شهربازی لونا پارک

لونا پارک شیراز؛ گردشی مهیج در شهر بهار نارنج

معرفی لونا پارک شیراز و همه جاذبه‌های گردشگری پارک

وقتی نام شهر تاریخی و خوش‌آب‌وهوای شیراز را می‌شنویم، احتمالا اولین چیزی که به ذهنمان خطور می‌کند، قدمت این شهر در هنر و ادبیات یا باغ‌های ایرانی معروف و تاریخی آن است. اما شیراز شهری برای تمام سلیقه‌هاست و جاهای دیدنی شیراز می‌تواند برای هر شخص با هر نوع علاقه‌ای، جذاب و خاطره‌ساز باشد. در کنار طبیعت جذاب، پیشینه تاریخی و قدمت هنری، در این شهر می‌توانید سراغ جاذبه‌های تفریحی نیز بروید و برای شروع به همین لونا پارک شیراز برویم.

در این مطلب از مجله گردشگری علی بابا می‌توانید سبک دیگری از شیرازگردی را تجربه کنید. برای آشنایی با شهربازی پارک شیراز تا پایان این مطلب همسفرمان باشید.

ساعت کاری لونا پارک چه زمانی است؟
این مجموعه به‌جز فصل زمستان، همه‌روزه از ۸ صبح تا ۱۲ شب فعالیت می‌کند. البته در حاضر لوناپارک شیراز به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
لونا پارک کجاست؟
بزرگراه جمهوری اسلامی، بلوار آیت الله ربانی، جنب دروازه قرآن، مقابل دادگاه انقلاب
بهترین تجهیزات تفریح لونا پارک کدام وسایل هستند؟
چرخ و فلک، حریم وحشت، قلعه بادی و…

لونا پارک شیراز، جایی برای تجربه آدرنالین

لوناپارک شیراز از جاهای دیدنی این شهر است که در ناحیه شمالی آن و در نزدیکی به دروازه قرآن، یکی از اصلی‌ترین نمادهای شهر شیراز واقع شده است. لونا پارک جاذبه‌ای زیبا و خوش‌آب‌وهوا، واقع در بخش کوهستانی شیراز است. به همین دلیل موقعیت جغرافیایی این پارک از امتیازات اصلی آن محسوب می‌شود.

علاوه بر جذابیت طبیعی و جغرافیایی، این پارک را می‌توان در فهرست مهیج‌ترین جاهای دیدنی شیراز گنجاند و این جاذبه از گزینه‌های تفریحی برای مسافران و ساکنان شهر محسوب می‌شود. تقریبا سی سال از عمر از لونا پارک شیراز می‌گذرد و هنوز این پارک پاتوق جوانان و نوجوانان شیفته‌ آدرنالین و همچنین دیگر گروه‌های سنی دوستدار طبیعت محسوب می‌شود.

لونا پارک شیرازلوناپارک شیراز از اولین پارک‌های میزبان تجهیزات بازی‌های مهیج و پیشرفته خارجی بوده است و بسیاری از شیرازی‌ها یا مسافران، استفاده از وسایل بازی هیجان‌انگیز را برای اولین بار در شهربازی پارک شیراز تجربه کرده‌‌اند. پیش‌قدم‌شدن لونا پارک در نصب دستگاه‌های مهیج تفریحی در ایران، سبب شد تا نام آن بر سر زبان‌ها بیفتد و به سرعت در بین مردم، به‌خصوص جوانان، مشهور و محبوب شود. تجهیزات بازی لونا پارک شیراز شامل انواع وسایل مهیج و پرآدرنالین مخصوص جوانان و نوجوانان است.

همچنین برای کودکان نیز بازی‌های کم‌خطرتری همچون قلعه بادی تعبیه شده است تا تمام اعضای خانواده بتوانند در این مجموعه حس خوبی داشته باشند. تنوع امکانات لونا پارک به این موارد محدود نمی‌شود و در این مجموعه بخشی سرپوشیده برای بانوان طراحی شده است تا بتوانند با راحتی دل‌چسبی از امکانات تفریحی و رفاهی پارک لذت ببرند.

