مهاجرت به خارج از کشور

بهترین کشور برای مهاجرت انگلیسی زبان‌ها کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت انگلیسی زبان‌ها کدام است؟ آیا مهاجران باید تنها کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا و کانادا را به عنوان مقصد نهایی‌شان در نظر داشته باشند؟ جواب این سوال مشخص است. نه!

از تمام جمعیت جهان، حدود یک و نیم میلیارد نفر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. حدود ۳۶۰ میلیون نفر، انگلیسی زبان اولشان است و بقیه افراد، انگلیسی را به عنوان زبان دومشان استفاده می‌کنند؛ بنابراین دستتان موقع انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت بازتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید.

اگر زبان انگلیسی‌تان خوب است و می‌خواهید سریع‌تر قدم در راه مهاجرت بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم یکی از کشورهایی که این زبان در آنها رایج است را انتخاب کنید. باور داشته باشید که با دانش زبان انگلیسی که دارید، کارتان در این کشورها لنگ نمی‌ماند و به خوبی می‌توانید نیازهایتان را برآورده کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت

معرفی کشورهای انگلیسی زبان‌

در ادامه کشورهایی که انگلیسی زبان اول و دومشان است را به شما معرفی خواهیم کرد. این لیست را نگه‌دارید و برای مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و… از آن استفاده کنید.

۱. ایالات متحده؛ بزرگ‌ترین کشور انگلیسی زبان جهان

ایالات متحده با جمعیتی بالغ‌بر حدود ۲۹۶ میلیون نفر، در صدر این لیست قرار دارد. حدود ۷۹ درصد از جمعیت این کشور انگلیسی را به عنوان زبان اولشان استفاده می‌کنند و حدود ۱۶.۵ درصد مردم ایالات متحده، انگلیسی زبان دومشان است. با این گفته‌ها، مشخص است که زبان رسمی این کشور هم انگلیسی انتخاب‌شده.

اگر می‌خواهید پله‌های ترقی را ده تا یکی بالا بروید و از حرکت کردن در لبه‌های تکنولوژی لذت می‌برید، ایالات متحده بهترین کشور برای مهاجرتتان است. برای کار و زندگی در این کشور، دانستن زبان انگلیسی کافی است و نیازی نیست که زبان دیگری را یاد بگیرید.

بهترین کشور برای مهاجرت

حالا که صحبت از مهاجرت شده است، سایر راهنماهای مجله علی بابا در مورد مهاجرت را هم مطالعه کنید. این راهنماها بر اساس به‌روزترین اطلاعات نوشته شده‌اند و می‌توانند در مسیر شما بسیار مفید باشند.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و کاری

آسان ترین روش مهاجرت به استرالیا

صفر تا صد فرایند مهاجرت به آلمان

۲. هند؛ کشور زبان‌ها و فرهنگ‌های متنوع

باورش چندان دور از ذهن نیست که هند هم به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت انگلیسی زبان‌ها شناخته شود. این کشور پهناور بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد. حدود ۲۲۶ هزار نفر از مردم هند، انگلیسی را به عنوان زبان اولشان استفاده می‌کنند. این زبان توسط حدود ۱۲۵ میلیون نفر هندی هم به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود.

جالب است بدانید که، سال‌ها مستعمره انگلستان بودن، این سوغاتی را برای هندوستان به ارمغان آورده. البته که این سوغاتی هم‌اکنون دریچه‌ای برای پیشرفت هندی‌ها و ارتباط بهترشان با سایر کشورهای جهان شده است.

اگر می‌خواهید در یک کشور هزار رنگ زندگی کنید و رسم و رسومات مختلف و فرهنگ‌های متنوع برایتان جذاب است، هند را در فهرست کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرتتان قرار دهید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۳. چین؛ یکی از بزرگ‌ترین وارثان اقتصاد جهان

چین یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است و بیش از یک میلیارد نفر در آن زندگی می‌کنند. چینی‌ها با همت و پشتکاری که داشته‌اند، توانسته‌اند به بالاترین رتبه‌های اقتصاد جهانی برسند و سهم بزرگی از تولید بین‌المللی را در دست بگیرند. امروزه، از اسباب‌بازی تا لوازم الکترونیکی و همه و همه چیز ساخت چین است.

