آشنایی کامل با امکانات فرودگاه آنتالیا

با امکانات فرودگاه آنتالیا آشنا هستید؟

معرفی بهترین امکانات فرودگاه‌های آنتالیا در ترکیه

شاید در فصل بهار و تابستان برای کسانی که قصد سفر به آنتالیا را دارند، چیزی جذاب‌تر از پیشنهادهای تور لحظه آخری آنتالیا با قیمت خیلی ارزان نباشد. فرودگاه اولین جایی است که در آنتالیا خواهید دید، بنابراین آشنایی با امکانات و خدمات حمل و نقل آن شما به شما در شروع یک سفر آسان کمک خواهد کرد.

چه با تور آنتالیا راهی این سفر شوید چه به‌تنهایی، سفر شما به این شهر پر از تجربه‌های خوب و به یادماندنی خواهد بود. قبل از رفتن به آنتالیا پیشنهاد می‌کنیم راهنمای جامع سفر به آنتالیا را بخوانید. این راهنما به شما کمک می‌کند تا هر آنچه که لازم است در مورد مراکز خرید، حمل و نقل عمومی و اطلاعات دیگری درباره این شهر بدانید.

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین ‌المللی آنتالیا

فرودگاه بین‌المللی آنتالیا در ۱۴کیلومتری شمال شرق آنتالیا قرار دارد. آنتالیا بعد از استانبول پرمسافرترین شهر ترکیه است و فرودگاه آنتالیا هم دومین فرودگاه پرتردد این کشور است. این فرودگاه با ظرفیت ۳۵میلیون مسافر در سال، مهم‌ترین فرودگاه جنوب غرب ترکیه است. شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها، فرودگاه آنتالیا را در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان بهترین فرودگاه در اروپا معرفی کرد.

ترمینال‌های فرودگاه آنتالیا

تریمنال های فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا ۳ ترمینال دارد. ترمینال ۱ و ۲ ویژه پروازهای بین‌المللی است و «ترمینال داخلی» ویژه پروازهای داخلی است.

امکانات فرودگاه آنتالیا

امکانات یک فرودگاه وقتی بیشتر به چشم می‌آید که اتاقتان را در هتل تحویل داده باشید و باید چند ساعتی در فرودگاه منتظر پروازتان بمانید. فرودگاه بین‌المللی آنتالیا امکانات خوبی دارد و می‌توانید در مدت انتظار از آن‌ها استفاده کنید. امکانات این فرودگاه به‌قدری خوب است که تصور می‌کنید در بهترین هتل های آنتالیا اقامت دارید.

سالن‌های استراحت

برای کسانی که پروازهای کانکت دارند، پروازشان تاخیر دارد و یا خیلی به پروازشان مانده این سالن‌های استراحت یک فرصت خوب برای رفع خستگی است. برای استفاده از سالن‌های استراحت فرودگاه آنتالیا باید ورودی بپردازید. این سالن‌ها امکانات و خدمات متفاوتی دارد. استفاده از این سالن‌ها به نوع بلیط شما محدود نمی‌شود و همه مسافران می‌توانند با پرداخت هزینه از آن‌ها استفاده کنند.

رستوران و کافی شاپ

امکانات رستوران فرودگاه آنتالیا

برای مسافرانی که تمایلی به خوردن غذای هواپیما ندارند، رستوران‌های فرودگاه آنتالیا یک گزینه ایده‌‌ئال است. رستوران‌ها و غرفه‌های مواد غذایی علاوه بر اینکه در تمام ترمینال‌های فرودگاه وجود دارند، در محوطه هم می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. از منوی بالا بلند این رستوران‌ها می‌توانید غذاهای ترکی، بین‌المللی، فست‌فود و انواع کباب‌ها را انتخاب کنید.
به جای گذراندن وقت در سالن انتظار می‌توانید به کافه‌های فرودگاه سر بزنید و خودتان را مهمان چای، قهوه و انواع کیک و شیرینی کنید.

پارکینگ

هر سه ترمینال فرودگاه فضایی برای پارک خودرو دارد. تا ۱۵ دقیقه اول از مسافران هزینه‌ای برای پارک خودرو دریافت نمی‌شود. امکان پارک خودرو برای طولانی مدت هم در پارکینگ فرودگاه وجود دارد. ‌

کلینیک و خدمات پزشکی

یکی از مهم‌ترین امکانات فرودگاه آنتالیا مرکز خدمات درمانی و کلینیک است که ۲۴ساعته خدمات ارائه می‌دهد. برای موارد اورژانسی که ناگهانی اتفاق می‌افتد، مسافران می‌توانند به کلینیک مراجعه کنند.

