده می شود. برای مشاهده لیست اتاق های هتل بر روی دکمه آبی رنگ مشاهده اتاق ها کلیک نمایید تا لیست اتاق ها نمایش داده شود.

رزرو هتل خارجی

با کلیک بر روی دکمه مشاهده اتاق ها تصاویر مرتبط با هتل انتخابی ، تاریخ ورود و خروج که توسط مسافر انتخاب شده نمایش داده می شود در زیر تصاویر توضیحاتی در خصوص هتل مورد نظر نوشته شده و در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی می توانید بر روی دکمه بیشتر بخوانید کلیک نمایید.

رزرو هتل خارجی

لیست اتاق ها در زیر تصاویر نمایش داده می شود و قیمت برای هر شب در اتاق مورد نظر نیز نمایش داده شده است. در خصوص قوانین کنسلی اتاق مورد نظر بایستی بر روی دکمه قوانین کنسلی کلیک نماییم تا شرایط استرداد اتاق به مسافر نمایش داده شود در صورتی که اتاق قابلیت استرداد نداشته باشد در زیر دکمه رزرو کنید ، کلمه غیر قابل استرداد نمایش داده شده است.

رزرو هتل خارجی

در صورت قابلیت استرداد در اتاق انتخابی ، اخرین مهلت برای کنسل نمودن بدون جریمه و اینکه از چه بازه زمانی شامل جریمه می گردد نمایش داده می شود. به طور مثال در تصویر ذیل آخرین مهلت برای استرداد بدون جریمه تاریخ 15/10/97 ساعت 20:30 نمایش داده شده است و از این تاریخ و ساعت تا تاریخ 23/10/97 ساعت 00:00 میزان جریمه 3270000ريال خواهد بود.

رزرو هتل خارجی

در پایین صفحه لیست اتاق ها نکات ضروری در خصوص هتل مورد نظر که نیاز می باشد مسافر از آنها قبل از سفر مطلع باشد نمایش داده می شود.

رزرو هتل خارجی

با کلیک بر روی دکمه رزرو کنید در صورتی که قبلا در سایت علی بابا پروفایل کاربری ایجاد کرده باشید وارد صفحه مشخصات مسافران می شوید اما در صورتی که تا به حال در سایت علی بابا ثبت نام نکرده اید بایستی اقدام به ایجاد پروفایل کاربری نمایید. جهت ایجاد پروفایل کاربری بر روی دکمه ثبت نام، کلیک نمایید تا در صفحه باز شده ادرس ایمیل و شماره تلفن همراه و رمز انتخابی خود را وارد نمایید و با پذیرش قوانین و مقررات و کلیک بر روی دکمه ثبت نام، وارد پروفایل کاربری خود گردید.

رزرو هتل خارجی

بعد از ورود به پروفایل کاربری در صفحه مشخصات مسافران ، نام و نام خانوادگی مسافر به لاتین و شماره تلفن همراه کاربر وارد می گردد. در صورتی که قبلا از سایت علی بابا خرید کرده و اسامی مسافران را وارد کرده اید می توانید با کلیک بر روی دکمه، از مسافران سابق ، نام مسافر را از لیست انتخاب و کلیک نمایید.

رزرو هتل خارجی

بعد از انتخاب یا وارد کردن نام مسافران قوانین سایت و قوانین هتل را مطالعه کرده و در قسمت مربوطه تیک گزینه قوانین هتل را مطالعه کردم و آن را تایید می کنم را می زنیم. با زدن دکمه ادامه فرآیند خرید مشخصات اتاق ها و توضیحات بیشتر مجدد به کاربر جهت بررسی نهایی نمایش داده می شود.

رزرو هتل خارجی

مبلغ قابل پرداخت و دکمه پرداخت آنلاین در این صفحه قابل مشاهده می باشد و کاربر می تواند مبلغ رزرو خود را از طریق ورود به درگاه بانک پرداخت نماید. در صورت تمایل و داشتن موجودی حساب کاربر می تواند تیکت گزینه " آیا تمایل دارید از موجودی حساب خود جهت پرداخت استفاده کنید؟ " را ثبت می کند و با شارژ موجودی پروفایل خود اقدام به پرداخت می نماید.

رزرو هتل خارجی

بعد از انجام پرداخت واچر هتل به کاربر نمایش داده می شود و همراه داشتن واچر هتل هنگام ورود به هتل الزامی می باشد.