بهترین زمان سفر به آنتالیا

چه زمانی به آنتالیا برویم تا حسابی خوش بگذرد؟

بهترین زمان خوش‌گذرانی در آنتالیا

ساحل رویایی، مناظر زیبا، بلوارهایی با درختان نخل و جاذبه‌های طبیعی فراوان دیگر، تنها بخشی از انگیزه‌های شما برای سفر به آنتالیا خواهند بود. این شهر ساحلی با آفتاب درخشانش در نزدیکی ما، در ترکیه واقع شده است. از این رو، سفر به این شهر برای ایرانی‌ها راحت‌تر و دردسترس‌تر از شهرهای مشابه است. اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید یا می‌خواهید تور آنتالیا بخرید، بهتر است پیش از سفر، اطلاعاتی درباره این شهر فوق‌العاده به دست بیاورید. یکی از موضوعاتی که در این باره مطرح می‌شود، بهترین زمان سفر به آنتالیا است. اگر دوست دارید، درباره این موضوع اطلاعاتی به دست بیاورید، آنچه در ادامه می‌آید را بخوانید.آب و هوای آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا آب و هوای آنتالیا

آب‌وهوای آنتالیا، مدیترانه‌ای است. به این معنا که آب‌وهوایی معتدل دارد. علاوه بر معتدل‌بودن، آب‌و‌هوای این شهر به‌میزان زیادی مرطوب هم هست. البته بیشتر بارش‌های این شهر در زمستان اتفاق می‌افتد.  فارغ از آب‌وهوا، برای خرید در آنتالیا هم فصل زمستان زمان مناسبی است، چون در این فصل کمتر کسی سراغ خرید می‌رود و قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

بهترین زمان سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا

باتوجه‌ه شرایط آب‌وهوایی، به نظر می‌رسد که بهترین زمان سفر به آنتالیا از اردیبشهت‌ماه تا اواسط مهرماه باشد. در این ایام شما می‌توانید در دریا شنا کنید و از تفریحات آنتالیا لذت ببرید. تور آنتالیا نیز در همین ماه‌ها رونق بیشتری دارد.

اگر طرفدار آفتاب‌گرفتن زیر تابش شدید نور خورشید هستید و دلتان می‌خواهد در گرمای فراوان شنا کنید، در بین این ماه‌ها، بهتر است در تابستان به آنتالیا سفر کنید. در تابستان دمای آنتالیا بین ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است. این دما برای شناکردن و آفتاب‌گرفتن در گرمای دلچسب تابستان ایده‌‌ئال است. ضمن اینکه به‌دلیل تعطیلات تابستانی، تعداد تور آنتالیا در این فصل بیشتر می‌شود.

البته که شما در ماه‌های دیگر سال هم می‌توانید به آنتالیا سفر کنید، حتی در اواخر پاییز یا زمستان. اما ازآنجایی‌که آنتالیا یک شهر ساحلی است و شنا در ماه‌های زمستان در دریا امکان‌پذیر نیست، روی آب‌تنی و آفتاب‌گرفتن حساب نکنید. زمان‌هایی که پیامک‌های تور لحظه آخری آنتالیا در فصول سرد وسوسه‌تان کرد، این موضوع را به‌خاطر داشته باشید.

تفریحات زمستانی در آنتالیا

تفریحات زمستانی آنتالیا بهترین زمان سفر به آنتالیا

همان طور که اشاره شد، آنتالیا یک شهر ساحلی است و زمان ایده‌‌ئال برای شنا و آب‌تنی در این شهر تابستان است. اما خب اگر شناکردن و آفتاب‌گرفتن برایتان تکراری شده و می‌خواهید تجربه‌های جدیدی داشته باشید، می‌توانید در زمستان به آنتالیا سفر کنید. تفریحات زمستانی در آنتالیا بستگی به شرایط آب‌وهوایی آن روز یا ماه خاص دارد. در سردترین زمان، یعنی ژانویه دمای هوا ممکن است به ۱۰ درجه زیر صفر برسد. بنابراین شنا خودبه‌خود از تفریحات زمستانی آنتالیا حذف می‌شود.