اغلب افراد تصور می‌کنند که برای سفر به چین یا مهاجرت به چین باید حتما چینی یاد بگیرند، در صورتی که حدود ۸۱ میلیون نفر از مردم این کشور به زبان انگلیسی سخن می­گویند.

اگر چین را بهترین کشور برای مهاجرت می­دانید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از نقل‌مکان کاملتان حتما یک سفر به آنجا داشته باشید. جاذبه‌های چین قدیم و امروزی را ببینید، با مردم چین آشنا شوید و در نهایت، بار و بندیلتان را ببندید و برای همیشه به چین بروید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۴. انگلیس؛ زادگاه زبان انگلیسی

انگلیسی‌ها سال‌ها کشورهای دیگر را تحت سلطه خودشان داشته‌اند. البته هنوز هم که هنوز است، چندین شهر و کشور تحت فرامین انگلستان اداره می‌شوند. جالب است بدانید که، آمریکا را هم انگلیسی‌های مهاجر شکل دادند. این تاریخچه کافی است تا زادگاه زبان انگلیسی مشخص شود.

انگلستان حدود ۶۴ میلیون نفر جمعیت دارد. انگلیسی، زبان اول ۵۴ میلیون نفر از مردم است و تنها ۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور، انگلیسی را به عنوان زبان دومشان استفاده می‌کنند.

اگر به دنبال یک کشور انگلیسی زبان پیشرفته و غنی برای کار، تحصیل یا زندگی هستید، انگلستان می‌توانید بهترین کشور برای مهاجرتتان باشد. این کشور پیشینه تاریخی طولانی دارد و بهترین شرکت‌ها و دانشگاه‌ها را در قلب خودش جا داده. البته مهاجرپذیر بودن انگلستان هم می‌تواند دلیل خوبی برای مهاجرت به این کشور باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت

۵. آلمان؛ میعادگاه علم و تکنولوژی

نوبتی هم که باشد، نوبت کشورهای اروپایی است که خودشان را در تسلط به زبان انگلیسی نشان دهند. همان‌طور که انتظارش می‌رود، آلمانی‌های منظم سخت‌کوش اولین گزینه این لیست هستند. آلمان حدود ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و از این تعداد، حدود ۴۵ میلیون نفر به زبان انگلیسی سخن می­گویند.

اگر قصد کرده‌اید که هر جور شده خودتان را از طریق مهاجرت کاری یا تحصیلی به آلمان برسانید، خیالتان از بابت زبان راحت باشد. به‌راحتی می‌توانید با دانش زبان انگلیسی‌تان کارهایی که دارید را راست و ریست کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۶. کانادا؛ کشور سرد و برفی جذاب و پیشرفته

مگر می‌شود اسم کشورهای انگلیسی زبان به میان بیاید و کانادا جز لیست نباشد! این کشور حدود ۳۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ۲۹ میلیون نفر از ساکنین آن انگلیسی زبان هستند. کانادا مهاجرپذیر است. پس چندان عجیب به نظر نمی‌رسد که تنها ۱۹ میلیون نفر از جمعیت این کشور، انگلیسی زبان اولشان باشد.

اگر می‌خواهید در یک کشور امن‌وامان زندگی کنید و تنوع فرهنگی مقصد برایتان مهم است، کانادا بهترین کشور برای مهاجرتتان است. زندگی در کانادا مزایای زیادی دارد. از جمله این موارد می‌توان به رعایت حقوق شهروندی، پاسپورت معتبر و کار و تحصیل در شرکت‌ها و دانشگاه‌های رده ‌بالای جهانی اشاره کرد.