فضای بازی برای کودکان

برای کسانی که با کودک سفر می‌کنند، سرگرم‌کردن کودکان درفرودگاه یک دغدغه بزرگ است. در چنین شرایطی اتاق بازی بچه‌ها و اتاق نوزاد برای سرگرم‌کردن کودکان، کمک بزرگی برای پدرها و مادرها خواهد بود.

انبار بار و چمدان

اینجا می‌توانید بار و چمدانتان را با خیال راحت به انبار بسپارید و سراغ کارهای کوتاهی که می‌توانید در بازه انتظار انجام دهید، بروید.

فروشگاه‌ ها و سوغاتی فروشی ها

فروشگاه ها و سوغاتی فروشی های فرودگاه آنتالیا

کسانی که برای تفریح به آنتالیا سفر کرده‌اند، قطعا با چمدان‌های پر برمی‌گردند و احتمالا نیازی به خرید در فروگاه ندارند. اما در سفرهای کاری اغلب فرصتی برای گشت‌وگذار در مراکز خرید و خریدن سوغاتی نیست. فروشگاه‌ها و سوغاتی فروشی‌های فرودگاه بهترین فرصت برای خرید در آنتالیا از نظر تهیه سوغاتی است. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، گشت‌وگذار در فروشگاه‌های رنگین در فرودگاه راه خوبی برای گذراندن زمان خواهد بود.

در فرودگاه آنتالیا می‌توانید از فروشگاه‌های duty-free یا همان فروشگاه‌های بدون مالیات از برندهای معتبر بدون پرداخت مالیات خرید کنید.

تبدیل ارز و خودپرداز

در سالن پروازهای ورودی و خروجی ترمینال ۱ و ۲ که ویژه پروازهای بین‌المللی است و همچنین در سالن پروازهای ورودی ترمینال داخلی می‌توانید از شعبه‌های مختلف بانک گارانتی استفاده کنید.

اطلاعات فرودگاه

کسانی که از بخش‌های مختلف فرودگاه اطلاع ندارند، در هر سه ترمینال می‌توانند به بخش اطلاعات مراجعه کنند. کارمندان فرودگاه آنتالیا به زبان‌های ترکی، روسی، انگلیسی و آلمانی صحبت می‌کنند. این بخش‌ها ۲۴ساعته باز است.

حمل و نقل در فرودگاه آنتالیا

حمل و نقل در فرودگاه آنتالیا

اتوبوس شاتل فرودگاه

در فرودگاه‌های بزرگ که فاصله بین ترمینال‌ها زیاد است، برای جابه‌جایی مسافران اتوبوس‌های شاتل یا تندرو در نظر گرفته شده است. در فرودگاه آنتالیا برای جابه‌جایی بین دو ترمینال شماره ۱ و ۲ که فاصله بیشتری دارد، مسافران علاوه بر اتوبوس فرودگاه می‌توانند از تاکسی (از طریق جاده ۶۰۰) استفاده کنند.

اتوبوس

ازآنجایی‌که خدمات اتوبوسرانی برای فرودگاه آنتالیا بسیار منظم و مطلوب است، اغلب مسافران برای رفتن به داخل شهر اتوبوس را انتخاب می‌کنند. اتوبوس‌هایی که از جاده ۶۰۰ می‌گذرند، به‌راحتی مسافران را بین فرودگاه و شهر آنتالیا جابه‌جا می‌کنند. این اتوبوس‌ها هر ۳۰ دقیقه یک بار حرکت می‌کنند و از جلوی تمام ترمینال‌ها می‌گذرند و شما می‌توانید در ایستگاه ترمینالتان پیاده شوید.

تاکسی

هرچند تاکسی گران‌تر از اتوبوس است اما طبیعتا راحت‌تر است. تاکسی‌های فرودگاه شما را به هر جایی از شهر که بخواهید می‌رسانند. کرایه مسیر این تاکسی‌ها روی تابلوی ایستگاه آن‌ها مشخص است. بیرون سالن پروازهای ورودی هر ترمینال می‌توانید ایستگاه تاکسی را ببینید.

این مقاله چه کمکی به شما می‌کند؟

آشنایی با امکانات فرودگاه قبل از سفر به شما در پیداکردن مناسب‌ترین وسیله برای رفت‌وآمد به فرودگاه و گذراندن وقت در مدت انتظار کمک می‌کند. حالا که این مقاله را خوانده‌اید می‌دانید که در فرودگاه می‌توانید ارز بخرید، از اتاق‌های استراحت استفاده کنید، دغدغه حمل بار به هر جا را نداشته باشید و آن را به انبار تحویل دهید و کودکتان را در مرکز کودک آن سرگرم کنید. آخرین سوغاتی‌ها را هم در فرودگاه بخرید و خودتان را مهمان غذایی خوش‌مزه قبل از پرواز کنید؛ اما اگر به سفر آنتالیا علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنم که این چند مقاله را هم حتما بخوانید:

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.