با این حال به‌راحتی می‌توانید در اطراف آنتالیا بالن‌سواری کنید و از تماشای مناظر زیبای منطقه خصوصا وقتی که پوشیده از برف است، لذت ببرید. علاوه بر این می‌توانید به پیست‌های اسکی هم بروید و هیجان اسکی در مناطق برفی را تجربه کنید. البته نشستن در فضای باز رستوران های آنتالیا و تماشای مناظر برفی هم لذت خاص خود را دارد.

فستیوال های آنتالیا

فستیوال های آنتالیا بهترین زمان سفر به آنتالیا

فستیوال های آنتالیا، از جاذبه‌های مهم این شهر است اگر قصد دارید از این فستیوال‌ها لذت ببرید، پیش از سفر اطلاعاتی درباره آنها کسب کنید.

یکی از شناخته‌شده‌ترین فستیوال های آنتالیا، فستیوال اپرا و رقص باله آسپندوس است. این فستیوال در ماه‌های ژوئن و جولای (خرداد و تیر) هر سال برگزار می‌شود. تماشاگران فستیوال رقص و باله را در بقایای سالن آمفی‌تئاتر باستانی آسپندوس نظاره می‌کنند.

فستیوال مجسمه های شنی آنتالیا، دیگر فستیوال جذاب شهر است. شرکت در این فستیوال برای همه آزاد است. شرکت‌کنندگان می‌توانند با سلیقه و مهارت خود مشغول به ساخت مجسمه‌های شنی بشوند. این فستیوال در دو دوره زمانی برگزار می‌شود. یک دوره از ۱۱ اردیبهشت تا ۹ آبان و دوره دیگر از ۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت سال بعد.

بهترین زمان سفر به آنتالیا؛ شلوغ می‌پسندید یا خلوت؟

هزینه سفر به آنتالیا بهترین زمان سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا، بستگی به تمایل و اولویت‌های شما دارد. اگر دلتان شناکردن و آفتاب‌گرفتن را می‌خواهد، باید شلوغی و جمعیت زیاد مکان‌های مختلف آنتالیا را هم بپذیرد. علاوه بر اینکه در این زمان‌ها، هزینه هتل، تفریحات و… هم بیشتر است.

اگر حوصله جمعیت زیاد و شلوغی را ندارید، سفرتان را به ماه‌های خنک‌تر یا حتی سرد سال موکول کنید. اگرچه در این ماه‌ها ساحل، مراکز خرید، مراکز تفریحی و… خلوت‌ترند اما امکان بسیاری از تفریح‌ها مثل شنا در دریا برای شما فراهم نیست.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر هزینه

سفر ارزان به آنتالیا

همان طور که اشاره شد بهترین زمان سفر به آنتالیا از اردیبهشت تا اواسط مهرماه است. این که می‌گوییم بهترین، منظورمان از لحاظ آب‌وهوایی است. اما اگر بخواهید بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ هزینه را بدانید، دقیقا ماه‌های دیگر به غیر از دوره ذکرشده است.

در این زمان احتمال یافتن تور لحظه آخری آنتالیا بسیار بیشتر است. بنابراین اگر می‌خواهید با کمترین هزینه به آنتالیا سفر کنید، در این ماه‌ها حواستان حسابی جمع باشد و دنبال تور ارزان آنتالیا بگردید. ضمن اینکه موضوع خرید در آنتالیا هم می‌تواند در میزان هزینه‌ سفر به آنتالیا تاثیرگذار باشد.

تفریحات در آنتالیا

اگرچه بهترین زمان سفر به آنتالیا، از اردیبهشت تا اواسط مهرماه است، اما در زمان‌های دیگر هم می‌توانید از سفر به این شهر لذت ببرید. آنتالیا به غیر از شنا و آفتاب‌گرفتن، تفریحات دیگری هم دارد. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.