انواع وسایل بازی در شهربازی شیراز

لوناپارک نیز مثل دیگر شهربازی‌های بزرگ و معروف، سرزمینی از هیجان و شادی محسوب می‌شود و بسیاری از تجهیزات متنوع را در این مجموعه می‌توان تجربه کرد. این مکان تفریحی شیراز از اولین شهربازی‌های ایران در مجهزشدن به وسایل بازی بوده و برای بسیاری از جوانان و کودکان دیروز، جاذبه‌ای نوستالژیک است. تنوع وسایل بازی در لوناپارک برای گروه‌های سنی مختلف کودک و نوجوان و بزرگ‌سال وجود دارد و برای هر شخص در هر سنی تجربه‌‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود. در ادامه با انواع تجهیزات مهیج این شهربازی آشنا خواهیم شد.

چرخ‌وفلک

لوناپارک شیراز به چرخ‌وفلک بلندقامتش معروف است و کمتر مسافری است که در طول سفر به شهر ناز و طرب شیراز، این چرخ‌وفلک خوش‌قدوقامت را در موقعیت کوهستانی لونا پارک تجربه نکرده باشد. از جذابیت‌های این بازی محبوب، تماشای لذت‌بخش منظره‌ای مشرف به تمام شهر است.

چرخ و فلک شهربازیپینت‌بال

پینت‌بال از بازی‌های جذاب در بسیاری از شهربازی‌هاست و این تفریح دل‌چسب در لونا پارک شیراز نیز برقرار است. پینت‌بال جنگی میان دو تیم با اسلحه‌هایی پرشده از توپ‌های حاوی رنگ است که سراسر آن با آدرنالین دست‌وپنجه نرم خواهید کرد و لذتی بسیار خواهید برد. در این مبارزه پر از هیجان، باید همچون سربازان جنگی، لباسی مخصوص با کلاه‌خود بپوشید و اسلحه‌ای برای حمله و دفاع در دستتان باشد.

پینت بال لونا پارکلیزر تگ

لیزر تگ، همان پینت بال است، با این تفاوت که اسلحه شما به‌جای توپ‌های حاوی رنگ، با لیزر به هدف شلیک می‌کند. این بازی محدودیت سنی دارد و برای افراد بالای ۱۲ سال مناسب است. از مزایای این بازی نسبت به پینت بال، بدون برخورد فیزیکی گلوله به بدن افراد است. در نتیجه در این بازی خبری از حس دردناک گلوله‌های حاوی رنگ نیست و بازی در آرامش بیشتری پیش می‌رود.

لیزر تگقلعه بادی

همان‌طور که گفتیم، شهربازی لوناپارک برای سرگرمی هر گروه سنی، ایده‌ای مهیج دارد و تمام اعضای خانواده در این مجموعه لذت خواهند برد. در این بوستان فضایی بادی مخصوص کودکان خردسال تعبیه شده که شامل چهار قلعه بادی است. این قلعه با طراحی و زیبایی مختص کودکان، فرزند شما را ساعت‌ها سرگرم خواهند کرد.

حریم وحشت

اگر بخواهیم در میان امکانات تفرحی شهربازی لونا شیراز، مهیج‌ترین آن‌ها را انتخاب کنیم، انتخاب بسیاری از افراد حریم وحشت خواهد بود. حریم وحشت شهربازی شیراز متشکل از سالن‌ها و دالان‌های مخوف و پررمزوراز است که با هنر طراحی، آدرنالین خونتان را بالا می‌برد و لحظه‌هایی پر از ترس و هیجان برایتان خلق می‌کند. استفاده از این بازی به‌صورت گروهی است و فرصت خوبی است تا میزان شجاعت خودتان را بسنجید.

حریم وحشت لونا پارکتعدادی از بازی‌های هیجان‌انگیز در لونا پارک شیراز

در شهربازی لونا پارک شیراز می‌توانید انواع بازی‌های مهیج و پر از آدرنالین را تجربه کنید. چرخش فضایی، صندلی پرنده، دراگون، رنجر، بشقاب‌پرنده، قطار داخل تونل، آکروجت و… از تجهیزات هیجان‌انگیز لونا پارک محسوب می‌شود.

بازی‌های هیجان‌انگیز در لونا پارک شیرازبازی‌های تکان‌دهنده

بازی‌های تکان‌دهنده از دیگر گروه وسایل بازی در بوستان است که در بین آن‌ها می‌توان به الاکلنگ، دایناسور، موتور پلیس، تانک، میمون گردون، ماشین مسابقه و… اشاره کرد.

