راهنمای جامع خرید در آنتالیا

آنتالیا شهر بزرگی است و برای خرید از استانبول چیزی کم ندارد، به شرط آن‌که اطلاعات کاملی از گذرها و مراکز خرید این شهر داشته باشید. خوب است بدانید در آنتالیا علاوه بر مراکز خرید بزرگ و مدرن، چند خیابان اصلی و بازارهای هفتگی نیز وجود دارند و این دست شما را برای خرید کاملا باز می‌گذارد. در مورد سفر به آنتالیا می‌توانید مقاله راهنمای سفر به آنتالیا را بخوانید.
اطلاعات لازم برای خرید در آنتالیا را در اختیار شما می‌‌گذاریم اما بسته به این‌که در منطقه‌ی لارا، کنیالتی یا کمر باشید، بهتر است نزدیکترین مرکز خرید را انتخاب کنید. اگر هم خیلی اهل خرید باشید که تمام موارد را به شما توصیه می‌کنیم!

مراکز خرید آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا مانند باقی مال‌های جهان پاساژهای بزرگی هستند با تعداد بسیار زیادی فروشگاه از برندهای ترک و برندهای معروف بین‌المللی. معمولا در یک طبقه از این مراکز خرید فودکورت‌های بزرگی با انواع و اقسام رستوران و کافه وجود دارند. این مراکز خرید معمولا پارکینگ دارند و سالن سینما از دیگر امکانات آنهاست.
آنتالیا مراکز خرید پرشماری دارد و ما تنها مراکز خرید مهم آنتالیا را با نشانی و نقشه برایتان فهرست کرده‌ایم.

1- مرکز خرید تراسیتی (TerraCity)

مرکز خرید تراسیتی آنتالیا

این مجتمع تجاری در نزدیکی منطقه لارا بزرگترین مرکز خرید آنتالیاست با ۱۵۰ فروشگاه مختلف از برندهای ترک و بین‌المللی و انواع کفش و لباس و لوازم تزئینی خانه و غیره را می‌توانید در آن پیدا کنید.


2- مرکز مارک آنتالیا (MarkAntalya)

از جدیدترین مراکز خرید آنتالیا با ۱۵۵ فروشگاه مختلف است که با انواع برندهای ترک و بین‌المللی (مانند ال سی واکیکی و …) از آن دست خالی برنخواهید گشت. علاوه بر خرید در طبقه چهارم این مرکز خرید فودکورت قرار دارد که رستوران‌های معروفی همچون مک دونالد هم در آن شعبه دارند و شما می‌توانید بعد از خرید غذایتان را هم همانجا میل کنید.

مرکز خرید مارک آنتالیا

تراموا در آنتالیا از مقابل این مرکز خرید عبور می‌کند.

3- مرکز خرید میگروس (Migros)

این مجتمع تجاری از محبوب‌ترین مراکز خرید آنتالیاست که در منطقه‌ی کنیالتی واقع شده. مرکز خرید میگروس وسط پارک بزرگی قرار گرفته که طرف دیگر آن آکواریوم آنتالیا قرار دارد (اگر همراهتان مردهای خسته‌ای هستند که اصلا از خرید کردن خوششان نمی‌آید می‌توانید آنها را به زیارت اکواریوم بفرستید).

 

میگروس آنتالیا

در این مرکز تجاری ۱۳۰ فروشگاه متنوع لباس و پوشاک و بدلیجات و لوازم خانگی وغیره دارد. هایپرمارکت میگروس نیز در طبقه همکف این مرکز خرید وجود دارد که انواع محصولات غذایی و سوپرمارکتی را می‌توانید از آن بخرید.

ساعت کار میگروس از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

4- اوزدیلک (Ozdilek)

با ۱۰۰ فروشگاه از مراکز خرید بزرگ محسوب می‌شود و در آن اجناس متنوعی پیدا می‌کنید. قیمت‌ها نیز زیاد بالا نیستند. مرکز خرید اوزدلیک تابستان‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب باز است. این مراکز خرید به خیلی از شعب رستوران های ایرانی در آنتالیا هم نزدیک هستند و اگر هوس غذای ایرانی کردید، می‌توانید به این رستوران‌ها سر بزنید.

مرکز خرید اوزدیلک

5- دپو (Deepo)

دپو یک مرکز اوت‌لت در آنتالیاست. اوت‌لت به مراکز خریدی می‌گویند که در آن فروشگاه‌های برندهای مختلف اجناس خارج فصل را با تخفیف و قیمت مناسب ارائه می‌کنند. مرکز خرید دپو از مرکز شهر دور است و نزدیک فرودگاه قرار دارد.