رفتینگ در آنتالیا بهترین زمان سفر به آنتالیا

رفتینگ (قایق سواری در آب‌های خروشان): قایق‌سواری در آب‌های خروشان یا رفتینگ، از تفریحات پرهیجان و جذاب است. شما در آنتالیا می‌توانید رفتینگ را تجربه کنید و از آن لذت ببرید. رفتینگ آنتالیا در پارک ملی کانیون این شهر برگزار می‌شود. مدت برگزاری این تجربه بی‌نظیر بین ۱ تا ۶ ساعت است. هزینه رفتینگ به همراه ناهاری که برای مهمانان سرو می‌شود، ۵۰ دلار است.

پارک آبی آنتالیا بهترین زمان سفر به آنتالیا

پارک ‌های آبی آنتالیا: شنا در آنتالیا به ساحل دریا محدود نمی‌شود. شما می‌توانید در پارک‌های آبی آنتالیا، علاوه بر شنا از تفریحات جذاب و هیجان‌انگیز آن‌ها نیز استفاده کنید. سرسره‌های مرتفع این پارک‌ها با پیچ و تاب‌های‌شان نشاط و انرژی فوق‌العاده‌ای به شما منتقل می‌کنند. از پارک های آبی آنتالیا می‌توان به پارک آبی آکوالند و پارک آبی تروی اشاره کرد. البته برای لذت از آب‌ها، سواحل آنتالیا هم گزینه خوبی هستند.

غواصی در دریای مدیترانه: اما شاید جذاب‌ترین و خاص‌ترین تفریح دریایی در شهرهای ساحلی، غواصی باشد. شنا در اعماق آب‌های آزاد و دیدن موجودات دریایی از نزدیک، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. در آنتالیا هم سایت‌های ویژه‌ای برای غواصی درنظر گرفته شده است. شما در این سایت‌ها با راهنمایی مربی مخصوص و با استفاده از تجهیزات ویژه می‌توانید به غواصی بپردازید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا

بازدید از مکان‌های تاریخی و موزه‌ها: اگرچه آنتالیا شهری ساحلی است و بسیاری از مردم برای تفریح به این شهر می‌روند، اما آثار و ساختمان‌های تاریخی هم در آن دیده می‌شود. شهر باستانی آسپندوس که توسط رومی‌ها ساخته شده، در ۴کیلومتری آنتالیا واقع شده است. به غیر از این شهر، سعی کنید بازدید از موزه سانا اینان کیراک آنتالیا را نیز در برنامه گردش‌ها و تفریحات خود قرار دهید.

سافاری در آنتالیا بهترین زمان سفر به آنتالیا

سافاری در آنتالیا: اگر علاقه‌مند به سافاری هستید، در آنتالیا تجربه‌اش کنید. علاوه بر لذت از سافاری، می‌توانید زیبایی‌های طبیعت منطقه آنتالیا را نیز از نزدیک ببینید. عموما سافاری‌هایی که در آنتالیا برگزار می‌شود، ۱۰ ساعت طول می‌کشند.

اسب‌سواری در آنتالیا: علاوه بر تفریحاتی که ذکر شد، در آنتالیا چند مرکز اسب‌سواری نیز وجود دارد. مهم نیست که اسب‌‌سواری بلد باشید یا نه؛ زیرا برنامه‌ها برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای طراحی شده است. اسب‌‌سواری در آنتالیا در نواحی جنگلی انجام می‌شود.

در این متن سعی کردیم درباره بهترین فصل سفر به آنتالیا صحبت کنیم اما آنچه اهمیت دارد این است که شما زمان سفرتان را با توجه به اولویت‌ها و علایقتان تنظیم کنید. در غیر این صورت حتی اگر در بهترین هتل های آنتالیا هم سکونت داشته باشید، نمی‌توانید از سفرتان لذت ببرید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
کامل‌تر از این راهنمای سفر به آنتالیا وجود ندارد!
شماره همراهتان را ثبت کنید تا کامل‌ترین راهنمای سفر به آنتالیا را به‌رایگان برایتان بفرستیم.
درخواست شما با موفقیت ثبت شد