ایران پیما

بلیط اتوبوس ایران پیما

تا چند سال قبل زمانی که صحبت از سفر با اتوبوس به میان می‌آمد، بسیاری از ما اتوبوس‌های ایران پیما را به ذهن می‌آوردیم. اتوبوس‌های بنزی که با رنگ قرمز و زرد خود حسابی جلب توجه می‌کردند. شاید برایتان جالب باشد بدانید شرکت اتوبوسرانی ایران پیما بیش از نیم قرن سابقه دارد. بعد از تهران، نخستین نمایندگی‌های این شرکت در سال 1369 در دو ترمینال صفه و کاوه اصفهان شروع به کار کردند. با همین پیشرفت‌ها بود که بلیط اتوبوس ایران پیما به انتخاب اول بسیاری از مسافران تبدیل شد. پیشرفت‌هایی که تا سال‌های اخیر ادامه داشته است تا حدی که اتوبوس‌های این شرکت در سال‌های اخیر بسیار مدرن و پیشرفته شده‌اند. شاید همین رشد و تغییرات باشد که باعث شده تا خرید بلیط اتوبوس ایران پیما رونق قابل‌توجهی بین سایر شرکت‌های اتوبوسرانی داشته باشد.
بلیط اتوبوس ایران پیما

خرید بلیط اتوبوس ایران پیما

اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید، احتمالا خرید بلیط اتوبوس ایران پیما یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب پیش روی شما خواهد بود. برای خرید بلیط اتوبوس ایران پیما کافی است به سایت علی بابا مراجعه کنید و وارد حساب کاربریتان شوید. در بالای این صفحه روی اتوبوس کلیک کنید. در صفحه پیش رو، مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را انتخاب کنید. پس از کلیک روی جستجو، لیستی از بلیط انواع اتوبوس‌ها از جمله اتوبوس‌های ایران پیما را مشاهده خواهید کرد. برای اینکه انتخاب‌تان به اتوبوس‌های ایران پیما محدود شود، در یکی از پنجره‌های کناری اتوبوس ایران پیما را انتخاب کنید. حالا از ساعت‌های موجود حرکت، بلیط اتوبوس ایران پیما را بخرید.
خرید بلیط اتوبوس ایران پیما

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما

اما این سوال پیش می‌آید که خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما چه فایده‌ای دارد؟ اول اینکه اگر بخواهید بلیط اتوبوس را حضوری بخرید، باید ساعاتی زودتر از زمان حرکت در ترمینال اتوبوسرانی حضور داشته باشید تا بتوانید بلیط موردنظرتان را پیدا کنید.
از سوی دیگر وقتی خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما را از علی بابا انجام می‌دهید، از امکانات و خدمات فراوانی برخوردار خواهید شد. اولین امتیازش این است که شما از چند روز پیش از سفر، از خرید بلیطتان مطمئن خواهید بود.

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما

دیگر اینکه با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما می‌توانید صندلی‌تان را خودتان انتخاب کنید. ضمنا شما می‌بینید که صندلی‌های اطرافتان را خانم‌ها خریده‌اند یا آقایان. به این ترتیب، با آگاهی بیشتری خرید می‌کنید.
دیگر اینکه پس از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایران پیما از علی بابا از پشتیبانی این سایت برخوردار خواهید شد. پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته، تمام مشکلات و پرسش‌های شما را می‌شنود و برطرف می‌کند.

استرداد بلیط اتوبوس ایران پیما

زمانی که می‌خواهیم به سفر برویم از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم و کارهایی نظیر خرید بلیط اتوبوس را انجام می‌دهیم. اما گاهی اوقات همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌های ما پیش نمی‌رود و ممکن است سفرمان به دلایلی کنسل شود. در صورتی که سفرتان کنسل شد، باید برخی اقدامات انجام بدهید. از جمله اینکه بلیط سفرتان را پس بدهید. خوشبختانه امکان استرداد بلیط اتوبوس ایران پیما برای کاربران علی بابا فراهم شده است. شما برای این کار کافی است وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. روی قسمت سفارش‌ها و استردادها (در کنار نام کاربریتان در صفحه خودتان) کلیک کنید. در مراحل بعد، استرداد بلیط شما تکمیل می‌شود. و در سریع‌ترین زمان ممکن هزینه خرید بلیط به حسابتان بازمی‌گردد. زمانی که پول به حسابتان بازمی‌گردد، درصدی از آن به عنوان جریمه از پول شما کم می‌شود. اما میزان این جریمه چه قدر است؟ اگر بلیط اتوبوس را تا یک ساعت پس از خرید پس بدهید، جریمه‌ای شامل حالتان نمی‌شود. اما از یک ساعت پس از خرید تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس، این جریمه 10 درصد خواهد شد. جالب اینکه حتی اگر اتوبوس حرکت کرده باشد، باز هم می‌توانید بلیطتان را پس بدهید. از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس تا پس از حرکت، 50 درصد به عنوان جریمه از پول شما کم خواهد شد.

پس از خرید تا ۱ ساعت قبل از حرکت
۱۰٪ جریمه
از ۱ ساعت قبل از حرکت تا پس از حرکت
۵۰٪ جریمه

سوالات متداول درباره اتوبوس‌های ایران پیما

آیا اتوبوس های ایران پیما تمام مسیرهای جاده‌ای کشور را پوشش می‌دهند؟

ایران پیما بسیاری از مسیرهای داخلی کشور را پوشش می‌دهد، اما همه را خیر.

آیا می‌توانیم صندلی‌مان را در اتوبوس های ایران پیما انتخاب کنیم؟

وقتی بلیط اتوبوس ایران پیما را آنلاین از علی بابا می‌خرید، می‌توانید خودتان صندلی‌تان را انتخاب کنید.

چه طور می‌توانم بلیط اتوبوس ایران پیما را پس بدهم؟

برای پس دادن بلیط اتوبوس ایران پیما یا سایر شرکت‌های اتوبوسرانی از علی بابا، باید وارد حساب کاربریتان و بعد از آن وارد قسمت سفرهای من در کنار نام کاربریتان شوید. سپس مراحل استرداد بلیط اتوبوس را انجام دهید.

آیا برای سفر با اتوبوس های ایران پیما، محدودیت بار وجود دارد؟

خیر محدودیت بار وجود ندارد اما بار شما نباید از اندازه‌ای منطقی (مثلا یک چمدان و یک کیف‌دستی) بیشتر باشد.

آیا ایران پیما اتوبوس‌های وی‌آی‌پی دارد؟

بله شرکت اتوبوسرانی ایران پیما هم اتوبوس‌های VIP دارد. این اتوبوس‌ها با ظرفیت 25 نفر و امکانات کامل، آرامش مسافران را تضمین می‌کنند.

جریمه استرداد بلیط اتوبوس‌های ایران پیما چه قدر است؟

اگر بلیط اتوبوس ایران پیما (یا هر شرکت دیگری) را تا یک ساعت پس از خرید بلیط پس بدهید، جریمه‌ای شامل حال شما نخواهد شد. از یک ساعت پس از خرید تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس این میزان 10 درصد است. از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس تا پس از آن، جریمه 50 درصد خواهد شد.