بهترین کشور برای مهاجرت

۷. فرانسه؛ کشور عاشقانه‌های بی‌پایان

اغلب افراد تصور می‌کنند که این جاذبه ‌های فرانسه هستند که گردشگران یا مهاجران را به سمت این کشور جذب می‌کنند. در صورتی که این همه ماجرا نیست! از ۵۶ حدود میلیون نفری که در فرانسه زندگی می‌کنند، حدود ۲۳ میلیون نفر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ بنابراین چه مهاجران باشید و چه گردشگر، می‌توانید به‌راحتی با مردم این کشور ارتباط بگیرید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۸. استرالیا؛ یکی از زیباترین و آرام‌ترین کشورهای جهان

به نظرتان استرالیا می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت باشد؟ چراکه نه! در استرالیا هر جا که قدم بگذارید، طبیعت بکر است که همراهی‌تان می‌کند. آسمان آبی سقف بالای سرتان است و اکسیژن تازه، همان چیزی است که روح و روانتان را به آرامش می‌رساند. البته بستر مناسب برای پیشرفت کاری و تحصیلی هم در استرالیا فراهم است. در کنار همه این موارد، انگلیسی زبان بودن استرالیا است که آن را برای مهاجران جذاب کرده.

حدود ۲۰ میلیون از جمعیت این کشور انگلیسی صحبت می‌کنند. البته این موضوع در یک کشور که انگلیسی زبان رسمی‌اش است، چندان هم جای تعجب ندارد. بیشتر انگلیسی زبان‌های استرالیا بومی هستند و تنها حدود ۲۳۰۰ نفر از مردم این کشور، انگلیسی زبان دومشان است.

بهترین کشور برای مهاجرت

۹. ایتالیا؛ کشور معماری‌های خاص و خارق‌العاده

با شنیدن ایتالیا چه چیزهایی در ذهنتان نقش می‌بندد؟ ونیزِ شناور روی آب، دهکده‌های ماهیگیری جذاب یا ساختمان‌های با معماری‌های خاص و خیره‌کننده.

ایتالیا عضو پیمان شینگن است و ویزای آن، ویزای ورود به کل این محدوده به‌حساب می‌آید. همین یک نکته می‌تواند ایتالیا را به بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل کند؛ اما یک مشکل بزرگ سر راه وجود دارد! برای زندگی در این کشور باید ایتالیایی بلد باشید.

اگر قصدتان برای زندگی در ایتالیا جدی است، باید بدانید که این مانع چندان هم نمی‌تواند سد راه مهاجرتتان شود، چون ۱۷ میلیون نفر از جمعیت این کشور به انگلیسی هم‌صحبت می‌کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۰. مکزیک؛ کشوری با زبان‌ها رسمی متنوع در آمریکای جنوبی

به‌محض شنیدن نام مکزیک، سرخ‌پوست‌ها و زندگی آن‌ها به ذهن همه می­رسد. البته اغلب افراد فکر می‌کنند که زبان رسمی این کشور هم سرخپوستی است؛ اما در واقعیت، مکزیک هیچ زبان رسمی ندارد. اسپانیایی متداول‌ترین زبان در این کشور است. همچنین حدود ۱۵ میلیون نفر از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

اگر می‌خواهید با گویش‌ها و آداب و رسوم مردم مکزیک بیشتر آشنا شوید، باید کوچه و خیابان‌های مکزیکوسیتی را زیر پا بگذارید. در هر گوشه این شهر به‌اندازه‌ای تنوع فرهنگی وجود دارد که از دیدنش شگفت‌زده می‌شوید.

همچنین از تجربه های ناب سفر به مکزیک هم بی‌بهره نمانید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۱. هلند؛ کشور طبیعت رویایی و آسمان آبی

هلندی‌های مهربان و خوش‌مشرب هم به زبان انگلیسی مسلط هستند. حدود ۱۵ میلیون نفر از ۱۶ میلیون نفر جمعیت هلند توانایی انگلیسی حرف زدن را دارند. چه چیزی می‌تواند برای یک مهاجر بهتر از این باشد! البته آب‌وهوای تمیز هلند و اروپایی بودن این کشور هم در انتخاب آن به بهترین کشور برای مهاجرت نقش دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۲. لهستان؛ یک مقصد جذاب برای مهاجرین اروپا

گاهی اوقات، کشورهای کوچک و زیبای اروپایی، حتی از شناخته‌شده‌ترین کشورهای جهان هم برای زندگی بهتر هستند. لهستان زیبا یکی از این کشورها است.