مرکز خرید دپو آنتالیا

خیابان‌های محبوب برای خرید در آنتالیا

خیابان آتاتورک، خیابان‌ گوللوک، خیابان ایشیکلار ، خیابان شارامپول و خیابان جمهوریت در آنتالیا مناطقی هستند که مردم آنتالیا بیشتر از این مناطق خرید می‌کنند. فروشگاه‌های این مناطق معمولا از ساعت ۱۰ صبح تا شب بازند و اجناس متنوع با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به مراکز خرید مدرن دارند. دسترسی به این خیابان‌ها از طریق وسایل نقلیه عمومی مثل دلموش و اتوبوس آسان است.

خیابان جمهوریت

خیابان جمهوریت یکی از خیابان‌های اصلی خرید برای اهالی آنتالیاست. این خیابان در مجاورت مرکز خرید مارک قرار دارد و پر است از فروشگاه‌های مختلف و فروشگاه‌های برندهای معروف که قیمت‌های مناسبی دارند.‌ یکی از خیابان‌های نزدیک ج به نام کاظم اوزلپ (Kazım Özalp) منطقه‌ی محبوب خرید بین اهالی آنتالیاست. این خیابان را در این آدرس پیدا می‌کنید:

خیابان جمهوریت

cumhuriyetçi Caddesi, Kazım Özalp Caddesi No 84, 07025: Muratpaşa/Antalya, Turkey

خیابان گوللوک

این خیابان نیز در بافت قدیمی شهر قرار دارد و در آن لباس با قیمت‌های مناسبی پیدا می‌کنید. در نقشه‌های نام این خیابان را Anafartalar می‌نویسند و گولوک نام قدیمی آن است. یک سر این خیابان به خیابان جمهوریت می‌خورد.

Güllük Cddesi, Yalvaç/Isparta Province, Turkey

خیابان ایشیکلار

خیابان ایشیکلار در مرکز آنتالیا خیابانی با فروشگاه‌ها و رستوران‌های متنوع است. بیشتر برندهای ترک در این خیابان فروشگاه دارند و نزدیک محله‌ی تاریخی کاله‌ایچی قرار دارد. مرکز خرید بزرگ میگروس نیز در این خیابان قرار دارد.

Gençlik Mahallesi, Işıklar Caddesi, Muratpaşa/Antalya, Turkey

خیابان شارامپول

بیشتر فروشگاه‌های لباس و کفش و اجناس دیگر را در این خیابان نیز می‌توانید پیدا کنید.

Elmalı Mahallesi, Şarampol Caddesi, Muratpaşa/Antalya, Turkey

بازارهای هفتگی در آنتالیا

درست مانند شهر استانبول در آنتالیا نیز هر هفته بازارهای روزانه‌ی متفاوتی در محله‌های این شهر برپا می‌شود. تنوع کالا و اجناس در این بازارها بسیار گسترده است و از کفش و لباس تا میوه و محصولات تره‌بار در این بازارها عرضه می‌شود. به طور قطع در این بازارها خبری از اجناس برندهای معروف بین‌المللی مثل کوکو شنل و کریستین دیور نیست ولی می‌توانید کالاهایی با قیمت مناسب بخرید و هنگام خرید نیز حسابی با فروشنده چانه بزنید.

معمولا محل این بازارها بعد از مدتی تغییر می‌کند اما در حال حاضر در این خیابان‌ها بازارهای محلی آنتالیا را پیدا می‌کنید:

پنجشنبه‌ بازار

خیابان Tarik Akiltipuروبروی هتل فالز، خیابان Hamidiye

چهارشنبه بازار

مانند جمعه‌بازار پارکینگ پروانه در تهران، این بازار نیز در یک پارکینگ متعلق به شهرداری آنتالیا در تقاطع خیابان‌های Sarampol و Sukullu برگزار می‌شود.

شنبه بازار

حوالی کوچه‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۱ در خیابان Tekelioglu برپا می‌شود.

سه‌شنبه‌ بازار لارا

این بازار را در محله‌ی لارا بین خیابان‌های Metin و Lara نزدیک کوچه‌ی ۱۴۷۰ پیدا می‌کنید.

توجه: بازارهای محلی در ترکیه معمولا مدتی در یک محله برپا می‌شوند و سپس محلشان تغییر می‌کند. قبل از عزیمت به بازار حتما از مردم محلی بپرسید که جایشان تغییر نکرده باشد.

یادتان باشد اگر صرفا برای خرید به آنتالیا می‌روید، بهترین زمان سفر به آنتالیا نیمه اول سال است که جشنواره‌ها و تخفیف‌های مختلفی در فروشگاه‌ها ارائه شده است. در مجموع اغلب بازارهای شلوغ آنتالیا از سواحل آنتالیا دور نیستند و می‌توانید پس از بازارگردی در ساحل یک نوشیدنی خورده و استراحتی کنید تا روزتان کامل شود. اگر تجربه‌ای در خرید از آنتالیا دارید، آن را با ما و سایر مخاطبان مجله علی بابا در میان بگذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.