سیر و سفر

بلیط اتوبوس سیر و سفر


شاید تا چند سال قبل، سفر با اتوبوس، برای بسیاری از ما چندان خوشایند و دلخواه نبود. اما از زمانی که اتوبوس‌هایی شیک با امکاناتی عالی وارد جاده‌ها شدند، معنای سفر با اتوبوس برای خیلی‌ها تغییر کرد. یکی از شرکت‌های اتوبوسرانی که سهم قابل توجهی در این تغییر ذهنیت داشت، شرکت اتوبوسرانی سیر و سفر بوده است. این روزها بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند با تهیه بلیط اتوبوس سیر و سفر، سفری دلپذیر و مرفه را برای خود رقم بزنند.
امکانات فراوانی نظیر صندلی‌هایی راحت، سیستم سرمایی و گرمایی و تهویه مطلوب، پخش فیلم، پذیرایی با بسته‌های خوراکی و... شرکت سیر و سفر را در رتبه بالایی قرار داده است. اتوبوس VIP سیر و سفر هم در این میان توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است.

  خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر


  در سال‌های قبل بیشتر مردم برای خرید بلیط اتوبوس مجبور بودند از قبل به پایانه اتوبوسرانی مراجعه کنند و بلیط بخرند. البته این مورد در زمان‌هایی صدق می‌کرد که در فصل پرسفر قرار نداشتیم. در فصل‌های پرسفر مثل ایام عید، باید خیلی زودتر به پایانه اتوبوسرانی مراجعه می‌کردیم تا بتوانیم بلیط بخریم. اما امروزه خوشبختانه این روند تغییر کرده است.
  مسافران می‌توانند به راحتی و با یک خرید آنلاین راحت، بلیط اتوبوسشان را بخرند. چند کلیک، انتخاب و در نهایت پرداخت با کارت بانکی، فرآیند خرید بلیط اتوبوس شما را به پایان می‌رساند.
  خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر هم به همین ترتیب است. اگر می‌خواهید بلیط اتوبوس سیر و سفر را بخرید، پیش از مسافرت برای خرید اقدام کنید. برای این کار وارد سایت علی بابا و حساب کاربریتان شوید. در صفحه اول، روی اتوبوس کلیک کنید. سپس مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را مشخص و روی جستجو کلیک کنید. حالا یک لیست مقابل خود خواهید دید. در این لیست انواع بلیط اتوبوس از شرکت‌های مختلف و در ساعات متفاوت را به مقصد مورد نظر خود مشاهده می‌کنید.
  حالا برای خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر، از پنجره کنار سفر گزینه «سیر و سفر» را انتخاب کنید. در این مرحله، لیست بلیط های سیر و سفر را می‌بینید. ساعت موردنظر خود را انتخاب کنید. ضمنا می‌توانید صندلیتان را هم خودتان انتخاب کنید. در علی بابا این امکان فراهم شده که ببینید سایر سرنشینان خانم هستند یا آقا و کجا می‌نشینند. برای خرید بلیط اتوبوس وی ‌آی‌ پی سیر و سفر هم در همان صفحه دنبال عبارت وی‌ آی پی بگردید.
  در مراحل بعد، پس از پرداخت آنلاین با کارت شتاب، فرآیند خریدتان را به پایان برسانید.

    خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر بیهقی


   خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر بیهقی به معنای خرید بلیط اتوبوس در ترمینال بیهقی یا همان ترمینال شمال تهران است. البته این روزها با گسترش خرید آنلاین، این شکل از خرید، توجیهی ندارد. شما با خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر از علی بابا خیالتان از هر جهت آسوده خواهد بود.

     خريد بليط اتوبوس سير و سفر آرژانتين


    اگر عبارت خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر آرژانتین هم به گوشتان خورده، منظور همان بیهقی یا ترمینال شمال تهران است.