اگر زبان انگلیسی‌تان خوب است، برای مهاجرت به لهستان نگرانی ندارید. انگلیسی زبان دوم حدود ۱۴ میلیون نفر از ساکنین این کشور است.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۳. ترکیه؛ کشور مساجد خاص و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی

زندگی میان دو قاره چه حسی دارد؟ دو فرهنگ متفاوت غرب و شرق در ترکیه به هم رسیده‌اند و یک فرهنگ متفاوت را به وجود آورده‌اند. این تقابل فرهنگی، ترکیه را به یکی از زیباترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. البته که پیوند ترکیه اروپایی و ترکیه آسیایی، مهاجران و گردشگران زیادی را هم به سمت این کشور روانه کرده.

هر جا رگه‌های از فرهنگ غربی دیده شود، زبان‌ها و گویش‌های مختلف هم به آن راه پیدا می‌کنند. ترکیه هم جز این کشورها است. حدود ۱۷ میلیون نفر از ۷۰ میلیون نفر جمعیت ترکیه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. با همه این حرف‌ها، دیگر شکی نمی‌ماند که ترکیه را هم باید به عنوان بهترین کشور برای مهاجرتتان در نظر داشته باشید.

برای برنامه‌ریزی بهتر می‌توانید ارزان ترین شهرهای ترکیه را بشناسید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۴. نروژ؛ بهشت کوچک و خارق‌العاده اروپا

روزهای بلند زمستانی و تابستان‌های پرنور و روشن، طبیعت بی‌نظیری را برای نروژ به ارمغان آورده. این کشور به‌اندازه‌ای زیبا است که، هر گوشه و کنار آن مانند یک عکس کارت‌پستالی از گردشگران دل می‌برد.

اگر به دنبال یک کشور کم‌جمعیت اروپایی هستید، نروژ بهترین کشور برای مهاجرت شما است. مردم این کشور به زبان نروژی و انگلیسی صحبت می‌کنند؛ بنابراین حتی با دانستن زبان انگلیسی هم می‌توانید گلیمتان را در این کشور از آب بیرون بکشید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۵. دانمارک؛ سرآغاز شبه‌جزیره اسکاندیناوی

دانمارک درست در نقطه شمالی اروپا واقع‌شده. این کشور زیبا سرآغاز شبه‌جزیره اسکاندیناوی است. در این کشور تا چشم کار می‌کند، طبیعت است که قلمش را برداشته و به هنرنمایی پرداخته. البته از حق نگذریم، جاذبه‌های تاریخی دانمارک هم به‌نوبه خودشان دیدنی هستند.

آثار باقی‌مانده از قرون‌وسطا و زمان پادشاهی وایکینگ‌ها، از جمله دیدنی‌های این کشور زیبا هستند. همه این‌ها به کنار، می‌دانستید که انگلیسی زبان دوم مردم این کشور است. حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۶. سوئد؛ افسونگرترین کشور اروپایی

سوئد هم مثل سایر کشورهای اروپایی جاذبه‌های سنتی و مدرنش را در کنار هم نگه‌داشته و بهشت مهاجران و گردشگران شده. البته این ترکیب سنت و مدرنیته و جنگل و کوه و دشت و دریا، می‌تواند هر جایی غیر از سوئد را هم بهترین کشور برای مهاجرت کند.

بهترین کشور برای مهاجرت

چقدر با زبان سوئدی آشنا هستید؟ اگر هیچ‌چیزی درباره این زبان نمی‌دانید نگران نباشید. همین‌که پایتان به سوئد برسد، کسانی را می‌بینید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در حقیقت، از هفت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت این کشور، حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر انگلیسی زبان دومشان است.

۱۷. نیوزلند؛ یکی از زیباترین و خوش آب‌وهواترین کشورهای جهان

نیوزلند کشوری در آن‌سوی آب‌ها و در نیمکره جنوبی کره زمین است. افراد زیادی نیوزلند را با استرالیا اشتباه می‌گیرند! در صورتی که نیوزلند خودش یک تافته جدا بافته است و قلمرو و ساختار خاص خودش را دارد.