محوطه اختصاصی برای تفریح بانوان

در لوناپارک قسمتی اختصاصی و سرپوشیده برای بانوان تعبیه شده است تا با پوششی راحت بتوانند در این مجموعه تفریح کنند و لحظه‌هایی خوش برای خود بسازند.

ساعت بازدید از لونا پارک

لوناپارک شیراز در فصل زمستان فعالیت نمی‌کند، اما ساعت همیشگی فعالیت این مجموعه در دیگر روزهای سال از ۸ صبح تا ۱۲ شب بوده است.

 توجه: در حاضر لونا پارک شیراز به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

بهترین زمان بازدید از شهربازی لونا پارک شیراز

شیراز از منظر آب‌وهوایی دمایی متعدل دارد و گرم‌ترین روزهای سال مختص تیرماه و کمترین دمای سال در روزهای دی‌ماه خودش را نشان می‌دهد. همانطور که گفتیم، لونا پارک در زمستان بسته است، به همین دلیل باید در دیگر روزهای سال به این منطقه خوش‌آب‌وهوای کوهستانی سفر کنید.

بهترین زمان بازدید از شهربازی لونا پارک شیرازشب‌ها جمعیت بیشتری در شهربازی لونا پارک شیراز وجود دارد و این جمعیت برای عاشقان هیجان می‌تواند دل‌چسب باشد. بنابراین اگر از شلوغی و ازدحام جمعیت کلافه می‌شوید و قصد دارید که بیشتر از طبیعت این پارک لذت ببرید، بهتر است که شب‌ها به سراغ این بوستان نروید.

لونا پارک شیراز کجاست؟

آدرس: بزرگ‌راه جمهوری اسلامی، بلوار آیت‌الله ربانی، جنب دروازه قرآن، مقابل دادگاه انقلاب

مسیر دسترسی: به‌دلیل آنکه دروازه قرآن و هتل بزرگ شیراز در کنار این مجموعه واقع شده، موقعیت دسترسی خوبی نیز برای آن فراهم شده است. بنابراین با کمک تاکسی‌هایی که به سمت دروازه قرآن و هتل بزرگ شیراز می‌آیند، می‌توانید خودتان را به پارک برسانید. ایستگاه اتوبوس ابولکلام آزاد نیز در پانصدمتری پارک واقع شده است.

لوکیشن لونا پارک روی گوگل مپ

دیگر جاهای دیدنی شیراز نزدیک به لونا پارک

 • دروازه قرآن
 • موزه هفت‌تنان
 • مقبره حافظ
 • آرامگاه خواجو
 • آبشار شیراز
 • مقبره باباکوهی
 • باغ جهان نما
 • گهواره دید شیراز

به لوناپارک شیراز می‌روید؟

ماجراجویی در لوناپارک از تجربه‌های جذاب و فراموش نشدنی سفر به شیراز محسوب می‌شود و شادی و هیجان را به وجودتان منتقل می‌کند. علاوه بر این می‌توانید از اشراف این منطقه به شهر لذت ببرید و منظره‌ای دل‌چسب را تماشا کنید. باوجود زیبایی نوستالژیک این مجموعه، نمی‌توان از مشکلات آن سخن نگفت.

متاسفانه امروزه به‌دلیل رسیدگی نکردن کافی، با وسایلی تقریبا فرسوده در لوناپارک شیراز روبه‌رو هستیم که نشان از عمر بالای آن‌ها دارد. با مدیرت صحیح و بازسازی‌‌های موفق، بدون شک لوناپارک بار دیگر زیبایی و جذابیت خود را به‌ دست خواهد آورد. اگر در این مجموعه وقت گذرانده‌اید، از تجربه خود برای ما بگویید. برای آشنایی با دیگر جاهای دیدنی شیراز، مجله علی‌بابا را دنبال کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 دیدگاه

 1. یگانه صدیقی می‌گوید

  یکی که اطلاع داره بگه که روز جمعه لونا پارک باز هست یا نه

 2. حسین می‌گوید

  تا قبل مهر ۱۴۰۱که بسته بود

  1. فاطمه می‌گوید

   سلام میشه یکی به من بگه که الان لونا پارک باز شده یا نه؟

   1. رامین می‌گوید

    بازه شده امروز هم ۲۳ شهریور یک هفته هست باز شده 😉

 3. Mahi می‌گوید

  کرونا تموم شده خاهشا لونا پارکو باز کنید ما الان چهار باره هی از راه دور میایم هی بستس