     استرداد بلیط اتوبوس سیر و سفر


     همه ما وقتی قرار است به سفر برویم از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم و منتظر زمان سفر می‌مانیم. اما گاهی اوقات هم شرایط آن طور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود. بعضی اوقات بروز مشکلاتی باعث می‌شود که سفرمان را لغو کنیم. در این میان یکی از کارهایی که باید انجام بدهیم، کنسل کردن و استرداد بلیط است.برای استرداد بلیط اتوبوس سیر و سفر مسیر راحتی پیش روی شماست. خصوصا زمانی که بلیطتان را از علی بابا می‌خرید. برای استرداد بلیط اتوبوس سیر و سفر باید دوباره به سایت علی بابا بروید و وارد حساب کاربریتان شوید. در حساب کاربریتان، همان بالا، کنار نامتان، یک فلش رو به پایان وجود دارد. روی آن کلیک کنید. صفحه‌ای باز می‌شود. در این صفحه روی سفارش‌ها و استردادها کلیک کنید. از این پس می‌توانید مراحل استرداد بلیط اتوبوس سیر و سفر را به پایان برسانید.میزان جریمه بلیط اتوبوس به زمانی بستگی دارد که بلیط را پس می‌دهید. اگر یک ساعت بعد از خرید بلیط را پس بدهید، هیچ جریمه‌ای از پول شما کسر نمی‌شود. اگر این زمان به یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس برسد، 10 درصد جریمه می‌شوید. از یک ساعت قبل از حرکت تا پس از حرکت میزان جریمه و کسری از پول شما 50 درصد خواهد بود. بنابراین اگر قصد استرداد بلیط اتوبوس سیر و سفر یا هر شرکت دیگری را دارید، هر چه زودتر اقدام کنید تا کمتر جریمه از پولتان کسر شود.

      پس از خرید تا ۱ ساعت قبل از حرکت
      ۱۰٪ جریمه
      از ۱ ساعت قبل از حرکت تا پس از حرکت
      ۵۰٪ جریمه

      سوالات متداول درباره اتوبوس‌های سیر و سفر


      • اتوبوس های سیر و سفر چه امکاناتی دارند؟

       صندلی‌های تاشو، مانیتورهای پشت صندلی مقابل، آب آشامیدنی، بسته‌های پذیرایی و چراغ مطالعه کوچک از جمله امکانات اتوبوس های سیر و سفر است.
      • بلیط اتوبوس سیر و سفر را چه طور بخریم؟

       خوشبختانه دیگر نیاز نیست که برای خرید بلیط اتوبوس ساعاتی زودتر به پایانه‌های اتوبوسرانی مراجعه کنید. کافی است اینترنت در دسترس داشته باشید تا با خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر از علی بابا سفری بی‌دغدغه را برای خود تضمین کنید.
      • آیا امکان دربست کردن اتوبوس های سیر و سفر وجود دارد؟

       بله؛ امکان دربست کردن اتوبوس های سیر و سفر به مقاصد مختلف وجود دارد. البته این موضوع به اتوبوس محدود نمی‌شود. سرویس‌های سواری هم در این حوزه قرار دارند.
      • آیا می‌توان بلیط اتوبوس را پس داد؟

       زمانی که بلیط اتوبوس را از علی بابا می‌خرید، در صورت لغو سفر، می‌توانید آن را پس بدهید و پولتان را پس بگیرید. میزان جریمه‌ای که از پولتان کسر می‌شود به زمان پس دادن بلیط بستگی دارد.
      • برای سفر با اتوبوس چند دقیقه قبل از حرکت در ترمینال باشیم؟

       گفته می‌شود برای سفر با اتوبوس باید حدودا 1 ساعت قبل از حرکت در ترمینال یا پایانه اتوبوسرانی حضور داشته باشید. اما اگر با محیط پایانه آشنا هستید و بلیط هم در دست‌تان است، این زمان می‌تواند به 20 دقیقه هم کاهش یابد.
      • برای چه مسیرهای اتوبوس سیر و سفر وجود دارد؟

       امکان خرید تمامی مسیرهای سیر و سفر در علی بابا وجود دارد.