اگر نیوزلند خوش آب‌وهوا را بهترین کشور برای مهاجرت می­دانید، باید درباره زبان مردم آن هم تحقیق کنید. اغلب ساکنین نیوزلند اروپایی هستند، بنابراین چندان جای تعجب نیست که زبان‌های آلمانی، ایتالیایی و… در این کشور به گوشتان بخورد. آسیایی‌های مهاجر این کشور هم به‌نوبه خودشان سعی دارند اصالت و زبانشان را حفظ کنند.

با وجود این تنوع نژادی، زبان رسمی نیوزلند مائوری و انگلیسی است. از چهار میلیون و دویست هزار نفر جمعیت این کشور، نزدیک به سه میلیون و شش‌صد هزار نفر انگلیسی زبان هستند.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۸. فنلاند؛ سرزمین دریاچه‌های کوچک همیشه آبی

درست در همسایگی سوئد و نروژ، یک کشور کوچک در اروپای شمالی دیده می‌شود که نامش فنلاند است. فنلاند به کشور جزیره‌های سرسبز و دریاچه‌ها معروف است. البته گشت زنی در این کشور می‌تواند چشمتان را به جمال جاذبه‌های تاریخی فنلاند هم روشن کند.

فنلاند حدود پنج و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از کشورهای کوچک اروپا به‌حساب می‌آید. از این جمعیت، حدود چهار میلیون نفر به زبان انگلیسی مسلط هستند.

اگر سرمای استخوان سوز اروپای شمالی اذیتتان نمی‌کند و زندگی در یک کشور آرام و سرسبز همیشه رویایتان بوده، فنلاند می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت شما باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت

۱۹. بلژیک؛ یکی از دیدنی‌ترین کشورهای اروپا

بلژیک رویایی، یکی از قدیمی‌ترین و دیدنی‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. کاخ بزرگی که زمان‌های دور به یادگار مانده، اتومیوم، گالری‌های سلطنتی سنت هوبرت و آثار هنری متعدد، بلژیک را به کشور شگفتی‌ها تبدیل کرده است.

بلژیک عضو پیمان شینگن است و در همسایگی فرانسه، هلند و آلمان واقع‌شده، همچنین این کشور حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از شش میلیون نفر از ساکنین آن به زبان انگلیسی مسلط هستند. پس منطقی به نظر می‌رسد که، بلژیک هم به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت شناخته شود.

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای سفر به بلژیک را مطالعه کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت

۲۰. استونی؛ یک کشور کوچک و رویایی اروپایی

استونی یکی از زیباترین و ارزان‌ترین کشورهای کوچک اروپایی است. بسیاری از گردشگران حتی نام استونی به گوششان نخورده. بااین‌وجود، به‌محض دیدن تصاویر این کشور شیفته آن می‌شوند. سواحل بهشتی، قلعه‌ها و قصرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر و منحصر به فرد، تنها بخشی از دیدنی‌های استونی هستند.

اگر قصد مهاجرت به استونی را دارید یا اینکه استونی را به عنوان مقصد گردشگری‌تان در نظر گرفته‌اید، فقط کافی است زبان انگلیسی بدانید. بیش از نیمی از جمعیت این کشور می‌توانند به انگلیسی صحبت کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت

۲۱. لوکزامبورگ؛ وارث میراث جهانی یونسکو

می‌خواهید به یک جزیره دورافتاده بروید و به از ترافیک و دود و دم شهری دور باشید، لوکزامبورگ بهترین کشور برای مهاجرتتان است. این کشور زیبا، چندین و چند تا از میراث جهانی یونسکو را در قلب خودش جا داده. لوکزامبورگ قلعه و ساختمان‌هایی با معماری خاص دارد و تاریخ را می‌توان با آن­ها مرور کرد.

البته دوستداران مدرنیته هم می‌توانند در این کشور زندگی ایده آلشان را بسازند. چراکه لوکزامبورگ به عضویت پیمان شینگن درآمده و پیوند محکمی با کشورهای پیشرفته اروپایی دارد.

اگرچه همه این‌ها دلیل محکمی برای انتخاب این کشور برای مهاجرت به‌حساب می‌آیند، اما انگلیسی زبان بودن مردم لوکزامبورگ هم در این زمینه بی‌تاثیر نیست. حدود ۲۹۰ هزار نفر از جمعیت ۵۰۰ هزارنفری این کشور انگلیسی را به عنوان زبان دومشان بلد هستند.

بهترین کشور برای مهاجرت

۲۲. رومانی؛ سرزمین تضادها و تفاوت‌ها

رمانی در جنوب شرقی اروپا و در شبه‌جزیره‌ بالکان واقع‌شده. این کشور به عنوان سرزمین تضادها و تفاوت‌ها شناخته می‌شود. چرایش مشخص است! رومانی سال‌ها در اختیار شوروی سابق بوده و بعدازآن توسط عثمانی‌ها و اقوام دیگر اداره می‌شده. فرهنگ‌های متنوع به مرور در بطن این کشور جا گرفته‌اند و پس از گذشت سال‌ها، هنوز هم رومانی میزبان این تفاوت‌ها است.

در رومانی کلیساهایی پیدا می‌شود که دیوارهایشان، با نقاشی‌های قرن ۱۵ و ۱۶ میلادی تزیین‌شده. دلتای دانوب، گورستان رنگارنگ و قلعه‌های خاص و منحصر به فرد، همه و همه بخش کوچکی از جاذبه ‌های رمانی هستند.

اگر انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت برایتان سخت است و نمی‌دانید کدام کشور اروپایی می‌تواند سرزمین رویاهایتان باشد، پیشنهاد می‌کنیم به رومانی هم فکر کنید. این کشورم طبیعتش خاص و منحصر به فرد است و تنوع قومیتی در آن موج می­زند. همچنین، حدود شش میلیون نفر از جمعیت رومانی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ و همین موضوع می‌تواند یک ویژگی مثبت برای انتخاب این کشور برای مهاجران باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت

و در انتها…

برای زندگی در یک کشور بیگانه باید فرهنگ مردم آن کشور را بشناسید و راه این شناخت، دانستن زبان آنجا است. در این مقاله لیست بهترین کشورها برای مهاجرت انگلیسی زبان‌ها را برایتان آوردیم. این لیست به شما کمک می‌کند که یک کشور مناسب را برای ساختن آینده‌تان پیدا کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 دیدگاه

 1. کریمی می‌گوید

  عزیز من کجا توی آلمان انگلیسی صحبت می‌کنند!!!!!! یا اطلاعات ندارید یا دروغ میگید ، آلمان کشور نژاد پرستیه حتی جواب افراد اهل انگلستان رو هم به انگلیسی نمیدن چ برسه مایی ک ایرانی ایم و انگلیسی حرف می‌زنیم
  تنهاراه آلمان فقط فقط المانیه

 2. Magan می‌گوید

  نمیدونم باید الان خوشحال باشم کره جزش نبود یا بگم چرا کلن نبود ولی خب اتقدر قشنگ کشور ها رو تشبیه کرده بودید که اگر ۵ سال هم تو دانشگاه رشته جغرافیا در مورد کشور های جهان رو میخوندم باز هم نمی فهمیدم هر کدام به چی معروفند و با تشکر فراوان اطلاعات انقدر بی نقص بود که تو هیچ سایتی نمیشد مثل این رو پیدا کرد

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   خوشحالیم که همراهتون هستیم.

 3. مرتضی پیر می‌گوید

  سلام امار و ارقام این مقاله چقدر به واقعیت نزدیکه؟

  1. زری می‌گوید

   فکر نکنم زیاد واقعی باشه چون در ترکیه اکثرا انگلیسی بلد نیستند مثل بیشتر اداره جاتشان.اما در حد صفر هم نیست قوی هم نیست

 4. sabi می‌گوید

  عالی بود…خیلی مفید…فقط اینکه در اتریش هم انگلیسی خیلی رواج داره…